Doorstromen met Schut Tegen moderniseringen Ultra-conservatief protest in Rome Angst heerst in Noordier se hoofdstad ORANJEPARADES BEGIN VAN ONLU STENSEIZOEN Rifai premier in nieuw Jordaans kabinet Met achterlating van traangas „Opera tie-Cambodj a de Amerikanen ten is voor einde Apeldoorn enZn. Zuidvietnamese steden met raketten beschoten Sovjet-Unie wijst Amerikaanse verslaggever uit In Italië gebruik pil toegenomen Verborgen camera CARROSSERIE- REPARATIEBEDRIJF telegrammen MAANDAG 29 JUNI 1970 Adel (Van onze reisredacteur) SAIGON De laatste Amerikaanse troepen zullen vandaag voor 18.00 uur (Saigon-tijd) uit Cambodja worden teruggetrokken. Nog zeventien honderd man zeventien infanteriecompagnieën en drie verkennings groepen banen zich te voet een weg door de dichte jungle, naar de grens ten noorden van de Zuidvietnamese hoofdstad. Met deze laatste „schoon- maak"-operatie wordt een actie besloten, die bevelhebbers beschrijven als een „groot militair succes", maar waarvan het uiteindelijke effect ondanks de overweldigende hoeveelheden munitie, wapens en rijst die werden buitgemaakt, nog niet precies valt af te meten. WAARSCHUWT ALLE AUTOMOBILISTEN Redevoering Minister Schut van Volkshuisvesting wil zo spoedig mogelijk met een wets voorstel komen, waarover het kabinet zich al positief heeft uitgesproken. Het heeft de bedoeling het huurverschil tus sen oud- en nieuwbouwhuizen te verklei nen. Als die oudbouw aan redelijke eisen van kwaliteit en bewoonbaarheid voldoet, mag de huur voor die categorie zelfs tot 12 percent worden opgetrokken in gebie den waar tot dusver die huren nog niet vrij zijn. Dit betekent voor de hele Rand stad: een maximale huurverhoging voor gesubsidieerde nieuwbouwhuizen van 6 percent en later van 7 percent (met welk percentage de bewindsman de subsidies wil afbreken) en een soort inhaalheffing op het bewonen van vooroorlogse huizen of oudere nieuwbouw, om wanverhoudin gen tussen beide huurniveaus te voorko men. Het komt niet zelden voor dat ge zinnen van twee mensen of dat alleen staanden in grote huurhuizen wonen en daarvoor, omdat de relatie tussen huis baas en huurder al jaren bestaat, ver houdingsgewijs maar weinig geld kwijt zijn. Dit verschijnsel behoort tot de ca tegorie onrechtvaardigheden, die zich in de naoorlogse huisvestingssituatie tot een onafzienbare berg misère hebben opge stapeld. Wie zo'n huis goedkoop bewoont, is dat minder kwalijk te nemen dan de genen die rechtstreeks verantwoordelijk zijn voor het systeem dat profijtverschil- len als deze nu al jarenlang mogelijk maakt. In dit licht bezien is het voorne men van de minister alleen maar toe te juichen. Of zijn voorstel ook een wezenlijke bij drage zal kunnen leveren tot het beoogde doel blijft de vraag. Dat doel is: door stroming van mensen die te goedkoop wo nen naar duurdere huizen. Het lijkt op zijn minst twijfelachtig of de tienduizen den, die veel meer zouden kunnen ver wonen dan zij nu bereid zijn aan huur op te brengen., door verhoging van de oud- bouwhuren huizen vrij zouden gaan ma ken. Als ze dat al zouden willen, wordt het punt: is er wel een aangepaste keuze mogelijkheid in de nieuwbouw. Met an dere woorden: het heeft voor niemand enige zin op te schuiven naar een huis dat wel duurder is omdat de bouwlas- ten nu eenmaal zwaar zijn maar dat vergeleken bij die vooroorlogse woning niet veel beter is wat comfort en kwali teit betreft. Juist omdat de oudbouwhu- ren minder snel zijn gestegen dan die in de nieuwbouw, hebben veel gezinnen fi nancieel kans gezien om het geriefniveau van hun oudere huurhuis aan te passen. Ze hebben er zelf allérlei extra-voorzie ningen in aangebracht en daardoor een „woonpeil" bereikt, dat de vergelijking met de nieuwbouw redelijk kan door staan. In het bijzonder deze groep zal niet bereid zijn door te stromen. Ook