Tijdens openbare „hearing" Veel ideeën en recreatiegebied suggesties voor Beverwijk in Nationaal beleid voor zeehavens nodig Langs sluizen en havens WKER Demonstratie voor Loek NOOY g i tütatt# VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND I Aardbeienmars Felle kritiek op hockeyvelden Gé van de Winden in nederlaagtoernooi Geslaagd voor politiediploma Geringe buit bij inbraak rubberfabriek MODEPRUIKJES GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! V R IJ D A G 12 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Slechts een klein groepje omwonenden heeft gebruik gemaakt van de door het in deze om geving gevestigde vormingscentrum I gemakkelijk en het is de vraag of er I uit een zaal vol mensen zoveel meer ideeën, wensen en suggesties naar voren zouden zijn gekomen, dan donderdagavond in het kleine gezel schap het geval is geweest. MINISTER BAKKER VRAAGT ADVIES junieke aanbieding J RECORDERTAPE Wensen het einde van de negentiende eeuw zijn gebouwd: met de stuurhut achter de schoorsteen. V elsen-IJ muiden Vooraf Beverwijk Velsen-Noord H eemskerk W ijk aan 7,ee ADVERTENTIE vanaf53. vele modellen, ook in gemeleer- de tinten. Gratis naar wens gekapt. DAMESKAPSALON Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op zaterdag 20 en zon j dag 21 juni organiseert de Beverwijkse wandelsportvereniging IJmondvogels haar I traditionele aardbeienmars. Er wordt dit maal gestart vanaf De Meerpaal aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord. Er wordt gelopen over afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Deze laatste afstand is alleen mogelijk op zondag 21 juni. De tochten voeren langs de vele landgoederen ten zuiden van het Noord zeekanaal. Op zaterdag 20 juni wordt gestart tussen een en twee uur s' mid dags en op zondag 's morgens tussen half elf en half een. Voorinschrijving is mo gelijk vóór 13 juni bij mevrouw Zonne veld, Fokkerlaan 19, Beverwijk; de heer T Kuil, Amstelstraat 54, Beverwijk; de heer K. van Raalte, Van Speijkstraat 53. IJmuiden en mevrouw Gorter, Schulpweg 23, Velsen-Noord. Men kan zich ook aan de start laten inschrijven. Uit de waslijst van wensen werden on der leiding van de staf van het vormings centrum in overleg die voorzieningen ge selecteerd, die algemeen boven aan de Mej. C. W Zeelenberg, directrice van het vormingscentrum „Roestvrij" aan de Schouwenaerstraat, leidde de dis cussies over de inrichting van het recreatiegebied tussen Alkmaarder- weg, Heemskerkerweg, Laan der Nederlanden en Hoflanderweg. Op de achtergrond de kaarten en plannen die op dit gebied betrekking hebben. Tuinbouwstudieclub. Maandag houdt de Tuinbouwstudieclub haar irissenavond in de veilingkantine, waar drie wisselbe kers te verdienen zijn, waaronder de beker van de gemeente Beverwijk voor de mooi ste vaas irissen. De jury bestaat uit de heren G. Hommes uit Heiloo en C. Pas- schier uit Noordwijk. IJMUIDEN - DEN HAAG Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft de commissie zeehavenoverleg een advies gevraagd over het toekomstige beheer en bestuur van de Nederlandse zeehavens. De minister merkt in z(jn adviesaanvraag op dat de ontwikkeling nieuw is en de uitbreiding van bestaande zeehavengebie den zodanige gevolgen heeft voor onze hele samenleving dat een beleid op na tionaal niveau noodzakelijk is. De regering heeft voor een beleid op nationaal niveau algemene doelstellingen geformuleerd. Bij de nadere uitwerking van zijn beleid zal de regering voor- en nadelen van alternatieve havenplannen zorgvuldig moeten afwegen. Dat geldt de sociaal-economische en maatschappelijke