Biennale van Venetië met nieuwe formule Televisie en Nederlandse inzending sluit aan bij „wereld van morgen Omroep-cao weer op losse schroeven m m 1 Raadselachtige van Leos Janacek Piaam wordt museum dorp TV vanavond Amateurorkesten op KRO-televisie Edisons Klassiek 1970 toegekend UITZINNIGE EXTASE AGENDA HOLLAND FESTIVAL INOS stuurt spel [van Van Kerkwijk jnaar concours Tweede net jméér bekeken TV woensdag o» 1Sïï Radio woensdag TV dinsdag DINSDAG 7 JULI 1970 (Van onze speciale verslaggever) VENETIË Hoe ouder hoe mooier wordt de omstreden Biennale van Venetië, die voor de vijfendertigste keer is geopend. Geen relletjes zoals in 1968, geen razzia's. Van de grim mige opera, die zich de vorige keer afspeelde, is alleen een kabouterlief onderdeeltje herhaald. Enkele zijtak jes van het Canal Grande waren een paar uur lang likeurgroen. Nabij de academie was weer kleurstof in het water gegooid. „O ja, de protestactie herinnerden zich de Venetianen. Mo gelijk wordt dat waterkleuren een vast ritueel. De eigenlijke bedoeling zal wel vergeten zijn als er in 1972 weer een Biennale komt. Als Amerikaanse workshop P jor een Amen- rationeje aanpak te komen, beperken zij overleden Geen statusobjecten I trekt veel publiek AMSTERDAM Op het concert, dat maandagavond door het Radio Concertgebouw te Amsterdam werd gegeven, werd, zoals op enige andere concerten van het Holland Festival, aandacht gevraagd voor een werk van de Tsjechi sche componist Leos Janacek. Het was een mis, die naar het alfabet, waarmede de teksten van kerkslavi- Burgemeester A. sche oorsprong werden opgeschreven Oosterhoff van Wonseradeel heeft maan- en dat Glagolitsa heet, de Glagoliti- I dagavond aan het eind van de raadsver- w-i-ïo i*7r\rv3+ rronnom^ 1 II »Für Elise" en ®aat over het ÊeHikna" Gor v. d. Poel naar Achter het Nieuws uumiimnimnnnimnnnnnnnnnn»«im«iiimiiuiiiiiiiiwwnii *juinnnnnnrwwww" ■VXAAAA/WWWVtAAAAiWWWWWyj Dit stokoude instituut werkt namelijk onder druk van de omstandigheden, aan een verjongingskuur die weieens dodelijk zou kunnen bliiken. De Biennale dateert van 1895. Kunst was toen een weelde-ar- tikel voor goedgesitueerden: Venetië was een reisdoel voor dezelfde bevoorrechten Het toerisme is nu „sociaal" geworden en de Biennale wil een internationale van „werkgroepen" zijn, die bij de be zoekers sluimerende scheppingsgedrang losmaken. En dan rijst de vraag: waarom juist in Venetië? De toerist kan daar zijn tijd glorieus vullen zonder aan „vrije expres sie" met klei of napier te doen, of te kij ken naar het afdrukken van een prent. Alleen de Amerikanen zijn ditmaal op het werkplaatsidee ingegaan. In 1964 had den zij, met alle middelen van de ge heime kunstdiolomatie. de grote prijs be vochten voor hun schilder Bauschenberg. Alle prijzen zijn nu afgeschaft en Henry T. Hopkins, museumdirecteur uit Texas zegt: „Wij hebben niets te bewijzen". In derdaad is heel de officiële westerse kunstwereld voor de Amerikaanse kunst door de knieën gegaan. Terecht maar, zo als gewoonlijk, met overdrijving. Hopkins is naar Venetië gekomen met een kleine expositie van prenten want veel uitverkoren kunstenaars weigerden mee te doen omdat zij het officiële Ame rika van thans niet willen vertegenwoor digen. Hopkins heeft verder een perma nente staf meegebracht van 3 leraren. 2 assistenten, een secretaresse en een tolk. Op de vier uit Amerika gekomen persen voor litho- en zeefdruk wordt door Ame rikaanse kunststudenten gewerkt onder leiding van stafleden en door een Ameri- die kunstenaars met moderne middelen Bol, bepaald door een kubisch rooster. bereiken: computer, laserstralen. I betrekken. De voor Venetie bestemde op De uitvoering van de Nederlandse in- lage kwam op het nippertje aan. zending was een tour de force. Het ge-\ De galeriehoudster Denise René uit Pa in serie vervaardigde kunstobjecten, (Van onze correspondent) HILVERSUM. Rond de totstand- koming van een nieuwe cao