Huur gekraakte huizen wel geaccepteerd als... schadevergoeding mm Vraag naar oude en ook nieuwe vaartuigen voor zeevisserij al aft Expositie Flore bij Boumans COR OLY BEZETTERS WONEN AL BIJNA VEERTIEN DAGEN ONGEMOEID Na twee jaar leeg stand is nu al aardig wat opgeknapt m mm Straffen van twee en anderhalf jaar voor gewapende overval in Velsen Een kwart eeuw bij „Erasmus" Ierland wil vloot uitbreiden en vernieuwen IN DE VISHAL Havenberichten lip - -'ii RIJWIELEN BROMFIETSEN v. BUGNUM fff Zjêêê ACCESSOIRES' DONDERDAG 2 JULI 1970 IJMUIDER COURANT 7 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Bijna veertien dagen zijn de twee gekraakte huizen in de Koolstraat nu onrechtmatig be zet door een aantal mensen, van wie twee echtparen, elk met een kind, de panden officieel bewonen. Er is tot nu toe een gesprek geweest met de zaak waarnemer van de eigenaar. Ook heb ben de jonge mensen huur overge maakt, waarop een brief van een advocaat kwam, die schreef dat het geld niet als huur werd geaccepteerd, maar als schadevergoeding voor het onrechtmatig gebruik van het huis. Waarmee de eigenaar juridisch de be woning niet erkent. Voor het overige is er niets officieels gebeurd. WÊÊtÈm BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Huwelijk „Goed, zeg Drie kapstokken O. vk. I Tentoonstelling van Leo Dooper Extra kosten EEG-partners Hoe de duiven vlogen BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Voor het overige wordt er in de huizen gewoond, er wordt veel schoongemaakt en opgeknapt, er wordt gekookt, gegeten, gerookt en gepraat, véél gepraat zonder dat er eigenlijk iets nieuws gebeurt. De twee echtparen worden 24 uur per etmaal beschermd door een groepje elkaar aflos sende kabouters, die veel werk verzetten, maar intussen toch maar in huis zijn en elke mogelijkheid op privacy buitenslui ten. Die privacy is ook ver zoek als er i - In de gang hangt een geldbakje met de schriftelijke uitnodiging om een bijdrage te leveren in de extra kosten. GEBOREN: Yousha d.v. E. H. Wester man en A. E. Toornstra, Castricum; Jolin- de M., d.v. H- van de Graaf en M. M. de Hoog, Castricum; Jacobus G., z.v. V. J. A. Hof en C. M. Koopman; Johannes T. M. z.v. T. L. J. Sakkers en J. E. M- Duin- meijer, Velsen; Sandra d.v. A. Peperkamp en A. G. M. de Wildt, Uitgeest; Maria S. d.v. A. M. van Kuyk en H. M. A- Snel, Beverwijk; Edmond M. z.v. M. J. N. San ders en A. P. Johnson; Jos z.v. C. Meijer en M. C. M. Stengs, Beverwijk; Alice d v. H. T. Dijkstra en A. M. Rumping, Bever wijk; Edwin z.v. A. Arends en A. E. Of- fenberg; Columba W. M. d.v. L. C. P. Meij- land en M. Q. Denneman; Mariska d.v. W. Terol en C. Oudenaarde, Uitgeest; Marijne d.v. R. Joosten en A. Schouten, Beverwijk; Leendert M. z.v. C. Stam en P. J. Stam; Petrus J. M. z.v. J. Q. Denneman en M. T. van der Eng; Michel J- z.v. E. Stenvers en M. A. M. Gooijer, Beverwijk; Janette A. d.v. J. H. H. Wilbers en H. A. van der Aar; Luca z.v. M. Sini en G. Moro, Bever wijk; Petronella M. d.v. H. P. Lammers en M- P. Diemeer; Edward H. J. z.v. H. L. J. Burgering en F. H. Beikes, Assendelft; Rody W. M. z.v. J. H. W. M. Lieuwes en M. A. C. Grapendaal; Léon E. z.v. F. J. Kloeg en J. C. M. Roestenberg. ONDERTROUWD: Arnoldus A. Vermeu len, 22 jaar en Margaretha J. Luitjes, 22 jaar; Gerardus H. M. Spring in 't Veld, 21 jaar, Beverwijk en Immerentia J. Zon neveld, 21 jaar; Willem J. Koning, 25 jaar, Amsterdam en Catharina M. Weel, 22 jaar; Jacob Post, 20 jaar en Engelberta B. van