PAN OA EN HET VUURVERVOER ARMAN EN ILVA POTTE, PETIT EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond mm ngestipt Zutphen adopteert Roemeens dorp Half miljoen voor hulp aan Brazilië Brand op Britse tanker Iets minder vast it DINSDAG 16 JUNI 1970 11 Een detectiveverhaal van Agatha Christie - -• Gimderkrakelinsên! dat is vastV B R A M H E T J E F O K Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 1 ■5 5* Sr is is WVIMIIAMWIfWWWWIIWWWIfl/WWWWWIIIflflfWIIWIIWWIMWIMIIIfWMIMIMIMllllllllllllAIWIIIIIMIIIIWWWIMIIWWIWIfllWWWWWWVIAIWIA DE SPIEGEL BARSTTE 28) „Dokter Gilchrist? Ik ben hoofdin specteur Craddock. Kan ik vertrou welijk enige ogenblikken met u pra ten?" De medicus knikte. Hij liep de gang af, bijna tot het einde. Daar deed hij een deur open en nodigde Craddock binnen te komen. „Hier zal niemand ons storen," ver zekerde hij. Dit was blijkbaar de slaapkamer van de dokter zelf. De kamer zag er erg gezellig uit. Dokter Gilchrist bood hem een stoel en ging zelf ook zitten. „Ik hoor," ving Craddock aan, „dat Marina Gregg, naar uw oordeel, niet kan worden ondervraagd. Wat scheelt haar, dokter?" Gilchrist trok even zijn schouders op. „Zenuwen," antwoordde hij. „Wan neer u haar nu ging ondervragen, zou ze binnen tien minuten op de rand van een zenuwinzinking verkeren. Dat mag ik niet toestaan. Als u de poli- tiedokter naar mij toe wilt zenden, zal ik hem met genoegen inlichten. Zij is, om dezelfde redenen, niet in staat geweest het onderzoek bij te wonen." „Hoe lang denkt u, dat de toestand warin zij nu verkeert nog zal duren?" vroeg Craddock. Dokter Gichrist keek hem glim lachend aan. Het was een sympathiek lachje. „Wanneer u mijn oordeel vraagt," antwoordde hij, „mijn oordeel als mens, niet als medicus, dan zal zij binnen 48 uur niets liever willen dan u elk ogenblik ontvangen. Zij zal er om vragen te worden verhoord! Zij zal ernaar verlangen aan u vragen te stellen. Zo zijn ze nu eenmaal." Hij boog zich naar voren. „Ik zou graag willen proberen u te laten be grijpen, hoofdinspecteur, al is 't nog zo weinig, hoe deze mensen er toe komen te doen zoals zij doen. Het leven in de filmwereld is een leven van voortdurende spanning en hoe meer succes je oogst, des te intenser wordt de spanning. Je leeft ook steeds, de hele dag, in een glazen huis. Treed je op, werk je in een film mee, dan is dat eentonig en hard werken, eindeloos lang achtereen. Je speelt de vereiste scène, het kleine stukje dat telkens en telkens opnieuw wordt verfilmd. Een toneelrepetitie omvat meestal wel een heel bedrijf, althans een gedeelte van behoorlijke omvang. Dan zou er verband in zit ten, min of meer menselijk en geloof waardig. Maar wanneer een film wordt opgenomen is elk logisch ver band zoek. Het is een eentonige, moordende bezigheid. Uitputtend. Je leidt een luxe leven, natuurlijk, je beschikt over kalmerende middelen, je bad, je crèmes en je poeder en medisch toezicht. Je hebt je ontspan ning, feestjes en mensen om je heen, maar je bent voortdurend voor het oog van het publiek. Je kunt nooit eens rustig doen waar je zin in hebt. Je kunt nooit eens echt ontspannen raken." „Ik begrijp dat," gaf Dermot te kennen. „Ja, ik kan me dat wel in denken." „En dan komt daar nog iets bij," ging Gilchrist voort. „Wanneer je deze loopbaan kiest en vooral wanneer je daarin succes oogst, ben je iemand met een zeer bijzondere aanleg en gesteldheid. Je bent iemand althans zo luidt mijn ervaring met een al te dunne huid, iemand die voortdu rend door gebirek aan zelfvertrouwen gekweld wordt. Een ontzettend gevoel van ontoereikendheid, van vrees dat je niet in staat zult zijn te presteren hetgeen van je geëist wordt. „Men zegt wel eens dat acteurs en actrices ijdel zijn. Dat is niet zo. Zij zijn niet verwaand wat henzelf aan gaat. Wel zijn ze voortdurend met zichzelf bezig, maar hun zelfvertrou wen behoeft constant versterking. Zij moeten telkens horen dat het goed gaat. Vraag maar aan Jason Rudd. Hij zal u hetzelfde zeggen. Je moet ze het besef geven dat zij tot hun werk in staat zijn, hun voortdurend bemoe digen net zolang tot