„Politiek testament" van loco-burgemeester De Boer Wethouder Ockeloen verwijt Den Haag een schromelijk tekort aan begrip 1 Ziekendag bleef 25 jaar lang iedere keer een ware belevenis voor velen COR OLY C0R OLY COR OLY BROMFIETSEN COR OLY uw mooie kleurenfoto's in veilige handen bij IN DE IJMOND GEMEENTERAAD VELSEN ONGEVAL BIJ HOOGOVENS KARAKTER VERANDERDE, MAAR NIET HET DOEL Handoplegging en meezingers in Goede-Raadkerk machine en steiger Bekneld tussen Aardbeienveiling BEVERWIJK HEEMSKERK Gestolen auto uit water getakeld film KINDERRIJWIELEM mm DONDERDAG 2 JULI 1970 IJMUIDER COURANT 5 1 .k: - ■■■■- - Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 daarvan verkeerstechnisch op te vangen. Spaarnwoude van de hieraan verbonden problemen. Stadsschouwburg Zoals bijvoorbeeld de waterhuishouding. Politiek testament voor RIJWIELEN vanaf 139,75 City m Karakter Podium Luxor Kennemer Theater Cinema Marquette (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Tijdens de woensdag avond gehouden vergadering van de Velsense gemeenteraad heeft wethou der C. Ockeloen tal van bittere ver- I hierin voldoende mogelijkheden om van zich immers in allerlei bijzaken verlie- wijten gericht aan het adres van „Den een waardevolle bijdrage te durven spre- zen> hetgeen alleen maar leidt tot ern- Haag", waar men volgens spreker ken, vooral omdat het summiere re2le- sti vertragingen. i"i a i -+ „u;„+v.I ment nog alle ruimte biedt voor veran-1 aanzienlijk tekort schiet aan begrip dringen, welke later eventueel noodza- voor de nijpende verkeersproblema- kelijk zullen blijken, tiek in de IJmond, „Op deze wijze wordt het de plaatselijke overheid Installatie binnenkort onmogelijk gemaakt voor een dergelijke situatie enige verant woordelijkheid te aanvaarden", meen de de wethouder, die de regering ver der verweet van de industrie wel enorme bedragen aan belasting te Op deze wijze werd het loco-burge meester H. de Boer niet moeilijk ge maakt zijn voorstel te verdedigen. De bedoeling daarvan is bijvoorbeeld het voortaan onmogelijk te maken dat één persoon bepaalde zaken kan uitschake- i len, waarbij spreker glimlachend nog toucheren, om daarnaast echter m ge- even aan het rumoer rond „De smoes Vandaar dat een dergelijk project slechts in goed vertrouwen, kan worden uitgevoerd, terwijl in feite aan het ver langen van de K.V.P. in het verleden reeds is voldaan, doordat de schetsma tige ontwerpen destijds immers zijn ten toongesteld. Hierop zijn honderden re acties binnengekomen waar bij de ver dere uitwerking der plannen wel degelijk rekening mee is gehouden. Het resultaat van deze redenering was dat de raad het gevraagde vertrouwen tenslotte verleende, vooral omdat de V-V f .."G WETHOUDER C. OCKELOEN (Van een verslaggever) IJMUIDEN Een 44-jarige bundelaar uit Beverwijk is woensdagavond in de draadwalserij van Hoogovens-IJmuiden gewond geraakt. Bij het invoegen van de draad in de tordeermachine werd zijn lin kerhandschoen gegrepen door de klemwie- len van deze machine. Met verwondingen aan de linkerhand is hij opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. Deens verkeersbureau. De ambassadeur van Denemarken in Nederland, de heer S. Christensen, heeft in Amsterdam het Deens Verkeersbureau op de Keizers gracht 518 officieel geopend. Het Deens Verkeersbureau was 33 jaar in Hilver sum gevestigd. Met uitzondering van die van Canada en Spanje zijn nu alle buitenlandse verkeersbureaus in Amster dam gevestigd, totaal 21. ADVERTENTIE 11 11 I breke te blijven de uitbreidingen haan" herinnerde. Wanneer de raad met wethouder een „zo breed mogelijk mee - I 1-, j i i 11 I v.Kn4-nv> Innh runt ItOnOP Deze verontwaardiging van de wet houder kwam voort uit de behandeling van het voorstel over een voortzetting van het verkeersonderzoek in de IJmond, waarbij" enige raadsleden om nadere in lichtingen hadden verzocht. Naar aan leiding hiervan werd door wethouder Ockeloen onder meer opgemerkt dat het hier een uiterst ingewikkelde materie