Tsjechen mochten niet naar Biennale Venetië Holland Festival: veel bezoek TV vanavond Duitse schlagers en Nono-muziek Annie, get your gun |Van Gogh-huis in Cuesmes dreigt onder te gaan DIRECTIE ZOEKT NIEUWE FORMULE VOOR CONCERTEN AGENDA HOLLAND FESTIVAL „Ekseption" naar Palermo en Saint Tropez Radio donderdag TV donderdag TV woensdag JULI WOENSDAG „Om technische redenen gesloten; inlichtingen in Sovjet-paviljoen' Duitse overdaad heel jaar kan aantreffen. Britse voornaamheid --\ '4; V 44 Gefniukt protest Nat. Jeugd Orkest Franse speelsheid Vierdaagse niet direct op TV (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM Het Holland Festival eindigt morgen en de organi satoren zijn nu al niet ontevreden over het bezoekersaantal. Minstens honderdduizend mensen hebben de voornaamste evenementen bezocht, waarbij nog eens 20.000 komen voor het speciale filmprogramma USA To day, 1.250 voor het Rot' terdamse poëziefestival, voor de musical Stomp, voor de Studio-voorstel lingen van het stuk van Arrabal. (Laatstgenoemde voorstellingen wer- voornaams honderden honderden om: 84 van de 125 voornaamste voor stellingen waren behoorlijk bezet tot uitverkocht. De rest was matig of slecht: 41 van de 125 tegen 20 van de 109 vorig jaar. Oprichter „Penguin" overleden i (Van onze correspondent) VENETIË Op een aangename manier biedt de Venetiaanse Bien nale de bezoeker een schat van in lichtingen over allerlei facetten van de kunst van onze tijd. Er zijn minder overbodige inzendingen dan vroeger en minder overladen paviljoens. Be langrijke „ontdekkingen" zijn er voor ambitieuze museumdirecteren, cy nische handelaren en in dit seizoen murwgekeken critici niet te doen. Maar die professionals zijn na de ope ning prompt verdwenen. Tot 25 ok tober is de internationale tentoonstel ling vooral voor het algemene pu bliek. En het is stellig lonend, van een verblijf in Noord-Italië één kostbare dag speciaal voor deze expositie uit te trekken. Men ziet er in elk geval meer belangwekkends, dan men op dit gebied in eigen stad gedurende een I spijkers." Dit tweetal!' bekend door de groep „Zero", past goed samen. Halver waakse commissie het land niet uit mocht! Het scheelde weinig, of ook de Roeme nen hadden verstek moeten laten gaan, doordat overstromingen hun economie ontwricht hebben. Het Biennale-bestuur bleek bij uitzondering bereid, de noodza kelijke reparaties aan het Roemeense pa viljoen te betalen. Er is nu werk van twee schilders, een graficus en de beeld houwer Apostu, wiens houten „kurketrek- kers" vorig jaar in Den Haag te zien zijn geweest. Interessant zijn vooral gewroch ten in textiel, parelhoenderveren, hout en andere materialen door het echtpaar Ja- cobi. Ze kunnen op verschillende manie ren worden opgesteld en hebben ogen schijnlijk een organisch, ietwat heimelijk leven. Duitsland zou met lichtobjecten van Mack komen zuilen en bewegende re liëfs en met stalen fakierbedden van Ücker, die ook witte vlakken een stugge beharing" geeft van gemeen uitstekende wege de voorbereiding moest een andere museumdirecteur het werk van de Duitse commissaris overnemen. Deze breiddf het programma uit met een .kleurruim- teproject", een labyrint van Karl Pfahlei en met plastieken van Kaspar Thomas Lenk, wiens composities zijn gedacht als samenstellen van vierkante plakjes met afgeronde hoeken. Het Duitse paviljoen Enkele jaren geleden omvatte deze show nog 36 nationale inzendingen. Dit maal ziin hot er 27. Afwezig ziin biivoor- beeld de Turken, Cyprus, Zuid-Korea, Zuid Afrika. Zweden heeft alleen een briefje gestuurd, waarin staat dat men solidair is met de Italiaanse opoosanten. Op de geval van het Tsjechoslowaakse paviljoen stond, op de eerste dag van de staat nu overweldigend vol. voorbezichtiging, met grote illegale kalk- letters: „Om technische redenen gesloten. Inlichtingen in het Sovjet-paviljoen." Dat was voor de commissaris van de Russische inzending aanleiding, zich on vindbaar te maken. Zijn pavilioen ging die middag al om vier uur dicht. De vol- u gende dag was het opschrift