stoutenbeek Steeds fellere strijd tussen Syrische en Israëlische troepen EN LUCHTSLAG TANK IN GOLAN HEUVELS Teleurstelling in Israëlische kring Dubcek uit de partij gestoten JJSS op het electorale oorlogspad Het einde van Spandon Sartre en De Beauvoir opgepakt Jumbojet in brand stoufenbeek mmentaar op actuele zaken Komt u ons helpen?? AMERIKAANS VREDESPLAN Onderscheiding voor 14-jarige Yietcong-man Jordanië krijgt een nieuwe regering Nieuwe Russische communicatie satelliet 2 ZATERDAG 27 JUNI 1970 3 Service-Afdeling Bij landing in New York Man tegen man Ambassadeur terug „Waardevol verdelger van Yankees Kabinet Talhoeni afgetreden (Door onze redacteur in Parijs) NANCY De Franse ex-journalist Jean-Jacques Servan-Schreiber heeft in de eerste ronde van de tussentijdse verkiezingen in Nancy niet slecht geboerd. Hij mag nu al een redelijke hoop koesteren de begeerde parlementszetel van Nancy komende zondag bij de eindstrijd in de wacht te zullen slepen. Hij heeft een onverwacht hoog percentage* stemmen gekregen, waarvan hem een groot deel door zijn voornaamste rivaal, de gaullistische advocaat en vroegere bezitter van de Kamerzetel, Souchal, werd geleverd. Superman A ngstpsychose Europeanen LEERLING VERKOPER -• f"; }- - c ,W r v Spandon sluit en 600 mensen moeten bin nen drie maanden van positie veranderen. Geen ramp, zijn arbeidsmarktdeskundigen geneigd te zeggen. Er is werk genoeg in en rondom Tilburg. Die mensen komen dus wel aan de slag. Maar past het aanbod wel altijd op de vraag? En hebben bedrij ven die mensen zoeken niet de neiging hun verzoek om personeel bij de arbeids bureaus wat extra op te voeren om zelf selectie te kunnen maken? Het lijkt erop nu er zo weinig animo bestaat mensen van boven de vijftig in dienst te nemen. De overheidssubsidie van 35% in de lonen voor deze mensen kan de werkgevers mo gelijk wat minder kopschuw maken. Overigens moet men zich op die arbeids marktspanning in Tilburg niet verkijken. In de komende jaren zullen er nog enkele duizenden arbeiders moeten afvloeien uit de textiel. Prof. Goldschmidt heeft dat als onvermijdelijk voorspeld in zijn sanerings- en herstructureringsrapport voor de wol- lenstoffen-industrie aan de regering. Voor al die mensen moet nieuwe werkgelegen heid worden gevonden. Tilburg is daar een eind mee op streek, maar duidelijk is intussen wel dat het in de toekomst niet zo eenvoudig meer zal zijn enkele honderden mensen binnen rede lijke termijn van een werkkring te voor zien, die hun arbeidsplezier niet vergalt. Daarom zijn ontwikkelingen als die bij Spandon zo bedenkelijk. Ze illustreren hoe werknemers een speelbal kunnen worden van puur eigenbelang van het soort fabri kanten, dat als commissaris en aandeel houder over hun eigen directiebeleid heeft te oordelen en volhoudt dat een open N.V. fiscaal „te duur" zou zijn geweest. Derge lijke oligarchische constructies hebben lange jaren het bedrijfspatroon van Tilburg en omstreken gekenmerkt. Het personeel had niets te vertellen. In het geval Span don is het enige wat de vakbonden nog konden doen bereikt: er is een goede af vloeiingsregeling tot stand gekomen. De beste die tot dusver in de textiel is voor gekomen. Aandeelhouders zullen niet over hun geld kunnen beschikken, zolang de rechten van het personeel niet tot de laat ste cent zijn nagekomen. Dat is het enige positieve in deze verdrie tige geschiedenis van een wispelturige, on zekere fabrieksleiding, die het economisch beter meende te weten dan deskundigen als prof. Diephuis. Charles van Spaendonck, de man die gis teren toegaf dat in het familiebedrijf be slist niet altijd de beste mensen aan het roer staan, heeft zich nadat het nieuws definitief bekend geworden was, gehaast zijn paadje schoon te vegen. Niet hij, be weert hij, is de grote boosdoener, maar directievoorzitter Van Rhijn. Dat is vol gens „meneer Charles" de man, die de markt kapot maakte door de prijzen met 18% te verhogen. Hoe