SMIT S BOUWBEDRIJF VESTIGT KANTOREN IN ASTA MOTEL Ruimte wordt verdubbeld PvdA blijft op standpunt In augustus autoraces voor de jeugd op Kuenenplein Pompstation aan Heerenduinweg Aanvaring in concentratie van honderd vissende vaartuigen Enige motel in IJ mond per 1 juli gesloten Kindervolksdans tijdens Speliade Havenberichten Vijvers gevaarlijk om in te spelen Bestuurder van buitelende auto treeg een buil Veel evenementen in Wijk aan Zee VERLIESSALDO VAN WAVEREN ƒ1,4 MILJOEN Schipper KW 85 wilde alles alleen doen IN DE VTSHAL I WOENSDAG 8 JULI 1970 R Water verontreinigd Schatgr aaf wedstr i j d met 700 kinderen T4 «li $±st Vijf taken Prijzen Liliade I mm Geen woord Frans X X 'v- v-X^ vX. (Van een onzer verslaggevers) een kritische test welke door Elseviers I Weekblad was uitgevoerd in heel Neder land. De heer W. ter Burg heeft het moe ten verkopen en is thans bezig met de ontruiming. Officieel was de verkoop per 1 juli een feit, doch er is wat uitstel ge vraagd om orde op zaken te stellen, wat Smit's Bouwbedrijf graag gegeven heeft omdat er waarschijnlijk pas over enkele BEVERWIJK. Smit's Bouwbedrijf maanden met de verbouwing kan wor- N.V. heeft het Asta Motel aan de Paral- den begonnen. lelweg gekocht om dit te verbouwen en Het is de bedoeling dat het bedrijf het te vergroten en er het nieuwe kantoor hele kantoor van de Wijkermeerweg van het bedrijf in te vestigen. Vanaf 1 overbrengt naar het huidige Asta Motel, juli is het Asta Motel definitief gesloten, dat dan verbouwd moet worden en uitge- waarmee een einde is gekomen aan dejhreid. Hoe die uitbreiding plaats zal vin reeks van ups en downs waarmee het den is nog niet vastgesteld, maar er motel sedert de opening heeft gewors- WOrdt gedacht aan een verdubbeling van teld. de ruimte. Het behoort tot de mogelijk u„uv,heden dat er een etage op het motel Er schijnt geen zegen te ."^7 wordt gebouwd, want de fundering is be rust op het enige motel in de."mond Lekend op twee bouwlagen. Smit's Bouw- ondanks zijruop het oog gunstig ligg g bedrijf heeft het motel vooral gekocht heel dicht bij een rijksweg. - vanwege de gunstige ligging en het re- goede naam op culinair ge bie presentatieve voorkomen. Men heeft motel niet kunnen redden, P®® geen haast om er in te komen, want de maanden geleden bezette het, ™o huidige behuizing van het kantoor dwingt van de beste plaatsen in de uitslag daartoe nog niet. Het gebouw aan de Wijkermeerweg, dat de Duitsers in de oorlog hebben gebouwd als opslagruim te, begint echter oud te worden, al is het van binnen nog uitstekend geschikt. Het is de bedoeling deze ruimte voor opslag in gebruik te houden Smit's Bouwbedrijf heeft vierhonderd I werknemers in dienst en bereikt thans een jaaromzet van dertig miljoen gul den. Het heeft momenteel ruim 1200 wo- BEVERWIJK Ook na de fractiever- ningen in aanbouw in Zandvoort, Oud- gadering van dinsdagavond blijft de PvdA dorp. Krommenie, Castricum en Bever- op het ingenomen standpunt staan ten wijk, waar men ook bezig is aan de aanzien van de wethoudersverkiezing. bouw van het bejaardencentrum Huis ter Wijck, terwijl in Utrecht een kan- Zoals bekend meent de PvdA recht te toorcomplex wordt gebouwd. Voorts hebben op twee zetels, omdat de linkse Heeft het bouwbedrijf een bloeiende An- partijen 44 percent van de stemmen heb- tilliaanse dochter, Sit's Bouwbedrijf op ben verzameld bij de raadsverkiezingen, Curacao, waar men thans duizend volks terwijl men voorts niet in een college WOningen in aanbouw heeft, de