Eddy Merckx: „Ze trachtten wel aan te vallen Van Spaanse houthakker tot „gevaar" voor Merckx m Ik verdedig de trui nog Wielerkeizer besteeg op de eerste dag reeds zijn troon 3e: Vedette verkende elf etappes Weinig tegenstand voor snelle Ingrid Hannover Het sprookje van Ocana is al klaar: „Oudjes" verloren Imhoff: tweede Secher versloeg Hartog en Kramers UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN tfMMÊÈk i'. ZATERDAG 27 JUNI 1970 ll Klap Superconditie TOUR LIEF EN LEED Kampioen Vechten Ar go sprintwedstrijden Kleine ploegen VA./-?/ —tl MV' het er by nemen. Als je in het nieuws bent dan weet je dat je veel tijd moet uittrekken voor de publiciteit. Het hoort erbjj en het is noodzakelijk en nuttig voor mijn patroon." Die patroon in Rome, koffiemagnaat Faema, heeft waarlijk geen klagen over de publicitaire waarde van zijn wieier- investering. Waar Merckx gaat, ontwik kelt zich steeds een soort menselijke wolk. Men zwermt en dringt rond de Belgische crack als was hij een nieuwe Messias die een boodschap voor het volk heeft. Wat die boodschap betreft komt men dan op de koffie. Merckx dus en zijn superioriteit. (Van onze sportredacteur) LIMOGES Er zullen weinig top figuren zijn in welke tak van het maat schappelijk leven ook, die zo vaak voor radio en tv moeten komen opdraven als Eddy Merckx, de wonderbaarlijke wielervedette. Neem een dag als donder dag. De ene tv-ploeg na de andere verscheen in het hotel om de Belg on der vuur te nemen. Daar tussen door wilde hij nog wel een half uur vrij maken om met ons van gedachten te wisselen over zijn superioriteit in de wielersport en de gevolgen daarvan. Die publicitaire jacht vindt Merckx niet al te erg. Althans hij maakt de indruk het niet al te vervelend te vinden. „Je moet Een bepaald niet origineel, maar toch nog wel aardig onderwerp, zeker als hij zelf eens wil zeggen hoe hij er over denkt. Praktisch iedereen vindt dat de overmacht van Merckx de wie lersport sportief gezien een flinke klap toebrengt. De redenering luidt; als Merckx komt kent men de winnaar. Er is geen gein meer aan. Wat vindt de grote „meester" daar zelf van? „Ik geloof dat mijn superioriteit wel goed is voor de wielersport." En hij voert aan. „Volgens mij is de wielersport nog nooit zo populair geweest als op dit moment. En niet alleen in België. Ook in Italië en Frankrijk om een paar landen te noemen is de interesse in de wielersport bijzonder groot. Ook voor de mensen is het leuk om een topman aan het werk te zien. Misschien is het wel om hem een keer te zien verliezen. Hoe dan ook voor de wielersport is mijn manier van rijden een aantrekke lijke zaak. Daar ben ik van overtuigd." Dat Merckx zelf zo oordeelt is natuur lijk niet-zo vreemd. Hij weet niet anders als dat hij bejubeld wordt als een mo derne godheid. Hij is op het moment de wielersport zelf. Hij wordt op een voet stuk gezet dat tot de wolken reikt. En dus, in zijn redenering, leeft de wieler sport als nooit tevoren. Vindt Merckx dat zijn concurrenten wel voldoende doen om hem het leven op de fiets lastig te maken? En wij her inneren hem aan de uitspraak van zijn ploegleider Lomme Driessens dat de concurrentie zich bij de gang van zaken al bij voorbaat neerlegt. Merckx is het daar niet helemaal mee eens. Hij zou wel eens wat meer tegenstand willen hebben, zoals hij dat ook vaak laat doorschemeren, maar hij vindt wel dat men er wat aan doet. „Ze trachten wel aan te vallen toch, de anderen. Ze wil len best". Een uitspraak die in feite nog vernietigender is voor de wielerwereld min Merckx. De Belgische miljonair zegt tenslotte