Britse sportpers in mineurstemming Onderzoek naar het falen van Engeland tegen Westduitsers René Pijnen bleef derde in de ronde van Luxemburg Steevens in eindsprint langs Italiaan Crepaldi V Nederlanders sloegen tegen oppermachtige Japanners - ondanks verlies - goed figuur Splinternieuwe karatesectie bracht aantrekkelijke match Onze Gezellen - zege op HCK - en UYV in kampioensgroep AANSTEKERS Jan van der Pigge Voetbal op hóóg niveau Krekels bestraft voor dopingfraude Tinkhof weer in volleybalteam machine bankwerkers constructie bankwerkers pijpen- monteurs koelmonteurs elektro- monteurs instrumenten monteurs kwaliteits- draaiers/ kotteraars machine bankwerkers elektro- monteurs instrumenten monteurs HOOGOVENS IJMUIDEN c €&ma DINSDAG 16 JUNI 1970 15 Luxemburg L' Equipe: K.W. RONSON DUNHILL DUPONT Tournee Groei DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S R A C K SMcepiewe spbibu LONDEN. „Zeer waarschijnlijk zal er, wanneer de Engelse ploeg in Enge land is teruggekeerd, een diepgaand on derzoek, met Sir Alf Ramsey erbij, wor den ingesteld naar de reden van de 2-3- nederlaag van Engeland tegen West- Duitsland in de kwartfinales van het we reldkampioenschap voetbal", aldus zon dagavond een official van de Britse voet balbond. De heer Len Shipman, voorzitter van de „Football League", voegde er aan toe: „Ik ben zeer, zeer teleurgesteld dat Engeland verloor. Wat ik vooral onver geeflijk vind is dat de Engelsen, hoe goed ze af en toe ook speelden, niet in staat waren om een voorsprong van 2-0 vast te houden. Nu is het natuurlijk wel zo dat de Engelse spelers het als geheel niet slecht hebben gedaan zeker wan neer men de hoogte en de temperatuur in aanmerking neemt, maar dat neemt niet weg dat er een levensgroot verschil was tussen de strategie van de Westduit sers en die van ons". De beide leiders van de twee grote politieke partijen in Groot-Brittannië, Harold Wilson (Labour) en Ted Heath (Tory's), hebben elk een telegram ge stuurd naar Sir Alf Ramsey en de En gelse ploeg. De boodschap van Harold Wilson was tamelijk kort: „Pech gehad stop goed gespeeld". Edward Heath was iets uitvoeriger: „Ik weet hoe teleurge steld jullie moeten zijn. Wij hebben kun nen zien dat jullie je uiterste best deed voor Engeland". Ook Willy Brandt heeft zich vanzelf sprekend niet onbetuigd gelaten. Hij te legrafeerde naar Helmut Schön en de Westduitse voetballers: „Mijn gelukwen sen met deze zwaar bevochten zege. Ga zo door". De president van de Bondsrepubliek, Gustav Heinemann, keek zondagavond MEIRINGEN. De Nederlandse wiel renner Harry Steevens heeft gisteren de vijfde etappe van de ronde van Zwitser land voor beroepsrenners gewonnen, een rit van Airoio naar Meiringen. De Italiaan Roberto Poggiali behoudt de leiding in de algemene rangschikking. De vijfde etappe droeg een levendig ka rakter. Reeds in een vroeg stadium ging de Italiaan Felice Gimondi alleen op avontuur. Zijn solo strekte zich uit over 90 kilometer en bij doorkomst op de Sint ADVERTENTIE Hoogovens IJmuiden heeft voor werktuigkundige en elektrotechnische vaklieden in de leeftijd van circa 25 - 45 jaar met een goede opleiding en ruime ervaring de volgende plaatsingsmogelijkheden: (meet/regeltechniek) in dagdienst, minimum jaarsalaris 11.610,- in 