Pop met meer dan 50.000 Da nis lopers BOS VOL GELUKKIGE MENSEN n. m m r „Donderdag is er nergens meer oorlog" Verwachte doordraai bleef uit op bloemenveiling EXAMENS i m Pino's blijven winnen: 23-4 i TEL. 1500C ZATERDAG 27 JUNI 197 0 6 WXn WÊkïï. ,i (Van onze popredacteur) ROTTERDAM Love, peace, mu sic, pop, stickies, drugs, slaapzakken, het zijn woorden die elke rechtgeaar de Nederlandse popkikker kent uit de verhalen en films over Woodstock en Wight. Gisteren, vandaag en mor gen kon en kan hij die „slogans" zelf achteloos in het rond slingeren, want Nederland heeft als eerste land in Europa een heus popfestival binnen zijn grenzen. En wat voor één. Vijfen twintig buitenlandse groepen, waar onder Jefferson Airplane, Byrds, San- tana, Flock, Sof Machine; een magni fiek bos in het Rotterdamse Kralingen en op de eerste dag al vijftigduizend bezoekers. Vandaag verwachten de organisatoren niet ver van de hon derdduizend af te zitten. Festivalfilm Blote bast Vredesduif POSTZEGELS G. BAKKER Rozen en anjers overheersten deze week TAXI 3000 TEL. 23000 v timistische illusies, legt deze Amerikaan toch de vinger op één wonde: het niet verschijnen van alle popgrootheden op plaatsen waar voor hen niets te verdie nen valt. Popmuziek is een boodschap geworden, maar pop is vooral ook een keiharde business waarin kapitale bedra gen worden uitgekeerd aan groepen die uit alles laten blijken dat zij tegen een maatschappij zijn waarin welvaart boven welzijn wordt geplaatst. Wie zegt mij dat de Byrds als zij van avond na twee uur spelen met meer dan 50.000 gulden naar huis gaan zich niet bescheuren van de lach om die idealis tische massa op het gras die dat be drag met vererende blikken voor hen heeft uitgeteld? FERRY TROMP. Het is allemaal prachtig gegaan op de eerste dag. Dik tevreden organisatoren, enthousiaste groepen die vol lof waren over het contact met hun publiek ondanks het vier meter hoge podium en uitgela ten popminnaars en minnaressen, die Canned Heat tegen zes uur in luide spreekkoren smeekten om voor de zoveel ste keer terug te komen en diep in de nacht nog staande ovaties konden op brengen voor Santana en Jefferson Air plane met de mystieke Grace Slick in de hoofdrol. Ze waren er allemaal. De eenzame jongens en meisjes die bijna schuchter in de ochtenduren het uitgestrekte terrein opkwamen met de slaapzak op de rug; de wat meer luidruchtige „communes voor drie dagen" die met de tent in hun mid den een rustig plekje tussen de bomen zochten; de jonge vaders en m oeders met een of meer kindertjes achteloos op de rug gebonden en.Roman Polanski ofschoon hij zich gisteren (nog) niet op het popterrein waagde. Polanski bivakkeert in een aantal ka mers in het Rotterdamse Hilton en heeft te kennen gegeven niemand te willen spreken. De regisseur is naar Rotterdam gekomen om leiding te geven aan zijn uit 75 man bestaande filmploeg die het Hol land Popfestival 1970 voor ettelijke nage slachten moet vereeuwigen. Om twee uur zou het popfestival offi cieel beginnen en tot ieders verrassing ge beurde dat ook. Daarmee begon een voortdurende toeloop van mensen die uit de bossen naar het grote open veld voor het podium stroomden. Tegen zes uur, toen burgemeester Thomassen van Rot terdam even een kijkje kwam nemen, was het terrein vol, maar de mensenstroom bleef aanhouden. Buiten het „concentratiekamp" (rond het bos zijn grote hekken met prikkel draad geplaatst om de organisatoren te bewaren voor inderdaad veelvuldig en hardnekkig opererende binnendringers), had de politie echter nog weinig moeite met het