wat vergoelijkend: „Elke wedstrijd moet gereden worden voordat hij gewonnen is. Je weet nooit van tevoren hoe het door Ham loopt. Vooral niet met deze Tour. Mis schien vallen ze wel feller aan." Merckx is en de rivalen beefden alweer bij het horen van het nieuws in superconditie de Tour in gegaan. „Ik ben gisteren bij een dokter in Parijs geweest, die mijn knie nog even heeft nagekeken. Ik had die wat geblesseerd in de Ronde van Italië. Alles is echter goed. Ik ben volkomen fit om aan deze Tour te beginnen. Dat ik weer als fa voriet start doet mij niet zoveel. Daar ben ik nu wel aan gewend." De Belgische vedette heeft elf Tour etappes verkend. Dat was een publici teitsstunt van een TV-station, die elke dag Merckx aan het werk liet zien. De Belg streek daar weer flink wat francs voor op. Aan de andere kant vond hij die verkenningen ook al wel een goede voorbereiding op de ronde van Frank rijk. Hij maakte er dan ook geen wan delingen van. In de rit tegen de Mont Ventoux bijvoorbeeld haalde hij er een behoorlijk tempo uit. Het was zijn ken nismaking met de Ventoux. „Het is altijd goed de route wat te verkennen. Dan kun je nooit verrast worden. Wat dat betreft laat ik zo weinig mogelijk aan het lot over". Dat is dan typisch Hombout Eddy Merckx. Waar aanzienlijk min dere goden het wel geloven ook wat de training aangaat neemt Merckx het zeer serieus. Hij wil ook nog wel een concurrent noemen, die hij in de gaten houdt. „Die Ocana lijkt mij gevaarlijk te kunnen worden. Je wint niet zomaar een ronde van Spanje en de zes provinciën. Ik heb alleen maar Parijs-Nice met hem samen gereden. Dat was de enige ritwedstrijd waarin ik dit jaar Ocana trof. Trou wens in de bergen kan een Gandarris ook nog wel moeilijkheden geven". Merckx vindt zijn Faemino-ploeg op papier minstens even sterk als zijn équipe van het vorig jaar. Maar dat klonk toch niet overtuigend, kwam het ons voor. Hij mist de naar Moltini uit geweken Vandenbossche („we zullen eens zien of die ploeg van nu even sterk is", zegt deze venijnig na een trainingsrit) en Stevens (de grote knech ten van vorig jaar) en bovendien Zilioli zijn grote hulp in de Ronde van Italië. Dit jaar loopt het contract met Fae- mino af. Wat zijn de plannen van Merckx, kan en wil hij daar al iets over zeggen? Er is immers sprake van dat Mercedes een ploeg rond Merckx wil opbouwen. Merckx: „Het is nog te vroeg om daar iets over te zeggen. Ik weet het nog niet. Ik zou best eens weg kun nen gaan bjj Faemino". Dat laatste is niet zo vreemd want het is een publiek geheim dat de verhouding met de Ita lianen toch niet zo best is. Zo wordt Merckx in een Italiaanse ploeg te recht natuurlpk verplicht om aan de Giro mee te doen. De vraag is alleen natuurlijk: is er een andere sponsor die zo veel geld wil neertellen als Merckx vraagt. HAARLEM. Hoewel de nog maar drie jarige Ingrid Hanover uit de training Wa genaar door haar imponerende reeks van overwinningen al tot ver in de betere klas se der oudere paarden is doorgestoten zal zij dinsdagavond (6.30 uur) in Hilversum in een veld van 17 paarden geen enkele moeite hebben om opnieuw te winnen. De merrie heeft zoveel snelheid over dat Wa genaar Jr. het haar zelfs freewheelend kan laten doen. De tips: 1. Lady Baker-prijs le afd.: 1 Interest; 2 Iwin Buitenzorg; 3 Irona Buitenzorg. Outs: Goalgetter. 2. Lady Louise-prijs: 1 Joan Hollandia; 2 Jonker Jan; 3 Jacobus van A. Outs: Jacco Buitenzorg. 3. Lady Pluto-prijs: 1 Gaudy Way: 2 Hendrik BS; 3 Guit. Outs: Hornblower. 4. Lady Terraise- prijs1 Irene Rollyrood; 2 Irma van Carlos; 3 Isegrim. Outs: stal Middenmeer (Inyala In Time). 