Commandowisseling bij Culturele Raad Slechte weer drukte de tijden op derde dag van kringkampioenschappen Het Oosten organiseert Toby Test-toernooi „--e; POPFESTIVAL HELEMAAL ROND Top de pop pop dertien m World Band Soosagenda Stomp op TV A- Kamer bijna klaar met wet op de luchtvervuiling Faillissementen aarlemIJmond en eeH°Uantl DONDERDAG 25 JUNI 1970 Heemskerk otneW* uit Woodstock - Wight - Rotterdam. Het klinkt nog onwennig om de cleane Maasstad toe te voegen aan plaatsnamen in respectievelijk Amerika en Engeland, die zich faam hebben verworven als hippe massa-recreatiecentra. Als de prog noses juist blijken te zijn, de or ganisatie goed verloopt en het weer meewerkt, dan kan Rotterdam werkelijk in één adem worden ge noemd met deze top-pop-plaatsen. Het besef begint langzaamaan door te sijpelen. Het Holland Pop Festi val "70, een aanvankelijk onschul dig opgezet popfeestje, gaat het ko mende weekeinde naar schatting 50.000 tot 100.000 mensen op de been brengen. J Tijdens een besloten zitting van de plenaire raaa van de Culturele Raad Noord-Holland heeft woensdagmor gen in Huize Beeckestijn in Velsen de officiële installatie plaats gehad van Henk Schaafsma als nieuwe di recteur. Tevens werd hierbij afscheidL genomen van mr. H. van Ree, die zo als wij reeds hebben meegedeeld een andere functie heeft aanvaard, 's Mid dags werd in het koetshuis van Beeckestijn een zogenoemd „Open huis" gehouden, van welke gelegen heid door vele tientallen bezoekers gebruik werd gemaakt om met de heer Schaafsma kennis te maken. Mr. Van Ree was hierbij eveneens aan wezig om zijn opvolger bij hen te introduceren. De receptie werd onder meer bezocht door talrijke vertegen woordigers van provinciale en ge meentelijke instanties, evenals enkele organisaties van kunstenaars hun af gevaardigden hadden gezonden. Het gemeentebestuur van Velsen werd vertegenwoordigd door wethouder J. G. Kolkman, terwijl voorts aan wezig waren de burgemeesters van Heiloo en Bergen, mevrouw J. M. Corver-van Haaften en de heer L. J. de Ruiter. Op de foto wethouder J. G. Kolkman, in gezelschap van voorlichtingsambtenaar Jan Dooijes, in gesprek met de gaande en de ko mende man. DEN HAAG. Di Tweede Kamer is woensdag bijna gereed gekomen met de wet inzake de luchtverontreiniging. Uren lang werd gedebatteerd over de lawine van amendementen en de twee moties die waren ingediend. De eerste motie, van mevrouw Veder-Smit (V.V.D.), waarin de regering werd gevraagd met spoed internationale normen en regelin gen tot stand te doen komen ter voorko ming van de verontreiniging van het mi lieu, haalde een geringe meerderheid. Met 55 tegen 45 stemmen kwam de mo tie over de eindstreep, met de steun van V.V.D., K.V.P., C.H.U. en Boerenpartij. De tweede motie kwam van dr. Oele (P.v.d.A.), die de regering vroeg bij de wet een veelzijdig samengestelde raad voor de milieuhygiëne in te stellen. De motie werd verworpen en verwierf de steun van P.v.d.A., D'66, P.S.P., C.P.N. en de groep-Aarden. De Kamer ging verder nog akkoord met een amendement van mevrouw Ve der-Smit om in de wet vast te leggen dat de vergaderingen van de raad voor de luchtverontreiniging openbaar kunnen zijn. Volgende week woensdag zal over het wetsontwerp worden gestemd. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM-HEEMSKERK In de KNZB-kring Haarlem en Noord-Holland- Noord werden gisteravond de kringkam- pioenschappen voorgezet. Zowel in Heemskerk als in Haarlem werden de wedstrijden beïnvloed door het slechte weer, hetgeen zijn weerslag vond op de gemaakte tijden. Bij de wedstrijden in Heemskerk was de belangstelling groter dan zaterdagavond en plaatsten Alie de Boer, Zeemacht, en Hans Prins, KZC, zich voor de 1500 meter vrijeslag. In Haarlem was de deelname bij de dames niet groot. Yvonne van Kuilen burg, (vrijeslag) en Marjan Janus (school- en rugslag) ondervonden weinig tegenstand in de strijd om het kringkam pioenschap. Zij bleven tevens binnen de limiettijd. Over het algemeen ging het HPC deze avond niet slecht want een grote groep, waaronder Herman van Lienden, Cees Uittenhout, Dick van El- sas en Tineke Harmenzon traden voor het front om een kampioensmedaille in ontvangst te nemen. Bij Njord'59 waren het José Heeremans en Ceesje Hartman die de toon aangaven en leverde Suze de Wringer, DWR, een felle strijd op de 400 meter vrijeslag om met 0,6 seconde te zegevieren over Alie Stheffelaar (HPC). Adrie van Excel (HHC) leverde een goe de prestatie op de 100 meter rugslag en werd kringkampioen. De voornaamste uitslagen in Haarlem zijn: 200 meter vlinderslag heren en jongens 14 en 15 jaar: 1. Herman van Lienden, HPC, 2 min. 31,2 sec.; 2. Rob v.d. Noll, 2 min. 35,1 sec.; 3. Ben Willemze, DWR, 2 min. 49,4 sec. 200 meter vlinderslag dames: 1. Yvon ne van Kuilenburg, HPC, 2 min. 50 sec.; 2. A. Veeninga, HPC, 3 min. 3,8 sec. 200 meter schoolslag meisjes 14 en 15 jr: 1. T. Harmenzon, HPC, 3 min. 10,5 sec.; 2. E. den Beider, HPC, 3 min. 12,9 sec.; 3. A. Eising, HHC, 3 min. 17,8 sec. 100 meter vlinderslag jongens 14 en 15 jaar: 1. R. v.d. Noll, HPC, 1 min. 7,9 sec.; 2. H. Brandenburg, HPC, 1 min. 15,9 sec.; 3. B. Smallegange. HPC, 1 min. 21,7 sec. 100 meter vrijeslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. G. Hartman, Njord'59, 1 min. 13 sec.; 2. S. de Wringer, DWR. 1 min. 13,6 sec. 100 meter vrijeslag jongens 12 en 13 jaar: 1. M. Haagen, HPC, 1 min. 8,4 sec.; 2. A. Bijerbergen, HPC, 1 min 9 sec.; 3. A. de Snoo, HPC, 1 min. 10 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. Marjan Janus, HPC, 1 min. 25,7 sec.; 2. A. v.d. Hoorn, KZC, 1 min. 41 sec. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Zoals reeds uit een ad vertentie in onze bladen blijkt, organi seert de Haarlemse schaakvereniging Het Oosten zaterdag 27 juni het zoge naamde Toby Test toernooi. Dit is een schaaktest voor schaakliefhebbers zoals we die nog niet kennen. Het ligt in de bedoeling dat op een aantal demonstra tieborden partijstellingen worden gepro jecteerd. Door grootmeester J. H. Don- ner en meester II. Bouwmeester wordt afwisselend in de betreffende stelling de beste zet uitgedacht. De andere deelne mers kunnen nu via een „toto-biljet" binnen een daarvoor gestelde tijd hun biljet inleveren met vermelding van de beste zet welke zij hebben uitgedacht. Komt deze zet overeen met de door de heren Donner en Bouwmeester vastge legde zet dan wordt hiervoor een pun tenwaardering gegeven. Na het uitpuzze- len van diverse partijstellingen is het to taal aantal gescoorde