dan ook, ruzies in de top van het bedrijf, verdeeldheid in de inzichten bij de familie-aandeelhouders en onvoldoende op de marktverhoudingen afgestemd ma nagement hebben dit aanvankelijk redelijk renderend bedrijf tenslotte naar het de bacle gevoerd. Dit is niet de eerste keer dat in Tilburg een bedrijf onder symp tomen van eigenbelang afsterft. Tientallen bedrijven hebben bij gebrek aan eensge zindheid onder de wollenstoffenfabrikanten het loodje moeten leggen. Vandaar de grote aarzeling onder vrijkomende arbeiders uit de textiel om nog ooit in dezelfde branche aan het werk te gaan. Het is ze, met al die voorbeelden voor ogen, niet kwalijk te nemen. Er zijn er bij die de laatste jaren al drie keer van textielbedrijf zijn ver anderd. Wat er op die manier van de ambitie overblijft, laat zich raden. WWUMIAiUIJUIIUIAIUUUUMIIUUIIIIUUUIIMWUIIUIWIIIUIIUUUIWAIUUWIAIUUWWIUItWIIMIWIWMUMUUIIIIWWWIlUIWAIWWUWy» PARIJS (AFP). De bekende Franse schrijver en filosoof Jean-Paul Sartre is gisteren in Parijs voor ondervraging aan gehouden, toen hij op straat exemplaren verkocht van het blad „La Cause du Peu- ple", orgaan van de verboden Maoistische beweging „Proletarisch Links". Tegelijk met de 65-.jarige Sartre nam de politje achttien jongeren mee, die het blad ook te koop hadden aangeboden. Tezelfdertijd ondervroeg de politie de schrijfster Simone de Beauvoir en de re gisseur Alexandre Astruc. Sartre leidt het genoemde blad, sinds twee vorige hoofdredacteuren zijn veroor deeld wegens opruiing. Hoewel al herhaal delijk verkopers van het blad dat niet officieel verboden is zijn aangehouden, had de politie Sartre tot dusver ongemoeid gelaten. Donderdag arresteerde de politie Alain Geismar, de 31-jarige leider van „Prole tarisch Links", die was ondergedoken toen er een aanhoudingsbevel tegen hem was uitgevaardigd. Geismar was een van de leiders van de studentenrevolte van mei en juni 1968 in Parijs. Na te zijn ondervraagd werden Sartre en Simone de Beauvoir vrijgelaten, evenals de andere aangehoudenen. In het gezelschap van Sartre bevond zich, behalve de regisseur Alexandre As- truc, de filmster Sammy Frey. Deze twee verklaarden te hebben willen protesteren tegen de filmcensuur. Tien kinderen en drie volwassenen zijn deze week in de Thailandse grenspro vincies Udon en Loey verdronken door dat rivieren na hevige regenval waren overstroomd. Er ontstond voor ongeveer 5 miljoen gulden schade aan bezittingen en oogst, zo hebben officiële zegslieden in Bangkok gisteren meegedeeld. ADVERTENTIE Welk meisje komt ons helpen op de Wij bieden NIET de echt „ge degen" kantoorbaan, maar WEL een job waar je dagelijks te maken krijgt met meubelen van klassiek tot ultra-modern. Waar je leert wat er georgani seerd moet worden om een huis in te richten. Enfin, wil je meer weten wat wij allemaal bieden, bel of schrijf ons even voor een afspraakje. Mondelinge sollicitaties van 8.30 12.00 en van 15.0018.00 uur (behalve op maandag). Woninginrichting Breestraat 74-84 - Beverwijk. Tel. 02510-2 51 41 NEW YORK (Rtr). Een Boeing-747, het zogenaamde Jumbo-straalvliegtuig, van de Amerikaanse maatschappij „Trans World Airlines" is gisteravond met 198 passagiers aan boord bp de landing op de internatio nale Kennedy-luchthaven in New York in brand gevlogen. Vijftien mensen liepen bij het verlaten van het toestel verwondingen op. De brand brak uit in een van de vier reuzenmotoren van het toestel toen het de grond raakte. Volgens een woordvoerder van TWA maak ten 100 passagiers van de nooduitgang ge bruik en ging de rest via de normale vlieg tuigtrap. Het toestel maakte een vlucht van Madrid naar New York. i (MIAAMVtMWUWVVVtfWI/VVWWVlAAMAMAAMUVIMVWUWWV TEL AVIV/CAIRO/BEIROET (Reuter en AFP) In de heuvels van Golan aan de Israelisch-Syrische bestandslijn en boven Syrië hebben gis teren tank- en luchtslagen gewoed die de zwaarste worden genoemd sedert drie dagen geleden de gevechten tussen beide landen