Jan de Vries compenseerde met zijn tweede plaats in 50 cc ruimschoots de lichte teleurstelling van Aalt Toersen GIACOMO AGOSTINI EN ANGEL NIETO WAREN OOK IN ASSER TT SUPERIEUR Roger Taylor bezorgde Laver eerste Wimbledon-nederlaag na tien jaar Twee coureurs verongelukt 152 i! k Tweede plaatsen voor Hezemans en Van Lennep Strafschoppen in plaats van loten in Europacup Wimbledon in cijfers MAANDAG 29 JUNI 1970 14 (Van onze sportredactie) BSII ASSEN Lange tijd zag het er zaterdag naar uit dat Angel Nieto, de 23-jarige Madrileense coureur, zich althans wat betreft de 40ste Asser TT de „Agostini van de lichtste klas sen" mocht wanen. Immers, Nieto die reeds 's morgens had gezegevierd in de 50 cc, leek enkele uren later ook in de 125 cc op weg naar een schitte rende triomf. Halverwege zijn tweede race had de furieuze Spanjaard reeds een onaantastbaar lijkende voor sprong veroverd op de Suzuki van de Westduitser Dieter Braun, de leider In het puntenklassement voor de wereldtitel. Maar opeens, tn de zevende ronde, moest Nieto voor de zoveelste maal in zijn carrière de tol betalen voor de roe keloze snelheid waarmee hij zijn Der- bi-machines soms opjaagt tot honderden meters voorsnrong op zijn rivalen. Als Nieto weer één van zijn dolle buien heeft, bestaat er voor de achtervolgende meute nog maar een parool: afwach ten tot zijn machine het begeeft. In Assen werd dat geduld van de con currentie opnieuw beloond. Terwijl een wanhopige Nieto zijn opeens haperende machine naar de pits moest sleuren, kon Dieter Braun rustig en weloverwogen naar zijn vierde Grand Prix zege sturen. Aalt Toersen, die mede door Nieto's rare kuren nog naar een verdienstelijke vier de plaats in de 125 cc. klasse mocht op klimmen, haalde later grinnikend zijn schouders op: „Nieto rijdt soms als een gek. Dit had hem toch niet mogen ge beuren? Als hij wat rustiger had gere den, was hij zeker winnaar geworden". Terwijl Dieter Braun zich in de 125 cc. klasse zo weinig opvallend tijdens de trainingen, tenslotte met ruim een mi nuut voorsprong op de rest van het veld de zege greep, vocht Dave Simmonds, de Britse wereldkampioen, zich naar de tweede plaats, daarmee de eerste pun ten behalend voor de prolongatie van zijn wereldtitel. Achter dit tweetal stre den Szabo, Gruber en Toersen om eer volle klasseringen. Toersen kwam ten slotte met een vierde plaats goed voor de dag en datzelfde kan gezegd worden van Jan de Vries die zijn MZ naar de zevende plaats manoeuvreerde. Toersen en De Vries: zij vormden al rijden zij niet meer voor dezelfde „stal" ook dit jaar weer het koppel waaraan de 130.000 Nederlandse toeschouwers het meeste plezier konden beleven. De lichte teleurstelling die Toersen hun met zijn vijfde plaats in de vijftig cc. bezorgde, compenseerde Jan de Vries ruimschoots. De man uit St. Jacobi Pa rochie vocht met de Spaanse Derbi rij ders Nieto en Canellas felle duels uit en nestelde zich uiteindelijk evenals vo rig jaar op de tweede plaats. De Vries toonde zich tevreden over die prestatie hoewel hij enigszins spijtig stelde: ,,Toch had er meer ingezeten als we de Kreid- ler anders hadden afgesteld. Normaal rijd ik met