je" het gewenste resultaat hebt bereikt. Maar zij lijden aan constante twijfel. En dat maakt hen om het eens gewoon, menselijk en onvakkundig te zeggen: zenuwach tig. Verduveld nerveus! Tot één bonk zenuwen. Maar hoe beroerder hun zenuwen er aan toe zijn, des te beter zijn hun prestaties voor de filmca mera." „Dat is belangwekkend," verklaar de Craddock. „Hoogst belangwek kend." Hij wachtte en liet erop vol gen: „Maar toch begrijp ik nog niet helemaal waarom u „Ik probeer u alleen maar enig be grip voor Marina Gregg bij te bren gen," viel Maurice Gilchrist hem in de rede. „U hebt haar ongetwijfeld op de film gezien," „Zij is een wonderbaarlijke actrice," verzekerde Dermot. „Prachtig. Zij be zit karakter, schoonheid en wekt sym pathie." „Ja", stemde Gilchrist toe, „dat is allemaal waar, maar ze heeft ook ver duveld hard moeten werken om de resultaten te bereiken, die zij nu be reikt heeft. En daarbij zijn haar ze nuwen kapot gegaan. Fysiek is ze geen sterke vrouw. Niet zo sterk als ze be hoorde te wezen. Haar temperament is er een, dat heen en weer schom melt tussen wanhoop en opgetogen heid. Daar kan ze niets aan doen. Zo is ze nu eenmaal. Zij heeft heel veel geleden in haar leven. Een heleboel door eigen schuld, maar niet alles. Geen van haar huwelijken is gelukkig geweest, met uitzondering, zou ik wil len zeggen, van dit laatste. Ze is nu met een man getrouwd, die echt van haar houdt en dat al jarenlang doet. Zij voelt zich beschut in zijn liefde en zij is er gelukkig door. Althans voor dit ogenblik. Je kunt nooit zeg gen hoelang dit duren zal. Het is met haar de grote moeilijk heid dat zij het ene moment denkt dat ze eindelijk dat speciale plekje of ogenblik van haar leven gevonden heeft, dat haar zoetste wensdromen in vervulling zijn gegaan, en het vol gende moment zich diep in de put voelt, dat haar leven verwoest is, nooit liefde en geluk heeft gekend en ook nooit kennen zal." Heel nuchter besloot hij: „Mocht ze nu maar eens halverwege blijven steken, dat zou de ideale oplossing betekenen maar we zouden er een ongelooflijk goede actrice bij verlie zen." Hij weeg en Dermot Craddock zei geen woord. Hij vroeg zich alleen af waarom Maurice Gilchrist hem dat alles vertelde. Waarom gaf hij hem deze gedetailleerde analyse van Mari na Gregg? Gilchrist zat hem aan te kijken. Het leek wel of hij het erop aanstuur de, dat Dermot hem één bepaalde vraag zou stellen. Dermot zou zelf dolgraag hebben geweten welke vraag het was, die hij stellen moest. Ten slotte begon hij langzaam, als iemand die tastend zijn weg zoekt: „Is zij erg van streek geraakt door het drama dat zich hier heeft afge speeld?" „Ja, heel erg," antwoordde Gilchrist. „Haast in onevenredige mate?" „Dat hangt er van af", hernam dok ter Gilhrist. „Waar hangt dat van af?" „Van de oorzaak waardoor zij zo zeer van streek geraakt is." (Wordt vervolgd» (C) TCbNliEg, TOONDER STUDIO'S *1 72-107 72. Alt werd heel opgewonden toen hij hoorde dat professor Kalker de uitvinder was van de vreemde vlammen. tyAls u ze hebt gemaakt, kunt u ze toch ook blussen?!" riep hij. „Dat de woestijn brandt, is niet zo erg maar ons dorpje wordt bedreigd. U kunt de hitte hier al voelen!" „Het is inderdaad warm," beaamde de geleerde, ter wijl hij zijn hoed afnam om wat koelte te krijgen. „Dat is heel lastig, eh Pimpo. Want bij zulk zomerweer kan ik moeilijk denken. Eh wat zei die heer ook weer? Moet ik proberen om brandend zand te doven? Wacht eens brandend zand?! Maar dat is prachtig! Dan is mijn proefneming dus toch geslaagd. Daarvoor zijn we toch naar Wadi-Wadi gekomen, nietwaar?" Panda schudde zorgelijk zijn hoofd. „Dat wel," antwoordde hij „Maar ik vind die proef helemaal niet zo leuk mee „Het is een ramp!" riep Ali jammerend. „Doe iets!" „Ja, ja," mompelde professor Kalker. „Maar wat? Vreemd ik meen me te herinneren dat ik iets had om vuur te doven. Maar wat? En waar heb ik het?" r LAAT ME LOS IK MOET WETEN WAT ZE M/JN ZUSJE AANDOEN! ZJJ IS HELEMAAL VAN DE KAAKT/ DAT ZIE UE TOCH HIER! wei IETS VOOR OF ER STAAT EEN DRUKFOUT IN HET RECEPT...OF WE HE88EN MICK HEEFT