Omwenteling mogelijk in zaak van kweekschoolbezetters Benauwende gezagsstructuur raak dans •Haar journaal i IN DE IJMOND Geurig en stralend op vaderdag VOOR HET EERST BEVOEGDHEID VAN SCHOOLBESTUUR AAN DE ORDE Advocaat in magistrale rede: IJmuiden City Stadsschouwburg Beverwijk Luxor Kennemer Theater Heemskerk Marquette Havenberichten kom kijken en vragen bij !3 weken IJMUIDER COURANT a 3 weken Beverwijkse Courant _i DONDERDAG 18 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Met het pleidooi van mr. H. C. R. M. van Cranenburgh op de derde AP A-procesdag ging de kogel eindelij!: door de kerk. Hij was de eerste advocaat die optrad aan de zijde van de kweekschoolbezetters. Hij was ook de eerste die de juridische bevoegdheid van het schoolbestuur bestreed en vaststelde dat dit bestuur in feite a-statutair is. Deze fundamen tele benadering was, zoals wij gisteren nog berichtten, voor politierechter mr. J. D. Vink voldoende om alle nog komende processen, bijna honderd, aan te houden en terug te verwijzen naar de rechter-commissaris voor nader onderzoek. „NULLITEIT' CUL TUURCONFLICT DOLLE MINA'S - 2 DOLLE MINA'S - 1 BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Deze procesdag kan een omwenteling veroorzaken, waarvan de consequenties niet te overzien zijn. Mocht deze advo caat in het gelijk gesteld worden, dan heeft dit tot gevolg dat alle nog volgende zaken worden geseponeerd. De reeds ver oordeelden zouden met succes revisie van hun vonnis kunnen vragen bij de Hoge Raad. Vervolgens zouden alle be sluiten van het schoolbestuur ongedaan gemaakt moeten worden. De studenten zouden niet alleen teruggenomen moeten worden op de academie, maar ook zou den zij die in het internaat verbleven, schadeloos gesteld moeten worden. Het ontslag van alternatief docent W. Spren- ger zou ongeldig zijn. Ten slotte zou de arrestatie van Loek Zonneveld in een heel ander licht komen te staan, de thans in voorlopige hechtenis verblijvende on derwijzer, wiens vrijlating nu met n og meer kracht wordt bepleit door de Al ternatieve Pedagogische Academie. De processen zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld, nadat een advocaat de rechts geldigheid ervan op voor de hand liggen de wijze heeft betwist. Het is merkwaar dig dat niemand eerder op dat idee is ge komen. Gedurende het hele conflict rond de Katholieke Pedagogische Academie heeft de bevoegdheid van het bestuur na melijk centraal gestaan. Wekenlang liep dit vraagstuk als een rode draad door alle discussies, onderhandelingen en be middelingspogingen, maar het heeft tot de derde procesdag moeten duren voor dat het in de rechtszaal op tafel kwam. En bovenal is het opmerkelijk dat het openbaar ministerie zich niet ter dege heeft gewapend tegen een dergelijke te verwachten aanval. Het pleidooi kwam nadat de officier van Justitie tegen de drie ouders het zelfde „tarief" had geëist als tegen de andere bezetters, namelijk een boete van honderd gulden. Het was een meesterlijk pleidooi, waarmee mr. Van Cranenburgh niet alleen de zaken juridisch aanviel, maar ook plaatste tegen de achtergrond van het maatschappelijk gebeuren, zich baserend op de stelling, dat problemen van interne structuren hier zijn vertaald in misdragingen van individuen. Formeel-juridisch kwam hij tot de con clusie, dat „zekere heer P. J. A. Huys- mans" (waarnemend voorzitter van h et schoolbestuur) helemaal het recht niet had om de bezetters te sommeren het gebouw te verlaten. Het bestuur was niet legitiem (volgens de statuten) tot stand gekomen, omdat het niet gekozen was door de leden van de Vereniging tot Be vordering van Katholiek Bijzonder On derwijs, maar door de bisschop