Alleen „Jopie" Zoetemelk kon het Belgisch wielerfenomeen volgen EDDY MERCKX VERLEENT NU GEEN UITSTEL MEER Debutant op tweede plaats Zoetemelk maakte fout zonder moeite goed Maiwald door auto-ongeluk uitgeschakeld VERLOOP VAN TIENDE RIT Nog geen zes mille voor Caballero's Snelle tijden in Los Angeles UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN DINSDAG 7 JULI 1970 11 TOUR UEF EN LEED Voldoening Grandioos Doorbraak Elegant luutnjinonnttnnwtnnnivirinnniifvyMTrwTnnrririnnnnirirr ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Mwwuiwwww—Mw—M—ii—w—wwifl (Van onze sportredacteur) DYVONNE-LES-BAINS Het is al zover. Merckx heeft geen uitstel meer verleend. In het gebergte van de Jura heeft hij iedereen op het Nederlandse wielerwonder Joop Zoetemelk na vernederd. Net zoals vorig jaar op de Ballon. Nu heeft Merckx een dag langer gewacht. Alle quasi-grootheden, die slechts nog tanen op oude roem en faam, werden als non-valeurs weggefietst in een etappe, die wel zwaar was natuurlijk, maar toch geen berg van de eerste of tweede categorie op zyn route had. Merckx vlinderde naar boven, terwijl de anderen op een enkele uitzondering na, zoals Pintens, Zoetemelk en Tocello die aan het geel konden vastkleven tot de eindstreep in Dyvonne-les-Bains zich voortwurmden en alle krachten moesten aanspreken om niet een nog grotere schande op te lopen. Een Jan Janssen, een Ocana, een Poulidor, een Van Springel, een, enfin noem maar op werden tot gebrekkige wielerkrabbers gedegradeerd. door Hattt Hombouts De Tour is wat de eerste plaats betreft gedaan. Men mag dat niet zeggen natuur lijk, nog minder schrijven, maar een fikse reeks tegenslagen voor Merckx zou men zich kunnen wensen, zonder dat dit op zijn gezondheid hoeft terug te slaan. Men zou Merckx eigenlijk met een handicap moeten laten vertrekken. Dan zou er nog spanning kunnen zijn. Die handicap zou dan zeer ruim genomen moeten worden, natuurlijk. Maar wat praten we: Merckx glorieerde. Hij wilde alles hebben giste ren op de warme hypodrome van het mondaine Dyvonne-les-Bains. Hij wilde ook de etappe-overwinning. Brick Schotte, de ploegleider van de „ont dekking van het jaar" Zoetemelk, zag de glorie van Merckx. Hij, zelf een knokker als geen ander vroeger, zag het leger van de verslagenen binnenkomen en zei, ver achtelijk naar hen kijkend: „Die mannen hebben geen beroepseer meer." Voor Nederland was het afgezien van het buiten alle wetten der natuur groeiende optreden van superman Merckx een uitstekende dag. Daar was Joop Zoetemelk die nu royaal op de tweede plaats prijkt. We hadden hem wel een goede plaats in het klassement toegedacht voor het begin van de start, maar wat de blonde coureur uit Rijpwetering in deze Tour maakt is nauwelijks te gelo ven. Hij, de neoviet onder de beroepsren ners, het verlegen baasje nog, kende tot nu toe nog geen zwak moment. „Ik heb vandaag voor het eerst even wat inspan ning moeten leveren en dat om een Merckx in zijn briljante vorm binnen zijn bereik te houden. Zoetemelk arri veerde met Merckx aan de eindstreep. Daar was voor Willem II-Gazelle de grote voldoening eindelijk dan in het grote spel te kunnen meespelen. Wagt- mans schoof een eind naar voren in het algemeen klassement. Maar hij verloor toch ruim drie minuten op Merckx. Van der Vleuten, Van Katwijk en Dolman za ten in de stoottroep die de rest van het veld dwong op de wenkbrauwen over de cols heen te komen. Willem II won op deze sensationele koersdag het ploegen- klassement. Vier man van voren bij de beslissende slag. Men