EVEN EEN KIEINE TAART GEBAKKEN, TER BEGROETING! ZEEROB S NEEFJEJA, DIE ZIJN GOED MICK! y\ VOOR ZIJN MELK TANDEN DE EIEREN NIET 60ED6ESLA 6EN! i^TTÏTTTTT 11 i m r» 1776. Die avond zat de zoon van de commandant mokkend aan dek. Hij dacht aan alle pleziertjes, die hij had gemist doordat hij met de Kokanje had moeten uitvaren. Bram trok zich van die nijdige stemming niets aan hij speel de op de schippersharmonica en zong er d'aloude wijsjes bij. Karo neuriede mee en Tutu keek verzaligd. Niemand lette meer op Archibald, maar dat zou Bram gauw opbreken. Want net toen hij gevoelvol uithaalde voor de laatste regels van het onsterfelij ke lied: Een zeeman lust een harinkje" naderde een snelle motorboot, die Bram vaag bekend voorkwam. Stoere mannen riepen hem. toe: „Houd moed.houd vol.wij zullen jullie helpen. Het leed is geleden. Geen paniek, we hebben er meer gered." De mond van Bram viel open „Wat krijgen we nou?" „Vrouwen en kinderen eerst," riepen de mannen in de motorboot. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt). Vandaag 20 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 uur: „Mijn dochter gebeurt zoiets niet", 18 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Stiletto", 18 jaar. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Het ■lot der verloren vrouwen", 18 jaar. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „Schandaal in Tellier", 18 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „Viva Django", 18 jaar. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Nachtvlinders", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15, 18.45 en 21.15 Uur: „Airport", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien expositie van werken van Jacobus van Looy. Tot en met 15 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks be halve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaameming en Onder zoek (MACRO). Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602, Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klasiek grammofoonplatenprogram- ma. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67). Expositie van schilderijen, gouaches en grafiek van Rolf de Spirt. Dagelijks 12-17 uur en zondags 14-18 uur. Tot en met 20 juni. De Hallen (Grote Markt). Expositie schilde rijen, tekeningen, gouaches en grafiek van Etienne Elias en bronzen beelden van Arthur Sproncken. Dagelijks geopend van 10-17 en zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 29 juni. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef. Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg). Expositie van werken van J. Poortenaar. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Geopend tot en met 27 juni. De Waag (hoek Damstraat/Spaame). Expositie van werken van Piet Kloes 75 jaar. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot en met 20 juni. Galerie Blokker Bronsceeweg 4a, Heemste de). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje Degens. Geopend maandag 13-17.45 uur, dinsdag 9-12.45 uur, woensdag tot en met zaterdag 9- 17.45 uur. Tot en met 13 augustus. Het Oude Slot (Lelylaan, Heemstede). Toon zaal weverij De Ploeg N.V.: Tentoonstelling „Architextiles" weefwerken door Marijke Stul- tiens. Geopend maandag tot en met vrijdag 9- 12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot en met 26 juni. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Vandaag: blues-avond; woensdag: Folk-avond. Electric Centre (Bakenessergracht 10) Dage lijks behalve maandags geopend van 12-18 en van 20-24 uur; vrijdags van 20-02 uur; zaterdags van 20—03 uur. Vandaag 20.15 uur: Haarlems Filmcentrum; slotavond Nederlandse films. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks Arman- dino Rosati". Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles". Bowling (hoek Orionweg/Delftlaan). Dagelijks 10-01 uur bowling. Kathedraal St. Bavo (ing. Westergrachtzijde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein). Woensdag 14.30 uur: „Het onderwater-avon tuur". Aerospace, (terrein eind Europaweg). Ruimte vaarttentoonstelling. Dagelijks 10-22 uur, zondag 13-22 uur. Tot en met 4 juli. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hllle- gom). Expositie van schilderstukken van de actrice Riek Schagen. Elke middag behalve dins dag geopend. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). Recreatie en bloe- menshow Dagelijks geopend van 9-18 uur. Raadhuis Lisse. Woensdag 20 uur: Raadsver gadering. Raadhuis Halfweg. Vandaag 19.30 u.: Raads vergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. gels voor Gringo". ,Ko- TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Ruïne van Brederode Santpoort, expositie schilderijen en collages van Gerrit v. Dijk. De expositie is overdag en 's avonds tijdens de ver lichting open voor bezoek, tot 5 juli. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19.30 uur: „De verdoemden" Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Mondo erotica". TENTOONSTELLINGEN Galerie Botimans (Breestraat). Expositie van grafiek van Peter Bes; geopend tot en met 27 juni van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donder dag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prin.Lijsterbeslaan 23 te Beverwijk, tel. 0251025120 DIVERSEN Bodega Bellevue (Breestraat) 1719 uur: Receptie mej. Leeners t.g.v 40-jarig onder wij sjubileum Vredevorstkerk (I.aan der Nederlanden), 19.30 uur: Einduitvoering Stedelijke Volksmuziek school. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 uur: „Als de naakte wind der zee". ZUTPHEN. De inwoners van Zut phen hebben het Roemeense dorp Satu Mare geadopteerd. Het dorp ligt in het gebied dat onlangs door een watersnood ramp werd getroffen. De gemeentelijke burgerzaal van Zutphen is nu ingericht als centraal verzamelpunt voor gebruikte kleding en schoeisel, waarvan men en kele wagonladingen hoopt te kunnen ver sturen. De actie vonr Roemenië is spontaan van de grond gekomen nadat twee Zut- phense zakenlieden, een bezoek aan het overstroomde gebied hadden gebracht. Tientallen particulieren, scholieren, ver enigingen, winkeliers en bedrijven in Zutphen heboen zich voor het inzamelen van kleding en schoeisel ingezet. De actie zal zaterdag worden afgerond DEN HAAG. Nederland heeft 500.000,als noodhulp ter beschikking gesteld aan de slachtoffers van de uitzon derlijk grote droogte in het noord-oosten van Brazilië. Het bedrag dat afkomstig is uit fondsen voor ontwikkelingssamenwer king wordt verstrekt aan nationale en in ternationale hulporganisaties en is be stemd voor de aankoop van melkpoeder, boterolie, en eipoeder. Busongeluk. Twintig mensen zijn om het leven gekomen toen de bus waarin zij zaten, bij Solok in het westen van Su matra in een ravijn stortte. Mevrouw Haya van Someren-Dow- ner, die zich met al haar niet geringe krachten heeft geworpen op de ver vulling van het voorzitterschap van de V.V.D., is met voorkeurstemmen in de gemeenteraad van Rotterdam ge kozen, hoewel ze op de lijst op een onverkiesbare plaats stond. En alsof dat nog niet verrassend genoeg is, wordt ze ook in de Rijnmondraad ge kozen, met voorkeurstemmen! Haya doet het volk dus iets. Vanwaar an ders die voorkeur? Mevrouw Van Someren heeft er zich in een vraaggesprek eens geërgerd over uitgelaten dat ze door sommige mensen blijkbaar als een soort sexbom wordt beschouwd. Maar hoe het zij: Haya eeft iets dat zo'n dikke zes mil joen andere Nederlandse vrouwen niet hebben. Wat is dat dan? Als we dat wisten zou toch niemand er iets aan hebben, want het kan niet worden bijbesteld. Misschien is het de combi natie van alle tegenstellingen. Ze is hip zonder modern te zijn, knap zon der geleerd te doen huisvrouw zon der spruitjeslucht en moeder zonder lange oe. Haya is een intellectuele vrouw, maar niet van het type dat Menno ter Braak een kop zonder kip noemde. Zoiets wordt in de politiek gewaar deerd, zowel door partijgenoten als door de tegenstanders. Misschien is het fenomeen Haya voor velen een soort politieke kalverliefde gebleven waar ze tegenop zien als een middel bare scholier tegen een onbereikbare meisjesstudente. En dat maakt het be grijpelijk dat je, als je Haya op een lijst gepresenteerd