Wij zoeken geen maar blijven verwijdering, regering trouw Op een postduif Aftredende PPR-voorzitter: Straks komt de grote knal" Studenteneisen gevaar voor democratie Veilig Verkeer Nederland „Er sluimert een kolossale onvrede' Welvaart maakt leger dodelijk zwak Critiek Expogé op Oostenrijk MR. GEERTSEMA (VVD) OVER DE ESCAPADES" VAN ZIJN PARTIJ Honderd kapingen van vliegtuigen; dertien aanslagen Kamerlid wenst hulp voor slechte hooioogst Vierde brief prof. Belinfante Dr. L. de Jong, verontrust over onze defensie: ZATERDAG JUNI (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Een toevallige, beetje ongelukkige opeenvolging van kwesties, die ons principieel nogal hoog zitten". Zo verklaart de fractie leider van de V.V.D., mr. W. J. Geertsema, het optreden van zijn partij de laatste twee weken in de Tweede Kamer, waarbij de V.V.D.'ers tot drie keer toe op nogal opvallende wijze uit de boot van de regerende coalitie vielen. Zij joegen daarmee hun confessionele vrienden tegen zich in het harnas en vertroebelden de sfeer tussen de regeringspartijen. Overleg Centrale Verwarming Thermo Techniek Tensen Geen misbruik Laatste anderhalf jaar: voor .Nederlandse macht die er is in stand te houden, kerkprovincie tot 83 percent gestegen". Dit zei vrij Roet Een postduif ergens achter Stroe doet dubbel werk en wordt niet moe. Hier wordt gij zijn geheim deelachtig: „de post voor postbus 81 zo zegt het beest, zo trots als twee, geef ik met postbus 80 mee". Trijntje Fop 4» Nieuwe naam Verbond: Bemoedigend DELFT „De gevechtsvaardig heid van de Nederlandse landmacht is, relatie! gesproken, de laatste tien in het bezit I jaar sterk achteruitgegaan. Terwijl in de onwillige die tien jaar het budget van de over- Publiciteitscentrum gres van de Nederlandse Vereniging van Ex-pobtieke Gevangenen uit de Bezettingstijd. Critiek op PvdA Waakzaamheid ,Niet met de V.V.D." CNV-jongeren tegen deel wetsontwerp arbeidsverbod Eerst gaf men tot verrassing van de coalitiegenoten en tegen het advies van de regering in steun aan een motie van de P.v.d.A. (oppositie) waarin om een pensioen regeling voor joodse oorlogsslachtoffers werd gevraagd Daarna greep de heer Geurt- sen (V.V.D.) zonder voorkennis van de confessionele fracties een onbetekenende wets wijziging over de PBO aan om met steun van de P.v.d.A. en D'66 rechtstreekse ver kiezing van de schapsbesturen te eisen, waardoor minister Roolvink een parlemen taire nederlaag leed. Vervolgens diende de V.V.D.'er Rietkerk in het debat over de AOW een motie in waarin werd gevraagd de kinderbijslagen op het huidige peil te bevriezen. In het laatste geval stond vooral del Dat steigeren van de confessionele frac K.V.P. op de achterste benen, in de eer- ties begrijp ik overigens niet zo best. Er zijn van hun zijde ook wel eens moties en amendementen gekomen die ons niet zo aanspraken. Denk maar eens aan de opstelling van de anti-revolutionairen in het debat over de belastingcorrectie". dere gevallen vooral A.R.P en C.H.U.. Drs. J. Boersma. woordvoerder van de anti-revolutionairen in het dabat over de PBO verweet deze week de V.V.D.'ers op felle toon de fundamenteel democra tische spelregels te hebben genegeerd en sprak openlijk van een „anti-confessio neel verbond" tussen V.V.D. en P.v.d.A en D'66. Ook in het jongste nummer van Nederlandse Gedachten, het weekblad van de A.R.P., worden de V V.D.'ers ern stig voor hun optreden gekapitteld. „Wij gaan niet zover t» stellen dat hier aan politieke betekenis moet worden ge' hecht in deze zin dat de liberalen een hechtere samenwerking zouden zoeken met de socialisten" aldus het blad. „Maar elke politieke betekenis hieraan te ontnemen gaat ons ook te ver. Al was het maar door te constateren dat de ge> volgde methode (geen tijdige en open in formatie aan de andere regeringsfrac ties) niet moet worden herhaald. Zo