Suntenmaartensdijk, 19 jaar, Beverwijk; Jozef Kos, 25 jaar en Clasina M. Vessies, 20 jaar, Beverwijk. GETROUWD: Adrianus Hoogvorst, 32 jaar, Beverwijk en Johanna C. Portier, 26 jaar; Gerrit Vroemisse, 26 jaar, Beverwijk en Antonia G. M. Baltes, 22 jaar; Franklin D. Eichenbergen, 23 jaar, Haarlem en Mau- dy E. P. Jellema, 22 jaar; Pieter E. Natte, 22 jaar, Beverwijk en Magdalena van Rheeden, 22 jaar; Johannes C. de Ruiter, 22 jaar, Amsterdam en Marie E- Lange reis, 19 jaar. OVERLEDEN: Elisabet M. Bakker, 90 jaar, wv: P. Duineveld; Kniera Schouten 73 jaar, wv: M. Niesten, Beverwijk. voortdurend mensen op bezoek komen; de laatste dagen is het druk, al hebben ze een tamelijk rustig weekend achter de rug. Toch zijn beide groepen nodig: de ka bouters (die per slot van rekening het initiatief hebben genomen) voor het op treden bij een eventuele actie van de ei genaar, de bezoekers om iedere buiten staander met de neus te drukken op het feit dat vele huizen jarenlang leeg staan, terwijl huwelijken kapot gaan omdat er geen woningen te vinden zijn. De huwelijken van deze twee jonge echtparen lopen nog niet het gevaar om te mislukken, integendeel, de huwelijks band is juist sterk genoeg om dit geza menlijk aan te pakken. Het gaat om mensen die liever naamloos willen blij ven: een vrouw van 23 uit Haarlem en een man van 21 uit Beverwijk, die ge dwongen waren gescheiden te leven bij hun ouders, en twee echtelieden van 24 en 23 jaar, die in een kleine woonwagen te Uitgeest woonden. De huizen raken iedere dag beter in gericht. Vloerbedekking ligt nog wel pro visorisch, maar er zijn ruiten ingezet, er is een nieuwe pot in het toilet geplaatst, kortom, er zijn allerlei karweitjes ver richt door de kabouters om de huizen bewoonbaar te maken. „We hebben het al aardig opgeknapt," zeggen ze zelf, rus tig gezeten in rotan stoeltjes, terwijl van boven gehamer klinkt omdat een groepje daar vloerbedekking legt, waardoor af en toe stukjes kalk van het plafond vallen. „Als je alles bij elkaar gaat tellen, heb ben we al een hoop vernieuwd." De vloer van een van de keukens is voorlopig nog geen werkobject. Die is zo rot, dat men de ruimte provisorisch on toegankelijk heeft gemaakt. Ze denken dat het een huis van voor de oorlog is. In ieder geval is het een goed huis. Maar zelfs dat legt weinig gewicht in de schaal als je het meer dan twee jaar leeg laat staan en niet onderhoudt. Alle meubilair is gekregen, spontaan aangeboden door de vele mensen die hun sympathie niet onder stoelen of banken steken. Hoe zijn de reacties? „Nou. zo van: Goed, zeg, goed, zeg, doorgaan!' De hele buurt vindt het prachtig. Oudere mensen brengen het meeste. Wat is er zoal gebracht? Vloerbedekking en vloer kleden, gemakkelijke stoelen, banken, eettafels, kussens voor op de grond, een theemeubel, lampen, een oud TV-toestel en gisteren zelfs een koelkast. De elek trische apparatuur is echter niet te ge bruiken, omdat men nog geen aansluiting heeft aangevraagd bij het PEN. De vrees is namelijk, dat zal blijken dat de lei dingen zo rot zijn, dat men wel eens hoge kosten kan krijgen bij het herstel. Ge brek aan elektriciteit is echter geen ramp. 