verkeer. Parkeerruimte was er voldoende, ofschoon niemand 'n voorspel ling voor vandaag wilde geven. Binnen de zeer scherp bewaakte hek ken was het voornamelijk rustig. Je kon je soms zelfs niet helemaal aan de indruk onttrekken dat 'n popfestival (in ieder ge val dit) eigenlijk niet meer is dan een soort bermtoerisme, waarbij het geronk van de motoren heeft plaats gemaakt voor loeiende gitaarsolo's die met grote regelmaat uit de twee huizenhoge stella ges met versterkers stroomden, en waar bij de benzinestank is omgeruild voor de „frisse natuur" en de zoete, weeïge lucht van hasj en marihuana, wat. overigens wel zo prettig was. Iedereen zat rustig in het gras, lekker met zijn blote bast in de zon te lezen, te praten of zo maar wat te liggen. Vooral in de middaguren leek de muziek eigenlijk maar bijzaak, de aanleiding om nu eens fijn drie dagen onder mekaar te zijn, maar niet meer dan dat. Met dat fijn bij mekaar zijn vlotte het overigens uitstekend. Vooral toen het te gen tien uur kil en donker werd, zorgden talloze kampvuurtjes ervoor dat de los hangende groepjes samensmolten tot En dan was er natuurlijk de sport der sporten: mensen kijken. Kijken naar al die wonderbaarlijk uitgedoste figuren zon der wie een popfestival, niet kan zijn; kij ken naar zilverkleurig beschilderde ge zichten, prachtige Indiase gewaden, moe ders in de volle bloei hunner verwachting, een modern ouderpaar dat gestoken in net pak en onberispelijk jurkje kwam kijken hoe de jeugd van tegenwoor dig zich vermaakt en ook kijken naar die ene broodmagere, lange jongen, die ter bedekking zijner edele delen uitslui tend de vuilwitte onderbroek van zijn va der uit 1920 gebruikte en daar niet in het minst onder gebukt ging. En dan was er natuurlijk ook nog Leon Auerbach, een 35-jarige advokaat uit New York die de verzamelde pers met stomheid sloeg door met het heilige vuur in zijn ogen te beweren dat alle oorlo gen op de wereld volgende week donder dag definitief afgelopen zullen zijn. Hoe Leon dat denkt te doen? Heel een voudig. Om te beginnen heeft hij de Beatles plus Yoko Ono, Bob Dillan en Donovan telegrafisch gesommeerd onver wijld naar Rotterdam te komen, want het heeft geen pas alleen maar over pea ce en love te praten en te zingen maar er niet van te getuigen. Tweede punt. Zondag vliegt Leon met voorgenoemd gezelschap naar New York om in Central Park te demonstreren voor de vrede. Punt drie. Woensdag geeft hij in het Koninklijk Paleis op de Dam in Amsterdam een grote party waarop alle staatshoofden ter wereld uitgenodigd zijn. Dan zal er vrede moeten komen. „Anders", zegt Leon en hij is erg se rieus, „koop ik alle wapens terwijl op en vernietig ze. Ik ben 35 jaar oud en ziek van oorlog". Waar denkt Leon het geld vandaan te halen? „Ik ben miljonair, ik ben de rijk ste man ter wereld, omdat ik liefde ben en vrede. Ik bezit miljoenen liefde, de banken miljoenen dollars, wat is het ver schil?" Ofschoon hij noch voor de vliegreis noch voor zijn vredesparty een toezeg ging binnen heeft, is mister Auerbach volkomen overtuigd van zijn succes. „Het moet en het zal en iedereen moet me daarbij helpen. Wees menselijk". Met al zijn zeer waarschijnlijk te op- ADVERTENT1E WWMMMMMMMMIMMWWVMMWI/WUWWUWWMMVMAMWWH vandaag besproken in de ERBIJ Postsegelrubriek zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL-, SIGA REN- en MUNTEN- HANDEL Snelliusstraat 53, IJmniden Telefoon 15053 li bifgi (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Ondanks het zomerse weer mag men aan de bloemenveiling niet over de afzet klagen. Er