Toeristen aan Belgische kust willen buitenlandse garnaal Hengelwedstrijd voor V elsense bejaarden door hevige regenbui onderbroken Intrede gereformeerd predikant ds. Dorst: Ik verkies de binding" Betrapt bij vernieling ruit Grote Kerk VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Belgische vissers vernederd door lage prijs voor hun produkt Havenberichten Man met dochtertje aangereden op zebrapad Vermiste Katwijker was in Rotterdam Alarm door vuurpijlen boven Noordzee Gezamenlijke kerkdiensten P.v.d.A.-commissie „Zeehavencomplex" Aardbeienveiling Auto totaal uitgebrand Coaster gezonken in Rijnkanaal MAANDAG 29 JUNI 1970 IJMUIDER COURANT 5 V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Fransen slimmer (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Ondanks de somber dreigende regenwolken hebben zater dagmiddag toch weer ongeveer tach tig bejaarden uit deze omgeving waaronder vijftien dames bij de zogenoemde Velsense tunnelput „een mooi stekkie" opgezocht, als enthou siaste deelnemers aan de jaarlijkse hengelwedstrijd, welke door de fede ratie „Bejaardenzorg" telkens in samenwerking met de hengelsport vereniging „Velsen" wordt georgani seerd. Helaas moest deze wedstrijd in de loop van de middag door een zware regenbui worden onderbroken, waarbij de hengelaars waren ge- 4» GOEDE VANGST dwongen een schuilplaats te zoeken in het nabij gelegen café-restaurant „Aneta". Hoe de duiven vlogen Kort IJmondnieuws MAANDAG 29 JUNI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan, Gebouw Spaamberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- straat 13 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 u. bridgecentrum De Jump. DINSDAG 30 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 u. Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen, Sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren IJmui den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tel. 02550-15010; Velsen-Noord' 11 tot 12 u. in het buurthuis „De Loods" Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel 02510-24025: 15 tot 16 u. in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak: Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, telefoon 02560-8014. Moerbergschool, IJmuiden, van 19.30 u. af oefenavond boksver. Manly Sport. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 u. schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 u. gemengd zwemmen; 13.30 tot 16.20 schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 u. zwemlessen; 16.40 tot 18 u gemengd zwemmen; 18 tot 18.30 u. zwem lessen, 18.30 tot 20 u. zwemver. CSB; 20 tot 21.30 u. gem. zwemmen; 21.30 tot 22.30 u. zwemver. CSB. MAANDAG 29 JUNI Huize Scheybeeck, Velserweg, 19.30 u. spreekuur Beverwij kse Sportraad. Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 u. repetitie Beverwij kse Harmoniekapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg, 20 u. beeldhouwen en boetseren. 't Zwanenest, DommelsingeL, 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. De Slof, Raamveld, 20 u. repetitie koor Zang en Vriendschap en toneelvereniging KDO. Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den, 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg, geopend 10 tot 17.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19 tot 21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 19 tot 21 u. DINSDAG 30 JUNI Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester houtplein, 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnastiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 u. repetitie drumband Beverwijkse Harmo niekapel. H. Hartschool, Galgenweg, 20 u. repetitie majorettes Beverwijkse HarmoniekapeL kleine Akademie, Hoflanderweg, 20 u. pottenbakken. De Slof, Raamveld, 13 u. bejaardensoos, 19 u. majorettes drumband De Zwervers en sociëteit, 20 u. klaverjassen Schoppen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois, 19.30 u. huisvrouwengymnastiek, 20.30 u. bad minton. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 20 u. clubavond schaakclub Weenink. 't Zwanenest, Dommelsingel, 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg, geopend 10 tot 17.