's Avonds worden er enkele kaar sen aangestoken: „Het is nog sfeervol ook, hardstikke fijn, alleen een beetje koud." Het laatste is een probleem, nu we in een koudeperiode terecht zijn ge komen. Ze kunnen een oliekachel krijgen, maar het is de vraag of de schoorsteen geschikt is. Een ander probleem is de gasvoorziening. Er wordt gewerkt met een kleine gasfles, maar die is telkens leeg omdat „iedereen" kookt op het één pits-gasstelletje. Iets wat weinig energie vraagt is een kleine radio, die met behulp van een kleine batterij ernaast op de vensterbank country- and western muziek ten gehore brengt. Aan de wanden hangen een ge ïmproviseerd schilderij, tekeningen, af fiches van de Bintangs en van een op roep om deel te nemen aan een staking tegen Veringa. Het zijn eenvoudige wand versieringen, aangevuld met wat eigen Een kijkje in een van de twee woon kamers, waar op gekregen stoelen heel wat wordt afgekletst. Het t.v.- toestel staat er wel, maar kan niet worden aangesloten op het elektrisch net. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De vier mannen, die vorig' jaar november een gewapende overval pleegden op de bedrijfsleider van de supermarkt Kijk-Grjjp in Velsen-Noord en daarbij 11.000 buitmaakten, zijn vanmorgen door de Haarlemse recht bank veroordeeld tot gevangenisstraffen van anderhalf en twee jaar De initiatiefnemer, een 25-jarige Duit ser, en de plannenmaker, een 29-jarige man uit IJmuiden, kregen twee jaar met aftrek. De officier van justitie had tegen beiden drie jaar geëist. De twee an deren, een zesenvijftigjarige Amster dammer en een man uit Alkmaar van 36 jaar, werden beiden veroordeeld tot één jaar en zes maanden met aftrek. Twee weken geleden waren tegen hen straffen geëist van respectievelijk 2 jaar en een jaar en acht maanden. BEVERWIJK. In het Bedrijfsrestau rant van Hoogovens worden tekeningen en schilderyen tentoongesteld van de Am sterdamse kunstenaar Leo Dooper, welke op zondag 5 juli van twee tot vijf uur voor het publiek te bezichtigen zijn. De 35- jarige Dooper is geboortig van Makkum en heeft zijn opleiding genoten aan het Instituut voor Kunstnijverheid te Amsterdam. Vanaf 1963 heeft hij minstens eenmaal per jaar een tentoonstelling ge houden, onder meer in het Prinsenhof te Delft, het Stedelijk Museum te Amster dam en in Duitsland. Het is geen protes terende of revolutionaire tekenaar en schilder voor wat betreft zijn onderwer pen, maar wel in de manier waarop hij neo-figuratief, werkt. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Alvorens boekhandel Erasmus" aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden dinsdag voor het publiek werd geopend, heeft hier in intieme kring eerst nog de huldiging plaatsgehad van mejuf frouw Jo van Vliet, die bjj deze zaak vijf entwintig jaar geleden als jongste verkoop ster werd aangesteld. Haar eerste boeken verkocht zij toen in het filiaal aan de Hoofdstraat in Santpoort en na een aantal jaren was mejuffrouw al zover ia dit moeilijke vak gevorderd, dat de eigenaar haar het beheer kon toevertrouwen van een nieuw filiaal aan de Bloemendaalse- straatweg. Sinds 1954 is zjj nu werkzaam in de zaak aan de Lange Nieuwstraat. Mejuffrouw Van Vliet werd dinsdag toe gesproken door de heer J. E. van Raalten, die tot zijn grote voldoening kon vaststel len dat de jubilaresse zowel door de clien tele als door haar collega's altijd bijzonder wordt gewaardeerd. Hetgeen zij ongetwij feld heeft te danken aan haar prettige om gangsvormen en beminnelijke manier van optreden. De heer Van Raalten hoopte dan ook nog vele jaren met haar te mogen sa menwerken, waarbij zijn feestgeschenk be stond uit een enveloppe met inhoud. Tot zijn genoegen kon spreker hier de zilveren speld met oorkonde nog aan toevoegen van de Vereniging ter Bevordering van de Be langen