kan het nauwelijks beter wensen. De enige wens, een etappe zege, bleef onvervuld. Merckx zei, op de slachtplaats van de profwielrennerij in Dyvonne, dat het eigenlijk bij toeval was dat hij deze gran dioze triomf kon incasseren. „Ik was niet van plan om vandaag zo huis te houden, maar de speelse manier waarop Agostinho in het begin aan het werk was, vond ik wel aardig. En later die ontsnapping van Dolman ook. Het ging allemaal zo ge makkelijk. Op dat moment had ik zelf nog geen idee van dat het zo zou aflopen. Maar toen ik eens om me heen keek en zag dat niet iedereen bereid was om aan het werk te gaan, en toen dan ook nog hoorde dat het peloton nauwelijks rea geerde, besloot ik dan maar toe te slaan. De kans was te mooi." Zo sprak dan een voudig de wielervorst Merckx. De manier waarop het peloton zich liet afslachten was zonder meer een treurige zaak. Vandenbossche, een van de weini gen die nog geprobeerd heeft een jacht te animeren, vond geen medestanders. Jan Janssen, de grote verslagene van de dag en van de Tour, had nauwelijks de kracht en de zin nog om een oorzaak uit te die pen uit de poel van ellende. „Wij van Bic hebben tot nu toe al het zware werk moeten doen. Maar we zijn niet gek. We blijven niet aan de gang. Wij alsmaar de kastanjes uit het vuur halen en de anderen profiteren. We hebben er op ge gokt dat de anderen zouden gaan rijden als wij het niet deden. Het is niet ge beurd. We hebben het spel gespeeld, we hebben het spel verloren." Een Janssen die ons al voor de Tour had toevertrouwd dat hij bij het klimmen aan macht had verloren, maakte voor zichzelf de balans op van deze triese dag: „Op de eerste col heb ik te veel gefor ceerd. Daar ben ik nooit door heen ge komen. Ik moest toen zo hard sjouwen, ik trok mijn stuur bijna kapot. Had ik toen maar gelost, dan had ik later mis schien mee kunnen gaan. Twee dagen vond ik Merckx minder sterk dan anders. Maar vandaag was hjj grandioos. Het is ongelofelijk wat die man kan. Hij vloog tegen de bergen op." Merckx voelde zich in zijn beste vorm in de rit door de Jura Hij was bij elke ontsnapping aanwezig. In het begin met Agostinho, later met Dolman. Hij was zo sterk dat hij de verdediging niet aan zijn knechten wilde overlaten. Hij regelde het spelenderwijs zelf wel en toen werd het een verschrikkelijke attaque. Het was een onbegrijpelijke zaak, dat de coupe van Willem II, die Merckx hele maal in de kaart speelde, nauwelijks re acties in de grote groep had teweegge bracht. Het gebeurde na zeventig kilo meter. Dolman vertrok toen men na de beklimming van de Cöte de la Croix Saint Mare op het Juraplateau was ge komen. „Ik reed gemakkelijk. Het tempo viel stil. Ik dacht: Dit is het moment om te gaan. En ineens zag ik behalve Fae mino-renner Van den Berghe ook Merckx in eigen persoon naast me opduiken. Dat is interessant, dacht ik toen ook Schleck, Labourdette, Galdos en Pintens aanslui ting kregen en Merckx er flink aan trok." Dolman voelde zich prima. ,,Ik wilde nu eens lekker tussen de wielen blijven en wat profiteren. Ik was van plan om dan later een paar keer te demarreren." Maar achter hem werden andere plan nen uitgebroed. Ton Vissers had zijn man nen 's morgens gezegd in de slag te gaan. Van der Vleuten en Van Katwijk beslo ten dat dan ook maar te doen. Ze spron gen weg met de Italiaan Tocello in het wiel. Een gevaarlijke zaak natuurlijk, want die sprong had ook de anderen kunnen wakkerschudden. Maar het pelo ton sliep of voelde er weinig voor zich in te spannen. Men keek elkaar aan. Merckx