5. Lady Trotter-prijs: 1 Ingrid Hanover; 2 Gert Jan; 3 Hanneke d'Aster. Outs: Farah Belwin. 6. La Rose-prijs: 1 Faola Hollandia; 2 Calumet Bulwark; 3 Don Faune. Outs: Fontanes. 7. La Bella-prijs: 1 Freddy Scotch; 2 Flying La dy; 3 Dora Harvester D. Outs: Stal Van Rijswijk (Evaline Norton Dinky). 8. La Petteviniere- prijs: 1 Gay Rodney; 2 Gert Jan Norton; 3 Grace Again. Outs: Frickson R. 9. Lady Baker-prijs 2e afd.: 1 Iris van Buren; 2 Faycon D; 3 Geluks- ster. Outs: Grand Seigneur. Na de hoorn des overvloeds op de dagen van de Grote Prijs der Lage Landen zal het er op de woensdagmiddagmeeting (4.30 uur) op Duindigt heel wat bescheidener toe gaan. Vooral de minder succesvollen, die in het weekeinde weinig kansen kregen, vullen de velden, waarin Wagenaar met Helene Hanover, Esta Beroona en Impala voor een hattrick kan zorgen. Twee goede rennen completeren het tien koersen tel lende programma. RENNEN: 5. Funny Girl-prijs: 1 Willy; 2 stal R.P.S. (Per haps Rolanda); 3 Cambrousard. Outs: Pin Money. 9. Suzanne-prijs: 1 stal de Zanderij (Big Boss Bouton d'Or); 2 Beemster; 3 Frans. Outs: Rose of Rostellon. (Van onze sportredacteur) LIMOGES Middelpunt van de Bic-ploeg in het hotel de Vazalt te Limoges is niet Jan Janssen, hoewel ook hij nog een grote trekkracht uit oefent op journalisten en wielerfans, maar Luis Ocana, de Spanjaard, die eigenlijk een Fransman is. Ocana is zeker nu hij tot de grote tegenspe ler van Merckx is gebombardeerd na zijn overwinningen in de Ronde van Spanje en het Criterium van de Zes Provinciën door de Fransen al als landsman geadopteerd. De 25-ja rige Ocana een vriendelijk man die een Spaans gekruid dialect van Les Landes als extra ontwapenende charme met zich mee voert, voelt zich uitstekend in de rol van de aankomen de vedette die de nieuwe wereld moet verlossen van het probleem Merckx. De oranje-truien van Bic moeten het gaan doen. Louis Ocana, de stralende frisse kracht, samen met Jan Janssen, de uiterst slimme kenner van het grote spel in de Tour, vormen een interessant duo in het nu van start gegane Tourgebeuren. Wie is deze Ocana en waarom wordt hij beschouwd als een figuur die enigs zins kan gaan wrikken aan de positie van Merckx? Louis Ocana heeft alles mee. Hij heeft een romantische en tot de ver beelding van de Franse en Spaanse mas sa sprekende levensgeschiedenis achter de hand, hetgeen dan ook lustig uitgebuit wordt door de commerciële lieden achter de Tour-schermen. Aan eenmanstoneel heeft men ook in de wielrennerij niets Er moet nog minstens één hoofdpersoon meer zijn in het wielerspectakel van het jaar. Ocana is n>a Merckx die tweede man. Louis Ocana werd in Spanje geboren. Als 12-jarig jongetje verhuisde hij met de hele familie naar het Franse berg dorpje Hougra Daar vond Ocana senior werk als houthakker. Louis kwam op school en leerde snel Frans. Die school tijd duurde niet lang, want aangezien er acht monden te vullen waren bij de Ocana's moest Louis aan de slag. Hij moest met zijn vader mee de wouden van Les Landes in. Daar werd hij gehard in het ruwe werk. Louis trok na een paar jaar naar Mont-de-Marsan en daar begon zijn wielercarrière. Hij kwam er in con tact met Pierre Cescutit, de voorzitter van de plaatselijke wielerclub. Deze Cescutit, Pierrot voor Louis, is nog steeds de grote raadgever, de man achter de schermen, voor wie Ocana de grootste bewondering en verering koes tert. Nadat Ocana, die de plaatselijke held van Mont-de-Marsan was geworden, als amateur goede resultaten behaald had met als uitblinkend succes de Grand Prix des