opnieuw ontbrandden. Nadat omstreeks het middaguur een Israëlische pantsercolonne onder dek king van de luchtmacht en een artilleriebarrage voor het eerst sedert de juni-oorlog van 1967 de bestandslijnen doorbrak en zes Syrische voorposten bezette, maakte Damascas tegen de avond melding van doorbraak van een Syrische pantsereenheid met steun van gemotoriseerde infanterie in de Israëlische stellingen. Israel meldt de vernietiging van ten minste 20 Syrische tanks en vier Mig-17 straalvliegtuigen, terwijl Damascus spreekt van de vernietiging van zeven Israëlische toestellen en 12 tanks. Israel geeft het verlies van één toestel toe. De luchtslag begon in de ochtend toen de Israëlische luchtmacht vergeldings acties uitvoerde tegen Syrische leger kampen in de onmiddellijke omgeving van Damascus. Tel Aviv meldt dat bij de grondacties van vrijdag 30 Syriërs gevangen zijn ge nomen. Aan Israëlische zijde vielen vier doden en 27 gewonden. De Israëlische pantsercolonne keerde later naar de frontstellingen in de heuvels van Golan terug. Tegen de avond deelde een officiële woordvoerder in Damascus mee dat Sy rische pantsereenheden en gemotoriseer de infanterie in de Israëlische stellingen in het noorden van de hoogvlakte waren doorgedrongen en daar gevechten van man tegen man met de Israëliërs uit vochten. Volgens Tel Aviv is de Syrische tegenaanval afgeslagen door grond- en luchtstrijdkrachten en artillerie. Ver- IIWWMWWWMWIWIIWWIWIIIWWWWWWWWWWWWWM JEAN-JACQUES SERVAN-SCHRE1BER scheidene pantservoertuigen van de Sy riërs zijn in brand geschoten. Libanon heeft gisteravond Syrië mee gedeeld dat het Libanese leger klaar staat om de Syrische strijdkrachten te hulp te komen in hun „strijd tegen de Israëlische vijand". Generaal Jean Joe- jaim, opperbevelhebber van het Libane se leger, heeft dit de Syrische minister van defensie, generaal Hafez Assad, te lefonisch meegedeeld. De gevechten verminderden tegen 18 uur onze tijd. Aan het westelijk front voerde de Egyptische luchtmacht gisteren twee luchtaanvallen uit op Israëlische stellin gen aan het Suezkanaal. De aanvallen werden ondersteund door artillerie. Is rael heeft bekendgemaakt dat één Egyp tische Mig-17 is neergeschoten. De Israëlische ambassadeur in Wash ington, generawJ Jitzjak Rabin, is gis teren in zijn land teruggekeerd voor dringend overleg met zijn regering. Vol gens hem zijn de versies van het nieuwe Amerikaanse vredesplan voor het Mid den-Oosten die in Arabische hoofdsteden zijn gepubliceerd, niet juist. Met name noemde hij enige bijzonderheden die in Beiroet zijn uitgelekt, volkomen vals. President Nasser is gisteren onver wachts in Cairo teruggekeerd uit Libië, waar hij zes dagen is geweest om de viering van de evacuatie van vreemde troepen uit dat land bij te wonen. Hij heeft er tevens belangrijke besprekingen met Arabische leiders gevoerd. Nasser zou aanvankelijk de vrijdag gebeden in Bengazi bijwonen, samen met de Libische leider kolonel El Gad dafi en het Syrische staatshoofd dr. Nou- reddin Atassi. Gisteravond zou hij een diner gehad hebben met Libische stoot troepen. Het is niet bekend waarom hij dit pro gramma heeft onderbroken en snel naar Cairo is teruggekeerd. HONGKONG (AP) Een veertienja rige Vietcongstrijder is onderscheiden omdat hij vijftien Amerikaanse soldaten heeft gedood sinds hij op twaalfjarige leeftijd toetrad tot het Zuidvietnamese bevrijdingsfront, zo heeft radio-Hanoi bekend gemaakt. De jongen, Ro Cham Choeng, kan vol gens radio-Hanoi nauwelijks een geweer vasthouden. Hij heeft een medaille ge kregen alsmede de titel „waardevol ver delger van Yanks". Choeng heeft ook een Amerikaanse he likopter neergeschoten en een mijn op een weg gelegd waardoor een Ameri kaanse amfibietruck werd opgeblazen. Alle inzittenden van helikopter en truck kwamen om het leven. AMMAN (Rtr). Koning Hoessein van Jordanië heeft vice-premier en minister van buitenlandse zaken Abdel Monem Al- Rifai verzocht een nieuwe regering te vor men, zo wordt vernomen uit de omgeving van premier Bahdjat Al-Talhoeni, die het ontslag van z(jn kabinet heeft ingediend, De reden van het aftreden van Talhoeni is niet bekend. iAnnnnfwnnnwnnnrf--------".