Hoogovens: Fusie niet in gevaar BESTEMMINGSPLANNEN IN VOORBEREIDING Gemeenteraad van Velsen bij politieberaad betrokken Maritiem Journaal Stuurman-vlieger gaat Sportfondsenbad leiden m PRINSELIJK PAAR OPENT LILIADE IN AKERSLOOT Verbetering kruispunt Waterloolaan C0R0LY C0R0LY COR OLY VEREMMpftSNIHIWS door bezwaren Hoesch-mensen DIEFSTAL UIT BROEIKAS ven berichten Onderzoek naar verkeer in IJmond wordt voortgezet Afscheid hoofd Zeewijk school gaat niet door Handel in caravans uit polder naar industrieterrein NACHTELIJKE AUTODIEFSTAL Jonge man uit 80 sollicitanten LELIETEELT IN OPMARS Oranje lelie naar prins Constantijn genoemd IN DE VISHAL 'ACCESSOIRES* 3 weken IJMUIDER COURANT of 3 weken Beverwijkse Courant _j_ KINDERKWALEN DONDERDAG 25 JUNI 1970 IJMUIDER COURANT 5 BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK MB V elsenJJ muiden voor R IJ W I E L E N vanaf139,75 (Van onze redactie economie) IJMUIDEN. De ondernemingsraad van Hoesch in Dortmund heeft naar aan leiding van personeelsacties laten weten, dat er geen fusie met Hoogovens door middel van een houdstermaatschappij tot stand zal komen, wanneer het personeel daar tegen is. Als uiterste middel houdt de Betriebsrat in Dortmund een staking achter de hand. Hoogovens IJmuiden tilt niet zwaar aan deze berichten. Op het hoogste niveau gaat men rustig door met de onderhandelingen die tot een houdster maatschappij moeten leiden. Hoogovens heeft geen plannen om het nieuwe hoofd kantoor van de combinatie in Aken of in Wesel te vestigen, zoals de opponerende groepering bij Hoesch vreest. Het staat bovendien nog niet vast hoe de uitslag van de stemming in de raad van commis sarissen in Dortmund zal zijn, omdat de onderhandelingen niet zijn afgerond. Zoals bekend bestaat in West-Duitsland het meebeslissingsrecht in deze vorm dat de raad van commissarissen voor de helft uit werknemersvertegenwoordigers be staat. In theorie is het mogelijk dat die helft tegen de plannen stemt. Hoogovens verwacht dai, niet. Op dit moment meent de Duitse oppositiegroep (een deel van de werknemers gesteund door de vakbe weging) te weinig informatie te hebben gekregen over de plannen. Een ander be zwaar van de oppositie is dat Hoogovens een meerderheidsbelang in de combinatie zou krijgen (60 percent tegen 40 percent). Hoogovens meent dat die belangenver- houding niet uitsluitend mag zijn afge stemd op personeelsomvang en omzet, maar op sterkte van het bedrijf. De 60-40-verhouding zou, volgens onze infor maties, een juiste afspiegeling van de beursverhoudingen zijn. De oppositie bij Hoesch heeft eveneens laten weten te vrezen dat in tijden van recessie Hoesch eerder zou sluiten dan Hoogovens IJmuiden, omdat in Neder land door de gunstige ligging aan zee goedkoper zou kunnen worden geprodu ceerd. Hoogovens vindt dit geen argu ment dat de fusie in de weg zou staan. Hoogstens zou dit kunnen bevestigen dat het IJmuidense staalbedrijf een gunstiger positie inneemt. Dat zou ook blijken als er niet over een fusie zou worden gepraat. In de Dortmundse bezwaren ziet Hoog ovens, naar verluidt, geen „gevaar voor de fusie", zoals uit kringen van de West- duitse vakbonden is gesuggereerd. Alles zal afhangen van het overleg over deze gecomnliceerde internationale transactie, zo werd ons verzekerd. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Ten nadele van een kwe kerij zijn uit een broeikas aan de Kweken- steinsweg een transistorradio en een zo genoemde pulverisator met een koperen sproeistang gestolen. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Seroos- kerk Antwerpen; Horsham, Londen; Hanseat, Zeebrugge, IJmuiden Jakob Teekman;, Antwer pen, Beverwijk; Bantry, Antwerpen, IJmuiden; Gazelle. Boston, Zaandam; Cadence, Gainsbo rough Bravo Contender;, Immingham; Lado- gales Leningrad, Velsen; Esbeek, Boston; Patria Mitchell, Londen; Venus, Bergen; Ballyrory, Rotterdam; Aaltje, Londen; Helga S. Porsgmn; Crouch Coole, IJmuiden La Paloma Rotterdam; Cherrywood Port Talbot. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Prins der Nederlanden, Aruba; Polytemi Andreadis, Monrovia, IJmuiden; Tor Scandie, Gothenburg! Zaan, R'dam; Heinrich Nagel, Hamburg; Deneb; Fiborgtangen Amstelstroom, Huil. Woensdag vertrokken in IJmuiden: Bothnia, IJmuiden, Oxelloesund; Anna Hartmann, Kir- kaldy Alberd L, Beverwijk, Baltymore; Espe- rance, IJmuiden, Oskarhamn; Louise, IJmuiden, Aberdeen; Bernd, Bremen; Rijnstroom, Shore- ham; Pergo, IJmuiden, Kirkaldy; Karolos, IJ muiden Bilbao; Tor Hollandia, Immingham; Ig- menles. Leningrad; Kaaksburg, Mantyulioto; Willmary, Goole; Wagrien, Wismar; Stella Maris. New Castle; Kassei, Antwerpen; Willem Koerts, Rotterdam; Liesbeth, Ipswich; Edelgard, Norden ham; Pallas, Rotterdam; Pavonis, Rotterdam; Maasborg, Stade; Kattenturn, Connt. Plat; Holl. Dreef, Antwerpen; Confid, Rochester; Stirling- brook, Leningrad; Centrecity, Kirkaldy; Patri cia Michell, Gr. Yarmouth; Venus, Bergen; My- nias. Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Bravo Contender, Immingham; Wegg Wega, Stavanger: Karina West Indië; Cadence, Hull. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Ter voorkoming van onge wenste ontwikkelingen achten B. en W. van Velsen het noodzakelijk, dat door de raad bestemmingsplannen in voorberei ding worden verklaard voor de volgende gebieden. a. het bos- en duingebied, in grote lijnen begrensd door de Noordzee, de zuide lijke grenzén van de bestemmingsplan nen Zeebad en Zeewijk, de Heeren duinweg- Zeeweg, de spoorbaan tussen de halte Velsen-Zeeweg en de Midden- duinerweg en de grens met de ge meente Bloemendaal. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door het Velsense college van B. en W. wordt het wenselijk geacht het enige jaren geleden door prof. ir. J. Volmuller gehouden verkeersonderzoek voort te zetten, waarvoor door de minis ter van verkeer en waterstaat reeds een bijdrage in de kosten is toegezegd, bestaande uit 68.500. Zowel van rijks als van provinciale zijde zal worden deel genomen aan de werkzaamheden van de stuurgroep, door het aanwijzen van des kundigen ais lid daarvan. B. en W. adviseren de raad dit onder zoek met de nodige voortvarendheid te laten voortzetten, dat zich nu in hoofd zaak zal bewegen op het terrein van na dere uitwerking van het snitsverkeer in zomer en winter, met analyses van het vrachtvervoer, het openbaar vervoer en het parkeren. Voor deze werkzaamheden is reeds een schema opgemaakt, waar in hoofdzaak het spitsverkeer in zal wor den uitgewerkt. Met aftrek van de rijks bijdrage ziin de hieraan verbonden kos ten 190.750 die volgens de gebruikelijke verdeelsleutel, gebaseerd op het aantal inwoners van de drie betrokken gemeen ten als volgt zullen worden omgeslagen: Beverwijk 63.584, Heemskerk 31.792 en Velsen 95.374. Het college verzoekt de raad dan ook het hiervoor benodigde krediet beschikbaar te stellen, over welk voorstel op de raadsvergadering van woensdag 1 juli zal worden beslist. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vanavond zou met eni ge luister afscheid worden genomen van de heer H. Jonkers, hoofd van de Zee- wiikschool aan de Orionweg. Wegens ziekte van de heer Jonkers moet dit afscheid echter worden uitge steld. b. de gebieden Velserbeek, Waterland, Hoogergeest en Beeckestijn. c. het Burgemeester Rijkenspark met ten noorden van de Middenduinerweg en ten oosten van de Wüstelaan gelegen gronden in Santpoort. Een dergelijk besluit geeft het college voor de periode van een jaar de be voegdheid, aanvragen om vergunning tot het bouwen op de betrokken gronden aan te houden. Voorts acht men het gewenst, voor de uitvoering