is het wel". Reden om mr. Geertsema te vragen of er opzet in het spel was. Mr. Geertsema: .Geen enkele. Het is De christelijke partijen voelden zich echter overvallen. Mr. Geertsema zegt hierover: „Iets meer overleg over het amendement Geurtsen was wellicht up zijn plaats ge weest. Het zou normaal ook zijn gebeurd, maar de zaak kwam plotseling versneld op de agenda en er bleef geen tijd over voor overleg. Trouwens, wat maakt het uit: het zou toch niets hebben uitge haald". Op de vraag of de V.V.D. toch niet wat overmoedig is geworden door de verkiezingsuitslagen zegt de V.V.D.-frac- tieleider: „Wij zijn niet overmoedig ge worden en zijn ook niet bezig verkie zingswinst binnen te halen. We zijn wel een beetje geïrriteerd, als ik dat mag puur toeval. Het ging hier om zaken die I zeggen. Met name door de uitspraken al een hele tijd lopen en nu tegen het ein- van Mellema op de algemene vergade- de van de regeringsperiode beginnen los Eng van de C.H.Uwaarin hij de V.V.D te komen. Wat de PBO betreft is er ge- I gebrek aan bewogenheid verweet. Dat is woon sprake van een principieel verschil bi onze kring niet plezierig gevallen" in maatschappijbeschouwing met de an-1 Hij merkt verder op dat er van ver- ti-revolutionairen, die nu eenmaal meer I wijdering tussen de coalitiegenoten geen vertrouwen hebben in maatschappelijke I sprake is. organisaties dan in de individuele mens. ADVERTENTIE is 25,per m3 te duur Beslist ZELFBOUW bespaart u ƒ2300,—. U wordt gesteund door een erkende vak man, die de gasaansluiting inregeling en garantie/service op zich neemt. LAAT u de aanleg doen, dan besparen wij u toch nog 20% op de gebruikelijke prijs. HOSPESLAAN 55 OVERVEEN TEL. 0 23-24 20 44 „Het gaat nergens om breekpunten. Ik geloof dat er te veel gewicht aan onze opstelling van de laatste weken is toege kend. Wij hebben ons bij de behandeling van de grote vraagstukken steeds een loyaal regeringspartner getoond. Maar ook al vorm je samen een coalitie, daar om ben je het nog niet altijd eens. Er zijn nu eenmaal punten waarover je van mening verschilt. Voorzover het niet gaat om afspraken bij de kabinetsformatie ge maakt, moet die vrijheid er zijn. U hebt na de Statenverkiezingen be loofd geen misbruik van uw sterkere po- [sitie te zullen maken. Mr. Geertsema: „Van misbruik is ook geen sprake. Dan zou ik ontbinding van de Kamer hebben gevraagd. Ik wil niets liever dan de coalitie laten voortbestaan. We hebben de confessionele partijen daar toe zelfs een stembusakkoord aangebo den. Daar is tot nu toe overigens nog geen antwoord op gekomen. Ik wil met het A.R.-convent in het vooruitzicht wel zeggen dat ik het zou betreuren wanneer we zonder een dergelijk stembusakkoord |de verkiezingen zouden ingaan. Want dan moet je de nadruk leggen op wat je [scheidt, terwijl je bij een akkoord de na druk kunt leggen op wat je bindt. Dat laatste zou ik verreweg prefereren boven het eerste, hoewel het voor de V.V.D. in elektoraal opzicht voordeliger zou zijn om ongebonden de verkiezingen in te gaan. I Dat elektorale voordeel laten wij graag schieten voor een verkiezingscampagne SCHIPHOL. In de afgelopen ander half jaar z(jn totaal 100 vliegtuigen ge kaapt. Bovendien waren er 13 gevallen van beschietingen, bomaanslagen en sa botage op vliegvelden en vliegtuigen. Dit terrorisme, waartegen aanvankelijk al leen de internationale verkeersvliegers, verenigd in de Ifalpa, ageerden, heeft zo'n verontrustende omvang aangeno men, dat thans in ICAO-verband dooi de regeringen zelf in overleg met vele bij de luchtvaart betrokken organisaties een ernstige poging zal worden ondernomen het euvel eensgezind doo. strenge straf fen overal ter wereld de kop in te druk ken. Volgende week zal in Montreal hier over een internationale conferentie begin nen, waaraan ook Nederland deelneemt Op tafel liggen Ifalpa-voorstellen