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14 tot 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15 tot 17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 tot 17.30 u. MAANDAG 29 JUNI Openbare bibliotheek, filiaal De Meer paal, Banjaertstraat, geopend van 19 tot 21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend 19 tot 22 u. DINSDAG 30 JUNI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend van 9 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 22 u. MAANDAG 29 JUNI De Zevensprong, Const. Huijgensstraat, 20 u. repetitie gemengd koor Heemskerk. De Zandkraal, Handelstraat, 20 u. kla- verjasdrive. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat, 19.30 u. repetitie koor Stem des Volks. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 20 u. instuif (12 tot 17 jaar). De Magneet, Ten Katestraat, 20 u. repe titie instrumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 4.5: volwassenen 19 tot 21 u. DINSDAG 30 JUNI De Zandkraai, Handelstraat, 9 u. kinder oppas. 13.30 u. bejaardensoos, 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 16 u. instuif (6 tot 12 jaar), 20 u. toneelrepetitie (vanaf 16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30 tot 17.30 u. (Van een verslaggever) IJMUIDEN/ZEEBRUGGE. Het zomer seizoen aan de Belgische kust is goed op gang gekomen. Voor duizenden vakantie gangers uit het buitenland behoort tot de vakantiegeneugten „lekker vis eten"; onze zuidelijke buren zjjn onverslaanbaar in de smakelijke vis- en schaaldierenhap jes die zü weten te bereiden. Maar tot ver driet van de hard werkende Belgische vis sers worden de grondstoffen voor die lek kernijen betrokken uit het buitenland; de restaurants vragen bijvoorbeeld „garnaal uit Holland" en de handelaren trekken hun neus op voor het eigen goede Belgische produkt. Daar is fikse herrie over ontstaan. Op de Vlaamse televisie heeft een com mentator opgemerkt, dat er een „reukje aan de garnalen" was; in de mijn kan een kilogram garnaal soms tot twee francs dalen, terwijl ze een paar honderd meter verder in de winkel voor ongeveer 80 francs en meer wordt verkocht. De Belgische markt wordt overstroomd met vreemde garnaal uit Nederland en uit Duitsland, welke laatste daar via Neder land wordt ingevoerd. Deze garnalen zijn tamelijk groot, omdat ze in Nederland aan bepaalde normen inzake grootte moeten voldoen. Commercieel gezien, is het nor maal dat de handel die buitenlandse gar naal kiest en de Belgische laat liggen. Maar, zeggen de Belgen: „De Belgische garnaal is van de beste kwaliteit wat de smaak betreft". Het Belgische produkt is in hoofdzaak voor eigen gebruik; aan de kust vooral vindt het praktisch geen afzet meer, de toeristen willen alleen grote garnalen eten. Daar komt bij, dat er (ook) in België bijna geen garnalen-pellers meer zijn die het kleine spul willen pellen. Al deze factoren werken mee tot een voor de Belgische garnalen-aanvoerders zeer onaangename situatie. Echter, het is een bespottelijke en voor de Belgische vis sers vernederende toestand, wanneer op de mijn niet meer dan twee francs voor een kilogram Belgische garnaal wordt geboden, vinden de aanvoerders. Daar moet dan wel een oplossing voor worden gezocht en gevonden. Wanneer er veel kwaad van de invoer wordt ondervonden, dan zou het voor de hand liggen dat een invoerverbod wordt uitgevaardigd. Maar dit is onmogelijk. De invoer is vrij. Nederland is bovendien een Benelux-part ner. De Duitse garnaal komt via Nederland binnen en daar is evenmin iets tegen te doen. De Nederlandse garnalenvisserij heeft overigens hetzelfde probleem te bekampen: de markt wordt hier eveneens overspoeld door Duitse garnaal, die, in tegenstelling met de Nederlandse, niet gehouden is aan kwaliteitsnormen. De Fransen hebben (voor bepaalde vis soorten) zichzelf beschermd tegen derge lijke situaties door hun zo genoemde mini mumprijzen bij de invoer. Zij beschikken reeds lang over dit „systeem" en zij kunnen zich in EEG-verband beroepen op een clau sule waarvan zij heel dikwijls een bijzonder dankbaar gebruik maken. Nederland en België kunnen zich wat dit betreft nergens