krijgt je stem niet uitbrengt op een of andere onbekende meneer die boven haar op een ver kiesbare plaats staat, sterker nog: Ik zou wel eens willen weten hoeveel kie zers ook op Haya zouden hebben ge- gestemd als ze op een verkiesbare plaats had gestaan bij het Gerefor meerd Politiek Verbond of de Commu nistische Partij Nederland. Of hoeveel er nu op de V.V.D hebben gestemd omdat Haya op die lijst stond. Mevrouw Van Someren-Downer heeft zich zo oprecht verbijsterd ge toond door haar onbedoelde succes sen, dat je haar van verregaande po litieke onnozelheid zou kunnen verden ken. Zij heeft zich als een lokvink op de lijst laten zetten, met zichzelf aan het vinketouw. en ziet nu het net over zich dichtklappen. Ze krijgt nu de keuze om, met dank voor het door de kiezers in haar gestelde vertrouwen, dat vertrouwen te beschamen, of haar zetels te aanvaarden en zich in drieën te splitsen. Dan hebben we drie Haya's. Van mij mag het. Als ze de volgende keer maar niet alle drie in alle ge meenten op alle verkiesbare plaatsen komen!. Kees Stip HONG KONG (Reuter). In de Chine se Zee heeft zich aan boord van de Brit se ranker „Architect" na een hevige brand een explosie voorgedaan die het tussendek zwaar heeft beschadigd. De 22.729 ton metende tanker maakt zware slagzij. De bemanning is aan boord geno men van een andere Britse tanker, de „Ardlui". Niemand zou verwondingen op gelopen hebben. Het K.N.M.I. deelt mee: De macht van het hogedrukgebied begint enigszins te tanen. Een lagedrukgebied in de hogere niveaus, dat op de Noordzee enkele buien veroorzaakt, trekt naar Zuid-Engeland. Onder invloed van deze depressie zijn de bo venwinden in ons land naar zuidwest gedraaid, waardoor de scheidingslijn van de koele en de ten zuiden van de lijn Rijssel-Düsseldorf aan wezige warme vochtige lucht, geleidelijk iets naar het noorden kan opschuiven. Hierdoor ontstaat kans op versterking van een lagedruk gebied, dat boven Bretagne ligt. Het ziet er naar uit dat het weer in ons land wat minder vast gaat worden met vooral in de zuidelijke provincies toenemende buienkansen. De tempe raturen worden in het algemeen iets lioger. VOORUITZICHTEN: Zonnig met hogere tem peraturen en later kleine kans op onweer. VOOR DONDERDAG: Aantal uren zon 5 tot 13; minimum temperatuur 0 tot 5 graden boven normaal; maximum temperatuur 2 tot 7 graden boven normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur 95 percent; kans op een geheel droog etmaal 80 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum Bfi n temperaturen "0*; w V 9 binnen- en buitenland a c5 Amsterdam licht bew. no 16 8 0 De Bilt onbewolkt no 18 8 0 Deelen onbewolkt O 18 9 0 Eelde zwaar bewolkt no 16 9 0 Eindhoven onbewolkt no 20 9 0 Den Helder zw. bew. nno 17 11 0 Rotterdam onbewolkt no 17 6 0 Twente onbewolkt no 18 4 0 Vlissingen onbewolkt no 18 10 0 Zd.-Limburg licht bew. no 21 10 0 Aberdeen motregen n 15 8 1 Barcelona half bew. w.st. 25 19 0 Berlijn onbewolkt ozo 24 13 0 Bordeaux zwaar bew. z 25 15 5 Brussel onbewolkt no 22 10 0 Frankfort zwaar bew. no 27 14 0 Genève licht bew. wzw 25 14 0 Grenoble zwaar bew. o 28 16 0 Helsinki zwaar bew. o 21 11 0 Innsbrück onbewolkt w 27 11 3 Kopenhagen licht bew. ono 18 11 0 Lissabon zwaar bew. wzw 21 15 3 Locamo regenbui w.st. 27 17 0.1 Londen half bewolkt w.st. 22 10 0 Luxemburg zwaar bew. no 26 14 0 Madrid zwaar bewolkt w.st. 23 12 0 Malaga onbewolkt nw 27 18 0 Mallorca licht bew. w.st. 24 17 0 München onbewolkt z 24 12 4 Nice zwaar bewolkt no 23 19 0 Oslo half bewolkt o 23 10 0 Parijs geheel bewolkt no 28 15 0.1 Rome zwaar bewolkt w.st. 27 18 0 Stockholm zwaar bew. n 25 12 0 Wenen onbewolkt zzo 25 13 0 Zürich half bewolkt n 27 12 0 WOENSDAG 17 JUNI Zon op 4.19 uur; onder 21.02 uur Maan op 19.31 uur: onder 2.02 uur MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier 19 juni 13.28 uur 26 juni 5.01 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN WOENSDAG 17 JUNI Hoog water 1.29 uur en 13.59 uur Laag water 9.23 uur en 22.02 uur Het hoog en taag watei te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11