I Rond de Haar journaal- i en toch rijden vrouwen Veel anjers op de veiling 1 En toch rijden vrouwen beter Vangrails in beruchte bocht bij Velsertunnel TEL. 15000 ZATERDAG 2ü JUNI 1970 6 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Enige weken geleden is er bij de vishandel nogal enige on gerustheid ontstaan over het besluit van de reders, bij de visserij over te schakelen op de haringjacht, omdat in deze kringen voor een tekort aan ver se vis werd gevreesd. Thans blijkt dit echter toch een verstandige beslissing te zijn geweest, omdat de huisvrouw door de warmte van de laatste dagen minder geneigd is gebleken zich bij de visman van het traditionele warme bakwerk te voorzien. Men eet immers thans liever iets wat frisser en koeler aandoet, zoals de beroemde Hollandse Nieuwe! NAALDPRINSES MISS EUROPA HUISVROUWEN VISMELK WESTDUITS WIST U... TAXI 3000 TEL. 23000 V.VV.yAV UIT DEZE overweging is het dan ook allermist verwonderlijk dat er bij de be manning van de KW 81 van enige teleur stelling sprake is geweest, toen zij de uit slag van de maandag gemaakte besomming vernam. Nu was dit weliswaar het respec tabele bedrag van 80.000, maar hiervoor moesten dan toch wel bijna drieduizend kisten vis in de hallen worden gedepo neerd. De reis daarvoor werden er name lijk ruim vijfhonderd kisten minder ge lost, voor een bedrag dat de ton aanzienlijk overschreed- Thans bestond de lading nu eens niet hoofdzakelijk uit kleine koolvis, omdat zich hierbij nu voor de helft schel vis heeft bevonden. En het is juist laatst genoemde soort geweest, waardoor de be somming zo moest tegenvallen. EEN EN ANDER omdat de haringjagers ook al voor enige schelvis hadden gezorgd, zodat de aanvoer van duizend kisten plus duizend premiekisten net iets teveel van 't goede werd om voor deze vangst een be hoorlijke prijs te kunnen maken. Ten ge volge van deze ruimere keuze moes ten opnieuw vele kisten prima schelvis naar de vismeelindustrie worden verwezen en gingen aldus de premiekistjes voor on geveer twaalf gulden van de hand. DE MEEGEBRACHTE koolvis kon daarentegen worden verkocht voor gemid deld dertig gulden en dit gevoegd bij de waarlijk kapitale prijzen voor kabeljauw, gul en de overige bij vis, kan er aldus van een prachtig resultaat worden gesproken. Schril DE VERKOOP van de jonge haring staat hier echter weer enigszins schril tegen over, omdat deze tot dusver de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Voor re ders en handelaars is het al lang tijd ge worden zich van een wintervoorraad te voorzien, hoewel niemand hier nog aan is toegekomen, omdat alles wat tot dusver is aangevoerd onmiddellijk naar de consu menten verdween. Meermalen hebben de afnemers dan ook moeten wachten tot de tijdsduur was verlopen die door de bepa lingen wordt voorgeschreven, om opnieuw te worden bevoorraad. HET INVRIEZEN van de haring, dat als een noodmaatregel in het leven is geroe pen, bljjkt in ieder geval een verstandig besluit te zijn geweest, want omdat de haring nu eerst in dc diepvriescellen moest worden opgeslagen, behoeft er minder voor bederf te worden gevreesd. Wanneer deze bepalingen thans niet van kracht zouden zjjn geweest, had men bij de huidige tem peraturen ongetwijfeld vijfentwintig per cent voor vismeel moeten bestemmen, mede omdat de haring door het bijzonder lage zoutgehalte bijna vanzelf zou zijn weggesmolten. Met heeft wel eens gesteld dat de reders destijds door de haringworm werden gedwongen van de nood een deugd te maken, maar een en ander is dan in ieder geval tot een goede deugd uitge groeid. Traag OP DEZE WIJZE kan de haring ver antwoordelijk worden gesteld voor de trage verkoop van verse vis, wan het is een duidelijk waar te nemen feit dat de meeste vishandelaren zich geheel op de haring hebben toegelegd. Waarschijnlijk niet bepaald tot hun nadeel, want anders zouden zij hier niet toe zijn overgegaan. MET DE DIVERSE platvissoorten liggen de zaken weer even anders, want hierbij speelt de verwerking nu eenmaal een grote rol. De tijd dat de straathandel bij de ver koop hiervan de toon kon aangeven is im mers wel voor goed voorbij. Want ook hier is het diepvriezen een grote