betreft, hetgeen helaas door „Den Haag" nog maar steeds niet wordt beseft. Des ondanks mag de betekenis van een der gelijk deskundig onderzoek niet worden onderschat, want de in het verleden door prof. ir. J. Volmuller aangeboden rapporten hebben in deze omgeving al diverse chaotische situaties kunnen voor komen. Verder is het door dergelijke on derzoeken duidelijk geworden dat de eerst afgewezen plannen voor een twee de Velser tunnel uiteindelijk toch de meeste kans van slagen hebben. dit voorstel kan instemmen, zal het nog praten en_ meedenken1 mogelijk zijn deze commissie over enke le weken te installeren waarna onmid dellijk de eerste zaken in behandeling kunnen worden genomen. Zoals uit de behandeling van het voor stel kon worden afgeleid, meldde zich geen enkele tegenstemmer, waarna de loco-burgemeester de discussies afrond de met de volgende uitspraak: „Ik hoop dat de man die na mij komt hiermee ge lukkig zal zijn, want dan is het een goe de burgemeester". toch niet geheel wilde uitsluiten. Aan het einde van deze vergadering verkreeg het college ook nog toestem ming van de raad het kruispunt Water- loolaan-Van den Vondellaan-Driehuizer- kerkweg in Driehuis te verbeteren, al was drs. Kraetzer (K.V.P.) dan ook wel even geschrokken van de hieraan verbonden kosten 170.000). Vandaar zijn verzoek dit voorstel nog even aan te houden, opdat naar een goedkopere oplossing kon worden omgezien, waar van hij er enkele met name noemde. Wethouder Ockeloen moest hem echter alle illusies ontnemen door te verzekeren dat al deze alternatieven ook reeds door het college waren onderzocht, zonder dat men hierbij een betere had Het derde punt dat deze avond nogal enige discussie uitlokte was het voorstel I kunnen aantreffen. Vooral de aanwezig van het college tot oprichting van de heid van twee scholen in de onmiddellij- Spaarnwou- ke omgeving maakt een verbetering van K o o p m a n dit kruispunt op korte termijn tot een stichting „Recreatiegebied de", omdat de heer (K.V.P.) vreesde dat de raad bij een gebiedende eis. De veiligheid van de kin- dergelijke stichting weinig mogelijkhe- deren gedoogt nu eenmaal geen langer Bij dit alles schiet volgens wethouder I den tot inspraak zullen overblijven. Ook uitstel, door welke argumenten de Ockeloen de regering duidelijk in haar taak tekort en men mag zich als ge meentebestuur reeds verheugen wan neer men antwoord op een brief ont vangt, om dan maar te zwijgen van fi nanciële steun. Door spreker werd de raad dan ook met klem verzocht het voorstel de ver eiste goedkeuring niet te onthouden, om dat het zonder onderzoek nog moeilijker zal worden de regering de onhoudbare daan. verkeerssituatie in de IJmond duidelijk te maken. „Zo duidelijk, dat er in de de heer Buist (P.S.P.) had reeds in deze richting geïnformeerd. De heer Van Os van den Abee- len (P.v.d.A.) vond het eveneens voor de hand liggend dat voor dergelijke gro te projecten op het gebied van de recre atie een democratische controle dringend geboden is. Vooral omdat naar zijn me ning de gemeenteraden in het verleden in dit opzicht aanzienlijk tekort zijn ge- K.V.P.-fractie zich kennelijk liet over tuigen. Nadat het voorstel aldus was aangenomen, werd nog door de wethou der meegedeeld dat de maximumsnel heid bij het viaduct binnenkort weer tot 50 km. zal worden teruggebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Het was weer prachtig mooi", zegt de oude man in de rolstoel. „Dit is nu de veertiende keer dat we er samen bij zijn geweest en we vinden het iedere keer weer even mooi". Het echtpaar is zichtbaar tevreden met alles wat het heeft meegemaakt op de 25ste ziekendag, die gisteren in de kerk van O. L. Vrouwe van Goede Raad werd gehouden en waarover wij gisteren al berichtten. „Het mooiste van de dag vonden we de mis, maar het accordeon was ook heel fijn. Morgen gaan we -op bedevaart. Dat doen we ook al veertien jaar. Toen we een keer terugkwamen uit Lourdes kon mijn man weer lopen zonder stok. Dat was een