verkeers- wilde zitting nemen waarvan de heer toren van het vliegveld en een buurtcen- A. Klomp (VVD) deel uitmaakte. De zoge- trum. De „dochter" is 2V2 jaar geleden naamde linkse partijen hebben echter druk opgericht, heeft een Nederlandse staf uitgeoefend op de PvdA om in elk geval van tien mensen en ongeveer 250 werk- een „linkse" wethouderszetel in te nemen, nerners in totaal, met name de CPN heeft dat gedaan, en ook uit de eigen PvdA-gelederen zijn stemmen opgegaan om dit te doen. De afdeling Wijk aan Zee was hier sterk voor en heeft daar deelgenomen aan de be spreking in de fractie gisteravond. Wet houder F. R. W. Kaebisch heeft ons mee gedeeld, dat de afdeling bij deze gelegen heid begrip heeft gekregen voor het stand- I Tijdens de kindervakantiefeesten in punt, dat hiermee dus ongewijizgd bleef. Velsen is er ook gelegenheid te volksdan- Overigens deelde de wethouder nog sen. In Santpoort namen dinsdagmorgen mee, dat er helemaal geen sprake is ge- zeker honderd kinderen deel aan het weest van veertien dagen bedenktijd die dansfestijn. In IJmuiden-Oost was de be de PvdA was gelaten. Toen dit op de langstelling 's middags geringer maar gezamenlijke vergadering van enkele we- 0ok daar danste men met veel plezier, ken geleden werd gesteld, heeft de heer Voor de anderegemeentedelen staat het Kaebisch daar persoonlijk tegen gepro- volksdansen voor donderdag op het pro- (Van een onzer verslaggevers) testend, waarna er niet meer over ge sproken is. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Zaan-1 stroom, Felixtowe; Friborg, Packleck; Polytimi Adreadia. Lulea; Batu, Rotterdam: Prinsen- borg, Ala; Amstelstroom, Hull; Jackson 2. Noordzee: Siegstein, Bremen; Aida, Iggesund; Rijnstroom, Shoreham; CapeUa. Mantyluoto; Eglantine Rotterdam: Cayber, Temeuzen; Ga zelle, Boston; Alcmaria, Vasteras; Aiglon. Lon den: Fixiti, Londen Leonidas, Oporto: Klaus, T.rondheirn; Breitenstein, Bremen; Tor Hol- landia, Gothenburg; Louisa, Kemy: Athellaird. Cuba; Hebe Nobel. Londen; Daniel. Gunness: Naess Pioneer. Antwerpen: Eco Louise. Pa- sajes. Rapid, Mostyn. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Lydia, Kristiansand; Nassauborg, Lulea: Stevnsklint, Oxelosund; Nova, Rotterdam; Eddystone. Rot terdam; Wega, Rotterdam; Phidias, Rotter dam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Holland I Park Liverpool; Arctures, Abo; Solingen, Cristobal; Coeta, Glasgow: Gori, Wilhelms haven; Lancing, Liverpool; Sonority, Belfast; Apricity, Avonmouth; Electron, Ktngs-lynn; Dania, Kopenhagen; Voline. Londen; Pioneer, Londen; Annika. Dennia; Amstelstroom, Hull; Kattenturm. Noordzee; Kaaksburg. Londen; Lea, Ixmden: Marinella d'Amico. Bristol; Hen rietta Helleskov. Fowey; Zaanstroom, Felix towe; Vedette, Aberdeen; Ako, Lillesand; Kaap Falga. Delfzijl; Reza, Stettin. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Prin- senborg. Delfzijl; HoUandia, Dublin: Thessely, Bilbao; Rijnstroom, Shoreham; Swidnika, Stet tin; Handsome, Kingslynn. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge- gaan.) gramma. Het Asta Motel heeft vanaf 1 juli zijn deuren gesloten. Links achter de be planting ligt de rijksweg Haarlem- Alkmaar. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het water van diverse vijvers in Beverwijk voldoet niet aan de normen die gelden voor zwemwater. Veel vuldig zwemmen of „spartelen" in deze vijvers kan gevaar opleveren voor de gezondheid. De afdeling Beplantingen van Openbar Werken heeft het Rijksinstituut voor Drinkwater in Den Haag een onderzoe laten instellen naar mogelijke verontrei niging van diverse vijvers in Beverwijk, waarvan dikwijls gebruik wordt gemaakt om in te spelen. Dit onderzoek heeft uit gewezen dat de bacteriologische gesteld heid van het water in de vijvers van Oos terwijk en bij het oostelijk viaduct slecht is. Hierin kan moeilijk verandering wor den aangebracht omdat het water afkom stig is van de viaducten. De speelvijver in het Prins Alexander plantsoen voldoet wel aan de eisen. De kinderen kunnen hierin zonder ziekte gevaar spelen. Ten aanzien van de andere vijvers adviseert de dienst Openbare Wer ken de ouders dringend hun kinderen niet daarin te laten spelen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De bestuurder van een lelijke eend", die vannacht met zyn wa gen over de kop gegaan is, heeft als ver wonding slechts een buil op zyn hoofd opgelopen. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Breestraat - Koningstraat - Velserweg - Stationsplein. Een auto, komende uit de Koningstraat, bestuurd door een inwoner van Heemskerk, wilde linksaf de Bree straat inrijden en verleende geen voor rang aan de eend, bestuurd door een in woner van Overveen, die over de Bree straat in de richting Velsen reed. Deze sloeg door de botsing over de kop en buitelde schuin over de weg om tot stil stand te komen tegen een voetgangers geleiding aan de zijde van het Stations plein. De auto werd totaal vernield. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Aan het strand is dinsdagmiddag een schatgraafwedstrijd gehouden, waaraan niet minder dan ze venhonderd kinderen hebben deelgeno men. Voor de wedstrijd, die was georga niseerd door een frisdrankenindustrie met medewerking van de VVV, was een groot aantal flesjes verstopt met kralen, waarvan de kleuren de gewonnen prij zen aanduiden. De hoofdprijs was een fiets;, die werd gewonnen door Andreas van de Zande uit Castricum. Na afloop mochten de ouders van de kinderen, die tijdens het enthousiaste graven hadden toegekeken, naar het laatste flesje zoe ken, dat recht gaf op een aparte prijs een koeltas. WIJK AAN ZEE. Vandaag verschijnt de folder van de VVV Wijk aan Zee-Be verwijk, waarin is opgenomen het pro gramma van vakentiefestiviteiten. Daar uit blijkt onder meer, dat op 10 en 11 augustus op het Kuenenplein autoraces voor de jeugd worden gehouden, georga niseerd door een benzinemaatschappij, met de titel „Jeugd-Grand-Prix." De folder is dit seizoen (wat laat) uit gegeven in de vorm van een langwerpig boekje, dat aan de voorzijde een foto te zien geeft van Wijk aan Zee. Behalve veel advertenties bevat het boekje een kort historisch overzicht van Wijk aan Zee en een historisch getinte beschrij ving van Beverwijk, een (onvolledig) overzicht van bars en dancings in beide plaatsen en een stukje over gelegenheden in de provincie die te bezoeken zijn bij minder goed strandweer, een tabel voor het hoogwater en noodzakelijke inlichtin gen over kerkdiensten en posterijen Het programma van vakantie-evene menten loopt van 2 juli tot en met 23 augustus. De Hervormde Kerk neemt een opvallende plaats in, want hier wor den films vertoond (8, 15 en 29 juli en 5 augustus), er start op 13 juli een puz- zeltocht, elke dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur is er gelegenheid tot handenarbeid voor de jeugd van 7 tot 11 jaar en op 22 juli vertoont de heer Nauta er dia's Op 15 juli is er een ballonoptocht om acht uur 's avonds met het tamboer- en