voor het omroeppersoneel zijn weer moeilijkhe- den ontstaan, die de cao, die op het punt stond aangenomen te worden, 1 weer op losse schroeven heeft gezet. Het omstreden punt tussen werkgevers en vakbonden betreft de eenheid van I werktijden, die de omroepwerkgevers voor hun 4.000 employés tot stand wensen te brengen. Die uniformiteit jzou voor een groep van 20 a 40 pro- grammatechnici radio (NOS en We- reldomroep) arbeidstijdverlenging be- tekenen (van 36 uur per week tot 39 I uur per week) en van dit punt heeft één van de vier vakbonden, die in I het loonoverleg zijn betrokken, Mercu- rius, een principiële kwestie gemaakt In het vooroverleg tussen de vier 1 vakorganisaties was aanvankelijk una- nimiteit over het voorstel om dit ene 1 punt uit het pakket te lichten en daar 1 later met de werkgevers verder over te onderhandelen. De omroep-cao zou dan, op dat ene punt na, ter goedkeu- ring aan de minister worden voorge- legd, zodat aan de lange periode van J uiterst moeizaam onderhandelen een 1 einde zou komen. Mercurius vond het later toch be- ter een afwijkend standpunt in te ne- I men. De arbeidstijdverlenging wenste men in deze tijd van steeds verder 1 doorgevoerde verkorting van de werk- 1 periodes principieel niet te aanvaar- den, ook al zou dat betekenen dat het nadeel van een kleine groep voor het voordeel van het totaal van 4.000 werknemers zou gaan. „Principe is nu eenmaal principe, ook al gaat het om één man" aldus Mercurius en daar- om wenste deze vakbond het punt van de werktijden niet los te zien van de 1 gehele omroep-cao. 1 Het bestuur van Mercurius zou zijn mening moeten toetsen aan de opinie van de leden en daarom zal deze week nog een spoedvergadering worden be legd. Mochten de leden hun bestuur geen gelijk geven, dan is er nog een kans dat de omroep-cao op korte ter mijn zal worden afgerond. Zo niet, dan komt de cao pas in september weer aan de orde, omdat de besturen van NOS en Wereldomroep, die aanstaan de vrijdag vergaderen, op vakantie gaan. Insiders vinden dat het standpunt van Mercurius onverstandig is, omdat de totstandkoming van de cao-1970 in gevaar wordt gebracht voor een zaak die pas in de loop van 1971 effect zal krijgen. Dat wil niet zeggen, dat men het punt van de arbeidstijdverlenging niet belangrijk zou vinden. Men vindt het beter deze zaak grondig in studie te nemen en er later nog eens over te gaan praten. Intussen zou de cao met zijn nieuwe voorwaarden, die on middellijk of zelfs met terugwerkende kracht van toepassing zouden kunnen worden, goedgekeurd moeten worden. „Vallen over één punt brengt het door gaan van de hele omroep-cao met zijn vele nieuwe voordelen tot een twijfel achtige zaak!" Nederland 1. Jean Nelissen is met de tourkaravaan vanmiddag in Tho- non les Bains. Hij vertelt de kijkers ervan bij de beelden van de aankomst. Na' Pipo en het eerste nieuws de AVRO met de serie Vaders tegen wil en dank. Tweede deel voorprogram ma: een Amerikaanse serie „Wat nu Mr. Deeds". Na het tweede journaal een uitvoerige aflevering van Pey ton Place. Alvorens nummer 39 van AVRO's Televizier Magazine verschijnt je. Op de 33ste Biennale hebben wij het nieuwe wereldbeeld getoond van Con stant: „New Babylon" van tekeningen tot ontwerpen voor enorme omgevingen. HA JV11C v-* v bleek er veel voor te voelen om enkele dingen van het CCC-team in produktie te nemen. De heren Slothouber en Graats- I ma willen zich ver houden van het kunst Thans illustreren prenten reliëfs een bedrijf. ze zjjn volledig in de ban van hun AMSTERDAM. Een jury bestaande uit de heren R. N. Degens, D. S. van der Meer, J. de Kruyff, en C. van Zwol, on- gramma van I constructies. weken zal worden vervangen. Europese kunstenaars en studenten, die voor eigen rekening in Venetië zijn, mogen meewer ken. I I j Q0 xvruyii, en van lwui, vu zachte zitgroep, een trottoir van .gewelf- onderzoek naar kubische wetmatigheden, i voorzitterschap van