Opening jachthaven bij Noordersluis Ook voor zeezeilers HET POPFILMFESTIVAL DAT NIET DOORGING Filetalisten niet blij met stadspost Iets van U bij? OP 11 JULI: Henk Penseel: ervaring rijker Nationale primeur misschien toch weer naar Amsterdam Figee in 1969 nauwelijks winstgevend Gemeenten kiezen dagelijks bestuur automatisering PUl n 1 Open werkavond van „Perine' Fijne vakantie, dankbare ouders Over inspraak gesproken Excursie naar Muiderslot Hengelwedstrijd voor bejaarden WOENSDAG 17 JUNI 1970 7 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN In de jachthaven van de watersportvereniging „IJmond" op de landtong bij de Noordersluis wordt door een aantal vrijwilligers op hèt ogenblik koortsachtig gewerkt om haven en cJubgebouw zoveel mogelijk in gereedheid te brengen voor de offi ciële opening, die op 11 juli zal wor den verricht. Op die dag zal IJmuiden officieel beschikken over een jacht haven die ligplaats biedt aan tachtig schepen. Ook de Noordzeezeilers kun nen hier binnenvallen en zullen gast vrij worden ontvangen. iisiaii li MM mum Exclusieve couture Kort IJmondnieuws - '- V' - -y: li I itrtonöm dopn }j|«>$CE«TRÜH beverwijk" pa mmmmmm wmmmm De filatelisten zijn helemaal niet zo blij met de illegale postdiensten als men wel denkt. Het is wel waar dat zegels en eerste-dag-envelop- pen vlot van de hand gaan (hoewel de belangstelling ook vermindert), maar het zit de heren filatelisten toch niet lekker, getuige een stukje in het mededelingenblad van de postzegelvereniging Heemskerk. r Vijf jaar geleden werden de eerste plannen gesmeed. Het leek toen nog een onmogelijke zaak om in het drukke IJ- muidense havengebied een jachthaven te willen situeren en realiseren. Maar de mensen van het eerste uur bleken stugge doorbijters te zijn. Nadat contacten waren gelegd met Rijkswaterstaat, de KVNWV, de ANWB afdeling watertoerisme en vele andere in stanties, werd de eerste vergadering ge houden met vijftig booteigenaren, die hun volle vertrouwen gaven aan een commis sie, bestaande uit de heren K. Zwart, voorzitter, R. Rijke, secretaris, C. Rood- zant, penningmeester, M. M. H. Hunsche, tweede penningmeester en F. Hollenberg, materiaalbeheerder. De vereniging werd koninklijk goedge keurd en toen alle vergunningen en dat waren er heel wat binnen waren begonnen de financiële problemen zwaar te drukken. Alleen al de kosten van de eerste vijf pieren werden begroot op ƒ25.000,-. Een obligatielening, bijna 10.000,- bij een gebracht door de eigen leden, hulp van particuliere bedrijven, een gemeen telijke bijdrage van 10.000,- en verschil lende toezeggingen van hulp in andere vorm, maakten het mogelijk te beginnen. Het bestuur, waarvan de heer Roodzant wegens gezondheidsredenen moest be danken en dat aangevuld werd met de heren Steinmeijer en Kotte heeft al die jaren ontstellend veel werk verzet en steeds opnieuw mensen enthousiast we ten te maken om mee te werken. Ook de leden inmiddels honderddertig en hun relaties hebben zich niet onbetuigd In het clubhuis is een grote bar inge richt. De lampen worden opgehangen. Weldra zal de sfeer hier rijp zijn voor de gezelligheid van watersporters onder elkaar. Bestuur en leden van de watersport vereniging „IJmond" hebben zelf enorm veel werk verzet. Hier wordt de laatste hand gelegd aan het club huis. gelaten. Veel is tot stand gekomen door zelfwerkzaamheid van de leden, door het beschikbaar stellen tegen sterk geredu ceerde prijzen of gratis van materialen, kortom door geestdrift. Maar ook dat kan moeizaam werken, want veel eenvoudi ger is het om een aannemer een opdracht te verstrekken om de hele zaak maar klaar te maken. In 1969 kon men voordelig een clubhuis kopen en plaatsen. Aan de afwerking en inrichting daarvan, compleet met dou ches en een bar, wordt nu hard gewerkt. De havenmeester is inmiddels gearri veerd. Hij woont in een ark in de haven. De grote vlaggemast, waaraan tegelijk de vlaggen van verscheidene naties kun nen worden gehesen, staat klaar. De steigers hebben inmiddels de na men van beroemde Nederlandse redders gekregen. Wensen Op het terrein moet nog veel gebeu ren, maar de accommodatie is thans toch zodanig, dat men terecht het tijd stip gekomen acht de jachthaven offici eel te openen. Natuurlijk