op beroepen en het zou zeker een probleem zijn hoe zo iets alsnog te veranderen. Het vaststellen van mini mum invoerprijzen is niet iets dat van vandaag op morgen kan gebeuren. De Belgen zien meer in een opvang- regeling voor garnaal. In Nederland be staat die wel. De Belgische Rederscentrale zoekt thans naar eer oplossing. Ook zij is van mening, dat de Belgische garnalenvissers bescherming verdienen. Hoofdvereiste, zo wordt gesteld, is echter dat allen samenwerken en sommigen hun garnaal niet langer onwettig doen verdwij- Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Vigsnes, Moh I Rana, IJmuiden; Claus, Rotterdam, IJ muiden; Kamerad, Nexoe- Breitenstein, Antwer pen; Zaanstroom, Felixtowe; Amstelstroom, Hull; Portsmouth, Londen; Tor Hollandia, Im- mingham; John Helleskov, Noordzee, IJmuiden; Kai, Kopenhagen; Nordsee, Kristinehamn; Veendam, Great Yarmouth, IJmuiden; Fosfo- rico, Charente; Martina, Ipswich; Voline, Da genham; Wolanda, Ixwiden; Metro, Londen; Rolf Behrmann, Londen; Barken, Hudiksvall; Hondsbosch, Londen; Sangstad, Monrovia, IJ muiden; Tor Anglia, Gothenburg; Gerda K., Oslo; Young Ann, Great Yarmouth; Stevan J., Kopenhagen: Aegis, Southampton; Prosperite, Boston. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Niirn- berg, Antwerpen; Quo Vadis, Avonmouth; Se- rooskerk. Kaapstad; Rosemary Everard, Birken head; Sommen, Kashö; Essen, Antwerpen; Bally- rory, Manchester- Fortuna, Simrishamn, Umui- den; C. Oldendorff, Bremen; Festivity, Hull; Commander, Darfort; Strassburg, Taranta; Poly- timi, Andreadis, Lulea, IJmuiden; Gazelle, Lon den, Zaandam; Tor Hollandia, Gothenburg; Zwaantiena, Aberdeen, IJmuiden; Prinses Wil- helmina, Cork; Argo, Par; Yewtree, Dublin; Aardenburg, Stockholm; Kaete Ritscher, Hel sinki; Jean E, Londen; Kai, Bremen; Mosel- bay, Hamburg; Arion, Boston; Garm, Turku; Prins der Nederlanden, Southampton; Claus, Londen, IJmuiden; Ludolf Oldendorff, Piom- bino, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Schieborg, Skoghall; Schulenburg, Oskarshamn; Frivolity, Londen; Cetra Carina Tubarao; Najade, Dakar; Hunzeborg, Uddevalla; Arunto, Koverhar, IJ muiden; Stavos, Finland; Cumulus, Noordzee; Notos, Huil; Holland Park, Onega; Kattenturm, Continentaal Plat; Leda, Bergen; Nerlandia, Ko penhagen; Irish Helm Osaka; Dortmund, Dur ban; Martha Frieseeke, Par; Theofilas J. Vatis, Sardinië; Balong, Antwerpen; Iduna, Swansea; Helios 2, Frederiksvark: Bemardus, Köping; Faience, Plymouth. Zondag vertrokken van IJmuiden: Brinda, Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Immlngham; Rijnstroom, Shoreham; Fosforico, Rotterdam; Rossini, Londen; Ciudad de Parreira, Le Havre; Sylvia R., Korsö'V Cumulus, Paramaribo; Nike, Rotterdam; Helga S., Aalborg; Tasso, Lissabon; Amstelstroom, Hull: Zaanstroom, Felixtowe; Gerhard K„ Hamburg; Leda. Stavanger; Sang stad, Narvik, tjmuiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Cap Talneron, Heraklion; Thea K., Gothenburg; Go- sport, Londen; Sverker. Hamina; Sanaga, Liver pool; Thaletas, Cadiz. Maandag vertrokken van IJmuiden: Super man, Rotterdam. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) nen ten voordele van anderen. „De Bel gische garnaal heeft dit vóór, dat ze qua smaak ver-uit de beste is die in Europa is te vinden. Laat ons daarvan profiteren", aldus de producenten van Belgische gar naal. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Op de zebra over de Lange Nieuwstraat bij de Velserduinweg werden zondagavond een vijftigjarige tandtechniker met zijn veertienjarige dochter aangereden door een personen auto, bestuurd door een vijftigjarige voor man uit Amsterdam. De voorman pas seerde, naar zijn eigen verklaring met een snelheid van ongeveer zestig kilometer, een voor de oversteekplaats stilstaande auto. De tandtechniker kwam op de mo torkap terecht. Het meisje kreeg een klap van de linkerkant van de wagen. Beiden hadden rugklachten, terwijl de vader ook een bloeduitstorting aan zijn rechterbeen kreeg. Zij zijn door de Ongevallendienst naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De vermiste Katwijker visser, van wie men op vrijdag 26 juni sinds maandagavond 22 juni niets meer had vernomen, is zondagavond in Rotter dam aangetroffen. Hij bleek zich 's maan dagavonds met een taxi vanuit IJmuiden naar Amsterdam te hebben begeven. 