BERT JACOBS KRIJGT BIJ DE FC UTRECHT VOL MANDAAT Rijkspostspaarbank rente tot 7% Roger Taylor neemt deel aan strijd om de open Nederlandse tennistitel Pitcher Binek velde ongeïnspireerd Nicols Europese jeugdtitel waterpolo Moetbal op Balk overheerste op Alkmaar se wielerpiste Cricketzege voor Engeland Slotemaker in NAV-vergadering Sparta kocht amateur De Bie Winst Stöve /KMEB H L Koersen Hilversum Feijenoord-Ajax op 20 december Zeilers in Engeland goed op dreef 17 j m /K/JBB M- WOENSDAG 8 JULI 197 0 1 999-123 Gewikt en gewogen Zij versloeg de Westduitse Edith Win- tminCr Haarlem kens met 9-7, 6-0. DICK BRUYNESTEYN /KU£E> M §Mfg (Van onze sportredactie) I geschoten. Ik ben zeker niet onder de fl nanciële eisen van Mur gegaan. (Jacobs UTRECHT. „De een z'n dood is de had bij Velox een hoger contract dan Mur ander z'n brood." Door het bedanken van bij Elinkwijk). Ik weet heel goed dat ik Evert Mur bij de FC Utrecht heelt zijn een moeilijke tijd tegemoet ga, maar ik collega Bert Jacobs plotseling weer werk heb altijd al geknokt en zo'n makkelijke gekregen. Nu is Mur dus zonder werk jongen ben ik nu ook weer niet. Ik ben komen te zitten. Een woordvoerder van vroeger wel eens op de vuist gegaan en de gesprekscommissie van de FC Utrecht mjj js Wel verweten dat ik iets dergelijks heeft medegedeeld dat Velox-Trainer jn me heb. Maar dat is 't hele voetbal Bert Jacobs benoemd is tot trainer van tegenwoordig toch." de FC Utrecht. Jacobs wil zijn verplich tingen, die hij met Velox heeft aange- Tonny Nieuwenhuys is van de con- gaan en die zijn overgenomen door de tractspelers van de FC Utrecht de enige FC Utrecht, wel nakomen, zonder ho- die naast de Veloxspelers Bert Ja- gere financiële voorwaarden te stellen, cobs als trainer heeft meegemaakt. Zijn wel heeft hij enkele verlangens naar vo- commentaar op de verkiezing van Ja ren gebracht die door de gesprekscom- cobs was: „Ik heb Jacobs in het seizoen missie gunstig zijn ontvangen. Enkele 1966'67 een half seizoen bij DWS meege- van deze verlangens zijn extra premies maakt. Ja, dat was nog in de gloriepe als de FC Utrecht het komende seizoen riode van DWS Jacobs heeft altijd een bij de bovenste vijf eindigt en extra pre- zeer sterke indruk bij mij achtergelaten mies als de FC Utrecht het komende sei- vooral om zijn menselijke benadering zoen gaat meedoen met de Europa Cup Dat komt bij hem op de eerste plaats 1 of 2. Op zich misschien een lachertje, en dat heb ik altijd in hem gewaardeerd, maar men kan nu eenmaal nooit weten Hij was als het, ware een vriend van de en voorlopig staan ze op papier. Trainer spelers Jacobs heeft geen bepaalde eisen gesteld wat de aankoop van enkele spelers be- Pluim treft. Een belangrijk punt waarom Jacobs'er in is getrapt' zoals hij dat zelf noemde, Zijn manier van trainen heeft iets weg I van de stijl van Jaap van der Leek. Iets is dat hij bij de FC Utrecht carte blanche agressiever zou ik zeggen, maar dat zal J I IrAmnn ex w* »!