des Boekhandels, welke onderschei ding haar was toegekend op grond van haar vele verdiensten voor het vak. Namens het personeel ontving de jubilaresse daarop van mejuffrouw H. de Vries een gouden broche, waarna deze intieme huldiging door mejuffrouw Van Vliet zelf met een kort dankwoord werd afgerond. AMSTERDAM. Kandidaats tandheel kunde (II) V. C. de Bode, Aerdenhout; F. S. J. Kroon, Halfweg; H. Peters, Velsen; R. R. Stevens, Badhoevedorp; A. A- v. d. Werf, Haarlem; U. G. Th. van Wonderen, Zandvoort. Ook in gekraakte huizen moeten kin deren op tijd naar bed. Dit is een kleinere kamer op de bovenverdie pingwaar op de deur met rode vilt stift geschreven staat „Stilte s.v.p. kinderkamer". maaksel, zoals de levensgrote kreet: „Dit is een huis, hier wonen mensen". De twee huizen moesten oorspronkelijk kantoorruimte worden, waartoe de tussen muren werden uitgebroken. Voor de hui dige bewoners levert die maatregel van twee jaar geleden alleen maar meer ruimte op. Er wordt slechts één van de twee voordeuren gebruikt. Achter de on gebruikte ligt wat rommel in het por taaltje, ook een van de drie kapstokken die men heeft gekregen. De twee andere hangen links en rechts in de verbrede gang, waaraan men zou kunnen zien dat dit wel degelijk twee aparte huizen zijn met twee gezinnen. In de twee gangen, die nu samen een ruime hal vormen, hangt een klein plas tic bekertje tegen de muur met erboven het verzoek om hierin een bijdrage te leveren. Dat is niet zozeer bedoeld voor de bezoekers als voor de bewoners, hoe wel elke gift welkom is. Er is met name geld nodig voor de kabouters, wier aan wezigheid extra kosten met zich mee brengt die zelfs het budget van twee jonge gezinnen te boven gaan. Daarmee wil niet gezegd zijn dat er op dit punt moeilijkheden te verwachten zijn. De jonge mensen leven als het ware in een commune, hoewel tegen dat woord bezwaren rijzen vanwege de bijbetekenis die buitenstaanders er aan kunnen hech ten. Men zou slechts kunnen spreken van een commune in engere zin, namelijk een waarin alle huishoudelijke werkzaamhe den zoveel mogelijk gezamenlijk worden gedaan. ADVERTENTIE Planetenweg 40 IJmuiden Tel. 15290 a m (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Ook in Nederland is be langstelling gewekt door de plannen en aspirant EEG-lid Ierland, dat zijn vissers vloot wil uitbreiden. De uitbouw van de Ierse vloot voor de zeevisserij zal worden gerealiseerd door nieuwbouw, maar ook door aankoop van nieuwe en tweedehands vaartuigen in het buitenland. Voor de financiering verleent de Ierse overheid kredieten, uiteraard onder de nodige voorwaarden zowel ten aanzien van de reder-koper, als van het aan te kopen schip. De Irish Sea Fisheries Board, waarvan de heer J. O'Conner di recteur is, wordt hiervoor ingeschakeld. De belangstelling gaat uit naar vaar tuigen die niet ouder dan tien jaar zijn en een lengte hebben van 57- tot 70 voet. Er is in de eerste plaats vraag naar zij- trawlers met een scheepsmotor van 150 tot 350 pk. Een sterke Franse delegatie van vis sers uit Lorient, Corcaneau en Douarne- nez heeft een bezoek gebracht aan de vis serij-centra van West-Duitsland. De jaarvangsten van deze twee EEG' partners staan ongeveer op gelijke hoog te, namelijk tussen de 600.000 en 700.000 ton. De Duitse vissersvloot is moderner, telt grotere eenheden en heeft een groter totaal-motorvermogen, terwijl het aantal schepen kleiner is. Mede door het feit, dat West-Duitsland minder vissershavens heeft, in