benoemd op voordracht van docenten en studenten. De rechtsgeldigheid zou nog staande ge houden kunnen worden, omdat volgens de statuten de voorzitter door de bisschop wordt aangewezen. De voorzitter, drs. J. W M. van Geffen, is echter tijdens het conflict vertrokken en de heer Huysmans is als waarnemend voorzitter opgetreden. De overdracht van de bevoegdheden door de bisschop doet hier niets aan af. „Zelfs de paus van Rome zou een niet-existent bestuur, een juridische nulliteit dus, niet kunnen valideren," aldus de raadsman, „Niets blijft altijd niets." Het tweede juridische punt betrof de arrestatie van de solidaire ouders, welke ADVERTENTIE s altijd een FOTO OF FILMCADEAU voor VADERDAG Heeft vader nog geen eigen camera? Wal dacht U dan bijvoorbeeld van deze ISOMAT RAPID Probleemloos de Agfa Isomwt Raoid. Altyd goede opnamen door dal de belichting automatisch wordt geregeld. Duidelijke zoe ker Rood/groen signaal vertelt wanneer afgedrukt kan worden. Haarscherpe Color-Agnar lens Beveiliging tegen dubbele foto's. Een camera die «ba U helpt mooie /|1 50 dia's en foto s f te maken Kemameriaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 volgens mr. Van Cranenburgh geen grond heeft omdat de eerste vordering om het gebouw te verlaten alleen gericht was tot de bezetters. Het zijn de bovenstaande twee argumenten (de bevoegdheid van het bestuur en de arrestatie van de ou ders), die mr. Vink er toe brachten de processen aan te houden. Buitendien ging mr. Van Cranenburgh zeer uitvoerig in op het niet-juridische as pect, namelijk de situatie welke tot de be zetting had geleid. Het werd een boeiend en goed voorgedragen verhaal over de be nauwende gezagstructuur in de Katholie ke Kerk, een monoliet, die onder Paus Joannes de eerste scheuren vertoonde en sindsdien slachtoffer is van een storm achtige ontwikkeling. Citerend uit het boekje „Niet te geloven" van Henk Suèr verbaasde mr. Van Cranenburgh zich er over dat er maar één Beverwijk-zaak is en niet tien of twintig, want men moest hier spreken van een cultuurconflict. Met name het katholiek onderwijs noemde hij het clericale en autoritaire bastion bij uitstek van „het rijke roomse leven," wat thans de oorzaak is van ver warrende situaties. „Hier, in deze kata rakten van ontwikkeling van het katholie ke denken, temidden van de stroom van toegejuichte en bevorderde, maar door oude structuren weer afgeremde ver nieuwingstrevingen, ligt het Beverwijkse conflict, een door ieder conflictsocioloog determineerbaar en voorspelbaar gebeu ren." Behalve een gefrustreerd bestuur en alternatieven, wier goede trouw open lijk in twijfel werd getrokken, speelden hierin hun rol de ouders, die het con tact met hun kinderen niet wilden ver breken en gepoogd hebben zinvol te func tioneren. Juist de ouders hebben ervoor gezorgd, dat een geweldloze oplossing op 12 janu ari binnen handbereik is geweest. De po ging faalde echter toen de bisschop het op hem gedane beroep onbeantwoord liet, maar ook door het log en traag functio neren van de Nederlandse Katholieke Schoolraad, de twee partijen die tot el kaar hadden kunnen komen. Het laatste was vooral pijnlijk omdat mr. Van Cra nenburgh zelf lid is van de NKSR na mens de Nederlandse Katholieke Ouder vereniging. Voor het overige hebben de ouders de zorg voor hun kinderen tijdens de bezetting voortgezet, waarbij vooral in het oog springt hun kalmerende functie tijdens de ontruiming, waardoor „explo sies van mankracht en geweld van hand wapens" uitbleven. cfilms STRIKT GENOMEN is het nieuwe weekprogramma van dit theater woensdagavond al begonnen met de vertoning van „Django, de man zon der genade", een western van be