al niet omdat de meeste gezinnen verhuizen heel sterk ervaren als contactverlies. Doet het doorstromingseffect van de aangekondigde huurharmonisatiemaatre- gelen dus niet zo geloofwaardig aan, het voorstel kan wèl als winstpunt opleveren dat de huiseigenaars toeschietelijker zul len worden met reparaties ten gunste van de bewoonbaarheid. Bij herhaling hebben zij door middel van hun belan genverenigingen bezwaren kenbaar ge maakt tegen iedere ministeriële maatre gel, die een acceptabel rendement in ge vaar dreigde te brengen. Tevens zou het plan van minister Schut kunnen voor komen, dat huiseigenaars hun leegkomen de vooroorlogse panden maar gaan ver kopen, omdat er door te hoge kosten te genover een te lage huur geen winst meer in zit. Een nadrukkelijk bezwaar van de gemeentebesturen en ook van het Lande lijk Werkverband Huisvestingsnood te gen de ministeriële richtlijnen van de cember vorig jaar is geweest, dat bij ver koop van zo'n pand wéér een huis wordt onttrokken aan de markt, waarop de laagst betaalden vanwege hun beperkte budget zijn aangewezen. Dit bezwaar geldt eens te meer nu de stichtingskosten voor nieuwbouwhuizen tot huurprijzen leiden, die steeds verder weggroeien van het besteedbaar inkomen in de laagste loopgroepen. Minister Schuts nieuwste regeling komt er voor oudbouw op neer, dat iedereen die een leeg huis koopt er zelf onmiddellijk in kan. De gemeente Haarlem heeft dezer dagen een kort ge ding verloren van een makelaarskantoor, dat op grond van die nieuwe regel on verwijld een vergunning van de gemeen te eiste voor zijn cliënt. Haarlem tekende tegen de uitspraak als bezwaar aan, dat op deze manier van een rechtvaardige en doelmatige woonruimteverdeling (artikel 4 Woonruimtewet) geen sprake meer kan zijn. Wie het geld ervoor heeft, of met steun van ouders of relaties financieel be ter komt te zitten, kan nu zonder uitstel een woonmogelijkheid ontnemen aan mensen die al jarenlang op lijsten hebben gestaan en het nu zonder „kruiwagens" moeten doen. Misschien dat de minister met zijn voorstel onbewust nu toch mee werkt aan een billijker verdeling, dan zonder harmonisatiemaatregelen op de vrije markt ooit haalbaar zou zijn. Intussen zal de doorstroming, het be grip waarvan het nationale huisvestings beleid de laatste tijd doortrokken is, pas werkelijkheid kunnen worden'als de kwa litatieve verschillen en de situering van de nieuwbouw ten opzichte van het werk een ruimere huurbesteding rechtvaardi gen. Daar zijn nauwelijks algemene nor men voor aan te geven. Ieder zal dat bij zichzelf moeten nagaan. Extra-opschuif- belastingen zijn niet haalbaar gebleken. In het uiterste geval zou de minister zijn toevlucht kunnen nemen tot dwangmaat regelen. Maar ook bij vordering kan de rechtmatigheid daarvan, toegespitst op de strikt individuele huiselijke omstandighe den van degene op wie de dwang werd uitgeoefend, voor de rechter worden be streden. De minister zal daarom zijn be- leidsideaal het snelst kunnen benaderen door goed afgewogen uitwijkmogelijkhe den te laten creëren. Wil hij daartoe medewerking krijgen van de bouwonder nemers, dan zal de bewindsman zo spoe dig mogelijk moeten beginnen met een gericht behoefte-onderzoek. Pas aan de hand daarvan is langere-termijnplanning mogelijk en kan een bouwstroom op gang worden gebracht, waarbij arbeidsbespa rende bouwmethoden hun drukkend ef fect op de bouwprijzen kunnen bewijzen. ^UMMUllUUIAIWIAWIMMWUMWUUWUIWWIIIIiyilWllllllliyyWUIIUIWItlWIlWWWIIIIMIIWIIUIWIIIWIIIIUIAIUUUUlllWJIAWIIIWIIUIIIIWW SAIGON (Reuter). Bij mortier-_en raketbeschietingen van Zuidvietnamese steden zijn dit weekeinde veertien bur gers om het leven gekomen en vijentwin- tig mensen gewond. De Amerikaanse opperbevelhebben in Vietnam, generaal Creighton Abrams, gaat volgens het tijdschrift „Newsweek" een formeel