jacht hoornkorps Arion en op 18 juli een tap toe met hetzelfde korps. Op 22 juli is er een wedstrijd forten bouwen bij het Noor- derbad 's middags en een kienavond van Arion 's avonds. Op 25 juli wordt de traditionele Eén mijl prestatiezwemtocht gehouden met start om elf uur op Strand Zuid met me dewerking van de Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade. Bij slecht weer wordt deze wedstrijd verschoven naar 8 augustus. Op 19 juli is er bij het Zuiderbad om twee uur een zandfigurenwedstrijd en op de zelfde dag wordt op de camping Aar denburg een groot kinderfeest georgani seerd. Voor 2 augustus organiseert Arion een strandloop, waarin ook de categorie „toeristen" is opgenomen. Op 15 augustus sluit Arion zijn zomerseizoen met een lampionoptocht 's avonds. De wandel sportvereniging De Zwervers houdt op 22 en 23 augustus een grote duinwandeling. Voorts word er een schelpencursus geor ganiseerd, waarbij men kan leren werk stukjes te maken met behulp yan schel pen, op diverse data in hotel Trio. Nadere inlichtingen over het programma zijn te verkrijgen bij de VVV. HAARLEM. De verlies- en winstre kening over 1969 van Van Waveren's Kon. Graanhandel n.v. in Haarlem sluit met een verlies van 778.557, waardoor het totale verliessaldo bedraagt f 1,4 min. Voorgesteld wordt dit bedrag over te brengen naar nieuwe rekening en het di vidend wederom te passeren. Voor het laatst werd zeven pet betaald over 1961. In de loop van het jaar werd besloten de handelsactiviteiten in Nederland te be ëindigen. De hiermee samenhangende kos ten van afwikkeling werden vrijwel ge heel ten laste van dit boekjaar gebracht MM (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De schipper van de hek trawler Rijnmond IV KW 85 mag drie weken niet als schipper op zeevissers vaartuigen varen. De Raad voor de Scheepvaart heeft hem deze straf opge legd omdat hij schuldig is bevonden aan de aanvaring op 19 december van het vo rig jaar met de Franse trawler Mycene DG 1508 in Het Kanaal. De Katwijker was met een spangenoot op zoek naar scholen haring in een con centratie van honderd vissersvaartuigen. Het was goed zicht bij matige wind en de zee was kalm. De schipper was alleen op de brug. Het schip had een snelheid van ongeveer negen mijl en werd auto matisch bestuurd. De vislichten brandden. De aanvaring had omstreeks 18 uur plaats. Bij een plotselinge uitwijk-manoeuvre van de Rijnmond IV raakte de stuurboord boeg de bakboordsboeg van de Fransman uit Grand-Port-Phillipe. De Franse traw ler liep geen grote schade op, de KW 85 werd in het geheel niet beschadigd. AKERSLOOT. De jury heeft de be oordeling bekend gemaakt van de inzen dingen op de „Liliade 1970". Onder de prijswinnaars zijn de firma's C. S. Weij- ers uit Hillegom; NV Van Til-Hartman uit Hillegom; Leo Berbee uit Lisse; M. V. van Staaveren uit Aalsmeer en J. van Nuss uit Noordwijkerhout. >:<v,X Dat de vislichten brandden terwijl het schip niet viste is een overtreding, maar de raad ziet hierin geen oorzakelijk ver band tussen overtreding en aanvaring. De schipper stond helemaal alleen op de brug en dit betekende dat maar even tjes vijf taken door hemzelf moesten wor den verricht, namelijk' het houden van goede uitkijk; het bedienen van het roer en zo nodig van de manoeuvreerinstalla tie ter voldoening aan eventueel zich voordoende uitwijkverplichtingen; het bij houden van de navigatie en het raadple gen en bedienen van de daarop betrek king hebbende apparatuur; het onderhou den