zijn visserij-apparaat effectie ver. Voor het bemannen van de Franse vis sersvloot zijn 40.000 man nodig, verdeeld over 1570 vaartuigen, tegen 8000 man op de ongeveer 130 grotere Duitse schepen. In de Franse produktie domineert de verse vis, de vangst bestaat uit diverse soorten. Vis wordt in Frankrijk het meest als voorgerecht geconsumeerd; de Fran sen zijn geen echte viseters zoals de Duit sers. die hoe langer hoe meer overgaan tot diepgevroren vis. Bremerhaven, Cuxhaven en Hamburg zijn de viscentra van West-Duitsland. Intussen wordt de Westduitse consu- ment voorbereid op nog gepeperde ha- ringprijzen. De vangsten waren in de laatste maanden niet best en het werd steeds moeilijker aan de toenemende vraag te voldoen. In de komende weken komt de Duitse haringvisserij op volle toeren, zodat dan wel meer zal worden aangevoerd. Maar het propaganda-apparaat van de handel vertelt de consument alvast dat de goe de oude tijd van het hele jaar door ge noeg haring voorbij lijkt, zonder de wer kelijke oorzaak (overbevissing) te ver melden. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN Woensdag werden in IJmuiden de volgende besommingen ge maakt: KW 87 6.540, 153 3.045; SCH 171 4.290; TX 94 8.880; VL 142 3.720; IJM 11 I.260; GO 5 5.100; OD 1 4.920; UK 1 10.750; VD 25 2.460, 44 650, 73 2.200. Veertien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 312 kis ten en 240 kleine kisten vis. Bij de aan voer waren: 70 kisten schelvis, 40 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten haring, 140 kleine kisten haring, 240 kisten schol, 42 kisten en 30 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 7-6.90, grote tong 6.92-6.90, middel tong 7.35-6.71, kleinmiddel tong 8.20-7.91, tongl 8.59-8.35, tong II 8.53-8.31. Per 125 kilogram: middel kabeljauw 208. Per tien stuks: grote kabeljauw 148, middel kabeljauw 120. Per 30 kilogram: schelvis I 150, schelvis II 88-50, kabeljauw I 140-90, kabeljauw II 120-94. kabeljauw III 65, grote schol 58-54 schol I 67-64, schol II 80-70, schol III 70-60, schar 85-70, haai 80, gestripte wij ting 75-70, haring 50-35, tarbot 280-204, griet 204-130, rode poon 115-110. Scheveningen. Donderdagmorgen bestond de aanvoer in Scheveningen uit: 50 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 400 kisten schol en 3.000 kilogram tong. Van de postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden namen 50 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 663 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van P. Ver schuren bereikte als eerste hek hok om 15.56.36 uur; de laatste prijsduif om 18.08.36 uur. De duiven hadden onderweg hinder van on weersbuien en een westenwind. De uitslag was als volgt: P. Verschuren 1, 5; J. de Jongh 2; S. Heis 3, 6, 7, 11, 12; H. Bruynes 4; B. Thiele 8. 13; J. Jellema 9J P. de Bot 10. Van de postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden namen 66 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 378 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.00 uur. Een duif van P. de Bot bereikte als eerste het hok om 10.39.32 uur; de laatste prijsduif om 10.50.27 uur. De uitslag was als volgt: P. de Bot 1, 6, 13, 14; J. Dekker 2, 5; J. Jellema 3; H. Bruynes 4; J. de Jongh 7; J. Broek 8; Sj. Heis 9, 10; P. Ver schuren 11; J. Kaldenbach 12. De wedvlucht Chateauroux, gehouden op za terdag 27 juni, over een afstand van 665 km, had in concours 50 duiven, die werden gelost om 6.30 uur met zuidwesten wind. De aankomst