protest bij de Zuidvietname se autoriteiten indienen tegen bruut op treden van het Zuidvietnamese leger je gens Cambodjaanse burgers. Hoewel het Zuidvietnamese leger wat de prestaties op het strijdtoneel in Cam bodja betreft veel sceptici had verrast, zo schreef het blad, had de mishandeling van Cambodjaanse burgers „het misnoe gen gewekt van Amerikaanse officieren in Vietnam, te beginnen bij generaal Creighton Abrams." De Amerikaanse le gerleiding was ervan overtuigd „dat de door de Zuidvietnamese troepen op grote schaal bedreven verkrachting, plundering en terrorisering Cambodjanen heeft afge stoten, die wellicht anders de Ameri- kaans-Zuidvietnamese inval zouden heb ben gesteund," aldus „Newsweek." MOSKOU (Reuter) William Cole, correspondent van de Amerikaanse om- roepmaatschappij CBS, heeft bevel ge kregen de Sovjet-Unie te verlaten. Hij *ou ontoelaatbare dingen hebben gedaan. (Van onze redacteur in Rome) ROME. Het Pietersplein in Rome was het afgelopen weekend voor al het door gaande verkeer gesloten als gevolg van de protestactie van meer dan duizend ultra conservatieve rooms-katholieken uit Ame rika en Europa. Binnen deze groep van conservatieven was weer een kleinere groep van zo mogelijk nog behoudender gelovigen, die zich wel van een heel mo derne protest-methode bediende: ze gin gen op het eerbiedwaardige plein eenvou dig op de grond zitten. Ze waren van plan daar te blijven tot zij door paus Paulus in audiëntie zouden wor den ontvangen. Maar de paus heeft al la ten weten dat hij er niet aandenkt dat te doen. Als Paulus vandaag op de feestdag van de heilige Petrus en Paulus een massale audiëntie geeft, zullen de protesteerders er niet bij zijn. Ze hebben besloten deze au diëntie te boycotten en in een kerk in de buurt in gebed te verzinken. Het gaat allemaal om de hervormingen binnen de kerk, die in veler ogen welis waar nog lang niet vlug en rigoureus ge noeg worden doorgevoerd, maar die deze groep van ultra-conservatieven al weer veel te ver gaan. Ze zijn onder meer tegen de modernisering van de liturgie, en voor al tegen het gebruik van een andere taal dan latijn in de kerk. Om hun grieven extra kracht bij te zet ten zullen de ontevredenen om het graf van paus Pius V, die ook nog heilig ver klaard werd, bidden in de Santa Maria Maggiore, één van Rome's baselieken- Deze Pius, die leefde in de 16de eeuw, ontwierp de mis volgens de formule zoals die nu juist door paus Paulus werd gemoderni seerd. De meeste deelnemers aan deze betoging, die althans het resultaat heeft dat paus Paulus er plotseling buitengewoon pro gressief uit lijkt te zien, zijn voor het me rendeel rijke mensen en mensen van adel. De ziel van de beweging is een 46-jarige huisvrouw uit Bensberges bij Keulen, die frau Gerstner heet. Frau Gerstner is met een rijke industrieel getrouwd. Ze heeft drie kinderen. Het doel van haar streven is naar haar zeggen er voor te zorgen dat „de paus ook paus is". Ze is ernstig ontevreden dat Paulus wel alle mogelijke sportlui ontvangt en film sterren, maar geen tijd heeft voor de be hoeders van de traditie, zoals zij die ziet. Uit Frankrijk is een buitengewoon op standig heer op het Pietersplein gearri veerd. 't Is Abbé Couache, die al door zijn bisschop van zijn taken werd ontheven om zijn extreem gedrag. Hij is de ziel van de kleine groep die heeft gezworen het Pie tersplein niet te verlaten voor ze door de paus worden ontvangen. De „protestanten" houden zich het meest bij één van de twee grote fonteinen op het Pietersplein op, want het is zeer heet in Rome en af en toe brengt de zuidenwind een verstikkende hitte uit Afrika. Paus Paulus heeft laten weten dat hij over on geveer twee weken naar zijn zomerresi dentie in Castel Gandolfo zal vertrekken. Daar is het aanmerkelijk koeler. Als Abbé Couache dan nog niet bij de paus is ge