Twee wegen duidelijk op orgelconcours Haarlem Purmerender Jan Jongepier won improvisatie-wedstrijd Twee mannen op elke vrouw Prijzen op bloemenveiling gingen met sprongen omhoog ATTENTIE ATTENTIE Fa. GRATAMA N.V. i.o. Garage HENGEVELD, GARAGE „H E N G E V E L D'\ Zijlweg 328 Fa. GRATAMA N.V. i.o. „Kennemerland" houdt ronde in Heerhugowaard Burgerlijke stand van Beverwijk VW Porsche 914 gespecialiseerd VW-bedrijf Servicecentrum voor Porsche- VW Porsche 914 ZATERDAG 4 JULI 1970 4 TAXI 3000 TEL. 23000 Enquête popfestival wmmmm Markt beheerst door anjers en rozen Hiermede maken wij bekend dat de service centrum voor ingaande 1 juli e.k. als hoofdbedrijf heeft overgenomen ZIJLWEG 328, TEL.: 3267 87 Hierdoor is het mogelijk geworden aan de bestaande en nieuwe V.W. en Porsche cliën- tèle nog betere en snellere service te garan deren. Hiermede maak ik bekend dat mijn bedrijf is verkocht aan de en V.W. Ik dank hiermede mijn cliëntèle voor het genoten vertrouwen, maar ben er tevens van overtuigd dat hun belangen onder de nieuwe directie minstens zo goed behartigd zullen worden. B. P. v. d. POL HAARLEM De internationale achtig driedelig stormachtig-onstuimig improvisatie wedstrijd op het orgel stuk> waarin brokstukken van het door r A v5-| Albert de Klerk gemaakte melodische van de Grote Kerk, die ^ema als bouwelementen werden ver werd gewonnen door Jan werkt met expressie-contrasten. Volgens Jongepier uit Purmerend, eenzelfde relatie met het thema impro- is vrijdagavond gehouden viseerde hij een wat te veel uitgesponnen voor een talrijk auditorium langzaam bezonken tweede deel dat werd J, gevolgd door een derde met fugatische van orgelvrienden, waarbij zich vele I opzej; met een voortzetting, waarvan de toonkunstenaars bevonden, die als I spanning verliep en de wat nerveuze ont- musici van onz^ tijd nauwlettend de wikkeling naar het slot merkwaardig ontwikkelingsgang van de muziek contrasteerde met het stilstand brengende v i „;„u afsluitende statische akkoord, wilden observeren, zoals zij zich mo gelijk ook op dit concours zou mani- DE TWEEDE kandidaat, de zesendertig- festeren jarige Franse organist Xavier Darasse ontpopte zich met het negeren van de Inderdaad is deze ontwikkelingsgang melodisch-muzikale wezenstrekken van hierbij duidelijk aan de dag getreden en het thema als een volgeling van de men heeft kunnen constateren, dat voor tweede weg, als een non-conformist ten die voortgang twee wegen gevolgd wor- I opzichte van hetgeen de mens vanaf de den, die steeds meer divergeren zonder vroegste tijden, hoe primitief ook, als me de mogelijkheid tot een ombuiging, die lodisch fenomeen beseft heeft, tot een vereniging van de twee klanktoe- Deze improvisator stelde het Müller- oassingsprincipes zou kunnen leiden. Het I orgel op de proef bij het produceren van is een prettige gedachte, dat zo iedere klankeffecten met zo extreem mogelijke klankgevoelige sterveling op de voor hem sterkte-intensiteit volgens hedendaagse passende wijze zalig kan worden. technieken, die steeds meer tot clichés Aan de improvisatiewedstrijd namen geworden zijn en die er geen twijfel over vier betrekkelijk jonge organisten deel. I laten bestaan, dat voor deze „klanken- DE EERSTE,' die zich liet horen, was kunst" het einde in zicht is. de organist Günther Kaunzinger, in 1938 in Esslingen aan de Neckar geboren. Hij ftiivntidpr bnat) begon zijn improvisatie met een toccata- I DlJZOUaei RUUp zegd voor hun medewerking. De winnaar Jan Jongepier wenste hij geluk met het behaalde succes en met vreugde stelde de burgemeester de organist in het nog tij delijke bezit van de wisselprijs, waarvan de winnaar van verleden jaar Hans Jo sef Roth als herinnering een foto kreeg, alsmede de bronzen legpenning, die voor elk van de vier deelnemers beschikbaar was gesteld. Ook waren er voor hen geschenken van de leiding van het Holland Festival. P. ZWAANSWIJK KERKDIENSTEN ZONDAG 5 JULI IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat 10 u. ds. J. M. D. van den Berg, 19 u. ds. Lagerwey; Bethlehem- kerk, Snelliusstraat, 10 u. ds. de Voogt, 19 u. ds. Nicolai. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, kerkdiensten om 10.30 en 17 uur Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snelliusstraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, 17 u. ds. J. C. O. Bouma. R.k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225, 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30 11.30 en 17 u. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur Heiligingssamenkomst 12 u.; zondags school; 19.30 u. evangeliebijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk Koningin Wilhelminakade, 8 uur vroegmis, 10 u. hoogmis; woensdag 9 u. misviering. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 9.30 en 19 u. ds. G. van 't Wout. Gemeente Gods, Cultureel Centrum 10 uur dienst. ADVERTENTIE IJMUIDEN JAN JONGEPIER uit Zaandam negen entwintig jaar oud, bouwde een tweede lige improvisatie op. Eerst een stuk, dat Fantasie genoemd zou kunnen worden, waarin het thema voortreffelijk verwerkt werd en waarvoor ook een belangwek kende registratie gevonden werd. Bijzon der knap werd het tweede deel een Fuga geconstrueerd met een duidelijke expo sitie en een verrassende van uitzonder lijk muzikaal-intellect getuigende door werking, zelfs met omkeringen van het - thema. Een stralende coda bekroonde deze 1RIHjH improvisatie, die haar grote betekenis mede door een bijzondere muzikale gela denheid verkeeg. DE VIERDE organist, die meedong naar de wisselprijs, was Hans Josef Roth uit West-Duitsland. Verleden jaar was hij winnaar van het improvisatieconcours. Zijn spel maakte een gevoelig muzika le indruk, maar constructief was het niet sterk, noch in het moeilijk op gang ko mende eerste deel van de improvisatie, een soort Preludium, poch in de Fuga, die in haar ontwikkeling verzandde. Na verloop van de tijd, die de jury, ge vormd door de Belgische organist Stanis las Deriemaecker, de organist Cor Kee en de Straatsburgse organist Mare Schae- fer. nodig had voor de beraadslaging over haar uitspraak, werd bekendgemaakt, dat de Nederlander Jan Jongepier unaniem en Tel 14864 - Garage: Scbeldestraat 87 Voor BEVK8WUK GarageBreestraat 55 HAARLEM Op elke twee mannelijke I bezoekers is vorig weekend biji het P0"- aangewezen was als de winnaar van de festival in het Kralingse bos één vrouw wedstryd Deze uitspraak werd met luide verschenen. De gemiddelde leeftijd was bjjval hegroet, hoewel ook een zwak twintig jaar. Van de jongens had 29 per- boe"-geroep hoorbaar was. cent drugs bij zich, van de meisjes 21 per- Tj;den,. de receptie, die door het ge- cent. Achttien percent had voorbehoeds- meentebestuur van Haarlem daarna ten middelen meegenomen. stadhuize werd gehouden, heeft burge- Dit zijn enkele resultaten van de meester mr. dr. L de Gou in een van vol- enquête die het Nederlands Instituut doening getuigende toespraak de kandi- enqueie uicI daten en de leden van de jury dank ge- voor Maatschappelijk Werk Onderzoek (NIMAWO) in samenwerking met de Ne derlandse Stichting voor Statistiek heeft gehouden tijdens de drie dagen en nachten van het festival. Om precies te zijn 1101 Nederlanders en 285 buitenlanders werden ondervraagd. In september zal een uitvoe rig rapport verschijnen. Uit de enquête blijkt verder dat een be langrijk deel van de bezoekers buitenlan der was; 21 percent, waarvan de meesten (vijf percent) uit Frankrijk. Van de Neder landers kwam 13 percent uit Amsterdam en 14 percent uit Rotterdam. Ruim de helft van de bezoekers (65 percent) viel in de De winnaar van het orgelconcours Jan Jongepier uit Purmerend met zijn vrouw bij de nieuwe wisselprijs, een werkstuk van Frans de Boer Lichtveld. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u. leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. De Zeeloods, IJmuiderstrand, 11 u. kerkdienst. IJMUIDEN-OOST Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 u. ds. G. Bak ker. Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. H. de Boer, 19 u. J. Visser; Bethelkerk, Zeeweg, 9.30 u. Jur. Visser, 17 u. ds. L. Dorst. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 9 u. ds. G. E. Bakker. Ver. van vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg 10 u. ds. J. Arth. Mulder. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 u. hoogmis. R.k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 u. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing, wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeen telijk Vergaderlokaal, Abelenstraat, 10 u. breking des Broods. Onafhankelijke Baptisten Gemeente, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abee- lenstraat, 10 u. B. Polderman. DRIEHUIS R.k. Kerk, St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg 111, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 9 u. ds. D J. Spijkerboer, 10.15 u. dr. P. L. Schram; de Hoeksteen, Willem de Zwij gerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg 10 en 17 u. leesdienst. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedélaan hoek Fr. Netscherlaan, 9.30 en 19 u. kandidaat Duker. R.k. Kerk, O.L. Vrouwe van Altijddu rende Bijstand 8, 9.30 en 11.30 u. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 113, Santpoort-Nrd 10 u. J. J. Bronsveld met gelijktijdig een kindersamenkomst en oppasdienst, 19.30 u. W. H. de Leeuw van Weenen. Doopsgezinde Gemeente, gebouw Cusa Hoofdstraat 113, geen dienst. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 9 u. ds. L. Brink, (H.-Avondmaal) 10 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD R.k. Kerk, H. Joseph, Wijkerstraat- weg, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.45 en 12 u. Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, Stra- tingsplantsoen, 10 u. ds. J. Bronsgeest (Hillegom), 9.30 en 19 u. ds. A. J. van der Linden. BEVERWIJK R.k. Kerk, H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H Missen 9.30, 10.00, 11.30 en 18 u.; O. L, Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.45, 9 (hoogmis), 10.30 en 19 u. Regina Caeli, Hilbersplein 1, za- tendag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, za terdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8, 9.15, 11 en 17 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 11.45 en 19 u.; St. Jozef-rustoord en Lommerlust, zaterdag 15 u. H. Mis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Zondagsdienst R.k. parochies, O. L. Vrouw van Goede Raad. Arendsweg 57, tel. 23608. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. H. L. Lieve; De Op gang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen; Vredevorstlerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. J. A. Don, 19 u. dr. B. Wentsel (geref.) Prinses- selaankerk, 10 u. ds. H. L. Luikinga. Geref. Kerk, Middelaarkerk, Moens- plein, 9 u. dr. B. Wentsel, 17 u. lees dienst br. Van Veelen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. dr. B. Wentsel, 19 u. leesdienst dr. Heerin- ga; Morgensterkerk, Vrijburglaan, 9.30 u. meditatiedienst br. Koops en zr. De Hoog, 19 u. dr. B. Wentsel. Geref. Kerk (vrijgem.), Herv. Vereni gingsgebouw, Schans 12, 9 en 17 u. ds. J. Meilof. Vrjje Evang. Gemeente, Van Riemsdijk laan 1, 10 en 18.30 u. ds. D. W. Veld kamp. Chr. Gem. Maranatha, Prinsesselaan 19, 10.30 u. Maranathasamenkomst ev. K. Veen. Pinkstergem. Beverwijk-Heemskerk, Ver.gebouw Meerestein, Plesmanweg hoek-Parmentierstraat, 10 u. de heer J. W. de Cock. Herst. Apost. Zendingsgem. Geb. jeugd en Vreugd, Merwedestraat hoek België- laan, 10 en 17.15 u. Doopsgezinde Gem. Gemeenschappe lijke zomerdienst met Vrijz. Herv. Prinsesselaan 10, 10 u. ds. E. H. Boer (IJmuiden). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 107, 9 u. en 14.30 u. Leger des Heils, Geijssendorfferlaan 4, 10 u. en 19.30 u. BAKKUM R.k. Kerk, O.L. Vr. Hemelvaart, Bre- derodestr. zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.k. Kerk, H. Pancratius, Dorpstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. H. Missen 7.30, 9, 10.30, 12 en 16 u.; Betlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde gem., Brandweerkazerne: 11.15 u. ds. E. H. de Boer (IJmuiden). HEEMSKERK R.k. Kerk, H. Maagd Maria, Spoel- laan, zaterdag 19.30 u. avondmis, zon dag H. Missen 8.45, 10, .11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, za terdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.30 u. ds. K. J. F. Keuning, 19 u. ds. G. van Schuppen. Baptistengem. IJmond, Maerten van Heemskerckstraat, 11 u. de heer W. J. Blanken. Geref. Kerk, Morgensterkerk, Vrij- burglaan, 9.30 u. meditatiedienst br. Koops en zr. De Hoog, 19 u. dr. B. Wentsel. UITGEEST R.k. Kerk, O.L. Vr. Geboorte, Lange- buurt, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u.; Aula Vrijburgschool, zaterdag om 19.30 avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.k. Kerk, H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, ds. M. C. Don sr., 18.30 u. dienst Zeevanc. (Van een medewerker) (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Door het koele weer is leeftijdsgroep 17 tot 22 jaar. Tien percent de vraag naar bloemen toe genomen. Ook was jonger, 25 percent ouder. aj doordat er te weinig „bij" bloemen zijn Zoals vaak bleken ook op het festival de gjngen deze week de prijzen op de bloe vrouwen zorgzamer dan de mannen, ge- I menvejiing met sprongen omhoog, wat tuige de 49 percent die reservekleding vooraj vrydag tot uiting kwam. De veilin- meenam tegen 32 percent van de jongens. gen worden door de anjers en rozen be heerst; als men deze vrij srote aanvoeren uit de markt zou nemen, dan bleef er be trekkelijk weinig over. Voorheen zag men veel meer tuinbloe- men zo als statice, margrieten, korenbloe men, anjers van buiten en nog vele soor ten. Men ziet ze nu praktisch niet meer, voor deze soorten is de vraag nu groot, want iedere koopman wil naast de anjers en rozen meer sortiment in zijn winkel of op zijn standplaats. Een bosje World Su- BEVERWIJK In samenwerking met tice en segetum kwamen tot boven de gul- de supportersclub „Peter van Stralen" den dahlia's (de eerste dan weer) noteer- h'oudt de Beverwijkse rennersclub „Ken- den 125 cent per bos. nemerland" zondag voor de derde keer een ronde van Heerhugowaard. Het parcours Maar voor de grootste verrassing zorg- voor deze ronde is 1500 meter lang en den toch wel de gladiolen. Er komen al gelegen nabij het Raadhuisplein. flinke en zware partijen van deze bol- bloemen van buiten maar beneden de gul- De aspiranten bijten om één uur het spits den per bos is er niets te koop. De