blijven er nog veel wensen, zoals een overdekte winter- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Waarschijnlijk wordt in februari of maart van het volgende jaar in Amsterdam het eerste Nederlandse popfilm-festival gehouden. Een van de meest belangstellende bezoekers zal dan ongetwijfeld Henk Penseel zijn, de coördi nator van de ABC-sociëteit, die deze pri meur voor Beverwijk had willen behouden, maar na ruim twee weken stug organise ren is stukgelopen op de regels van de Nederlandse Bioscoopbond, althans op de vrees voor het risico dat daaruit voort vloeit. De flegmatieke Penseel had er zo hard voor gewerkt om de ABC-sociëteit een uniek evenement te bezorgen, maar het mocht niet zo zijn. Het komt toch weer in Amsterdam terecht. Als het doorgaat ten minste. „Ik ben weer een ervaring rijker geworden", zegt hij nu, „Ik weet nu hoe ik het de volgende keer moet aanpakken." Het popfilmfestival zou in augustus wor den gehouden, in Cinema Marquette te Heemskerk. Gedacht werd aan films als „Zabriskies Point", „Don't look back", „Monterry Pop" en „Yellow Submarine". Medewerking werd toegezegd door de VVV en Radio Veronica, waarvan de laatste zich zelfs voor een bepaald bedrag garant wilde stellen. Grammofoonplatenmaat- schappijen zouden films sturen van onder meer de popgroepen The Doors en Shock ing Blue. De grote trekpleisters zouden worden „Let it be" van The Beatles (wat een première voor Nederland zou zijn) en het gloednieuwe kasstuk „Woodstock". De moeilijkheden begonnen toen bleek dat „Let it be" al op 2 juli in Nederland in première zou gaan, zodat Penseel zijn festival twee maanden moest vervroegen om „op tijd" te zijn. Daar kwam nog bij dat „Woodstock" alleen met magnetisch geluid te draaien was, waarvoor een ge wone bioscoop de apparatuur niet heeft. Om deze reden, maar ook vanwege het risico door de vervroeging, durfde Cinema Marquette het niet meer aan. Het Kenne- mer Theater in Beverwijk bleek wel be reid en zelfs in staat om „Woodstock" te draaien door apparatuur uit het buiten land te laten komen. De eis van de burge meester (als hoofd van de politie), voorver koop van kaarten om onoverzienbare druk te te voorkomen, kon ook worden ingewil ligd; voorverkoop kon plaatsvinden via de VW-kantoren en grammofoonplatenzaken. Toen gingen de reglementen van de Bio scoopbond meespreken. Voor een nacht voorstelling moet namelijk vrijstelling worden gevraagd, welk verzoek door een speciale commissie wordt behandeld, ter wijl er een termijn geldt voor de indiening van een dergelijk verzoek. Omdat het zo kort dag was durfde het filmverhuurkan toor het risico niet meer aan en trok „Woodstock" terug. Radio Veronica zag toen ook geen heil meer in een nationaal festival zonder „Woodstock" en wellicht geen première van „Let it be". Zo viel het mooie plan van de actiegroep van de ABC- sociëteit (lees: Henk Penseel) als een kaar tenhuis in elkaar. Bij deze dus eens een aankondiging van een evenement, dat niet doorgaat. Althans niet in Beverwijk. Het filmverhuurkantoor en Radio Veronica zijn van plan volgend jaar in Amsterdam het idee uit te voeren. HAARLEM. De directie van de Haarlemse machinefabriek Figee beoor deelt de vooruitzichten voor 1970 als gun stig. De overheadkosten in Haarlem zjjn verlaagd en de orderportefeuille is goed gevuld. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1969. Ook vorig jaar was de orderportefeuille goed gevuld maar helaas bleken de be dongen prijzen niet winstgevend te zijn. De jaarproduktie steeg van 10 naar 12 miljoen. Het bruto-resultaat over 1969 bij Figee bedraagt 1.1 miljoen. Vorig jaar was dat ƒ2.8 miljoen. Na aftrek resteert een winstsaldo van 4,639. Evenals in 1968 zal geen dividend worden uitgekeerd. De winst is ƒ0.1 miljoen na afschrij ving op de vastgelegde middelen is op zichzelf voldoende voor een dividend uitkering van 5 percent, maar in 1968 zijn de reserves zo sterk aangesproken dat de directie het nu wenselijk acht, met de winst over 1969 de reserves ietwat te ver sterken. stalling, om maar één van de belangrijk ste wensen te noemen. Bovendien moet er al weer aan uitbreiding worden ge dacht, want er liggen al aanvragen voor nog eens veertig schepen, terwijl de ha ven al ligplaats biedt aan