voor- en nadelen en ook de ruimtelijke gevolgen. Een nationaal beleid wordt ook nodig geacht om de zeehavengebieden zo goed mogelijk te benutten. Om een na tionaal beleid te kunnen voeren zal men ADVERTENTIE BOEK- EN OFFSETDRUKKERIJ VAN RIXEL, Oosterduinweg 29, IJmuiden, Telefoon (0 2550) 1 47 68 deren, de bejaarden en alle andere buurt bewoners die het park willen benutten op een wijze waaraan iedereen plezier kan beleven. Het werd zelfs a-sociaal ge noemd om een dergelijk groot terrein al leen voor de hockeyliefhebbers te bestem men op deze plaats in de stad. In het kader van de totale opzet van het park die de aanwezigen voor ogen stond wer- „Roestvrij" geboden gelegenheid om ranglijst staan. wensen kenbaar te maken ten aan- Bovei*dien werden er plannen gemaakt zien van het terrein tussen Alk na e schoolvakanties met medewer- tj t g van deSenen die donderdagavond maarseweg, Heemskerkerweg, Laan aanwezig waren acties te ontketenen om der Nederlanden en Hoflanderweg. de buurtbewoners voor de plannen te in- dat de vage bestemming recreatiege- teresseren. Een tweede „hearing" in sep- uc aanwezigen voor ogen stond wer-I cneneviere iJM 161, die in Dene-Iler visserij onder schipper Jan Blok. bied heeft gekregen Het is een Pront Jemb?r zal worden voorbereid. Voor die den. de hockeyvelden als een grote ver- marken werden aangekocht Voordien Gedurende een aantal jaren was het een terrein I I tweede „hearing" zullen niet alleen de gissing beschouwd. 00mien van de vooraanstaande motortrawlers van ein, aansluitend aan het Prins buurtbewoners maar allerlei mogelijk het ®ritse stoomtrawlers van de IJmuider' 'vloot en later hebben enkele het type zoals er vele tientallen tegen andere schippers er mede gevaren. I nof i VIJ Ttnw ,Ju 1.'_"1 I AT O t 1 IIO A ,1 l_il TA Tl .1 IJMOND De Scheepsexploitatie 13,75 m, diepgang voor 2,95 m, diepgang Maatschappij De Marezaten was in achter 4,95. m. De hoofdmotor is een 6 cil. 1909 begonnen met een drietal stoom- Wn??™fwM880 5k' trawlers, de Maria van Halten, DM U? ,To?SiSK S 157, Julie Streiff IJM 159 en Elie motortrawler Émma voor de eerste reis Cheneviere IJM 161, die in Dene-|ter visserij onder schipper Jan Blok. Gedurende een aantal jaren was het een -""f uuuuoewoners maar allerlei mogelijk i ■rtuexanaerpjantsoen, dat veel mo- geïnteresseerde groeperingen worden uit- lJlcht bij hllis gelijkheden biedt voor recreatie dicht genodigd voor „inspraak" met name de 1 bij huis. In een kleine groep praat het wijkraden, het onderwijzend personeel, jeugdverenigingen, sportverenigingen en 1 dergelijke. ADVERTENTIE marktpuein-umuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op initiatief van de C.P.N. wordt zaterdagmiddag om twee uur een demonstratie in Haarlem ge houden met als voornaamste doel de vrij lating van Loek Zonneveld, de onderwij zer die vorige week is aangehouden tij dens de rel bij het gerechtsgebouw. Het wordt een landelijke demonstratie waaraan behalve door de C.P.N. onder meer wordt deelgenomen door de P.S.P. de Alternatieve Pedagogische Academie, het Algemeen Nederlands Jeugdver- bond (afdeling Haarlem en Beverwijk), de Katholieke Werkende Jongeren van Beverwijk, de groep Kritiese Jeugd Hoog ovens en de afdeling Haarlem en Bever wijk van de Nederlandse Vrouwenbewe ging. De demonstratieve optocht, waarvoor vergunning is aangevraagd, start om twee uur bij het station. De route wordt vast gesteld in overleg met de verkeerspolitie. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" zou men gisteravond in het sportpark Adrichem I tt r ii de vijfde rit van het nederlaagtoernooi H OCReyvelden rijden met „De Kampioen" als tegen- tander, maar door een misverstand liet de Haarlemse club verstek gaan. De Ken nemer rijders reden daarom maar een onderlinge clubrit en die werd met één ronde voorsprong gewonnen door prof Gé v.d. Winden. Tweede was John Vendel, derde Cor Durge, vierde Rob Schelvis en vijfde Dick Heistek. Albert v.d. Niet was de beste nieuweling. Jan Metselaar won bij de aspiranten met twee rondes voor sprong. Tweede werd Exalto en derde Niesten. Als naar voren gekomen wensen en suggesties noteerden wij onder meer de volgende. Geen vlak terrein maar glooi ingen. Mogelijkheden voor de peuters om met zand en water te spelen. Een ter rein met speelattributen. Gelegenheid om te voetballen (geen sportveld), te vol leyballen, te basketballen etc. Een „wild" terrein om rovertje te kunnen spelen, hutten te bouwen, kuilen te spitten, in bomen te klimmen, kortom al die dingen te doen die in die nette stadsparken nooit mogen en waar vele jongens en meisjes nu juist het meeste plezier aan beleven. Speelvijvers, maar dan van een omvang die het mogelijk maakt het water des noods meer dan eens per dag te verver sen. Als voorbeeld werden de speelvij vers in Velserbeek genoemd. Gelegen heid om te schaatsen en te rolschaatsen. Een creatief centrum. Als waarschijnlijk moeilijker te verwezenlijken suggesties kwamen naar voren een wielercircuitje, een bromfietscrossterrein. Een aanwezige huisvrouw vroeg om een gelegenheid om koffie of thee te drinken, omdat dit vaak binnen een wijk een mogelijkheid tot contact is met an dere huisvrouwen in de wijk, hetgeen vooral voor de nieuwe bewoonsters van belang kan zijn. Zij dacht vooral aan een terrasje in het park, bij voorbeeld in de omgeving van een speelgelegenheid voor kleine kinderen. Tijdens het gesprek werd opgemerkt, dat de nadruk altijd valt op voorzienin gen voor de jeugd en voor de bejaar den, waarbij werd gesteld dat zo'n re creatiegebied ook contactmogelijkheden zou moeten bieden aan de tussenliggen de groep. In dat verband werd er op gewezen, dat de in aanbouw zijnde sport hal meer funkties kan vervullen dan uit sluitend ten behoeve van de sport. Als voorbeeld werd de Heemskerkse sporthal genoemd. Op een pleintje bij de sport hal zou op mooie zomeravonden een mu ziektent kunnen worden geplaatst. Men moet een doel hebben om het park in te lopen. Het moet voor allerlei acti viteiten kunnen worden benut, die op al lerlei plaatsen worden bedreven. Als al gemene opzet zag men de genoemde voorzieningen min of meer argeloos ver spreid in het groengebied zodat er al wan delend op verschillende plaatsen iets te kijken of te doen valt. Geen enkel ter rein, voor welk doel ook, zou moeten worden afgerasterd, of duidelijk worden afgebakend. Geen al te keurige wandel paden. Wel veel beplanting, bosjes, hees ters en natuurlijk overal banken. Het zou in elk geval een „open" gebied moeten blijven voor iedereen. Van belang was ook de opmerking, dat het grote recreatiegebied voor de moeders met de peuters toch gauw te ver weg ligt, temeer daar de kleintjes nooit zelfstandig de Alkmaarseweg of de Laan der Nederlanden kunnen overste ken. Aangedrongen werd op kleine ter- reintjes in de wijken voor de allerklein sten, dus los van het grote recreatiege bied, waarheen de moeders de peuters altijd moeten begeleiden. De kleintjes moe ten als het ware naast de deur kunnen spelen. Dat vraagt nauwelijks voorzie ningen. Alleen een beetje ruimte. In dit verband werd gevraagd om desnoods tij delijke voorzieningen op bijvoorbeeld voor enige tijd braakliggende