2-ploegendienst, minimum jaarsalaris 13.170,- (incl. ploegend iensttoeslag) (meet/regeltechniek) in 4-ploegendienst, minimum jaarsalaris 13.760,- (incl. ploegendiensttoeslag) Schriftelijke sollicitaties onder nummer HF 279 te richten aan: Hoogovens IJmuiden Personeelsvoorziening Hoofdkantoor 2. Gotthardpas had hij een voorsprong van 1 minuut en 25 seconden op een achter volgend groepje, waarin onder meer Bi- tossi, Den Hartog en Schepers zaten. Gi mondi werd echter snel ingelopen door het nu fel jagende peloton, waarin de Ne derlandse Caballero-rijders zich niet on betuigd lieten. Een ontsnappingspoging van de Belg Dury mislukte. Hij werd na 165 kilometer door de Italianen Conti Jotti Delia Torre en Crepaldi, de Belg Flabat en Harry Steevens ingehaald. Crepaldi en Steevens gingen door en benutten de resterende 32 kilometer om een magere voorsprong van 17 seconden op te bouwen. De Ne derlander was in de sprint de snelste. Vijfde etappe: 1 Steevens (Ned.), 197 km in 5 uur 17 min. 59 sec.; 2 Crepaldi (It) z.t.; 3 Bi- tossi (It) 5.18.16; 4 Monsere (Bel.) 5.18.24; 6 Flabat (Bel) z.t.; 7 Delia Torre (It) 5.18.36; 8 Vianen (Ned) 5.18.48; 9 Giuliani (It) z.t.; 10 Van Clooster (Bel) z.t.; 15 Schepers (Ned) z.t.; 18 Den Hartog (Ned) z.t.; 36 Beugels (Ned) 5.21.01; 44 Zoontjes (Ned) 5.26.55; 57 Benjamins (Ned) 5.41.37; 60 Gerrits (Ned) z.t. De Nederlander Leo Duyndam gaf op. Algemeen klassement: 1 Poggiali (It) 23.33.56; 2 L. Pfenninger (Zwi) 23.33.59; 3 Mori (It) 23.34.10; 4 Den Hartog (Ned) 23.34.12; 5 Vanucci (It) 23.34.29; 6 Colombo (It) 23.34.52; 7 Perez (Spa) 23.35.04; 8 Rub (Zwi) 23.35.33; 9 Crepaldi (It) 23.37.08; 10 Bitossi (It) 23.37.49 26 Vianen (Ned) 23.45.25, 28. Steevens 23.48.05; 30 Beugels 23.48.19; 54 Zoontjens 24.02.31; 62 Benjamins 24.5.01; 63 Gerrits 24.36.55. De Belg Op de Beeck heeft gisteren de vierde etappe van de ronde van Luxemburg gewonnen. De eerste plaats in de tijdrit van 23 km was voor zUn landgenoot Pintens. De Luxemburger Schutz ging in Luxemburg als eindwinnaar over de streep. Vierde etappe: 1 Op de Beeck (Bel) 3.20.47; 2 Schoenacker (Bel) z.t.; 3 Gandarias (Spa) op 7 sec.; 4 Schutz (Lux) z. t.; 5 Mori (It) op 20 sec.; 6 W Planckaert (Bel) op 3,06; 7 De Bal (Bel) op 4.27; 8 Verbeek (Bel) z. t.; 9 Wright (Gbr) z. t.; 10 Gilson (Lux) z. t.; 13 Polman (Ned) z. t.; 20 Zoetemelk (Ned) z. t.; 25 Pijnen (Ned) z. t.; 27 Ottenbros (Ned) 3.25.24; 28 Van der Vleuten (Ned) z. t.; 36 Van Katwijk (Ned) 3.48.36; 39 Karstens (Ned) z. t. Tijdrit over 23 km: 1 Pintens (Belg) 32.35; 2 Schutz (Lux) 33.11; 3 Pijnen (Ned) 33.15; 4 Frey (Den) 33.27; 6 Braeke (Belg) 33.45; 7 Gilson (Lux) 34.01; 8 Zoetemelk (Ned) z.t.; 9 Verbeek (Belg) 34.11; 10 Schleck (Lux) 34.18; 16 Van der Vleuten (Ned) 35.37; 22 Ottenbros (Ned) 36.22; 23 Van Katwijk (Ned) 37.03 25 Dolman 37.52. Eindklassement: 1 Eddy Schutz (Lux) 20.58.32; 2 Pintens (Belg) 20.59.25; 3 Pijnen (Ned) 21.00.23; 4 Zoetemelk (Ned) 21.00.23 5 Verbeek (Belg) 21.01.19; 6 Mortensen (Den) 21.02.25; 7 Frey (Den) 21.03.25; 8 Van Rijckeghem (Belg) 21.05.46; 9 Gilson (Lux) 21.05.57; 10 Schleck (Lux) 21.06.14; 17 Ottenbros (Ned) 21.19.52; 19 Van der Vleuten (Ned) 21.30.07; 23 Dolman (Ned) 21.45.07; 35 Van Katwijk (Ned) 22.41.09. (Van onze sportredactie) HEERLEN. Volgens het