HORDIJK SNEL IN MASSASPURT Felle strijd om wegtitel nieuwelingen in Zandvoort Wagtmans wil naar BIC Ex-manager Dirk Nijs: „Als onze lieve heer een hekel aan je heeft, dan is Kroesemeijer je baas" Cricketteam was uitstekend op dreef tegen Hampstead Skiffeur Seeher won de begeerde Holland Beker Foster hield titel Henny Gijzel zegevierde in debutantenhoers Turnsters verloren van Roemenië Sensationele zege van Quick tegen HCC III Sterk veld in avondzesdaagse Zuiderduin en Fred Hoogland boekten zeges 19 HOTEL ROYAL MAANDAG 29 JUNI 1970 pr SFEER EN GEZELLIGHEID TWEE DINGEN ÉÉN BEGRIP (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT. Op het circuit van Zandvoort hebben de nieuwelingen en as piranten zaterdagmiddag om de nationa le wegtitels van hun categorie gestreden. In beide koersen moest een massale eindsprint de beslissing brengen. De suc cesvolle Rotterdammer Bas Hordijk toon de zich na een fel betwiste spurt de snel ste nieuweling vier jaar eerder greep vader Henk Hordijk in de badplaats voor de derde keer het nationaal wegkampioen- schap voor de veteranen en de jeug dige Klaas Pieter Sterk uit het Brabant se Oisterwijk bleek de rapste aspirant. Zij werden allebei na afloop van hun race door KNWU-voorzitter dr. P. van Dijk in het rood-wit-blauwe kampioenstricot ge stoken. Met het behalen van de titel kwam de 18-jarige Bas Hordijk, die in zijn dage lijks onderhoud voorziet als reparateur van aanstekers, tot zijn zeventiende ze ge van dit seizoen. Hij is ook al kam pioen van Zuid-Holland. In het begin van de strijd had Hordijk overigens weinig hoop op een goede afloop. „Ik had aanvankelijk veel last van mijn knie", stelde hij in het nerveuze gedoe rond de huldiging nuchter vast, „blijk baar geforceerd met trainen, maar al lengs ging het beter en in de eindpsrint voelde ik helemaal niets meer". De an dere kampioen Klaas Pieter Sterk is amper 15 jaar oud en zit nog op de De tailhandelsschool. Hij mocht in eigen Brabantse contreien al zeven keer eer der het ererondje van de winnaar af leggen bij de aspiranten. De belangstelling voor deze nationale kampioenschappen was niet bijster groot. Aanvankelijk scheen de titelstrijd van de nieuwelingen, waaraan 210 renners deel namen, een grote afvalkoers te gaan wor den, want al in de beginfase moesten verscheidene knapen van de hoofdmacht afhaken. Na deze eerste schifting viel het met de afvallers echter alles mee. Op het voorplan werd nochtans volop strijd geleverd, maar wat of een Klootwijk, La- merichs, Van de Burgt, Spronkmans, Ron Smit, die hinder ondervond van een pijn lijke voet, Gelissen, Van der Enden, Bee- lers en Van Bragt met andere demarran- ten ook probeerden, zij kregen geen kans op een beslissende ontsnapping. Er bleek geen ontkomen aan. Fred Veldhuizen, die vorig jaar in Zandvoort de snelste aspi rant was in het kampioenschap, ging in de bocht na de Hunzerug onderuit en liep daardoor zoveel achterstand op, dat hij op slag kansloos was. Ook de snelle fi nisher André Jansen, die vier dagen eer der op de Alkmaarse wielerbaan het na tionaal sprintkampioenschap greep, ver speelde in de voorlaatste ronde bij een grote valpartij zijn kansen op een „dub belslag", zoals Henk Poppe dat een jaar eerder had gepresteerd. Door het ge drang en gewroet om in een goede uit- valspositie voor de eindsprint te komen, deden er zich in de slotronde maar liefst drie valpartijen voor en daarbij werden ook de Haarlemmers Ron Smit en Cor de Looze gedupeerd. Ron van Hal deed nog een moedige poging om de in het verschiet liggende massaspurt