uitgewist en 1 pUur beeldende dingen te transformeren Uiterst voornaam daarentegen presen teert het Britse paviljoen de „gevormde schilderijen" van Richard Smith. Deze schilder begon, schuttingr-eclames tot \-j SS - - V toen kon men bij de Russen weer gaan kijken naar de bronzen Leninbeelden en de schilderijen van lachende en vlaggen de proletariërs. Het verhaal gaat, dat dit spul na iede re biennale in de kelder van het pavil joen wordt bewaard voor de volgende. Als hij uitging van een sigarettenreclame dan gaf hij het doek ook de vorm van een sigarettenpakje. Het schilderij werd re liëf of zelfs plastiek. Nu heeft hij de re- cclame losgelaten en de kleur beperkt tot een fijn genuanceerd geel. groen of grijs. Hij laat het doek synthetische en olieverf -si. Surrealistische plastiek van Linnovaara. de Fin De kwaliteit van de opnemen zo, dat we de kleur als een ruim- Dat is niet waar. nieuwe inzending is iets lager nog dan die van de vorige. De ware Russische bijdrage tot de kunst van onze tijd komt nu ondanks de Sovjet Unie in het centrale paviljoen: Tatlin, Malewitch en andere pioniers uit de eerste jaren van de revolutie. land die zijn monumentale stalen plastie ken nu ook beweging geeft» en Venezue la (een keurig overz'cht van de beweging- suggererende streperigheden van Cruz- Diez Behalve .Kinetische" werken in het vlak zijn er ook transparante lijnenstruc- turen en drie ruimten, /aarin men zijn ogen achtereenvolgens kan verzadigen met blauw, rood en groen). (Morgen vervolgen wij met de bespre king van de andere inzendingen). Blijkens de algemene catalogus zouden de Tsjechen ondermeer werk laten zien van de welbekende Jiri Kolar en van de telijk waas ervaren. De gewelfde vorm daarentegen geeft het werk als geheel D_ pjscllC tOUmCC weer enige tastbaarheid HAARLEM. Van vrijdag 7 tot en In het Franse paviljoen is onder leiding met zondag 9 augustus maakt het Natio- van een architect een omgeving gebouwd naai Jeugd Oplest van de vereniging die' desoriënterend werd"" chuin oplopen-1 Jeugd en" Muziek Nederland een tournee de vloer licht, doorgangen en trapjes, langs de Belgische kust. Op 7 augustus Een team van kunstenaars heeft zich door treedt het orkest op in de Kathedraal m die toestand tot bijdragen laten inspireren Antwerpen, op 8 augustus in het Casino van --,in de vorm van kleurtjes op een trap en in Blankenberge en op 9 augustus in de Slowaak Jankovic, wiens beelden van hun I ZQ geheel was een groot succes bij I r.k. kerk in De Panne, onder leiding van inzending naar de Parijse biennale van I kleuters die op het terrein werden toe- I dirieent Nico Hermans, i j- experimentele labyrint, Nederland 1. In de middaguren het slot van de Zweedse kinderserie „Met z'n vieren op een onbewoond eiland" Het avondprogramma begint met de reportage over de Tour de France. Niet alleen de aankomst in Grenoble, maar ook nog op de beeldband vast gelegde beelden van de doorkomst eerder op de dag op de Col du Gra- nier. Het journaal zit daarna inge klemd tussen twee kinderprogram ma's, n.l. Pipo de Clown en Puff en- stuf. Als intermezzo een kinderdans uit Hongarije en vervolgens een kerke lijke actualiteitenrubriek Kenmerk. Daarna is het tijd voor het tweede journaal, een filmpje van de Stich ting Socutera over de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen en Hol land Festival 1970. In deze serie verzorgt de NOS een uitzending van een half uur van Luigi Nono's Voci destroying Muros door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. de componist met als solisten Liliana Poli (sopraan), Anne Haenen (alt), Elena Vicini en Myriam Acevedo (spreekstemmen) en William O'Smith (hobo). De hoofdfilm is Annie get your gun. Studio Sport zorgt voor de uitsmijter van de woensdag. In deze uitzending wordt bekend gemaakt tegen wie Feijenoord en Ajax tijdens de eerste ronde van het tournooi om de Euro pacup zullen uitkomen. Ook de loting van de strijd om de Europacup twee is vandaag geweest. Het danig ver sterkte PSV weet dus ook waar het aan toe is. Nederland 