Franse sportdagblad l'Equipe is Jan Krekels na afloop van de laatste etappe van de Tour de l'Oise betrapt bij het plegen van frau de tijdens de dopingcontrole. De Neder lander won op zondag 31 mei het tweede gedeelte van de tweede en laatste rit in deze tour. Een verzoek om zich naar de dopingcontrole te begeven werd aanvan kelijk aldus l'Equipe. dat de gegevens betrok uit het officieel orgaan van de Franse wielerbond door Jan Krekels geweigerd. Daarna voldeed de Caballe- ro-renner alsnog aan het verzoek met bo ven genoemd gevolg. Jan Krekels is voor het gepleegde feit beboet met een bedrag van 1000 Zwitser se francs 840). Tevens krijgt hij een voorwaardelijke schorsing van een maand en verhuist zijn naam in de etappe uitslag van de eerste naar de laatste plaats. Frans van den Enden, manager van Ca- ballero, heeft nog geen officiële medede ling ontvangen. „Er zijn wel moeilijkhe den geweest rond die dopingcontrole, maar die werden veroorzaakt door een vage figuur, die bij de Italiaanse ploeg Molteni hoorde. In ieder geval was hij geen ploegleider". „Krekels had zijn urine afgegeven aan de dokter.Het flesje was daarna verze geld. De Italiaan begon te roepen dat Krekels opnieuw een urinemonster moest afgeven. Krekels stoorde zich niet aan de man, die er volgens hem niets te ma ken had. Er ontstond een woordenwisse ling, waarna de Molteni-man uit het lo kaal gezet werd. De voorwaardelijke schorsing van Krekels betekent niet dat hij niet naar de tour zal gaan. De Lim burger zal trouwens wel in beroep gaan, neem ik aan". Krekels rijdt momenteel in die ronde van Zwitserland. naar twee televisietoestellen tegelijk. Het ene leverde beelden van de verkie zingen in Rijnland-Westfalen, Neder-Sak- sen en Saarland en het andere van de voetbalwedstrijd West-Duitsland—En geland. Maar alleen bij de verkiezingen was het commentaar ingeschakeld. De Britse sportjournalisten hebben in de maandagkranten massaal hun diepe teleurstelling geuit over de uitschake ling van wereldkampioen Engeland in de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioenschap door West-Duits land. De koppen spreken voor zichzelf: „Engeland gebombardeerd" (Daily Sketch), „De Duitsers slaan de Engel sen knock out" (Daily Telegraph), „Naar de grond en uitgeteld" (Daily Mail), „Engeland verliest een voorsprong van twee doelpunten en de wereldkroon" (Daily Express). De kranten spreken unaniem de waar dering uit voor het spel van de Duitsers, maar twee tendensen overheersen in de nabeschouwingen. a. De Engelsen hebben het er uiteinde lijk bij laten zitten en de zege aan Duitsland „geschonken". b. Engeland heeft goed gespeeld en is op het nippertje verslagen. De „Times" gaf toe, dat de betere ploeg gewonnen had. „Na een bewonde renswaardige wedergeboorte van strijd lust, inzet en kunnen verdienden de Duit sers de zege, waar zij in het begin zo ver vandaan schenen te zijn". Het blad bekritiseert vervolgens de taktiek van Engeland in de tweede helft. „Na de 2-0 voorsprong ging men in de verdedi ging en lokte daarmee zelf de tegenaan vallen uit. Maar we kunnen beter niet naar schuldigen en zondebokken zoeken. Engeland gaf wat het bezat". The Guardian: „Misschien moeten we het zoeken bij een foutief spelsysteem van Engeland. Het was te veel verlangd, dat