terreintjes. Als voorbeeld werd genoemd een dergelijk terreintje waarop het gras zo hoog staat dat het voor de peuters onbruikbaar is. Een grasmaaier zou hier al een oplos sing bieden. In dit verband kwam ook even de zelfwerkzaamheid van de vaders ter sprake. Wanneer men die maar in groepen of groepjes enthousiast zou kun nen maken zouden zij in hun directe om geving veel voor de jeugd kunnen doen. Juist kleine voorzieningen, die eigenlijk niet zoveel om het lijf hebben, worden vaak door de officiële instanties verge ten, terwijl zij de leefbaarheid aanmer kelijk kunnen vergroten. In het jaar 1911 werd een vierde stoom trawler aangekocht een vaartuig van gro ter formaat dan de drie waarmee men utuu2"a„:Wee Jaren voor deze rederij begonnen was. Het 'was de in 1899 ee- I n .^varen ™erd bet vaartuig op begonnen was. Het was de in 1899 ge bouwde stoomtrawler Nemophila, die had toebehoord aan Neale West in Cardiff, een rederij waarvan De Marezaten later nog enkele stoomtrawlers zou konen en wel in 1924 de Hatano en de Fuii. die bij de Marezaten de Maria Elizabeth en de Jenny Elsa zijn geworden, en die daar na vele jaren als Gloria en Gerberdina Johanna voor De Vem hebben gevaren. Het toeval wil. dat De Marezaten, in 1936 de tweede Fuji van Neale West aan kocht die tot 1940 heeft gevaren als Ma ria Van Hattem IJm. 1. Maar nu de Nemophilia. Dit schip kreeg na door De Marezaten te zijn aan gekocht de naam Emma IJm. 177. In 1911 was D. van Pel de eerste schipper, die er mee ter visserij ging; later is F. Kwak schipper geworden, daarna J. Krij ger en vervolgens E. Paap, C. Molenaar, P. Wijker, D. van der Lugt, H. Vuil, A. Blok, R. Zegel, J. Groen, D. Groen en de laatste schipper, in 1939, was H. Vuil, De Emma was in 1899 gebouwd door J. Duthie Sons in Aberdeen. De inhoud Na tien jaar trouwe dienst bij De Mare zaten werd het schip verkocht en de nieu we eigenaar werd Ouwehand's Rederij en Visverwerking in Katwijk aan Zee. In juli 1967 werd ter gelegenheid daarvan de naam veranderd in Zeeland KW 122. Na bijna twee jaren voor deze rederij 19 maart 1969 opgelegd. Het heeft ruim een jaar in de Haringhaven gelegen. Enkele weken geleden onderging het een opknapbeurt en op 2 juni werd de Zee land wederom in de vaart gebracht, nu onder schipper Adr. van Beelen. ARIE VAN DER VEER de altijd beperkte financiële middelen moeten uitbuiten. Dat betekent dat over- investeringen en ongezonde concurrentie moeten worden vermeden en schaarse deskundigheid moet worden gebundeld. Bij planning en aanleg van infrastructuur is objectieve afweging van prioriteiten nodig. „Tegen deze achtergrond is een doel gericht uitgiftebeleid van haventerreinen nodig waarbij men niet alle gegadigden zomaar toe kan laten. Een dergelijk keuzebeleid moet bindende kracht krij gen. Stimulerende maatregelen, die niet gemist kunnen worden, dienen onderdeel te zijn van een verantwoord, nationaal ontwikkelingsprogramma voor de zeeha vengebieden. Een nationale aanpak is met name ook nodig als het om vesti gingseisen gaat op het gebied van milieu hygiëne", aldus de minister. Het havenbeleid is in een fase gekomen waarin de verantwoordelijkheden op ver schillend niveau moeten liggen. De cen trale overheid zal over grote lijnen moe ten beslissen. Binnen dit kader moeten de beheerders van de afzonderlijke havens een eigen taak en verantwoordelijkheid behouden. De gedachten van de minister gaan in de richting van een vorm van federatie ve samenwerking, waarbij de behartiging van zaken die om een gemeenschappe lijke benadering vragen aan een overkoe pelende instantie van