Nations (vorig jaar werd die door Den Hertog gewonnen) adviseerde Pier rot hem om prof te worden. Dat was in 1968. Prompt werd hij kampioen van Spanje. Eigenlijk interesseerde Spanje hem toen al niet meer zo. Hij wilde zich zelfs laten naturaliseren tot Fransman, want hij was een echte Fransman gewor den. Hij trouwde ook met een meisje uit Mont-de-Marsan, maar uiteindelijk be sloot hij maar om Spanjaard te blijven, omdat hij anders zijn carrière 18 maan den had moeten onderbreken voor de Franse militaire dienst. Die Spaanse titel was natuurlijk het eerste behoorlijke succes voor Ocana, maar hij wilde vooral in Frankrijk rijden en daar erkend wor den. In 1969 kwam de eerste aankondi ging voor zijn internationale carrière. Hij won rijdend voor het Spaanse merk Fagor de Midi Libre door handig ge bruik te maken van het tweegevecht Poulidor-Bracke. Op de laatste dag sloeg hij toe. Men beschouwde dit nog als een gelukstreffer, een uithaal gebaseerd op impulsief reageren. Maar zijn rijden werd sterker. Maurice de Muer, ploegleider van Bic en met name van Jan Janssen, zag veel in Ocana. Hij haalde hem naar zich toe. En niet ten onrechte, want Ocana sloeg behoorlijk toe met zijn overwinning in de Ronde van Spanje en de Zes Pro vinciën. Het waren nu geen toevalstref fers meer. Maar een Tour is natuurlijk heel wat anders. Heeft Ocana zelf ervaringen op dat gebied? Ocana kan er dramatisch over vertellen. „Vorig jaar debuteerde ik in de Tour. Ik was in een geweldige con ditie. Ik hield Merckx goed bij. Tot aan de Ballon d'Alsace ging alles zoals ik het gedroomd had, maar toen kwam die af schuwelijke val op de Ballon. Ik bleef bewusteloos liggen. Na een handvol mi nuten kroop ik toch weer op de fiets en werd door mijn ploegmaats naar boven geduwd. Ik maakte dat alles mee door een soort mist. Pas een paar uur na de aankomst kwam ik in mijn kamer weer goed tot mijn positieven. De dokter, mijn ploegleider en mijn kameraden adviseer den me om te stoppen, maar ik wilde doorfietsen. Drie etappes nog hield ik het uit. Toen werd ik door de koorts ge veld." En Ocana, namijmerend over die lastige dagen: „Als ik toen niet gevallen was, had ik het Merckx behoorlijk moei lijk kunnen maken, want ik kan goed klimmen, maar ja, Merckx was natuurlijk vorig jaar ijzersterk." Het hoofdstuk Merckx komt dan ter sprake. „Knokken tegen Merckx is na tuurlijk gemakkelijker gezegd dan ge daan. Natuurlijk is hij sterker dan ik en wie ook, maar ik blijf deze Tour vlak bij hem. Hij is tenslotte ook maar een mens. Hij zal op een dag een inzinking krijgen en ik zal dan toeslaan. Ik wil vechten. Ik leg me niet bij de situatie neer. De tweede plaats is voor mij niet aantrekkelijk, hoe eigenaardig dat ook moge klinken. Liever verder naar achte ren geslagen worden met ere dan tweede worden zonder iets gedaan te hebben. Dan ga ik maar tegen het tapijt, in gods naam, maar wat geeft dat? Ik heb nog niets te verliezen. Als ik de conditie goed bewaard heb, die ik in Spanje en de Zes Provinciën had, dan is het oorlog tussen Merckx en mij. Het is immers afwachten of Merckx krachten verspeeld heeft in de Ronde van Italië." „Het zou wel eens net zo kunnen gaan als in 1964. Toen kwam Anquetil uit de Giro en was Poulidor de grote man in de Tour. Anquetil won uiteindelijk, maar Poupou had zijn naam gemaakt. Misschien zijn de hoofdpersonen nu Merckx en Ocana." Men ziet het: de Spanjaard zit boordevol zelfvertrouwen. „Kijk", argumenteert de Spaanse Fransman verder op zijn hotelkamer, „ik heb een goede ploeg met een enorme vechtkapitein als Jan Janssen. Er is nie mand