om op staten, die niet willen meewerken sanc ties toe te passen. Dit zouden kunnen zijn: Fouillering van alle vertrek kende luchtreizigers, di zijn van paspoorten van staat; weigering de houders van paspoor-1 u„: j ten van die staat te vervoerenstaking I heid verdrievoudigd, zijn de defen- vluchten naar die staat; geen externe fa- I Sie-uitgaven relatief gedaald van ciliteiten aan vliegtuigen van die staat en twintig percent van het totaal tot geen leveranties van vliegtuigen, onderde- dertien percent een derde minder len en technische hulp aan die staat. maar bjKnen die defensie-uitgaven zijn de zuivere exploitatiekosten, het ïvT j j I £eld dus dat nodig is om de land dagmiddag dr. L. de Jong, directeur DEN HAAG. Op initiatief van enige I van het Rijksinstituut voor Oorlogs in de publiciteit werkzame rooms-katho- documentatie, tijdens het lustrumcon- waarin geen nadruk op de scheidslijnen behoeft te worden gelegd" De V.V.D. lonkt dus niet naar de P.v.d.A.? Mr. Geertsema: „Absoluut niet. Er is natuurlijk wel een aantal terreinen waar op de V.V.D. dichter bij de P.v.d.A. staat dan bij de confessionele partijen. Maar voor de periode tot 1975 zie ik het helemaal niet zitten. Wat ons scheidt is nu eenmaal nog altijd een stuk groter dan wat ons bindt". Zal straks bij de formatie van een nieuw kabinet het verzet van de V.V.D. tegen invoering van een districtenstelsel of hogere kiesdrempel geen roet in het eten gooien? Mr. Geertsema: „Invoering van een hogere kiesdrempel zal onze steun niet krijgen en een districtenstelsel is voor ons zelfs onaanvaardbaar. Verschijnselen als kabouters en bejaarden in de politiek zijn van voorbijgaande aard, evenals de Boerenpartij, de P.S.P. en de P.P.R. van voorbijgaande aard zijn gebleken en wellicht straks ook D'66. Een deel van de kiezers wil nu eenmaal zijn stem telkens aan iets nieuws geven! Moeten wij hen dwingen op een bepaalde partij te gaan stemmen? Ik ben groot voorstander van vrijheid en verdraagzaamheid, ook op dit gebied. Dat neemt niet weg dat het verschijnsel van de kabouters als zodanig ons wel aan het denken mag zetten Daar moeten de politieke partijen proberen iets aan te doen. Maar de mentaliteit van een volk verander je niet met kunstmatige ingre pen in het kiesstelsel. Ik begrijp trou wens de noodzaak ook niet helemaal, want het ziet er allerminst naar uit dat het land onregeerbaar wordt. Dat heb ben de jongste verkiezingen opnieuw aan getoond. DEN HAAG. Het P.S.P.-kamerlid Van der Spek heeft de minister van Land bouw en Visserij er op gewezen dat door de langdurige droogte in grote delen van Nederland de hooioogst ernstig tegenvalt. Zozeer zelfs dat men rekening houdt met de mogelijkheid van een hooivoorraad in het komende najaar, die 30 a 40 percent kleiner zal zijn dan vorig jaar, aldus het Kamerlid. Het bijvoeren van het vee met stro zal naar verwachting door prijsopdiijving van dit produkt een dure aangelegenheid wor den. Hierdoor gaat men al over tot ver koop van koeien, die door het grote aan bod minder opbrengen. De heer Van der Spek wil maatregelen om in deze nood situatie hulp te bieden. DEN HAAG Politieke partijen van diverse richtingen zijn gisteren bijeengeweest en hun voormannen hebben uiteraard uitspraken gedaan over de politieke problemen van dit ogenblik. Zo liet in Rotterdam de aftredende P.P.R.