zes versnellingen, maar dit maal hadden wij uit angst voor de wind de machine een tandwieltie af gesteld, zodat ik maar vijf versnellingen kon gebruiken. We waren bang, dat de motor anders enorm zou gaan gieren, maar die angst is overdreven gebleken. Kijk maar naar de Derbi's: die hadden hun machines normaal afgesteld. Daar om konden zij op de lange rechte stukken zoveel op mij winnen, want ik ben er van overtuigd dat de Kreidler momen teel in pure snelheid niet voor ze opzij hoeft te gaan". Die 50 cc. race had een uiterst merk waardig verloop. Eerst was er de slech te start van zowel Toersen als Nieto en toen in d eeerste haakse bocht de dramatische val van Toersen. De illu sies van de kleine Staphorstenaar wer den door die buiteling versplinterd, ook al ondernam hij later een rush van de twaalfde naar de vijfde plaats. Hoezeer Toersen op een triomf had gerekend, bleek na afloop uit zijn woorden: „Na tuurlijk had ik hier kunnen winnen. Was ik in de training immers niet verreweg de snelste geweest? En als je dan na gaat dat je de trainingstijden in de wed strijd meestal met zo'n vijf seconden verbetert, dan begrijp je wel hoe gun stig mijn kansen lagen". Zijn val kon hij niet verklaren: „Ik weet het niet. Misschien lag er op die plek wat zand. Ik was de bocht in feite al door, gaf een stoot gas en ging opeens onderuit. De baan? Ja, ik weet dat die een speciale behandeling heeft gehad, maar ik zou die val toch niet daaraan durven toe schrijven. Ik slingerde en wipte nogal vaak, maar dat kan ook aan mijn fiets hebben gelegen". Toersen acht zichzelf nog niet uitge schakeld voor de strijd om de wereld titel maar hij geeft toe „dat het nu wel erg moeilijk zal worden". Wat de pure snelheid van zijn Jamathi betreft, ge looft hij dat de achterstand op de der bi's iets is geslonken. Maar hij zegt ook: „Die Derbi's zijn wel een stuk betrouw baarder geworden. Daar hebben ze het afgelopen jaar met succes aan gewerkt". „Dolleman" Angel Nieto leek zowaar nog enige tactiek aan te wenden om Jan de Vries van een tweede plaats af te houden ten behoeve van zijn collega's Canellas. Nieto bouwde een grote voor sprong op, maar bleek twee ronden voor het einde toch weer gelijk te liggen met zijn twee achtervolgers. De Vries: „Nie to liet zich opzetteliik afzakken om Canellas te helpen". De Vries zorgde er echter voor dat hij niet „geblok keerd" werd. Zelfs nam hij nog even de leiderspositie van Nieto over, zodat de Spanjaard zich ijlings gedwongen zag alleen nog maar aan zichzelf te denken. Tot aan de finish bleef De Vries Ca nellas achter zich houdend Nieto be dreigen. Ook in deze klasse was Toersen niet de enige Nederlander die met tegensla gen had te kampen. Door machinepech werd de Jamathi van Martin Mijwaart en de Kreidler van Jos Schurgers ver terug geworpen. En dat terwijl deze Ne derlanders voordat hun machines be gonnen te haperen waren opgerukt naar respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Giacomo Agostini en overwinning zijn twee begrippen die in de motorsportwe reld onverbrekelijk met elkaar verbon den zijn. Al meer dan drie seizoenen be heerst de Italiaanse „beau gargon" „met