Idee '67" elke avond open voor de jeugd Beatavond in Vuurwerk op het strand Noordzee m Iets van U bij? Haarlemse opkoper verdient kapitaal aan geborgen Griek j NANK Oud-IJmuidens echtpaar 60 jaar getrouwd mmm Vrouw gewond door grijper op vrachtauto ljp S. Stammis was jubilaris bij Stork Plaat Fruitmand van de gemeente m k - - I Faillissementen 4 Seizoen begint weer in september Orgelfestival ook in Beverwijk Artiestenpalet in „De Seinpost" <mm Beverwijk EXAMENS SCHIP NA 2Vi JAAR LOSGETROKKEN VREEMD ONGEVAL 3 weken IJMUIDER COURANT a of 3 weken Beverwijkse Courant WOENSDAG 8 JULI 1970 99 p| 99 99 V8ÖR RElSDEVtEZËN. CHEQUES EN REISVERZEKERINGEN op het N.S.-statioo van Haarlem, geopend van maandag tot en mei zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. aan- en verkoop tegen de officiate, in de dagbladen gepubliceerde koersen, spaarrekeningen en deposito's. Tel, D23- 327S36 DE GRENSWISSELKANTOREN N.V, Exclusieve couture WÊtÊm^ I - V*._ Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. !AA#WVVVVVVVVVVV^A/vvvVVVVVVV\n^V\A/\AAA#V\/\/VVW>#V\#WV«A/WVVV%A/VVWVVVVVWVWVVVVVVVV\/VVV\A#V\A/VVVVV%A/V\riA#V%AAAAIVVVV\A^VWWVWVl/\AAAAA/VVV\AIVV%AAA/VUWV1 Nok ruim vier maanden zal de jeugd kunnen profiteren van de acti viteiten van „Idee '67", alvorens de ze stichting als het ware wordt opge lost en tegelijkertijd opgaat in de ac tiviteiten van en in de PEN-Centrale. Het lijdt geen twijfel, dat de jeugd die maanden ten volle zal benutten, want de bovenverdieping van het ge bouw aan de Snelliusstraat is een wa re trekpleister waar men elke avond groepen jongeren kan aantreffen in Beverwijk is weer uitverkoren voor het Holland Festival. In deze hoogtijdagen voor vaderlandse kunstgenieters kunnen de Bever- wijKers met een grote K hun muzi kale hart dicht bij huis ophalen. Vrijdag 10 juli zullen magistrale orgelklanken vanaf acht uur de Nederlands hervormde kerk uit- golven. Maar het zou zonde zijn om buiten te blijven staan want binnen klinkt al les nog veel geweldiger. Klaas Bolt zal werken van vier componisten uit de zeventiende en achttiende eeuw ten uitvoer brengen. Hij begint met een preludium van Georg Böhm, vervol gens speelt hij een psalm van Anthoni van Noordt, daarna twee ciacona's van Dietrich Buxtehude en hij eindigt zijn recital met zes werken van Johann Sebastian Bach, dé grote meester van het orgel. Beverwijk dankt dit unieke concert, dat is georganiseerd door de Stichting Internationaal Orgelconcours Haar lem, niet in de laatste plaats aan de beroemde orgelbouwer uit de achttien de eeuw, Christian Müller. Toen deze omstreeks 1720 het orgel bouwde in wat nu de Nederlands Hervormde Kerk is, heeft hij tijdens zijn werk zaamheden nog kans gezien de 19-jari- ge Catharina Beverwijk, wonend aan de Elandstraat, tot zijn vrouw te ma ken. Kaarten voor dit concert zijn a ƒ3,50 verkrijgbaar aan de Nederlands Hervormde Kerk. Vooral op warme avonden vliegen de frisdranken als het ware weg, aan de bar van „Idee '67". Overi gens heeft men hier een goede maatregel getroffen tegen het bre ken van glazen. Elkeen moet voor een glas een kwartje statiegeld be talen, dat men bij inlevering terug krijgt. de sfeervol ingerichte bovenzaal met zijn bar en discotheek. „Idee '67" is nu iedere avond ge opend en elke avond kan „barkeeper" Willem van de Vijver een sterk wis selend jeugdig publiek zien binnen stromen. Meisjes en jongens die er rustig hun kolaatje of een andere fris drank nuttigen duisteren naar de mu ziek van de discotheek of gewoon ge zellig met elkaar zitten te praten. In de komende twee zomermaanden juli en augustus zal er geen speciaal pro gramma worden geboden. Wie komen wil, komt dan voor de bar-disco- theek. Voor de twee laatste maanden van het bestaan van „Idee '67" wil men nog een programma samenstel len, waarvoor de ideeën nog moeten worden uitgewerkt. Maar het heeft nog wel enige tijd voordat