punten bepalend voor de toe te kennen prijzen. Er zijn 33 geldprijzen tot een totaalwaarde van 1 700,-. Indien een prijswinnaar zijn geld prijs wil besteden door het doen van een aankoop in één van de vestigingen van Toby-woninginrichtingen NV, zal de waarde van een prijs met 50 percent worden verhoogd. De wedstrijden worden gespeeld in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond (HKB), Tempeliersstraat 35 te Haarlem, aanvang 2 uur. De toegang is gratis, de prijs van een deelnemersset kost 1,-. Een uniek gebeuren dat voor het schaak leven geheel nieuw is en juist daarom met grote belangstelling tegemoet gezien zal worden. Twee wedstrijden heeft de schaakclub Witte Paand nodig gehad om het Velser Kijk Uit in de finale van de afvalwed- strijden der NHSB onder de duim te krij gen en daarmee voor de vijfde maal de wisseltrofee in de wacht te kunnen sle pen. In Koog aan de Zaan eindigde de eerste wedstrijd onbeslist, 2-2, toen alle witspelers hun partij in winst omzetten. Een week later werd de return in IJmui- den gespeeld waar het er lange tijd naar uitzag dat alle zwartspelers zouden win nen. Het was een onverwacht falen van één der Kijk Uit-spelers te danken dat dit feest niet doorging want dan zou op nieuw een 2-2 op het scorebord zijn ver schenen. Nu werd het 3-1 voor de scha kers uit Koog aan de Zaan. De volledige uitslagen waren: Witte PaardKjjk Uit: De Wilde Boom 0-1, BrinkMittertreiner 1-0, Blee- kerSchelhaas 0-1, LuderBeenhakker 1-0. Kijk UitWitte Paard: BoomBrink 0-1, MittertreinerBleeker 0-1, Schelhaas Luder 0-1, BeenhakkerRot 1-0. 100 meter schoolslag heren: 1. C. Uit tenhout, HPC, 1 min. 13,4 sec.; 2. B. Vis ser, HPC. 1 min. 19 sec.; 3. R. Borger- ding, DWR, 1 min. 23,3 sec. 100 meter rugslag meisjes 14 en 15 jaar: 1. José Heeremans, Njord'59, 1 min. 18,5 sec.; 2. F. Liebrechs, HHC. 1 min. 21,4 sec.; 3. M. Beider, HPC. 1 min. 24,8 sec.; 100 meter rugslag jongens 14 en 15 jaar: 1. A. van Excel, HHC, 1 min. 9.8 sec.; 2. J. Poldervaart, KZC, 1 min. 12,1 sec.; 3. K. Ressang, HPC, 1 min. 15,7 sec. 100 meter vlinderslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. G. Hartman, Njord'59. 1 min. 23,8 sec.; 2. H. Poldervaart, KZC. 1 min. 29 sec.; 3. K. Klok, Njord'59, 1 min. 29,8 sec. 100 meter vlinderslag jongens 12 en 13 jaar: 1. A. Beijerbergen, HPC, 1 min. 17,7 sec.; 2. M. Haagen, HPC, 1 min. 21,5 sec.; 3. A. de Snoo, HPC, 1 min. 24,1 sec. 200 meter rugslag dames: 1. Marjan Janus, HPC, 2 min. 59,8 se. 200 meter rugslag heren: 1. D. van El- sas, HPC. 2 min. 28,9 sec.; 2. A. van Diffelen, HPC, 2 min. 33.2 sec.; 3. M. Weimar, VZV, 2 min. 36,6 sec. 200 meter vrijeslag jongens 12 en 13 jaar: 1. M. Haagen, HPC. 2 min. 30,2 sec. 2. A. Bijerbergen, HPC, 2 min. 32,4 sec.; 3. D. v.d. Burg, HPC. 2 min. 33,8 sec. 200 meter vrijeslag dames: 1. Yvonne van Kuilenburg, HPC. 2 min. 20.9 sec.; 2. J. Heeremans, Njord'59, 2 min. 33 sec.; 3. K. Koop, HPC, 2 min. 34,6 sec. 200 meter vrijeslag heren: 1. Herman van Lienden, HPC, 2 min. 10 sec.; 2. D. van Elsas, HPC, 2 min. 13,3 sec.; 3. A. v.d. Veen, HPC, 2 min. 14,8 sec. In het zwembad De Waterakkers in Heemskerk waren de voornaamste uit slagen; 100 meter rugslag meisjes onder 14 jaar: 1. Y. Aggenbach, Zeemacht, 1 min. 21,7 sec.; 