«■»«- Itn aam crulr non BERT JACOBS (Van onze wielermedewerker) krijgt wat de samenstelling van teams betreft. Bert Jacobs, die het A-diploma in z'n bezit heeft (het hoogste wat er bij de KNVB te behalen is) stapte al op 22-ja rige leeftijd als trainer in het betaalde voetbal. Voor die tijd was hij eerst con tractspeler bij Haarlem geweest. Een blessure aan zijn kniebanden maakte een vroegtijdig einde aan zijn carrière als voetballer. komen omdat hij een stuk jonger is dan Van der Leek. Van andere spelers van DOS heb ik zeer positieve reacties over de verkiezing van Jacobs gehoord. Ik heb Velox het afgelopen seizoen niet vaak zien spelen, maar ik vind het toch een prestatie om een ploeg in een jaar tijds naar de eerste divisie te brengen. Zeker de trainer verdient hiervoor een pluim, Wat ik mij van Jacobs verder nog her inner is dat hij een man is die niet over zich laat lopen, aldus de DOS-speler Ton Na zijn ClOS-opleiding kreeg hij een ny Nieuwenhuys. full-time baan aangeboden door het Haag se ADO. Onder de tegenwoordige Feije ADVERTENTIE 1 SPAARBANK SERIE- IN VOLG Uw spaarrekening is bekend o serie- en volgnummer. VermeU op de formulieren voor inleg en brieven, die u ean de Centrale de Rijkspostspaarbank zendt. De STAAT waarborgt de roll, door de Rijkspostspaarbank v tingen haar door ojkrachtens c f nn. t ton de Pomnarba Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voorde postagentschappen gelden aparte openingstijden. ALKMAAR. Aan het slot van de „populaires" op de Alkmaarse wieler baan, waarvoor gisteravond een rede lijke belangstelling bestond, zegevierde de Badhoevedorper Klaas Balk met zijn Zaanse partner Jan Bakker in een kop- pelkoers over tachtig ronden. In het be slissende sprintje bleef Balk netaan baas over de aan oud-Tour de Francerenner Cees Lute gekoppelde Peter Nieuwenhuis. Sommige kijkers op de tribune meen den zelfs dat Nieuwenhuis zijn voorwiel het eerste over de streep had gedrukt. Eerder op de avond had de rappe Klaas Balk ook al de sprintfinale gewonnen en een afvalrace. De stayers leverden in drie manches met elkaar strijd achter de motoren en daarbij bracht Joop Rijnink het twee maal tot winst. Alleen in de derde man che moest hij de eer aan plaatselijk fa voriet Jan Ottenbros laten. De totaal uit slag was: 1. J. Rijnink, Amsterdam (Bos) 11 pnt.; 2. J. Ottenbros jr., (Alkmaar); (J. Ottenbros sr.) 10 pnt.; 3. A. Kalee, Zwanenburg (Dekker( 4 pnt.) De Alk maarder Klaas Slot was niet helemaal fit en verscheen voor de derde manche niet meer aan de start. In de sprintfinale zegevierde Balk na een felle strijd over Gerrie Fens (A'dam) en Vincent Rebel (Huizen). Zijn tijd over de laatste 200 meter was 12 sec. rond. Balk won daarna in de afvalrace met ruim verschil van Cees Lute (Castri- cum). Een klassementswedstrijd werd met 12 punten overtuigend gewonnen door Jan de Jong uit Halfweg. Hij wist drie van de vier klassementen te winnen. Uitslag koppelkoers: 1. Balk (Badhoe vedorp) - Jan Bakker (Zaandam), de 20 km. in 25.22,6; 2. P. Nieuwenhuis (A'dam) - C. Lute (Castricum); 3. G. Fens (A'dam) Nanno Bakker (Wierin- germeer); 4. A. de Kind (Den Helder - P. Slikker (Koedijk); 5. J. de Jonge (Halfweg) - G. van Lissum (A'dam); 6 V. Rebel (Huizen) - W. Fiechter (Haar lem). In de sprintfinale van de nieuwelingen zegevierde Theo Smit uit Halfweg over de Amsterdammers Wim de Jong en Ruud de Vries. Zijn tijd over de laatste 200 meter was 12,9 sec. De Aalsmeer der Nico Rinkel, die Voor het eerst op de baan aan de slag was, won met een klei ne voorsprong de premiekoers over 5 km in 7.05. Theo Smit won het spurtje om de tweede plaats. De Haarlemmers Frans Spanjaart en Cor de Looze werden res pectievelijk vijfde en zesde. NOTTINGHAM. Engeland heeft de tweede testmatch tegen het cricketteam van de rest van de wereld, in Notting ham gespeeld, gewonnen met acht wi ckets. De Engelsen moesten in hun twee de