kwam deze week praktisch gesproken helemaal geen door draai voor en dat wil voor deze tgd van het jaar heel wat zeggen. Rozen en anjers beheersten ook deze week het veilingbeeld. De „bij-bloemen" raken helemaal op de achtergrond Duizenschonen, ixia's, mar grieten en nog vele van deze tuinbloemen z(jn nu ineens tot iets bijzonders geworden want men teelt deze bloemen en nog meer soortgenoten weinig meer. Anjers komen bij tienduizenden tegelijk aan de veiling. De meeste soorten varieer den 5 tot 14 cent per stuk, maar woensdag, toen de export een aanval op de ruime voorraad deed en een groot aantal uit de markt nam, liepen de prijzen op tot 17 cent per stuk. Een paar aparte kleuren onder de anjers deden de prijzen oplopen tot 37 cent per stuk. Rozen stonden later in de week weer even onder druk van het warme weer. Zag men in het midden der week nog een prijs tot om en nabij 50 cent per stuk, vrijdag kwamen de prijzen niet boven de 30 cent uit. De babyroosjes varieerden van 4 tot 10 cent per stuk. Jaar-rond-chrysanten gaan steeds vlot weg voor een prijs tussen de 160 en 280 cent per bos. Fresia is er weinig meer; men betaalde tot 140 cent per bosje. Bij de lelies ziet men nu ook de Rub- rum's, waarvoor midden in de week tot 165 cent per tak betaald werd. De rode lelies varieerden van 40 tot 90 cent per tak. Duizendschonen gingen tot 90 cent per bos, alstroemeria bracht het tot 150 cent per bos. Er is nog een ruim aanbod Engelse irissen, die een matige prijs opbrengen; men komt de 60 cent per bos niet te boven. Latirus varieerde van 75 tot 130 cent per bos. Gladiolen zijn gewild en kwamen tot 170 cent per bos- Voor potplanten bestond deze week een levendige belangstelling waarbij de achmea tot 12,50 per stuk kwam. Er komen weer meer cyclamen. De aanvoer van perkplanten is teruggelopen. Het seizoen hiervan raakt weer voorbij. De prijzen van snijbloemen waren vrij dag: allium 8-26, amarylles 8-12, anjers 5-37, tros-anjers 60-105, anthurium 80-165, calla 18-36, chrysanten 160-230, coville 85, dahlia 105, duizendschoon 45-90, eremures 18-36, fresia 60-110, gerbera 14-37, gladiool 120-170, Engelse iris 25-60, ixia 16-30, lelie per tak 40-85, per kelk 8-20, liatrus 75-95, orchidee 80-145, pioenroos 120, ranonkel 26, roos 14-26, per tak 14-27, babyroos 4-10, world supreme 55-100. BEVERWIJK Christelijke Lagere Technische School. Geslaagd voor het examen metaalbewerken B 3a: G. Boer, Beverwijk; M. T. H. v. Brest. Heemskerk; E. L. van Gijn. Beverwijk; W. Goudappel en A. v. d. Hagen, IJmuiden; H. J. Hart- zema en T. Hoekstra, Bever-wijk: P. Kei zer, Heemskerk; W. P. v. d. Kogel, Sant poort-Zuid; A. Kozijn en P. J. Mulder, Heemskerk; N. Ooijevaar, Beverwijk; D. v. d. Outenaar en A. G. H. Regeling, Heemskerk; L. v. d. Schans, K. A. Stof fers en J. Walravens, Beverwijk; J. J. Wehrmeyer, Heemskerk. Geslaagd voor het examen metaalbe werken B 3b: P. F. L. v. Bloois, Bever wijk; A. Bos en B. Bos, Heemskerk; P. N. Buur, Akersloot; C. Hoekstra, Heems kerk; W. Jobse. Castricum; O. Kolthof, Heemskerk; P. G. J. Leegwater, Bever wijk; J. W. Meijer, F. L. Mooibroek en J. Nijmeyer, Heemskerk; B. A. R. Prins, Castricum; R. Schouten en H. J. S. Schweitzer, Beverwijk; C. P. G. Splinter, Velsen-Noord; J. J. Top, Beverwijk; A. Westerhof, Heemskerk. Geslaagd voor het examen metaalbe werken B 3c: J. Bakker en J. Bergsma, Heemskerk; J. Dijkstra en W. Doorenbos, Velsen-Noord; G. Edens en G. Elhorst, Beverwijk; W. Engelsma. Velsen-Noord; J. de Haan, Heemskerk; M. A. de Haas, W. Hollander, P. de Jong. J. de Lange en G. J. Leegwater, Beverwijk; T. H. Moole- vliet, Velsen-Noord; H. L. Pichel. Heems kerk; B. A. Redeker, Beverwijk; E. A. Stoffers, Heemskerk. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 JUNI IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat 10 u. ds. J. M. D. van den Berg, 19 u. ds. Alma sr. (jeugddienst); Bethlehemkerk, 10 en 19 u. ds. J. van den Berg. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat, 10.30 en 17 u. prof. J. van Genderen. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel liusstraat, 9.30 u. ds. W. Diepersloot, bevestiging ds. L. Dorst. R.k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225, 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 u. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur Heiligingssamenkomst 12 u.; zondags school; 19.30 u. evangeliebijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk. Koningin Wilhelminakade, 8 uur vroegmis, 10 u. hoogmis; woensdag 9 u. misviering. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat 51-53, 9.30 en 19 u. ds. W. Kos; 20.15 u. jeugdbijeenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum 10 uur dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u. leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 11 10 u. ds. E. H. Boer. De Zeeloods. IJmuiderstrand, 11 u. kerkdienst. IJMUIDEN OOST Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 u. ds. M. E. Duij verman. Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. J. Visser, 19 u. intre de ds. L. Dorst; Bethelkerk, Zeeweg, 9.30 u. Chr. Vreugdehil. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 10 u. ds. G. E. Bakker. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg, 10 u. ds. S. Nij- dam. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 u. hoogmis. R.k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 u. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing, wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeen telijk Vergaderlokaal, Abelenstraat, 10 u. Breking des Broods. Onafhankelijke Baptisten Gemeente, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abee- lenstraat, 10 u. A. J. Visser. DRIEHUIS R.k. Kerk, St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg 111, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT Herv. Gemeente, Dorpskerk, Burg. En- schedélaan 9 u. ds. D. J. Spijkerboer, 10.15 u. ds. K. J. F. Keuning; De Hoek steen, Willam de Zwijgerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis), 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. J. P. Geels, 17 u. A. W. Wubs. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschedé- laan hoek Frans Netscherlaan, 9.30 en 19 u. kandidaat J. Greven. R.-k. Kerk, O. L. Vrouwe van Altijddu rende Bijstand 8, 9.30 en 11.30 u. Volle Evangelie Gemeente. gebouw Cusa, Hoofdstraat 113, Santpoort-Nrd, 10 u. J. J. Bronsveld met gelijktijdig een kindersamenkomst en oppasdienst, 19.30 u. W. H. de Leeuw van Weenen. Doopsgezinde Gemeente, gebouw Cu sa, Hoofdstraat 113, 9.45 u. J. W. Laan. 10.15 u. Avondmaaldienst. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 9 u. ds. L. Brink, mor gengebed; 10 u. ds. L. Brink. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10.00, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.45, 9 (hoogmis), 10.30 en 19 u. Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Aposte len, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef-rustoord en Lom mer lust, zaterdag 15 u. H. Mis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Zondagsdienst R.