die de knepen van het vak zo goed kent als hij. Dat scheelt al een heel stuk. Janssen zal hoofdzakelijk wel weer pro beren de groene trui te veroveren; dan heb ik een Schleck en Novak, twee ster ke knechten met dan nog verder als hel pers Genty, Bolley en Leblanc. Boven dien is De Muer lan nog een ploegleider, die uit iedere renner precies alles kan halen wat erin zit. Janssen kan daarover meepraten. Hij heeft nooit anders als prof gefietst dan met De Muer." Men ziet het: het sprookje ligt al pas klaar gereed. Een arme Spaanse jongen die de grens over moest, omdat zijn va der geen werk had, wordt houthakker. Hij gaat fietsen en wordt de vedette van Les Landes, later van Spanje en Frank rijk. Hij trouwt een Frangaise, heeft een zoontje van vier jaar en men verwacht een tweede kind in deze eerste dagen van de Tour. Deze Ocana gaat dan Merckx verslaan. Kan het mooier voor het we reldje van de Tour, waar de commercie gebouwd is op de romantiek?, 2 VP (Van een speciale verslaggever) LIMOGES „Het is waarschijnlijk niet goed om de trui nu al te gaan verdedigen", bedacht Eddy Merckx aan het eind van die korte proloog in Limoges, die hem meteen een nieuwe gele trui opleverde. „Het zal te zwaar zijn om vanaf het eerste begin onophoudelijk in de aanval te gaan". De kampioen glimlachte flauwtjes en vond het kennelijk gênant, dat hij nu al aan de leiding staat. Daarom stelde hij zijn tegenstanders gerust met ge noemde opmerkingen. „Het zou ook niet goed zijn", repliceerde zeer te vreden Jan Janssen, „als Merckx van begin tot eind in de gele trui zou rijden. Dat maakt de Tour en misschien de hele wielersport stuk". De winnaar van de tijdrit in een voor hem vertrouwde houding. BAARN Een elftal van oud-inter nationals met onder meer Abe Lenstra, Tonny van der Linden, Rinus Schaap en Kees Kuys heeft gisteravond in Baarn de traditionele voetbalwedstrijd tegen een elftal uit Baarn en omgeving ter ge legenheid van de verjaardag van prins Bernhard na strafschoppen verloren. De eindstand was 2-2. KIEL. Op de zesde dag van de inter nationale Kieler Woche heeft de Neder landse FD zeiler Fred Imhoff opnieuw be slag gelegd op een tweede plaats. De wed strijd werd gewonnen door de Duitser Ulli Libor. De Oostenrijker Geieger behield de eerste plaats in het algemeen klassement, waarin Imhoff nog steeds tweede staat. WATERPOLO. Nederland heeft gisteren tijdens het zeslandentoernooi waterpolo in Schwarzheide met 6-4 van Bulgarije ge wonnen. De tussenstanden waren 0-1, 2-1, 2-1, 2-1. De overige uitslagen zijn: Rusland Roemenië 4-2, HongarijeOost-Duitsland 3-2. Als het aan Jan Janssen ligt, zal het zover niet komen. Hij bewees met zijn derde plaats, op nog geen acht seconden achterstand op Merckx dat hij ambitieus aan het karwei begint en erg strijdvaar dig is. „Ik heb me in het eerste deel be wust niet geforceerd en in de laatste ki lometers kon ik daardoor enkele secon den op Merckx inlopen. Echt, ik ben erg tevreden. Ook, omdat ik juist in die lan ge, zware klim sterk reed", meldde Ne derlands eerste vertegenwoordiger haas tig- Die tijdrit, over 7400 meter, kon on danks de korte afstand als een lastig be gin worden gezien. Door de hitte, de bochten en de stijgingen. Niettemin bracht het merendeel van de vaderland se afvaardiging het er goed af. Uiter aard speelden zij in het spel der groten geen rol. Merckx, specialist Charley Grosskost Janssen, Van Springel en de Deense achtervolger Mogens Frey zijn keien op dat onderdeel en dus ongrijp baar. Maar Joop Zoetemelk, die ook door de vedetten steeds meer als een prominent etappe-rijder