zag dat aan en werd ongerust. Zijn koers- instinct zei hem dat er wat aan gedaan moest worden. En dus sprong hij weg om het gat van een minuut te overbrug gen. Wagtmans dacht er even later ook zo over. Hij priemde zich ook in de ruim te. Ton Vissers overzag de situatie en droeg zijn voorste mannen op zich terug te laten zakken om Wagtmans op te ha len, een Wagtmans, die zich in die pour- suite „bijna bewusteloos reed", zoals hij later zei. De hele toestand zinde Dolman aller minst. „De hele week is er bij ons niets gedaan. En nu ik voorop zat, kwamen daar opeens een paar mannen van ons aangezet. Krankzinnig natuurlijk. Ik heb Vissers vandaag gezegd dat hij mij nog meer kon vertellen. Dat ik me niet terug liet zakken en dat ik geen kop meer zou doen vooraan. Ik heb een hele tijd met Vissers gebakkeleid". Inmiddels was Zoetemelk bij de voor ste groep gekomen. Even later verdwe nen ook Wagtmans, Van der Vleuten en Van Katwijk in de eerste rang Vissers: Ik gokte alles of niets Vier man bij een kopgroep die wilde werken. Dat kon toch niet mooier? Jammer dat Wagtmans niet de vorm had van vorig jaar. Anders had den we onze slag nog beter kunnen slaan. Maar natuurlijk ben ik wei tevreden." Dat mocht dan ook. Wagtmans rukte op naar de achtste plaats. Van der Vleuten naar de dertiende en Dolman naar de veertiende. De hemel brak opeens weer open voor Vissers die het deze Tour toch wel benauwd had gehad. De kopgroep liep in een rap tempo weg. Merckx merkte dat de samenstelling en de werklust hier helemaal in zijn plan nen ingeschoven konden worden. Hij ging zelf het tempo bepalen. En men weet wat dat betekent. Bij de ravitaillering droeg de voorsprong 5.15, een onbegrijpelijke zaak want de Tourradio bleef maar mel den: het peloton blijft langzaam rijden en jaagt niet. Lomme Driessens meldde Merckx re gelmatig hoe de zaak er voor stond. En Merckx gebruikte die mededelingen als brandstof voor het voortijlende groepje. Vooral voor Pintens, Zoetemelk en Wagt mans was het een bijzonder interessante ontwikkeling. Maar al snel werd het dui delijk dat Wagtmans niet de macht had van vorig seizoen. ,,Ik had me in die achtervolging naar de groep-Merckx ge forceerd. Ik kreeg kramp, ik liet de dok ter langs komen die me wat ijswater gaf." Voor Wagtmans werd het een mar- Zonder al te veel moeite volgde Joop Zoetemelk Eddie Merckx op weg naar zijn etappeoverwinning. teling. Wetend dat hij nu zijn slag kon slaan, trok de kramp steeds verder. De laatste twintig kilometers moest hij zelfs een schoen uitdoen. Op de cols moest hij dan ook een paar minuten prijsgeven aan Merckx. Met Van Katwijk was hij de eerste die lossen moest. Hij was bij de aankomst dan ook niet tevreden. „Vorig jaar ging het allemaal vanzelf. Maar nu heb ik te veel af moeten zien. Ik heb te weinig competitie gedaan. Ik heb te wei nig etappewedstrijden kunnen uitrijden en dat wreekt zich toch uiteindelijk." In de kopgroep marcheerde Dolman van de Willem Il'ers nog het beste mee. Hij was de laatste van hen die door Merckx werd losgereden (Dolman: „Ik merk nu dat ik beter ga klimmen") Van der Vleuten aanvankelijk nog wat zwak van de inzinking van de dag tevoren merkte dat hoe merkwaardig dat ook moge klinken hij sterker ging rijden naarmate de afstand groter werd. Voor Dolman werd die afstand tenslotte de be slissende factor in zijn gevecht met Merckx. Bij Joop Zoetemelk die zulke afstanden met cols nog nooit heeft gere den, na zo'n slopende aanloop van een week in zo'n tempo koersend, telde de kilometers nauwelijks