7 - (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Na in de ochtenddienst te zijn bevestigd door ds. W. Diepersloot, heeft ds. L. Dorst zondagavond zijn in trede gedaan als predikant van de Gere formeerde Kerk in IJmuiden. De Petra- kerk was op deze warme zomeravond geheel bezet. Als tekstgedeelte koos ds. Dorst voor zijn preek uit de brief van Paulus aan de Epheziërs over de eenheid in de ge meente het laatste vers: „En aan Hem ontleent het gehele lichaam als een wel sluitend geheel en bijeengehouden door de dienst van al zijn geledingen naar de kracht, die elk lid op zijn wijze oefent, deze groei des lichaams om zichzelf op te bouwen in de liefde". Met een variant op de titel van het bekende boek „Ik verkoos de vrijheid" poneerde ds. Borst zijn keuze: „Ik ver kies de binding", kritisch de vrijheids drang, die zich tegenwoordig allerwege manifesteert, beschouwend. Nader ingaand op de binding gaf de predikant als definitie voor de kern van de gemeente: „Bij Jezus horen". „Ook zonder Jezus kunt u heel wat bereiken in deze wereld en velen zeggen een beetje minder van dit alles zouden kunnen bereiken dat de mensen een beet je meer liefde voor elkaar zouden heb ben, zouden we dat er dan niet voor over moeten hebben? Waar willen we heen met ons allen?" Terugkomend op het tekstgedeelte ver geleek dominee Dorst de lidmaten van de kerk met de ledematen van het lichaam, elk met hun eigen funktie, die binding niet nodig te hebben, maar ook de sterksten hebben hun zwakheden. Uit onze zwakheid, onze angst, ons ver driet, kunnen wij groeien. Maar Hij biedt ons geen program van actie aan, doch zegt „Behoor mij toe". Als wij Hem heb ben leren kennen worden we ootmoedi ger. Dan weten we dat we het ook niet allemaal weten en kunnen". Ds. Dorst vervolgde: ..De moderne mens gaat aan Jezus voorbij. We gaan aan elkaar voorbij. Maar toch hebben we elkaar nodig. We leren immers elke dag van elkaar, ook van de mensen die ons tegenstaan". „Deze tijd lijdt heel erg aan het niet zien van de ander. De hele wereld wordt ons thuis gebracht. We kunnen niet aan de ander de negers, de Chinezen, de Marokkanen en wie ook voorbij. We zien de noden en de problemen, maar zien we ook de mensen nog?" „Veel ontwikkelingsprojecten misluk ken omdat we wel de problemen zien, maar niet meer de mensen. We wilden van een neger plotseling een New-Yorker maken". „Maar Jezus ziet altijd de mens. Ook die grote zelfstandige mens die op eigen benen staat en die in deze tijd veel kan (Van een verslaggever) IJMUIDEN Het Deense vrachtschip „Akersborg" heeft zondagnacht omstreeks elf uur gemeld, vuurpijlen ongeveer 20 mijl ten noordwesten van IJmuiden te hebben waargenomen. Een helikopter en de reddingboot „Jo hanna Louisa" van de Koninklijke Noord en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij in IJmuiden zijn vanochtend naar de op gegeven positie gegaan. Een zoekactie door beide had echter tot elf uur maandagmor gen niets opgeleverd, waarna de helikopter en de reddingboot naar hun bases werden teruggeroepen. DOMINEE L. DORST bereiken. Maar zijn we er als we een hoge sport op de maatschappelijke lad der hebben bereikt? Als iedereen over een riante woning beschikt? Als de lucht wat minder verontreinigd is? Als we met zonder welke het geheel niet kan funk- tio eren. En over de liefde voor elkaar: „Dat moeten we aan de wereld om ons heen leren. Dat moeten we samen met Jezus proberen. Dan groeien we naar elkaar toe". Dominee Dorst besloot met: „Ik verkies de binding, want dan groeien we naar die grote vrijheid toe die Liefde is". Na de dienst was er gelegenneid ds. Dorst toe te spreken. Ds. Diepersloot deed dat als aftredend consulent, vast stellend, dat er in IJmuiden veel werk is blijven liggen, dat de kerkeraad voor een moeilijke taak stond en dat men nu bijzonder blij is, dat ds. Dorst gekomen is. Namens de burgerlijke gemeente sprak wethouder J. van Leeuwen. Een spon taan applaus kreeg een vertegenwoordig ster van