Jan Janssen in groene trui MERCKX NIET EENS MET TACTIEK VAN PLOEGBAAS GUILLAUME DRIESSENS Tour is voor wielrennen in Nederland belangrijk UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Etappeoverzicht TOUR LOEF ES LEED 12 MAANDAG 29 JUNI 1 970 13 (Van onze sportredacteur) ANGERS Het is goed om de be trekkelijkheid van prestaties in de sport in de gaten te houden. Die stel ling dringt zich vooral op in de Tour. Terwijl Eddie Merckx als een jonge god bewierookt wordt en zich door een haag van applaus en toejuichin gen voortrept over de Franse wegen, trekt enkele uren voor hem Jean Ro- bic langs die zelfde wegen in de re clamekaravaan langs. Jean Robic, de rijdas uit Bretagne, eens winnaar van de Tour de France staat als een clown, gekleed in rennerstenue, de slang van een enorme stofzuiger vast te houden ten faveure van de firma Hoever. Het volk herkent Robic niet in deze smadelijke rol of wil hem niet herkennen. Dat zou een zeer zure les voor velen moeten zijn, maar roem maakt dronken. door Hans Eddie Merckx heeft ook dit weekeinde weer genoeg roem opgezogen, maar hij heeft ook ervaren, dat niet alles loopt zoals hij het hebben wil, ook al lijkt het resultaat van de afgelopen dagen voor hem wonderlijk wel te passen in de Faemino-legpuzzle, die tenslotte in Parijs compleet zal zijn. Want wel moest Merckx zijn gele trui afstaan, maar dat deed hij aan zijn vriend en adjudant te velde, Italo Zilioli, die de etappe van gisteren winnend besloot, nadat zaterdag Merckx zijn maillot jaune behouden had door als derde te finishen achter Guimard en Jan Janssen, de krasse coureur", die dan maar weer bijna de gele trui pakte en dan tenslotte maar de groene trui naar zijn hotel in Angers meenam. Debutant Caballero boekte zijn eerste succes. Het won zaterdag het ploegenklassement. Er zijn harde woorden gevallen gister avond in het Hotel d'Orleans, waar de Faemino's hun intrek hadden genomen. Merckx was het bepaald niet eens met de tactiek van Lomme Driessens zondag. Dat Zilioli en Vandenberghe in de kop groep zaten van zeven man, die 150 kilo meter uit het zicht van het peloton was gebleven, vond hij best. Maar ze hadden geen zwaar werk moeten doen. Merckx kwaad: „Wat koop je ervoor. Je ziet het. Ze hebben 20 seconden overgehouden van de bijna zes minuten van zwoegen. Het gaat mij niet om mijn eigen succes op deze dag. Ik verwijt ook Zilioli niets, omdat hij nu de gele trui heeft. Maar wat voor mij het zwaarst weegt is het feit dat twee van mijn beste mannen zulk onnodig werk hebben gedaan. De Tour is net begonnen. Ik heb al mijn mannen drie weken nodig Dat telt voor mij." Lomme Driessens geeft uiteraard in het openbaar geen antwoord op de verwijten van zijn vedette. Hij zegt al leen maar: „Daar heb je weer zo'n geval dat hij het niet eens is met een beslissing van mij. Hij zal over een paar dagen zien dat het juist was." De komende dagen zullen het leren, maar goed voor de stem ming bij de Faemino's was dat toch alle maal niet. De etappes van zaterdag en zondag verschilden als dag en nacht. Zaterdag was het tempo ontstellend laag. Dat was voor iedereen een grote verrassing. De anderen lieten zich zand in de ogen strooien door de Faemino's, die direct attaqueerden bij iedere aanval, maar het tempo