te ontlo pen, kwam als eerste over de Hunzerug, RINI WAGTMANS ANGERS. Het ziet er naar uit dat Rini Wagtmans de plaats van Jan Jans sen in de Franse ploeg BIC volgend sei zoen zal gaan overnemen. Wagtmans heeft al vergaande besprekingen gehad met de leiders van BIC. Hij werd ook in Limoges in het hotel van de Franse ploeg gesignaleerd. Intussen heeft Ton Vissers, ploegleider van Willem II, contacten gelegd met de Spaanse renners Tamames en Gomez Lucas. Vooral Tamames is een voortref felijke coureur. Hij droeg lange tijd de leiderstrui in de Ronde van Spanje, maar moest deze op de laatste dag in de tijd rit afstaan aan Luis Ocana. Mann-Grundig schijnt nu definitief te gaan stoppen als sponsor van profren ners. Van Springel en Pintens, de twee beste mensen van de Mannploeg zijn bee- naderd door Magniflex-Hertenkamp, een formatie die niet in de Tour zit, maar het komende jaar grote plannen heeft. BALTIMORE De Amerikaan Bob Foster heeft zaterdagavond in Baltimore zijn wereldtitel in het half zwaargewicht met succes verdedigd tegen zijn landge noot Mark Tessman. De titelhouder ze gevierde door een k.o. in de tiende ronde. Foster beheerste de wedstrijd volkomen. Hordijk kan zijn armen omhoog doen, hij heeft de massasprint gewonnen. maar werd nog voor de Tarzanbocht door het jachtende peloton overspoeld. Bas Hordijk trok tenslotte met gering verschil aan het langste eind. Hij kwam daarmee tot zijn mooiste zege in zijn aan successen al zo rijke wielerloopbaan. Bas Hordijk toonde zich daarmee bovendien een waardig opvolger van vader Henk. De uitslag was: 1. en kampioen: B. Hordijk, Rotterdam, de 96,4 km. in 2.16.22; 2. W. Wilms, Munstergeleen; 3. M. Dohmen, Bom; 4. G. van Gerwen, Olland; 5. P. Laan, Amstelveen; 6. T. v.d. Berk, Den Bosch; 7. D. Goorman, Zutphen; 8. G. Möhlman, Apeldoorn; 9. J. Luyserburg .Nieuw Vossemeer; 10. J. Brinkman, Rotterdam. Aan het kampioenschap van de aspi ranten namen 135 renners deel. Door het hoge tempo en de onderlinge rivaliteit sor teerden alle demarrages van een Kruu- nenberg, Jacobs, Damen, De Hey, Van Kollenburg en Ruckert geen enkel resul taat. Men hield de zaak potdicht. Alleen de zwakkere broeders moesten in deze temposlag afhaken. In de laatste ronde sprong Prinsen nog weg, maar ook hij (Van onze wielermederwerker) ZANDVOORT. Als ouverture van de nationale wegkampioenschappen voor as piranten en nieuwelingen organiseerde de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" zaterdag op het circuit van Zandvoort een koers voor eerstejaars amateurs. De 18-jarige Henny Gijzel uit het Zeeuwse Heikant besliste deze debutantenwedstrijd in zijn voordeel door Eef de Jong, An ton v.d. Bunder en Nidi den Hertog vijf jaar jongere broer van de favoriete amateur Fedor den Hertog in het be slissende sprintje te verslaan. Zij waren van een aanvankelijk zeven man sterke kopgroep op het voorplan overgebleven. Door de vele demarrages droeg deze koers van de debutanten, waaraan 66 renners deelnamen, een aantrekkelijk ka rakter. Aan ontsnappen viel echter door het hoge tempo niet te denken. Pas in de negende ronde het parcours moest ne gentien keer „genomen" worden bleek het peloton stormrijp en legden Kaan dorp en de strijdvaardige Nidi den Her tog de grondslag voor een zeven man sterke kopgroep. Gyzel, De Jong, Van de Bunder, Kuys en Pluimers sloten zich bij de twee demarranten aan. Er vormde zich weliswaar een sterke jachtgroep met Bal, Boode, Piet Drost, Nieuwenhuis, Henk Poppe, vorig jaar in Zandvoort wegkampioen van de nieuwelingen, en Van Rossem, maar