IJmuider Courant Het Spaanse jachtseizoen op vrouwen is weer open „Latin loveris dood, leve de vakantiesex! (Van onze correspondent) BARCELONA De „latin lover" is dood, leve de vakantie- sex! Spanjes zomerstranden krioe len weer van witte of zwarte (al naar gelang ze komen of gaan) toe risten in al dan niet doorzichtige bikini's. En de donkerharige, heet hoofdige en warmbloedige Span jaarden van alle rang en stand ma ken zich weer op om hen van dienst te zijn. Harde feiten Kleine dienst Expeditie Zon en drank T arief Levenslustige dames zoeken kamer met l een nog levenslustiger torero BIJ DE FOTO'S: Boven: vertier op het strand van Ibiza. Links: als vreemdelinge kan men carrière maken door zich te laten uitroepen tot een van de tal loze „Miss Turista". Rechts: buiten landse vrouwen roepen by de Span jaarden de verwachting op van exo tische liefdesavonturen. Onder: ge willig „wild" voor de Spaanse jagers in het zomerseizoen. Zoals Spanjes grootste damesblad onlangs klagend vroeg: „Hoe komt het toch dat iedere toeriste, alleen al vanwege het feit dat zij buitenlandse is, in onze mannen onmiddellijk de verwachting van exotische liefdesa vonturen oproept?" Het blad, dat het beeld van de „vurige" Spaanse gron dig torpedeerde, weet deze voorliefde voor de bezoeksters aan een tekort van sexuele geestdrift onder de Spaan se vrouwen, veroorzaakt door sociale vooroordelen. Een sexy optreden wordt hier alleen gerechtvaardigd als een voorbijgaand middel om de man naar het altaar te voeren, maar niet als bluvende hou ding voor eigen plezie.. Tegenover* deze frigiditeit stelde het blad een ak- tieve belangstelling en bijdrage van de buitenlandse vrouw tot het ero tische avontuur. En bepaald niet al leen onder de bemiddelde, ietwat rij pere dames die in de vroegere jaren het „beroepskorps" van de „latin lo vers" in het leven riepen. Tegenwoor dig wordt de zomerflirt beschouwd als een wijdverbreid en tot het (bit tere) eind doorgevoerd onderdeel van het vakantieprogramma der vrouwe lijke toerist, jong of oud, rijk of arm. DIT SPAANSE VOLKSGELOOF steunt, alle protesten van deugdzame vakantiegangsters ten spijt, op harde feiten. Na het afgelopen zomerseizoen vond in Mallorca een proces plaats wegens doodslag Een Spaanse kelner was door een 17-jarig Zweeds meisje juuuumnnnnnnn „meegelokt" naar een stil plekje, waar hun avontuur echter in ruzie ein digde en hij haar met een klap in het gezicht zó ongelukkig ten val bracht, dat zij de nek brak en stierf. In Spanje zijn zowel de wetten als de rechters bijzonder streng, maar de bewijzen lieten geen twijfel dat het .avontuur" door het meisje was uit gelokt. De kelner kwam er af met een lichte straf wegens dood door schuld. In de omgeving van Benidorm vond verleden zomer een ware veldslag plaats tussen politiemannen en een groep Franse vakantiegangers. De re den: enkele Franse jongedames waren spiernaakt over het strand gaan flane- ren en toonden zich bepaald niet af- wijzend tegenover de „voorstellen die zij daarmee uitlokten. Hun begeleiders waren het daar minder mee eens en het liep uit op een kloppartij die in de plaatselijke gevangenis eindigde. AAN DE COSTA BRAVA deed zich het volgende geval voor dat eveneens in de politieregisters vermeld staat. Op de laatste dag van hun vakantie verblijf vroegen vier ietwat rijpere Nederlandse dames de maitre van het hotel hen een kleine dienst te bewijzen en een fles champagne naar de kamer te brengen. Blozend vertelde hij de politie nadien dat hij, terwijl zijn kle ren door het venster verdwenen, de vier dames of hij wilde of niet beurtelings ten dienste moest zijn. Op de Canarische Eilanden zit de rechter van onderzoek met een onop gelost „misdrijf." Een taxichauffeur werd in adamskledij in di. berm naast zijn wagen gevonden, op