nooit, zoals anders toch gebruike lijk is, hoog hielden, Het leek alsof er een waas van vrees over het peloton lag, zo in de geest van: „Wat heeft Merckx V- \y, v Eerste etappe. Om 10.47 uur offi ciële start van de Tour 1970. Na twee kilometer eerste uitlooppoging Wagt- mans die mislukt. Na vier km. ont snapping van Ghisellini. Voorsprong groeit tot 4.30 min. na 56 km. koers. Na 91 km. wordt Ghissellini ingelo pen. Na de ravitaillering (138 km) vertrekt Labourdette uit het peloton. Na 154 km. wordt hij achterhaald door Leman en Santambrosio. Voor sprong wordt 1.30. Valpartij in pelo ton, waar o.a. Vianen, Benjamins, Go- defroot en Bamamion het slechtof- fer van worden. Bejamins moet tij dens de koers behandeld worden door de dokter. Na 185 km. worden Le- blanc en Labourdette door het werk van de Faemino's en de Ferretti's teruggepakt. Santambrosio capituleert 5 km. later. Na 195 km. vallen In 't Ven en Paolini aan maar Guyot en Bruyere halen hen terug. Na 197 km. gaat Duyndam alleen weg. Hij houdt de solo 5 km. vol. 11 km. voor de finish nemen Merckx, Boifava, Watmans, Guyot en Van Impe een lichte voorsprong. Boifava probeert het daarna alleen. Na 223 km. wordt voor niets gesprint. Leman steekt armen ten onrechte als winnaar op. Een valpartij waarbij Harry Stee- vens betrokken is. Na 224 en een hal ve km. wint Guimard de etappe voor Jan Janssen en Merckx. Merckx houdt de gele trui, Janssen loopt vijf secon den op hem in. Tweede etappe. Na 2 km. probeert Van der Vleuten weg te lopen. Hij krijgt niemand mee. Na 30 km. gaan Frey, Riotte en Steevens met zijn drieën naar voren. Zij worden ingelopen. Na 50 km. komt de groep tot stand, die 150 km. vooraan blijft: Wolfshohl, Delepine, Berland, Iotti, Vandenber ghe en Zilioli (beiden Faemino) en Godefroot. Na 75 km. geeft Driessens zijn Faemino's instructie goed kop te doen. De voorsprong groeit tot maximaal 5.45 min. Na 100 km is Seis (Willem II) de eerste uitvaller. Na 140 km. reageert het peloton fel. De voorsprong smelt weg. Na 200 km. wint Zilioli en verovert de gele trui. Janssen krijgt de groene trui in zijn bezit. Walter Godefroot was betrokken bij een valpartij vlak voor de finish van de tweede etappe. nu weer voor een nieuwe tactische zet uitgebroed. Maar zondag werd het tempo tot een krankzinnige hoogte opgevoerd. De Nederlandse renners kwamen zater dag in deze voor hen ideale, want niet al te moeilijke aanloop, in het Tour-gebeur- ren tot goede prestaties, waarbij vooral het optreden van Jan Janssen en Gerard Vianen opmerkelijk waren. Janssen kwam tenslotte, en daarom was hij zater dag toch niet tevreden, drie seconden te kort om Merckx direct al te onttronen. Janssen werd wel tweede, kreeg een bonificatie van tien seconden, maar Merckx plaatste zich als derde en kreeg dus vijf bonificatieseconden. Dat gebeur de in een tumultueuze eindsprint, die door Frankrijks troetelkind van dit mo ment Cyrille Guimard werd gewonnen. Die eindsprint was een onbegrijpelijke zaak eigenlijk. Hoewel de coureurs toch hadden en ook moesten weten dat het aankomstcircuit nog een keer moest wor den afgelegd begonnen de pure sprinters barstensvol zenuwen voortijdig aan het grote spektakelwerk. Ze reageerden als een stier op het rode doek En dan wel letterlijk