Intensieve controle bracht veel gebreken aan het licht BONT-FESTIVAL VVB zit na degradatie niet bij de pakken neer Damclub wil seizoen openen met Sijbrands r *se POLITIE HIELD HONDERDEN AUTOMOBILISTEN AAN Velen rijden met slechte handen Onder stapel stenen geraakt Ledental loopt terug Dit kan ook üw pruik zijn! de elitepruik voor modieus Nederland VRIJDAG 12 JUNI 197 0 Wereldburger De oogst BRANDENBURG" AFSCHEID VAN FAMILIE ABSPOEL PRUIK SPECIAAL 49.95 PS (Pruik Speciaal) is de kwaliteitspruik van 100% echt haar. Keus uit vele modellen, ook gemeleerd, in maar liefst 24 kleuren Saskia 39.95 Gina 89.95 Tara 59.95 Sophia 99.95 Marina 69.95 Lolita 119.95 Nu ook synthetische pruiken prachtig met garantie 29.95 Uw altijd-klare tweede kapsel Om 'pst' tegen te zeggen r.yj'jy If -fx. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. „Goeden dag, er is ver keerscontrole, mag ik even uw papieren zien?", met deze woorden zijn donderdag duizenden automibilisten begroet door po litiemannen, die op tal van in- en uit valswegen hadden post gevat voor de gro te landelijke verkeerscontrole, welke van af acht uur 's morgens tot zeven uui 's avonds heeft geduurd. De controlerende politiemannen zijn bij deze grootscheepse actie wederom ge confronteerd met talloze gebreken en na latigheden bij de motorvoertuigen en bij de bestuurders. Zeer velen hadden niet alle papieren bij zich een groot aan tal moest zich verantwoorden voor aller lei gebreken welke werden vastgesteld. Over het algemeen toonden de wegge bruikers wel begrip voor de controle en op een enkele uitzondering na was er al lerwegen goede medewerking, ofschoon men soms ook wel van de gezichten kon aflezen, dat de woorden niet in overeen stemming waren met de gedachten. Doek hoe dan ook, men stond er eenmaal vooi en moest het onderzoek ondergaan. Dh. onderzoek strekte zich uit over de rijbe wijzen. de kentekenbewijzen en he\ technische gedeelte, waarbij gelet werd op de claxon, de lampen, de richtingaan wijzers, de remlichten en niet te verge ten de banden. Dat dit geen overbodige controle was, bleek al vrij spoedig donderdagmorgen, toen reeds op diverse plaatsen in de IJmond banden met geel of rood krijt waren gemerkt en tegen de bezitters er van proces verbaal was opgemaakt. Er waren banden met volkomen kale vlak ken, met scheuren er in met bobbels er op. In al die gevallen werd de eigenaar verplicht gesteld de banden te laten ver vangen en de afgekeurde banden op het politiebureau in te leveren. Als controle daarop werd het kentekenbewijs ingeno men. Het was overigens onbegrijpelijk en onvoorstelbaar hoeveel autobezitters nog rondrijden met slechte banden. Zo was er in VeLsen een personnauto van een provinciaal energiebedrijf, waarvan de rechter voorband een scheur had en de linker voorband tekenen van breuk vertoonde. Bij de controle op de remlichten, rich tingaanwijzers en lampen traden de po litiemensen wat soepeler op. Wie reser velampjes bij zich had, werd in de gele genheid gesteld het euvel ter plaatse eventueel met gereedschap van de po litie te herstellen. Zo niet, dan volg de dezelfde procedure met het kenteken bewijs, dat men op het bureau van po litie terugkreeg wanneer men kon aan tonen, dat de gebreken waren verholpen. De politiemannen moesten zich soms in duizend bochten wringen om de banden goed te controleren. Hier wer den op een rechter voorband vol komen kale plekken waargenomen. Er was maar één mogelijkheid: ver vangen! In Beverwijk ging in één geval de con trole niet door omdat zich in de auto een jong echtpaar bevond op weg naar het ziekenhuis, daar bij de echtgenote een jonge wereldburger zich zeer nadruk kelijk had aangekondigd. Met een „gauw dan maar en succes" maakte de politie mannen de rijbaan vrij om het jonge paar in staat te stellen direct door te rijden. De Heemskerkse politie had de groot ste moeite om een weggebruiker aan het verstand te brengen, dat het bezit van een drie-tonige claxon verboden is. De man die naar het oordeel van de po litie toch beter kon weten wilde het niet geloven en protesteerde tot bij de hoogste instantie om zijn buiten-model hoorn te kunnen behouden. Het mocht hem niet baten. Bij het politiebureau werd de hoorn verwijderd en in beslag ge