2. Pipo, het nieuws, de Scheepsjongens van Bontekoe en dan een geheel nieuwe NCR V-serie, die de kijkers wil confronteren met wat er aan de andere kant van de Atlanti sche Ooceaan gebeurt. In dit eerste Transatlantische Trefpunt o.m. beel den van de opleiding van dieren voor de film, het Amerikaanse voetbal en Na het journaal de NCRV met muzikantiquiteiten in New Orleans. „Es muss nicht immer ein Schlager sein". Hierin zingen bekende sterren operettefragmenten, zoals Rudolf Schock, Erika Köth, Peter Minich en Isy Oren. Van Koekenberg maakte een Nederlandse bewerking van deze Duitse serie, waarin Jan van der Waart optreedt als presentator. De hoofdmoot van het woensdag avondprogramma op het tweede net is de directe reportage uit het Belgi sche Namen van de derde uitzending in de internationale serie Spel zonder grenzen. Nederland wordt hierin ver tegenwoordigd door de ploeg van Ge- nemuiden. Tot slot van de avond koorzang. In de gerestaureerde Nederlands Her vormde Kerk in Wormervqer zingt lAAA*WUMVM»J%<M*AA#%AAAAf%AfM» vorig jaar een protest tegen de onder drukking in Praag maakten. Alles stond gereed voor het transport naar Venetië toen opeens bleek, dat de Tsjechoslo- het Nederlands Hervormde Kerkkoor onder leiding van Nico Krijgsman. De heer J. Aafjes vertelt bovendien iets van de restauratie van de kerk. Di- neke van Eyck heeft de regie. VERMOEDELIJK is met „Hello Dol ly" de periode van de grote Holly- woodse musicals voorlopig afgesloten. Het genre is zo kostbaar geworden en de publieke smaak dusdanig gewijzigd dat de risico's bij het maken van zo'n showfilm met zang en dans te groot zijn geworden. Het heeft daarom zin nog eens terug te blikken in het verleden toen Holly wood jaarlijks met enige muzikale voltreffers op de markt kwam. Annie get your gun" uit 1950 was er een van. Vanavond kan men deze verfilming van het Broadway-origineel dat op naam staat van het fameuze duo Richard Rodgers en Oscar Hammer- stein om 20.55 op Ned. I zien. George Sidney was de regisseur die sindsdien met „Bye, bye birdie" en ,Half a Sixpense" bewezen heeft een meester in het genre te zijn, en een vitale Betty Hutton speelde de Annie die in de titel vermeld wordt. Die Annie, vol uit heette ze Annie Oakley heeft echt Destaan. Ze was scherpschutster in de rondreizende kermistroep van William Fredrick Cody, beter bekend onder de naam Buffalo Bill die in het begin van deze eeuw beroemd was om zijn wildwest-shows. Haar vaardigheid met het geweer was legendarisch en daar van hebben de schrijvers van het li bretto gebruik gemaakt door Annie te genover een schietgrage cllega uit de troep van Bill Cody te plaatsen die het niet kan uitstaan overtroefd te worden door een vrouw. Op die gron den verlaat hij het gezelschap sluit zich aan bij een concurrerende show, maar keert terug om in een wedstrijd met Annie te laten uitmaken wie het beste schiet. „Anything you can do, I can do better" zingt Betty Hutton dan in de rol van Annie Oakley en ook haar tegenspeler Howard Keel brengt zo nu en dan een van de bekende melodieën ten gehore die Irving Berlin voor de musical schreef. CHARLES BOOST (Van onze correspondent) HILVERSUM. Ook dit jaar zal de NOS geen directe tv-reportage geven van de Vierdaagse in Nijmegen. De NOS is van oordeel dat het geen zin heeft een evenement dat op zichzelf al weinig spectaculair is en ieder jaar vrijwel hetzelfde schouwspel oplevert, steeds opnieuw op het scherm te brengen. In het NOS-journaal zal wel aan lacht aan de Vierdaagse worden ge schonken. Een gewrocht van het Roemeense echtpaar Jacobi. gelaten. In het dat door Constant is ontworpen en m het Bouwcentrum te Rotterdam heeft ge staan, was meer te beleven. Tot het presenteren van een kunste naar beperkt zich ook Argentinië: aqua riums met tropische visjes., flesjes met spinnen., een „bijenvolière" met 4000 bij en en zichtbaar opgestelde raten. Dit is I het „Biotron" van de schilder Louis Bene-1 dit, die ons herinnert aan de onmisbaar- heid van vogels, bloemen en visjes. Een- mansinzendingen zijn er verder