meeste af met een rit over 25 km, daarna ver- partijen lagen tussen de 200 en 300 cent trekken om kwart voor twee de nieuwe- per bos, terwijl er een extra prijs betaald lingen voor een rit over 52 km en tenslotte I werd voor een aparte kleur, nl. 340 cent starten om kwart voor vier de amateurs per bos. Engelse irissen liepen op tot 150 om 100 km te gaan afleggen. Onder de cent per bos. Bij de lelies kwamen de ru- 75 deelnemers bevinden zich de plaatse- brums tot 175 cent per tak en gingen soor- lijke favorieten Peter van Stralen en Arie ten als Enchantment en Harmony boven de Stet, Dirk Groen en Gerard Kamper uit gulden per tak. Anjers gingen grif weg St. Pancras, Nanno Bakker uit Wieringer- voor een prys Van 7 tot 22 cent per stuk, meer, de Alkmaarder Rob Duin, Jos Dek- maar voor de extra kleuren betaalde men ker uit Enkhuizen, Wim van Dok uit Groo- tot 41 cent per stuk. De rozen trokken ook tebroek en de Kennemerlanders Aad Duy- jn prjjs aan tot 42 cent per stuk- De baby- ker, Lies de Vries, Nico Hendriks, Cor roos tot 20 cent per stuk. Durge, John Vendel, Cees Lute en Jack van Hooff. Het kan met zo'n „veld" ren- De chrysanten kunnen ook heel goed ners dus een aantrekkelijke koers worden, mee komen in de prijzenslag. Hier ging de Ook onder de aspiranten en nieuwelingen prijs weer tot 340 cent per bos. Ook de pot- bevinden zich vele sterke knapen. planten waren deze week goed te verko pen. De aanvoer van perkplanten neemt af. Vrijdag waren de noteringen voor de Bibliotheek. De jeugdbibliotheek, I snijbloemen: agapantus 65-80, allium 23- Stumphiusstraat 46, en de bibliotheek in I 34, amarylles 8-12, anjers 7-41, tros-anjers Heemskerk, Kerkweg 45, zijn wegens va- 95-140, anthurium 75-150, calla 35-46, chry- kantie gesloten van 13 juli tot en met 25 santen 200-340, convillie 85, dahlia 125, jujj_ eremures 25-46, fresia 85-140, gerbera 18- 28, gladiool 110-340, Engelse iris 100-150, ixia 27-61, lelie per tak 65-175, per kelk 8-36, per bos 110-150, liatrus 125-170, mar griet 50-75, roos 12-42, per tak 18-36, baby roos 8-20, statice 105, wereld supreme 60- 125. GEBOREN: Jolahda, d. v. E. H. P. J. Stevens en A. J. Bouma; Robert E., z. v. H. H. Wempe en D. IJssels; Astrid M. I., d. v. H. Hoogers en E. A. Stek; Oscar C. R., z. v. W. R. Kneib en M. F. M. Veldhuis; Lambertus J. P., z. v. P. J. H. Beers en C. J. M. Schoo; Maria R., d. v. J.-M. Gómez Corbacho en M. d. G. Barrientos Canosa; Pieter A., z. v. P. A. Idema en M. J. Glorie; Barbara W. M„ d. v. W. T. van Schagen en W. L. B. de Ruijter. ONDERTROUWD: C. W. G. van der Giesen en Y. M. Schipper; J. Seton en H. M. Nouris; A. van den Dool en C. J. Nooi; J. van Norden en W. Koffeman; A. J. M. Schram en M. J. Nieuwenhuizen; K. R. Theiner en T. van den Berg; C. J. Steen beek en M. H. M. Zonneveld; N. P. J. Laan en Y. M. Burger; P. Tjassing en G. J. van Doesburg. GEHUWD: A. J. A. Ooijevaar en G. M. G. van der Zon; R. Heurter en H. G. M. de Vreeze; G. J. van der Wijst en J. J. van Dijk; L. A. de Jong en M. A. Vijzelaar; J. G. G. Hooijschuur en A. G. Groenland: G. J. Hoogland en A. C. M. Schavemaker; J. A. de Bree en A. van der Beek; J. J. Kanbalt en C. van Wanrooij; T. J. A. Bo- dewes en B. J. F. M. Huneker; A. J. M Stam en A. R. Brehler; M. P. Andringa en J. Stellingwerf; H. A. van de Velden en M. H. J. Imanse; P. G. de Moei en V. M, T. Zonjee; H. M. Weisz en A. M. Langen- dijk; C. L. Bleijs en G. J. A. Doesburg G. H. Koelman en F A. A. Rozemeijer OVERLEDEN- M. van Acker, 69 jr., geh, gew. m. C. Arenthals; J. Rijkers, 48 jr, G. G. Roozeboom, 79 jr., geh. m. J. Kremer.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4