weest zal hij de plaats van zijn protest betoging moeten verleggen naar dit oude stadje in de bergen buiten Rome. Door een verborgen camera in een bank te Toronto werd deze bankrover „betrapt". De man stopt een bedrag van ongeveer vierduizend gulden in zijn zak terwijl hij zijn revolver be dekt houdt met een krant. De bank rover wist op dat moment niet dat hij werd gefotografeerd. De politie in Toronto heeft de foto gepubliceerd omdat de man nog steeds niet kon worden opgepakt. (Van onze redacteur in Londen) LONDEN Het was afgescheiden van de Devlin-affaire te voorzien dat het thans over geheel Noord-Ierland aangebroken seizoen van de jaarlijkse grote Oranjeparade het signaal voor nieuwe beroeringen zou vormen. De klemmende vraag is waarom deze fraai aangeklede, maar vaak provoceren de optochten waarin enorme banieren met historische voorstellingen wor den meegetorst en tientallen politiekorpsen en pijpers pittige marsen laten horen, worden toegestaan of indien een verbod onmogelijk wordt geacht, omdat men deze heilige traditie nu eenmaal onder geen omstandigheden wenst te verbreken, waarom de organisatoren zelf niet zo verstandig zijn deze demonstraties af te gelasten. Van hun kant hebben de katholieken hij voorbeeld besloten een voor hen eveneens traditionele jaarlijkse mars niet te laten doorgaan. De Oranje-loges vinden het echter op dit moment noodzakelijker dan ooit om te getuigen van hun vaste wil dat Noord- Ierland nooit en te nimmer door de re publiek in het zuiden zal worden opge slokt. Een afzien van deze voor hen zo belangrijke politiek-folkloristische getui genis, zou, zo zeggen de militante oran je-mannen juist averechtse gevolgen met zich brengen. En de protestanten, ook degenen die niet tot de loges behoren, in woede de straat opdrijven. Dan zou het hek helemaal van de dam zijn. Het enige waartoe de oranje-lieden wellicht bereid zijn is de route van hun marsen te verleggen om de katholieke wiiken totaal te vermijden. De Noordierse regering voelt in dit stadium, hoe ernstig ook, niets voor de afkondiging van de staat van beleg. Daartoe zal men waarschijnlijk pas over gaan wanneer een algemene burgeroor log zou dreigen. Thans bepalen de on lusten zich nog steeds tot stadsdelen waar deze nu al sinds twee jaar plaats vinden, maar in het belegerde Belfast heerst duidelijk grote angst. De atmosfeer wordt gekenmerkt door het getier van de massa, het knallen van geweerschoten en de huilende sire nes van af- en aansnellende pantserwa gens. In de straten waar gevochten werd, staan de militairen met het geweer in de aanslag en de bajonet meestal mach teloos toe te zien en hun pogingen om de strijdende partijen te scheiden haal den ook dit keer weinig uit. De nieuwste maatregelen van de Noord ierse regering zullen echter de gewenste uitwerking moeten hebben. Temidden van de chaotische rommel waarmee het wegdek is bezaaid ont waart men herhaaldelijk plassen bloed. Ziekenauto's rijden af en aan om de ge wonden weg te voeren. Er is ook een hotel dat in vlammen opging. Toen de gevechten begonnen zoch ten vrouwen en kinderen die aan het win kelen waren gillend een goed heenko men. Enkele bekende grote winkelbedrij ven werden geheel door het vuur ver nield. Thans opereert in Belfast ook de 45e groep van de koninklijke mariniers die bij de bevrijding van Nederland grote faam verwierf en in midden-Limburg bij een van de bitterste veldslagen in ons land was gewikkeld. Af en toe werd uit de menigte door gewapende terroristen op de Ulster gen darmerie geschoten. Deze politieke extre misten schijnen achter de schermen hoe langer hoe meer aan de touwtjes te trek ken hetgeen tot een geheel nieuwe situa tie kan leiden waarvan de gevolgen op dit ogenblik niet zijn te overzien. In het IRA zitten tegenwoordig ele menten die meer Trotzkistisch dan puur