uit Cana- da (film- en fotowerk van Michael Snow). Denemarken de beeldhouwer Egon r ï- scher, die met allerlei materialen een on uitputtelijke zin voor humor toont Plas tische details), Finland de schilder- beeldhouwer Linnovaara. wiens ietwat surrealistische humor „under „barok is en wel iets verontrustends heeft), de No ren (hun „nationale" beeldhouwer Hauke-1 (Van onze correspondent) BRUSSEL. In 1897 heeft Vincent van e uuivuuu". - I v juaaidigcnucmuc v Gogh korte tijd te Cuesmess inie <jen (joor het Festival samen met an- genoemd, In 1958 beeftdcro instanties georganiseerd). Kort- WOENSDAG Amsterdam, stadsschouwburg, 8.15: La Fedelta Premiata van J. Haydn door Nederlandse Opera stichting. Den Haag, Oud-katholieke Kerk, 8.15: Talich kwartet uit Praag. Haarlem, Bakenesserkerk, 8: Clavecimbelconcert door Gustav Leonhardt. DONDERDAG Amsterdam, Concertgebouw, 20-02 uur: slotfeest door Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes; Promenade Orkest o.l.v. Gijsbert Nieuwland; Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden; Ardito kwartet; trio Louis van Dijk; Ensemble Syn tagma Musicum o.l.v. Kees Otten; Renato Capecchi bariton en Enza Ferraro piano; Ali Khan Brothers uit Pakistan; Musies Lab; pop groep CCC Inc. o.l.v. Joost Be- linfante. men al eens een poging tot herstel gedaan doch het huis verkeert thans weer ineen zeer slechte staat Het is onbewoond en het heeft te lijden van grondwater Men kan er weinig mee doen, want het iss v:rij wel onmogelijk er een aan de schilder gewijd museumpje in te vestigen, omdat men daarvoor het materiaal mist. Een Belgisch Kamerlid heeft aan de De eerste indruk is dat het veelzijdige programma een veelsoortig publiek ge en zaalcapaciteit waren het Haitink-con- cert' in de RAI, de barokcyclus in Amster dam en Den Haag, de voorstellingen van de Japanse hofkapel Gagaku, de voorstel lingen van De Verkochte Bruid door de opera uit Praag, van de Haydn-opera door de Ned. Operastichting, de kinder opera in Den Haag, de musical Stomp en de voorstellingen van de toneelgroep Studio. Toneel, ballet en opera werden over het algemeen, met uitzondering van Rotter dam redelijk of goed bezet. De Amster damse stadsschouwburg had een gemid delde bezetting van 96 pereent. Zeer ve len kwamen in de hoofdstad kijken naar de voorstellingen van „Pelléas et Méli- sande", „De uitstapjes van meneer Brou- ceck", het toneelgebeuren „Orlando fu- rioso" en de voorstellingen van het dans gezelschap Merce Cunningham en het Na tionale Ballet. Andermaal is gebleken dat voorstellin gen in sommige provinciesteden (Breda, Eindhoven, Middelburg, Nijmegen) van buitenlandse groepen meestal weinig be langstelling kregen. Het ziet er naar uit, dat er hoewel dat een eis van de subsi diegever Het Rijk is minder de pro vincie wordt ingetrokken. Men minister van Franse cultuur gevraagd, of trokken heeft, méér dan in voorgaande ja- deze niet iets wil doen tot behoud van het ren. „Het festival geeft geen voorstellm- huis De minister heeft geantwoord, dat gen meer voor de happy few", zei gis- wanneer particulier intiatief iets wil on-1 w;,raWirWt0„T .T Hon Daas. Hin- dernemen om het huis dat op de monu mentenlijst staat te behouden, zowel de staat als de provincie een dee van de res tauratiekosten voor hun rekening zullen nemen. LONDEN (AP). Sir Allen Lane, de 67-jaar oude oprichter en president van de Penguin Pocketbook maatschappij, gisteren aan kanker overleden. Door collega's werd Lane een man ge noemd „die de hele wereld-boekhandel heeft veranderd" omdat hij van boeken „verbruiksvoorwerpen had gemaakt, zo als kruidenierswaren." De heer Alan Hill, de voorzitter van de Raad van Britse uitgevers op het terrein van het onderwijs, zei dat uit het stre ven en werken van Lane de „paper back explosie" was ontstaan, „de soort van triomf op het gebied van de uitgeverij die zich misschien eens per 200 jaar voor doet." teren festivaldirecteur J. den Daas. Hip pies met slaapzak bezochten de Amster damse schouwburg naast avondjurk- draagsters. De concerten