tachtig. Een bewijs, dat de haven in een grote be hoefte voorziet. Het enthousiasme om verder te gaan is groot genoeg, maar financieel is men uitgeput. Misschien dat er bij het dubbele feest van de opening en de viering van het eerste lustrum nieuwe financiële moge lijkheden worden aangedragen om nieuwe plannen te kunnen maken. (Van onze stadsredactie) HAARLEM Op vrijdag 19 juni om tien uur 's morgens houdt de commissie samenwerking automatisering van de Vereniging van Noordhollandse Gemeen ten een vergadering in het provinciehuis voor het vaststellen van een dagelijks be stuur. Als overgangsmaatregel naar een meer de finitieve bestuursvorm wordt voorgesteld het dagelijks bestuur voor een periode van omstreeks anderhalf jaar te doen sa menstellen uit de door de gemeenten Berkhout, Haarlem, Den Helder, Hilver sum en Krommenie aan te wijzen leden en als voorzitter te kiezen de door Gede puteerde Staten aan te wijzen bestuur lijk vertegenwoordiger. ADVERTENTIE n IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48. Collecte. De collecte, die van 18 tot en met 23 mei in Beverwijk is gehouden door de Christelijke Vereniging Het Zon nehuis, heeft f 3.419,14 opgebracht. Het doel van de vorenigmg is meer zonne huizen te stichicn voor langdurige en ern stige invaliden van alle leeftijden en on geacht godsdienst of gezindte .- s v V: <\'-£ jt i K&UHTK SX4.G VAM ?:ST«Il'Tf? VSMMT w» SïBi N88nMn^%«wM^ jMrnRMM Op de eerste plaats wordt de stads- postdienst een dubieuze zaak genoemd. De PTT bezorgt brieven voor 25 cent door het hele land, waarbij men voor dezelfde prijs naar een verafgelegen streek kan bezorgen omdat het ver lies hieruit gecompenseerd wordt door rendabele stadsbestellingen. Als nu particuliere postdiensten deze renda bele stadsbestellingen beconcurreren, dan kan dat een verhoging van de posttarieven tot gevolg hebben. Men zou dan kunnen zeggen dat ter wille van de middenstander het belang van de gewone man uit het oog wordt ver loren. Daarnaast, zo stelt de schrijver van het artikel vast, tracht men de filate list voor deze stadspostdiensten te in teresseren, hoewel men zegt geen winstoogmerk te hebben. Waarom geeft men dan speciale zegels en eer- stedag-enveloppen ui? Het is hier al net als met kleine landen, aldus het artikel, bijvoorbeeld Monaco, Liechten stein en de Oostbloklanden, waar men ten koste van de filatelist geld wil ver dienen. Waarom geeft men anders re gelmatig nieuwe series uit? De schrij ver vindt dit voor de filatelist een on aanvaardbare zaak. Hoewel ieder na tuurlijk vrij is om dat te verzamelen wat hem goed dunkt, lijkt het de schrij ver toch, dat men in dit geval niet meer mag spreken van filatelie. Hij meent dan ook dat filatelisten tegen dit soort uitgiften een duidelijk stand punt moeten innemen. De leerlingen van de school voor geestelijk gehandicapte kinderen aan de J. P. Coenstraat in IJmuiden heb ben weer van een heerlijke vakantie kunnen genieten. Evenals vorige ja ren konden zij hiervoor terecht in het vakantieoord „De Leemkule" bij Hat- tum, hetgeen mogelijk is geweest dank zij de belangeloze medewerking van de Stichting voor Minder Valide Kin deren (MIVAKI), het Rode Kruis en enige particulieren, die hiervoor geld, tijd en auto's ter beschikking hebben gesteld. Het is aldus een fijne en zonnige week geworden, waar de kinderen en hun leiders volop van hebben genoten. De ouders hebben voor dit alles bij zonder veel waardering en zijn dan ook bijzonder dankbaar jegens allen, die op de een of andere manier aan de organisatie van deze vakantie wil den meewerken. Hetgeen volgens de ouders best eens in het openbaar tot uitdrukking mocht worden gebracht. De toneelgroep „Perine" uit Bever wijk besluit zaterdag 20 juni dit seizoen met een open werkavond in een der zalen van het verenigingsgebouw „De Schouw" in Velsen-Noord. De activitei ten beginnen om 20.30 uur. De leden van de werkgroep zullen dan verschillende toneelfacetten uit werken en enkele stukjes opvoeren, die in de loop van het seizoen tijdens de lesuren zijn ontstaan. Het programma voor deze avond bestaat uit drie onder delen, zodat een beeld ontstaat van de lesavonden van „Perine". Het eerste deel bestaat uit elementaire oefeningen, vooral bedoeld om het