proefde Italiaanse oorsprong waarin, zoals bij een dergelijk genre gebruike lijk, vrijwel alles en iedereen wordt kapot- en doodgeschoten. Dit lied van de dood zingen de revolvers van Franco Ne.ro, die als de avontuurlijke goudzoeker Django eerst de nodige tormentaties heeft te doorstaan, al vorens hij erin slaagt onder een schurkenbende de traditionele oprui ming te houaen. Deze „moordfilm" kan hier door de liefhebbers heden avond ook nog worden bekeken. DE NOODKREET Help. ik ben nog maagd!" is tegelijk de titel van de film, die vervolgens tot en met woensdagavond in City zal worden vertoond. Een en an der werd ontleend aan het verhaal over Thea, een knappe studente in de rech ten, die erop uit is haar gebrek aan er- Voor de prijs van 1 week 1.13) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.13 op A^B NAAM ADRES - - WOONPLAATS Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. varing op het gebied van de liefde in te halen. Het kost de naar erotische avon turen strevende jongedame uiteraard slechts weinig moeite hiervoor steeds de gewenste partners te vinden, met als re sultaat een pikant amusementsfilmpje van het soort, dat door de importeur kan worden aanbevolen met de slogan: „De ze prikkelende film neemt geen blad voor de boezem." In de matinee van zondag tenslotte nog „Ursus en de gladiatoren, met Dan Vadis als de legendarische krachtpatser, die zelfs in de privéarena van de wrede keizer Commodus van geen wijken weten wil. ELVIS PRESLEY blijkt nog steeds niet bereid zich van het witte doek te laten verdrijven, zodat inmiddels met hem een nieuwe film werd vervaardigd, die in op zet en uitvoering weinig van zijn vorige musicals verschilt. Ook in „The trouble with girls" wordt hij dus weer door een keur van mooie meisjes omgeven, die hi; met diverse songs tot zwijmelen brengt Aldus kan zijn fluwelen stemgeluid van vrijdag- tot en met zondagavond weer in de Stadsschouwburg worden beluisterd waarbij de directie zo vriendelijk is ge weest ook de matinee van zondag voor Elvis te reserveren. HET PUBLIEK in Beverwijk zal van donderdag- tot en met woensdagavond in Luxor ongetwijfeld geboeid kijken naar de wonderlijke belevenissen van de me dische student Nils, die door een gat in de muur van zijn huurkamer ooggetuige wordt van de vreemde dingen die in het nevenvertrek plaatsvinden en aldus be trokken raakt bij het doen en laten van enige gevaarlijke smokkelaars in verdo vende middelen. Hij wordt daarbij ener giek terzijde gestaan door de journaliste Marina, die in deze functie met dezelfde affaire blijkt bezig te zijn. ENGELS IS de voertaal in deze Ne derlandse film „Bezeten," die verder profiteert van de aanwezigheid van ge routineerde buitenlandse sterren, hoewel „onze eigen" Tom van Beek. Fons Ra demakers, Ingeborg Uijt den Boogaard en Donald Jones er eveneens mogen zijn Voorts toont Bromet zich opnieuw een uitmuntend cameraman en de muziek van Hollywood-componist Bernard Herr mann ondersteunt de spannende hande ling op hoog niveau. Als resultaat van veel bravoure en jarenlang hard werken IfWWWWWWWWWWWI/WWWVWWWWWWWIWWWWWWWWWWWWW' DE TRADITIONELE CADEAUS, zoals stropdassen, sokken, sigaren of sigaretten zullen met vaderdag zon dag 21 juni ongetwijfeld weer ter tafel komen. Nuttige en aangename geschenken, hetgeen niet valt te ont kennen, maar wel afgezaagd. Waarom onze moderne vaders ook niet eens wat anders gegeven op deze door de middenstand, naast moeder dag, in het leven geroepen ere-dag voor papa. De cosmetische wereld heeft ook dit jaar zijn aandeel in „echt mannelijke" geschenken geleverd. Naast de be staande vloeibare pre- en aftershaves zijn er een aantal nieuwe