„Schulpen-Meerweiden" oefent in Kennemer Vormingsinstituut Iberia weer bedreigd üfelS Fraaie parkeerplaats in centrum Uitstekend concert van Kee en Brüggen Draaideur van Brinkmann ging voor f 110.- weg Subsidie PEC VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND In augustus naar internationaal muziekconcours te Kerkrade ORGELMAAND HAARLEM GVAV hoeft schuld niet af te lossen De koninginvoor twee tientjes Ook in Haarlem werd BTW voor prijs betaald Hasjiesj lag vier maanden op Schiphol rapMSH Voor do DINSDAG 7 JULI 1970 Onderdak Eerste repetitie t «f V elsen-IJmuiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk Zee aan Oogluikend Geschopt AMSTERDAM Dat uitersten el kaar raken is weer eens bewaarheid geworden tijdens een concert, dat in het kader van de Haarlemse Orgel- maand ditmaal in een „buitengewest" werd gegeven. In de Oude Kerk te Amsterdam beluisterde men beurte lings en in combinatie de klanken van het grootste en het kleinste blaas instrument, namelijk het orgel en de blokfluit respectievelijk bespeeld door twee grootmeesters op hun instru ment; Piet Kee en Frans Brüggen. (Van onze oorrespondent) VELSEN-NOORD. De jeugddrum band „Schulpen-Meerweiden", die de laatste weken bij verschillende concour sen opmerkelijke successen wist te beha len, heeft dit kunnen bereiken dank zij een geweldige aanpassing aan de omstan digheden, die ook het actieve bestuur niet zonder zorgen heeft gelaten. Gelukkig hebben deze zorgen en de om standigheden zich gunstig ontwikkeld, dank zij de ongetwijfeld spontane mede werking van de directie van het Kennemer Vormingsinstituut aan de Heirweg in Vel- sen-Noord, die de huisvestingproblemen voor „Schulpen-Meerweiden" heeft opge lost. In het nieuwe, fraaie gebouw is ten be hoeve van de jeugddrumband een uitste kende ruimte aangeboden, waarin de drumband niet alleen haar oefeningen kan houden, waarbij rekening houdend met de weersomstandigheden ook buiten kan worden geoefend, maar waarin ook het materiaal en de uniformen een plaats vinden. Meer dan tien jaar lang vormde de bo venverdieping van het gemeentelijke ver gaderlokaal aan de Smidt van Gelder straat het clubcentrum, waar ook de oefe ningen eigenlijk in een veel te be nauwde ruimte plaats vonden. Nu be gin van dit jaar het vergaderlokaal in han den van de sloper viel, kwam de drum band zonder onderdak. Net bijtijds kon het bestuur van de Da Costaschool aan de Noorderlaan in een van de leegstaande lokalen ruimte kon bieden, vaard. Om deze ruimte tot een geschikt repe titielokaal te maken moest wel een en an der gebeuren. Voor instrumentarium en uniformen moesten kasten worden aange bracht en voorts moesten andere voorzie ningen worden getroffen om het repeteren mogelijk te maken. Nauwelijks echter was een en ander voltooid, toen de onstellende mededeling kwam, dat de beschikbaar gestelde ruim te opnieuw moest worden afgestaan ten behoeve van het schoolgebouw. Nood breekt wetten en dus werd on middellijk alles in het werk gesteld de jeugddrumband toch weer een „tehuis" te kunnen geven. Dank zij de hulp van het Kennemer Vor mingsinstituut, kan „Schulpen-Meerwei den" de door het bestuur van het instituut aangeboden gymnastiekzaal en de ruime foyer gebruiken ten behoeve van haar re petities. Het bestuur van „Schulpen-Meerwei den", dankbaar voor de uitstekende op lossing, is thans weer doende de nieuwe opbergkasten voor materiaal en unifor men aan te passen aan de nieuwe omge ving, zodat de jeugddrumband zich weer in „eigen huis" kan voelen. Heden, dinsdagavond, wordt hier de eerste repetitie gehouden; een repetitie, die na alle dit jaar reeds behaalde suc ces wordt geïnspireerd door het deelne men aan het Wereldmuziekconcours in Kerkrade op zaterdag, 