zo'n uiterlijk" stelde de al even befaamde Mike Hailwood eens vast, „was ik naar de film gegaan en was ik nooit op een motorfiets gekropen" de zware klassen op de Europese circuits. Zijn wereldtitels incasseert hij als een jaarlijks dividend. Zes maal viel hem die hoogste eer te beurt en aan het eind van dit seizoen is zijn score ongetwijfeld opgelopen tot acht. Slechts één kam pioenschap is hij dan nog maar achter bij de meest-succesvolle renners aller tijden: de kleine Italiaan Carlo Ubbiali en de gefortuneerde Brit Mike Hailwood. Ook in de Asser TT maakte de 28-jari- ge uit Bergamo afkomstige Italiaan geen uitzondering op de regel dat de 350 cc.- klasse en die van de halve liters zijn persoonlijk eigendom zijn. Na een ge speeld slechte start degradeerde hij ta lenten als Phil Read en Renzo Pasolini tot figuranten in de 350 cc.-klasse. In de zwaarste klasse toonde de donkere Ita liaan al direct zijn ware gezicht door in enkele ronden vijftien seconden uit te lopen op de machteloze achtervolgers en tenslotte te winnen met een kleine twee minuten voorsprong. Na het verdwijnen van Mike Hail wood van de circuits vormen de beide klassen het traditionele vaste nummer van Agostini en zijn vuurrode drie cilin der MV-Agusta. De machine, een schep ping van de briljante constructeur ir. Magni is onverwoestbaar. Geen moment kent Agostini de angst dat een mecha nisch defect hem zal terugwerpen. De winst van pk's die de ontwerper elk jaar boekt brengt de concurrentie steeds weer in een hopeloze positie temeer daar de betrouwbaarheid van de machine onaan tastbaar schijnt. Ook dit jaar was Agostini de enige rij der die voor twee nieuwe records zorg de. In de 350 cc.-klasse stelde hij het wedstrijd- en het ronderecord, die hij verleden jaar eveneens verbeterde, scherper. Bij de halve liters behoorden verbeteringen eigenlijk al bij voorbaat tot de onmogelijkheden doordat de concur rentie van de start af werd gedeklas- seerd door het Italiaanse talent. Het heeft er veel van weg dat Georg Auerbacher eindelijk zijn vurigste wens in vervulling ziet gaan. Jarenlang heeft de Duitser die al die tijd tot de beste zij- spancoureurs behoort vergeefs op de we reldtitel gejaagd. Auerbacher raakte het vorig seizoen zelfs zo ontmoedigd dat hij besloot de BMW de rug toe te keren. Na enig aandringen van zijn bewonde raars is hij dit jaar toch maar weer op de zijspancombinatie gesprongen en zie met Hermann Hahn aan zijn zijde bezet te hij na drie van de acht Grand Prix races die er in deze klasse verreden wor den zowaar de bovenste plaats. Zij het dat het verschil met Klaus Enders zijn grootste rivaal wiens BMW een iets ho gere snelheid kan produceren, uiterst ge ring was. In Assen heeft Auerbacher zich even wel verder van zijn concurrent verwij derd. Auerbacher incasseerde vijftien punten met zijn eerste plaats terwijl En ders niets aan zijn totaal kon toevoegen. Al in de eerste ronde bracht Enders zijn BMW bij de pits tot stilstand om na een inspectie te besluiten niet meer op het circuit terug te keren. Voor Auerbacher 7 Zesvoudig wereldkampioen Giacomo Agostini triomfeerde in Assen zowel in de 350- als 500-cc