en figuurlijk want bij het zien van de rode vlag en de borden die drie honderd meter aangaven joegen ze elkaar op. Alles was op dat moment vergeten in de angst te laat te komen. En zo kon het gebeuren dat de wegsprinters van professie zoals Leman Basso, Godefroot en noem maar op als blinden vooruit stormden. De ontnuchtering kwam nadat Leman de handen in tromf omhoog ge stoken had, omdat hij Basso achter zich gehouden had. De sprinters van de tweede garnituur hadden de zaken beter bekeken. Jan Janssen zigzagde als was het een zes daagse vanuit de dertigste positie naar voren tussen de moegevochten prijsvech ters heen, Ottenbros pakte zijn wiel en ging mee. Toen Merckx ook volgde sprong Ottenbros achter de gele trui aan om goed gelanceerd te kunnen komen, maar Merckx werd ingesloten en Ottenbros werd daardoor kansloos voor de zege die even binnen het bereik van Zoontjes had gelegen. Hij kwam alleen voor en had tot vijftig meter voor de finish nog een lengte voorsprong. Toen viel hij stil. Guimard maakte zijn kattesprong en Janssen kon Merckx net voor blijven. Voor de Cabal- lero's werd het een goede dag omdat Duyndam, Zoontjes en Vianen het ploe genklassement veroverden en 1800 gulden in de prijzenpot spurtten. Vooral voor Vianen was het een goede beloning. Hij was samen met Benjamins en nog een aantal coureurs ten val ge komen. In de chaos scheen Benjamins er het ergst aan toe. Vianen pakte zijn fiets op de schouders en rende de wagen van Peters tegemoet omdat zijn voorwiel dub bel gevouwen was. Voordat hij weer op de fiets zat was hij anderhalve minuut kwijt geraakt. Als enige kwam Vianen terug na een geweldige achtervolging in de open vlakte met een strakke wind te gen. Tenslotte had hij nog zo veel kracht over om mee te spurten. Hij was wel zo eerlijk om te zeggen dat hij geboft had met de vergissing van de pure sprinters. Voor Harry Steevens verliep het alle maal minder prettig. Hij kwam in de laatste ronde te vallen terwijl hij zich achter Wagtmans in een goede positie gemanoeuvreerd had. Hij wilde langs Wagtmans en riep: „naar links". Wagt mans die net tevoren door Leman aan zijn shirt getrokken was („Ik neem het Le man niet kwalijk als ik een sprinter was deed ik het ook"), ging niet opzij („waar om zou ik opzij gaan. We zijn toch niet meer bij de nieuwelingen bezig"). Het gevolg was dat Steevens binnen door wilde gaan en stevig op zijn linker schouder terecht kwam. Hij had het geluk dat er niets gebroken was. Steevens was trouwens dit weekend toch een geweldige pechvogel want gisteren kreeg hij in Angers vijf kilometer voor het einde een De eindsprint van de eerste etappe. Eerste werd Guimard, Janssen slaag de er in Eddy Merckx voor te blijven. lekke band en kon toen niet meer met het peloton binnenkomen. De dag van gisteren bracht al direct diverse renners in moeilijkheden. Zo zelfs dat Ward Seis van Willem II en Huub Harings van Caballero amechtig moesten afhaken en tenslotte de strijd staken. Caballero zag ook Benjamins in moeilijkheden komen. Hij had veel last van de blessures die hij zaterdag had opgelopen. Hij kon niet met het peloton op tijd binnenkomen, maar dat kwam ook omdat hij een wiel aan Steevens moest afstaan toen deze plat was gereden. Er valt af te wachten wat de