Hij draafde ele gant naast Merckx voort over de Cóte du Marechet, over de Col de Ia Savine en over de Col des Rousses van de derde categorie. Pas op de Col de la Foucile moest hij wat reserves gaan aanspreken. Hij raak te wat achter maar kwam weer sterk te rug. Hij kon ook aanhaken toen Merckx zijn aanval lanceerde in een poging al leen weg te komen en Pintens de gele trui achterna ging en terughaalde. Zoete melk en de Italiaan Tocello konden in de slipstream van Pintens mee naar Merckx. Aan de finish (drie kwartier eerder dan men verwacht had) was Merckx juist iets rapper dan de teleurgestelde Tocello. Daarna kwam de grauwe armee van ver nederden binnen. Merckx keek vanaf het schavotje waarop hij een schone gele trui kreeg uitgereikt neer op de tweede en derde garnituur van de profwielren nerij. Wagtmans verspeelde bijna drie minuten. Vandenbossche, Van Springel, Poulidor, Aimar en Godefroot vijfenhal- ve minuut. Gonzales-Linares en Agos tinho 5 min., 56, Jan Janssen en Ocana bijna elf minuten. Vooral voor Bic kwam de klap enorm hard aan. Ocana, die ziek was, had men met z'n allen willen steu nen. Het gevolg was dat de heel Bic- ploeg in de „bagage" kwam te zitten. Bic zal het nu ook met de kruimels moe ten doen, die Merckx misschien zo goed is van zijn met een hoorn des overvloeds volgeladen tafel te laten vallen (Van onze sportredacteur) DYONNE-LES-BAINS Joop Zoe temelk maakte zich een verwijt toen hij Een situatie, die zich in deze Tour ongetwijfeld nog verscheidene keren voor zal doen: Eddie Merckx alleen op kop. eindelijk uitgeblazen was. „Ik had voor de eerste keer deze tour de slag gemist, Het peloton bleef rustig doorfietsen toen Merckx wegsprong met de groep-Dolman Ik voelde dat er iets misging, dat ik de slag gemist had. Het enige wat ik kon doen was om er dan maar alleen naar toe te springen". Zoetemelk deed dat dan ook in een vloeiende stijl zonder ha peringen. Terwijl Wagtmans zich achter hem forceerde en de hulp kreeg van Van der Vleuten en Van Katwijk, die Zoete melk hadden laten passeren, had de Mars-coureur niet geleden van die achter volging. Toen Zoetemelk eenmaal in de kop groep zat, ging het allemaal naar wens. Iedereen deed goed zijn werk, Merckx wel het meest. Zijn tempo ging zo om hoog dat hij zijn knecht Van den Berghe het eerste van de groep kwijtraakte. Van den Berghe had de dokter laten roepen om naar zijn opgezwollen knie te laten kijken. Alleen op de klim van de laatste col moest Zoetemelk even de tanden op el kaar zetten. Veel extra kracht kostte hem dat niet. Zo ogenschijnlijk had de jon ge Nederlander weinig geleden onder al le inspaningen. Voor Zoetemelk wordt de Tour nu gemakkelijker. Hij hoeft zich al leen nog maar te richten op Merckx, omdat zijn concurrenten voor de tweede plaats flink teruggeworpen zijn. En zijn ploegleider Schotte zegt: „Die tweede plaats valt goed te verdedigen. En als Merckx ziek mocht worden of zou val len hij is tenslotte ook maar een mens zit Zoetemelk wel heel goed". Schotte die vol lof is voor zijn nieuwe crack („Dat hij in de gaten had, dat de slag was gevallen, pleit voor zijn koers inzicht") had hem vijf kilometer voor het einde toen de afdaling geëindigd was en er nog een vlak stukje naar de finish overbleef, aangeraden te demarreren. „Hij wist dat hij vierde zou worden in het groepje van vier. Hij kan nu een maal niet sprinten. Hij had dus niets te verspelen". Maar Zoetemelk had nee gezegd: „Ik was toch wel moe. Ik ging me niet for ceren, er komen nog meer dagen". Schot te nam het hem niet kwalijk natuurlijk, „Hij moet er alleen aandenken dat niet alleen hij moe is van die 240 kilometer, maar de anderen ook". Schotte heeft aan Zoetemelk een leergierige tourdebutant De tourdebutant die tweede staat vlak achter Merckx. Het lijkt een onwaar schijnlijke zaak. (Van onze sportredacteur) DYVONNE-LES-BAINS De tiende etappe verliep als volgt: 5 km. Agostinho krijgt Merckx aan zijn wiel bij een ontsnapping. Ze ne men 45 sec. maar worden terug gehaald. 