8 augustus aan staande. Als dank voor de buitengewoon goede prestaties van de jeugddrumband in het afgelopen seizoen heeft het bestuur van „Schulpen-Meerweiden" ondanks de daaraar^ verbonden zeer hoge kosten, in geschreven voor dit grootse muziekfesti- va 1. Onder leiding van de heren P. Koning, instructeur en L. van Dijk, leider, mag dan ook worden verwacht, dat de komen de repetities alles van de jonge leden zul len vergen. Naar de heer M. J. Marcus, voorzitter van de drumband, meent, bestaat er in Velsen-Noord grote belangstelling van supporters om de tocht naar Kerkrade mee te maken. Het bestuur besloot daar om op zaterdag, 8 augustus een extra bus te laten rijden. Gegadigden voor de begeleiding naar Kerkrade van de jeugd drumband kunnen zich daartoe opgeven bij de heer Marcus, Pelsstraat 13, Velsen- Noord. SCHIPHOL. Opnieuw is de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia zondag het doelwet geweest van vermoedelijk een Spaanse terreurbende, die verantwoorde lijk wordt geacht voor twee bommen op de luchthaven van Frankfort en voor een bom-telefoontje op Schiphol. Een man belde zondagmiddag het kan toor van Iberia in Amsterdam op en deelde in het Spaans mee, dat zich aan boord van het lijntoestel van Iberia met bestemming Barcelona een bom zou be vinden. Voor dat echter via allerlei kanalen de politie was ingeschakeld was het toestel al hoog en breed op weg naar Spanje. De verkeerstoren alarmeerde de piloot, die een snelle tussenlanding maakte op Le Bourget bij Parijs. Een onderzoek le verde echter niets op. P'zrv- si I Aan het V elserduinplein was de zeer grote parkeerplaats achter de HEMA en schuin achter V D tot voor kort een vaak modderige vlakte met diepe kuilen. Bij slecht weer zetten de auto mobilisten de wagens liever overal elders neer dan op de parkeerplaats, met het risico tot over de enkels in het water te stappen. Nu is het plein echter geëgaliseerd en van een asfalt- laag voorzien. De randen worden ver hoogd, de trottoirs gedeeltelijk ver breed en aan de op- en afritten is ook de nodige aandacht besteed. Mid den in het centrum van IJmuiden is op deze wijze een fraai en groot par- keerplein ontstaan. De jeugd gebruikt het op het ogenblik nog als rol schaats- en fietsbaan. DINSDAG 7 JULI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u. praatavond Vereniging De Vogelvrienden. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, 19-20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 u. WOENSDAG 8 JULI Speliade, Santpoort-Noord. IJmond- MTS, Roos- en Beeklaan 4, 9.30 u. films, 13 u. vertrek naar Dolfirama in Zand- voort; IJmuiden, Sluiswijk, buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, 10 u. films, 13 u. vertrek naar Dolfirama in Zand- voort; IJmuiden-Oost, Patronaatsgebouw Fidelius, Zeeweg, 10 u. werken met klei, papier, verf, textiel, kurk etc. 13 u. ver trek naar Dolfirama in Zandvoort; IJ- muiden-West, kelderzaal Petruskerk, Ve- nusstraat 1, 9.30 u. verf-, teken- en kleur- wedstrijd, 13 u.: vertrek naar Dolfirama in Zandvoort. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u. openbaar overleg verkiezing wethouders. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 7 Velsen-Noord 14.30 tot 17.30; filiaal Santpoort-Noord Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Ban- jaertstraat 13, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, ontspanningsgymnastiek voor dames beiaardensoos, kinderclubs. Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat, IJmuiden, 20 u. repetitie Harmonie-orkest IJmuider Harmonie. DINSDAG 7 JULI Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 20 uur, clubavond schaakclub Weenink. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. repetitie drumband Beverwijkse Harmo niekapel. H. Hartschool, Galgenweg. 20 u. repe titie majorettes Beverwijkse Harmonie kapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. pottenbakken. De Slof, Raamveld. 19 u. majorettes drumband De Zwervers, 20 u. klaverjas sen Schoppen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois. 19.30 u. huisvrouwengymnastiek, 20.30 u. bad minton. *t Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. 16 Ge- open huiskamer voor de jeugd vanaf jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. opend 10-18 en 20.15-21.30 u. WOENSDAG 8 JULI Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wes- terhoutolein, 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaarden- soos, 19 u. drumband De Zwervers, so ciëteit en indoortraining volleybal. Statenhuis, Velserweg. 14 u. ballet (jeugd). Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout weg. 11.30 u. jeugdjudo. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. pottenbakken. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. open huiskamer. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend 11.30-18 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: vol wassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphius- straat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 7 JULI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. WOENSDAG 8 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend van 14-17 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. DINSDAG 7 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 18 u. start avondvierdaagse. De Magneet, Ten Kate- straat. 20 u. dansen (volwassenen). De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat 20 u. instuif (12-17 jaar). WOENSDAG 8 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. bejaardensoos, 18 u. start avondvierdaag se. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 14 u. handwerken (meisjes 9-12 jaar), knutselen (jongens 8-12 jaar), 18.30 u. drumband (8-18 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7; jeugd 14.30-17 u. WOENSDAG 8 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Het Huis van Bewaring is nu eenmaal geen opvoedingsinrichting", zei de officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman gisteren btf de Haarlemse politierechter tegen een 19-jarige verdach te. En dat sloeg dan op het feit, dat de Eindhovense jongeman de sfeer van de ge vangenis scheen te prefereren boven die van de inrichting „Den Engh" in Den Dol- der. Hij was daar weggelopen, omdat het hem niet beviel, ook uit heimwee, maar niet na eerst wat geld gespaard te hebben. In een caravan op een camping in Velsen had h(j een radiotoestel gestolen. Zijn ad vocaat wees erop dat de opvoeding van de jongen niet doorkruist mocht worden door een gevangenisstraf (hij zat al vanaf zijn zesde in opvoedingsgestichten). De straf, die de politierechter mr. Vink, con form de eis oplegde, een maand met af trek, zorgde ervoor dat de jongeman met een weer terug kon naar „Den Engh". Dat in de praktijk vaak oogluikend din gen worden toegestaan die formeel verbo den zijn, bewezen twee zaken die gisteren voor de Haarlemse politierechter dienden. In het eerste geval ging het om diefstal van tegels en hout. „In de bouw kijkt men niet op een steentje", zei de raadsvrouwe. Vraag was, of een 51-jarige verdachte uit Haarlem, destijds als sjouwer werkzaam op een bouwbedrijf, naast een partij tegels die hij stal, toestemming had gehad om een aantal afvaltegels en afvalhout mee te nemen. Getuigen verklaarden van niet, maar verdachte hield vol dat men hem toestemming had gegeven. Hij had de te gels en het hout dan ook, verklaarde hij, in alle openheid en zonder geheimzinnig