de heer K. A. de betontegels en grote, al of niet trans- Denise krijgt een paar PersPe*"dl"S®" Posthuma, waaraan toegevoegd de heer 1„„„a™ w rfan zelf maar I >volksmuziek en „et- westerse kunstmuziek" heeft de Edisons Klassiek 1970 toegekend. De 24 uitvoerenden van de bekroonde platen, die naar de mening van de Stich ting Collectieve Grammofoonplatencam- pagne voor het in ontvangst nemen van de Edison in aanmerking komen zijn: Elly Amerling, Karl Boehm, Anner Byls- ma, Colin Davis, Jorg Demus, Wilhelm Ehmann, Karl Faust, Dietrich Fischer- Dieskau, Lamberto Gardelli, Nicolaï Ged- da, Werner Haas, Nikolaus Hanoncourt, Bernhard Haitink. John Kirkpatrick, Na- ville Parriner, Gerald Moore, Itzhak Perlman, Elisabeth Schwarzkopf, George Szell, Miroslav Venhoda, Marinus Voor berg. I de betontegels en groie. ai oj mei truns-1"ys» TT rr *- ipkins is naar Venetie gdcomei, U qewelfde schalenconstructies. fa- ^gezonden en moet het dan zelf maar kleme expositie van prenten want bekijken. - - 1J1 cetten van het vrijwel onuitputtelijke pro-1 Nederlandse inzending zal na Vene- het centrum voor cubische tië waarschijnlijk in enkele andere Eu ropese steden worden getoond, eventueel zonder het tien ton wegende trottoir, want de stad Marl overweegt, die speel- stoep permanent bij een school te leggen. Dit centrum is een schepping van Jan Slothouber en William Graatsma. Sedert jaren werken zij als ontwerpers van ten-i toonstellingen en andere ruimtelijke, vi- Schri 11StCI* G. J. UOIRS suele communicatiemiddelen Om tot een' 3UC1C bUiniUUilH-awcnmuiv-i^ii. l kaanse „gastkunstenaar", die elke twee zich tot de kubus als basiselement. Dit eenvoudige uitgangspunt blijkt verrassen de mogelijkheden te bieden. De construc ties geven net als honingraten de voldoening dat ze praktisch zijn en in zichtelijk. Bovendien blijkt de wetmatig heid die tot eenvoudige of meer samenge- I stelde structuren leidt, ook los van het werkplaatsgedachte daargelaten, functionele emotioneel aan te spreken. AMSTERDAM. In de leeftijd van 78 jaar is de romanschrijfster mevrouw C. J. Ooms-Vinckers in Amsterdam overle den. Mevrouw Vinckers, die op haar 20ste jaar debuteerde met het toneelstuk stelde structuren leidt, ook los van het I )Wrakken» dat in een toneelwedstrijd p. 4v*„fr»nri«f-f>11inrf Die werkplaatsgedachte daargelaten, functionele emotioneel aan te spreken. werd bekroond, heeft veel romans ge-1 AjOyd."tclllUUll»LCiiiiig wilde de Biennale deze keer geheel ge- Kortom: de dingen zijn op de meest on- scbreVen. Van 1932 tot 1950 was zij wijd zijn aan kunst die de wereld verbe- betwistbare manier mooi. De exposanten ambtenares bij het departement van Eco- tert. „Welzijn in plaats van status". Het hebben ze in het door Rietveld gebouwde nomiscbe Zaken voor het schrijven van meedoen aan de internationale show is paviljoen zo opgesteld, dat het „verhaal artikelen en het houden van lezingen over „intxnlmrnnlin ftAiirnoci OOn UfPfl I trnnr 71 r>Vl vol "f CDEPPlfl I 1 It.t.V.7. nn Jnmirntinon 7l1 11ICA1A1A& - AVXID» X Clt V VA de derde aflevering van de Opstanding 11 de Engelse verfilming van de gelijk namige roman van Tolstoj. Titel van de derde aflevering Verleiding. Nederland 2. Van de NOS Pipo de Clown, het journaal en informatie over het Holland Festival. Daarna de KRO die nu eens niet haar programma opent met een buitenlandse serie. We i kunnen kijken en luisteren naar de eerste van een reeks concerten onder I de verzameltitel Muziek in vrije tijd. De KRO zocht een aantal amateuror- kesten op en stelde die in de gele- j ren. Het eerste in de rij is het fan- genheid voor de camera te concerte- fareorkest van de christelijke muziek- i vereniging Wilhelmina uit Hoogeveen. Aansluitend aan het journaal van acht uur de actualiteitenrubriek I Brandpunt en de Andy Williamsshow, j waarin als gasten optreden de be roemde komiek Jimmy (neus) Duran- te, Judy Carne en Leslie Uggams. Het KRO