41 km. Agostinho gaat weer en vindt weer Merckx in zijn spoor nu met Lopez Carrill en Schleck. La bourdette, Janssen, Swerts, Otten- bros, Paolini, Bellone en Parenteau komen erbij. 55 km. In de klim naar de Cote de la Croix Saint Mrac moet o.a. Ottenbros lossen. Maar Goesta, Pet- terson, Zoetemelk en Galdos komen bij de koplopers. Op de top is La bourdette het eerst boven. 65 km. Het peloton bijeen. 70 km. Dolman valt aan, Merckx, Van den Berghe, Galdos en Labour dette reageren onmiddellijk. Pintens, Van der Vleuten, Van Katwijk en Tocello bereiken de kopgroep. 85 km. Zoetemelk krijgt aansluiting. Wagtmans volgt, opgewacht door Van der Vleuten en Van Katwijk. 142 km. Tegenaanval van Vanneste en Schiavon brengt vaart in het peloton. De achterstand loopt terug van 5.15 tot 3.30. 168 km. Op de top van de Marechet komt Labourdette als eerste boven voor Merckx, Van Katwijk en Wagt mans (beiden hebben kramp) vallen terug, maar komen weer bij. Het peloton is in stukken gevallen. 195 km. Doortocht op de Cóte des Rousses: 1. Tocello, 2. Merckx, 3. Pintens, 4. Zoetemelk, 5. Galdos, 6. Labourdette. Op 45 sec. Schleck, op 50 sec. Dolman, op 1.30 Wagtmans, op 2.15 Van der Vleuten, op 3.25 Van Katwijk, op 3.45 Van den Berghe. 198 km. Van den Berghe en Van der Vleuten achterhaald door een groep met Poulidor. 212 km. Merckx, Zoetemelk, Tocello en Pintens hebben 3.20 op groep Wagtmans. 241 km. Merckx wint de spurt voor Tocello, Pintens en Zoetemelk. (Van onze sportredacteur) DYVONNE-LES-BAINS Na negen etappes ziet het lijstje van verdiensten er voor de ploegen als volgt uit: 1. Faemino 26.330 gulden; 2. Bic 9.664,50; 3. Fagor 8.365,50; 4. Mars 8.069,75; 5. Sal- varani 6.607,25; 6. Frimatic 6.441,7. Caballero 5.658,25; 8. Sonolor 3.620,50; 9. Mann 3.575,—; 10. Molteni 3.331,25; 11. Willem II 2.548,—; 12. Kas 2.041,—; 13. Schick 1.043,25; 14. Peugeot 630,55; 15. Fer- reti 594,75. Voor Willem II kwam er gis teren (na de tiende etappe) ongeveer der tienhonderd gulden bij. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. De 21-jarige Matthias Maiwald die onlangs door DOS aan Feije- noord is verkocht, is vrij ernstig gewond bij een ongeluk op de kruising Dollard- straat-Berkelstraat in Amersfoort. De in de Keistad wonende Maiwald zat in de auto van de 22-jarige beroepsmilitair H. K. die over de Dollardstraat reed. K. verleende geen voorrang aan de van rechts komende auto bestuurd door de dienst plichtige militair H. J- W. Door de schok van de botsing schoof de wagen waarin de voetballer zat 25 meter over een grasveld. De Feijenoorder kwam er beroerd af. Maiwald brak zijn rechter arm en liep naast de nodige schaafwonden ook nog een hersenschudding op. Door dit ongeval is de talentvolle speler voorlopig uitgeschakeld. LOS ANGELES Tijdens de atletiek wedstrijden die in Los Angeles werden ge houden en waarbij de Chinese atlete Chl Cheng het wereldrecord op de 220 yards verbeterde, zijn nog enkele goede presta ties geleverd. Zo liep de 19-jarige Ameri kaanse Mavis Laing de 440 yards in 52,09 wat een nieuw Amerikaans record