met de samenwer king wilde het in deze groep niet vlot ten. De zeven koplopers konden derhalve steeds verder uitlopen en werden hele maal niet meer bedreigd. Door het aan vallende rijden van Den Hertog en Van de Bunder moesten Pluimers, Kuys en Kaandorp uit de kopgroep lossen. Het overgebleven viertal bleef tot aan de fi nish bijeen en daar toonde Gijzel zich de rapste. Hij boekte daarmee zijn eerste zege als amateur. De uitslag was: 1. H. Gijzel, Heikant, de 80 km. in 1.55.51; 2. E. de Jong, Val- kenswaard; 3. A. v.d. Bunder, IJzendijke; 4. N. den Hertog, Ermelo; 5. P. Kuys, Vlijmen op 45 sec.; 6. M. Pluimers, Nij- verdal; 7. M. Kaandorp, Ouddorp; 8. J. Blokland, Schoonrewoerd op 2.12; 9. J. van Rossem, Den Haag, op 2.29; 10. B. Bonhof, Arnhem op 2.40. Piet D'Haene uit Vijfhuizen werd zeventiende en John Vendel uit Beverwijk achttiende. CONSTANZA De Nederlandse dames- gymnastiekploeg heeft in Constanza een ruime nederlaag geleden tegen Roemenië. De Roemeense dames, die na de eerste dag, waarop de verplichte oefeningen werden verwerkt reeds een voorsprong hadden genomen, vergrootten deze op de tweede dag en wonnen met 369.60 tegen 358.85 punten. In het persoonlijke klassement won ook een Roemeense, Rodica Apateanu, met 74.15 punten. Ook de tweede, derde en vierde plaats waren voor een Roemeense. Ans van Gerwen, die na de eerste dag reeds een vijfde positie had ingenomen, kon deze behouden met 73.25 punten. Cora Stins deelde de zesde plaats met de Roe meense Elena Turcu met ieder 72 punten. had daarmee geen succes. Een massale eindsprint moest het pleit beslechten en daarin bleek Klaas Pieter Sterk de beste. Aanvankelijk scheen Ron Zieleman het te gaan halen, maar het angstige achterom kijken werd hem noodlottig. Sterk klopte hem op de streep. De uitslag was: 1. en kampioen: K. Sterk, Oisterwijk, de 37,7 km. in 55.52; 2. R. Zieleman, Amsterdam; 3. A. Bon- gers, Apeldoorn; 4. J. Damen, Ulvenhout; 5. P. van Kollenburg, Sittard; 6. J. Kruu- nenburg. Zwanenburg; 7. B. Hubeneers, Amsterdam; 8. J. Konings, Sprundel; 9. M. Visser, Amsterdam; 10. A. Prinsen, Raamsdonkveer. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Dirk Nijs (64) is, zo als bekend, heengezonden als manager van Holland Sport. Het stichtingsbestuur van Holland Sport heeft dit besluit reeds vorige week vrijdag genomen. Het vindt dat de heer Nijs in zijn functie een grote mate van ongeschiktheid aan de dag heeft gelegd. In de laatste maanden heeft dit tot verscheidene botsingen geleid met de drie leden van het stichtingsbestuur, de heren L. Kroesemeyer (voorzitter), Th. Fehling en H. Kattenburg. Met het ontslag van de heer Nijs daarop komt het gedwongen verlof van vier weken althans neer is aan het van de oprichting af woelige bestaan van Holland Sport een nieuwe episode toege voegd. Het besluit van Holland Sports grote drie kwam niet onverwacht. Reeds geruime tijd heerste ontevredenheid over de wijze, waarop de heer Nijs zijn taken vervulde. „Of", volgens de heer Kroese meyer, „niet vervulde". Het in gebreke blijven voor het nieuwe seizoen een oefenprogramma op te stel len, was de druppel die bij het stich tingsbestuur vrijdagochtend de emmer deed overlopen. De heer Kroesemeyer licht toe: „Ieder jaar plegen we gezond overleg met ADO om wat dat oefenprogramma betreft el kaar niet in de wielen te rijden, wie thuis speelt en uit en op welke dag. Enige tijd daarvoor al had ik aan Nijs gevraagd welke regelingen hij had getroffen. Ik (Van onze cricketmedewerker) ROTTERDAM. De Nederlandse cri- cketploeg heeft zich in