nationalistisch zijn. Voor de gevangenis van Armagh ligt een groene speelweide waar protestantse arbeiders op zaterdagmiddag plegen rond te marcheren en daarbij vaak een vro lijk lied zingen waarin gewaagd wordt van het doodtrappen van katholieken. Op de hoek van het terrein staat een pub. Protestantse vrouwen schallen daar een ander favoriet lied met als kernge dachte het ophangen van „Bernie Dev lin" aan haar jarretels. AMMAN (Reuter) Bij koninklijk de creet is de vorming van een nieuw Jor daans kabinet bekendgemaakt. Het is ge vormd door Abdoel-Moneim al Rifai, vice- premier en minister van Buitenlandse Za ken in het vorige kabinet-Talhouni. Nieuwe minister van Buitenlandse Zaken is Anton Atallah. Onze redacteur in Jeruzalem tekent hierbij aan: De structuur van de nieuwe Jordaanse regering wijst er duidelijk op dat koning Hoessein het raadzaam heeft gevonden de zaken niet op hun beloop te laten, maar de Palestijnse guerrilla's tot het uiterste tegemoet te komen. In het kabinet-Rif ai, dat de regering-BahjatAl- Talhouni vervangt, hebben acht Palestij - nen en negen Bedouïnen zitting. Tot de Palestijnen behoren figuren, die in het ver leden openlijk ageerden tegen het beleid van Hoessein met betrekking tot de terro risten. Abdoel Moneim al Rifai, de nieuwe pre mier, was de man, die een paar weken geleden namens de regering met de terro risten onderhandelingen voerde, toen er enige weken geleden in Amman en elders bloedige onlusten waren uitgebroken. De 53-jarige Rifai is een ervaren diplomaat en politicus en het hasjemitische koningshuis zeer toegedaan. Hij werd in Safed (in het tegenwoordige Israel) geboren, maar werd opgevoerd in Amman. In de kringen van de guerrilla's geniet hij waardering om zijn morele integriteit en zijn vaderlands lievendheid. Van die laatste eigenschap ge tuigen onder meer verscheidene gedichten, die hij schreef na de zesdaagse oorlog. Drie nieuwe ministers woonden vroeger in Je ruzalem, maar werden successievelijk door het Israëlische militaire gezag naar Trans- jordanië verbannen wegens hun daad werkelijke steun aan de guerrilla's. MILAAN (Reuter) Het gebruik van da anti-conceptie pil is in Italië aanzienlijk toegenomen, ondanks de encycliek van paus Paulus over de geboortenregeling, dit meldt het Milanese dagblad „Corriere della Sera". Door de stringente wet tegen publikatie» met voorlichting over de pil, die zelfs be studering van het onderwerp op universi teiten en medische onderwijsinstellingen verbiedt, waren veel Italiaanse vrouwen niet op de hoogte van het bestaan van de pil, tot het verschijnen van de pauselijke encycliek, aldus het blad. Officieren van de eerste cavaleriedi visie, voornamelijk opererend ten noorden van het zogenaamde Vishaak-gebied, schatten dat zij ongeveer de helft van de voorraden der guerrilla's in het gebied hebben ontdekt. „Wij hebben meer raket ten, granaten en patronen gevonden dan de Noordvietnamezen en de Vietcong in een heel jaar tegen ons afschieten." Met de schatting van vijftig percent in gedach ten wil dat ook zeggen dat een dergelijke hoeveelheid is achtergebleven. Misschien is er wel enige reden voor de Amerikaanse voldoening: de acties zouden het zeer zorg vuldig opgebouwde bevoorradingssysteem van de communistische strijdkrachten ver regaand hebben aangetast. Maar Nixons voorspelling dat ook het commando te velde van de Noordvietna- mese leger zou worden gevonden is niet uitgekomen. Een officier zegt: „We hebben een convooi vernietigd, waarin onder meer een radio-installatie en een stuk zwaar luchtdoelgeschut werd meegevoerd. Dat is nogal uitzonderlijk." De inval in Cambodja is volgens de mi litairen als een volslagen verrassing ge komen: „De guerrillastrijders hadden drie bataljons zwaar luchtdoelgeschut in ons gebied, die zij niet hebben gebruikt. Daar waren we