nomen om naar Haarlem te worden ge zonden. Vroeger gingen daarheen ook de inbe- slaggenomen afgekeurde autobanden, doch sinds enige tijd mogen die banden ook bij de onderscheiden bureaus van politie vernietigd worden. Dit bespaart tijd en werk. Overigens kan men in het Heemskerker duin zien, dat de vernietig de banden toch nog van enig nut kun nen zijn. Daar worden zij namelijk deels in de grond gegraven als afzetting van paden en wit gekalkt. Wlv V Bij de foto's van boven naar beneden: Bij de controle van de wielen moest zoals hier bij deze „eend" het ge val was de motorkap wel eens open en kreeg de bestuurder tekst en uitleg omtrent het „hoe" en „waar om". Op de Zeestraat in Beverwijk werden degenen die naar de badplaats gingen, dan wel er vandaan kwamen aange houden voor controle, y Het duurde nooit lang, maar was soms wel kost baar! Euvels als bij deze band kwamen ge lukkig niet al teveel voor, doch voor chauffeur en publiek werd door de aanhouding de waarde van de con trole reeds overduidelijk aangetoond. Het zou namelijk niet lang geduurd hebben of hier zou een klapband zijn ontstaan. Al degenen, die het onderzoek hadden ondergaan zonder dat er gebreken wa ren vastgesteld, ontvingen een bewijsje, (Van een onzer verslaggeeefsters) DRIEHUIS. Bij het in aanbouw zijn de bejaardentehuis in Driehuis verzakte er kantelde donderdagmiddag omstreeks half drie een stapel stenen. Een 58-jarige man raakte er gedeeltelijk onder en kneusde een been. ADVERTENTIE De traditionele verkoop is u allen bekend. Dit jaar, door vertrek van 2 Franse bontwerkers uit Lille naar Canada, hebben wij hun jeugdige voorraad kunnen aankopen. Deze collectie wordt voor abnormaal lage prijzen verkocht. De grote kans voor de jeugd om bont te leren kennen. PRIJS Van 275.— tot 495.—. P.S. De andere bont-mantels tussen de 10°/o en 15"/o korting. Gr. Houtstraat 26-30 AARLEM Kleine reparaties mochten ter plaatse worden verricht, waarbij de politie zelfs behulpzaam was met het ter beschikking stellen van gereedschap. dat hun auto reeds was onderzocht, daar men anders kans liep elders weer aan gehouden te worden. Om zeven uur donderdagavond kon de balans van een dag van intensieve con trole worden opgemaakt. Het bleek een wat trieste verzameling te zijn, die oogst van één dag. Het aantal processen verbaal schom melde in Velsen en Beverwijk tussen de 23 en 24 procent. Heemskerk sprong er het gunstigt uit met 17 procent. In alle drie de IJmondgemeenten bleken de tech nische gebreken het struikelblok te zijn geweest van de autobezitters, terwijl het grootste aantal processen verbaal ging naar automobilisten die met slechte ban den reden. Een kwalijke zaak, daar de band toch beschouwd dient ie worden als een van de meest vitale delen. In Velsen zijn donderdag 260 auto's ge controleerd. Er werden daarbij 59 pro cessen verbaal uitgereikt, waarvan de meeste betrekking hadden op slechte banden, gebreken in de stuurinrichting en defecte uitlaten Ongeveer 23 procent werd geverbaliseerd in Velsen. De politie in Heemskerk controleerde 282 auto's. Er moesten 48 processen ver baal worden opgemaakt verdeeld als volgt: geen rijbewijs 12, geen kenteken bewijs 9, technische gebreken 25 (waar van 9 voor slechte banden en 3 voor ge breken aan de remmen) en andere over tredingen 2. Dit is 17 procent van het aantal aangehouden automobilisten. De controle in Beverwijk strekte zich uit over 57 automobilisten. Van hen kon den er 55 geen rijbewijs tonen, ter wijl er één in het geheel geen rijbewijs bezat. Het aantal personen, dat geen ken tekenbewijs bij zich had bedroeg 29, ter wijl twee kentekenbewijzen niet op naam stonden. Voor wat het aantal technische gebreken betreft waren er 11 gevallen van gladde banden; acht van remgebre- ken en 23 met overige technische gebre ken. Daarnaast werd nog eens zesmaal proces-verbaal opgemaakt wegens andere geconstateerde overtredingen. Het totaal aantal processen-verbaal bedroeg hier 735, hetgeen neerkomt op ongeveer 24 percent van het aantal gecontroleerde automobi listen. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uui (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Tijdens de don derdagavond in de kantine op het Ko ningsveld gehouden jaarvergadering van VVB is één ding duidelijk naar voren gekomen: geen enkele VVB'er gaat bij de pakken neer zitten nu men degra deerde naar de derde klasse, maar men wil eensgezind onder leiding van de nieu we trainer, oud VVB'er A, F. Nieuwen- huis, het verloren terrein in de kortst mogelijke tijd terugwinnen. Voorzitter R. Luitjes kon tot zijn grote voldoening een groot aantal leden, ere leden en leden van verdienste welkom heten. Staande de vergadering werd het overlijden herdacht van oud-bestuurder „Opa" de Ruiter. De penningmeester de heer M. Meyer bracht voor de laatste maal het financieel verslag uit. Hij heeft 17 jaar de boeken van VVB bijgehouden en geeft deze taak, met een voordelig saldo nog wel, over aan een jongere kracht. Secretaris Jos van der Linde bracht in zijn jaarverslag eerst de nieuw- bouwplannen van het clubhuis op Roos- wijk naar voren. Het ledental was iets teruggelopen. Men had nu 468 leden te gen vorig jaar 477. Van achter de bestuurstafel kwamen enige belangrijke mededelingen. De leden zullen het wel niet prettig vinden, maar men moet volgend jaar maar rekenen op een contributieverhoging. De familie Abspoel neemt na 8y2 jaar afscheid als kantine-„echtpaar". Onder luid applaus overhandigde de heer Luitjes voor de prettige samenwerking in deze periode een fondue-stel. Het echtpaar heeft de sfeer in de kantine een eigen stijl gege ven met als hoogtepunt de nieuwjaars bijeenkomst. De heren W. Zand en P. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De Beverwijkse Damclub heeft donderdagavond haar laatste bijeenkomst in het Statenhuis aan de Veiserweg gehouden. Men heeft tij dens deze jaarvergadering de leden er van in kennis gesteld dat men met ingang van het nieuwe seizoen gaat dammen in De Schouw in Velsen-Noord. De voorzitter, de heer N. Adelaar, kon ook nu weer geen al te optimistische ge luiden laten horen over het afgelopen sei zoen, maar hopelijk gaat het nu weer de goede kant op met de BDC. Secretaris J. Speerstra kon in zijn jaarverslag ook al geen optimistische geluiden laten horen, maar hierbij waren toch enige lichtpunt jes. Het spelpeil van enige leden is in stijgende lijn, wat een goede propaganda voor de damsport is. Men hoopt het nieuwe seizoen te ope nen in De Schouw met een simultaansé- ance van de Nederlandse en wereldkam pioen dammen Ton Sijbrands. Men zal de clubavonden waarschijnlijk naar de dinsdagavond brengen. Om de jeugd meer tot de damsport te brengen zal men trachten een damleraar aan te trek ken. De aftredende bestuursleden de heren N. Adelaar en J. Visser werden herkozen. De prijzen van het seizoen 1969-1970 wer den op deze bijeenkomst uitgereikt. Club kampioen werd de heer A. Diemeer, 2. J. Graanstra, 3. J. Speerstra en 4. N. Adelaar. Topscorers in de bondscompe- titie werden in de eerste klas J. Graanstra, 2. A. van Son. In de tweede klasse ging de eerste prijs naar A. Roemeling. De pres- tatieprijs werd dit jaar uitgereikt aan Jos Limmen. Men hoopt dit jaar weer met twee tientallen aan de bondscompeti- tie deel te nemen. Spreekuur. De loco-burgemeester van Velsen, wethouder H. de Boer, de wethouder van openbare werken, de heer C. Ockeloen, en de wethouder voor sociale zaken, de 'leer J. van Leeuwen, houden op woensdag 17 juni geen spreekuur. Siebers gaan nu uitknobelen hoe men dit werk moet gaan doen. Bij de be stuursverkiezing werd de heer R. Luitjes herkozen. De heer B. Groeneweg stelde zich niet meer herkiesbaar en in zijn plaats werd de heer A. van den Boogaard gekozen. De training gaat op 21 juli weer beginnen onder leiding van de heer Nieuwenhuis. Er werd nu al op gewezen dat men zeer serieus en inten sief te werk zal gaan. Op 23 augustus gaaf VVB naar Leiden om tegen LFC uit te komen en 30 augustus neemt men aan het Zilveren Meteoor-toernooi deel. ADVERTENTIE AUDREY Uitsluitend verkrijgbaar bij on derstaande, deskundige PS- agentes. Bel voor 'n afspraak; óók 's avonds en in 't weekend. SANTPOORT: Mevr. Zwaan, Kerkweg 54, telefoon 0 2560 52 72 VELSEN-NRD.: Mej. de Greet, Lad- derbeekstr. 72, tel. 0 2510-2 70 82 HEEMSKERK Mevr Roosendaal, Scheldestraat 8, tel. 0 2510 3 47 OS HEEMSKERK Mevr M Winder, Van Gayenlaan 2. tel 0 2510-2 86 01

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7