havenbeheerders met verbindingslijnen naar het Rijk en het bedrijfsleven, overgedragen zou kun nen worden. De minister zegt overigens volledig open te staan voor andere oplos singen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Voor het politiediploma slaagden voor het volledig examen hoofd- agenten J. Bronsveld. J Maljaars, B. Manshanden, M Spaans en A. Vierhout van d^ gemeentepolitie Velsen en de wachtmeesters eerste klas A. Saanen van de rijkspolitie *te water, post IJmuiden, alsmede de hoofdagenten Hagen en Veer van de gemeentepolitie in Beverwijk. Voor het eer«t.e deel mondeling examen slaagden de hoofdagenten P. Dam en H. Gerritsen en de agente J. Bron van de ge meentepolitie V°lsen. alsmede hoofdagent Nijboer van de Beverwijkse politie (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. Door reeds open staande ramen is tussen woensdagmiddag vijf uur en donderdagmorgen acht uur in gebroken in het bedrijfspand van de rub berfabriek „Hollandia" in Velsen-Noord. De buit was slechts een wekker van 10. Uit het kantoor van de oedrijfsleider werd 2,— ontvreemd via een raam dat men eerst open brak VRIJDAG 12 JUNI Middelbare meisjesschool, Tolsduiner- laan, 19-20 u. repetitie Jeugd tamboer en trompetterskorps IJmuider Harmonie; 20-22 u. repetitie Tamboer- en trompet terkorps IJmuider Harmonie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u - filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord! 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan was 175 bruto reg. ton, de fengte 23,83"m, I wiii^i^iT^^l^VT19"2.1'39 u filiaal breedte 6,30 m en holte 3,43 m. De 3 cil, I Wnlemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19-21 De donderdagavond aanwezigen zullen zich nader gaan beraden over de wijze, waarop de bevolking in en om dit ge bied kan worden geactiveerd om mee te helpen hun eigen woongebied te verbe teren. Centraal daarin komt het grote re creatiegebied te liggen en het is nu nog mogelijk invloed te hebben op de opzet en de inrichting daarvan, want de gede tailleerde plannen moeten nog gemaakt worden. Over het algemeen krijgt men pas achteraf de gelegenheid om van de plannen kennis te nemen en dan valt er meestal niet zoveel meer aan te veran deren. Het publiek is nog niet gewend aan „inspraak" vooraf. Dat is de moei lijkheid die het vormingscentrum „Roest vrij" bij dit initiatief moet overwinnen. De start van deze actie heeft in elk ge val een groot aantal concrete ideeën op geleverd, al zijn die dan niet massaal naar voren gekomen. breedte 6,30 m en holte 3,43 m. De 3 cil, triple expansie motor van het fabrikaat Whyre Mair in Dundee had een ver mogen van 280 pk. In 1939 kwam het einde voor de stoomtrawler Emma. Het schip werd voor de sloop verkocht en vertrok op 11 december 1939 uit IJmui den Er zijn 18 jaren mee heegegaan voor dat De Marezaten wederom een trawler onder de naam Emma in de vaart bracht. Deze Emma, onder letterteken en num mer IJM. 15, werd 21 april 1956 in Lands meer te water gelaten bij de Scheepswerf De Dollard van P. Doornbos. Het schip kwam 20 juni 1956 in IJmuiden aan voor verdere afbouw. De nieuwe Emma was een motortraw ler van 403 bruto ton, bij een lengte over alles van 50,48 m, lengte tussen de lood lijnen 44,40 m, breedte van 8,55 m, holte De stoomtrawler „Emma" IJM 177 passeert de grote vuurtoren van IJmuiden op weg naar de visgronden. ZATERDAG 13 JUNI Gem. Vergaderlokaal. Abeelenstraat, 14-16 u. opleiding leerlingen en ieugd IJ muider Harmonie. Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945 in IJmuiden en de filialen Wijkerstraatweg 77 in Velsen- Noord, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost zijn open van 10 tot 12.