doodsbang voor. Ze hadden hun voorraden opgebouwd voor een aanval in de stijl van het Tet-offensief. Drie divisies zouden naar het gepacificeerde gebied rond Saigon oprukken en in de stad zelf zou den sabotagegroepen aan het werk gaan. Toen Sihanouk werd afgezet verstoorde dat hun plannen totaal." De artilleriesteunpunten Neal, David, Bronco, Myron, Gonder en hoe ze nog meer mogen heten, liggen nu weer totaal verlaten in de Cambodjaanse jungle. Zij zijn met de grond gelijk gemaakt voordat de Amerikanen eruit trokken. De zware helikopters hebben voorraden en geschut overgevlogen naar Vietnam. „Het ziet er hier precies zo uit als daar", zegt een sldaat wiens anti-oorlogsembleem glanzend flonkert. Zijn schoenen soppen enkeldiep in Vietnams kleverige rode mod der, die in deze regentijd nauwelijks op droogt, terwijl hij koers zet naar de plaats waar een volgende helicopter op het punt is voorraden neer te laten. Het 2700 vierkante kilometer grote Cam bodjaanse operatiegebied van de eerste VS cavaleriedivisie liet voorlopig verla ten. Tijdelijke bruggen zijn weggehaald en ADVERTENTIE n Morrtt-1" /Keefc.cia/i' cUlcs M.. STEPHENSONSTRAAT 8-10-23 HAARLEM - TELEF. 24 48 27 Verzekeringen betalen voor VOLLEDIG herstel van aanrijdingschade DIT kan alleen bereikt worden door specialisten. Ons bedrijf, sinds 15 iaar hierin gespecialiseerd, is door het samengaan van ouderwets ^''manschap en modern gereedschap in staat u dit te garanderen vaste bruggen die niet rechtstreeks voor de burgerbevolking van belang zijn, wer den opgeblazen. In de bunkers en op andere plaatsen werd traangas achtergelaten. Elders werd het uit vliegtuigen geworpen. Zware bo men vormen barrières over de aanvoer- routes, die de guerrilla's misschien weer zouden willen gaan gebruiken. Kortom: de Amerikanen hebben er alles aan ge daan om het gebied zoveel mogelijk ontoe gankelijk te maken. Maar meer dan een' zeer tijdelijk resul taat kunnen zij niet hebben bereikt. Traangas blijft volgens de experts afhan kelijk van de hoeveelheid regen die er valt twee weken tot zes maanden actief. De enorme stortbuien die in dit jaarge tijde doorgaans vallen lijken de betekenis van deze traangas-truc dan ook te beper ken. Mijnen, boobytraps „Geen sprake van", zeggen de Amerikanen. Andere soor ten gas? „Nee, begrijpt U goed, we hebben alleen „rel"-gas gebruikt en niets anders. Dat zou onverantwoord zijn." De operatie- Cambodja is voor de Amerikanen ten ein de. Een militair succes, dat vermoedelijk nog vele malen in redevoeringen als glan zend wapenfeit zal worden gevierd, maar waarvan in het licht der feiten de beteke nis vermoedelijk zeer tijdelijk zal blijken. De Noord-Vietnamezen zijn er immers aan gewend tegenslagen met veel improviseren snel te overwinnen en bovendien hebben zij nu vrijwel volledig de beschikking over de drie noord-oostelijke provincies van Cambodja. De Zuidvietnamese president Thieu heeft zaterdagavond in een redevoering gezegd dat zijn land alleen niet bij machte is om Cambodja de hulp op grote schaal te verschaffen die het zo dringend nodig heeft. „De vrije wereld zal de verantwoor delijkheid moeten dragen wanneer Cam bodja in communistische handen valt", zei Thieu. En welke beslissingen president Nixon morgen in zijn redevoering ook gaat onthullen, het is wel zeker dat zij of in het niet-communistische deel van Azië, of bij het opstandige Amerikaanse thuis front in slechte aarde zullen vallen. J Lening. China heeft Soedan een renteloze lening van 34,8 miljoen dollar verstrekt. Het bedrag zal binnen zestien jaar moe- Het bedrag zal binnen zestien jaar moe ten worden terugbetaald in Hp vorm van landbouwprodukten De Gaulle. Oud-presideiU dt (iaalle is per auto in Colombey-les-Deux Eglises teruggekeerd van een vakantie in Span je.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 3