mirakel", zegt de echtgenote. Vlak na de oorlog, in 1946, organiseer de de Katholieke Actie voor het eerst een ziekendag in Beverwijk. „Het ging toen wel een beetje anders als nu", zegt mevrouw C. M. Ruurda, die nu voor de 24ste keer belangeloos aan de ziekendag heeft meegewerkt. „Het was meer lief dadigheidswerk we gingen de wijken langs om serviesgoed te vragen en te collecteren. Nu is alles beter georgani seerd. Vroeger waren er drie dames en nu eenentwintig voor ongeveer evenveel zieken. En toch lijkt het wel of de sfeer vroeger gezelliger was. Het is nu wat te gehaast allemaal. Er blijft bijna geen tijd om echt met de zieken te 'praten. En „Onmogelijk", luidde de reactie van rijksbegroting nog eens een bedrag voor wethouder Ockeloen. Waarschijnlijk de oplossing wordt opgenomen", besloot j wethouder Ockeloen zijn bekwaam ge formuleerde toelichting, waardoor de raad werd bewogen de verlangde kre dieten voor het onderzoek met algeme ne stemmen te fourneren. wordt de betekenis van dit project het grootste in Nederland nog enigszins T T J\/f T J T T~\ Tp onderschat en heeft men weinig besef En omdat vijf gemeenten bij deze re creatieplannen zijn betrokken, moet het volgens spreker toch duidelijk zijn dat het volstrekt onmogelijk is en bovendien ongewenst, alle stukken eerst met deze gemeenteraden door te nemen. Men zou ADVERTENTIE Aan het begin van deze vergadering had de heer Zuurbier (P.P.R.) reeds gesproken van een „politiek testament", waarmee door hem het voorstel van lo co-burgemeester H. de Boer werd be doeld, dat de instelling beoogt van een commissie van advies voor zaken be treffende de openbare orde. Een en an der met de duidelijke strekking de raad meer bij de politiezorg te betrekken, waarbij de burgemeester verantwoor ding kan worden gevraagd voor het door hem gevoerde beleid. De heer Zuurbier beschouwde dit voor- «tel karakteristiek voor de instelling van de loco-burgemeester vooral omdat het ruim kan worden geïnterpreteerd. Niet alleen kunnen immers alle raadsfracties zich in deze commissie laten vertegen woordigen, maar er zullen ook niet-raads- leden hierin welkom zijn. Ook de heer Van Os van den A b e e 1 e n (P.v.d.A.) sprak van „een stuk goede wil", dat in de werkwijze dient te worden bevestigd. Daarom wordt het voorstel door de gehele P.v.d.A.-fractie volkomen onderschre ven, ook al omdat er is gedacht aan an dere burgers jlan raadsleden. Namens de K.V.P.-fractie verklaarde daarop ook de heer Witte zich met de voorgestelde commissie bijzonder con tent, waarna de heer Hoek (P.S.P.) even de aandacht vestigde op de in het raadsstuk genoemde „vertrouwelijk heid". Spreker was namelijk van me ning dat een dergelijk begrip in dit ge val zorgvuldig dient te worden gehan teerd, omdat de openbare orde nu een maal tot de belangrijke publieke zaken behoort, waarbij de openbaarheid niet altijd mag worden geschuwd. Tenslotte ging de heer A1 g r a (Prot.- Chr.) eveneens gaarne met het voorstel I akkoord, zelfs nu het aan de andere kant kunnen blijken. Toch zag de ADVERTENTIE MERKSPORTRIJWIELEN, compleet Qrote collectie RALEIGH - MAGNEET - RIVEL - BSA - PON - VELAMOS, enz. enz. Breestraat 108 Beverwijk „CASTLE KEEP" van Sydney Pol lack, in Nederland uitgebracht onder de titel „De burcht in de Ardennen", is door de kritiek omschreven als een poëtische oorlogsfilm, ondanks de nogal bizarre bewerking van een be kende roman. Pollack heeft kennelijk willen afwijken van de gebruikelijke realistische aanpak van de oorlog, waarbij door hem een episode uit het Ardennen-offensief in beeld werd ge bracht. De aankomst van een kleine groep Amerikaanse soldaten onder majoor Falconer (Burt Lancaster) in de omgeving van een sprookjes achtig kasteel, waar een impotente graaf (Jean-Pierre Aumont) met zijn nicht resideert, vindt al direct plaats in een voor een oorlogsfilm ongewo ne droomsfeer. En op soortgelijke wijze, balancerend op de grens tussen droom en werkelijkheid verloopt de verdere film, die gruwelijke