bete kende, won Cheryl Toussaint de 880 yards in 2.05,1 en noteerde de pas 17-jarige Francie Larrieu op de 1500 meter de tijd van 4.20.8. Chi Cheng stak weer in buitengewone vorm, want op de 100 yards stopte zij een tijd af van 10,2 sec. en in een serie over de 220 yards kwam zij zelfs tot een gewel dige tijd van 22,4 sec., maar deze kon niet worden erkend omdat de rugwind op dat moment te sterk was. In Karlshamm (Zweden) liet de Euro pese recordhouder Rickard Bruch de dis cus 63.26 meter ver neervallen, waarbij hij de Hongaar Ferenc Tegla (62.08) duidelijk achter zich liet. Tiende etappe: 1. Merckx (Faemino) 5.52,36 2. Tosello (Molteni) z.t.; 3. Pintens (Mann-Grundig) z.t.; 4. Zoetemelk (Mars-Flandria) 5.52,38; 5. Galdos (Kas) 5.55,17; 6. Schleck (Bic) z.t.; 7. Dolman (Willem II) z.t.; 8. V. d. Vleuten (Willem II) z.t., 9. Gosta Petterson (Ferretti) z.t.; 10 Wagtmans (Willem II) z.t.; 11. Ur- dette (Fagor-Mercier) 5.55,49; 12. Van den Berghe (Faemino) 5.58,06; 13. Van Katwijk (Willem II z.t.; 14. Zubero (Kas) z.t.; 15. Vianen (Caballero) z.t.; 16. Vanneste (Mann- Grundig) z.t.; 17. Zilioli (Faemino) z.t.; 18. Vandenbossche (Molteni) z.t.; 19. Schiavon (Salvarani) z.t.; 20. Schutz (Molteni) z.t.; 44. Janssen (Bic) 6.05,09 51. Steevens (Caballe ro), 64. Zoontjens (Caballero) beiden zelfde tijd; 87. Beugels (Mars-Flandria) 6.15,04; 92. Benjamins (Caballero) 6.17,25; 94. Van Hoo- gerheide (Willem II), 104. Ottenbros (Willem II), 107. Rentmeester (Caballero) allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Merckx (Faemino) 49.55,58 2. Zoetemelk (Mars-Flandria) op 2.51; 3. Pintens (Mann- Grundig) op 3.55; 4. Gosta Petterson (Fer retti) op 7.44; 5. Van Springel (Mann-Grun dig) op 8.02; 6. Poulidor (Fagor-Mercier) op 8.31; 7. Zilioli (Faemino) op 8.34; 8. Wagt mans (Willem II) op 9.18; 9. Galdos (Kas) op 9.33; 10. Vandenbossche (Molteni) op 9.41; 11. Godefroot (Salvarani) op 9.47; 12. Van Impe (Sonolor-Lejeune) op 10.05; 13. Van der Vleuten (Willem II) op 10.10; 14. Dol man (Willem II) op 10.48; 15. Airman (So nolor-Lejeune) op 11.00; 16. Gonzales-Linares (Kas) op 11.19; 17. Zubero (Kas) op 11.31; 18. Delisle (Peugeot-BP) op 11.33; 19. Hou- brechts (Salvarani) op 12.40; 20. Balmanion (Salvarani) op 13.11; 25. Vianen (Caballero) op 14.05; 29. Janssen (Bic) op 14.42; 66. Steevens (Caballero) op 29.18; 76. Van Kat wijk (Willem II) op 33.32; 77. Zoontjens (Caballero) op 33.33; 93. Beugels (Mars- Flandria) op 42.32; 103. Ottenbros (Willem II) op 58.35; 106. Rentmeester (Caballero) op 1.03,08; 108. Benjamins (Caballero) op 1.06,32; 112. Van Hoogerheide (Willem II) op 1.19,01. Ploegenklassement 1. Willem II (Dolman, Van der Vleuten, Wagtmans) 17.45,51; 2. Faemino 17.48,48 (30 plaatsen); 3. Molteni zelfde tijd (40 plaatsen); 4 Mann-Grundig z.t. (41 plaatsen); 5. Kas 17.51,29: 15. Caballero (Vianen, Zoontjens, Benjamins) 18.20 40. Algemeen ploegenklassement: 1. Faemino 144.59,30; 2. Mann-Grundig 145.02 05 3 Willem II 145.08,44; 4. Kas 145.12,04 5. Molteni 145.12,53; 15. Caballero 145.51,34. Puntenklassement 1. Godefroot (Salvarani) 130 pnt.; 2. Merckx (Faemino) 113 pnt.; 3. Janssen (Bic) 91 pnt.; 4. Guimard (Fagor-Mercier) 73 pnt.; 7. Steevens (Caballero) 45 pnt.; 9. Van Sprin gel (Mann-Grundig) en Zoetemelk (Mars- Flandria) beiden 36 pnt. Bergklassement 1. Merckx (Faemino) 20 pnt.; 2. Zubero (Kas) 16 pnt.; 3. Agostinho (Frimatic) 15 pnt.; 4. Vandenbossche (Molteni) 14 pnt.; 5. Zilioli (Faemino) 12 pnt. tv

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11