geïntrodu ceerd en wel crèmes in tubes. HELENA RUBINSTEIN heeft er een op de markt gebracht, die zowel vóór als na het scheren kan worden ge bruikt. Vóór het scheren verzacht de crème de baard, zodat deze gemakke lijker te verwijderen is; na het sche ren voedt de crème de huid en voor komt irritatie en rimpelvorming. De Franse parfumeur GUERLAIN heeft sinds kort een heerlijk geurende crème after shave in de handel in een handige en fraaie tube, die bovendien op reis makkelijk is mee te nemen. MAX FACTOR bleef ook niet achter en kwam met een bijzonder mooie tube after shave, die minder alcohol bevat dan normaal gebruikelijk, wat tot voordeel heeft, dat de geur langer blijft behouden. En dat is deze be schaafde en aangename geur zeker waard. Om ook moeder op deze feestdag van vader mooi te laten stralen en schitteren heeft MAX FACTOR nog enige artikelen voor haar gecreëerd. Als eerste wil ik noemen nagellak, die u n i e t een „eeuwigheid" behoeft door te schudden om het perfect te kunnen opbrengen. Het flesje moet u voor het gebruik even kantelen en dan maar lakken. De lak bezinkt niet, geeft geen strepen, maar wel een bijzonder stra lend effect. Verkrijgbaar in twaalf tinten. Niet nieuw, maar wel een uitkomst bij een ongelukje met de nagels is de Nail Mend. Dit produkt repareert ge broken en versterkt breekbare nagels. Een beschermend net van Nail Mend voorkomt schilferen, stukstoten en splijten van de nagels. Het opbrengen wordt vereenvoudigd door een uitge breide gebruiksaanwijzing. Het laatste nieuwigheid je is een crèmige lipstick in een lipstick: vocht- inbrengend en mooi glanzend. De crè mige en vochtinbrengende kern is ge vat in een stevig omhulsel. Deze bij zondere lipstick is in twaalf tinten te verkrijgen, waarvan vier met parel moerglans en is voorts gevat in een beeldige huls. Met een geurige papa en een stra lende mama kan het niet anders of de 21ste juni moet een geslaagde feestdag worden. Veel plezier! Bé TER MAAT Even raden pap! Stralende nagels Nieuws van de Haarlemse Dolle Mina's: vanavond is er weer vergade ring in het Bavogebouw. Ditmaal is het onderwerp de Tiener- en Twenbeurs in de Kennemer Sporthal van 30 juni tot en met 5 juli. Waarschijnlijk zul len de Dolle Mina's daar samen met de kabouters een stand hebben. De NS hebben nu ook Dolle Mina s tussen de rails. Een aktiegroep van een aantal vrouwelijke NS-employés be legt op 25 juni in Hotel Centraal in Utrecht de oprichtingsvergadering van de NS-aktiegroep BVP (Bedonderde Vrouws Personen). De vrouwen willen bij de NS dezelfde promotiekansen als de mannen, openstelling van alle func ties voor zowel mannen als vrouwen, herziening van de taakgroepen (NS- waarderingsschalen) en crèches voor bij de NS werkende moeders. Als algemeen aktiepunt wordt ge noemd de „volledige doorbreking van de alleenheerschappij van de mannen". Vrijdag zijn in Utrecht pamfletten van de aktiegroep onder het personeel uit gedeeld. „Er zijn bepaalde functies alleen voor mannen weggelegd", zeggen de Bedonderde Vrouwen, „vooral in de buitendienst, zoals conducteur en machinist maar ook treindienstleider." De aktiegroep voelt zich verwant met de Dolle Mina's, „maar die zijn zo vaag en algemeen, wij spitsen het toe op de situatie binnen de spoorwegen". Wat veel vrouwen hoog zit bij de NS is dat de mannelijke personeelsleden wel met hun gezin kunnen reizen, maar dat de vrouwelijke personeelsle den als ze getrouwd zijn, niet dezelfde faciliteiten krijgen. Wat ook steekt, is dat het hoger personeel vrij eerste klas mag reizen terwijl het lagere per soneel met de tweede klasse genoe gen moet nemen. De afdeling personeelszaken van de NS zegt dat de NS vroeger