het eigen lijke seizoen aanbreekt. Het stichtingsbestuur zal na het op heffen van „Idee '67" niet terugkeren in de PEN-centrale, met uitzondering van Paul Jongejan. de huidige secre taris van ..Idee '67". Han van La moen studeert rechten en is aan zijn laatste jaar bezig. Hij kan de tijd niet meer missen en is zeer terecht van oordeel, dat de toekomst boven alles gaat. Eenzelfde mening is 'zijn broer Martin van Lamoen toegedaan. Deze studeert archeologie. Leo Polman, het vierde lid van het stichtingsbestuur heeft weer andere aspiraties. Zo gaat elk van hen een kant heen, terwijl voor de jongere bezoekers van deze sociëteit straks andere deuren zullen open gaan, namelijk aan de Kanaal straat. Maar tot die dag blijft „Idee '67" aan de Snelliusstraat existeren en blijft de discotheek elke avond muziek produceren voor dat deel van de IJmuidense jeugd, dat de activi teiten van het stichtingsbestuur ten zeerste heeft leren waarderen. „Artiestenpalet" verzorgt donder dag 9 juli een ontspanningsprogram ma in „De Seinpost," het vakantie huis van de verpleeginrichtingen in Nederland, waar op het ogenblik pa tiënten van het verpleeghuis Anholt in Assen verblijven. Aan het programma werken mee het accordeonduo De Hen- riëtta's, Ineke ter Heege met eigen Nederlandse liedjes, de sneltekenaar Bram van der Wal en het Coldside Trio. Wim de Vos tekent voor de pro- duktie. In het paviljoen „Noordzee" op het Umuider strand wordt vrijdag 10 juli een beatavond georganiseerd met me dewerking van „The Sunny Explo." Zaterdagavond 11 juli wordt op het strand in IJmuiden om tien uur een luchtvuurwerk afgestoken. Dit wordt mogelijk gemaakt door de medewer king van de gemeente Velsen, de strandexploitanten en de VVV Velsen- IJmuiden. In het tijdvak van 27 juni tot en met 3 juli zijn in Velsen de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Hoofddoek, twee grammofoonplaten, bankbiljet, sandaal, damesportemon- naie met inhoud, jack, sleutel, platen- bon, portemonnaie met inhoud, arm bandje, parkiet, autoped, badpak, spa, snelbinder, herenportefeuille met in houd, geld en sleutels, parkiet, dames- portemonnaie met inhoud, twee sleu tels aan ring, armband, jongensjack, bankbiljet, damespolshorloge, drie Daf-autosleutels, handdoek en zwem broek, twee sleuteltjes, verzekerings- - Plaatje bromfiets NMB 324, parkiet, 1 iongensjack. bankbiljet, dolk in etui, f hengel, bankbiljet. Inlichtingen dagelijks aan het hoofd bureau van politie, f v De voorwerpen kunnen worden af- gehaald elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur aan het loket. Op de lijst van gevonden voorwer pen in Beverwijk van de afgelopen week staan: blauw trainingsjack, rie ten kindertasje, paar autohandschoe nen, blauw kinderjack, veelkleurige damesbloes, rode rok, beige jack, da mesregenjas, toilettasje, rekenliniaal, blauwe lap stof, paar dameshandschoe nen, lichtblauwe damesbril, gele kana rie (ringnummer VQ 2669 NB), kinder- tvmschoen, rood-zwarte kindertrui, kabelslot, bruine herdershond, Schotse "ollie, collier, grote zwarte poedel, zil verkleurig dameshorloge, dikke blau we ias, blauw geruit mouwvest, leren muil. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Voor de heer S. Stammis en zijn familie was het dinsdag feest wegens het veertigjarig dienstver band bij Stork Plaatwellerij Velsen, waar de jubilaris de functie van werkvoorbe reider vervult. De jubilaris werd met zijn echtgenote en kinderen, ontvangen in de kantine, waar zich inmiddels ook verscheidene collega's en vertegenwoordigers van di verse instellingen van de fabriek hadden verzameld. Namens de directie sprak de heer L. Otter sr. de jubilaris huldigend toe. De heer Stammis kwam op vijftien jarige leeftijd bij Hoogovens. Voor de goede verdiensten overhandigde de heer Otte namens de directie de jubilaris een geschenk onder couvert; mevrouw Stam mis kreeg bloemen