2. M. Pattynama, Zeemacht, 1 min. 23,8 sec. 100 meter rugslag dames: 1. W. Ma- zereeuw, EZV, 1 min. 15,7 sec.; 2. A. de Boer, EZV, 1 min. 17,6 sec. 100 meter rugslag jongens: 1. J. Wij- nands, Zeemacht, 1 min. 18,5 sec.; 2. R. Woutering, Zeemacht, 1 min. 19,9 sec. 100 meter rugslag heren: 1. T,h. Schou ten. AZU, 1 min. 14,2 sec. 1500 meter vrijeslag dames: 1. A. de Boer, Zeemacht, 1 min. 17,4 sec.; 2. A. Mak, Scharren, 21 min. 53,1 sec. 1500 meter vrijeslag heren: 1. H. Prins, KZC, 19 min. 27,3 sec.; 2. G. Ruygrok, Watervrienden za., 19 min. 43,1 sec.; 3. F. Fhilipoom, KZC 20 min. 22,2 sec. 200 meter wisselslag meisjes onder 14 jaar: 1. Y. Aggenbach, Zeemacht, 2 min. 53,5 sec.; 2. M. Pattynama, Zeemacht, 2 min. 55,4 sec. 200 meter wisselslag jongens onder 14 ja: 1. J. Wijnands, Zeemacht, 2 min. 2 min. 49 sec. 100 meter vlinderslag dames: 1. W. Mazereeuw. EZV, 1 min. 16,9 sec.; 2. A. de Boer, EZV, 1 min. 27 sec. 100 meter vlinderslag heren: 1. Th. Schouten, AZU, 1 min. 8,4 sec.; 2. W. Hoep, Oude Veer, 1 min. 15,9 sec. Zaterdag en zondag wordt het wed- strijdprogramma voortgezet. De Arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 23 juni 1970 in staat van faillissement verklaard: P. Hoeben, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Voermanstraat 26. Rechter-Commissaris: mr. J. Spreij. Curator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te IJmuiden, Zee weg 278; P. Hoeben woont thans te Zaan dam, Perim 134. Wegens gebrek aan actief is bij vonnis van de Arrondissementsrechtbank d.d. 23 juni 1970 uitgesproken de opheffing van de faillissementen van Ngai Chuen Chan, wonende te Heemskerk, Debora Bakelaan 62, uitgesproken d.d. 25 november 1969 Curator: mr. B. C. Romijn te Haarlem en van Pieter Adrianus Spanjaard, handelen de onder de naam „Interieur Bureau Ken- nemerland", wonende te Heemskerk, Rijksstraatweg 33, uitgesproken d.d. 2 ju ni 1970. Curator: mr. A. J. T. Karskens te Beverwijk. H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Het Rotterdamse Kralingse bos wordt de plaats waar het hippe volk een muzikaal onthaal krijgt, dat in Ne derland nog niet is vertoond. Organi satoren Berry James Visser (idealist Mojo-produktions) en vertegenwoordi ger George Knap zijn erin geslaagd om wantrouwig geworden pop-experts in ons land te overtuigen van hun wa terdichte opzet. De contracten met de popgroepen zijn safe. Met de werk vergunning zit het snor en Coca Cola staat garant voor een eventuele strop. De sceptische benadering twee maan den geleden na een Beggars Banquet in de Delftse Flappoort is enkele we ken voor het festival omgeslagen in een positieve en zelfs juichende bena dering. Ook door organen, die door gaans nog al een cynisch aureool heb ben (Aloha). In recordtempo (vijf weken) hebben de organisatoren in samenwerking met de gemeente Rotterdam, die eerst 100.000 gulden op tafel wilde heb ben om aan het bos aangebrachte schade te kunnen herstellen, de orga nisatie rond gemaakt. Men is van het uiterst getal 100.000 bezoekers uitge gaan bij het treffen van voorzieningen. Hoofdinspecteur O. J. Koster, hoofd van het bureau Boezemsingel in Rot terdam, heeft zich in de afgelopen weken ontpopt als een koelbloedig or ganisator van een gebeuren, waarvan hij zelf