een echte mannenmaatschappij zijn geweest en dat in sommige opzichten nog wel zijn. Veel werk zoals rangeerder en wegwerker kan om fysieke redenen alleen door mannen wonden gedaan. De NS-func- tionarissen ontkennen nadrukkelijk dat vrouwen in ook voor hen geschik te banen worden achtergesteld bij mannen. „Wij maken sinds jaar en dag geen onderscheid tussen man nen en vrouwen, u ziet ze in Pile taakgroepen van hoog tot laag. Er is onlangs een vrouwelijke treindienst- leidster in Santpoort-Noord aangesteld en dat gaat, na enige reserve van de mannen in het begin, goed." Kunnen vrouwen bijvoorbeeld ook machinist of conducteur worden? De NS wijzen er bij deze vraag op dat het onderwijs nog niet zover is gevorderd dat vrouwen ook in groten getale naar technische scholen gaan en dat een machinist desnoods „bij een kleine sto ring" ook onder zijn trein moet kruipen. Het is niet bekend of er wel eens vrou wen geïnformeerd hebben naar de mo gelijkheid treinmachinist te worden. Over de „discriminatie" wat het vrij reizen betreft, vertellen ze dat die re geling stamt uit de tijd dat de man nog uitgesproken en uitsluitend „kost winner" voor het gezin was. Kan een vrouw aantonen dat ze kostwinnares is, dan krijgt ze die mogelijkheid voor haar gezin ook. Erkend wordt dat de regeling wel niet meer ideaal is nu vaak zowel man als vrouw in een ge zin werken. „Maar herziening zal ze ker niet een uitbreiding inhouden, eer der een beperking van het vrij reizen voor hele gezinnen", aldus personeels zaken van de NS. is „Bezeten" op die gronden het bekijken stellig waard. In de matinee van zondag draait onderwijl een reprise van „The war wagon," de voortreffelijke western met John Wayne en Kirk Douglas. BUTCH CASSIDY en de Sundance Kid, hoofdpersonen van de film „Twee legen darische spitsboeven" (van donderdag- tot en met woensdagavond in dit theater), zijn min of meer historische figuren uit de roerige geschiedenis van het wilde westen. Twee notoire treinrovers die naar Bolivia uitwijken, als de grond hun on der de voeten iets te warm wordt. In hun gezelschap is dan inmiddels een we derzijdse vriendin opgenomen, maar po gingen om op het rechte pad te blijven falen ook in hun nieuwe omgeving. Zij gaan aldus weer banken beroven en trans porten overvallen, worden vogelvrij ver klaard en moeten tenslotte, als zelfs het leger tegen hen wordt ingezet, met hun le ven voor alle misdaden boeten. GEORGY ROY HILL heeft dit avontu renverhaal niet al te dramatisch en ge welddadig willen maken, zodat het een zorgeloze schelmenroman is geworden. In die stijl wordt de film ook gespeeld door Paul Newman als Butch, Robert Redford als de Kid en Katharina Ross als het gemeenschappelijke vriendinnetje, dit al les resulterend in een spannend en on derhoudend filmverhaal. VOOR DE traditionele nachtvoorstel» lingen vermeldt het programma de ver toningen van ,,'s Nachts langs het strand" (vrijdag) en „De veroveraar» van de Pacific," met als ludiek alterna tief voor de eerste matinee van zondag „De wolfshond," met „ls inhoud allerlei spannende verwikkelingen rond een jon ge, speelse hond. DIT THEATER brengt maandag- en dinsdagavond met de vertoningen van .Roraeo en Julia" de romantiek naar de IJmond, in de vorm van een bonte uit bundige en visueel uiterst boeiende inter pretatie van Shakespeare, waarin boven dien aan de twee centrale figuren de leef tijd kon worden gegeven, welke de au teur destijds waarschijnlijk heeft be doeld. In deze film zijn Romeo en Julia inderdaad de kinderen die zij moeten zijn: vijftien- en zestienjarigen, die in hun eerste liefde zijn verstrikt, met het bekende noodlottige verloop. DIT WEEKPROGRAMMA was