aangeboden. Vervol gens maakte de heer Otte zich ook de tolk namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel met de uitreiking van het vererend getuigschrift en de daarbij behorende zilveren legpenning. Voor het personeelfonds liet de heer J. W. Meijer zijn gelukwensen gepaard gaan met een geschenk onder couvert. De heer C. Kok bood namens de personeelsvere niging, waarvan de heer Stammis vele jaren bestuurslid was, bloemen aan. De heer C. Luntz was de vertolker van de gevoelens van de collega's van de heer Stammis, die een persoonlijk geschenk in ontvangst mocht nemen. Ten huize van de jubilaris aan de Steenbokstraat in IJmuiden werd de vie ring gezellig voortgezet. DELFT. Geslaagd voor propedeu tisch elektrotechnisch ingenieur H. van der Peet, Haarlem; G. D. C. de Weerd, Haarlem. Propedeutisch wiskundig inge nieur J. A. Spaans, Heemstede. Kandi daats wiskundig ingenieur J. W. A. M. Rademaker, Lisse. Doctoraal natuurkun dig ingenieur J. Das, Haarlem. Propedeu tisch ingenieur industriële vormgeving R. Baas, Haarlem. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het voor onmogelijk gehouden staaltje bergingskunst heeft het Vlissingse bergingsbedrijf Dijkhuizen dinsdag na maandenlang zwoegen en doorzetten gepresteerd: het Griekse vrachtschip Emanuel M., dat ruim 214 jaar op het Scharhoernrif voor de Duitse kust heeft vastgezeten is losgetrokken. De Griek die tijdens een zware noord wester op 3 december 1967 op deze zand plaat in de Elbetrechter was geworpen, levert de betrokkenen een flinke winst op, omdat het schip door de verzeke ringsmaatschappijen al tijden terug als verloren is beschouwd. DE HAARLEMSE opkoper Arend El- fering zag een flinxe buitenkans in de Emanuel M. en had bovendien het volste vertrouwen in de capaciteiten van Dijk huizen. Voor 30.000 D-Mark werd het vrachtschip zijn eigendom De sloop zal Elfering nu minstens het tienvoudige op brengen. Dat de berging beslist niet een karweit je was dat van de cue „p de andere dag gefikst kon worden, blijkt uit een kort re laas van de heer Dijkhuizen. Verschillen de bergingsmaatschappijen hadden de zaak al opgegeven toen hij een bergings contract afsloot. Hij stelt dat ze vorig jaar eind september met de eerste po gingen zijn begonnen het gestrande vrachtschip in de richting van de vaar geul van de Elbe te slepen. „Met de schroef van onze slepers sloegen we ge leidelijk aan een vaargeul naar de Ema nuel M. dat kon, am met hoog water konden we zelfs langszij het schip ko men. Maar het weer zat ons toen steeds tegen. Wat je de ene dag aan succes en vorderingen boekte werd de andere dag door het slechte weer weggevaagd ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In gebouw „Veiser- hooft" jubileerde dinsdag een bekend oud Oud IJmuidens echtpaar. Het waren de heer en mevrouw J. Gorter en M, Gorter-Gouda, die er hun diamanten brui loft vierden. Weliswaar was er geen op hef van gemaakt, doch de burgelijke stand van Velsen houdt de zaken goed bij en zo kon het gisteren gebeuren, dat loco-burgemeester II. de Boer het bejaar de echtpaar een bezoek bracht en een heerlijke fruitmand aanbood. De heer Gorter is een geboren en ge togen IJmuidenaar, zijn echtgenote kwam in 1890 vanuit Egmond met haar ouders in IJmuiden wonen. Gedurende 32 jaar hebben zij een bakkerij gehad aan de Kennemerlaan, daarna heeft het echt paar als rustend burgers 18 jaar gewoond aan de IJmuiderstraatweg. Drie jaar ge leden verhuisden zij naar de bejaarden flat in Santpoort en zij hebben er geen van beiden ook maar één moment spijt van gehad. Vanuit hun behuizing op de vierde verdieping kijken zij uit over een deel van Santpoort en verder over de er achter gelegen bossen, een prachtig uit zicht waarvan zij telkens weet genieten. De bruid is 83 jaar, haar man een jaar ouder, doch beiden zijn zij in het rijke bezit van een grote vitaliteit en tonen zij interesse voor