wordt erkend, bleef toch dicht in de buurt en finishte als negende. Atlantische kust. Vandaag zal er ge koerst worden, zet men de aanval in op de gele trui. Vooral de kleine ploegen moeten zich laten zien. „Want", opperde Jan Janssen, „als die op het vlakke niet rijden, kunnen ze v óór de bergen al naar huis. Ze moeten n u iedere gelegen heid aangrijpen, anders halen ze niets binnen". AMSTERDAM. Gisteravond zjjn op de Bosbaan te Amsterdam de traditionele Argo sprintwedstrijden gehouden, als voor spel op de races om de Koninklijke Hol land beker van het komende weekeinde. In de skif versloeg de gerenommeerde Deen Niels Secher de Nederlanders Hartog en Kramers vrij duidelijk. De voornaamste uitslagen zijn (500 me ter): skif: 1. Secher (Den.) 1.37.96- Twee met stuurman: 1. Skoll 1.24.68. Twee zon der stuurman: 1. Seeclub Luzern (Zwi.) 1.32.81. Dubbel twee: 1. Hvdovre (Den.) 1 26.07. Lichte vier: 1. Nereus 1.31-80. Vier met stuurman: 1. Nereus 1.29.00. Vier zon der stuurman: 1. Laga 1.24.68. Lichte acht: 1. Nereus 1.23.20. Elite acht: 1. Deutschland Acht (WD1.) 1.19-24. Iets verder weg, maar ook op een ac ceptabele afstand, volgden Jos van der Vleuten van Willem II en de Caballero's Steevens en Duyndam. En Wim Sche pers, Gerard Vianen, Rini Wagtmans, René Pijnen en Arie den Hartog werden evenmin gedemoraliseerd door de felle ouverture van Merckx. Trouwens, wie wel? De Ronde van Frankrijk begint eigenlijk toch pas vandaag. In de rit van Limoges naar La Rochelle, naar de LIMOGES De uitslag van de proloog, een tijdrit over 7400 m in Limoges is: 1. Merckx (Belg, Faemino) 9 min. 57.36 (gem. snelheid 44.600 km); 2. Grosskost (Fr., Bic) 10.01.98; 3. Janssen (Ned., Bic) 10.05.03; 4. Van Springel (Belg, Mann) 10.06.01; 5. Mogens Frey (Den., Frimatic) 10.11.88; 6. Ocana (Sp., Bic) 10.12.85; 7. Thomas Petter- son (Zwe., Ferretti) 10.16.73; 8. Gonzalez- Linnares) Sp., Kas) 10.17.07; 9. Zoetemelk (Ned„ Mars-Flandria) 10.17.88; 10. Goesta Petterson (Zwe., Ferretti) 10.20.33; 11. Pouli dor (Fr., Fagor-Mercier) 10.21.85; 12. Roger de Vlaeminck (Belg, Mars-Flandria) 10,23.38; 13. Sehutz (Lux., Molteni) 10.24.30; 14. Aimar (Fr., Sonolor-Lejeune) 10.24.38; 15. Agostinho (Port., Frimatic) 10.24.43; 16. Van der Velu- ten (Ned., Willem II) 10.24.80; 17. Steevens (Ned., Caballero) 10.26.82; 18. Duyndam (Ca- ballero) 10.26.90; 19. Guimard (Fr., Fagor- Mercier) 10.27.29 20. Houbrechts (Belg., Salvarani) 10.28.16; 21. Polidori, (It., Scic.) 10.23.34 22. Van Schil (Belg, Faemino) 10.29.34 23. Hoban (GB, Sonolor-Lejeune) 10.29.53 24. Letort (Fr., Peugeot-BP) 10.29.57; 25. Balmamion (It., Salvaroni) 10.31.24; 26. Pingeon (Fr., Peugeot-BP) 10.31.94; 29. Zi lioli (It.. Faemino) 10.32.52; 36. Vianen (Ca ballero) 10.34.37; 41. Wagtmans (Willem II) 10.36.57; 42. Schepers (Caballero) 10.36.61; 47. Beugels (Mars-Flandria) 10.38.93 48. Pijnen (Willem II) 10.39.25 57. Den Hartog (Ca ballero) 10.42.43; 95. Zoontjens (Caballero) 10.53.98; 96. Benjamins (Caballero) 10.54.09; 102. Dolman (Willem II) 10.56.39; 123. Van Katwijk (Willem II) 11.06.26; 132. Ottenbros (Willem II) 11.10.66; 137. Hoogerheide (Wil lem II) 11.14.94; 144. Rentmeester (Caballero) 11.22.53; 145. Harings (Caballero) 11.22.53; 145. Wouters (Caballero) 11.23.18; 150 en laatste Serpenti (Willem II) 11.37.62. Ploegenklassement1. Bic 30.18; 2. Faemino 30.58 3. Frimatic 30.09; 8. Caballero 31.26; 10. Willem II 31.30. De Belg Pintens was de eerste pechvogel in de Tour. In de 1.40.0 meter lange tijdrit van gisteren reed hij al lek.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10