Nederlanders de komende dagen zullen klaarspelen. Wagtmans, die goed meedraait ziet het allereerste gewin maar als kattegespin. „Straks als het echt moeilijk gaat wor den, dan kan ik pas zeggen of ik en de anderen sterk rijden. Ikzelf ben nog pes simistisch." Niettemin zit Wagtmans vol op in het strijdgewoel. Hij groeit toch weer in de Tour. Wagtmans en Ottenbros, die 's morgens kwaad was omdat niemand hem de vori ge dag met zijn verjaardag had gefelici teerd, zaten met de goed rijdende Ser- penti als drie goede Willem II-represen- tanten vooraan in de spurtende groep die net niet de koplopers had kunnen terug pakken. Die kopgroep had een voorsprong van bijna zes minuten moeten prijsgeven. In de laatste zestig kilometer, toen BIC noodgedwongen, (Janssen: „We moesten wel; hadden we Grosskost maar vooraan gehad dan hadden we ons kunnen spa ren") hard moest werken. Mann deed het ook en eveneens Eddy de machtige zelf. Hij kon zich niet veroorloven vijf minuten te verspelen aan Italo Ziliolo. Dat zou voor hem al te gek zijn geweest. Grommend deed hij zijn kopwerk zodat er een merkwaardige coalitie ontstond. Niet de coalitie die al te doorzien valt rond Merckx. Het wordt duidelijk dat de ploegen Mann en Ferretti een verbond met Faemino hebben gesloten. Voor hen vielen er gisteren nog geen triomfen te boeken. Die waren toch weer voor Merckx' formatie. Zilioli werd een en Vandenberghe, n.ede dank zij het feit dat Berland Godefroot vlak voor de fi nish in een val had meegesleept, tweede. De vraag is nu maar of de overwinning van de Faemino's een Pyrrhus-overwin- ning is geweest. Wie krijgt gelijk Merckx of Lomme Driessens? Rombouts De uitslag van de eerste etappe is: 1. Guimard (Fra. Caput) de 224,5 km in 5 50,24 (met tijdsvergoeding 5.50,04412, Janssen (Ned.-De Muer) z.t. (met tijds vergoeding 5.50,14); 3. Merckx (Bel.-Dries- sens) z.t. (met tijdsvergoedinng 5 50,19); 4 Van Ryckeghem (Bel.-Cools) z.t.; 5. Óttenbros (Ned.-Vissers) z.t.; 6, Duyndam (Ned'.-Peters) z.t.; 7. Ce es Zoontjes (Ned.-Peters) z.t.; 8 Van Vlierberghe (Bel.-Martini) z.t.; 9. Via nen (Ned.-Peters) z t.; 10. Pdelman (Bel.- Caput) z.t.; 11. Roger de Vlaeminck (Bel.- Schotte) 5.50,24; 12. Nemesio Himenz (Spa.-Langarica) z t.'; 13. Guyot (Fra.- Stablinsky) z.t.; 14. Agostinho (Por.-De Gribaldy) z.t.; 15. De Boever (Belg-Schot- te) z t.; 16. Wagtmans (Ned. Vissers) z.t.; 26. Zoetemelk (Ned.-Schotte) z.t.; 30. Van Katwijk (Ned.-Vissers) z.t.; 58 Dolman (Ned. Vissers) z.t.; 78. Schepers (Peters) z.t 85. Rentmeaster (Peters) z.t.; 89. Den Hartog (Peters) z.t.; 90. Pijnen (Vis sers) z.t.; 108. Beugels (Schottd) z.t 118. Benjamons (Peters) z.t. 121. H. Harings (Peters) z t.; 127. Wouters (Peters) z.t.; 132. Van der Vleuten (Vissers) z.t.; 138. Hoogerheide (Vissers) z.t.; 139. H Stee vens (Peters) 5.51,14. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Zilioli (It., Driessens) 4 41,19 (met bo nificatie 4.40,59); 2 Van den Berghe (Belg.) 4.41,20 (met'bon. 4 41,20); 3. Go defroot (Belg, Pezzi) 4.41.21 (met bon. 4.41,16); 4 Berland (Fr., Muer) 4.41.35; 5. Eric de Vlaeminck (Belg, Schotte) 4.41,43; 6. Roger d'e Vlaeminck (Belg, Schotte); 7. Ottenbros (Ned„ Vissers); 8. Van Rycke- gem (Belg, Cools); 9 Serpenti (Ned„ Vis sers); 10. Nassen (Belg. Schotte) allen 4.41,43; 11. Durante (It.. Giganti); 12. Dol man (Ned. Vissers); 13. Janssen (Ned De Muer); 14 Zoontjens (Ned. Peters)15. Van Katwijk (Ned., Vissers); 16 Wagt mans (Ned„ Vissers); 17. Jimenez (Sp., Langarica); 18 De Bie (Belg, Cools); 19. Labourdette (Caput); 20 Mogens Frey (Den., Gribaldy); 24. Merckx (Belg, Driessens) allen in 4.4Ï,43; 32. Rentmees ter (Ned., Peters) 4.41,54; 35 Zoetemelk (Ned., Schotte) 4.41,56; 71. Beugels (Ned„ Schotte); 84 Duyndam (Ned., Peters); 87. Vianen (Ned., Peters): 89. Pijnen (Ned.. Vissers); 97. Schepers (Ned., Peters); 105. Van der Vleuten (Ned Vissers) allen in 4.41,56; 133. Steevens (Ned., Peters) 4.43.04: 134. Den Hartog (Ned Peters) z.t.; 136. Wouters (Ned„ Peters) z.t.: 141. Benja mins (Ned Peters) 443,33; 143. Van Hoo gerheide (Ned., Vissers) z.t. Algemeen klassement Algemene rangschikking na de tweede etappe: 1. Zilioli (It., Driessens) 10 41,45; 2. Merckx (Belg, Driessens) op 4 sec.; 3 Janssen (Ned., de Muer) op 7 sec.; 4, Grosskost (Fr De Muer) op 13 sec.; 5. Mogens Frey (Den., Gribaldy) op 23 sec.; 6. Van den Berghe (Belg, Driessens) op 26 sec.; 7. Van Springel (Belg, Cools) op 31 sec 8. Guimard (Fr., Caput) op 32 sec.; 9. Roger d'e Vlaeminck (Belg, Schot te) op 35 sec.; 10. Ocana (Sp., De Muer) op 37 sec 11. Godefroot (Belg, Pezzi) op 39 sec.; 12. Thomas Petterson (Zwe., Mar tini) op 4i sec.; 13. Gonzales Linares (Sp Langarica) en Zoetemelk (Ned., Schotte) beiden op 42 sec.; 15. Gosta Petterson (Zwe Martini) op 45 sec.; 15. Boifava (It., Albani) en Poulidor (Fr., Caput) beiden op 46 sec.; 18. Wagtmans (Ned., Vissers) en Berland (Fr., De Muer) beiden op 48 sec 20. Schutz (Lux., Albini. Aaimar (Fr., Stablinsky), Agostinho (Port.. De Gribaldy), Eric de Vlaeminck (Belg. Schotte)Van der Vleuten (Ned., Vissers) en Paoloini (It., Giganti) allen op 49 sec.; 26 Duyndam (Ned.. Peters) op 51 sec.; 47. Vianen (Ned., Peters) op 59 sec.: 52. Sche pers (Ned. Peters) op 1.01; 55 Beugels (Ned„ Schotte) op 1,03; 58. Pijnen (Ned Vissers) en Zoontjens (Ned. Peters) 1.05; 68 Dolman (Ned'„ Vissers) op 1.08; 89. Van Katwijk (Ned., Vissers) op 1.18; 93. Ottenbros (Ned., Vissers) op 1.22; 108 Rentmeester (Ned., Peters) op 1.35; 117. Serpenti (Ned Vissers) op 149; 124. Den Hartog (Ned., Peters) op 2.15; 135. Stee vens (Ned. Peters) en Benjamins (Ned., Peters) beiden op 2 56; 140. Van Hooger heide (Ned„ Vissers) op 3.16. Ploegenklassement 1 Driessens (Ziliolo, Van den Berghe en Merckx) 14 04.22; 2. De Muer) 14.05.01; 3. Schottel4.05.09 21 plaatsen; 4. Vissers (Ottenbros, Serpenti, Dolman) zelfde tijd 28 plaatsen); 11. Peters (Zoontjens, Rent meester, Duyndam) 14 05.33. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 32.06 31; 2 Driessens 32.06.32 3. De Gribaldy 32.07.30: 4 Schotte 32.07,34; 5. Cools 32.07 44; 6. Vissers 32.07.51; 10 ex aequo: Giganti en Peters 32.08.11, Puntenklassement l Janssen (Ned.) 33 pnt: 2. Guimard (Fra.) en Zilioli (It.) 30 pnt; 4. Merckx (Belg) 27 5. Van d'en Berghe (Belg) 23; 6 Van Rijckeghem (Belg) 22; 7. Otten bros (Ned.) 21; 8. Godefroot (Belg) 17; 9. De Vlaeminck (Roger) (Belg) 15; 10. Berland (Fra 14. Bergklassement 1. Ghiselli (Fr.) 6 pnt: 2. Jotti (It.) 5 pnt; 3 Guimard (Fr), Van den Berghe (Belg) en Wolfshohl (W.