dan donderdagavond reeds begonnen met de spannende gangsterfilm „Bankroof op wielen," waarvan de vertoningen tot en met zondagavond zullen worden voortge zet, alleen in de eerste matinee van zon dag afgewisseld met ..Hondo en de Apa chen," hetgeen zonder twijfel weer een opwindende Indianenfilm is. GEBOREN: Ingrid R. dv L. A. Keijzer en H. Schat; Jos P. dv L. A. Keijzer en H. Schat; Ingrid J. M. dv N. C. van der Hoorn en E. G. Volger; Cok J. F. zv F G. van Leeuwen en I. A. G. J. Rezel; Arnoud J. zv H. K. Nieuwland en G. H. Remkes; Anna E. dv P. A. Aldershof en C. M. Rie- germann; Edwin C. J. zv C. C. Koper en W. C. M. Schavemaker; Sandra dv B. N. Böhm en T. C. Braun; Céline dv G. Dij kers en M. C. E. Kaandorp; Margaretha C. M. dv G. P. Limmen en A. K. Berk hout; Grietje dv C. Smit en I. de Graaf; Lada dv N. Daan en E. O'Toole; Ilse M. dv A. W. Kroonberg en T. M A. Kuil; Bianca R. S. dv D. de Vries en T. C. Dijk stra; Inge dv H. Wesseling en P. Bakker; Marco M. G. M. zv H. J. A. Kuiper en A. de Ruijter; Johannes C. B. zv J. C N. Ko ning en E. M. A. Dunselman; Angélique A. C. M. dv T. H. M. Weisscher en A. P. H. van Lies.iout; Barbara C. A. M. dv A. N. G. M. Dekker en A. E. T. de Ruijter; Denis zv E. L. A. de Ruijter en P. J. Glo rie; Robertus P. zv G. M. de Prijcker en E. J. Noom; Marc zv J. H. Visser en M. Gaemers; Noël zv M. Buitenhuis en M. L. v. d. Steeg; Chantal dv M. Buitenhuis en M. L. v. d. Steeg; Gijsberdina H. M. dv J. I. Tabak en G. H. M. de Reus; Victor P. C. zv P. Zwaan en B. M. Moeliker. ONDERTROUWD: Johannes H. L. J. Hijens en Margaretha C. M. Jordens; Jo hannes E. Zonneveld en Margaretha M. Burger; Bernardus H. W. Terbraak en Joanna A. M. Schuijt; Adrianus Hoogvorst en Johanna C. Portier. GETROUWD; Harm Nijmeijer en Ren- dertje Pathuis; Hans L. W. van der Mijll Dekker en Arendina H. de Roo OVERLEDEN: Jan Visser, 91 jaar; Wil- helmina M. Diemeer. 54 jaar, echtgenote van P. J. Zonneveld; Maria Groen, 75 jaar, weduwe van J. Bruning; Catharina C. Schoehuijs, 84 jaar; Alida Fatels, 85 jaar, weduwe van G. de Ruijter Woensdag aangekomen in IJmuiden: Cadence, Gainsborough: Tromp, Antwerpen; OIna Firth, Londen: Similarity, Delfzijl; Genca, Veitslluoto: Gooiland, Bremen; Brigitte Skou, West-Indië; Marie, Oldenburg; Hoofinch, Portsmouth; Lisa T., Grimsby; Bravo Contender, Immingham; Ceres, Londen; Venus, Bergen; Hollands Dreef, Londen; Transit, Gunness; Allegro, Sauda, Martina, Londen; Spiekeroog, Oxelosund; Hand some, Dordrecht; Aruba, Plymouth; Nanna, Dagenham; Lori Dreyer, Rotterdam; Tine, Rundvik; Jean E., Londen; Kangaroo, Noord zee; Emma Retzlaff, Rouaan; Aaltje. Londen; Sisak, Monrovia. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Nürn- berg, Antwerpen; Borelli, Delfzijl; Doni, Lon den; Tor Mercia, Immingham; Yorkshire, Bremen; Wiedstein, Antwerpen; Kreon, Rot terdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Germa- nia, Vesteras; Delfborg, Simrisham; Tor Anglia, Gothenburg; Lady Shererta, Rochester; Otello. Antwerpen. Kangaroo, Noordzee; Hove, Rotter dam; Boreas, Dordrecht; Spaarneborg, Cork; Lodz, Stettin; Oliver. Bremen; Antille, Le Havre: Polydorus, Swansea; Oti, Hamburg; Hoegh Breeze. Hamburg; Canis, Rotterdam; Fryken, Antwerpen; Lancing, Birkenhead: Bravo Con tender, Immingham; Venus. Stavanger; Argo naut, Travemunde. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Scar city, Birkenhead; Ceres, Greensmoutli; Schie- Iloyd. Bremerhaven;! Martina. Hull; Texel- stroom, Rotterdam; Marine Electric, Phidadel- phia. (Als geen nadere aanduiding volgt, dan is het betreffende schip van of naar Amsterdam gegaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4