de vorige gemeente van domi nee Dorst, die op een treffende wijze een aantal kwaliteiten van de predikant op somde, maar daarbij niet verheelde, dat dominee Dorst, als het nodig is, ook wel weet te zeggen waar het op staat. Dat men hem in Helpman zeer node heeft zien vertrekken, vernam men in IJmui den natuurlijk graag, want dat is altijd een goede introduktie. Ds. Dorst dankte tenslotte alleen voor de prettige ontvangst. BEVERWIJK. Zondagmorgen werd in de Doopsgezinde kerk aan de Meer straat de eerste van acht gezamenlijke kerkdiensten gehouden, die de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden en de Doopsgezinde Broederschap voor de va kantiemaanden hebben gestaan. Hier ging voor de Evangelisch Luth. predikante ds. mr. M. N. M. Riemers. De volgende diensten zullen worden geleid door de Doopsgezinde predikanten ds. E. H. Boer uit IJmuiden en ds. H. Luikinga en de Vrijzinnige predikant ds. R. van 't Lin- denhout. Na afloop van de dienst van zondagmorgen wekte de predikante de aanwezigen op om volgende week de dienst in de Prinsesselaankerk bij te wo nen, waar ds. Boer zal voorgaan. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Een commissie, gevormd uit leden van de Partij van de Arbeid in de IJmond, zal zich gaan bezig houden met de problemen rond eventuele nieuwe ha venactiviteiten in de IJmond- De commis sie is van mening, dat kritisch dient te worden bezien wat de gevolgen zijn voor de omgeving, speciaal wat betreft de leef baarheid in dit gebied. Het contactadres van de commissie is: secretaris „Zeehaven complex", p/a Partij van de Arbeid, post bus 300, IJmuiden. BEVERWIJK. De aardbeien waren op de speciale veiling van zaterdag weer „brandduur". De gehele aanvoer van 4500 kistjes werd op deze zomerse dag door de binnenlandse handel „likkend" weggekocht, zoals men dat in veiling kringen noemt. De prijzen voor de eer ste kwaliteit lagen rond de vier gulden per kistje van vier pond met als hoogste notering 4,70. De tweede kwaliteit ging tot 350 cent. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De politie heeft twee vijftienjarige jongens uit Beverwijk aan gehouden, die door kerkgangers betrapt waren toen zij een glas-in-lood raam van de Grote Kerk ingooiden. De aanhouding was geen eenvoudige zaak omdat de jon' gens aanvankelijk vluchtten, maar na een tip van kerkgangers na de dienst lukte het toch. Men had hiermee meteen een goede vangst gedaan, want zij bleken zich aan diverse diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Tijdens de kerkdienst viel het op dat twee jongens laat binnenkwamen en kort daarna weer weggingen. Tien minuten later werd er een glas-in-lood raam in gegooid, wat een chadepost opleverde van honderd gulden. Enkele kerkgangers, de koster en de president-kerkvoogd, de heer P. J. Schipperus, zetten de achtervolging in en de laatste wist een van de jongens bij zijn trui te grijpen. Hij hield echter alleen de trui in handen, toen de jongens er vandoor gingen. Bij de Hervormde Gemeente is men al enige tijd erg verontwaardigd over de gro te schade, die regelmatig door het ingooien van ruiten in de Grote Kerk wordt ver oorzaakt, een zaak waaraan wij vorige week nog aandacht hebben besteed in een artikel over vandalisme. Men poogt voort durend de kerk te bewaken, waaraan alle gemeenteleden, hoewel ongeorganiseerd, deelnemen. Ook nu „patrouilleerden" kerk gangers na de dienst rond de kerk en ontdekten de jongens, die daarna via een tip aan de politie snel gegrepen konden worden. Het bleek, dat zij tijden de dienst de toren waren ingegaan en vandaar met een stuk lei de ruit hadden vernield. Op het politiebureau werden ze nader aan de tand gevoeld en toen bekenden zij zich ook schuldig te hebben gemaakt aan de inbraak met vernieling in de kerk op 1 juni, een inbraak in de Ireneschool, dief stal van geld uit de St. Agatha-kerk aan de Breestraat, een inbraak in de gymnas' tiekzaal aan de Hobbesteeg en diefstal van zuivelartikelen in een winkel aan de Koningstraat. De bejaarde hengelaars in actie, voor de wedstrijd door een regenbui moest worden onderbroken. Na enig overleg werd hier besloten de wedstrijd niet