klasse. Hier jaagt hij in de halve~literklasse onweerstaanbaar naar de finish. lag toen de weg naar zijn tweede Grand Prix zege (na West-Duitsland) open. Uitslagen: 50 cc klasse (acht ronden, 61.64 km) 1 Angel Nieto (Sp) Derbi 30.23.4 (gem. snelheid 121,688 km-u, 2 Jan de Vries (Ned) Kreidler 30.23.7, 3 Salvador Canellas (Sp) Derbi 30.24.0, 5 Aalt Toersen (Ned) Yamathi 31.56.3. Stand: 1 Nieto 60 pnt, 2 Kunz 35, 3 Toersen 29, 4 Canellas 26, 5 De Vries 24, 6 Schurgers (Ned) 19. 125 cc (veertien ronden, 107,86 km): 1 Dieter Braun (W.-Dtsl) Suzuki 49.06.6 (gem. snelheid 131,780 km-u), 2 Dave Simmonds (GBr) Kawazaki 50.10.1, 3 Laszlo Szabo (Hon) Mz 50.23.5, 4 Aalt Toersen (Ned) Suzuki 50.42.8. Stand Braun 60 pnt, Jansson 37, Gruber 23. 250 cc: (17 ronden, 130,97 km) 1 Rodney Gould (GBr) Yamaha 56.32.9 (gem. snelh. 138.970 km-u), 2 Phil Read (GBr) Yamaha 56.35.9, 3 Jamo Saa- rinen (Fin) Yamaha 57.16.4. Stand: 1 Gould 52 pnt, 2 Saarlnen 31, 3 Car- ruthers 30, 4 Herrero (Spa) 27. Uitslag 350 cc (20 ronden, 154.89 km-u) 1 Giaco mo Agostini (It) M. V. Agusta 63.33.8 (gem. snelh. 145.450 km-u), 2 Renzo Pasolini (It) Benelli 63.43.8, 3 Phil Read (GBr) Yamaha 64.57.4. Stand wereldkampioenschap: 1 Agostini 60 p., 2 Carruthers 32, 3 Mortimer en Pessonen 13. Uitslag 500 cc (20 rond, 154,09 km): 1 Giacomo Agostini (It) MV Agusta 64.34.9 (gem. snelheid 143.157 km-u), 2 Angelo Bergomonti (It) Aermac- chi 66.25.8, 3 Alberto Pagani (It) Linto 66.44.0. Stand: 1 Agostini 75 pnt, 2 Bergamoti 32, 3 Mulloy 30. Uitslag van de zijspanraee (14 ronden, 107,86 km): 1 Georg Auerbacher-Herman Hahn (WD1) BMW 49.48.6 (129.938 km-u), 2 Horst Owesle-Julius Kremer (WD1) Munch Urs 49.49.4. Stand: 1 Auerbacher 47 pnt, 2 Chauzu 32, 3 Enders-Kalach 30. GEWICHTHEFFEN. De Russische ge- wichtheffer Jan Tals heeft het wereld record drie Olympische oefeningen in de zwaargewichtklasse gebracht op 562,5 kg. Het oude record stond op naam van de Rus Jakoebofski met 560 kg. De Rus Vassily Alexejew heeft drie wereldrecords verbeterd in de categorie superzwaargewicht. De 28-jarige atleet, die dit jaar in Minsk als eerste de 600 kg-grens in de driekamp overbrugde, en sindsdien al een totaal van 607,5 kg be haalde, kwam nu tot 612,5 kilogram. ROGER TAYLOR (Van onze sportredactie) WIMBLEDON Het bleek ten slotte dan toch geen legende te zijn. Rod Laver was niet onoverwinnelijk. Sinds zaterdag is dat een vaststaand feit geworden. 14.000 toeschouwers op het hete centrecourt van Wimbledon werden er tot in het diepste van hun sporthart door geschokt. Maar, wat was het ook een glorieuze dag voor Groot-Brittannië, want de man die dit onmogelijke mogelijk maakte was een Brit. Roger Taylor, de zoon van een dokwerker uit Sheffield, sinds en kele jaren prof zonder veel glans, bracht de koning der amateurs en de keizer der profs met beide benen op de aarde terug. De 28-jarige Taylor onttroonde de Australische „tennis- asceet" niet alleen, maar hy luidde waarschijnlijk het begin van de neer gang in van een der grootste tennis sers aller tijden. In een tiidsbestek van een uur en vijf tig minuten werd de „Rocket van Rock- hampton" uit Australië 31 jaar