de tweedaagse ontmoeting met het sterke team van Hampstead op het Rotterdamse VOC- terrein voortreffelijk geweerd. In de eer ste innings leverden de Nederlandse batslieden met een totaal van 221 voor 3 een schitterende score en ook in de tweede mocht men met een totaal van 173 voor 8 best tevreden zijn, daar de Engelsen, die hun eerste innings bij een totaal van 219 voor 8 afsloten, toch nog voor een zware opigaaf gesteld werden, daar er in 105 minuten 175 runs voor een overwinning gescoord hadden moe ten worden. Dat de Engelsen tenslotte niet verder kwamen dan een totaal van 144 voor 7 kwam voornamelijk voor re kening van Rob Derogée, die als inval ler voor de geblesseerde Lindeboom een magistrale ingooi recht in het wicket beloond zag met het vertrek van Alwyn, die in de eerste innings een harde 86 ge scoord had en ook nu weer voor de runs had willen gaan. De gevreesde Engelse aanval bleek in de eerste Nederlandse innings niet al te moeilijk bespeelbaar. Henk Rikse, die opende samen met Flohil, toonde voor de Engelse bowlers weinig ontzag. De eni ge man, die de Nederlandse batslieden enig respect afdwong, was Black, die 2 voor 55 nam. Fohil (10) en Zweerts (16) waren betrekkelijk vlot van de mat verdwenen, doch Rikse hield stand, kreeg prima steun van Bakker (57) en Schoon- heim, die met 33 not out bleef, en bleef tenslotte met 86 not out, toen het Neder lands elftal op 221 voor 3 gesloten had. Ook de Nederlandse bowlers bleken niet in staat op de geroutineerde Hamp- stead-spelers flinke indruk te maken. Dankzij uitstekend keepen van Rene Schoonheim, die vier vangen achter de palen deed, sneuvelden de Engelse wi ckets toch met een zekere regelmaat. De sterkste man bij Hampstead was aanvoerder Nick Alwyn, die terstond een waar offensief ontketende en ten slotte na een harde 86 topscorer werd. Ook Metcalfe (26), Peck (21), Morgan (22) en Norris (22 not out) droegen een steentje bij aan een totaal van 219 voor 8, waarop Hampstead een uur na de aanvang van de tweede speeldag sloot. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM In de eerste klasse B van de cricket-competitie heeft het Nij meegse Quick een sensationele overwin ning geboekt op HCC III. De Nijmege- naren bereikten op een goede HCC-aan- val met Eling (6 voor 78) en Nijgh (3 voor 14) een totaal van 175 runs na bij dragen van A. Phijffer (73) en Bouman (33). Er scheen bij HCC III geen vuiltje aan de lucht, toen op 165 het zesde wi cket sneuvelde. Immink (81) en van der Gun (32) kwamen bij de „Haagse" goed voor de dag, doch uiteindelijk waren het Burki (6 voor 41) en Boekhoom (3 voor 66), die met de HCC-staart wel bijzonder kortte metten maakten, daar HCC Hl voor 172 runs werd uitgegooid. De Krekels bracht in Wassenaar tegen Hermes DVS ten koste van negen wi ckets een totaal van 161 op het bord, waarbij Trijzelaar (30), Trietsch (65) en Pototski (25) zich aan bat onderscheidden. In de Schiedamse aanval hadden Gee- ratz (3 voor 37), H. van Wijk (3 voor 25) Beijer (2 voor 34) en Williams (1 voor 30) succes. Aan bat echter lieten de Schiedammers het voornamelijk op W. Brand, die 7 voor 29 nam, afweten. Toch vertoefde men nog bijna twee uur aan de wickets, voordat Hermes DVS voor 66 aan de kant werd gezet. Cornelis (4 voor 50) had als Nederlandse bowler het meeste succes. Burki (2 voor 53), Vriens (1 voor 54) en Kramer (1 voor 19) namen de overige wickets voor hun rekening. In de tweede innings kwamen de En gelsen in de aanval veel beter voor de dag. Vooral Henderson, die 4 voor 58 nam, maakte het de Nederlandse