Haarlemmer uitgeschakeld door Zuidafrikaan Hewitt6-3, 6-4, 6-3 OKKER: „IK HAD TOTAAL GEEN ZELFVERTROUWEN" FEESTEN IN RIO DE JANEIRO EISTEN REEDS 73 LEVENS Wat heb je aan een dure automobiel... als er geen Mercedes-service achter staat Zaterdagelftal gelijk (1-1) tegen Saarland Kamerlid stelt Vragen in Italiaanse parlement over late invallen van Gianni Rivera Bjerre naar Racing White vragen over veiligheid van het circuit Dirk Nijs weg bij Holland Sport Voetbal op hóóg niveau Moeilijkheden rond Spiegel en Spiegler FI"F A schorste Rhodesië van WIJK van MECHELEN c WOENSDAG 24 JUNI 1970 19 Niet vermoeid Nog onzekerder Dubbelspel Italië W est-Duitsland OLYMPISCH STADION WIELERWEDSTRIJDEN GROTE PRIJS VAN AMSTERDAM Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel ®N.V. AUTOBEDRIJF GARAGE DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S R A C K 'ou Vo r! Docrr U dat mos TE vbcysêm?/ eMeeao (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Tom Okker kreeg gistermiddag op Wimbledon en nog wel op het Centre Court op bijzonder hardhandige wjjze de rekening ge presenteerd, die eigenlijk al bijna een jaar voor hem gereed lag. De Neder landse prof werd ten aanschouwe van zo'n 14.000 critische toeschouwers gedegradeerd tot een tweederangs speler door de reeds 30-jarige Bob He witt, van origine Australiër, maar al een aantal jaren voor Zuid-Afrika uitkomend. Okker slaagde er zelfs niet in de eer te redden door een set op zijn naam te brengen. Machteloos moest de duur betaalde prof toezien hoe hij door de forse Zuidafrikaanse „amateur" vast werd gemanoeuvreerd met 63, 64, 63. Een schamel resultaat waarmee Okker zo lang hij op Wimbledon uitkomt, nog nimmer uit het toernooi is gezet. Bob Hewitt kon in zijn wedstrijd tegen Tom Okker, die met 63, 64, 63 werd uitgeschakeld, zelfs even tijd vinden voor een aardigheidje. Hier trapt hij de bal terug. Een dieptepunt in de tenniscarrière van de Haarlemmer, dat zich eigenlijk al vo rig jaar tijdens het toernooi in Hilver sum heeft aangekondigd. Okker vertoon de toen reeds duidelijke tekenen van ten- nismoeheid. Hij ontkende dat echter, maar enkele weken later werd hij in de eerste ronde van de internationale Ame rikaanse kampioenschappen op Forest Hills uitgeschakeld door de Brit Cox. Sindsdien is het eigenlijk sukkelen geble ven. Een vakantie van zes weken aan het einde van het jaar bracht een en kele kleine opleving daargelaten nau welijks verbetering. Okker moest tot zijn schade ondervin den dat het nog wel wat anders is als vrije, eveneens royaal betaalde „ama teur" door de wereld te trekken dan als (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Belgische eredivisie vereniging Racing White is gisteren in Brussel met de Eindhovense voetbalclub PSV tot overeenstemming gekomen over de overname van de Deense voetballer Bjerre. PSV moest de Deen verkopen, omdat men door het aantrekken van de Belg Johan Devrindt (ex-Anderlecht) een buitenlander te veel onder contract heeft. Een transferbedrag werd niet bekendge maakt. De Duitse spitsspeler Uwe Blotenberg keert na twee seizoenen bij Roda JC en één jaar bij FC Twente naar zijn vader land terug, waar hij gaat spelen voor Vik- toria Köln. Heracles heeft vleugelverdedi- ger Mollo Eyer, die één seizoen in Almelo speelde, overgedaan aan SC Cambuur. Bort Hartog, de rechtercentrale verde diger van Spakenburg, zal zijn vakantie op het Spaanse eiland Mallorca onderbre ken om morgen het restant van de be slissingswedstrijd tegen Go Ahead Kam pen uit te spelen. Donderdag reist hij weer terug. De kosten, die hiermee gepaard gaan, worden door het bestuur van de