een verdwaald projectiel, door de donkere Brit, de enige die vast in dit wonder ge loofde, uit zijn vaste baan gedrongen en geconfronteerd met de eerste nederlaag sinds tien jaar op het eerbiedwaardige Wimbledon, een „verbanning," die met 4-6, 6-4, 6-4, 6-1 bitter hard aan kwam. En Rod Laver, die met zijn tennis een vermogen heeft vergaard, had voor een speler van zijn kaliber geen aannemelijk verweer. Hij trachtte dat ook niet te vin den, misschien verdoofd als hij nog was door de „overval" die op het voornaam ste centrecourt ter wereld op hem was gepleegd. De tennismiljonair zat daar in dat kleine kamertje achter de tribunes, waarop het geroezemoes over de „coup" van Roger nog lang niet was verstild en bekende bijna onhoorbaar: „De condities waaronder gespeeld moest worden waren moeilijk. Het gras was snel, de baan was stoffig en verraderlijk door de droge zo mer." Tegelijkertijd moet hij zich heb ben gerealiseerd, dat het een uitvlucht betrof voor een profspeler van zijn uit zonderlijk formaat, die op alle banen en onder alle omstandigheden kon winnen als hij dat wilde. En Rod Laver de kei harde roodharige boerenzoon uit het Aus tralische Queensland, wilde opnieuw Wimbledon winnen. Voor de derde ach tereenvolgende maal, voor de vijfde maal in totaal en niemand twijfelde daaraan. Ook niet toen hij de tweede en de derde set aan Roger Taylor moest laten. Maar zelfs voor Rod Laver, de groot slam-winnaar in het kwadraat, was dit maal geen herstel weggelegd. Zijn anders zo trefzekere linkerarm bleef machteloos temidden van het fanatieke Engelse pu bliek, dat zijn kersverse Roger Taylor, omdat hij tenslotte toch Brit is, opzweep te naar ongekende hoogte. Maar dat al leen was niet doorslaggevend. Hoor wat Laver zelf opbiechtte over de doorgestane misère op de eenzame hete steppen van Wimbledon. „M'n service was machte loos. De dubbele fouten (tien in totaal) waren het ergste en mijn eerste service wilde niet in. Ik voelde me vooraf voor treffelijk. Ik was zelfverzekerd, niet ner veus en misschien is dat laatste wel fu nest geweest. Mijn timing was niet goed, evenmin als mijn backhand. De droge baan nam geen slice op, maar wel de topspin. En ik kon mijn volley niet „punchen," zoals anders. Dan met een flauw lachje op zijn magere, sproeterige gezicht: „Maar Roger speelde goed. Ser veerde uitstekend." En die gesignaleerde topspin gebruikte Taylor inderdaad het meest. De veelvuldig doorschietende, moeilijk te volleren ballen, die moesten voorkomen dat Laver „er niet met de wedstrijd vandoor ging," zoals de Brit het uitdrukte. De tweede sensatie van formaat was de snelle eliminatie van de Amerikaan Arthur Ashe door de Spaanse prof An dres Gimeno, die het op gras nooit ver heeft gebracht. Ook „Aces-Ashe" was de ze middag machteloos. De partij werd bij na een kopie van die van Laver: vele dubbele fouten, geen volleys, kortom geen vorm of inspiratie. In drie sets (7-5, 7-5, 6-2) vond de nogal trage Spanjaard zich zelf in de kwartfinales terug. De sensatie bleef niet tot het herentennis beperkt. Drie geplaatste dames moesten Wimble don vaarwel zeggen. De Britse Virginia Wade, die met 6-1, 6-4 