heid meegenomen. Al gaf hij toe dat hij dat iets te „ruim" had opgevat. De raads vrouwe zei dat ze de opzet niet bewezen achtte, en vroeg vrijspraak. De officier eiste 300 boete en een maand voorwaar delijk. Mr. Vink veroordeelde de man tot een boete van 250. Het tweede geval waarin de praktijk duidelijk anders was dan de wet voor schrijft ging om een 41-jarige Haarlem mer, die werkzaam was bij een expeditie bedrijf en die de rekeningen bij de inning aan de deur steeds iets hoger had laten zijn dan waar was. In totaal kwam dit neer op een bedrag van ongeveer 25. Voornaamste motief was een laag week- salaris: 136 voor een gezin met drie kin deren. De raadsman wees erop dat er nooit een loonsverhoging inzat, dat kastekorten direct met 't salaris van de bezorgers wer den verrekend en dat collega's verdachte hadden ingewijd in de geheimen van het vak hoe meer te krijgen uit de kwi tanties was een publiek geheim in het bedrijf. Zelfs had volgens de raadsman een chef verdachte „met een knipoog" er op attent gemaakt. Pas toen hij erg om geld verlegen zat had de man uiteindelijk zijn toevlucht genomen tot dit middel. Hij had toen ontslag genomen en op een snipperdag van hem, was zijn baas alle klanten langs gegaan om de zaak na te gaan. Later had de man zelf een soort „boetetocht" ondernomen om alles terug te betalen. De officier had een boete van 100 en twee weken voorwaardelijk ge- eist. Het vonnis luidde f 75. „Ik krijg je wel als je beneden komt" zou een 27-jarige Velsenaar in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk tegen een vrouw waarmee hij enkele weken een verhouding had gehad hebben gezegd. En volgens het slachtoffer en een getuige had hij haar inderdaad bij het ziekenhuis geschopt en geslagen, en tegen een muur gegooid. Verdachte ontkende. Zijn lezing van het verhaal: hij zou langs de auto van de vrouw zijn gelopen, had haar toen ho ren schelden en meende dat dit voor hem was bedoeld. Na een paar pilsjes had hij haar in het ziekenhuis, waar ze toen werk te, opgezocht en „een duw gegeven" toen ze hem niet te woord wilde staan. En dat was volgens hem alles. Het slachtoffer kon een heel eind met hem mee gaan. De be lediging was geuit niet tegen hem ech ter, maar als een grapje tegen iemand an ders in haar auto. Haar vroegere vriend was toen inderdaad met wat pils op naar haar toegekomen in de keuken van het ziekenhuis en had haar een duw ge geven. Na zijn bedreiging „haar beneden wel te zullen krijgen" had hij haar buiten op gewacht, en geschopt en geslagen. Mr. Vink vond het treurig dat een man voor een vrouw, waar hij notabene een ver houding mee had gehad, zo weinig respect had dat hij haar mishandelde. Hij veroor deelde hem conform de eis tot een boete van 150. De klankvoortbrenging bij blokfluit en orgelpijp berust op een identiek principe. Bedenkt men, dat bij het orgelspel met slechts één register de benodigde hoeveel heid lucht per tijdseenheid heel wat gro ter is dan bij de blokfluit en dat deze hoe veelheid een maat is voor de toegevoer de energie, dan zou men zich kunnen af vragen of het orgel wel een geschikt be geleidingsinstrument is voor zijn kleine soortgenoot. Het blijkt evenwel, dat de akoestische wetten maling hebben aan deze redenering en dat het geluid met de geringste energie zich prachtig kan manifesteren mits de differentiatie tus sen beide klankbronnen op het stuk van toonhoogte en klankkleur maar groot ge noeg is. Dit laatste was duidelijk het geval bij de uitvoering van een drietal uit c.a. 1706 daterende Grounds van anonieme Engelse componisten. De ground is een vroege, veelal door de Engelse virgina- listen toegepaste variatietechniek geba seerd op een kort basmotief en daarom het best te vergelijken