Spakenburgse vereniging vergoed. Harrie Heijnen zal door Holland Sport niet worden aangekocht. In zijn plaats is volgens voorzitter Kroesemeyer Bennie Roode van Blauw Wit aangetrok ken die reeds enige seizoenen geleden door Hólland Sport is uitgekomen. Kroesemeijer: „Ik ben zowel met Roo de als Blauw Wit tot overeenstemming gekomen. Hij heeft meer kwaliteiten dan Heijnen. Bovendien bleven de eisen die MVV aan zijn transfer stelden voor ons te hoog". Holland Sport hoopt op korte termijn nog een vierde nieuwe speler (na Haak, de Joegoslaaf Milic en Roode) aan te trekken. Kroesemeyer: „Bennie Mullei? Dat kan ik nog niet zeggen, maar ik zou het er maar op houden". opgejaagde gedirigeerd te worden van hot naar her. Waarschijnlijk heeft hem het reizen van de ene kant van de aardbol naar de andere nog meer kwaad gedaan dan het vele tennissen. Ook keiharde Australiërs als Rod Laver en John Newcombe heb ben daar al meermalen over geklaagd. Onze frêle landgenoot is echter niet kei hard, maar ook fysiek en mentaal ken nelijk niet sterk genoeg om al die ver moeienissen het hoofd te kunnen bieden. Men heeft hem daarvoor destijds uit voerig gewaarschuwd, maar Okker wilde er alles uithalen wat er in zat. Daarvoor moet hij nu de zware tol betalen. Over de debacle tegen Hewitt kon h(j alleen maar kleintjes in het midden bren gen: „Ik kon niet loskomen. Ik weet niet waarom. Daarom kon Hewitt zijn eigen spel spelen. Ik was niet vermoeid, had geen last van hooikoorts als zo dikwijls en de baan was ook niet te snel. Ik had geen zelfvertrouwen. Gisteren tegen Ul- rich al niet." Hewitt, die erg tegen de ontmoeting te gen de rappe en rusteloos spelende Ne derlander had opgezien, kon de strijd van het begin af dirigeren. Okker probeerde zijn zware tegenstander in tempo te over bluffen, maar hij overspeelde er zichzelf door. De slimme Hewitt ontregelde het spel zoveel mogelijk. Met ingehouden re turns, korte duikende cross-drives en ge- slicede aaiballen. De backhand van Okker deed welis waar beter zijn werk dan een dag tevo ren tegen de Deen, maar hij sloeg diverse dubbele fouten en miste eenvoudige vol ley's en smashes. Hij bleef maar roeke loos jagen, hetgeen hem in de eerste set na 4-3 de eerste service-game kostte met een dubbele fout tot slot. Deze doorbraak besliste de set, want het moet worden gezegd dat Hewitt sterk en vooral tak- tisch speelde. Het verlies van de set (met 6-3) maak te Okker nog onzekerder. Hij sloeg on begrijpelijk domme returns en verloor ai na 1-1 zijn tweede service-game en even later zelfs nog een derde. Weer hoofdza kelijk door die verraderlijk ingehouden passeerslagen van de Zuidafrikaan. Ok ker mocht dan een keer een game van Hewitt terugnemen, deze greep de twee de set met 6-4. Okker bezat niet de macht en het zelf vertrouwen om alsnog serieus aan het herstel te kunnen gaan werken. Zijn backhand liet hem bovendien opnieuw in de steek, hij sloeg de eenvoudigste volley's in het net of retourneerde ze op uitnodigende wijze. Het einde kondigde zich aan met verlies van service na 2-2, op welke kostbare voorsprong de zelf verzekerde Hewitt rustig naar het voor onze landgenoot zo bittere einde manoeu vreerde. Trudy Walhof-Groenman, na enkele jaren weer op Wimbledon terug, plaats te zich in de tweede ronde met een zege van 6-3, 6-4 op de onbekende Zuidafri kaanse mej. Botha, die niet eens op de ranglijst van haar land voorkomt. Zij ontmoet nu de Amerikaanse Ziegenfuss. Behalve Okker sneuvelde nog een ge plaatste speler, de Tsjech Jan Kodes, de winnaar van Parijs dit jaar. Zijn maan dag afgebroken partij tegen de kalme Rus Alexander Metreveli