-Dld) allen 3 pnt. ANGERS. De Tour is voor 6e Nederlandse wielrennerij een belang rijke zaak. Niet alleen voor de cou reurs individueel. Het profwielrennen zit in Nederland momenteel in het slop. Nadat er de laatste jaren een stijging van het aantal wedstrijden voor beroepsrenners was te constate ren, viel de belangstelling voor deze criteria dit seizoen zo tegen, dat ver scheidene koersen volgend jaar niet meer op het programma zullen ko men. Daar zijn onder andere de rondes van St. Willibrord, Reijen en Dintel- oord bij. In St. Willibrord, waar men toch sterke banden heeft met de wiel rennerij, kwamen maar 1800 betalende bezoekers, in Rijen waar er vroeger zo'n 15.000 kwamen kijken, liep het terug tot 1500. Het ziet er dus naar uit dat er aanmerkelijk minder werk gelegenheid voor de Nederlandse profs in ons land komt. Enkele coureurs zoals met name de in het buitenland koersende renners als Jan Janssen zal dat niet een al te grote zorg zijn, maar iemand als Harm Ottenbros, de wereldkampioen, die zijn werkgebied vooral in Nederland heeft, vindt de situatie wel verontrustend en mèt hem nog verscheidene anderen. Een goede Tour de France die in Nederland in spirerend werkt, zou nieuwe impulsen aan het profwielrennen kunnen geven. Ottenbros heeft die terugloop van interesse al aan den lijve ondervon den. Vlak voor het vertrek naar de Tour vroeg de organisator van de Ron de van Kortenhoef hem voor 200 te komen rijden. Als men wat van start- gelden afweet, is dat een belachelijke zaak. Een wereldkampioen en ook zo één als Ottenbros zelfs toucheert normaal en zeker in het buitenland vele malen meer dan ƒ200. Het is een illustrerend voorbeeld. Vandaar dat Harm Ottenbros een goede Tour wil rijden. En zo zijn er nog meer Neder landse coureurs die de ernst van de toestand inzien. Als de renners dat inderdaad serieus nemen, kan het een injectie zijn voor het optreden in de Tour en niet alleen de eerste dagen, nu alles nog op rolletjes loopt en er geen berg aan de horizon te zien is. Harm Ottenbros is het afgelopen jaar onnoemelijk veel ervaringen rij ker en in zekere zin illusies armer geworden. Ottenbros, die vlak na het behalen van de wereldtitel op het cir cuit van Zolder te kennen gaf dat hij niets voelde voor de Tour de France, omdat hij zijn geld met de Regen boogtrui op een andere manier wilde verdienen, is nu 180 graden omgesla gen in zijn kijk op de zaak. Nu is hij geladen in de Tour, om de reden die we boven geschetst hebben, maar ook omdat hij zich nog steeds waar moet maken. Hij reed zesdaagses, hoewel hij in feite gruwde van het rondjes rijden („afschuwelijk werk"). Hij viel in de Ronde van Andalusië, hij brak zijn pols in de Ronde van Vlaanderen. Er viel niets te oogsten, want Otten bros moest werkeloos in Hoogerheide blijven zitten. Zijn voorseizoen was weg, een voorseizoen waarin een we reldkampioen zijn trui te gelde moet maken. Harm Ottenbros is een vergeten we reldkampioen geworden. Nog niet zo lang geleden kon men in een Frans wielerweekblad lezen: „Weet u nog, lezers, wie de wereldkampioen bij de profs is? Dat is ene Harm Ottenbros uit Nederland." Ottenbros merkt het goed, dat hij tot nu toe behalve in de Ronde van Luxemburg, waarin hij een rit won niets heeft laten zien als