inning 284 runs scoren. Maandag was hun score reeds 184 voor 2. Dinsdagmor gen voegden de batslieden honderd pun ten aan het totaal toe zonder een wicket te verliezen. noordtrainer Ernst Happel heeft hij een l qc X7"qtl zeer succesvolle tijd bij ADO meege--g ölllg v maakt. Zijn volgende vereniging werd DWS, in z'n gloriejaren. Hier werkte hij onder Talbot en Jaap van der Leek. Toen er onenigheid ontstond over de opvolging van Jaap van der Leek vertrok hij naar de Volewijckers. Toen de resultaten daar slecht werden kreeg, zoals dat praktisch altijd gaat, de trainer hiervan de schuld. Aangezien Ron Dellow zijn belofte aan Velox niet nakwam, werd Bert Jacobs de opvolger van Daan van Beek en kwam zo dus in 1969 in Utrecht terecht. „Alvorens ik ja gezegd heb toen mij gevraagd werd of ik trainer van de FC Utrecht wilde worden, heb ik eerst wel I yan \Te(jerIand, dat van 27 juli tot en met gewikt en gewogen,zo vertelt Jacobs. „of een jaar uit de roulatie of een zeer 2 augustus wordt gehouden op de banen moeilijk jaar in Utrecht doorbrengen. Ik yan het melkhuisje in Hilversum. Van de heb dus voor het laatste gekozen. Ik durf het wel aan en ik ga er helemaal achter profs komen voorts Okker, de Amerikaan staan. I Riessen, de Joegoslaaf Pilic, de Austra- Het is natuurlijk een vervelende ge- ijgrs Qowrey en Davidson, alsmede de schiedenis voor Mur. Hij weet echter heel goed dat ik niet onder zijn duiven heb Deen lorben Ulnch naar HILVERSUM. De Brit Roger Tay lor, in de halve finales van Wimbledon uitgeschakeld door Ken Rosewall, maakt deel uit van de groep spelers die gecon tracteerd is voor het toernooi om de open internationale tenniskampioenschappen Bij de dames neemt onder meer de I Australische Wimbledonkampioene Mar- 1 garet Court deel, alsmede Virginia Wade, Winnie Shaw, Nel Truman (allen Groot- Brittannië), Helga Niessen, Almut Sturm (beiden W. Did), Alena Palmeova Vlasta Vopickova (beiden Ts.-Sl.). Bekende deelnemers bij de heren zijn: Alexander, Dent, Phillips-Moore (allen Austr.), Battrick, Clifton, Lloyd (G.B.), Gul- yas (Hongarije) en de in Italië woonach tige Australiër Martin Mulligan. Er wordt gestreden om tienduizend naar ae nnaiepouie van nei r.uro-1 pees kampioenschap jeugdwaterpolo, dat gulden prijzengeld. De winnaar van het in Rotterdam wordt gespeeld. De Span- herenenkelspel krijgt drieduizend, jaarden veegden in de eerste wedstrijd! van dinsdag het bad aan met Groot-Brit- tannië (10-1) en bewezen wederom een voldoende surplus aan spel- en zwem- ROGER TAYLOR ROTTERDAM. Het lijdt geen twij fel of Spanje en Italië zullen als één en twee eindigen in groep C en dus over gaan naar de finalepoule van het Euro- DEN HAAG. De Nederlandse auto- rensportvereniging (NAV) zal op 23 juli in het Esso motorhotel te Bunnik in een buitengewone algemene ledenvergadering het beleid inzake de kwestie Slotemaker bespreken. De Zandvoortse coureur mocht niet deelnemen aan de tourwagenrace, die op 21 juni voorafging aan de Grote Prijs van Nederland voor Formule-I-wa- gens. Slotemaker had te laat ingeschre ven en weigerde in eerste instantie het verhoogde inschrijfgeld te betalen, waar door hij alsnog zou kunnen starten. Het NAV-bestuur verzocht daarop de KNAC maatregelen tegen de slipspecjalist te ne men, gezien de uitlatingen die Slotema ker deed tegen NA V-officials tijdens de discussie die van dit incident het gevolg was. De Automobielclub trok de licentie van de Zandvoorter tijdelijk in. Het NA V-lid Van den Bos beschuldigde kort daarop het bestuur van een onaan- I vaardbaar beleid. Hij is van mening, dat de leiding van de NAV de belangen van de' rijders allerminst behartigt. Gespro ken werd ook over een boycot van de coureurs, die ingeschreven hadden voor de nationale races van aanstaande zon- dag op het vliegveld Welschap bij Eind hoven. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Sparta heeft de 23- jarige middenveldspeler Jan de Bie van de zaterdagclub SSVU uit Utrecht gecon tracteerd. De Bie was bij Georg Kessler opge vallen toen hij met zijn club op 't KNVB- sportcentrum in Zeist een oefenwedstrijd speelde. Excelsior is gisteravond in onderhan deling geweest met Arie Don, die zich vaardigheid te hebben om het ook de wat I ««„„-iN/vr. zwaardere broeders ook in letterlijke yan ^SVV heef'.t „losgekocht Excelsi r zin Hongarije en Rusland in de eind ronde moeilijk te maken. De Italianen zullen hoogstwaarschijnlijk winnen van het zwakke Tsjecho-Slowakije en hebben dan net als Spanje vier punten uit twee wedstrijden. Aangezien er een halve competitie wordt gespeeld hoeven deze twee landen slechts in hun laatste wed strijd, waarin zij tegen elkaar spelen, uit te maken wie winnaar wordt van| groep C. Spannender is de situatie in groep B. tegen West-Duitsland en behaalden zij bach Tigers kwamen met erg aan hun DUSSELDORP. Betty Stöve heeft - zich dinsdag in Dusseldorp geplaatst L plmon tWPPflP voor de tweede ronde damesenkelspel HtCU!!Uil IWCCUC van een internationaal tennistoernooi. - (Van een medewerker) HAARLEM. De toeschouwers bij de een walk-over (11-2) op Griekenland, trekken. De wedstrijd was in nauwelijks Hongarije staat hier dus met drie pun-1 n uur en 40 mjnuten bekeken. Sem- vo^gdVoor^Hetni'Sd11 2&üif 2^°wlst-Uach Tigers had weinig moeite met een Duitsland een uit een en België nul uit ongeïnspireerd spelend Nicols en een. Hongarije moet nog spelen tegen de met 2-0. De meest opvallende man in de- zeer matige Belgen en het lijkt dus zeker 17e ontmoeting was pitcher Binek van de van een plaats in finalepoule 1. PELES LOS DWINGT K\Ne£-MJ-H£r-i£-Per t£>t ea-J u£xsjmopi<3é2 BEN TEPU6 NAAR wer EisaJ Doeu... t- Tigers, die snijdende curves afwisselde met stuiterballen en zelfs onderhandse worpen, waarop de Haarlemse hitters geen enkel antwoord hadden. De eerste innings waren weinig span nend. Beide teams probeerden mensen op de honken te krijgen door middel van hele en halve stootslagen, wat wel spec taculair maar niet bepaald effectief bleek. In de derde inning gingen Molinar en Binek voor nul aan de kant, waarna Gray door een honkslag en een gestolen honk op twee kwam. De Tigers roken hun kans en catcher Easter knalde de bal het veld uit. 2-0. Ook de Nicols kre gen kansen: Jan Dik Leurs kwam op twee, maar Robert Maat kreeg drie slag en Heemskerk sneuvelde op één. Jan Dik Leurs was bepaald geen onover komelijke hindernis voor de Amerikanen wat wel blijkt uit de zes honkslagen die hij moest incasseren. De gebroeders Maat zorgden voor een schitterende aktie in de vijfde inning. Proctor kwam op het tweede honk waar na Binek volgde met een tik naar Robert Maat; deze smeet de bal naar broer Boudewijn die even zijn honk aanraakte en de bal weer terug gooide naar Robert die Proctor uittikte. Nieuwe kansen voor de Nicols dienden zich aan in de zesde inning toen R. Maat op drie kwam na een tweehonkslag en een klap van