in deze hitte en op die hoogte slechts twee spitsen voor stonden en de grote last op het middenveld kwam". The Daily Telegraph: „Wij hebben het aan onszelf te wijten. Met twee doelpun ten voorsprong na 49 minuten kon de ze ge ons niet meer ontgaan. Maar toen stonden we het middenveld aan de te genstanders af. De positie van absolute souvereiniteit, die Engeland tot nu toe innam, is op treurige wijze ineenge stort". Daily Mirror: „Het liep uiteindelijk op een tragedie uit voor een ploeg, die zo lang met toewijding gespeeld heeft en de juiste weg tussen gepast verdedigen en aanvallen gevonden had. Maar plot seling, in de kritieke slotfase, werd de ploeg zwak, er kwamen fouten en doel punten". Daily Mail: „Dit keer vonden de Duit sers de moed en het uithoudingsvermo gen. Engelands troost is het dat de troon op een manier een kampioen waardig, verloren ging. Deze adembenemende kwartfinale was de tot dus ver meest op windende wedstrijd in Mexico". Daily Express: „Engelands Worldcup- roem nam een droevig, haast dramatisch einde in de hel van Mexico". Deze krant had weinig goede woorden over voor het Mexicaanse publiek: „Het was een harteloze massa, die slechts de ver nietiging van Engeland wenste. En het zij toegegeven, Engeland vernietigde zich tenslotte zelf'. De Japanner Kaminaga weert een achterwaartse aanval van Veen af. Kaminaga zou deze wedstrijd als winnaar beëindigen. ADVERTENTIE MMAJWVIMMMAMJlMnMMMMMMMMMMMMrtMMAM Geef vader een aansteker Grote Houtstraat 81, Haarlem. DEN HAAG Na een afwezigheid van ruim twee jaar maakt spelverdeler Joop Tinkhof van HVS zijn rentree in het Ne derlandse volleybalteam. Hij is gekozen voor de wedstrijd West-DuitslandNeder land, die zaterdag in Berlijn wordt ge houden. Het is nog niet zeker of Tinkhof ook beschikbaar zal zijn voor de wedstrij den pm het wereldkampioenschap, die in september in Bulgarije zullen worden ge speeld. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Voor de eerste maal in de roerige vaderlandse karategeschie- denis trad gisteren een twintig man ster ke ploeg als een nationale eenheid in het openbaar. De geselecteerde leden van de Voormalige Karate Do Bond, de Neder landse Karate Unie en de Shiotokan Ryu Nederland, de organisaties die vorige week officieel opgingen in de karatesec tie van de Nederlandse Judo en Jiu Jit- su Bond, hadden bij hun debuut als Ne derlands twintigtal niets minder dan de Japanse nationale studentenploegwaar schijnlijk één van de sterkste formaties ter wereld, tegenover zich Als de sa menwerking m de splinternieuwe karate sectie in de toekomst echter net zo meevalt als het eerste optreden van de Nederlandse karateka's tegen hun gevreesde Japan se tegenstanders, dan ziet het er de ko mende jaren voor het karate in ons land rooskleurig uit. Weliswaar verloren de gastheren de wedstrijd met 11-4 en ging een tweede treffen tussen de vijf besten van beide kanten ook voor Nederland ver loren, maar de manier waarop de kara teka's de Japanners tegemoet traden gaf de officials van de nieuwe karatesectie moed. „Wanneer al onze interlands zo verlo pen dan mogen wij onze handen dicht knijpen", zei de heer B. Buth, voorzitter van de karateafdeling, die rond de 5000 leden omvat. „Door het hoge technische peil van de Japanners hebber