met een passa- caglia. In al deze variaties, rijk aan af wisseling, was er een prachtig evenwicht tussen fluit en orgelstemmen. De totaal klank kwam ook goed tot haar recht on danks de beperkte, in verband met de nog steeds voortdurende restauratiewerk zaamheden door een houten wand van de rest afgescheiden kerkruimte. Voor het overige deel van het program ma gingen de beideconcertgevers fi guurlijk maar ook letterlijk hun eigen weg in een uitsluitend solistisch optreden. Piet Kee, die het door de Fa. Ahrend en Brunzema in de kas van 1658 herbouw de koororgel bespeelde, opende het con- GRONINGEN. De gemeenteraad van Groningen heeft het voorstel van B. en W. goedgekeurd om de schulden van de voetbalclub GVAV kwijt te schelden. Dit betekent dat de stichting GVAV de drie ton, die het in 1963 als lening kreeg, niet hoeft af te lossen. Voor het komende seizoen wordt aan GVAV, dat dan onder de naam FC Groningen zal uitkomen, een subsidie van één ton verstrekt. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Heden veiling" prijk te vanmorgen in grote letters op de ra men van café-restaurant Brinkmann. On geveer 200 mensen kopers, voorname lijk uit de horeca-sector, en belangstel lenden waren aanwezig toen veiling meester Chr. Bolle overging tot de ver koping. De regels waren tevoren vastgelegd: de veilingkosten zouden 23 percent bedra gen, BTW was bij de koopprijs inbegre pen en direct na toewijzing van een ar tikel dient de koper 50 percent van de prijs contant te voldoen. „Snel reageren en vlot bieden", riep de nerveuze, ongeduldige veilingmeester de aanwezigen toe. „Zestig, zeventig, tach tig gulden. Niemand meer? Daar negen tig gulden. Nee, geen vijfentachtig gul den! U hoeft geen getallen te noemen, dat doe ik. Uw naam mevrouw, vlotter, uw naam! O, schiet nou toch op!" On geduldige tikken met de hamer. Bolle twijfelt eraan of hij alles wel kan ver kopen in die drie dagen en twee avon den. Veilingmeester zijn is een vak, maar kopen op een veiling ook. Iedereen praat door elkaar, het is rommelig. Artikelen worden af en aangedragen. De veiling meester is nauwelijks te verstaan. Het is moeilijk te controleren of er echt mensen zijn die hun hand opsteken, of dat de veilingmeester alleen maar be zig is de prijzen op te voeren. Kopers roepen him naam, maar het is nauwelijks te verstaan. Een blonde scho ne noteert die namen zo goed en zo kwaad als dat gaat en een man in overhemdsmouwen haalt het geld op. Honderden guldens verdwijnen los in de zak. Degenen die het betaalden krijgen geen kwitantie. Een man verzamelt namen en adres sen van omstanders. Misschien kunnen zij getuigen dat hij ƒ200,- betaalde, als er een abuis zou ontstaan omdat zijn naam niet goed genoteerd werd. De volgorde van de verkoping gaat per zaal. Begonnen werd vanmorgen bij de entree. De draaideur ging voor 110,- van de hand, een garderobe muurrek met 98 bijpassende kleerhangers voor 130. Ook de koningin, in een lijst en achter glas, vond een koper. Voor ƒ20,- werd zij van de hand gedaan. De veilingmeester probeert sentimente le gevoelens bij zijn kopers op te wek ken door in herinnering te brengen dat een bepaald schilderij links boven de bank hing. Als je binnenkwam zag e het al hangen; rechts. Het lukt, voor meer dan ƒ250,- gaat een populair schil derijtje van de hand. De verkoop gaat door. Nog enkele da gen. Sommige kopers zullen spijt krij gen van hun snelle, onoverwogen aanko pen. Anderen zullen boffen en voor een prikje kunnen bemachtigen wat zij anders nooit hadden kunnen kopen. cert met Sweelincks variaties over „Al- lein Gott in der Höh, sei Ehr". De kwa liteit van dit orgel uitte zich al direct in de glans van het hoofdwerkplenum, het karakter der fluitstemmen