al hetgeen rondom hen. Mevrouw Gorter weet zich nog te herin neren dat zij in ondertrouw ging op de dag waarop burgemeester Ver Loren van Themaat zijn intrede deed in de gemeen te iets waarvan zij onkundig was. Toen zij met haar aanstaande man het raad huis verliet, viel haar de versiering al lerwegen op. „Dat hebben de mensen voor ons gedaan" poogde haar man haar toen wijs te maken. Veel kunnen zij nog verhalen uit die achter hen liggende 60 jaar en de daarin plaats gehad heb ben twee wereldoorlogen. Ernstige zaken, maar ook tal van gezellige en leuke ogen blikken en het was daarover, dat loco- burgemeester H. de Boer, die de beide echtelieden zeer goed kent zich ge ruime tijd met hen heeft onderhouden Welke toekomst het Griekse vracht schip wacht is nog niet met zekerheid te zeggen. Er zijn wel oepaaldt opmerkin gen gemaakt. Mocht Elfering namelijk direct een koper vinden dan zal hij zijn handel ogenblikkelijk van de hand doen. Verder is er de suggestie gedaan het schip op de helling te zetten en de nodige reparaties eraan te laten gebeuren. ADVERTENTIE IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een over de De Noostraat fietsende bewoonster van IJmuiden-Oost is dinsdagmiddag omstreeks twee uur het slachtoffer geworden van een zeer vreemdsoortig ongeval. Met een grote hoofdwond en verwondingen aan de rech- terbovenarm is zij door de Ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis over gebracht. De dame, een 42-jarige IJmuidense, fietste over de De Noostraat, toen zij werd ingehaald door een vrachtauto waarop een grijper was gemonteerd. Vlak voor de auto de wielrijdster inhaal de is door onverklaarbare oorzaak de grijper uit de ruststand geschoten en rechts naast de vrachtauto gaan hangen, zonder dat de chauffeui een 59-jarige in woner van IJmuiden hiervan ook maar iets bemerkte. Bij het passeren van de wielrijdster trof de grijper haar tegen het hoofd, waardoor zij op straat ge smakt werd en gewond bleef liggen. Ook hiervan heeft de chauffeur niets bemerkt. Onkundig van het door de grij per veroorzaakte ongeluk reed hij door, totdat andere weggebruikers hem maan den om te stoppen. Bij deze manoeuvre schoot de grijper nog verder uit en kwam haaks op de vrachtauto te staan. Nu echter zonder ongelukken te veroor zaken. De vrachtauto is voor verder technisch onderzoek naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De wielrijdster is in het Antoniusziekenhuis ter verpleging opgenomen. Met een welgemeende handdruk heeft loco-burgemeester H. de Boer dins dag het echtpaar J. Gorter-Gouda ge lukgewenst met hun 60-jarig huwe lijk. 3 s aC .- V - C -v U hoeft geen postzegel te plakken. Det doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.23 op A/B ADRES WOONPLAATS: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 7 juli geen fail lissementen uitgesproken. Wel is wegens gebrek aan actief bij vonnis uitgespro ken de opheffing van de faillissement n van: Martinus Johan Duyndam in Haar lem, Montessoristraat 65, uitgesproken op 16 september 1969, curatrice: mej. mr. E. Baanders, advocate en procureur in Haarlem, Parklaan 5; Alphonsus Tendri- cus Lauwers, wonende in Beverwijk, e- ver 100, en Albertus Cornelis Lauwers, wonende in Beverwijk. Kanaal weg 85, thans verblijvende in het Sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee, uitgespro ken 27 januari 1970 curator: mr A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Be verwijk; Louis Wilfred Trenidad. wo nende in IJmuiden, gemeente Velsen, Scheiberglaan 82 uitgesproken 17 maart 1970, curator: mr. J W. Crefeld, advo caat en procureur in IJmuiden; Werner Kurt Wilhelm Braun. laatst "ewoond hebbende in Santpoort Willem Ie Zwij gerlaan 8, handelende onder dp naam Gilbern Continental uitgesproken 26 mei 1970, curator mr L Laus, advocaat en procureur te Haarlem.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4