bats lieden moeilijk. Flohil, die in de eerste innings slechts tien runs gescoord had, maakte zijn uitverkiezing waar met een uitstekende 42, waarmee hij topscorer werd. Het eerste uur leverde slechts 31 runs op, doch met Bakker (35) en Kra mer, die met 25 not out bleef, kwam er leven in de brouwerij en daar Vriens (12) en Burki (17) er in de staart nog even het hout oplegden kwam men toch nog aan een redelijk totaal: 173 voor 8. De Engelsen kregen 105 minuten voor een totaal van 176 runs, een haalbare kaart voor de Engelse batslieden, doch Alwyn, die in de eerste innings zo aan vallend had gespeeld, was door de prach tige ingooi van Derogée nu voor slechts vijf runs vertrokken. Peck (42) en Black (24) namen de Nederlandse aanval even flink onder handen, doch toen deze bei de batslieden door fraaie vangen van Zweerts en Kramer vertrokken waren, bleek een „draw" het enig mogelijke re sultaat. Cornelis (1 voor 33), Rikse (1 voor 32), Burki (2 voor 18) en Vriens (2 voor 42) eisten nu de wickets op. (Van onze wielermedewerker) DEN HAAG Voor de zevende keer gaat maandagavond op een parcours aan de Betje Wolfstraat in Den Haag de in ternationale wieier-avondzesdaagse van start. Deze meerdaagse wegkoers wordt in zes verschillende plaatsen verreden. Na de ronde in de Betje Wolfstraat gaan de amateurs achtereenvolgens aan de slag in Rozenburg, weer Den Haag (Zuider park), Nootdorp, Zwanenburg en zaterdag middag 4 juli de finale in Leiden. Het „veld" renners wordt gevormd door 21 ploegen van vijf man, waaronder Engelse, Deense, Zwitserse en Duitse teams. Over de capaciteiten van de buitenlan ders is weliswaar niet zoveel bekend, maar de Engelsen Phil Edwards en Bob Jones met de Belg Daniël Goens die in een internationale ploeg zijn onderge bracht kunnen een knap stuk hard- fietsen. Favoriete vaderlandse amateurs die in de zesdaagse van start gaan, zijn: Ben ten Tije, Jan Zoons, Siem Berkhout, Louis Westrus, Gerrie Heeringa, Bart So- laro, Rob Engel, Michel Bertou, Leo Em- bregts, Henk Stander, Henk Nieuwkamp en Fred Niemeyer. De ploeg van het Halfwegse „De Bataaf" kan zich met een Melle v. d. Meulen, Piet de Vos, Gerard Wesselius, Jan Zomer en Ton Zuiker ook succesvol uit de slag trek ken. Voor de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" rijden Herman Zuiderduin, Peter en Ton v. d. Berg, Liek de Jong en Nico Slingerland. Voorts zijn uit deze contreien de Haarlemmers Ron Bakker en de Zandvoorters Tom v. d. Valk en Roy Schuiten van de partij. De renners moeten elke avond 80 km rijden. In Zwanenburg wordt vrijdagavond op het parcours aan het Kinheim gereden en daar heeft „De Bataaf" de organisatie in handen. De finale in Leiden gaat over een afstand van 100 km. De start daarvan is om vier uur 's middags. Aan de finale gaat 's morgens in het Haagse Zuiderpark een ploegentijdrit vooraf. ADVERTENTIE Kennemerlaan 93 - Telefoon 0 2550 -12743 IJMUIDEN Wij verzorgen uw recepties en diners. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM Op het Industrieparcours aan de Oudeweg zegevierde gastrenner Fred Hoogland zondag in een rit voor de zomercompetitie van de Haarlemse Race club „Excelsior". Clubkampioen Wim Wagner kreeg in de laatste ronde een lekke band en moest het met de tweede plaats stellen. Derde werd Tom van Dijk, vierde Jan Philips en vijfde Piet Olyhoek. Bij de aspiranten zegevierde Rob van Dalen vóór Hans Banken en H. Smit. De rit voor veteranen won H. Turenhout. Tweede was G. Klaver en derde J. Op dam. De jeugdrijders streden om de club- titels lange afstand en die