baren „enige zorg". Ze werden niet zo goed bezocht. Plaatselij ke orkesten bleken het buiten hun eigen standplaats niet te doen. Alleen het Concertgebouworkest maakte (begrijpe lijk) daarop een uitzondering. De prome nadeconcerten trokken veel publiek. Ook sterren als Yehudi Menuhin en Nathan Milstein kregen volle zalen. Het bezoek aan de concerten van actuele muziek in Amsterdam was relatief groot. Daarbij is gebleken dat het Nederlandse program ma het won van de Nono-concerten. Het festival-bestuur heeft besloten „zich te beraden" over een nieuwe for mule voor de concerten Moeten er ande re programma's komen, kan met minder concerten worden volstaan, moeten er al leen grote (en dure) solisten en dirieen ten geëngageerd worden? Een paar vra gen, waarmee de festival-directie zich zal bezighouden. Toppers (gemeten naar bezoekcijfers spreiding voornamelijk over te kunnen laten aan de televisie, die evenals de ra dio meer dan ooit aandacht heeft ge schonken aan de Festivalevenementen. De hittegolf bleek in de grote steden niet van invloed te zijn op het bezoekers tal. Nederlanders willen best uitgaan in de zomer, evenals de buitenlandse toeris ten die ongeveer een kwart uitmaken van de Festival-gangers. Het filmfestival USA Today, dat in 14 steden (ook Haarlem) werd georgani seerd, is geslaagd. De bioscopen kregen meer bezoek dan bij een normaal program ma in de overeenkomstige periode ande re jaren. Volgend jaar is er wederom film in het Holland Festival. Rotterdam herhaalt het internationaal poëziefestival, dat betrekkelijk goed aansloeg bij het pu bliek: 250 man per avond, wat behoor lijk is voor een dergelijke zaak. In Haarlem zijn de films in Studio (USA Today) redelijk bezocht, terwijl het internationaal orgel-concours een rui me belangstelling kreeg. Vooral de im provisatiewedstrijd zelf trok een overwel digend aantal luisteraars. meent de Negen Muzen (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De Haarlemse popgroep „Ekseption," die op het Rotterdamse popfestival onverwacht veel succes had, gaat vrijdag naar het buitenland en zal tot eind augustus wegblijven voor concer ten in Frankrijk en Italië. Na een optre den in Perpignan (Frankrijk) speelt „Ek seption" op het popfestival van Palermo. Daarna treden ze vijf weken op in de beroemdste popclub van St. Tropez. Tij dens hun lange verblijf in de Zuidfranse badplaats gaat de groep werken aan re pertoire voor een nieuwe lp die in sep tember in Nederland wordt opgenomen Rick van der Linden, de leider van de groep, begint in Frankrijk de muziek te schrijven voor een speelfilm waarin film gangster Lino Ventura de hoofrol heeft. De film een humoristische western is de afgelopen maanden in Italië en Amerika opgenomen. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo: Lichte muz. 8.00 Nws 8.11 Journaal. 8.20 Stereo: Lichte muz. (8.30 De Groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Stereo: Omroep-orkest. 9.25 Pianorecital. 9.35 Waterstanden. 9.40 Waar zijn onze kinderen? 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nws). 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platte land. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Journaal. 13.30 Stereo: 't Muzikan tenuur. 14.30 De primitieve mens, Afri ka en Z.-Amerika. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muze. 17.00 Sans Rancune. 17.30 „O" 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.30 Stereo: 20 jarig bestaan Stichting Moveo: 19.00 Amateurs musiceren. 19.20 Tour de France. 19.30 Nws. 19.35 Kerk ver af en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Theol. notities. 20.05 Stereo: Holland Festival 1970. 22.30 Nws 22.38 Meded. 22.43 Journaal. 22.55 Stereo: Holland Festival 1970. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie. (7.30 Nws. 8.00 Nws.) 8.11 Voor de jeugd. 8.30 Nws. 8.32 Toeringclub. (9.00 Gymn. voor de vrouw). 10.00 Wat heeft dat kind? 10.20 Stereo: Muziek uit Barok. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.55 Me ded. 12.00 Los-Vast. 12.26 mededelingen t.b.v- land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: (actualiteiten). 