-k. parochies. O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, tel. 23608. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. G. van Schuppen; De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. J. A. Don, Jeugdkapel 10 u. de heer E. van Hofwegen en de heer J. Reijnen; Vre- devorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. J. A. Don (Viering H. Avondmaal), 19 u. dr. B. Wentsel (ge ref.) viering H. Avondmaal; Prinses- selaankerk Prinsesselaan 10, 10 u. dienst in Doopgezinde kerk, ds. mr. M. N. Riemers, Geref. Kerk, Middelaarkerk, Moens- plein, 9.30 u. ds. C. Meijer, 17 u. ds. A. van Leeuwen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. dr. B. Wentsel (Heilig Avondmaal), 19 u. dr. B. Wentsel (H. Avondmaal en dank zegging). Geref. Kerk (vrijgem.), Herv. Vereni gingsgebouw. Schans 12. 9 en 17 u. ds. J. Meilof. Vrije Evang. Gem., Van Riemsdijk laan 1, 10 en 18.30 u. ds. D. W. Veld kamp. Chr. Gem. Maranatha, Prinsesselaan 19, 10.30 u. Maranathasamenkomst ev. K. Veen. Pinkstergemeente Beverwijk-Heemskerk Ver.gebouw Meerestein, Plesmanweg- hoek-Parmentierstraat, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk Koningstraat 107, 9 u. prof. J. van Genderen, 14.30 u. ds. J. P. Geels. Herst. Apost. Zendingsgem. Geb. Jeugd en Vreugd, Merwedestr.-hoek-Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. Doopsgez. Gem. Gemeens, zomerdienst met Vrijz. Herv., Meerstr. 60, 10 u. ds. mr. M. H. M. Riemers, Evang. Luthers predik. Leger des Heils. Geijssendorfferlaan 4, 10 u. en 19.30 u. maj. A. T. Visser en kapiteine H. M. de Warm. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vr. Hemelvaart, Brede- rodestr., zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en U.u. CASTRICUM R.K. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstr., zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 7.30, 9, 10.30, 12 en 16 u.; Betlehem- kerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Lau rentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8. 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, 10.30 u. ds. H. L. Lieve, 19 u. ds. M. C. Don sr. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Heilig Avondmaal), 19 u. ds. C. Meijer (Heilig Avondmaal en dankzegging). Baptistengem. IJmond. Maerten van Heemskerckstr., 11 u. ds. W. Kos, Hen gelo, 11 u. zondagsschool, 19.30 u. jeugd bijeenkomst. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vr. Geboorte, Lange- buurt, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. VELSEN-NOORD R.K. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.45 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. ds. J. Bronsgeest (Hillegom), 19 u. ds. L. Brink (Velsen- Zuid). WIJK AAN ZEE R.K. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 u. ds. M. C. Don, sr., 18.30 u, dienst Zee- vanc. Geslaagd voor het examen metaalbe werken B 3d: B. Heerta, K. J. P. Blank man en D. P. Blom, Beverwijk; E. Buys- man, Heemskerk; R. Jobse, Beverwijk; J. B. Leeuwerke en J. J. Nagelkerke, Heemskerk; S. Nauta en D. Pit, Bever wijk; H. Rensen en P. Rook, Heemskerk; L. Schiphof, Beverwijk; A. H. v. Straaten, Haarlem; H. S. v. d. Velde en E. J. de Wit, Beverwijk. Geslaagd voor het examen timmeren T3: H. ten Boekei, Heemskerk; M. M. Braams, Beverwijk; J. J. Dekkers, Bak- kum; H. Doll, Heemskerk; R. Eilert, Vel sen-Noord; W. Hamersma en S. Jorritsma, Heemskerk; J. P. v. d. Lugt, IJmuiden; W. H. Molenaar en P. Pesch, Beverwijk; F. N. Provily, Heemskerk; P. Stins, Be verwijk; W. J. Strijland, IJmuiden; J. J. Tmkzel, Heemskerk. Geslaagd voor het examen