moest hij uit eindelijk prijs geven na de grillig schom melende score van 6-2, 7-5, 3-6, 2-6, 7-5. De donkere Amerikaan Arthur Aslie drong zelfverzekerd en met sterk spel de Joegoslavische prof Pilic uit de strijd met 9-7, 11-13, 6-4, 6-3. Okker en Riessen hadden in de eerste ronde herendubbel weinig moeite de Japanners Kuki en Wa- tanabe terug te wijzen met 6-3, 6-0, 6-3. RIO DE JANEIRO De festivitei ten rond het behalen van het wereld kampioenschap voetbal door Brazilië heb ben in Rio de Janeiro een zware tol ge- eist. Alleen al in de Braziliaanse hoofd stad kwamen 73 mensen om het leven en moesten 2100 personen in een zieken huis worden opgenomen. In de afgelopen weken zijn ook tientallen mensen om het leven gekomen tijdens feesten, die ge vierd werden na elke overwinning van Brazilië in de voorronden en de kwart en halve finalewedstrijden. Tienduizenden uitgelaten voetbalsup porters hebben de spelers op het vlieg veld van Brasilia een grootse hulde ge bracht. Al in de ochtenduren waren de dolgelukkige voetbalfans naar het vlieg veld getrokken. Coach Mario Zagalo kwam als eerste uit het vliegtuig, direct gevolgd door aanvoerder Carlos Alberto met het gouden kleinood. Als laatste ver liet koningsschutter Pele het toestel. De toeschouwers doorbraken het poli- tiecordon en het duurde geruime tijd voordat de orde in zoverre was hersteld dat de spelers en officials per auto naar het presidentiële paleis konden worden gereden, waar zij door president Emilio Carrastazu Medici en de leden van de regering werden ontvangen. De spelers van het Braziliaanse elftal worden door hun land vorstelijk beloond. Zo krjjgt een ieder om te beginnen 63.000 gulden van de Braziliaanse sportfederatie. De staat Brazilië doet daar nog eens 270.000 gulden voor de gehele ploeg bij en als daar dan ook nog de schenkingen van particulieren bij worden geteld blijkt dat iedere speler ongeveer 90.000 gulden zal toucheren. De cadeaus in natura voor de wereld kampioenen doen nauwelijks onder voor de geldprijzen. Vele industrieën hebben merkprodukten in het vooruitzicht ge steld: voor alle spelers een Volkswagen en een 75 gram zwaar puur gouden re plica van de Coupe Jules Rimet. Dit laat ste geschenk is ook beloofd aan de coach, de masseur en de trainer. Verder zullen de spelers zich nog kunnen verheugen in het bezit van stukken grond, huizen en contracten met radio en televisie. De Braziliaanse PTT geeft vier postze gels uit, die gewijd zijn aan de driemaal door de Brazilianen gewonnen wereldbe ker. De eerste drie brengen de meest luisterrijke doelpunten van 1958, 1962 en 1970 in beeld en de vierde is getooid met een conterfeitsel van de Coupe Jules Rimet. Ferrucio Valcareggi, de coach en keu zeheer van het Italiaanse voetbalelftal, zal zich waarschijnlijk nog lang heugen dat hij Gianni Rivera, de lieveling van (Van onze sportredactie) HAARLEM Rond de komst van de Israëlische voetballers Spiegel en Spiegler naar Haarlem zijn moeilijkheden gerezen. In de reglement van de Israëlische Voet balbond staat namelijk dat iedere Israë lische voetballer die zich aan een buiten landse betaalde club wil binden eerst een jaar moet wachten. Desondanks overweegt Haarlem ondanks de financiële conse quenties die een dergelijke stap met zich mee brengt om de beide Israëlis toch aan te trekken. Het Haarlembestuur dat zich ook intern beraadt voert druk onderhandelingen met de Israëlische Voet balbond, om deze regel wat Spiegel en Spiegler betreft ongedaan te krijgen. de Italiaanse voetbalsupporters, pas zes minuten voor het eindsignaal van de fi nale BraziliëItalië in het veld liet komen. De