Simon Heemskerk. Rasmijn faalde echter en dus opnieuw geen pun ten. Verder deden zich geen kansen voor en het enige dat nog vermelding ver dient was een schitterende vangbal van derdehonkman Huff op een harde klap van Simon Heemskerk. De Sembach Ti gers maakten drie fouten, de Nicols één. Vanavond om acht uur vindt de tweede ontmoeting plaats. en Don kwamen niet tot overeenstem ming. De eisen van de voetballer waren te hoog. HILVERSUM Henri Buitenzorg gere den door Jan Wagenaar Jr. heeft tijdens gisteren gehouden draverijen in Hilversum het criterium der Vierjarigen over 2400 meter gewonnen. Tweede werd Hercules V. Derde Helene Hanover. Toto: win. 1.40, pl. 1.10, 1.20, 1.30. koppel 1.30. koppel 2.20, cov. 2.60. De overige uitslagen waren Hoof Beats-prijs (afstand 2420 ml: 1. Is land Queen (J. van Dooyeweerd) 3.30.2, 1.27.6; 2. Ina van Hovi; 3. Had je me maar. Toto: win. 3.20, pl. 1.30, 1.10, 1.70, koppel 3.90, cov. 3.20, trio 44.40. Arbiter-prijs (2040 m): 1. Imposant (J. Hof) 2.58.3, 1.29.2 2. Ivon Buitenzorg; 3. Kitty Buitenzorg Toto: win. 9.90, pl. 2.70, 1.80, 1.50, koppel 6.40, cov. 7.10. Pur Sang-prijs (2020 m): 1. Hadewych (M. C. Vergaay) 2.51.3, 1.24.0; 2. Ingo Quick; 3. Hollywood A. Toto: win. 15.70, pl. 2.—, 1.30, 2.40, koppel 17.30, cov. 5.50. trio 919. Turf-prijs (afstand 2000 m): 1. El Hadie (J. de Leeuw) 2.46.6, 1.21.7; 2. Veronica W; 3. Anton. Toto: win. 4.70, pl. 1.40, 1.60, 1.60, koppel 9.90, cov. 5.70. Quicksilver S-prijs (2000 m): 1. Giovanni (P. M. Smit) 2.47.0, 1.23.5; 2. Freule; 3. Guy Volann. Toto: win. 2.80, pl. 1.70, 2.10, 2.30, koppel 4.60, cov. 7.10, trio 201.20. Trotteur-prijs (afstand 1600 m, le afd.): 1. Fred Signal (W. Stort) 2.10.8, 1.21.8; 2 Fils du Coq d'Or; 3. Excellent Narciso. Toto win. 5.70, pl. 1.90. 2.50, 3.70, koppel 16.10, cov 6.20. Tweede afdeling: 1. Gay Rodney (J. van Dooyeweerd) 2.10.5, 1.21.6; 2. Egyptian Prin cess; 3. Goudvos. Toto: win. 2.30, pl. 1.30 1.40, 1.90, koppel 3.10, cov. 3.50. Stokpaardje-prijs (2000 m): 1. Filippnie (W. Leeuwenkamp) 2.48.3, 1.24.2; 2. Fluiter S; 3. Entusiasmo. Toto: win. 1.80, pl. 1.30, 1.70 1.70, koppel 7.cov. 6.10. Totalisator-omzet 241.933. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voetbalclub Haarlem heeft de heer Eelman (26 jaar) aange trokken als tweede trainer. Eelman was in het afgelopen seizoen werkzaam bij Go Ahead. De nieuwe oefenmeester, in het bezit van zijn ClOS-diploma en mo menteel bezig aan zijn a-licentie, komt bij Haarlem in volledige dienst. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De eerste krachtme ting tussen Feijenoord en Ajax is ko mend seizoen op 20 december in Rotter dam. De derby FeijenoordSparta is eer der: op 15 november. Andere topwedstrij den uit de eredivisie: 29 november PSV— Feijenoord en 1 november AjaxPSV. HOLYHEAD. De Nederlandse deel nemers blijven het in de strijd om het open Engelse kampioenschap zeilen in de soloklasse bij Volyhead uitstekend doen. In de tweede race, die dinsdag werd gevaren, eindigden vijf Nederlan ders bij de eerste tien Paul Kaan finish te als eerste met een voorsprong van 45 sec. op Giel de Weers De Engelse kam pioen Stone werd opnieuw verslagen en eindigde als derde, gevolgd door Van Werkhoven. Vollebregt werd zevende, vlak voor zwaarweerzeilei I ucas. die de eerste wedstrijd had gewonnen. In het klassement is Kaan leider voor Stone en Lucas.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17