rol gaan ver vullen, zodat de vandaag niet verkochte vis rustig tot schaarse tijden kan blijven wachten. Hiermee kan ook worden ver klaard dat de platvissoorten deze week niet aan grote prijsschommelingen onderhevig zijn geweest. Bij een toch zeer geringe aanvoer in het begin van deze week zijn het alleen de exporteurs geweest die nog wel eens bereid bleken een paar gulden meer te betalen, maar de binnenlandse handel gaf de voorkeur aan de prijzen waar de maandagmarkt mee was ingezet. Ook vrijdag is de prijs constant gebleven, namelijk even boven het minimum, zodat de geïnteresseerde fileerders grote partijen naar zich toe hebben gehaald- MET DE fijnvissoorten was het wel iets beter gesteld, omdat hiervan de vakantie centra het grootste deel naar zich toe heb ben gehaald. Italië en Frankrijk zijn hier van de grootste afnemers geweest, waar de aanwezigheid van veel toeristen uit kan worden afgeleid. In dit verband zijn ook de tarbot en andere fijn vissoorten, de spe ciale hotelvis dus, de gehele week goed verkoopbaar geweest. VELSEN Komend uit de richting Amsterdam, langs het Noordzeekanaal, moet de automobilist vlak voor de Vel sertunnel nog een gemene bocht passeren, na een lang recht stuk, dat als het ware uitnodigt tot snel rijden. Waarschuwings tekens hebben niet altijd het beoogde ef fect en er vliegt daar nogal eens een wa gen uit de bocht, die het niet meer haalt. Deze week zijn er daarom over een grote lengte vangrails geplaatst. Misschien dat deze op zich zelf als een waarschu wingsteken werken, in die zin, dat men er erg in krijgt, dat de ogenschijnlijk niet zo gevaarlijke bocht gemeen is. Mocht het toch mis gaan dan schiet men niet zo ge makkelijk meer de berm in, al dient te worden afgewacht of het feit dat men dan op de verkeerde weghelft kan worden „teruggekaatst" op deze drukke twee- baansweg niet nog grotere gevaren op gaat leveren Want het is een bekend ver schijnsel, dat het uit de richting IJmuiden komende verkeer voorbij de Velsertunnel de gaspedalen intrapt. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 JUNI IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk. Ka naalstraat, 10 en 19 u. ds. J. M. D. van den Berg; Bethlehemkerk, 10 en 19 u. ds. J. van den Berg. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat 7, 10.30 en 17 u. ds. C. Lang broek. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 8.45, 10.30 en 17 u. prof. dr. C. Augustijn. R.-k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225, 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 u. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur Heiligingssamenkomst 12 u.; zondags school; 19.30 u. evangeliebijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade, 8 uur vroegmis, 10 u. hoogmis. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat 51-53; 9.30 u. ds. G. van 't Wout, 19 u. ds. A. H. Agtereek, 20.15 u. jeugd bij eenkosmt. Gemeente Gods, Cultureel Centrum 10 uur dienst., Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u. leesdienst. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 u. P. van Kerkhoven, 19 u. D. P. Hartendorp; woensdag 20 u. K. van de Raa. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 11, 10 u. ds. E. H. Boer. De Zeeloods, IJmuiderstrand, 11 u. kerkdienst. IJMUIDEN-OOST Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 u. ds. K. J. F. Keuning; Julianaschool, 10 u. kinder diensten. Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 en 19 u. ds. J. Zijlstra (19 u. jeugddienst); Bethelkerk, Zee weg, 9.30 en 19 u. ds. W. van Wijk. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 9 u. ds. G. E. Bakker. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg, ds. S. Nijdarn. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 u. hoogmis. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 u. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing, wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeen telijk Vergaderlokaal Abelenstraat, 10 u. Breking des Broods. Onafhankelijke Baptisten Gemeente, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abee- lenstraat 10 u. B. Hoenderdaal. DRIEHUIS. R.