overrompeld werd door de „naamloze" Amerikaanse Ceci lia Martinez, de Amerikaanse Julie Held- man, die werd gemaaid door de Franse oud-profspeelster Frangoise Durr (6-2, 6-4) en de Australische Kerry Melville, die de voortreffelijke vorm van de Schot se Winnie Shaw ondervond: 6-2, 6-4. Tot slot nog twee Nederlandse succes sen. Tom Okker en zijn Amerikaanse partner Riessen drongen door tot de kwartfinales met winst van 6-3, 6-2, 6-8, 6-4 op de Amerikanen Pasarell Van Dillen. Betty Stöve en Trudy Walhof- Groenman schaarden zich in het dames dubbelspel bij de laatste zestien via een zege van 6-1, 7-5 op mej. Crooke (Austr.) en mej. Spinoza (Frankrijk). ANDERSTORP. De Britse coureur Derek Williams is zondag gedood tijdens een wedstrijd voor Formule 5.000 wa gens op het circuit van Anderstorp. De 27-jarige coureur kwam voor de hoofd tribune in botsing met de wagen van een andere deelnemer. De Lola van de in Oxford woonachtige Brit explodeerde. Een poging om Williams uit de branden de wagen te trekken mislukte. De Franse autocoureur Jean Luc Sa lomons is zondag om het leven geko men bij een internationale race voor for mule 3-renwagens. Bon Wollek, oud-lid van de Franse skiploeg, en de Brit Denis Ryan moesten eerder na een botsing overgebracht worden naar een zieken huis. Salomons verongelukte in de laatste ronde, toen vijf wagens met elkaar in botsing kwamen. De wagen van Salo mons sloeg vijfmaal over de kop. Kort na aankomst in het ziekenhuis overleed de Fransman. De race voor Formule II-renwagens leverde een overwinning op voor de Zwit ser Joseph Siffert met een BMW. NEURENBERG. Gijs van Lennep is zondag voor 60.000 toeschouwers twee de geworden in de 200 mijlsrace van Neurenberg. De zege ging naar de Duit ser Jurgen Neuhaus, die evenals Van Lennep een Porsche 917 reed. De Mexi caanse Grand Prix-coureur Pedro Ro driguez werd met een lichtere Porsche 908 derde. Van Lennep zegevierde in de eerste van de twee ritten waaruit de wedstrijd bestond. Neuhaus werd toen tweede. In de tweede manche werd Neu haus als winnaar afgevlagd en ging de Nederlander als tweede over de streep. Het gemiddelde van de Duitser 178,99 km/u betekende een nieuw wedstrijd record. Van Lennep was met 178,63 km/u nauwelijks minder snel. De Nederlandse autocoureur Toine He zemans is zaterdag op het circuit van Silverstone (Engeland) tweede geworden in de oudste wedstrijd van Groot-Brit tannië, de „Royal Automobile Club Tou rist Trophy Race". Hezemans, die reed in een „fabrieks Alfa Romeo", legde 134 ronden van 4.77 kilometer af in een tijd van 4 uur 1 minuut en 40,6 seconden. De Australiër Brian Muir (Chevrolet Camara) werd winnaar met 137 ronden in 4 uur en 44,2 seconden. INVERNESS Internationale voetbal wedstrijden kunnen voortaan niet meer door het opgooien van een muntstukje beslist worden. Het blinde noodlot wordt vervangen door het nemen van straf schoppen. Dit heeft de spelregelcommissie van de internationale voetbalfederatie (FIFA) zaterdag op een vergadering in het Schotse Inverness beslist. De regel wordt als volgt toegepast: heeft na afloop van een internationale wedstrijd ook een ver lenging geen beslissing