elektrotech niek E4: J. Borst, IJmuiden; R. Brouwer en M. van Damme. Beverwijk; R. M. Ger- rits, Uitgeest; J. W. Groeneveld en N. C. Groeneveld, Heemskerk; J. H. N. Groen land en G. G. v. Harselaar, Beverwijk; J. Hoekstra en W. Janse, Velsen-Noord; G. Jaspers, IJmuiden; W. Martijn, Bever wijk; T. J. van Ombergen, Heemskerk; H. v. d. Plas. Driehuis; S. Schaafstra, Velsen- Noord; W. Schouwstra, Bakkum; R. N. Smink, Beverwijk; C. W. J. Smit, Heems kerk; P. J. C. Tromp, Beverwijk; C. D. v. d. Velde, Castricum; H. B. de Vries en M. de Vries, Heemskerk. Geslaagd voor het examen procestech niek C4" J. H. Addink en A. Blok, Bever wijk; M. P. Borsje, Wijk aan Zee; T. Boutsma, Heemskerk; J. Dijkstra en T. Fokkens, Velsen-Noord; R. A. Gouloze en R. P. Mus, Beverwijk; J. D. Pilkes, Heiloo; L. S. H. ter Horst, K. T. Terpstra en R. M. J. Zonjee, Beverwijk; A. A. Zijlstra, Heemskerk. Geslaagd voor het examen elektrisch lassen voor beginners: C. J. Schong, Eg- mond aan Zee; B. van Zijp. Beverwijk; C. A. T. Voorhout, Velsen-Noord; G. P. Scheirlinck, Beverwijk: S. J. Pardoen, Uitgeest; M. v. Luyn. Beverwijk: W. T. v. d. Meulen, Velsen-Noord; C. v. Dalsem jr. en C. v. Dalsem sr., Beverwijk; B. J. M. Bruyns, IJmuiden; W. J. Bouwman. Beverwijk; B. Born, Velsen-Noord;- J. B. de la Vitter, Heemskerk; J. P. Vendel en J. Cossee. Beverwijk. Geslaagd voor het examen elektrisch lassen voor gevorderden: A. F. J. Arts en •T. v. d. Giezen, Heemskerk; H. Hage- doom. Krommenie; F. v. d. Kooi en H. S. M. Stengs. Beverwijk: V. C. Vink, Heems- v„-i-. ri Vns, Beverwijk. Geslaagd voor het examen autogeen lassen voor beginners: M. Boon. Bever wijk; C. F. Duiker, IJmuiden: R. Feenstra en J. Raat, Heemskerk: A. M. Rohof en J. Verbree, Beverwijk; S. de Vries en L. J. C. Wassenaar, Heemskerk. SANTPOORT IJmond M.T.S. Ge slaagd voor het examen bouwkunde: V. Buma, H. J. Eken, A. C. J. Nieuwkoop, H. P. Soer, G. H. ten Velden, A. J. Zuuren- donk en D. Zweer, Haarlem; J. C. Bais en C. P. Voorberg, IJmuiden; H. G. M. Oestertolt, Driehuis; H. Bosman, Velsen: A. C. Klein Gunnewiek, Noordwijk; H. J.. Offerhaus, Beverwijk. Geslaagd voor het examen werktuig bouwkunde: P. Koning, J. A, G. Riepma en E. de Vos, Haarlem; A. Blok, IJmui den: B. Brouwer, Velsen; R. P. Beljaards, E. H. Claudius, J. Kamerbeek en H. J. Tijl, Santpoort; W. J. "Akse. F. H. v. d. Berkhof en H. S. Schram, Beverwijk; R. N. Vork, Zandvoort; H. C. Kooper, Aer- denhout. Geslaagd voor het examen elektrotech niek: J. J. M. v. d. Burg, A. J. Liefveld en R. W. v. Maenen, Haarlem; S. B. de Graaf, D. Spijkerman, R. J. v. d. Vlies en D. Voskamp, IJmuiden; J. Heling, R. Kui- oer en P. A. Visser, Beverwijk; J. Fischer, Santpoort; R. S. Korver, Zandvoort; T. G. Potma, Amsterdam. ADVERTENTIE I.IM LIDhN en Iel 14KK4 Garage: Schelriestraat Voor H E V L K W U K GarageBreestraat 55 HAARLEM Technische School St. Petrus. Avondnijverheidsschool en part time onderwijs. Geslaagd voor het examen metaalbewerken: A. H. G. Bakker, A. M. Giebels, H. Hamans, E. Houtsma, Th. Por- tegies, P. Vermeersen en P. van Westen, Haarlem; P. Heemskerk, Zandvoort; G. Slobbe, Heemstede. Geslaagd voor het examen aspirant-gezel timmeren: C. H. M. Bakker, G. A. P. v. d. Bosch, P. M. Hooger- vorst, H. A. C. Könnigh, Chr. F. Korsman, IJ. Lemmers. P. W. M. v. d. Peet, P. I. M. de Reus, H. J. de la Rie, J ,M. Nolet, Chr. H. W. Sipman, F. D. de Vries, A. H. Sta- den, A. H. Wiedijk, G. J. M. Witteman en J. A. Dirkse, Haarlem; H. J. N. M. Booms, Heemstede; M. J. Bouma, Spaarndam; IJ. Lammers, Zandvoort; J. H. Wolkers, Half