contact uit te beelden tussen mensen en verschillende materialen. Het tweede deel omvat iets meer uitgewerkte opdrachten, waarna tenslotte enkele korte eenakters zullen worden gespeeld. Deze avond betekent tevens het af scheid voor Harry de Garde uit Am sterdam, die gedurende twee seizoenen de leiding bij deze groep heeft gehad. In het nieuwe seizoen, dat omstreeks half augustus weer begint, zal zijn taak worden overgenomen door Maurice Koopmans uit Za'andam. Het -.emeentebestuur van Heemskerk ontgaat maar heel weinig. Dat blijkt bijvoorbeeld nu weer uit een enquête die wordt in gesteld over de bestemming van een stukje braakliggende grond aan het einde van de Jan Ligthart- straat bij de Jhr Geverslaan. Om wonenden hebben onlangs de wens te kennen gegeven om er enkele doelpalen te laten plaatsen en er zo een trapveldje van te maken. Intussen is het stukje grond ge huurd door iemand die er een paard laat grazen nadat hij het perceel heeft afgerasterd. Het if de bedoeling dat hier ook nog wat kleinvee komt. Hiervoor hebben omwonenden ook wel belangstel ling. Om nu te weten te komen waaraan het meest de voorkeur wordt gegeven, houdt de gemeente een enquête. Over inspraak ge sproken. De leden van het historische genoot- schap „Midden-Kennemerland" uit de RpVPPWll K IJmond kunnen zaterdagmiddag 20 ju- J nu deelnemen aan een excursie naar het Muiderslot, dat onder deskundige leiding geheel zal worden bezichtigd De autobus vertrekt om half twee van het Stationsplein in Beverwijk. Het meenemen van introducés is toege staan, terwijl de kosten voor leden 2,75 en voor deze introducés 3,50 bedragen. Aanmelden tot donderdag 18 juni bij de secretaris, Van Tuyll- weg 9 in Velsen of bij de penningmees ter, Boomgaardlaan 7, Beverwijk. Dit is ne eerste eerste-dag-envelop van de Stadspostdienst Beverwijk. Intussen is er al een tweede uitge komen nog afgezien van een spe ciale ter gelegenheid van de pasar malam die is uitgegeven door de organisatoren van dit tropisch festijn E erste-dag-enveloppen voer voor filatelisten. In samenwerking met de hengel sportvereniging „Velsen" wordt zater dag 27 juni door de federatie „Bejaar denzorg" in de zogenaamde .Tunnelput" bij de Velser tunnel een hengelwedstrijd gehouden, bestemd voor dames en he ren van 65 jaar en ouder. Deze wed strijden beginnen des middags om twee uur. Klapstoelen zijn aanwezig, evenals een kantinewagen, terwijl voor deze wedstrijd aantrekkelijke prijzen be schikbaar zijn gesteld. De hoofdprijs, de „J. Lourenswisselbeker", is verleder? jaar gewonnen door de heer C. Weij uit IJmuiden. Het technische gedeelte wordt weer verzorgd door de hengel sportvereniging „Velsen", waar ook het wedstrijdreglement werd samengesteld. Het deelnemen is kosteloos, waarvoor de liefhebbers zich tot en met dinsdag 23 juni kunnen aanmelden (ook telefo nisch) bij de leiding van de bejaarden sociëteiten; het secretariaat van de federatie (gebouw „Cusa", Hoofdstraat, Santpoort; telefoon 02560-8014) en op de spreekuren van het Sociaal Advies bureau voor Bejaarden. Na deze datum zal inschrijving niet meer mogelijk zijn. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: voetbal, kinderhandschoen, herenvest, hond, vier sleutels, rol uit- zetlint, sleutel aan touwtje portemon nee met inhoud, sjaal, ring met vier sleutels, kinderwagenzeiltje, driewie- lig kinderfietsje tas met badpak en laken, drie sleutels in etui, zwem broek, damesportemonnee met geld en sleutels, damespolshorloge, bank biljet, tas met werpmolep en rubber handschoenen, damesvest, tas met twee werpmolens autosleutels, schild pad, iasje, parkiet, herenpolshorloge kindervest. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen op hel hoofdbureau van politie in Velsen waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven In Beverwijk bestonden de gevon den voorwerpen uit: wit luierbroekje herenhorloge, geel étui met schrijfge rei, kinderschoen drie oortemonnees lichtblauw badlaken, dameshoed, paar zwarte rubberlaarzen rood overhemd bril met bruin montuur zwart trai ningspak gouden trouwring, gouden armbandje, crèmekleurige jas mei stropdas, bedelarmband Ook voor deze voorwerpen inlich tingen op het politiebureau.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7