programma wordt daar- na besloten met een aflevering van de steeds populairder wordende serie I Wij, Heren van Zichem. De titel luidt deze keer „Haat, kwaad, kwelliaat". ivui tuui. ut uj.u5v.11 "j" "r - I scnreven. betwistbare manier mooi. De exposanten ambtenares bij het departement van Eco- w IAAT- TMptwlH vpbouwde I nomjscbe Zaken voor het schrijven vai r- - artikelen en het houden van lezingen over altijd een statuskwestie geweest, een wed- voor zichzelf spreekt. sociale en economische onderwerpen. Zij loop naar cultureel prestige. Als Venetië Ko„t,,nr)„n alleen I was presidente van de Raad van advies een algemeen thema voorstelde, dan De meeste dl gvaststond van het Nederlands Gesprekscentrum. placht dat soepeitjes genegeerd te wor- maar op papier, JOMemtóijk^ vaste tond den, omdat elk land zijn .sterkste troe- «m .^enetie^ moJ gelijk. In een recordtijd heeft de firma Oostwegel in Limburg alle problemen overwonnen, die daar aan vast bleken te zitten. DEN HAAG Het loopt storm bij de Goya-tentoonstelling in het Mauritshuis in Den Haag. Zaterdag waren er 1500 bezoekers en gisteren was het bezoekersaantal 2000. ven op de kunstmarkt wilde uitspelen. Maar dit thema ligt nu eens helemaal in de lijn van de internationale ontwikke ling. Een historische tentoonstelling, in het centrale paviljoen, zal de aanzet tot die ontwikkeling illustreren. Volgens de eer ste opzet zou daar iets komen over de Russische avant-garde van rond 1920. over het historische constructivisme, „de Stijl" (Mondriaan) en het Bauhaus. Tat- lins ontwerp voor een monument voor de Derde Internationale, in een reconstruc tie uit 1968. was bij de opening al opge steld. „De Stijl" is blijkens de catalogus geschrapt. In het centrale paviljoen krijgt men vervolgens resultaten te zien, Een boek, uitgegeven in samenwerking met de Stichting Octopus te Deventer, vult met 200 pagina's illustraties het beeld aan. Dit boek, plus een „Object" van zes gekleurde kartonstroken waaruit men zelf een kubus kan vormen, is in Neder- land via „Octopus" tegen kostprijs te DINSDAG Amsterdam, stadsschouwburg, 8.15: Nederlands Danstheater. Amsterdam, Concertgebouw, 8.15: Talich kwartet uit Praag. Scheveningen, Kurzaal, 8.15: Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zinman. M-m.v. Ayla Er- duran, viool. Scheveningen, Circustheater, 8.15: Zigger Zagger door National Youth Theatre. WOENSDAG Amsterdam, stadsschouwburg, 8.15: La Fedelta Premiata van J. Haydn door Nederlandse Opera stichting. Den Haag, Oud-katholieke Kerk. 8.15: Talich kwartet uit Praag. Haarlem, Bakenesserkerk, 8: Clavecimbelconcert door Gustav Leonhardt. WITMARSUM. dagavond aan het eind sche mis wordt genoemd, gadenng meegedeeld dat het dorp Fiaam l in zijn geheel zal worden ingebracht in stichten openluchtmuseum. Het I een te -r- I plan daartoe stond of viel met de restau ratie van een historische kapitale boer derij, die met de uit de middeleeuwen stammende en gerestaureerde dorpskerk het silhouet van het oude aan het IJssel- meer gelegen voormalige vissersdorpje beheerst. De boerderij is thans aange kocht van de familie Bendien. 1 Het ministerie van CRM heeft voor de jaren 1971 en 72 subsidie toegezegd. Ge zien de bouwvallige toestand van de te I restaureren boerderij wil de gemeente de I restauratie voorfinancieren. Tot het open- I luchtmuseum behoren behalve de nog als zodanig in gebruik zijnde dorpskerk, een inmiddels gesloten gereformeerde kerk, verschillende boerderijtypen (stolphuizen en kop-, hals-, romptype) een visserswo- j ning, een eendenkooi en een waardge- bied. Ter exploitatie zal waarschijnlijk een stichting in het leven worden geroe pen. Na de bouwvakvakantie wil men I reeds met de restauratie een begin maken. Deze mis, die in 1928 gecomponeerd werd en in hetzelfde jaar te Brno voor het eerst werd uitgevoerd, was het laat ste werk, dat Janacek schreef. Op 12 augustus 1928 overleed hij in een zieken