en de beschaaf de tongwerkklank. Omtrent het spel van Piet Kee valt weinig méér te zeggen dan dat deze muziek hem blijkbaar op het lijf is geschreven. Inmiddels had Frans Brüggen zich te ruggetrokken in een ruimte schuin ach ter het orgel vanwaar hij als vanuit on bestemde verten zijn magische fluittonen in verstilde en uitbundige variaties over het lied „Toen Daphne d'overschoone maeght" van Jacob Jan van Eyck de kerk in zond. Dat ook bij het fluitspel hedendaagse technieken mogelijk zijn bewees Frans Brüggen met een tehnisch perfecte uit voering van Muziek voor altblokfluit van Rob du Bois. Met het spreekwoord „De appel valt niet ver van de stam" kunnen wij de vier manuaalstukken waarmee organist componist Piet Kee het concert besloot karakteriseren. De door Cor Kee zo over tuigend gepropageerde hedendaagse tech nieken vinden in dit werkstuk van zijn zoon een dikwijls zeer boeiende toepas sing. Een ritmisch en dynamisch naar een geladen climax voerende Ciaconna op een 12-toonsreeks en een eigentijdse behandeling van het koraal: „Aus tiefer not -schrei ich zu Dir" worden omlijst door een uit gelijke elementen opgebouw de Prélude en Epiloog. De klank van een cluster, die werd „uitgedund" tot een grote terstinterval, waaruit tenslotte de grondtoon verdween, hadden wij nog in de oren, toen wij naar huis gingen. JOHAN TIMMERMAN (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Ook in Haarlem zijn nu lieden gesignaleerd na Alkmaar en Beverwijk die op een willekeurig adres een „prijs" komen aanbieden die niet in ontvangst genomen kan worden voordat eerst een fors bedrag aar BTW is be taald. Zowel in Haarlem Noord als in Haarlem-Oost kregen mensen bezoek van dergelijke prijsbestellers. In de Vooruitgangstraat betaalde' een man 174 aan BTW voor een prijs, be staande uit wollen stoffen, die een waar de zou vertegenwoordigen van 1200 Hij wist niets van een prij: /raag. waarin hij tot de gelukkigen was gaan behoren, maar hij veronderstelde dat zijn vrouw er meer van zou weten. Hetgeen achteraf onjuist bleek. Achteraf bleek eveneens, dat de in ont vangst genomen stoffen in geen enkel opzicht de waarde hadden van de aan BTW betaalde som. SCHIPHOL. Bij de afdeling gevon den voorwerpen van de KLM op Schip hol is een koffer aangetroffen met 22 kilo hasjiesj, verpakt in plastic zakken, die enkele tienduizenden guldens zou hebben opgebracht. Uit de labels bleek, dat de koffer afkomstig was van een vlucht uit Beiroet. Vermoedelijk is de drager van de kof fer na zijn aankomst in de douanehal de moed in de schoenen gezonken, toen hij de Nederlandse douanebeambten nauw gezet bij de uitgang de controle op andere» bagage zag uitoefenen. In ieder geval liet hij op 8 maart de koffer in de hal achter. Zoals met alle bagage gebeurt, die ach ter blijft, belandde de koffer na enkele dagen bij de afdeling verloren voorwer pen, die hem vier maanden lang zuinig bewaarde en maandag er tenslotte toe overging de inhoud te inventariseren, om dat niet opgehaalde voorwerpen na een half jaar worden geveild. De kostbare inhoud is afgegeven aan de rijkspolitie op Schiphol, die zal pogen de herkomst van de hasjiesj te achter halen. ZWOLLE. Met achttien stemmen voor en vijf tegen heeft de gemeenteraad van Zwolle besloten de tweede divisieclub PEC een subsidieregeling toe te kennen. Dit houdt in, dat PEC over de seizoenen 1969- 1970, 1970-1971 en 1971-1972 vergoedingen van respectievelijk 100 procent, 75 procent en 50 procent van het exploitatietekort krijgt met als maxima achtereenvolgens 100.000 gulden, 75.000 gulden en 50.000 gul den. Daar PEC over het vorige seizoen 150.000 gulden te kort kwam zal de club een ton ontvangen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4