*""'^u^M"M««IWWWMMIWWIMWWMWWWUWWW*WWWMWW PRAAG (Reuter-AP). De voormali ge Tsjechoslowaakse partijleider Alexan der Dubcek is gisteren door het centrale comité uit de partij gestoten. De 49-jarige Dubcek was in maart al geschorst. Hem wordt „rechts opportunisme" verweten. Hij was eerder deze week als ambassa deur in Turkije ontslagen. Dubcek was sinds 1939 lid van de partij. In januari 1968 werd hij eerste secreta ris. Hij werd in die functie in april 1969 vervangen door Gustav Husak. Het is niet bekend wat Dubcek zal gaan doen. Husak zei gisteren in een rede tot het centraal comité dat het grote gevaar in Tsjecho-Slowakije van rechts komt. Een van de voornaamste fouten van Dubcek en de zijnen is volgens Husak geweest dat zij de jeugd aan anti-socialistische invloe den hebben blootgesteld. MOSKOU (Tass) In de Sovjet-Unie is gisteren opnieuw een verbindingskunst maan van de „Molnija-l"-serie gelan ceerd. De kunstmaan heeft tot taak radio telefoon- en telegraafverkeer over grot» afstand te onderhouden en televisiepro gramma's door te zenden naar de punten van het „Orbita"-net in het hoge noorden, Siberië, het Verre Oosten en Midden-Azië. De kunstmaan is in een sterk elliptische baan gebracht, waarvan de kleinste af stand 470 km bedraagt, boven het zuide lijk halfrond, en de grootste 39.280 km boven het noordelijk halfrond bedraagt. De omlooptijd van de kunstmaan bedraagt elf uur en 45 minuten, de baanhoek is 65 graden. (Van onze redacteur in Jeruzalem) JERUZALEM. Een onmiskenbare te leurstelling tekent zich af in de commen taren van Israels pers. radio en televisie over Rogers uiteenzetting op zyn met spanning verbeide persconferentie, waar van men hier niet veel wijzer is geworden. Men spreekt en schrijft in dit verband van 'n „frustrerende globaliteit en een desillu- sionerende vaagheid". De regering weet van meer, maar geeft voorlopig geen ope ning van zaken. Minister-presidente Golda Meir zal maandag in de Kamer een politieke ver klaring afleggen, die gevolgd zal worden door een algemeen debat. Tot zolang zal men zich hier tot louter speculaties over de substantie van het Amerikaanse vredes plan moeten beperken. Al deze gissingen en prognoses zijn gebaseerd op berichten in de buitenlandse pers. In politieke krin gen wordt beweerd, dat ze de Amerikaanse blauwdrukken niet helemaal dekken. Hoe het ook zij, nagenoeg alle commentaren Nog veel belangryker is het feit, dat de secretaris-generaal van de radicalen, die zijn campagne als a-politiek solist of eenling zegt te voeren, van de ver waarloosde provinciestad Nancy in plaats van Parijs, de politieke hoofd stad van Frankrijk heeft weten te ma ken. Voor de week althans dat de cam pagne nog duurt. Bij het begin van deze spectaculaire electorale oorlog voorspelde „Le Monde" al, dat deze verkiezingsveldslag als een nationale test beschouwd zou mogen worden- „Le Monde" heeft weer eens gelijk gekregen. Voor de gaullistische regering was het behoud of het verlies van één enkele zetel op haar driekwart meerderheid waarover ze in het parle ment beschikt, natuurlijk geen kwestie van leven of dood. Maar J.J.S S. heeft met zijn publicitaire genie en zijn for- mibabele financiële middelen zoveel spektakel in Nancy gemaakt, en zó veel nationale problemen overhoop ge haald, dat de regering in Parijs en zijn andere, linkse tegenstanders, zich ten slotte wel verplicht zagen de hand schoen op te rapen. Een expeditielegertje van ministers werd ter verdediging van die ene zetel naar Lotharingen gestuurd, dat dezer dagen bovendien ook nog de eer genoot nationale kopstukken als de voormali ge communistische kandidaat voor het presidentschap Jacques Duclot en de leiders van de beide