van communicatie met een ander vissersvaartuig dat eveneens op zoek was naar scholen haring en waarmee hij in span zou gaan vissen; het raadplegen en bedienen van de apparatuur en de ha ring op te sporen. Onder de gegeven omstandigheden was het onverantwoord dat slechts één man op de brug aanwezig was. De gevolgen bleven dan ook niet uit, Voor al die taken onder de bestaande omstandigheden en toestanden had ten minste één man extra op de brug als hulp ingeschakeld moeten worden. Na de aanvaring waren beide schepen spoedig weer los van elkaar gedraaid. De schipper verklaarde: Aangezien ik de Franse taal niet machtig ben, heb ik geen radio-contact gezocht". Maar de raad vindt, dat een taai-bar- rière nimmer een beletsel kan zijn om naam en thuishaven van de bij een aan varing betrokken schepen uit te wisselen en dit laatste is nu niet gebeurd. De schipper van de Rijnmond IV ziet de door hem gemaakte fouten, zoals naar voren gebracht door de-raaa, in en er kent schuld te hebben aan de aanvaring, Aan de Heerenduinweg, achter de flats aan de Kruisberglaan en de Schiplaan is een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor de bouw van een benzinepompstation. Het wordt gebouwd in opdracht van Gulf Oil Nederland n.v. en omvat be halve een plateau met vier pompen de accommodatie van een volledig servicestationZo komen er een doorsmeerruimte met een hefbrug, waar kleine reparaties uitgevoerd kunnen worden met daarnaast een ruimte waar auto's door middel van een borstelwasmachine gewassen kunnen worden. Vlak daarbij zal een verkoopruimte komenwaar men zich accu's, banden en allerlei accessoires kan aanschaffen. Op het ogenblik is men begonnen met het graven van kuilen voor de forse tanks, welke hier in de afgelopen weken zijn gedepo neerd, soms tot wanhoop van de vrachtautochauffeurs die hun auto in de zachte wegberm zagen wegzakken. Daarna zullen vermoedelijk na de bouwvakvakantie de eigenlijke bouwactiviteiten beginnen. Gulf Oil hoopt het servicestation omstreeks het laatste kwartaal van het jaar in ge bruik te kunnen nemen. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN In IJmuiden werden dinsdag de volgende besommingen ge maakt: KW 830. 165 7.613, 177 613, 185 10.042; OD 7 2.416; UK 116 503; IJM. 47 353, 154 15.646, 5 364, 8 1.485, 46 8.964; VD 9 2.784, 15 2.054, 19 4.069, 25 3.090, 28 1.945, 44 1.984, 46 3.216, 75 1.731, 115 1.335. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door twintig vaartuigen aangevoerd; 800 kisten en 105 kleine kisten vis en 3500 kilogram tong. Bij de aanvoer waren; 60 kisten en 105 kleine kisten schelvis, 10 kisten wijting, 20 kisten gul en kabel jauw, 50 kisten makreel, 590 kisten schol en 40 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 6.60-6.40, grote tong 7.20-6.96, groot middel tong 7-6.72, kleinmiddel tong 7.76- 7.40, tong I 8.74-8.20, tong II 7.71-7.61. Per 125 kilogram: middel kabeljauw 190. Per 50 kilogram: schelvis I 45-38, schel vis II 35-24, kabeljauw I 60-51, kabeljauw II 50-49, kabeljauw III 36-27, grote schol 65-56, schol I 66-58, schol II 57-49, schol III 55-45, schar 40-26, bot 12-10. gestripte wijting 55-40, makreel 72-25, rode poon 72-70. De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 30 kleine kisten schelvis, 70 kisten eul kabeliauw, 200 kisten schol, ion bosnn kilo gram tong Van 29 juni tot en met 4 juli werd in Urk 289.042 kg. Noordzeevis ter waarde van 1.065.638, 50 aangevoerd.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5