huis te Ostrava. Het werk is opgebouwd met de vijf de len van het Ordinarium Missae, dat wil zeggen het Kyrie, Gloria, Credo, Sanc tus met Benedictus en ten slotte het Ag nus Dei. De teksen zijn liturgisch maar de mu ziek zal moeilijk in een ere-dienst kun nen worden toegepast, tenzij een bijzon dere psychische gesteldheid van gelovi gen hiermede zou overeenstemmen. Want Janaceks mis-muziek geeft zon der onderbreking uitdrukking aan een uitzinnige religieuze extase, aan een vervoering, die niet meer onder ver standelijke controle te brengen is Wanneer het inderdaad waar is. dat, zoals in het programmaboekje^ van het concert wondt vermeld, Janacek per briefkaart gereageerd heeft op een ka rakteristiek van zijn persoon met de woorden: „Ik ben niet gelovig, ik moet het eerst zelf nog zien", zou men ge neigd zijn deze Glagolitische mis als een perfecte imitatie van godsdienstwaanzin- verschijnselen te beschouwen, de fatale consequenties van een geïndoctrineerde idéé fixe. De onthutsende nadrukkelijkheid, waar mede bij de uitvoering onder leiding van de Tsjechische dirigent Karei Ancerl de verontrustende psychische exaltatie werd geaccentueerd, heeft deze beschouwing volkomen gemotiveerd doen worden. Het Groot Omroepkoor, dat zijn aandeel in de mis voortreffelijk zong, beantwoord de in alle opzichten aan de intenties van de dirigent. De solisten: de sopraan Na- dezda Kniplova, de alt Ivana Miscova. de tenor Ivo Zidek en de bas Karei Ber- man vertolkten hun partijen met uitbun dige klankkracht en niet te beteugelen onstuimigheid en religieuze opwinding. Het Radio Filharmonisch Orkest had het bij deze overspannen utvoering lang niet gemakkelijk. De organist Albert de Klerk speelde met waarlijk virtuoze be heersing de onverklaarbaar door Janècek ingelaste twee orgel-soli, die al even raadselachtig zijn als de „Intrada", waarmede de mis in tegenspraak met de betekenis van deze benaming eindigt. Het concert was in een sfeer van wel dadige evenwichtigheid begonnen met de eenvoudige, blij-gestemde vertolking van de Symfonie in D (No. 104) van Joseph Haydn. Daarna gaf de pianist Theo Bruins met het orkest een transparente ongecompliceerd-expressieve en gave uit voering van het Pianoconcert in F (KV 459) van Wolfgang Amadeus Mozart. P. ZWAANSWIJK. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. lied. 7.23 Stereo: Lichte muz. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Stereo: Lichte muz. (8.35 Van alle markten thuis). 9.35 Waterstanden. 9.40 Jeugduitz. 10.00 Lichte muz. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Alche mie bij Gerrit Achterberg. 11.33 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Licht amuse- mentsprogr. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Streo: Pianorecital. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Mod. muz. 14.25 Stereo: Hoorspel. 15.00 Stereo: Lichte muz 15.15 Way-Out. 16.00 Nws. 16.03 Sociëteit: Zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Toerismo. 17.40 Stereo: Klein Radiokoor. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Bui- tenl. weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht ensemble. 20.10 Stereo: Dansorkest. 20.40 Interview en muz. 21.15 Stereo: Metropole-orkest. 21.45 Country en Western muz. 22.00 Lit. herinneringen. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.43 Actuali teiten. 22.55 Contrasten. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor. (7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nws. 9.11 Als dat zou kunnen. (8.30-8.32 Nws. 9.00 Gymn. voor de vrouw). 9.30 Voor kleuters 9.45 Stereo: Geschikt voor... U. 10 15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua. 11.55 Meded. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land; 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar 14.00 Zon der drempelvrees. 14.10 Stereo: Radio- philharm. orkest. 