ontwik kelingen afwisselt met bijna poëti sche passages. De op deze manier op geroepen werkelijkheid is al even on werkelijk als het bestaan van mensen in een oorlog, terwijl de bezoekers van vrijdag- tot en met zondagavond evenmin over actie en afwisseling zullen hebben te klagen. Onderwijl wordt zondagmiddag „Tanya en haar politiehond" vertoond, een aantrek kelijk filmverhaal over een door straatjongens getergd hondje, dat zich tot een schrandere politiehond ontwikkelt. NIET GEHEEL ten onrechte heeft men William Wylers spectaculaire verfilming van de beroemde roman „Ben Hur" des tijds met maar liefst elf Oscars onder scheiden en waarschijnlijk met de herin nering aan de enorme belangstelling wel ke deze film toen heeft getrokken, wordt „Ben Hur" thans opnieuw in roulatie ge bracht. Met Charlton Heston, Jack Hawkins, Stephen Boyd en Haya Hara- reet in de voornaamste rollen kan deze voorgedaan, waarbij een 27-jarige opper- boeiende film aldus ook weer van heden- 1 tot en met woensdagavond in City worden vertoond, zodat het publiek zich opnieuw mag vergapen bij opwindende wagen- WONINGINRICHTING IJmuiden Marktplein Beverwijk Breestraat r het gaat toch juist in de eerste plaat* om het onderlinge contact". Gistermorgen werden ongeveer honderd zieken uit Beverwijk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee door een vrijwilligersteam met auto's thuis opgehaald. Vooraan in de kerk kwamen de dertig bedlegerige mensen te liggen en daarachter zaten de overige zieken in stoelen en rolstoelen. Erst werd er een eucharistieviering ge houden waarbij werd gezongen, daarna kwam het ontbijt en vervolgens werden de aanwezigen gezegend en werd het Al lerheiligste uitgesteld. Na de koffie kregen de zieken de handoplegging door de aan wezige priesters uit de omliggende pa rochies. Bij deze gelegenheid zong het meisjeskoor van de H. Hartschool en bo den kinderen iedere zieke een bos bloe men aan. De initiatiefnemers voor de ziekendag gingen er 25 jaar geleden van uit, dat zij langdurig zieken in de gelegenheid moes ten stellen ééns in het jaar een geza menlijke kerkdienst mee te maken. Na drie jaar ging de organisatie over in han den van het Ziekendagcomité, waarvan de heer Valk twintig jaar voorzitter is geweest. Bij zijn overlijden heeft de heer Th. Adrichem het voorzitterschap overge- npmen. Nog altijd staat de religieuze opzet voorop, maar de laatste jaren wordt te vens ruim aandacht geschonken aan ont spanning. De uitstelling van het Aller heiligste is gebleven, maar in dezelfde ruimte klinken later ook de meezingers. Het karakter van de dag is aangepast aan onze tijd, maar het doel is nog steeds hetzelfde. Het middagprogramma werd gisteren verzorgd door vijf medewerkers van Ar- tiestenpalet een groep van het radio- ziekenprogramma „Palet". Op het pries terkoor, dat als podium dienst deed, tra den achtereenvolgens op twee accordeo- nistes, een zanger, een goochelaar en een zangeres, van wie vooral de laatste met haar vrolijke liedjes de zieken tot mee zingen wist te brengen. Het geheel stond onder leiding van de bekende radiome dewerker Victor Conselman. Tegen drie uur besloot de heer Adri chem de dag met een verrassing. Hij bood alle zieken een schrijfmap aan ter herinnering aan het zilveren jubileum. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op 't terrein van Hoog ovens heeft zich woensdag een ongeval man uit Velsen-Noord gewond werd .Hij raakte bij werkzaamheden op een steiger I bekneld tussen een langsrijdende machi ne en de steiger en is ter observatie op genomen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. BEVERWIJK. De aanvoer op de aard beienveiling stond woensdag onder druk van het minder gunstige weer. De pluk verliep niet zo bijzonder vlot. De aanvoer bedroeg slechts 6500 kistjes en ook de prijs liep een paar dubbeltjes per kist terug. Voor de eerste kwaliteit betaalde men van 340 tot 430 cent per kistje, voor de tweede kwaliteit kon men al vanaf 200 cent per kistje