14.00 Stereo: The Kilimi Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Sopraan en fluit. 15.00 Geref. dienst. 15.30 Skivatoon. (16.00 Nws). 16.15 Meer over minder. 17.45 Stereo: Electronisch orgelspel. 18.00 Muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Stereo: Lich te muz. 19.15 Léger des Heils. 19.30 Radiospel. 21.00 Jeugd Hoorspel. 21.21 Stereo: Lichte muz. 21.50 Kerkorgel concert. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parlementair dagoverzicht 22.50 Vakantietoeslag. 23.15 Jazztime. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Terug van wegge weest 9.30 Zzzzoef 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws) 12.00 Nws. 12.03 Pop-slick)13.00 Nws. 13.03 Tour de France: popmuziek. Ronde van Frankrijk (14.00, 15.00 en 16.00 nws.) 17.00 Nws. 17.02 verzoek platen. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muziek. (12.40 Weer bericht, meded. SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persover zicht. 13.00 Nws. 13.20 Lichte muz. „Ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws) 16.03 Beursberichten. 17.00 Nws. 17.15 Jazz en chansons. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekplaten. 18.28 Paar- desportuitslagen. 18.30 Franse taai- wenken. 18.33 Lichte zang. 18.35 Ver keersinformatie. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws en weerbericht 19.30 Amusementsmuz. 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.10 Boekbespreking. 20.25 Intermezzo. 20.30 Hoorspel. 21.07 Praat je. 21.15 Klankbeeld. 21.55 Intermezzo 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. (23.00 i Nws). 23.40 Nws. Nederland 1 17.00 NCRV: Voor de kinderen. 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Puffenstuf. 19.25 Hongaarse Folklore. 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitzending Stichting Socutera. 20.25 NOS: Holland Festival 1970. 20.55 Annie get your gun. 22.40 Studio Sport. 23.05 Journaal. Mouskouri. De in Griekenland geboren zangeres Nana Mouskouri heeft giste ren in het kantonale ziekenhuis te Ge- nève het leven geschonken aan een dochter van 3.25 kg Moeder en baby maken het goed. Haai echtgenoot Geor ges Potsilas is bij de bevalling aanwe zig geweest. Varend Concert. De meer dan 80 jonge spelers van het National Youth Theatre uit Londen zullen woensdagmid dag tot besluit van hun voorstellingen van „Zigger Zagger" in het Holland Fes tival afscheid nemen met een „varend concert" door de Amsterdamse grachten. Tijdens de tocht zal de rondvaartboot „City of Amsterdam" op enkele punten aanleggen waar dan gemusiceerd zal worden. Berlinale. De Zweedse film „A Swedish love story", over de liefde van twee teenagers, won gistern de prijzen van de critiek op het Westberlijnse film festival „de Berlinale". De Franse film „Le temps de mourir", met Anna Ka- rina in de hoofdrol, kreeg ook een on derscheiding. De prijzen van de critiek waren de enige prijzen die werden toegekend. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STERReclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.13 Even naar de States. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER- Reclame. 120.20 NCRV: Lang leve de operette. 21.05 Spel zonder grenzen. 122.20 Koorzang, i 22.30 NOS: Journaal. Nederland I 18.25 NOS: Tour dé France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: Een zomer op woeste stromen. 19.41 Programma rond buikspreker Georges Schlick. 19.55 STER- Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER- Reclame. 20.20 TROS: Zie Zo Zomer. 22.30 NOS: Journaal. Nederland n 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER- Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van Gewest tot Gewest. 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 19.55 STER- Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER- Reclame. 20.20 VPRO- Berichten uit de Zomer. 20.45 Aaaah-Dele! 21.15 Er gaat elke dag een boot 22.20 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11