Zesentwintighonderd leerlingen vier dagen op sportvelden in Driehuis Bisschop door bezetters als getuige opgeroepen Booreiland-onderdeel naar ADM lEXAMENSH SCHOOLSPORTDAGEN VELSEN VEREWGIPSWPUWS VIT DE IJM0ND MEISJES OP ZEBRAPAD AANGEREDEN Inbraak in directiewagen VIER INBRAKEN IN DE VTSHAL Jeugddrumband Wilhelmina boekte succes JONGENSHUT IN BRAND Havenberichten Geen beslissing in duel tussen HWP en Kijk Uit Diploma's voor gemeente ambtenaren Geen goedkoper spoortarief voor dagbladen AUTO IN SLOOT STORK PLAATWELLERIJ, YELSEN-N. WIJKERMEERWEG 7. BEMETEL-DIPLOMA electrisch-lasser. VOOR KWEEKSCHOOLPROCKS DINSDAG 16 JUNI 1970 „JMUÏDER COURANT 5 Bestuurder met schrik vrij J eisendJ muiden Het vak van nu en de toekomst!!! - Met veel enthousiasme werd aoor ae leerlingen hedenmorgen een begin ge maakt met de behendigheidswed strijden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Twee meisjes van dertien en veertien jaar zijn maandagmiddag tegen vijf uur op de voetgangersoversteekplaats bij het Plein 1945 aangereden door een vrachtwagen, bestuurd door een 56-jarige elektromonteur. De chauffeur trachtte nog te remmen, maar hij trapte door de rem' men heen. Volgens de politie was het rub' ber van de remleiding doorgesleten. De wa> gen is voor technisch onderzoek naar het hoofdbureau gebracht. De meisjes kregen schaafwonden aan armen en benen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In het weekend blijkt te zijn ingebroken in een directiewagen, staande'aan de Trawlerkade. Met een bou- tenschaar is het hangslot doorgeknipt. In de wagen heeft men een lade opengebro ken, maar de buit bedroeg slechts tien gul den aan koffiegeld. Uit een gereedschaps tas in het in aanbouw zijnde koelhuis is een lederen etui met een set dopsteeksleu- tels verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In drie bedrijven aan de Wjjkermeerwcg is het afgelopen week einde ingebroken, maar er wordt niets van enige waarde vcimist. In het kantoortje van het aannemers bedrijf J. M. Pos N.V. is een ruit ver nield en worden er enkele pakjes siga retten vermist. Ernaast is ook ingebroken bij de N.V. Europa, waar niets wordt vermist. In de autospuitinrichting J. van Doesburg is men binnengekomen door een steen door een draadglasruit te gooien. Enkele autos zijn doorzocht, maar ook hier wordt niets vermist. Aan de Meerstraat is verder nog inge broken bij de fa. Kleijn, waar men bin nenkwam door een ruit te forceren. Een geldkistje, dat niet op slot was, is door zocht en er is tien gulden uit gehaald. IJMUIDEN In IJmuiden werden maandag de volgende besommingen ge maakt: KW 52 9.000. 55 9.500. 66 14.000, 67 9.600, 81 78 000, 113 13.000. 132 9.700, 141 11.000, i45 17.000, 149 7.600, 164 11.000, 173 7.600, 206 10.000, 212 7.700, 214 6.100. 215 15.000, 218 '3.000, 221 6.500, 222 12.000. 226 8.600, 83 4.600, 98 6.000, 110 8.400, 127 500, 137 12.700 180 5.100, 183 6.200, 189 15.900, 194 7.800 220 8.900: WR 61 6.800; IJM 45 5.500, 54 8.800. Acht vaartuigen hebben dinsdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 404 kisten en 215 kleine kisten vis, 1700 kilo gram tong en 90 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 20 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw 120 kisten en 215 kleine kisten makreel, 170 kisten schol, 6 kisten tarbot en 10 kisten varia. Prijzen per kilogram, in guldens: tar bot 5.60-5.30, grote tong 6.01-4.99, groot middel tong 5.98-5.83, kleinmiddel tong 6.75-6.28, tong I 7.41-6.74, tong II 6.79-6.22, zalm 6-5.20. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 170. Per tien stuks: middel kabeljauw 62-56. Per 50 kilogram: tarbot 172-130, kabel jauw I 70-63, kabeljauw II 65-54, kabel jauw III 50-42, grote schol 50-30, schol I 52-32, tong II 53-35, tong III 38-30, schar 28-25, wijting 34-29, makreel 16. De aanvoer in Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 75 kisten schelvis, 15 kisten wijting, 10 kisten gul en kabeljauw '00 kleine kisten haring, 300 kleine kis ten makreel, 20 kisten schol en 120 kilo gram tong. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de sportvelden aan de Wolff en Dekenlaan in Driehtiis is heden morgen een begin gemaakt met het afwer ken van het veelzijdige programma, dat door de commissie „Organisatie School sportdagen" in Velsen voor dit jaarlijks schoolfestijn is samengesteld. Vrijwel alle lagere scholen uit deze gemeente hebben met haar leerlingen van de vijfde en zesde klassen voor deze wedstrijden ingeschre ven, zodat ongeveer zesentwintighonderd jongens en meisjes over de verschillende velden moesten worden verdeeld, om el- kaars kracht en behendigheid op een spor tieve wijze te meten. De dinsdag was geheel aan de vijfkamp gewijd, bestaande uit snelloop, hoogsprin gen, kastiebal werpen, behendigheidsoefe ningen en grote bal werpen. De leerlingen kunnen hiermee individueel een bepaald aantal punten behalen, dat per school wordt opgeteld, waarna het resultaat door het aantal deelnemers wordt gedeeld. Het gemiddelde dat aldus is verkregen bepaalt dan de positie van de school op de alge mene ranglijst, waarbij voor de best ge- klasseerden diverse prijzen beschikbaar zijn gesteld. Voor de woensdag is vervolgens een wandeltocht in het programma opgenomen, waarvan de route langs en door de mooiste plekjes van Velsen leidt. Onder meer via het fraaie landgoed „Beeckestijn", dat on getwijfeld nog lang niet door alle leerlingen is bezocht. Aldus hebben de organisatoren (Van een verslaggever) SANTPOORT De jeugddrumband van het fanfarekorps Wilhelmina heeft zondag in Schoorl een mooi succes ge boekt, bij wedstrijden waaraan 32 drum bands hebben deelgenomen. In de afdeling „jeugd" behaalde Wil helmina het hoogste aantal punten (205), waardoor zij bij de einduitslag op de vijfde plaats kwam. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Om kwart voor acht maandagavond moest de Velsense brand weer uitrukken met de hogedrukspuit om dat door jongens gebouwde hutten bij de Orionweg in lichterlaaie stonden. Het vuur trok veel publiek en de jongeren lieten duidelijk hun afkeuring blijken toen de brandweer de waterstraal erop zette. Om twaalf uur 's morgens was de brand weer ook al uitgerukt voor een bermbrand bij de Orionweg. Tien minuten eerder racede men naar een duinbrand achter de Dennekoplaan. Maandag aangekomen in IJmuiden: Texel- stroom, Liverpool: Foreland, Sydney; Azimut Navigator, Stettin: Kattenturm, Continentaal Plat, IJmuiden; Wellpark, Port Talbot; Zwaan- tiena, Swansea; Hoop, Gyon; Schulenborg, Ala; Redcar, Newport; Kahlesand, Roenne; Steurbuk, Hammerfall; Superman, Noordzee: Gazelle, Boston, Zaandam: Sanaga, Belfast; Nieuwland, Leith; Sunny Prince, Londen: Eloquence, Dor drecht; Hoegh Breeze, Freetown. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Christine, Duinkerken, IJmuiden; Schielloyd, Rotterdam; Zeeburg, Gefle; Pallas Rotterdam: Lea, Rotter dam; Canis, Rotterdam: Otello. Iggesund. Zaan dam; Amstelstroom, Huil Maandag vertrokken uit IJmuiden: Oredian, Port Talbot: Lutro, Rotterdam, IJmuiden: Prinses Margriet, Kristiansand; Pamlr. Londen; Fixity, Antwerpen; Schieborg, Delfzijl; Gent- borg, Alexandrië; Shushenkoe, Wlsbeck; Kor- moran Isle, Felixtowe; Kattenturm, Continen taal Plat, IJmuiden; Waalborg, Delfzijl, Bever wijk; Setia Budy, Rouaan; Emsland, Emden, Velsen; Dependent, Delfzijl; Carina, Gent; Arvo, Londen; Ambla, Kiel; Zwaantiena, Delf zijl; Dudhe, Rotterdam: Lizard, Slikkerveer, Zaandam; Nimrod, Silloth; Verona, Noordzee, IJ muiden. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Kiefem- berg, Iggesund; Realta, Rotterdam; Nanna, Da genham; Veritas, Kingslyn, IJmuiden; St. Fran cois, Duinkerken: Pioneer, Rotterdam, Velsen; Regina Oldendorf, Lulea, IJmuiden; Glanton, Birkenhead; Bella Brövig Buenos Aires: Par thenon, Malta. (Als geen nadere aanduiding volgt. Is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) van deze sportdagen een handig gebruik gemaakt, om de jeugd op dit mooie bezit te attenderen. Voorts worden donderdag nog wedstrij den gehouden in slagbal en strafworpen korfbal, waarna het programma vrijdag morgen wordt afgewerkt. Direct daarna, omstreeks half elf zal de prijsuitreiking ge schieden. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op de rijksweg van Sant poort naar Velsen raakte maandagavond om kwart voor zeven een auto, bestuurd door een 69-jarige inwoner van Santpoort rechts van de weg in de berm. Door de vrij grote snelheid ging de auto slingeren, raakte een boompje en belandde totaal vernield in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij. (Van onze schaakmedewerker) IJMUIDEN De finale van de afval- wedstrijden der Noordhollandse Schaak bond tussen titelhouder Witte Paard (Koog a. d. Zaan) en Kijk Uit (IJmuiden) zal moeten worden overgespeeld. In Koog a. d. Zaan traden de ploegen vrijdagavond te gen elkaar in het strijdperk. In een uiter mate spannend gevecht nam Witte Paard een 2-0 voorsprong maar op dat moment tekende zich toch al duidelijk het nade rende gelijke spel af. De Velser-schakers brachten de balans in evenwicht met het winnen van hun beide witte partijen evenals Witte Paard zulks had gedaan. Voor de zwart-spelers, die dus allen ver loren was het met recht een zwarte dag. De volledige uitslag luidt: Witte Paard—Kijk Uit: 1. De Wilde- Boom 0-1; 2. Brink-Mittertreiner 1-0; 3. Bleeker-Schelhaas 0-1; 4. Luder-Beenhak- ker 1-0. Het was voor de eerste keer in deze knock-out-wedstrijden dat de finale niet onmiddellijk een beslissing bracht. De ont moeting wordt vrijdagavond 19 juni in IJmuiden overgespeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op het Hazevlak reed maan dagmiddag een 44-jarige bromfietser uit IJmuiden tegen een hondje aan. De man verloor de macht over het stuur en kwam te vallen, waarbij hij zijn rechter pols brak, kneuzingen aan heup, linkerbeen en linkerhand opliep, alsmede een hersen schudding en schaafwonden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Na staatssecretaris Grosheide is nu ook de bisschop van Haarlem betrokken in de processen van de kweekschoolbezetters. De theoloog Piet Eibers, 29 jaai oud en zelf oud-stu dent van de kweekschool, heeft mgr Zwartkruis als getuige opgeroepen en be halve de heer P. J A Huvsmans, voor zitter van het schoolbestuur, ook mode rator P. de Wit. De Alternatieve Pedagogische Acade mie heeft een verklaring uitgegeven, waarin twee dingen voor de zitting van woensdag worden aangekondigd. Op de eerste plaats zullen de beklaagden zich zo goed mogelijk verbaal verdedigen. Ten tweede is er buiten het gerechtsgebouw een permanente discussiemiddag in het Electric Centre aan de Bakenessegracht Piet Eibers heeft bij zijn verzoek om de drie getuigen voor zijn zaak, die als een van de laatste woensdagmiddag aan de beurt komt te mogen oproepen een uitvoerige begeleidende brief geschre ven. Daarin schrijft hij onder meer dat mgr. Zwartkruis met zijn gezag hel op bijna alle punten falende „bestuur" heeft gedekt. Tevens acht hii de bisschop als getuige van belang, omdat hii als kritisch theoloog „een opvatting aangaan de de rol van de kerk in de structuurver andering van de maatschappij huldigt, die tot consequentie had dat ik de zijde van de alternatieven heb gekozen, eerst als alter natief leraar, later als vertegenwoordiger van een andere kerk in de r.