wagen waarin Valcareggi en Aldo Stacchi, de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, na aankomst uit Mexico naar Rome reden, werd door woedende supporters met stenen bekogeld. In het Italiaanse parlement zijn zelfs vragen ge steld waarom Valcareggi Rivera enkele malen maar een halve wedstrijd liet spe len en in de finale slechts zes minuten. Het Italiaanse elftal werd gisteren in Rome ontvangen door de Italiaanse presi dent Giuseppe Saragat. De spelers en begeleiders werden allen onderscheiden. Zij zijn benoemd tot ridder of comman deur in de orde van verdienste voor de republiek. Een extra-applaus kreeg Gian ni Rivera. Vrijwel geen instemming was er toen Walter Mandelli, de voorzitter van de technische commissie, en Ferrucio Valcareggi, de coach en enige keuzeheer, werden onderscheiden. Later werden de (Van onze sportredactie) 'S-GRAVENZANDE 't Nationale zater dagelftal heeft zijn prestige gered. De „tweede keus" van trainer-coach Evert Sterk zonder de vijf voor het Neder lands amateurteam geselecteerde zater dagvoetballers revancheerde zich gis teravond in 's-Gravenzande voor de uiterst povere prestatie tegen Westfalen (0-0). Tot een volledige rehabilitatie kwam de zaterdagformatie in de semi-inter- land tegen Saarland overigens niet: na bijna de volledige wedstrijd te hebben gedomineerd maar slechts één kans te hebben benut, werd in de laatste minuut de overwinning nog uit handen gegeven: Toch was kalende Evert Sterk na af loop lang niet ontevreden. Sterk goedkeu rend: „Er is zeker een klasse beter ge speeld dan in Westfalen. Vooral opbou wend. Alleen met de afwerking wilde het niet zo lukken. Wat dat betreft komt het team toch wel kwaliteit tekort. En kil lers: zoals een Leo Pluimgraaff van Quick Boys er vroeger een was en zoals een Italianen ook nog ontvangen door de Ita liaanse premier, Mariano Rumor. Het Westduitse voetbalelftal is dinsdag b(j zjjn terugkeer uit Midden-Amerika op het vliegveld van Frankfort enthousiast ontvangen. Bij het verlaten van het toe stel werden spelers en begeleiders ont vangen door ruim 30.000 Duitsers, die met vlaggen zwaaiden en bloemen gooi den. Via versierde straten werd in open auto's naar het stadhuis gereden waar de spelers ontvangen werden. Het weer wenste echter niet mee te werken. Tij dens de rit ontlaadde zich een hevig on weer, dat iedereen binnen enkele minu ten doornat maakte. Het kon de stem ming echter geen moment drukken. Het roepen om Uwe (Seeler) werd steeds luider en uiteindelijk verscheen de 33- jarige kalende aanvoerder van de West duitsers op het balkon van het stadhuis waar hij met zijn ploeggenoten een vele minutenlange ovatie kreeg. Nico Diepeveen de laatste jaren was. Die jongens hadden voor één doelpunt hooguit twee kansen nodig. Als we dat gemiddelde eens zouden aanhouden dan was het toch wel een nulletje of 5, 6 ge worden". Vooral een goede organisator als Henk Kiel, de sinds de veldslag van Ermelo aan bed gekluisterde amateurvoetballer van het jaar en een gangmaker als Jan den Rooyen werden in de formatie van Sterk node gemist. Ofschoon Lex Bulstra (ACV) en Pleun van der Akker (CSVD) het als halfspeler in de ditmaal in 4-2-4- systeem opererende zaterdagploeg be paald niet slecht deden. Francke scoor de 1-0 maar de gelijkmaker die voor de formatie van de Saarlandse bondstrainer Herbert Martin de verdiende beloning was bleef niet uit. Bettscheider maakte 1-1. Een doelpunt echter, dat tevens het grote gebrek aan werkelijke kwaliteit in de zaterdagformatie aantoonde, meende bondscoach De Vroet na afloop simpel: „Dat doelpunt had natuurlijk voorkomen moeten worden. Dit elftal kwam op het laatst behalve kwaliteit ook routine te kort". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het KVP-tweede kamer lid Van Schaik heeft naar aanleiding van het dodelijk ongeluk op het circuit van Zandvoort aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd, of de bewindsman nog steeds van mening is dat het Zand- voortse circuit een behoorlijke mate van veiligheid bezit en dat ongevallen op dit circuit dan ook niet geweten kunnen wor den aan de toestand van het parcours. De bewindsman heeft dit twee jaar geleden in antwoord op vragen van een andere KVP- er de heer Boot geantwoord. Van Schaik wil nog weten als de be windsman deze mening nog steeds is toe gedaan, hoe dat dan te rijmen is met het feit dat de coureurs in toenemende mate het circuit als „onveilig" kwalificeren (een uitlating van ondermeer Jackie Stewart). Als het circuit niet meer voldoende vei lig is wil Van Schaik weten of de bewinds man dan bereid is alsnog op korte termijn een onderzoek te doen instellen naar de veiligheid van het circuit en te bevorderen dat normen cq eisen worden gesteld ten aanzien van in acht te nemen veiligheids maatregelen door de organisatie van races en door de coureurs zelf. (Van onze sportredactie) DEN IIAAG. Dirk Nijs (64 jaar) is heengezonden als manager van Holland Sport. Het stichtingsbestuur van de Haag se club heeft dit besluit reeds vorige week vrijdag genomen. Het vindt dat Dirk Nijs in zijn functie van manager een grote mate van ongeschiktheid aan de dag heeft gelegd. In de laatste maan den heeft dit tot verscheidene botsingen met de drie leden van het stichtingsbe stuur (Kroesemeyer, Kattenburg en Feh- ling) geleid. Ook de samenwerking tus sen Nijs en trainer Cor van der Hart liet de laatste tijd aanmerkelijk te wen sen over. Officieel heet het dat Dirk Nijs voor lopig voor vier weken met vakantie is ge stuurd. In de praktijk mag echter wor den verwacht, dat hij niet meer bij Hol land Sport zal terugkeren. Dirk Nijs was contractueel ook volgend seizoen nog aan Holland Sport verbonden. Holland Sport zal zich in dit verband nog nader beraden over een juiste af wikkeling van zaken. MEXICO STAD. Het congres van de internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft dinsdagmiddag in Mexico Stad be sloten Rhodesië voor een periode van twee jaar te schorsen als lid van de or ganisatie. In die tijd zal de federatie zich nader beraden over het lidmaat schap van Rhodesië. De Afrikaanse landen hebben bij mon de van Martin Shikuku, voorzitter van de voetbalbond van Kenya, de schorsing van Rhodesië aan de orde gesteld. Hij voerde aan dat volgens de reglementen van de FIFA een lid een erkende staat, een kolonie of een dominion moet zijn. Rhodesië, aldus Shikuku, voldoet niet aan die eis. Op voorstel van Algerije werd besloten dat de schorsing tijdelijk zou zijn. ADVERTENTIE Donderdag 25 juni 8 uur i£' 1 (voor prof-stayers) ENTAM-SPRINTERS PRIJS (profs) aanvang bijprogramma half acht GEWICHTHEFFEN. De Hongaarse ge- wichtheffer Janos Bagocs (24) heeft bij de Europese kampioenschappen gewicht heffen in Szombathely (Hongarije) de lichtgewichttitel behaald. Hij had een to taal (drukken, trekken, stoten) van 432,5 kilogram. ADVERTENTIE Overveen, Bloemendaalseweg 329, tel. 023 - s2 62 50 Hoofddorp, Marktplein 43, tel. 02503 - 65 47 26 DO MAMS GSHAD TB ~©M£M WAT WE UAARHRD zuu.. W NAME 14 ..ALS we E&J- AAi. AA si ve £>TE ao Hitte (5£E?AAFT IFA HEB8ÊM WU i-IIS2 MAAR ÊêaJ FEHR Fü/J- U&J fePEL&J. UotVDO YOU vo 7 NAMgslS D£ FIFA Si£D if excuus AAM.. MAAR CRI MI£T ALLééiJ

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19