-voorzitter, mr. E. Jurgens, de volgende waarschuwing horen: „Er sluimert een kolossale onvrede onder de opper vlakte van onze samenleving. Zo nu en dan komt er een eruptie, positief zoals het studentenverzet en het kabouterwezen, negatief zoals Boerenpartij-achtige groepen en het niet opkomen ter stembus. Maar straks komt de grote knal". .99 MR. E. JURGENS AMSTERDAM. De rector magnifi cus van de universiteit van Amsterdam, mr. A. D. Belinfante, heeft zich opnieuw in een brief gericht tot alle universiteits leden, waarin hij stelt dat de democra- tiseringseisen van de studenten in de strijd om een nieuwe bestuursstructuur de democratie aan de rand van de af grond brengen. Als men de universiteit laat bestu ren door docenten, studenten en ambte naren zonder een mogelijkheid van con trole door een hoger democratisch or gaan, dan is het te voorzien dat de uni versiteit gaat afwijken van de plichten die de wetgever haar heeft opgelegd" dat kan volgens prof. Belinfante beteke nen, dat de functie die de universiteit naar het inzicht van de wetgever moet vervullen binnen de Nederlandse ge meenschap niet of slecht vervuld wordt. De centrale democratische overheid moet middelen hebben om een gedencen- traliseerd lichaam als de universiteit weer in het rechte spoor te brengen Als voorbeeld haalt prof. Belinfante de rege- kingen aan over de medezeggenschap in de bedrijven in Joegoslavië. Werknemers hebben daar grote en veelal beslissende invloed op de gang van zaken in het be drijf. Dreigt de functie van dit bedrijf in de socialistische structuur mis te gaan, dan zal de overheid onmiddellijk contro le uitoefenen en zo nodig het bestuur ver vangen. „Diezelfde gedachte vinden wij in het ontwerp-Veringa". De rector wijst er tevens op dat het systeem van de man één stem niet past in de organisatie 'van het onderwijs, om dat door de grote meerderheid van stu denten de functie van de cultuuroverdra gers (hoogleraren en wetenschappelijke staf) in het gedrang kan komen. ARNHEM Veilig Verkeer Nederland zal de nieuwe naam zijn van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dit is een uitvloei sel van de nieuwe statuten van het ver bond, die in de vrijdag in Arnhem ge houden buitengewone algemene ledenver gadering aanvaard werden. Met het nieuwe statuut is de basis ge legd voor een aan de eisen van deze tijd aangepaste organisatiestructuur. Zo zul len enerzijds de ruim 550 plaatselijke af delingen met 160.000 leden door invoo- ring van onder meer een systeem van getrapt stemrecht, een grotere verant woordelijkheid krijgen ten aanzien van het landelijk beleid van Veilig Verkeer Neder land. Anderzijds zullen een centrale le denadministratie en een uniforme contri butieheffing leiden tot meer efficiency en een centraal geleide professionele aanpak bij de bestrijding van de verkeersveilig heid. Het niet aanslaan bij de kiezers van de PAK-lijsten noemde hij vooral voor de P.P.R. „een hinderlijk signaal", om dat de P.P.R. steeds van deze progres sieve samenwerking een hoofdpunt heeft gemaakt. Er zit een paradox in, zei mr. Jurgens. „Trekt men gescheiden op dan beconcurreert men elkaar, trekt men sa men op dan haalt men vaak niet eens het totaal dat de samenwerkende partijen de vorige keer afzonderlijk behaalden. Dat geldt zowel voor het PAK als voor het toch al afbrokkelende christelijke blok". Bepaald teleurgesteld was mr. Jurgens over de A.R.-radikalen. Als oplossing van de malaise in de Nederlandse politiek zag hij een „keihard regeringsbeleid als alternatief op het nu gevoerde regerings beleid". In Utrecht, in de vergadering van het A.R.-partijconvent, noemde de voorzitter dr. A. Veerman, de uitslag van de ge meenteraadsverkiezingen „bemoedigend" Hoewel samenwerking blijkbaar wordt gewaardeerd blijft men zich pri mair toch verbonden voelen met de ei gen partij. Er is geen formule om aan te geven in welke mate en in welke vorm er contact zal zijn tussen A.R.P. ener zijds en K.V.P. en C.H.U. anderzijds, zei hij. ..De V.V.D. is de enige partij die dui delijk aan de winnende hand is". Volgens dr. Veerman wil de V.V.D. dat weten ook. „Bij de behandeling van de herzie' ning van de PBO in de Tweede Kamer, kwam er duidelijk een andere maat.schap- ■- MR. B. BIESHEUVEL lieken worden bij gelegenheid van de ze ventigste verjaardag van kardinaal Al- frink op 5 juli