-k. kerk dan die van de statusquoheiligende bisschop". Dezelfde redenen voert hii ook aan om de moderator van de Kathoiieke Pedago gische Academie op te roepen, „Als man van het Evangelie mag hij niet ingekap seld zijn in het oestuur". De moderator had nooit toe mogen staan, dat deze .be vrijdingsbeweging" door chantage, mani pulaties en andere onderdrukkingsmidde len en voorts door inschakeling van een apparaat dat bij de staat en niet bii de kerk thuishoort verpletterd werd Krachtens zijn iaak en roeping had hi ook bij de „bevrijders" aanwezig moeten zijn", aldus de brief van Eibers, die ver HAARLEM. Geslaagd voor het exa men Mulo-A, de dames Y. Roolvink en G Schoute, Heemskerk; J. Sanders en J. L. Vergers, Beverwijk; J. H. Westerhout, Velsen-Noord; H. C. M. Schippers, M. Spaan, E. H. C. Huizing, M. J E. Groot, G. J. H. Groot, A. F. Collard, M. Th. Eynt- hoven*, D. K. Glas* en E. F. R. Koele- wijn*. IJmuiden, C. M Duizer en G. H. Askam, Hoofddorp; J. de Graaf, Vijfhui zen; M. W. A. Endhoven, D. A. J Groene- veld* en J. S. Hagedoom*, Aalsmeer; J. B- Hatting*, Haarlem. De heren P. Kerk hoven en K. J. van Slooten. Heemskerk; C. J. F. Adolf en J. O. Brouwer, Velsen- Noord; R. W. Weber en H F. N. Schutter, Beverwijk; J. J. A. Schenk, M. L. Groen, E C. Bakker, R. J. v. d. Akker. Ph. W. L. Burggraaf, A. Gravemaker* en C. D. Klinge, IJmuiden; K. L. de Boer en P. H. van Dijk, Hoofddorp. HAARLEM Eerste Christelijk Ly ceum. Geslaagd voor het examen van de afdeling M. S. v. M.: de dames B. M. v. d. Brink, N. Cappelhof, T. Cupido, H. M. de Haan, J. M. Hofer, F. S. Meliefste, A. Jol- ders, E. Rol, M. W. Vrugt, W. v. d. Wal, E. Westerhoff, M. Y. F. Berkhout, N. G. van Dijk, T. C. Lodders, J. W. Renzen- brink, E. M. van Riessen, E. E. Ulrich en C. F. Venema, Haarlem; H. E. van Raven- stein, C. Kortleve, J. L. Sandwijk en S. M. Speelman, Heemstede; A. P. Dekker, Half weg; I. Brandse, Zandvoort; T. Dekkers. Oostvoorne; M. A. P. Lammerink, A. Rot en M. M, Hoekstra, Aerdenhout: M. J Os kam en T. Poot, Hoofddorp: E Govers er A. J. van Tuyl, Driehuis: A J Oostenenk Overveen; D Peschier, De Zilk, 1. H Reynders, Santpoort; M. C. N. Gouman, Bentveld; M. E. de Vink, Bloemendaal; M. C. de Balbian, Akersloot. HAARLEM. Geslaagd voor het exa men Mulo-A, de dames: A. van Gorkum en W. J. Drinkwaard, Velsen; A. Hop, H. J. Diepenbrock, F. G. de Beurs, E. Heerse- ma en J. C. van Hoolwerff, Beverwijk; I. K. v. Burg, Driehuis; C. van Duivenbode, H. Geertsema en M. T. Mantje, IJmuiden; M. de Groot, C. Z. Ketelaar, W. J. Le- naarts, M. Korbeek, A. Kuipers, W. Land man, J. H. van Oossanen, I. C. Persson, N. Poot, C. W. Sonsbeek, E. W. Nuis en J. G. Thesing, Haarlem; Y. A. J. van Kessel*, M. Noortman* en E. Pimentel*, Zandvoort; R. Pippel*, A. Parck*, R. Schreuder, S. G. Visscher*, M. van Slooten* en M. A. v. d. Zee*, IJmuiden; M. van 't Hoff, E. Wes- terik* en L. J. Schlichte*, Haarlem; M. L. Maurits en A. Zuiderduijn*, Bloemendaal; M. A. Visser*, Hoofddorp; N. de Vries* Vijfhuizen. De heren B. van Gorkum en P. H. Aspers, Velsen; R. Half, C. P. Kamp, W. J. H. Nol, A. Brandsma en R. L. de Graaf, Beverwijk; J. D. Groot en A. P. Knip, IJmuiden; P. H. Bijster en W. J. van Raad, Haarlem; R. J. Derksema, Heems kerk; E. Kistemaker en J. R. A. Nawijn*, Zandvoort; R. H. Seegers* en P. Visser* Haarlem; A. v. d. Voort*, Lisse. De geslaagden met een sterretje hebben tevens het middenstandsdiploma behaald WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Op het continentale plateau van de Noordzee wordt door diverse maat schappijen verwoed naar aardolie en -gas gespoord en ofschoon tot dusver nog maar een enkele succesvol ge prikt heeft in de zeebodem, blijft de overtuiging dat er nog meer dan ge noeg moet zitten. Op de wal, in IJmuidenAmsterdam. Den Helder en Delfzijl profiteren verscheidene be drijven van deze activiteiten op zee. Maandagmiddag kwam de