kunnen brengen, dan wijst iedere ploeg vijf spelers aan, die een strafschop moeten nemen tegen de doelman van de tegenpartij. Is daarna de stand nog gelijk, dan nemen van beide ploegen twee spelers de penalty's en dit gaat zo door tot een elftal heeft gewonnen. De spelregelcommissie besloot voorts de televisiemaatschappijen te vragen om geen herhalingen meer uit te zenden van spel- fragmenten, die een beslissing van de scheidsrechter zouden kunnen weerleggen. Herenenkelspel, vierde ronde (achtste fi nales) Roy Emerson (AUS) (10)—Stan Smith (VST) (7) 2-6 6—3 6—4 6—2; Roger Taylor (GBR) (16)—Rod Laver (AUS) (1) 4—6 6—4 62 61; Andres Gimeno (SP)Arthur Ashe (VS) 7—6 7—5 6—2; Clark Graebner (VS)Ilie Nastase (ROE) 63 60 46 63. Dames enkelspel, vierde ronde: Frangoise Durr (FR)—Julie Heldman (VS) 62 64; Winnie Shaw (GBR)Kerry Melville (AUS) (4) 6—2 6—4; Billie Jean King (VST) (1)—Lea Pericoli (ITA) 6—1 6—2; Cecilia Martinez (VST)—Virginia Wade (GBR) (3) 61 64; Rosemary Casals (VST) (5)Christina Sandberg (ZWE) 61 60; Karen Krantcke (AUS) (7)—Judy Dalton (AUS) 6—4 6—3; Helga Niessen (WDL) (8) Betty Ann Grubb (VST) 6—1 6—3; Margaret Court (AUS) (1)—Vlasta Vopickova (TSJ) 6—3 6—3. Herendubbelspel, derde ronde: Neweombe - Roche (AUS)—Fairlie - Parun (NW ZEEL) 6—2 6—2 6—2; Okker - Riessen (NED-VS)Pasarell - Van Dillen (VS) 6—3 62 6—8 64; Emerson - Laver (AUS) Ashe - Ralston (VS) 75 63 12—10; Rose- wall - Stolle (AUS—Barthes - Pilic (FR - JSL) 3—6 7—5 4—6 6—1 6—4; Cox - Stillwell (GB) Lutz- Smith (VS) 9—U 6—3 64 12—12 onderbroken wegens duisternis. Hewitt - Mc Millan (Z-A)—Alexander - Dent (AUS) 62 75 64; Addison - Carmichael (AUS) Davidson - Bowrey (AUS) 7—5 63 63. Damesdubbelspel, tweede ronde: Estalella - Mandarlno (SPA - BRA)Kayser - Sheedy (AUS) 6-4 6—1; Stöve - Walhof (NED)Crooke - Spinoza (AUS - FRA) 61 7—5; Hogan - Michel (VST)Hansen - Walsh (VST) 6—3 6—1; Chaufreau - Hunt (FRA- AUS)Bartkowicz - Ziegenfuss (VST) 62 2—6 6—1; Gourlay - Walkden (AUS-Z-AF)— Rodriguez - Terras (CHI - FR) 6—0 63; J. Sawamatsu-K. Sawamatsu (JAP)—Bentley -Lloyd (GB) 6—4 1—6 6—1; Durr - Wade (FR-GB)Bentzer - Sandberg (ZWE) 6—2 63; Court-Dalton (AUS)Du Plooy - Wil liams (Z-A-GB) 6—0 5—7 6—3; Casals - King (VS)Ispaitis - Morozova (RUS) 62 64: Edwards - Goolagong (AUS)Legge- Pryde (NW ZEEL) 6—4 6—2. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Hewitt - King (Z-A - VS)Primrose - Lloyd (AUS-GB) 6—2 6—4; Taylor - Wade (GB)— Giltinan - Guzman (AUS - ECU) 7—5 6—2; Matthews - Ernest (GB)—Clifton - Cowie (GB) 62 108; Masters - Crookey (AUS) Seegers - Brommers (Z-AF) 36 62 61; Paish - Michel (GB - VS) Dibley - Amos (AUS) 6—4 7—9 3—6; Barth - Ziegenfuss (VS) Jones - Riste (GB) 6—1 6—2; Ruffels - Krantzcke (AUS)Carmichael - Chanfreau (AUS - RA) 61 6—3; Korotkov - Iso- paitis (RUS)Curtis - Curtis (GBR) 3—6 64 75; Metreveli - Morozova (RUS)—Lloyd - Williams (GBR) 9—7 5—7 6—2; Silvester- Kirk (Z-AF)Kalogeropoulos - Kalogeropou- los (GRIEK) 61 1412; Stolle - Goolagong (AUS)Belezson - Pigeon (Z-AF - VST) 6—1 6—1; Hawke-Pryde (NW ZEEL)—Pattison- Botha (Z-AF) Walk over.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 14