socialistische par tijen Michel Rocard en Alain Sa vary als gast binnen haar muren te mogen ver welkomen. MEN KAN dan ook wél zeggen, dat J.J.S.S., auteur van de bestseller „De Amerikaanse uitdaging", de politieke lessen van de Verenigde Staten terdege ter harte heeft genomen. Al voor de uitbouw van zijn uitgevers- en kranten- bedrijf rond het weekblad „l'Expresse", dat hij vijftien jaar geleden als spreek trompet voor de linkse voorman Pierre Mendes-France stichtte, had Servan- Schreiber, naar Amerikaans voorbeeld, de principes van het „management" en de „marketing" met behulp van com puters en experts in praktijk gebracht. Diezelfde methodiek heeft hij nu ook voor zijn verkiezingscampagne in Nancy gevolgd. Door middel van regionale opi niepeilingen had hij eerst een politieke en sociologische röntgen-foto van zijn electoraat gemaakt, waardoor hij vrij nauwkeurig wist welke argumenten op welke plaatsen gehanteerd moesten worden. En natuurlijk was tevoren óók een grondige studie gemaakt van alle industriële, commerciële, culturele en andere problemen waarvoor deze uni versiteitsstad in het bijzonder wordt geplaatst. Door die efficiency in zjjn electorale strategie zo op de eerste plaats te stel len, kan uiteraard moeilijk worden be weerd, dat het optreden van de super man in Nancy nu uitmunt door een exces aan politieke principes. Voor een publiek van in de knel ge raakte neringdoenden en kleine hand werkslieden deinst hij niet terug een lof lied je aan te heffen op Gerard Ni- coud, de voorman der Franse neo-pou- jadisten, die vanwege een opwekking tot belastingweigering, door de regering voor een paar maanden in de gevange nis was gestopt. Tegenover de arbeiders betoogt hij dat hun noden door de syndicale in plaats van de partijpolitieke bril beke ken moeten worden, en weet- een ander deel van zijn gehoor belooft hij, dat hij Nancy welvaart zal bréngen door Ame rikaanse, Duitse en zelfs Franse groot industriëlen over te halen fabrieken rond de stad te vestigen. In het alge meen presenteert hij zich als een prag maticus, die alle politieke ideologieën, vooroordelen en beginselen nu maar aan de kapstok heeft gehangen, om ieder probleem volgens zijn concrete inhoud aan de orde te stellen, te analyseren en, natuurlijk, op te lossen- Men kan niet ontkennen, dat hij met die principieel a-politieke aanpak een aanzienlijk succes heeft weten te boe ken. Hij noemt zichzelf bij voorkeur een „publiciteitsagent", die zich uit hoofde van die functie voor Nanacy eenvoudig geen echec zal kunnen per mitteren. Op een van zijn laatste ver kiezingsvergaderingen heeft hij al aan gekondigd, dat hij zich na zijn verkie zing als deputé zal terugtrekken als se cretaris-generaal van de Radicale Par tij En tenslotte heeft J.J.S.S. om zijn liefdesserenade aan de Lotharingers nog wat kracht bij te zetten, al een bod ge daan op een van de weelderigste villa's in de buitenwijken van de stad, waar hij een van zijn beide zonen al als leer ling op het lyceum in liet schrijven. Al lemaal slimmigheidjes, die de superman eveneens heeft kunnen leren uit het Amerikaanse handboek voor de succes volle politicus van White: „The Making of a president". ken politieke oogmerken in zijn zeil voert. Wanneer hij gekozen wordt, zal hij in de eerste plaats bewezen hebben, dat er tussen het gaullisme en de linkse vleugel die de communisten beheersen, een politiek arbeidsveld braak is of kan worden gelegd. Een bewijs dat enkele jaren geleden en vervolgens bij de laat ste presidentsverkiezingen, de r.