van bepaalde werk zaamheden een aanlegvergunning te ei sen, teneinde te voorkomen, dat de ter reinen minder geschikt worden voor de verwerkelijking van een daaraan bij de bestemmingsplannen te geven bestem ming. ADVERTENTIE VOOR AL UW naar (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Door loco-burgemeester H. de Boer werd de Velsense gemeenteraad tjjdens de behandeling van de begroting 1970 toegezegd, dat hij er naar zou streven de raad meer bij de politiezorg te betrek ken. Op deze wjjze kan immers inhoud worden gegeven aan de onlangs in de gemeentewet neergelegde bevoegdheid, de burgemeester verantwoording te vragen voor het door hem gevoerde bestuurs beleid. Vandaar dat de gemeenteraad wordt voorgesteld een commissie te benoemen van advies voor zaken, betreffende de openbare orde, waarbij wordt geadviseerd dat door elke raadsfractie een lid en zo mogelijk een plaatsvervangend lid zal wor den benoemd. Het ligt in de bedoeling de (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In het poldergebied van de gemeente wordt op het ogenblik van af een terrein nabij de Amsterdamseweg de handel in caravans uitgeoefend. Deze vorm van gebruik is in strijd met de be palingen van het geldende bestemmings plan voor het agrarisch gebied en even eens met het door de gemeenteraad van Velsen vastgestelde bestemmingsplan De Velserbroek. B. en W. zijn van mening, dat de opstelling van deze kampeerwa gens ernstig storend is in het landschaps beeld ter plaatse. Uit een gesprek met de exploitanten is gebleken, dat deze vorm van verkoop tij delijk is en eventueel ook op een ander meer geëieend terrein zou kunnen ge schieden. Die tijdelijke gelegenheid kan worden aangeboden op het industrieterrein in Velsen-Noord. B. en W. hebben aan de raad voorgesteld voor dit doel een gedeel te van dit industrieterrein te verburen. 9 De motorkotterNeeltje IJM. 2 van C. Drijver is naar Ethiopië verkocht en komt in de vaart onder Panamese vlag. De naam is inmiddels gewijzigd in El Chaco. Ter vervanging van de Neeltje zal deze week een nieuwe kotter voor de heer C. Drijver in bedrijf komen welke te Zaandam is ge bouwd. Het vaartuig dat als hoofdmotor een 800 pk Industrie diesel heeft verkreeg de naam Poolster IJM. 11. 9 De motortrawllogger Jacob Carla KW 22, behoord hebbende aan Jac. van Dijk, is voor de sloop verkocht en reeds uit IJmui den vertrokken. De in 1916 te Hoogezand gebouwde logger was oorspronkelijk de Watergeus IJM 314. Toen het vaartuig in 1919 werd aangekocht door de heer Job Gouda, veranderde de naam in Dirk Job IJM 314. In 1929 werd het tot motorlogger verbouwd en is kort daarna in de vracht vaart gegaan. In 1932 werd de Dirk Job aangekocht door schipper eigenaar J. Plug Sr. en de logger ging var die tijd af uit sluitend ter trawlvisserij onder de naam Verwachting IJM 204. In 1956 werd er een nieuwe tevens sterkere motor in geplaatst en de logger kreeg een moderner aanzien na voorzien te zijn van een dekhuis. In december 1967 eindigde de IJmuidense periode van deze bekende logger. Na door schipper-eigenaar Jac. van Dijk te zijn aangekocht, heeft het vaartuig onder de naam Jacob Carla KW 22 gevaren tot april 1969. 9 De kotter Mare Liberum KW 117 is weer in de vaart gebracht. Het vaartuig is te Alpben aan den Rijn voorzien van een Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.23 op A/B NAAM ADRES: WOONPLAATS: i Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. nieuwe Industrie motor van 800 pk. De kotter Willem Senior KW 197 heeft een verlenging ondergaan. 9 De hektrawler Fritz Homann BX 689, bouwjaar 1962, groot 1319 bruto reg. ton is door de Hochseefischerei Kampf Co in Bremerhaven naar Engeland verkocht. Nieuwe eigenaar is de Ranger Fishing Company in North Shield en de naam van de trawler is veranderd in Ranger Brisces. 