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: kinderclubs. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 -8 uur gemengd zwemmen, 8.15-8.45 uur zwemlessen, 8.45-10 uur gemengd zwem' men, 10.30-11.45 uur: gemengd zwem men, 11.45-12.15 uur zwemlessen, 1215- 13.10 uur gemengd zwemmen, 13.10-14.00 uur gereserveerd. 14-15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-17.15 uur zwemlessen, 17.15-17.45 uur zwemlessen, 18.15-1845 uur zwemlessen. 18.45-19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45-22 uur zwem- ver. VZV In deze opzet passen totaal niet de afgerasterde hockeyvelden in aanleg. De I kritiek hierop was fel. Deze hockeyvel den, die een betrekkelijk groot gedeelte van het beschikbare terrein opslokken, zouden slechts het belang dienen van een zeer klein percentage van de bevolking in de omgeving. De velden kunnen op de tijden dat deze niet worden bespeeld voor geen ander doel worden gebruikt. De hockeyspelers zouden zich gemakke- lijker naar de buitenrand van de stad kun- j nen begeven, dan de moeders met kin- o&MWÈS: VRIJDAG 12 JUNI Kleuterschool, Vlaanderenstraat. 18 u. start laatste étappe avondvierdaagse. Pres. Kennedyplein. Ongeveer 20 u. in tocht avondvierdaagse. Julianaschool, Akerendamlaan. 19 u volksdansgroep DRMS. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. re petitie mannenkoor Zanglust. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u wandkleden maken. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit en kunstschilderen. Het Groene Huis, Raamveld, 20 u.: so ciëteit Labyrinth. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. spe ciaal programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg ge opend 10-17.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u I Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u' ZATERDAG 13 JUNI Cafe Sport, Kerkstraat. Vanaf 14 u. schaaksociëteit door schaakclub Weenink. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. De Kelder. Hilbersplein. 20 u. disco theek. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. sne- ciaa] programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10- 17.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 12 JUN Openbare bibliotheek, filiaal Banjaert straat (De Meerpaal). Geopend van 19- 21 u. Handearbeidcentrum. Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. badminton. ZATERDAG 13 JUNI Openbare bibliotheek, filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 10-12 u. VRIJDAG 12 JUNI De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. pla- tenavond Volksmuziekschool Heemskerk. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. jaarver gadering personeelsvereniging gemeente Heemskerk. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 20 u. ouderavond ballet. Het Groene Kruis-gebouw, Jan van Sco- relstraat. 20 u. voorjaarsvergadering Groene Kruis. Herv. Kapel, Const.. Huijgensstraat. 18.30 u. repetitie chr. tienerkoor. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u ZATERDAG 13 JUNI De Schakel, Maerelaan, 20 u.: reünie avond oud-Kwakels. Sportpark De Vlotter, M. van Heems- kerekstraat. 20 u. dansen voor verloofde en gehuwde paren. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12 30 u.: Ruijs- daelstraat 7- jeugd 10-12 30 u. VRIJDAG 12 JUNI Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 uur. ZATERDAG 13 JUNI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 10-12.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6