meer voort te zetten, zodat men de beschikbaar gestelde prijzen heeft toegekend op grond van de tot dusver be haalde prestaties. Aldus werd de heer C. N. Weij met zijn negen gevangen vissen voor de tweede maal winnaar van de „J. Lourens-wisselbeker", zodat hij deze tro fee opnieuw voor een jaar mee naar huis mocht nemen. Hem werd daarbij no; een kleiner exemplaar in eigendom ter hand gesteld- De prijs voor de grootste vis een blei van 21Vi cm. kwam in het bezit van de heer Chr. Strijken, terwijl ook de achtentachtig jarige heer J. E. van Ewijk als oudste deelnemer in de prijzen viel. Bij het uitreiken daarvan verzuimde de heer H. M. Visman niet, namens de federatie „Bejaardenzorg" het bestuur van de hen gelsportvereniging „Velsen" zijn grote er kentelijkheid te betuigen voor zijn assis tentie bij het organiseren van de wedstrijd. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vlakbij de brandweerka zerne raakte zaterdagmiddag een personen auto van een IJmuidenaar door onbeken de oorzaak in brand. De brandweer kon niets meer uitrichten, want in zeer korte tijd was er van de auto slechts een uitge brand wrak over. Met een matige zuidwestenwind werden 130 duiven van „Snelle Wieken" (Santpoort) om 6 uur te Pont St. Maxeence gelost. Deze vlucht over 376 km was eindelijk weer eens een nor male vlucht waarbij de duiven het niet moei lijk hadden. De prijzen waren dan ook binnen een kwartier verdiend. Hiervan wist M. Jans sen de eerste duif om 10.35.20 uur te klokken. Ook A. Tabemal draaide best. De laatste prijs- duif kwam om 10.48.48 uur. De uitslag luidt als volgt: M. Janssen 1, 5, 13 24; G. Brouwer 2, 7, 23; C. M. Koks Sr. 3 15. 26; A. Tabemal 4, 9. 12, 16, 18: S. Schenk 6, 17. 25: J. Duin 8, 10; J. de Jonge 11; C. van Duyn 14. 22; E. M. Gorter 19: W Tervoort 20, 21. Met een matige zuidwesten wind werden 50 duiven van „Snelle Wieken" uit Santpoort om 6.30 uur gelost te Chateauroux. Een afstand van 661 km. Door flinke onweersbuien onderweg werd het een vrij zware en moeilijke vlucht. Er waren dan ook veel achterblijvers. Een duif van C. Koks Jr. bereikte als eerste zijn hok om 16.06.02 uur. J. van Kooten blijft op de fond. koploper C. Koks Jr. goed volgen door opnieuw de tweede en nu zelfs ook de derde duif te klokken. De laatste prijsduif kwam om 17.48.46 uur binnen. De totale uitslag werd: C. Koks Jr. 1, 13, 14: J. van Kooten 2, 3; F. Redeker 4; C. Korthouwer 5; J. de Jonge 6, 10; S. Schenk 7; G. Brouwer 8. 9. 11; E. Gorter 12; C. M. Koks Sr. 15. Van de postduivenhoudersvereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) namen 45 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Survilliers. Af stand 402 km. De duiven werden om 7.30 uur in vrijheid gesteld. Een duif van Schoone be reikte als eerste het hok om 12.46 uur: laatste prijsduif om 13.54 uur. De duiven kwamen op weg naar hun hok in onweersbuien; hierdoor kreeg de vlucht een traag verloop. Toch waren er praktisch geen achterblijvers. De voorlopige uitslag luidt: Schoone 1 en 6; Verduyn 2, 7 en 9; v. d. Scheer 3 en 8; Strijker 4; Suurmond 5. Inbraak. Zaterdagavond is ingebroken in het Sportfondsenbad door een ruit met een klinker in te gooien. Er zijn enkele flesjes limonade leeggedronken en alle bureaus en kasten zijn doorzocht, maar er kon nog niet worden vastgesteld of er iet« wordt vermist. Man onwel. Op het Wijk aan Zeeër- strand is zaterdag een 42-jarige inwoner van Assendelft onwel geworden, vermoe delijk door zonnesteek. Nadat de Reddings brigade eerste hulp had verleend, werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. UTRECHT. In het Amsterdam-Rijn kanaal (er hoogte van Breukelen is zon dagmiddag de Engelse coaster Frivolity gezonken. Het schip, eigendom van Ever ard and Sons in Greenhithe (Kent), was geladen met 240 ton cement op weg van Londen naar Utrecht. Het schip kreeg een lek in de scheeps wand. De brandweer van Breukelen heeft de Frivolity leeggepompt tot ze weer dreef, waarna de coaster door een sleep boot naar Utrecht werd gebracht terwijl de brandweer aan boord bleef pompen. Niemand heeft letsel opgelopen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5