terecht. Er werd een bescheiden deel van de aanvoer uit de markt gekocht voor export naar West-Duitsland. rennen en zeeslagen met galeien. Een en ander dank zij de medewerking van dui zenden figuranten, plus een uiterst kost bare entourage, waar miljoenen dollars voor zijn uitgeteld. In de matinee van zondag nog een tweede beroemd geworden film, namelijk de opmerkelijk knappe western „Comancheros", een „mannelijk" avonturenverhaal met John Wayne in de hoofdrol. DE BOVENOMSCHREVEN kwaliteiten van „Ben Hur" worden alleen maar be vestigd door het feit, dat de belangstel ling hiervoor in Beverwijk weer zo groot is geweest, dat de directie van Luxor deze Een scène uit de beroemde film „Ben Hur", deze week opnieuw vertoond in City, terwijl voor Beverwijk tevens een prolongatie kan worden aange kondigd. film opnieuw een week voor vertoning heeft vastgehouden. Ook voor de matinee van zondag. IN EEN ALS „Dubbelsupersexprogram- ma" aangekondigde pikante attractie heeft men nu twee oude Engelse films, beide van een ongebruikelijke lengte en gemaakt door regisseurs van naam, samengevoegd. Het zijn de korte speelfilm „Some like it cool" en de verfilmde grap „How to un dress in public without undue embarras- ment". MICHAEL WINNER vervaardigde aldus een weinig diepgravend speelfilmpje over twee jonggehuwden, die zich op hun hu welijksreis ontdoen van enige tradities, waarvan in de gegeven omstandigheden de onbruikbaarheid te evident is. Op zfjn beurt geeft Bennet een komische verhan deling over het uitkleden in het openbaar in Engeland, dat in dit preutse land een hele kunst blijkt te zijn, als men bij de omstanders tenminste geen onnodige ver legenheid wil veroorzaken. Men kan zich hiermee van donderdag- tot en met za terdagavond in het Kennemer Theater be zighouden. DIT WEEKPROGRAMMA bestaat dan verder uit „Meisjes langs de weg" en Arizona Colt", respectievelijk voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zater dag, terwijl laatstgenoemde film ook nog in de tweede matinee van zondag wordt vertoond. Een tweede avonturenfilm, na melijk „Zonen der woestijn", is dan weer voor de eerste middagvoorstelling be stemd. Tenslotte van zondag- tot en met woensdagavond „Moord in het wassen beeldenmuseum", een griezelfilm van de bovenste plank over menselijke mario netten, die door een waanzinnige worden gehanteerd. Een en ander resulterend in een sinister legioen van verstijfde spoken en wandelende doden. DE KOSTELIJKE musical „Chitty chit ty bang bang", naar aanleiding van de vertoningen in City door ons verleden week al uitvoerig en lovend om schreven, zal nu van donderdag- tot en met dinsdagavond in dit theater op het programma prijken. Een betere keuze voor een onderhoudende zomeravond kan men zich moeilijk wensen! Zij die eventueel avontuurlijker zijn aangelegd, moeten „De dodendans rond spionnen" maar eens in gedachten houden, welke thriller in de tweede matinee van zondag wordt ver toond. ADVERTENTIE Kom eens kijken naar de beste merken ZÜNDAPP - VESPA KREIDLER - PEUGEOT HONDA - PUCH YAMAHA - SOLEX SPARTA enz., enz. De zaak met keus. Breestraat 108 Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Amsterdamse politie vond woensdag een in Velsen gestolen personenauto in het Noordzeekanaal, ter hoogte van de brug over het Zij kanaal F. Met hulp van de brandweer is de wagen met een kraanwagen boven water gehaald. Kikvorsmannen zochten de plek af, of de auto mogelijk een of meer inzittenden heeft gehad. Dat bleek niet het geval te zijn. Van de auto waren het voorspatbord en een koplamp gedemonteerd. De wagen is teruggegeven aan de eigenaar. Een hoofdagent van de Velsense politie zag woensdag achter het politiebureau in Velsen-Noord een bijna nieuwe brommer tegen een transformatorhuisje staan. Bij onderzoek bleek deze toe te behoren aan een inwoner van Haarlem-Noord, die zich juist op een Haarlems politiebureau had vervoegd om aangifte van diefstal te doen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5