kwam op naam van B. van Gelderen (A-kl.), J. Opdam (B-kl.) en B. Luiken (C-kl.). Van de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" hield men op het Spekke laanparcours in Lisse een omnium en daarbij besliste Herman Zuiderduin zowel de klassementswedstrijd hij won vijf van de zes klassementen als de tijdrit over één ronde (6 min .39 sec.) in zijn voor deel. De totaaluitslag was: 1. H. Zuider duin 2 pnt.; 2. Sjaak Slingerland 5 pnt.; 3. Nico Slingerland 7 pnt.; 4. G. Doffer- hof 9 pnt.; 5. J. van Dijk 9 punten. DEN HAAG. Tijdens kringzwemwed' strijden in het Haagse Zuiderparkbad heb ben vier zwemmers van Zian een nieuw Nederlands record gevestigd op de 4 x 200 meter vrije slag. Peter Prijdekker, Henk Mulder, Rob Vonk en Piet Brouwer zorg' den voor een totaaltijd van 8 min- 28,3 heb nog steeds niets van Hartmann (ADO's manager) gehoord, zei Nijs toen." „Tot mijn stomme verbazing echter las ik donderdagsavonds in ADO's clubblad het complete oefenprogramma van ADO. Vrijdagochtend heb ik dan ook aan Nijs verzocht uiteen te zetten waarom dan in hemelsnaam Holland Sport nog steeds geen programma had. Nijs vertelde daar op dat Hartmann had toegezegd nog na der met hem Nijs contact te zullen opnemen, maar dat hij nog steeds niets van ADO had gehoord. Toen heb ik ge zegd: Natuurlijk belt ADO niet terug, want je doet toch niks." Waarmee de heer Kroesemeyer de naar zijn zeggen kern van de conflictstof raakt. Kroesemeyer: „de man was vrijwel nooit op Houtrust. Als hij om tien uur moest beginnen, kwam hij om elf uur. Om één uur was hij meestal al weer vertrokken. Dat was voor ons niet langer te accepte ren. Het managerschap van een betalende vereniging vergt een volledige dagtaak. Er is geen werk, zei Nijs dan. Dat is on juist. Je moet zorgen dat er werk komt." Hetgeen twee weken geleden toen de bui zich reeds boven Houtrust en het hoofd van Dirk Nijs aftekende door Holland Sports manager tegenover ons werd betwist. Dirk Nijs toen: „Als onze lieve heer een hekel aan je heeft zorgt hij ervoor dat Kroesemeyer je baas wordt. De eis om mij van 's morgens tot 's avonds hier op Houtrust op een stoel achter een bu reau te zetten, is onzinnig." „Als manager kun je op die manier onmogelijk werken. Ik moet eruit kun nen, met mensen praten, met spelers en instanties onderhandelen. Nu mag ik telefoontjes aannemen. Van supporters die een seizoenkaart willen bestellen. Daar moet je een jonge meid voor nemen of een kantoorbediende." Dirk Nijs echter behoeft voortaan zelfs geen telefoontjes meer aan te nemen. Nadat hem vrijdagochtend was meege deeld dat hij tijdelijk met verlof kon gaan, volgde zaterdagochtend een laatste explosie. De spelers van Holland Sport bleken niet verzekerd te zijn voor de vliegreis Atvidaberg vice versa, waar Holland Sport zondagmiddag zijn laatste Inter- totowedstrijd speelde. Waarop de heer Kroesemeyer in verhevigde woede ont stak en Dirk Nijs liet weten dat hij definitief zijn koffers kon pakken. De heer Kroesemeyer: „Eigenlijk wa ren we een maand geleden al tot de slot som gekomen dat Nijs niet langer was te handhaven. Desondanks had ik de situatie nog even willen aanzien. Dit alles is ook mij te ver gegaan. Nijs voldeed niet aan de meest elementaire eisen die hem, gelet op het salaris dat wij hem betaalden, gesteld mochten worden. Hij maakte steeds meer fouten en ze werden boven dien steeds ernstiger." „Ik vind het verschrikkelijk beroerd voor Nijs dat wij dit besluit hebben moe ten nemen. Ook ik hem hem tenslotte niet meer kunnen verdedigen. Hij heeft een