-k. Kerk, St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg 111, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT Herv. Gemeente, Dorpskerk, Burg. En- schedélaan, 9 en 10.15 u. ds. G. J. Rijks; de Hoeksteen, Willem de Zwij gerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. M. de Jong. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 en 17 u. ds. J. C. Ma- ris. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschedé- laan hoek Frans Netscherlaan, 9.30 en 19 u. drs. Joh. Pasveer. R.-k. Kerk, O.L. Vrouwe van Altijd du rende Bijstand, 8, 9.30 en 11.30 u. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 113, Santpoort-Nrd, J. J. Bronsveld met gelijktijdig een kindersamenkomst en oppasdienst, 19.30 u. G. A. Goldschmeding. Doopsgezinde Gemeente, gebouw Cu sa, Hoofdstraat 113, 9.45 u. J. W. Laan. 10.15 u. Avondmaaldienst. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Ewgelmundus- kerk, Kerkplein, 9 u. ds. L. Brink, mor gengebed; 10 u. ds. Van Ravenswaaij, jeugddienst. BEVERWIJK R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101. zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.30, 12 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.45, 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Aposte len, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 9,10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef-rustoord en Lom- merlust, zaterdag 15 u. H. Mis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Zondagsdienst r.-k. parochies. Regina Caeli. Hilbersplein Beverwijk, tel. 34889. Oud-Katholieke Kerk. Kapel Pius X- college, Büllerlaan, zondag 10 u. hoog mis. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. Bezemer; De Op gang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen (Viering H. Avondmaal); Jeugdkapel, 10 u. de heer J. Vlietstra en de heer E. van Hofwegen; Vrede- vorstkerk. Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. J. A. Don, 19 u. ds. C. Meyer Prinsesselaan 10, 10 u. ds G. Bloemen- daal (Rem.-pred. in Delft). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- WWWWWWWWWWWWWWWAiWMWWWWWWWWWWWWmfWWWWWIfUl IN NOORDWIJK wordt van 20 juni tot en met 27 juni de vijfde internatio nale Autosportweek gehouden. Bij dit lustrum zijn de vrouwen bepaald niet vergeten: de Evac i Eerste Vrouwelij ke Automobilisten Club) houdt van daag een Concours d'élégance, (voor vrouwen en mannen), onder het motto „En toch rijden vrouwen beter" is er donderdag 25 juni een verkeersdag voor de vrouw, er wordt een „Lady car" verkozen, een „Lady Automo biel", en een „Lady Personality". De zer dagen zullen wij uitgebreider op het programma ingaan. Voorlopig vol staan we met de poster af te drukken en een stukje wat we in Elle vonden. Hierin wordt namelijk ingegaan op de „vrouw en haar auto". Oudere vrouwen, aldus het blad, die voor het eerst in hun leven autorijlessen nemen hebben als voornaamste handicap hun auto-angst: ze zien de auto nog als een vreemd en griezelig instrument. Jonge vrouwen die met de snelle technische ontwikkelingen van deze tijd meegroei en 'stappen veel gemakkelijker voor de eerste keer in een lesauto. Elle noteerde dit uit de mond van •ij-instructeurs. Daarbij bleek ook dat ie vrouwelijke leerlingen vaak uiteen vallen in twee grote leeftijdsgroepen, iran achttien tot vijfentwintig jaar en van veertig tot zestig of nog ouder. Naar men aanneemt is de tussengroep van vijfentwintig tot veertig jaar zo ;lecht vertegenwoordigd omdat weinig gezinnen zich in die periode een tweede gezinsauto kunnen veroorloven, zodat nen het nut van een rijbewijs voor de vrouw niet inziet. Jonge vrouwen daarentegen halen vaak hun rijbewijs voordat ze een auto bezitten, onder het motto dat het besturen van een auto tot de onmisbare vaardigheden van deze tijd behoort. Vrouwen zien de auto als transportmiddel, mannen vaak als een soort verlengstuk van hun per soonlijkheid en mede daardoor zouden vrouwen over het algemeen minder ple zier beleven aan autorijden dan man nen. Als ze hard rijden doen ze dat om tijd te winnen, terwijl mannen snel rij den om hun superioriteit op de weg te bewijzen. Al eerder berichtten wij over de „Naaldprinses" wedstrijden, een com petitie tussen dames met hun eigen gemaakte kleding. Inmiddels is de Ne derlandse Naaldprinses bekend. Me vrouw Blonk-Pols uit Dalerveen (Dren te) kreeg de titel én een vliegvakantie naar Barcelona inclusief zakgeld. In de finale tussen 48 deelneemsters, die naar voren waren gekomen uit 24 voorrondes won mejuffrouw Gebuis uit Rotterdam met haar jurk in gip systijl de tweede prijs, een naaima chine. Derde werd mejuffrouw José Meijer uit Losser. Zij kreeg een gou den armband. De finale vond plaats in het gebouw van Inkoopcombinatie „Nederland N.V." in Amsterdam. De jury bestaande uit een aantal modedeskundigen, waaron der Marjan Bos van B B Styling en couturier Jan Kamphuis was van oordeel dat het getoonde dit jaar van uitzonderlijk hoog gehalte was. In de pauze van de wedstrijd werd een de monstratie gegeven met de Carmen haarkrulset (die u zich nog wel kunt herinneren uit deze rubriek, als ideaal middel voor moeders die net hun be valling achter de rug hebben) en werd de nieuwe kollektie synthetische Car- men-pruikjes getoond. De Nederlandse Naaldprinses zal te zamen met de zeven andere hoogst ge- klasseerden deelnemen aan de Euro pese finale in Luzern. Daar staat dan op de „Europese Naaldprinses" een Fiat 125 Special te wachten, een ge schenk van het modeblad Neue Mode. De verkiezing van Miss Europa wordt dit jaar in Griekenland gehou den. In Piraeus bij Athene zullen be gin september de mooiste vrouwen uit 22 landen in Europa (ook Oost- Europa) om de titel strijden. De afdeling Haarlem van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen ïoudt op dinsdag 23 juni een excursie naar Westerbork, waar een bezoek zal worden gebracht aan het knipsel museum. Vertrek om 8 uur vanaf het Ripperdapark. Op donderdag 25 juni gaan de huis vrouwen een strandwandeling houden. Men vertrekt om tien voor negen van het station Haarlem met lijn 93 en loopt van de Langevelderslag naar Zandvoort, waar de koffiepauze is. Duur van de wandeling ongeveer an derhalf uur. Elk jaar worden in Chili 350.000 pasgeboren kalveren geslacht, omdat de koemelk door de mensen wordt gedronken. In de naaste toekomst hoopt men echter deze kalveren als toekomstige vlees- en melkleveran- ciers te kunnen opfokken, door voort aan een soort „kunstmelk" te produ ceren, die als voedsel voor de dieren kan dienen. Deze „melk" wordt voor 100 per cent uit vis gemaakt. De vloeistof is ontwikkeld als project van de FAO in Chili en zal er ook inderdaad als melk uitzien, precies zo smaken en boven dien nog meer eiwitten bevatten als gewone koemelk. De kunstmelk wordt als witte poeder in de handel gebracht en net als normale melkpoeder slechts met water aangelengd. Er zit geen enkele vislucht aan, noch een vissmaak. Het is zelfs niet onmoge lijk dat deze „vismelk" in de toe komst een belangrijke rol gaat spe len bij het maken van kaas, consump tie-ijs en andere levensmiddelen, die op basis van melk worden vervaar digd. Door de grote visvangsten kan dit project voor Chili in andere op zichten van groot belang zijn. Enkele modellen met hun ont werpen. In Paris Match dit portret van de gemiddelde Westduitse man: hij is op zijn vijfentwintigste getrouwd (het ce libaat ligt hem niet), en zijn ideaal is een gelukkig gezinsleven. Hij noemt zijn vrouw „Mutti" en vindt dat haar rol bestaat uit koekjes bakken, op de kinderen passen en zorgen voor een verantwoorde gezinsplanning via de periodieke onthouding (veertig per cent van de Westduitse mannen is te gen de pil). Hij wil best de kinderwa gen duwen en zich 's avonds met zijn kinderen bemoeien, maar bedriegt zijn vrouw in vijf van de tien geval len. Zijn vrouw mag dom of dik zijn, als ze vooral maar niet sexy is. Hij drinkt honderdachtentwintig liter bier per jaar en een op de drie Duitse mannen is lid van een club. Dit door snee-portret van de Westduitse man is geschreven door een Duitse journalis te. Als mogelijke pleister op de won de wordt erbij vermeld, dat volgens Amerikaanse sociologen de Duitse man een betere echtgenoot is dan de Amerikaan. Wist u dat vlees nooit gewassen mag wor den; dat vlees pas kort voor het braden gezouten dient te worden; dat vlees gesneden moet worden met een scherp mes; dat vlees met een randje vet niet te versmaden is; dat huisvrouw mevrouw Berdenis de raad geeft om rauwe lever in te ker ven, om omkrullen te voorkomen? (Gevonden in het maandblad van de Vereniging van Huisvrouwen, Haarlem). plein 8, 9.30 u. ds. C. Meijer (H. Avond maal), 17 u. dr. B. Wentsel (H. Avond maal en Dankzegging); Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. dr. B. Wentsel (Voorbereiding H. Avondmaal), 19 u. ds. C. Meijer. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Hervormd Verenigingsgebouw, Schans 12, 9 en 17 u. ds. J. Meilof. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 18.30 u. ds. D. W. Veldkamp. Chr. Gem. Maranatha, Prinsesselaan 19, 10.30 u. Maranathasamenkomst ev. K. Veen. Pinkstergemeente, Beverwijk - Heems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Plesmanweg hoek Parmentierstraat, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 107, 9 u. ds. C. Langbroek, 14.30 u. ds. K. Boersma. Hersteld Apostolische Zendinggemeen te. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwe- destraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 en 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapiteine H. M. de Warm. BAKKUM R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.30, 12 en 16 u.; Beth lehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Mis sen 8, 9.30 en 11 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoel- laan, zaterdag 19.30 u. avondmis, zon dag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.30 u. ds. G. Bakker, 19 u. ds. L. Brink. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij burglaan 2, 9.30 u. ds. A. van Leeu wen (Voorbereiding H. Avondmaal), 19 u. ds. A. van Leeuwen (Bevestiging ambtsdragers). Baptistengemeente IJmond, Maarten van Heemskerckstraat, 11 u. ds. G. van 't Wout, 11 u. zondagschool, 19.30 u. jeugdbijeenkomst. UITGEEST R.-k. Kerk. O.L. Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u.; aula Vrijburgschool, zater dag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 9, 10.45 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. ds. L. Brink (Vel- sen-Zuid), 19 u. ds. L. Brink (Velsen- Zuid). WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 u. ds. S. Nijdam, 18.30 u. Dienst Zeevanc. (Van een medewerker) BEVERWIJK Ondanks het warme weer vonden de bloemen deze week een vlot onthaal op de veiling. Het waren vooral de anjers die nu in grote partijen aangevoerd werden maar voor de tijd van het jaar beste prijzen opbrachten. Hoewel de meeste soorten tussen de 7 en 16 cent per stuk noteerden (vorig jaar om deze tijd had men een massale door draai), werden bepaalde soorten nog tot 34 cent per stuk verkocht. Ook de rozen waren goed te verkopen. De prijzen lagen tussen de 22 en 56 cent per stuk. Voor de babyroos betaalde men van 8 tot 17 cent per stuk. Naast wat restanten van irissen, die weinig meer opbrengen, komen nu ook de Engelse irissen, waarvoor tot 90 cent per bos betaald werd. Lelies varieerden van 22 tot 70 cent per tak. Per kelk werd er tot 20 cent per stuk betaald. Fresia is nog altijd gewild met prijzen tot 135 cent per bosje. De jaar-rond-chry- santen zijn niet meer uit het veilingbeeld weg te denken. Men betaalde tot 260 cent per bos. Voor de potplanten betaalde men vrij goede prijzen. De aanvoeren waren niet zo groot. De aanvoer van perkgoed begint al weer ten einde te lopen, maar men haalt de restant tot het laatste kistje weg. De prijzen lagen vrijdag als volgt: Allium 1 18-26, Amiryllis p. st. 6-11 An jers p. st. 7-34, Trosanjers 100-145, Ane moon 18, Anthrium 105-175, Chrysant jaarrond 180-255, Convillie 90, Duizend schoon 45-75, Eremures 25-40, Fresia 55- 135, Gerbera 18-34, Gladiool p. st. 13-22, Iris 10-30, Engelse Iris 59-90, Ixia 18-22, Lelie p. tak 22-67, Lelie p. kelk 10-19, Lelie p. bos 16-80, Liatrus 255-270, Margriet 65, Pioenroos 130, Ranonkel 20, Roos p. st. 22-56, Roos p. tak 22, Babyroos 8-17. ADVERTENTIE IJMUIDEN en lel 14884 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK: GarageBreestraat 55

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6