zegt: „Dit is een fenomeen, dat mag je de jeugd niet onthouden". Hij is er dag en nacht voor in de weer. Hij kwam op het idee dat 100.000 be zoekers 300 ton menselijke uitwerpse len in drie dagen festival in het bos achterlaten. Er werd een oplossing ge vonden, die een vlotte afvoer verze kert. Hoofdinspecteur Koster zegt: „Rust op en buiten het festivalterrein is het allerbelangrijkste. Alles wat die rust kan verstoren moet worden voorko men". Factoren, die de broodnodige rust kunnen verstoren zijn: stagnatie in de voedsel en frisdranken aanvoer, te hoge consumptieprijzen, tegenval len van het programma, aanwezigheid van een grote militante groep. Alles is geregeld om deze factoren uit te schakelen". Daarvan is hoofdinspec teur Koster overtuigd. De voorverkoop is pas de laatste da gen goed op gang gekomen. De orga nisatoren moeten minimaal 30.000 fes tivalgangers binnen de prikkeldraad versperring halen om er financieel uit te springen. Alle factoren liggen gun stig om een Woodstockachtig feest te verwachten, de filmrechten zijn ver kocht aan de produktiemaatschappij, waarin ook Roman Polanski financië le belangen heeft. Woodstockfilmer Michael Wadleigh, dezer dagen in Ne derland, is op verzoek van Berry Vis ser en George Knap om ook het „tuin feest" in het Kralingse bos te verfil men niet ingegaan. Een film komt er toch. Wie niet komt is Frank Zappa. Althans, Zappa vroeg 25.000 dollar en dat was Visser te gortig. Je weet het overigens nooit met Zappa en zijn nieuwe „Mothers". Zij zijn vreemde vogels en zijn Ne derland als hun tweede vaderland gaan beschouwen, wat weer niet zo vreemd is, want slechts hier schijnt Zappa met zijn platen nog gunstig in de markt en de popgratie te liggen. Misschien gaat hij voor een geringer De Verenigde Staten zijn nog altijd een land waar de strijd tegen marihuana en hasjisch fel en met harde middelen wordt gevoerd Een gebruiker die het een beetje slecht treft, kan rekenen op zo'n vier jaar gevangenisstraf. Uiter aard worden ook de handel en hel kweken van verdovende middelen scherp in de gaten gehouden. Grote paniek dus bij de politie van Kansas City toen bleek dat langs de openbare weg vrij en blij bosjes marihuanaplanten uit de grond schoten. Jammer genoeg voor de plaatselijke hippies was de politie er met steun van verontruste bur gers eerder bij dan zij. Never marry a railroad-man Shocking Blue Question Moody Blues Kitsch Barry Ryan Yellow River Christie In the Summertime Mungo Jer Up around the bend Creedenu Clearwater Revival Real cool world Greatest Show on Earth Manalishi Fleety< 8. The Green Mac 9. American Woman Guess Wh( 9. I don't believe in it anymoi Roger Whittaker 11 She was naked Super Sisters 12. Cecilia Simon Garfunkel 13. Lucy, Lucy Amsterdam Twee vroege Franse popliefheb bers zijn al in Rotterdam gearri veerd. Dit is het beeld van het ko mende weekeinde: lekker languit in het gras met de rugzak als steunt,e en de fles bij de hand. Wal kun je beter hebben? bedrag toch wel door de knieën. Sid Bernstein, die in Apeldoorn met zijn world-peace- and musicfestival het bos werd ingestuurd komt even min. Hij heeft Berry Visser wel een bemoedigend briefje gezonden, waar in hij zijn waardering uitspreekt voor het getoonde doorzettingsvermogen. Beatles