ontstellend onvermogen aan capaci teiten ten toon gespreid. Kattenburg is veel feller. Die heeft al veel eerder in het bestuur gezegd: laten we hem eruit rotten.' Voor trainer Cor van der Hart is het heenzenden van zijn manager evenmin als een complete verrassing gekomen. Aanvankelijk betrachtte hij in zijn com mentaar gisteravond de uiterste terug houdendheid. „Ik vind het rot, vervelend voor hem. Ik heb wel prettig met hem gewerkt", laat hij vaag weten. Niettemin wil ook Cor van der Hart naderhand wel vertellen dat de laatste tijd niet meer van een opperbeste ver standhouding tussen hem en Nijs kon worden gesproken. „Hij was een zeer ver geetachtig man. Het bestuur heeft hem ruim een jaar geleden als manager aan gesteld om veel van ons werk over te nemen. Maar uiteindelijk heeft het be stuur in die periode nog alles zelf moeten doen." Hetgeen onder andere ook voor Cor van der Hart consequenties heeft. „Ik ben nu vier jaar bij deze baas en al die jaren ben ik niet met vakantie geweest. Dit jaar dacht ik dan eindelijk wel te kun nen gaan, maar ik heb mijn vakantie weer moeten afzeggen." „Want er valt nog verschrikkelijk veel te doen. Dat voorseizoenprogramma bij voorbeeld, daar was niets, maar dan ook niets voor geregeld. Drie dagen geleden stond er nog geen vriendschappelijke wedstrijd op papier. Dat heb ik nu zelf kunnen doen. Ik ben zo goed als rond, maar er dienen nog veel meer dingen te gebeuren. Nijs had met mij moeten ko men praten. Dat heeft hij niet gedaan. Ik zit ermee." AMSTERDAM. De strijd om de fel begeerde Holland beker is zondag op de bosbaan een waar hoofdnummer gewor den van de jaarlijkse internationale roei- regatta. Op grootse wijze heeft Niels Secher, voorkomend uit een roemrijk Deens roeigeslacht, zondagmiddag het skifnummer gewonnen. De voorwedstrij den waren al bijzonder spannend ge weest. In de race tussen de Deen Engel- brecht en de skifheadwinnaar Munneke bracht zelfs de fotofinish-apparatuur geen opheldering. Voor beide scullers werd in deze dead heat een tijd van 7 min 16.99 sec. genoteerd. Direct na de start van de finale trok Secher op boei zes naar voren. Na honderd meter was het ver schil met de concurrenten al uitgegroeid tot een volle lengte. In prachtige stijl met beheerst waterwerk roeide Secher in een baantempo van 32 slagen naar een over tuigende zege. Het hoofdnummer van de koninklijke, de wedstrijd van de senior a achten, le verde een al even duidelijke zege op voor het Groningse Aegir. Meer dan zes seconden bedroeg het verschil toen de fi nish was bereikt. Een volkomen Deense aangelegenheid werd de finale van de dubbel sculls. Engelbrecht, niet gestart in de eindstrijd van de skifs om zich te sparen, vormde met Secher een hechte combinatie. Ook nu werd al in de eerste meters een voor sprong opgebouwd. Slechts de Midland Nautilus Scullers uit Engeland boden goed tegenstand. In de nieuwe baanre- cordtijd van 6.25.59 zegevierden Secher en Engelbrecht. Dukla Praag was sedert de zomer van 1966 met 6.28.18 houder van het record. De grote winnaars van deze regatta op de bosbaan waren ongetwijfeld de Oost Duitsers. Zowel de twee met stuurman als de gestuurde vier leverde bij de he ren een zege voor de Oostduitsers op. Oppermachtig waren ook de in het wit gestoken dames. Met overmacht zege vierden zij in de Quadruples. Bij de ach ten was de concurrentie in het geheel kansloos. Het duel tussen Oost-Dnitsland 1 en 2 werd tenslotte door de eerste com binatie met een halve lengte verschil ge wonnen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19