vele kilome ters van de stad. Zijn hele lichaam DEZE historische voorbeelden laten, zelfs verhuld in ambtelijk proza, geen enkele twijfel over het optreden van vakantiegangsters van de meest verschillende nationaliteiten aan alle toeristenkusten van Spanje. GEEN WONDER DAT de warmbloe dige Spanjaarden zich steeds weer bij het begin van het seizoen in de handen wrijven bij het vooruitzicht op een „lange en warme zomer" De ingesla pen vissersdorpjes van weleer zijn nu maandenlang internationale ver- maaksoorden waar het nachtelijk ver tier niet aan de bezoekers alleen voor behouden blijft Ook de Spanjaarden die buiten de toeristen-centra wonen pikken een graantje mee Bijvoorbeeld de studen ten van Barcelona organiseren 's zo mers iedere zondag „expedities" naar de Costa Brava. Een studiekameraad die over een vehikel beschikt maakt meerdere vrienden gelukkig met een deelname in de „turista"-jacht. Zij rijden langs de nachtclubs van Sitges, Calella, Lloret, Tossa, San Feliu, Playa de Aro, totdat „het wild" ge vonden is. De modernste, meest pop- en psy- chodelische, lawaaierigste veelkleu- rigste en vrolijkste dansgelegenheden van Europa vormen een prima jacht gebied waar de vrouwelijke bezoek sters een welwillende en zelfs actieve „prooi" bieden. Een vakantie met een verzetje is aan de Spaanse toeristen- kusten met het grootste gemak te verwezenlijken. Men kan meedoen aan één van de talloze „miss turista -ver kiezingen, of op talloze andere (luchtig geklede) wijzen de aandacht van de warmbloedige Spanjaarden trekken, want daar is niet al te veel voor nodig. HET VALT ECHTER te betwijfelen of dat alleen aan de sexuele en/of so ciale handicap van de Spaanse vrou wen te wijten is. Eerder zou men moe ten zoeken naar de sociale remmin gen in de herkomst van de toeristen. Zoals een buitenlands kantoormeisje eens bekende: ,Dit zou thuis zelfs niet in me opkomen. Maar hier, met de zon, de drank het vrolijke leven en wanneer het voorbij is, blijft er niets van over. Ik woon ver weg, en thuis zal niemand er ooit iets van we ten". Aan de Costa' del Sol toonde een hoteldirecteur ons de telegra fische correspondentie die hij met een Belgische gaste had onderhou den: „Verzoeke kam r met torero, bad en dubbel bed te reserveren voor augustus" Telegrafische vraag van hotel: „Ka mer met torero zeker vergis sing?" Antwoord: „Indien geen to rero voorhanden andere Spanjaard evengoed". Antwoord hotel: „To rero's uitverkocht, alleen nog jon ge vissers". Volgens de hoteldirec teur had de Belgische toeriste zijn als grap bedoelde antwoord inder daad verwezenlijkt. AAN DE VAKANTIERUST in Noord Spanje arresteerde de politie een jon geman die verdacht veel geld uitgaf. Zonder blikken of blozen bekende hij te leven op kosten van ie buitenland se toeristen van allerlei nationalitei ten met wie hij 's nachts uitging, en bovendien, volgens een vast ta rief, geld uit hun handtasje weg te ne men wanneer hij hen 's morgens in bed achterliet. Het bleek dat zijn han delswijze helemaal geen geheim was voor de vakantiegangsters, die het „tarief" beschouwden als een heel aannemelijke betaling voor zijn diens ten. De politie moest de jongeman weer vrijlaten omdat geen der „slacht offers" een aanklacht wilde indienen. toonde tekenen van lichte beten, die door twee verschillende wouwen wa ren toegebracht. De jongeman ver haalde dat hij door twee Engelse va kantiegangsters was gehuurd om hen naar een andere stad te brengen. On derweg hadden zij hem uitgenodigd om ook wat te drinken uit een fles die zij hadden meegebracht en waar zij zelf al aan waren begonnen. Het enige wat hij zich nog vaag kon herin neren van wat daarna gebeurde, duidt op een sex-orgie in de roes van ver dovende middelen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13