George Harrison en Paul Mc Carthy hebben uitnodigingen ontvan gen om naar het Kralingse bos te ko men, maar hebben tot n u t oe niets van zich laten horen. Zo gonst het van het nieuws en van de loze geruchten rond de eenvoudige eengezinswoning van George en Toos Knap in het Ommoordse mannagras in Rotterdam. De woning is het „ze nuwcentrum" van het festival, al ve le weken lang. Toos, 29 jaar, moeder van twee kinderen, is de publiciteits- vrouwe, die er uitstekend in slaagt om alle pop- en andere journalisten aan het schrijven te krijgen en te hou den over het festival, dat moet sla gen wil het ooit tot een dergelijke manifestatie op het vaste land van Europa komen. In het Kralingse bos zijn alle „op stallen" bijna gereed. De grote pro menade langs de Kralingse plas, die wordt gevuld met ludieke terrasjes en eetgelegenheden, heeft al kleur. Een week voor het festival is het wa ter van de Kralingse plas als zwem water ongeschikt bevonden. Toch ver wacht men niet, dat de hippies zich bij warm weer door het smerige wa ter laten weerhouden van een verfris send bad. Gediplomeerde badmees ters houden de zwemmers in de ga ten. Op alles is gerekend. Zelfs op blin dedarmontstekingen, bevallingen en flauwtes. Bedden zijn in de Rotter damse ziekenhuizen gereserveerd. „Neem je slaapzak mee, laat je au to thuis", is de wens van de politie en de organisatoren. Zorg wel voor een waterdichte slaapzak, want bij voch tig weer kan het erg nat optrekken op het blote gras. Zaterdagavond speelt in Electric Centre de Amerikaanse popgroep World Band, begin 1970 opgericht, want „the world needs a band of his own". De groep bestaat uit zes he ren, twee uit de VS, twee uit Nieuw- Zeeland en twee uit Engeland. Gitarist Doug speelde vroeger bas bij Jeff Beck; zanger John is vroeger road- manager geweest van The Beach Boys, Steppenwolf en Cuby and the Blizzards. Over hun muziek ma ken de zes weinig problemen. „We play folk music, because we play for the folks". Rasputin, hoek Schoterweg-Pijn- boomstraat, zaterdag: disco. Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5, zater dag: dansen. HJC, Koudenhorn, ingang Zak- straat, vrijdag: The New Orleans Seven. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag en zaterdag: discodansen. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: dansen. De Schelp, Zandvoort, zaterdag: bar- dancing -discotheek. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-discotheek. Felisenum, gymnasium Velsen-Zuid, donderdag: Full House Blues Band en Focus met Jan Akkerman en Thijs van Leer. De Weijman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag: Murphy Ijts; zondag: Johnny Candel en de Maskers. Electric Centre, Bakenessergracht 10, zaterdag: Amerikaanse popgroep „World Band". Entre Nous, Grote Houtstraat 176, zaterdag en zondag: The Question Marks. De NOS-televisie zal op woensdag 1 iuli van 22.05-22 40 uur via Nederland 1 vanuit Frascati in Amsterdam recht streeks het eerste gedeelte van de pop- musical „Stomp" uitzenden. „Stomp" is een collectieve creatie van 22 jonge mensen uit het zuiden van de Vere nigde Staten die grote opgang heeft gemaakt in het New York Public Theatre van Joseph Papp.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7