15.00 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Pop. 17.50 Overheidsvoorl. Terzake. 18.00 Stereo Strictly Country Style. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.20 Nabeschouwing Ron de van Frankrijk. 19.10 Wereldvoedsel- vraagstuk. 19.30 Prostitutie, (disser tatie) 19.45 Geen onderdaan maar bur ger. 20.00 Stereo: Holland Festival 1970. 22.30 Nws. 22.38 Cosa NOStra. 23.55 Nws. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. Een hoorspel van de I Haarlemse schrijver Henk van Kerk- wijk wordt door de NOS ingestuurd 1 naar het 22ste concours van radi-opro- dukties dat in september in Florence 11 wordt gehouden. Het hoorspel heet -*--*■■*■■*■^'11 mige werk van Van Beethoven. Het spel van Van Kerkwijk komt uit in de categorie dramatische werken. Daarin dingt ook mee „Medea", een radiofonische compositie van Gerrit j Pleiter met muziek van Tera de Ma- rez Ovens. In de categorie Muziekwer- ken 'komt uit „In those days" van I Hans Kox, dat werd geschreven ter gelegenheid van de herdenking van de slag om Arnhem. Voor de categorie i Sterefonie werd gekozen „Passagio" van Luciano Berio. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 10.00 Nws. 10.03 11.00 Nws. 11.03 Nws. 12.03 Zet Zing, zing, zing Mengelmuze. EO: Gospelsound. 12.00 'm op. 13.00 Nws. 13.03 Tour de France: Popmuziek, Ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.02 JournaaL 17.05 Licht platenprogr. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Muz. (12.40 Weer bericht, SOS-berichten voor schippers) 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. SOS-berichten voor schippers. 13.20 Lichte muz. (Tour de France). (14.00 15.00 en 16.00 Nws 16.03 Beursberich ten). 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekplaten. 18.20 Leken- moraal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.30 Pianorecital.) 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. (23.00 Nws.) 23.40 Nws. Nederland I 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Vaders tegen wil en dank. 19.30 Wat nu, Mr. Deeds? 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place. 21.10 De Opstanding. 21.55 AVRO's Televizier-Magazine. 22.45 NOS: Journaal. i HILVERSUM. 92 percent van de Nederlandse televisiebezitters beschikt momenteel over ontvangstmogelijkheid 1 van Nederland-2. De gemiddelde kijkdichtheid voor de j Nederlandse televisieprogramma's, die in het eerste kwartaal -an 1970 met 2 percent is gestegen t.o.v. de overeenkomstige periode van het jaar daarvoor kwam uitsluitend ten goede aan het tweede net. In de eerste vijf wintermaanden van dit jaar maakte 73 tot 74 percent van de kijkers van de t.v. gebruik. Aan het einde van dit seizoen daalde het percentage tot 70. Volgens het rapport zou dit niet zo zeer toe te schrijven zijn aan een algemene sei- zoensinvloeden als wel aan een aantal wijzigingen in de programmerig. HILVERSUM Aan het team van de VARA-actualiteitenrubriek Achter het Nieuws wordt Cor van der Poel toegevoegd. Hij is thans chef-redacteur van Het Vrije Volk, dat hij per 1 okto ber gaat verlaten. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Holland Festival 1970. 19.30 KRO: Muziek in vrije tijd. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 Andy Williams Show. 21.50 Wij, Heren van Zichem. 22.32 NOS: Journaal. Nederland I 17.00 NCRV: Voor de kinderen. 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Puffenstuf. 19.25 Hongaarse Folklore. 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitzending Stichting Socutera. 20.25 NOS: Holland Festival 1970. 20.55 Annie get your gun. 22.40 Studio Sport. 23.05 Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER:Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.13 Even naar de States. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Lang leve de operette. 21.05 Spel zonder grenzen. 22.20 Koorzang. 22.30 NOS: Journaal. IC uci gaat vuiaiui,

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7