voorbereidingen getroffen voor de oprichting van een publiciteits- centrum van de Nederlandse kerkprovin cie. Dit publiciteitscentrum zal ten dien ste staan van de Nederlandse bisschoppen Om de financiering van dit centrum mogelijk te maken is opgericht de stich ting Ajfrinkfonds. Dr. De Jong verklaarde dat van het Nederlandse legerkorps, dat deel moet vormen van het zogenoemde afweer- scherm, zich maar één-zesde ter plaatse bevindt, in de Duitse Bondsrepubliek. Vaststaat dat bij de huidige uitrusting het resterende vijf-zesde deel met geen mogelijkheid tijdig ter plaatse zou zijn dat men ook de voorraden niet tijdig zou kunnen aanvoeren, dat onze tanks en verkenners, vergeleken met hetgeen tegen over hen staat, onvoldoende zijn uitge rust, dat het schort aan anti-tankwapens en dat eigen luchtverdediginggsmiddelen bjj dat legerkorps volledig ontbreken. Volgens dr. De Jong bedragen in de Sovjet-unie, „waar men de dienstplichti gen heel wat harder aanpakt," de ex ploitatiekosten van de landmacht de helft van die van Nederland. „Zowel ten aanzien van het totale be drag voor onze defensie als ten aanzien van de verdeling zijn de eisen van wat wij de welvaartsstaat noemen een steeds groter rol gaan spelen, met het parado xaal gevolg dat, hadden wij vóór de oor log een strijdmacht die dodelijk zwak werd in en door de jaren van armoede, wij nu een strijdmacht dreigen te krij gen die dodelijk zwak wondt in en door jaren van welvaart. Het recente bericht dat een deel van onze straaljagers, toch al niet zo talrijk, ter wille van de be zuiniging op de grond moet blijven, kan die conclusie alleen maar onderstrepen," aldus dr. De Jong. Hij was van mening dat een naar ver houding bescheiden verhoging van ons defensiebudget al voldoende zal zijn om een einde te maken aan de huidige si tuatie, die hij „onwijs en onaanvaard baar" noemde: „een situatie waarin ve len die directe verantwoordelijkheid dra gen voor onze defensie, zich in gewetens nood afvragen of zij die verantwoorde lijkheid nog wel aankunnen Dr. De Jong was er voorstander van dat, strikt naar draagkracht, de belastingen als het moet drastisch worden verhoogd om de nood zakelijke verbetering van allerlei collec tieve voorzieningen mogelijk te maken. „Dat behoeft niet onverenigbaar te zijn met de meest fundamentele collectieve voorziening: de defensie." Dr. De Jong hechtte eraan in het open baar te zeggen dat hij het in hoge mate betreurt dat „de grootste oppositiepartij in den lande, de P.v.d.A., zich weer gaat wiegen in illusies die reeds de vooroor logse SDAP te boven was gekomen. Dat een potentiële regeringspartij als de P.v.d.A. nu ook al afglijdt in de richting van een uitholling van ons defensie-appa raat, acht ik een ernstig nationaal ver lies", aldus dr. De Jong. „Wanneer het bestuur van die partij er ter veront schuldiging op wijst dat zij de NAVO trouw wil blijven, dan mag men daar aan toevoegen: Trouw moet blijken", zei hij. Dr. De Jong keerde zich tegen de ac ties van opperkabouter Roel van Duijn, „die met zijn gelijkgezinden in woord en geschrift zijn best doet ons defensie-ap paraat af te breken, een actie die ertoe heeft bijgedragen, dat zich in onze land macht al een bedenkelijk aantal geval len van sabotage heeft voorgedaan. Mocht ons deel van de wereld ooit door een vreemde indringer worden over spoeld, dan zouden hij en de zijnen bij de eersten behoren die zouden verdwij nen in een of ander concentratiekamp" Tenslotte zei dr. De Jong dat binnen ons volk en met name een deel van de jongeren weer geestesstromingen tot ontwikkeling zijn gekomen die van wei nig begrip getuigen voor de harde en on verbiddelijke lessen van de geschiede nis. „In de Sovjet-Uftie en in China ver heugt men zich in de symntomen van masochistische verwarring die zich in ons deel van de wereld voordoen", zei hij. pij beschouwing aan het licht". Ook inza ke het kiesstelsel zou er van een an dere kijk op de staatkundige samenleving sprake kunnen zijn. „Punten als deze spelen in onze opstelling voor de periode 1971-1975 bepaald een rol", aldus de A.R.P.