champion du monde Hij heeft trouwens wat de publiciteit betreft een merkwaardige instelling, ook nu nog. Het is er niet een van een echte we reldkampioen. Want wat zegt hij: „Ik houd niet van die drukte om me heen, al dat gedoe. Er zijn een paar Franse journalisten bij me geweest in Limoges voor de Tour, maar er zijn geen grote interviews geweest, want ik spreek geen Frans. Als er toevallig iemand in de buurt is om wat te vertalen dan is dat meegenomen." Ottenbros blijft dus wat dat betreft amateur. Figuren als Harry Janssen zien dat beter. Ze spreken Frans of proberen dat in ieder geval via lessen te doen. Het is gewoon een noodzaak. Ottenbros zit te springen om goede uitslagen. „In deze Tour moet ik het maken, nadat de Nederlandse kam pioenschappen voor mij een misluk king zijn geworden. Op die nationale titel had ik alles gezet." En Ottenbros zegt bitter: „Maar de Cabballero's hebben dat kampioenschap door hun manier van rijden verziekt." Dat mag dan zo zijn. Ottenbros heeft daar ge woon de slag gemist. En dat zit hem dwars. En nu .nikt hij op de Tour. „Vorig jaar werd ik twee keer tweede achter Hoban en Van Springel. Ik wil nu twee etappes winnen. Dat is het minste wat ik doen kan om mijn pres tige en daarmee mijn geldwaarde te OTTENBROS herwinnen. Op 16 augustus ben ik mijn regenboogtrui kwijt. De wereldkampioen, die op het mo ment sterk rijdt, heeft nog geen con tract getekend voor het volgend jaar bij Willem II, ook al heeft hij het thuis liggen. „Ik kan hetzelfde verdienen als dit jaar, maar ik wil nog wat wach ten. Ik had een contract voor drie jaar in totaal willen hebben, maar daar voelen ze bij Willem II niets voor. Ik wil eerst nog eens zien wat ik de komende maanden doe". Ottenbros heeft trouwens sterk de indruk dat Willem II na dit seizoen stopt als sponsor. Hij redeneert: „Vo rig jaar was men zeer nerveus voor de Tour en moest iedereen al getekend hebben. Nu hoor of zie je niets van nieuwe contracten. In ieder geval is er nu geen druk om al te tekenen." Zou Ottenbros bij Cabballero willen fiet sen? Hij zegt het liefst in een Neder landse formatie te willen rijden. „Dan zullen ze me meer moeten betalen dan ik bij Willem II kan krijgen. Ik vind dat Caballero slecht geleid wordt. Gé Peters is veel te slap. De successen die geboekt worden door de Caballe- ro's zijn schijn. Er zijn toch een paar dopingzaken geweest. Ik wil het alle maal in deze Tour nog wel eens zien." Aldus schijnt Ottenbros de schepen op weg naar Caballero wel verbrand te hebben met deze uitspraak. Hij heeft nog geen aanbiedingen gekregen van andere ploegen. De internationale wielerwereld kent Ottenbros nauwelijks. Hij ziet dat zelf ook: „Ze zijn mij vergeten. Ik zal in deze Tour zo rijden, dat ze weer naar me toekomen." Wellicht voor het start- geld voor Kortenhoef en andere cri teria dan weer hoger. Wellicht komt dan mede door successen van an deren (zoals in de eerste etappe vijf Nederlanders bij de eerste tien en het ploegenklassement voor Caballero een aardig beginnetje was) ook weer de interesse in Nederland zo terug, dat de organisatoren van citeria het toch weer aandurven wedstrijden te orga niseren, maar dan moeten er wei exceptionele successen komen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13