weg. Geslaagd voor 't examen carrosserie- bouw-staal: R. S. Bakker, H. E. Duin, A. F. de Jonge en R. J. Westdorp, Haarlem; J. M. Wijts, Noordwijkerhout; P. C. Busker- molen, Aalsmeer; A. J. P. van Duin, Hoofd dorp; D. G. J. Venema, De Kwakel; A. N. Heemskerk, Zwanenburg; D. J. C. Sloot, Amsterdam; B. P. Warmerdam, Voorhout. Geslaagd voor het examen metaalbewer- ken-B: A. H. Groeneweg, Hoofddorp; O. van Keulen, Haarlem; R. de Groot en P. Mollema, IJmuiden; F. van Riessen en R. Kaptijn, Bloemendaal. Geslaagd voor het examen carrosseriebouw-hout: W. H. M. Verstege, Haarlem; J. P. van Hout en J. Lodewijk, Den Haag; L. Oostra, Zeist; H. P. Ossebaar, Kwadijk. Geslaagd voor het examen hulpmonteur centrale verwarming: R. P. van Gennip, F. G. Harren, A. B. Karei, W. Mak, M. J. van Steijn en L. A. van Zon, Haarlem; L. J. A. Kroon, Spaarn dam; W. J. van Oosten, Lisse; G. J. v. d. Wiel, Hoofddorp; J. W. L. v. d. Berghe, J. J. de Vijlder, J. H. Peekei en C. Kool, Heemskerk; I. de Boer, Hillegom; F. Meene, Alkmaar; J. P. van Herwijnen en G. Huybertsen, Velsen; J. M. Hoogeland en M. A. C. Korstanje, Beverwijk; P. Ken- beek, Bloemendaal; L de Wachter, Nieuw Vennep; F. M. Braaksma, Haarlemmer- liede. Geslaagd voor het examen monteur centrale verwarming: R. A. Edwards, J. M. Hoogland, A. M. van Leeuwen, J. W. M. Olde Bijvanck, Chr. H. Weber en P. J. IJff, Haarlem; A. N. J. Koning, Egmond Binnen; Th. J. J. Verbeek, Noordwijk; P. M. de Boer en J. M. Zonderhuis, Alkmaar; J. P. W. Burgerihg, Heiloo; B. W. Post en Th. J. de Wildt, Heemskerk; A. G. M. van Engelen, Heemstede; H. Schuiten en L. B. Goll, Zandvoort; G. M. Hart, Hoorn; G. C. Struik, IJmuiden. Geslaagd voor het examen timmeren: A. A. Prins, P. M. Smeenk, P. Smit, G. C. Brouwer, H. F. L. Meyer, A. G. M. v. d. Peet, H. G. van Rijn, J. J. Westerman en J. P. Zwarter, Haarlem; J. A. Berkhout, Zandvoort; J. J. M. v. d. Bos, P. H. M. van Geldorp, H. W. N. v. Warmerdam en C. M. P. Wempe, Haarlemmerliede: H. van Bakel, N. H. Geels en A. C. M. Kuipers, Heemstede; N. F. M. Stokman, Vijfhuizen. Geslaagd voor het examen elektro-tech- niek: G. C. Bakker, R. A. v. d. Bos, R. W. B. Hunting, J. A. M. G. Huijs, E. Kokkel koren, E. M. Laan, T. A. R. v. d. Laan, R. N. Lemmers, R. J. Lourens, H. F. de Nieuwe, L. A. Prins, M. v. Schoor, H. J. J. Schuit, A. S. B. van Soest, F. J. H. Stam, F. B. J. Teeuwen, P. L. M. Wouda, P. H. Damave, P. N. Dekker, W. J. van Dijk, B. A. P. Kamer, P. J. P. M. Klis, J. J. A. Mathot, S. C. Melius, G. G. van Midden, H. G. Miedema, L. J. Moonen, A. G. Nij- meijer en R. W. M. Strikkers, Haarlem; L. Groeneweg, Hoofddorp; G. T. G. Harte, Badhoevedorp; C. H. M. Peeperkorn, F. G. J. v. d. Veldt en P. J. v. d. Veldt, Heem stede; R. v. d. Tol, Zwanenburg; P. G. Baars, Zandvoort; F. W. van Eerden, Bloemendaal; H. T. M. Hackenitz, O ver veen; J. H. Oudendijk, Santpoort. IJMUIDEN De Pino's hebben vrijdag avond een schitterende overwinning be haald op mede-concurrent IICK 3 en staan thans met 14 punten uit 7 wedstrijden on geslagen bovenaan in de vierde klasse C van district West I van de Nederlandse Amateur Softball Bond. In een vlotte wedstrijd werd HCK 3 met een 234 nederlaag naar Haarlem terug gestuurd. Yvonne Bosman was winnende werpster met 5 x 3 slag, 2 x 4 wijd en 6 honkslagen tegen. De Pino's daarentegen plaatsten 12 honkslagen. waaronder een homerun van Annelies van der Does HCK kwam niet verder dan 4 punten, onder meer door schitterende vangballen van Nel Kwak en Loes van Dijk.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6