9 De bekende Duitse zeesleepboot See- falke is uit dienst genomen, maar zal nog niet worden gesloopt, want door de Bug sier- Reederei- und Bergungs A.G., is de in 1924 gebouwde zeesleper geschonken aan het Scheepvaartmusem in Bremerhaven en hij krijgt nu een vaste ligplaats in de Oude Haven, aldaar. burgemeester te laten optreden als voor zitter van deze commissie en hem daarin een adviserende stem te geven. De ge- dachtenwisselingen zullen vertrouwelijk zijn. De taak van de commissie zal bestaan uit het adviseren van de burgemeester over zaken van de openbare orde, waarbij overleg met de commissie wenselijk wordt geacht. Ook kan de commissie hem ver zoeken bepaalde zaken betreffende de openbare orde ter sprake te brengen. Een bijeenkomst kan worden belegd wanneer dit door de burgemeester noodzakelijk wordt geacht, of wanneer deze door min stens drie leden van de commissie is aan gevraagd. In de toelichting bij het voorstel wordt erop gewezen dat een en ander is bedoeld als een aanloop, om het politiebeleid in de gemeente Velsen meer openheid te geven, waarbij het niet is uitgesloten dat deze later bij de praktijk moet worden aan gepast. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN, Een bewoner van de Wijk aan Zeeërweg heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn voor zijn huis geparkeerde auto, merk Simca, in de nacht van dinsdag op woensdag. Alpha De sociëteit Alpha aan het Moensplein sluit zaterdagavond het eerste seizoen met een kienavond, die om kwart voor negen begint en later wordt voortge zet met een sluitingsfeest. Op 7 augustus wil men heropenen met een vernieuwd in terieur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van het Sportfondsenbad heeft tot bedrijfsleider benoemd de 26-jarige heer J. C. Coster uit Leidschendam, die al een week in functie is, doch deze tijd voornamelijk heeft moeten besteden aan kennisma king. Bijna iedere avond heeft hij alleen al besteed aan de kennismaking met ver enigingsbesturen. De heer Coster is de gelukkige uit niet minder dan tachtig sollicitanten. Dat is des te merkwaardiger niet zozeer van wege zijn leeftijd, maar meer nog om dat hij helemaal niet uit het zwembad wezen stamt. Hij was het laatste luite nant ter zee tweede klasse bij de Mari ne-luchtvaartdienst, waar hij als vlieger vliegtuigen van het type Neptune be stuurde. Hij is echter ook stuurman op de grote vaart geweest in welke func tie hij drie jaar heeft gevaren, gedeelte lijk in de gebruikelijke praktijkperioden van de Zeevaartschool. Momenteel. studeert hij voor de akte MO economie, na welke mededeling hij laconiek op merkt dat dit een mooie gelegenheid is om de theorie in praktijk te brengen. In zijn sollicitatiepertode heeft hij zich ter dege verdiept in de materie door op bezoek te gaan bij diverse zwembaden, zelfs het Beverwijkse Sportfondsenbad. Hij heeft zich dan ook al heel wat weten schap eigen gemaakt, terwijl hij en pas sant heeft gezorgd voor goede betrek kingen met collega's. Waarom hij in dit voor hem vreemde vak is gestapt? Hij vindt het boeiend, omdat er van je wordt gevraagd om een vrij groot bedrijf zon der mankeren te laten draaien, terwijl er gelegenheid te over is voor een eigen inbreng. Vooral de gevarieerdheid van het werk heeft hem aangetrokken: men krijgt hier onder meer te maken met personeel, inkoop, onderhoud, admini stratie en organisatie in het algemeen. Dat het een vrij groot bedrijf is, blijkt uti de bijna dertig vaste personeelsleden en uit de ruim twaalfduizend bezoekers die het bad wekelijks trekt. Dit aantal stijgt de laatste tijd snel. Vorig jaar moest men nog tevreden zijn met ten hoogste elfduizend baden per week. In het afgelopen schooljaar hebben niet minder dan 2400 leerlingen hun diploma schoolzwemmen gehaald en vanaf 1 ja nuari zijn er al 