-voorzitter. En mr. Biesheuvel, A.R.-fractievoor zitter in de Tweede Kamer, waarschuw de: „Als de V.V.D.-fractie zich meer vrij heid gaat veroorloven na de resultaten van de verkiezingen van dit jaar, dan is voor de drie confessionele fracties waakzaamheid geboden". Die waakzaam heid zou dan naar zijn mening ook gel den voor de geestverwante ministers in het kabinet bij de nog te nemen beleids beslissingen. Wat de A.R.-fractie heeft verbaasd en sommigen heeft geïrriteerd was, naar de mening van mr. Biesheuvel, „het ver bluffend gemak waarmede de liberale woordvoerder buiten de drie andere re geringspartners om zaken deed -net de P.v.d.A." M. Biesheuvel betwistte ech ter de opvatting, dat met de V.V.D. geen wezenlijke maatschappijhervormingen zou den zijn te realiseren. De liberale fractieleider, mr. Geertsema, moge over zaken als vernieuwing en herstructurering van de onderneming bepaald geen conser vatieve opvattingen worden verweten, zei hij In een beschouwing over de partijpo litieke situatie constateerde de A.R.-frac- tieleider dat héf alternatief dat D'66 meende te kunnen bieden, bezig is vast te lopen. Hij noemde de fractieleider van de P.v.d.A., drs. Den Uyl, „de ge vangene van een domme partijresolutie" en betitelde het „lonken" van de socia listen naar de A.R.P. als een illusie. In Driebergen, in een conferentie van de jongerengroeperingen in de K.V.P. heeft voorzitter ir. Jac. Stienen ver klaard: „Mochten we geen partner kun nen vinden op basis van het programma, dan moeten wij ons de V.V.D. niet laten opdringen. Blijkt na de verkiezing weer geen meerderheid te vinden te zijn dan zou men opnieuw verkiezingen moeten uitschrijven, waarbij A.R.P., C.H.U. en K.V.P. als één partij dienen te opere ren. Men zou dan een beroep Kunnen doen op vooraanstaande socialisten zich, ondanks het verbod van hun partij, voor een ministerszetel beschikbaar te stellen en zodoende duidelijk te maken dat het landsbelang bij hen prevaleert boven het partijbelang". Hij betwistte ten stellig ste de uitspraak van de fractievoorzit ter van de V.V.D. in de Eerste Kamer, mr. Van Riel, dat de K.V.P.-top reeds voor de V.V.D. zou hebben gekozen. De K.V.P.J.G. ziet duidelijk mogelijkheden voor een samenwerking van D'66 met de confessionele partijen. (Van onze correspondent) DELFT. De Nederlandse Vereniging van Ex-politieke gevangenen (Expogé), heeft aan de Oostenrijkse regering en de Oostenrijkse Socialistische Partij een te legram gezonden, waarin zij heftig pro testeert tegen de uitlatingen van de so cialistische minister van Onderwijs Gratz die woensdag tijdens het congres van zijn partij Simon Wiesenthal ervan beschul digde een geheime, buitenrechtelijke orga nisatie te leiden die „heult met een na tionalistische National-Zeitung." Aan de heer Wiesenthal werd een sym pathiebetuiging gestuurd. De vereniging was bijeen in Delft, waar haar jaarlijkse congres werd gehouden. UTRECHT. De christelijk sociale Jeugdorganisatie „Werkende Jeugd" van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in een open brief aan de Tweede Kamer gevraagd niet akkoord te gaan met een onderdeel uit het wetsontwerp voorwaardelijk arbeidsverbod voor 15-ja- rigen, dat volgende week door de Twee de Kamer zal worden behandeld. Het gaat om het artikel in het wetsont werp, waarin een uitzondering werd ge maakt ten aanzien van niet-leerplichtige 14- en 15-jarige meisjes. Volgens de or ganisatie betekent dit dat ongeveer 35.000 meisjes van 14 en 15 jaar verstoken blij ven van iedere vorm van onderwijs of vorming. v

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2