Engelse sleepboot Supermanmet de „Tak X" op sleep naar IJmuiden: op de ponton een onderdeel van een boor eilandinstallatie, dat bij de ADM in Amsterdam moet worden gewijzigd. der ook motiveert waarom nij de heer Huysmans als getuige wil. Als het waar is, dat het evangelie werkelijk bevrijding voor de hele wereld betekent iets wat ik als leerling van 17 jaar op de kweek school van Beverwijk voortdurend heb gehoord, dan dient een bestuur var een katholieke school de studenten te steu nen die deze bevrijding willen concreti seren, zelfs als dit mocht ingaan tegen de normen en regels van de staat". Eibers is niet de enige die de heer Huysmans laat dagvaarden. In totaal wordt de voorzitte* woensdag door vier bezetters als getuige gewensu Daarnaast staan ook de bestuursleden Zoetmulder en Kok op het lijstje Zoals bekend is komen woensdag ook de eerste drie ouders die aan de bezetting hebben deelgenomen voor het hekje van de politierechter. In tegenstelling tot de studenten laten de ouders zich door een raadsman verdedigen (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Van de gemeentesecretarie in Velsen slaagden de heren A. J. Booy, R. Dooyeweerd, C. J. Koenen en J. B. J. Schaap voor het examen gemeente-ad ministratie I Voor het eerste deel van dit examen slaagden R. H. Roos. Th. J. M. Blum en S. Dij». DEN HAAG. De regering meent geen gevolg te moeten geven aan de voorstellen tot handhaving van een gereduceerd tarief voor vervoer van dag- en nieuwsbladen per spoor, nu de exploitatie van de Nederland se Spoorwegen een aanzienlijk verlies op levert. Minister Klompé van C.R.M. heeft dit ma a idag aan de Tweede Kamer meege deeld in een brief, waarin de recente maat regelen tot steun aan de Nederlandse dag bladen worden omschreven. Uit deze brief blijkt voorts onder meer, dat de suggestie tot opstelling en publika- tie van een statuut, dat de verhouding re gelt tussen directie en redactie van een dagblad, zal worden voorgelegd aan de persraad, die met de voorbereiding van een nieuwe perswet bezig is. De regering meent voorts dat het aanbeveling verdient om de merites van het denkbeeld tot vorming van een bedrijfsfonds dat financiële hulp kan bieden aan daarvoor in aanmerking ko mende persondememingen, te laten onder zoeken door deskundigen, waaronder ver tegenwoordigers van de N.D.P. Aan de hand van het resultaat van hun arbeid zal de regering de wenselijkheid en uitvoer baarheid van dit voorste] nader bezien, zo wordt meegedeeld. DINSDAG 16 JUNI PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat, 19-20 u., spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 u. Gymzaal Moerbergschool. IJmuiden 19.30 u. Boksver. „Manly Sport". WOENSDAG 17 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 u. er 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord Spaamberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Ban- jaertstraat 13, Velsen-Noord: 14 lot 17 uur- De Brulboei, Kanaalstraat 228. IJmui den, ontspanningsgymnastiek voor dames, bejaardensoos, kinderclubs Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen; 8-9.30 u. schoolzwemmen; 9.30-10.45 u. dameszwem- men; 10.45-11.15 u. zwemlessen dames; 11.20-13.00 u. schoolzwemmen; 13-14 uur gereserveerd; 14-15.15 u. gemengd zwem men; 16.15-16.45 u. zwemlessen; 16.45-17.15 u. zwemlessen; 17.15-17.45 u. zwemlessen; 18-19.30 u. zwemver. R.K. Velsen; 19.30- 21.30 u. zwemver VZV; 21.30-22.30 u. ge mengd zwemmen. Gem. Vergaderlokaal. Abeelenstraat, IJmuiden, 20 u. repetitie Harmonie-orkest ÏJmuider Harmonie. Wij stellen jongelui met L.T.S.-diploma of met een aantal jaren L.T.S., in de gelegenheid een opleiding te volgen voor het Direct contact opnemen met PERSONEELSZAKEN, schriftelijk of telefonisch 0 2510-2 49 41.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5