1200 diploma's aan par ticulieren uitgereikt. Het grootste aantal bezoekers is nog steeds jeugdig. „Er is nog genoeg braak liggend terrein: het laten zwemmen en lessen van ouderen", zegt de energieke stuurman-vlieger, die bedrijfsleider van een overdekt zwembad is geworden. De nieuwe bedrijfsleider van het Sportfondenbad. de heer J. C. Coster, in het bad waar hy sedert een week werkzaam is. •*->w <-\ i ïmimM (Van een onzer verslaggeefsters) AKERSLOOT. Op de dag waarop zij met vakantie gaan woensdag 1 tuli zullen prinses Beatrix en prins Claus s morgens om tien uur eerst nog de inter nationale tentoonstelling „Liliade" in Akersloot openen »n een kijkje nemen op de daaraan ook dit jaar weel verbonden nationale lathyrusexpositie Die dag zal hun de nieuwe oranie-achtige lelie wor den getoond welke de naam „Prins Con stantijn" heeft gekregen Voor het publiek wordt e tentoonstel ling 's middags om één uur >uengesteld en tot en met 6 juli Kan men dan elkt dag van negen uur 's morgens rot tien uur s avonds meer lan hnnrW variëteiten elies bewonderen op een "tale onper vlakte van drieduizend vierkante metei met in een aangrenzende bal nog eens ze venhonderdtwinHg vierkante meter lathv rus. Van de lebeteeit w rdt gezegd, ia- dezt nog in de kinderschoenen staat, hoewel tijdens de tentoonstelling het resultaat van circa 350 jaar kwekers kunst eo vak liefde wordt getoond Pas Ir laatste tier iaren heeft de lelie echter als bloem grote opgang gemaakt en thans <ar men nau welijks aan de vraag voldoen De lelie past dan ook wonderwel in het moderne interieur en de ontwikkelingen in de bloemsierkunst de mode zt men wil dragen ertoe bij dat ie waardering voor enkele lelies, verwerkt ir bloemstuk- jes, of een enkele *ak in ten vaas. toe neemt. De bloem Uent zich daar bijzondei goed voor en heeft het voordeel van de grote houdbaarheid. Verschillende soor ten staan minstens twee er niet zelden drie weken en dat maakt de lelies weer goedkoop in verhouding tot de bloemen waar men veel minder lane plezier van heeft. Ook aan een tuin of een Dalkon kunnen de lelies een apart cachet geven. De bol len zijn ;n verhouding vrii duur. maar hebben ook hel oordeel la' men deze iarenlang in Ie tuin kan mten staar mits de grord daarvm, g< -. hikt is Dat de populariteit si Ie 'elie dp laatste jaren bijzonder snel toeneemt, be wijzen de veilingcöfe mar ml ie' aantal bezoekers van de i tentn-mste! ling Voor de Liliade verwacht oen du jaar minstens dertigdu'zend oezoekers De NACO rijdt op de ten oon.,teilingsdagen een pendeldienst vanuit Uitgeest en ook vanuit Alkmaar 'Uilen de bussen zo nodig met een hoge frequentie riiden. Parkeerm.ipilijkheden bij ue Liliade kunnen er niet mtstaan weeens de groot te van het beschikbare terrein. Er komen ook buitenlandse inzendin gen en wat de prijzen voor de inzenders betreft wordt voor het eerst dit jaar he' internationale niveau bereikt met groot goud, klein goud en zilvei, ir plaats var de tot nu toe gebruikelijke luxe voor werpen. Een internationale jury zal de inzendin gen beoordelen, namelijk F Garreau ui' Frankrijk. Leopold vritz uit Duitsland er voorts de Nederlandse deskundigen Tor Hoog. C. de Jager, Ch. de Muider, C var Empelen, G. Beun en drs P. D. v.d Knoop Het lelie-areaal in Nederland is in tier iaren tijd met 1200 percent toegenomen en dat mag spectaemair worden genoemd Daartoe heeft Ie jaarlokse .Liliade" ir het onbetwiste entrurr van de lelietpe-' Akersloot zeker ingedragen Als vak beurs is deze tent'-onstellint van gr" fielang. maar voor bet grote publiek is 'xpositie gecombineerd met de lathvm- Jhow stellig ook Mlzmaer a intr"kV -''4, m nog steeds uniek ir de wereld Wil men m de gelegenheid ziin dt ten toonstelling <-ustig bekiiken dan wordt aanbevolen op de ochtenden en op de za terdag te gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. Door de gedurende da laatste jaren steeds toegenomen ver keersintensiteit op het kruispunt Water- loolaan-Van den Vondellaan-Driehuizer- kerkweg in Driehuis zullen daar voorzie ningen moeten worden getroffen. Naar de mening van B. en W. biedt een wijziging van het kruispunt met on der andere het aanbrengen van opstel ruimte voor het overstekende en afslaan de verkeer buiten de verkeersstromen een afdoende oplossing. Daarbij zal het zuidelijk einde van de ventweg langs de Waterloolaan voor autoverkeer worden afgesloten en als fietspad worden ontwor pen. Eveneens zullen de aan de Waterloolaan aanwezige bushaltes naar noordelijke richting worden verplaatst en worden voorzien van insteekhavens. De kosten worden geraamd op 170.000. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen ge maakt: VL 7 2.130; KW 121 1.440, 109 600, 178 3-780; GO 5 3.870; VD 9 1.030, 15 960, 19 1.730, 25 2.235, 46 1.930, 75 820, 80 770; IJM 3 3 050, 23 3.120. Twaalf vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 1300 kisten en 350 kleine kisten vis, 2000 ki logram tong en 550 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 30 kisten en 325 kleine kisten schelvis. 40 kisten en 10 kleine kisten wijting, 310 kisten gul en kabeljauw. 720 kisten koolvis. 1 kleine kist haring, 14 kleine kisten makreel. 130 kisten schol en 30 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 6.60-5.60, erote tong 6.70-6.27, groot middel tond 6,87-6.52, kleinmiddel tong 7.68-7.51, tong I 8.17-7.82, tong II 7.71- 7.58. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 180, grote koolvis 106. grote witte koolvis 212, grote leng 108-106. Per tien stuks: grote kabeljauw 162- 156, middel kabeljauw 162-156 middel ka- beliauw 74-72. Per hoop vleet 134. Per 50 kilogram: grote schelvis 37. mid del schelvis 42, kleinmiddel schelvis 47- 45, schelvis I 61-56, schelvis II 85-44. ka beljauw I 74-65. kabeljauw D 6J-62. ka- beliauw III 64-50, grote schol 75-66 schol I 75-62, schol II 70-62. schol ttt 52-43, 'schar 40-24, gestripte wijting 85-46 diéhte wijting 74, poon 32-15. harin" 38 makreel 82-18, inktvis 124. tarbot 160-110. koolvis I 45-38 koolvis II 32-27, witte koolvis I 67. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdag uit: 50 kisten schelvis. 70 kis ten wijting, 210 kleine kisten schelvis en wijting, 500 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten schol, 30 kisten varia en 350 kg. tong. DONDERDAG 25 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek, fili aal Santpoort-Zuid en Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan. 19-21.15 uur. Moerbersrschool, IJmuiden, oefenavond boksver. Manly Sport van 19.30 u. af. VRIJDAG 26 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal WiikerstraatweCT 77, Vel sen-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spasrnberg, Wüstelaan 79, 14 30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen- Noord, Banjaerstraat 13 14 tot 17 en -19 tot 21 u. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, jongerenclubs, tie nersoos, judoles. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 -8 u. gemengd zwemmen: 8-12.15 uur, schoolzwemmen: 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen: 13.20-16.15 uur schoolzwem men; 16.15-16.45 uur zwemlessen: 16.45- 18 uur gemengd zwemmen: 18.00-19.30 u. zwemver. IJ.R.B.; 19.30-21 uur gemengd zwemmen: 21.00-22.30 u. zwemver. I.T.R.B. Middelbare Meisjesschool, Tolduiner- iaan, 19-20 u. reoetitie jeugd-tambour- en tromoetterskorps IJmuider Harmonie; 20-22 u. repetitie tamboer en trompet- terskorps IJmuider Harmonie. ADVERTENTIE MERKSPORTRIJWIELEN, compleet Grote collectie RALEIGH MAGNEET RIVEL - 8SA PON VFI 6MOA enz enz Breestraat 108 Beverwijk

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5