wij de wed strijden zonder een enkele blessure af kunnen werken. Ongelukken werden trou wens ook voorkomen door het snelle in grijpen van de scheidsrechters. Op deze manier is karate pas echt een aantrekke lijke sport voor het publiek" De toeschouwers wr.ren gisteravond zo'n duizend man sterk near de oude RAI getogen om de Aziaten aan het werk te zien. Zij werden niet teleurgesteld, want de Japanners bleken inderdaad de ver wachte beheerste vechtkunstenaars. Te genover de enorme techniek van de Ja panners konder Nederlanders slechts (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. In de A-groep van de softbalcompetitie werden de restanten opgeruimd. Dat de wedstrijden van geen belang meer .varen mag onder andere bljjken uit het verlies van de Pinguins tegen het nog puntloze TIW. In de an dere poule zijn de beslissingen thans ook gevallen. Onze Gezellen, dat HCK na veel spanning met 41 klopte en UVV, dat Vodo SC versloeg, gaan over naar de kampioensgroep. Celeritas verloor ook de negende wedstrijd en wel van DSS. Een talrijk publiek heeft bij de wed strijd TerrasvogelsHHC kunnen genie ten van uitstekend softbal. Aan beide zijden overheersten de verdedigingen. Dat HHC de winst mee naar Haarlem nam was voor een niet onbelangrijk deel te danken aan een kostbare misgreep van Rina Voogt in de derde inning. De ge miste vangbal op een slag van Conny Broere betekende twee goedkope runs via Tineke Bruseker en Saskia de Jong. Terrasvogels slaagde er in de vierde in ning weliswaar in na een honkslag van Ludy van Mourik tot 21 terug te komen, doch verder kwamen de landskampioenen ondanks een hit van Jet Jonker in de laatste inning Met. Onder de aanwezigen bij deze wedstrijd bevond zich Diane Pot ter, de Amerikaanse softbalcoach, die ge durende enkele maanden in Nederland zal verblijven om de NASB in technisch opzicht van dienst te zijn. De Pinguins zonder Betty en Gonnie Veenstra en de geblesseerde Anneke Smit, was aanvallend slecht op dreef tegen TIW. Van de vier honkslagen namen Fieke Strijbis en invalster Tinie Box er ieder twee voor hun rekening. Verdedigend klopte het evenmin bij de Heemsteedse ploeg, die met 52 verdiend verloor. Ook Bloemendaal was slecht op dreef. Met in valsters voor Inge Termaat en Astrid Noordhof werd in de vijfde inning fout op fout gestapeld en kon AMVJ de opge lopen 32-'ichterstand mozetten in een 93-voorsprong. Via een honkslag van Olga Burga kon Bloemendaal in de laat ste slagbeurt nog terugkomen tot 96, doch de nederlaag ongedaan maken was er niet meer bij. Stand: HHC I0-18, De Pinguins 10-12, Terrasvogels 10-12, AMVJ 10-10, Bloe mendaal 10-6, TIW 10-2. Onze Gezellen en MHK hebben op het scherpst van de snede gevochten om een plaats bij de oovenste drie. Tot aan de vierde innn.ng kwamen beide verdedigin gen nauwelijks in gevaar. Hoewel HCK aanvankelijk meer scoringskansen kieeg was het Onze Gezellen dat het eerst tot scoren kwam. Honkslagen van Corine de Wit en Tineke Reynders openden de sco re. In de zesde inning kwam HCK op ge lijke hoogte. Ingrid Geuzenbroek kwam door een fout van de overigens uitste kende verreveldster Linda Hoogland op de honken. Nel Ferdinandus, de beste slagvrouwe van deze wedstrijd, bracht met haar honkslag de stand in evenwicht. Ondanks een honkslag