-k. „Europeanen" Jean Lecanuet en Alain Poher vergeefs hebben pogen te leve ren. Veelzeggend is dan ook, dat de grote voorvechter voor een verenigd Europa, Jean Monnet, J. J. S- S. al tijdens de campagne zijn persoonlijke steun heeft aangeboden. Als toekomstig kamerlid wil J. J. S. S. opnieuw als eenling ope reren, door de stoot te geven voor de vorming van een nieuwe fractie van „moderne reformatoren", die voor alle partijen, de gaullisten inbegrepen, open zal staan. Een van de psychologische grondbeginselen van het Amerikaanse „management" leert dat welvaart en succes sneeuwballen zijn die bij intelli gente leiding, steeds groter en omvang rijker worden, en dat principe hoopt J J. S. S. als debutant in de politiek waar te maken. Maar die strategie van de superman J. J. S. S. waarvoor vooral zijn linkse rivalen het woord demagogie gemak kelijk in de mond nemen, impliceert daarom toch nog niet, dat Servan- Schreiber nu niet óók enkele uitgespro- Hoever die weg zal leiden is momen teel nog niet te voorspellen. Maar dat J. J. S. S. in alle politieke kampen van de regering zowel als van de oppositie, al een soort angstpsychose voor de toe komst heeft opgewekt, lijkt moeilijk meer te ontkennen. In zekere gaullis tische kringen heeft die benauwdheid zelfs al geleid tot de voorspelling dat superman J. J. S. S. straks in de kamer zelfs de massale regeringsmeerderheid zal weten te ontwrichten om, in een volgende etappe van zijn onweerstaan bare stormloop naar de hoogste top, ook de troon van president Pompidou op het Elysee te kunnen bedreigen. Maar met dié vrees die voorlopig eer der op de vrucht van een politieke nachtmerrie lijkt, wordt superman J. J. S. S. dan misschien door zijn erf vijanden toch nog wel wat al te veel eer bewezen. ademen een geest van pessimisme en ont goocheling. Deprimerend heeft hier in de eerste plaats gewerkt, dat Rogers de aankoop van meer vliegtuigen door Israel op de lange baan heeft geschoven. In feite is daarmee de Amerikaanse weigering van 23 maart geprolongeerd, en wel onder het zelfde motief: Washington is er niet van overtuigd, dat Israel te zwak in de lucht is om zich doelmatig te kunnen verdedigen. Maar ook in zuiver politiek opzicht heeft Rogers' persconferentie de Israeli's weinig vreugde geschonken. In grote lijnen ziet men hier in het Amerikaanse vredesinitia tief een duplicatie van het Rogers-plan van een half jaar geleden en de beoorde ling is navenant. Afgaand op zijn „fase value" vindt men het in het algemeen ge sproken, onaanvaardbaar, of liever: irrele vant. Eigenlijk acht men hier alles gezegd door het feit, dat het, in weerwil van zijn maximale toenadering tot het Arabische standpunt, door de Arabische staten zowel als door de guerrilla-organisaties van de hand is gewezen. Israel doet voor de Arabieren niet in argwaan onder. Een tijdelijke wapenstil stand is voor verreweg de meeste Israeli's een uitnodiging aan Nasser om zijn oor logsvoorbereiding op te voeren. Voor hen komt uitsluitend een wapenstilstand in aanmerking, uitmondend in een duurzame, door onderhandelingen bereikte, vrede. Schepping van een gedemilitariseerd buf- fergebied aan weerszijden van het Suez kanaal confrnoteert Israel met een zij het ook beperkte terugtrekking van zijn troepen, wat hier identiek wordt ge acht met een vermeerdering der nationale onveiligheid. Dat geldt ook voor de ont ruiming onder gelijktijdige stationering van VN-waamemers. Nassers wegwuiven van deze troepenmacht aan de vooravond van de zesdaagse veldtocht heeft hier een trauma veroorzaakt. En een algehele ont ruiming van de bezette gebieden zonder een gelijkwaardige Arabische tegenpres tatie stelt men in Israel gelijk aan zelf moord met voorbedachten rade. ADVERTENTIE ca. 17 jaar. Voor onze meubelafdeling zoeken wij een leerling-verkoper, liefst met enige jaren U.L.O. Hij zal de kans krijgen in een pret tige werkkring het interessante woninginrichtersvak terdege te le ren en een goede toekomst op te bouwen. Wij bieden: een prettige werkkring in een gezellig team. een goed salaris met jaarlijkse gratificatie. vrije maandag. Heeft U interesse? Belt U dan even 02510 - 25141 voor nadere inlichtingen of het maken van een afspraak (niet op maan dag). Woninginrichting Breestraat 74-84 - Beverwijk Tel. 02510-2 5141

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 3