van de eerste duif was om 15.57.49 uur. De bin nenkomst van de laatste duif was om 17.51.54 uur. De uitslag was: A. de Bot Jr. 1, 6, 8; A. de Roos 2; A. Koens 3, 5, 10; J. Stijnman 4; S. Tan- ger 7; J. de Boer 9; K. Timmer 11; G. de Bot 12. Voor de wedvlucht Pont St. Maxence, gehou den op zondag 28 juni over een afstand van 380 km waren in concours 94 duiven, die om 0 uur met windstil weer werden gelost. De aan komst van de eerste duif was om 10.43.35 uur. De binnenkomst van de laatste duif was om II.00.16 uur. De uitslag was als volgt: J. Stijnman 1, 5, 10, 14; C. Kleverlaan 2, 11; A. de Roos 3, 13: G. de Bot 4, 6; A. de Bot 7 17; K. Timmer 8; A. van Leeuwen 9; F. Abbink 12; F. Taverne 15; J. de Boer 16; P. van der Wiele 18; P. Piras 19. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Stichting Tentoon stellingen Beverwijk houdt een expositie van de werken van de Amsterdamse schilder Flore in Galerie Boumans. Bree- straat 122. Van 10 juli tot en met 8 augustus zul len hier dagelijks van 9 tot 18 uur de schilderijen, tekeningen en metallieken te zien zijn van deze 37-jarige autodidact. De opening van de expositie is op don derdag 9 juli 's avonds om half negen. Flore's schilderijen lijken het meest op de natuur; een vervallen muur, een rote- wand of een straatoppervlak. De materia len die hij gebruikt, zijn kunsthars, zand, gruis en verf. De kleuren van zijn wer ken beperken zich in hoofdzaak tot de oppervlakken zoais die ook voorkomen in aardekleuren bruin, wit en grijs met hier en daar een iets fellere tint. Op zondagen en maandagen is de expo sitie niet te bezichten. Woensdag aangekomen in IJmuiden: John Leith, Vamos, Londen; Texelstroom, Liverpool; Lesrix, Terneuzen; Landwade, Antwerpen; Solon, Rotterdam; Kruiser, Kaiopuilo, Noordzee; Sanyo Maru, IJmuiden, Bangkok; Gazelle, Boston: Sundae, Birkenhead; Chusan, Kopenhagen: Noordzee, Lowestoft; José Diaz, Archangelsk; Niels Henrik Abel, Fowey; Orarijeborg, Man- tyluoto; Bravo Contender, Immingham; Hoog vliet, Ipswich; Corbrae, Rochester; Euk Seydz, Wismar; Queenstand, Londen; Corstar, Itea. Brinda, Londen; Venus, Kristiansand; Sierra Maria, Pasajes; Findon, Londen; Aina, Leith; Montferland, Bremen; Cadenze, Gainsborough; Navario, Rotterdam; Aaltje, Londen; Atlantide, Wisbeck; Ethel, Rouaan. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Lisa T., Huil; Adonis, Dublin; Rijnstroom, Shoreham; Dina, Kirkaldy; Vigness, Simonsvik; Sverker, Solvesberg; Marjan 1, Den Helder; Dutton, Noordzee; Captaineron, Hgallipoli; Abigua. Philadelphia; Tor Anglia, Immingham; Claus. Londen; Leni, Leeds; Wismar, Rostock; Lycaon, Antwerpen; Trosfonn, Norfolk; Marie, Poole; Otello, Antwerpen; Spaameborg, Berwick; Fri volity, Londen; Singularity, Belfast; Zeeburgh, Rotterdam; Arlstoteles, Rotterdam; Rubicon, Liverpool; Breitenstein, Hamburg; Rheinland, Antwerpen; Aiglon, Londen; Jan Tavenier, Delfzijl; Rif on, Newport; Chuson, Southmapton; Vamos, Boston; Avenir, Rothesey; Kamivos, Valencia; Venus, Stavanger; Kimber, Leim- beck; Liesbeth, Manchester; Star Columbia, Braca; Bravo Contender, Immingham. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Coeta, Rotterdam; Ethel Everard, Plymouth; Tor Mer- cia, Immingham; Femie, Port Dampier. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Brinda, Londen; Martha Friesecke, Immingham; Ala- mak, Rotterdam; Erik Seyd 2, Wismar; Dort mund. ADVERTENTIE VOOR AL UW n a a

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7