van Corine de Wit scheen HCK de zaak in de gelijkmakende slagbeurt te klaren. Toen echter kon Immy Wals een moeilijke vangkans niet onder controle krijgen. Honkslagen van Wil Harmes en Hielke Hoekstra beslis ten toen de stiijd definitief ten gunste van Onze Gezellen, 41. DSS toonde aan, dat Celeritas in de hoofdklasse niet thuishoort en won zoals het wilde met 322. Ook UW won van Voda SC met 144. Stand: DSS 10-17, Onze Gezellen 10-14, UW 10-13, HCK 9-8. Voda SC 10-6, Cele ritas 9-0. Komend weekend start het tweede deel van de competitie met in de kampioens groep de Haarlemse verenigingen DSS, HHC, Onze Gezellen, het Santpoortse Ter rasvogels, UW uit Utrecht en de Pin guins. In de degradatiegroep spelen: HCK Bloemendaal, AMVJ, TIW, Celeritas en Vodo. In de districts eerste klasse bleef EDO via 121 op SCHH ongeslagen Wint de rood-zwarte ploeg komende week van de Geuzen, dan kan weinig een terugkeer in de hoofdklasse meer in de weg staan. een grote dosis moed zetten. Het bleek in vier gevallen (Bosch, Van der Heijden, Meier en De Ruiter) voldoende voor een overwinning. Opvallend was het resul taat van de Eindhovenaar Meier, die als enige een volle punt tegen Kaneku scoor de. Na de Europese kampioenschappen van 30 mei (in Hamburg)waar de Neder landers nog op flinke afstand van de prijzen bleven, was de inderhaast geor ganiseerde interland tegen Japan (de ka ratesectie had slechts tien dagen om de wedstrijd voor te bereiden Het Japanse team maakt momenteel een tournee door Europa. Als eerste land werd deze week West-Duitsland bezocm Vanaaag treden de karatelca's al in Parijs tegen de Fran sen aan) de eerste stap van de voorbe reiding op de wereldkampioenschappen, die op 14 november in Parijs worden ge houden. Enkele medailles zouden op die titel strijd bijzonder goed van pas komen als propagandamateriaal. Het ziet er voorlo pig echter niet naar uit dat de karate sectie dit keer al over zo'n hulpmiddel zal kunnen beschikken. Buth. „Je schrikt er van als je op die internationale tour- nooien ziet welke achterstand wij door onze beperkte financiële mogelijkheden nu al hebben. Tot nu toe hebben wij het zonder grote subsidies moeten doen. De sportfederatie zag er weinig in om al die kleine bondj es geld te geven. Dat was een bodemloze put Nu wij samen in de NJJB zijn zal dat vanaf volgend jaar waarschijplijk beter gaan, zodat wij dan misschien wat meer armslag hebben". Als de plannen van de karatesectie uit gevoerd kunnen wordendan zal de inter land van gisteren in de komende jaren door een flink aantal internationale ont moetingen gevolgd worden Ook van die wedstrijden zal dan de nodige propagan da uit moeten gaan ,,De fusie binnen de judobond zal voor het karate in Neder land een enorme stimulans betekenen. Wij zijn nu eindelijk van die ellendige ruzies tussen de verschillende organisa ties af en kunnen nu aan bijzondere nut tige dingen zoals de lerarenopleiding gaan wijden. Een en ander zal er toe bijdragen dat het karate in de komende jaren flink zal groeien", aldus voorzitter Buth. M KAOTÊlM Moe &TÊÊD5 GE&J -TES£kiOceLPU/JT Uc«c« M'M PRIMé.... IK KRDGT ER SEWAUWP VAM-. N PAAR METÉ2 uoGee.. GEéM WOMDSR DATJET EÊMAUUD KRUGT e=£lJ PAMIEK OP ÜÓO METER HOO&TB

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15