Veilingmeester Bolle is geen filantroop, maar Een zomer zonder huidproblemen Haagse bende stal tot in Haarlem caravans Herfstmode uit Ontwerpers Rome en Parijs en confectionairs vechten voor en tegen midi soms moet ook hij het met „liefde" maken DE TANDEN IN BRINKMANN Horeca veel aan bod V akantiegangers soms op valreep gedupeerd Aardbeienveiling Statenlid vraagt GS over metro Amsterdam 7 WOENSDAG 8 JULI 1970 Huidverzorgingsspecialiste Mary Reynolds Wmmë Tn een klimaat als het onze richt alle aandacht zich al maanden tevoren op de zomer, waarvan een ieder in z'n vakantie het beste deel hoopt mee te nemen. Wat hebben we er veel voor over om een week of wat van de zon te kunnen genieten. Wie dan heerlijk gebruind en verkwikt terugkeert heeft een teint, waar de zon als het ware nog vanaf straalt. Maar past U opHoe gemakkelijk vergeet men dat diezelfde zon zoveel vakantie-genoegen kan bederven. Zon en wind hebben een uitdrogende werking, en hoeZe hebben maar een paar uur nodig om U een trekkende en schrijnende huid te bezorgen. En dan zijn bovendien alle elementen aan wezig voor vorming van droogte-rimpeltjes. Hoe onbegrijpe lijk is het dan ook dat zovele vrouwen, die het gehele jaar attent zijn op een goede huidverzorging, heel gemoedereerd in een paar weken de klok een stuk terug zetten. Jammer, vooral omdat dit niet nodig is. Heerlijk verzachtend Onthoudt U dit goed: „Jeugd Vocht" en denk dan eens aan het perzikhuidje uit Uw kinderjaren. Het natuurlijke vochtgehalte van de huid vermindert en wordt ontoereikend bij het klimmen der jaren. Als U zich dit bewust bent, doe er dan ook iets aan, nu - deze zomer. Er is thans in Nederland een beauty-oil verkrijgbaar onder etiket „Oil of Olaz". Iedere drogist en parfumerie heeft het - ook vele apotheken. Dit preparaat heeft alom in de wereld door z'n unieke wer king grote bekendheid gekregen. Het is een ideale basis voor make-up en beschermt Uw huid ook 's nachts. Zo bereikt U dat het vochtigheidsgehalte continu op peil blijft. Aan het strand, op het water en vooral in zuidelijker streken gebruikt U ook tussentijds eens wat Olaz. Daar dorst Uw huid naar vocht en merkt U onmiddellijk hoe heerlijk ver koelend en verzachtend Olaz werkt. De liefde VEERTIEN WAGENS IN DRIE WEKEN Niet bewegen Kerkelijk nieuws Geen spoortje vettigheid AJeem eens een proefje op de arm. Olaz verdwijnt direkt in de huid, laat geen spoortje vettigheid achter en is daarom ook bij luchtige zomerkleding zo plezierig in 't gebruik. Maak in de vakantie van Uw huidverzorging geen probleem. Maar geef Uw huid wel een reële kans. Voor die paar mo menten, die U dagelijks aan de verzorging met Olaz besteedt, krijgt U zoveel terug. Vergeet ook armen en benen niet. U voorkomt hiermee die nare huidschilfertjes. Ruwe elle bogen en knieën vallen zomers extra op. Wanneer U ze af en toe eens met een wattenbolletje, gedrenkt in Olaz, behandelt worden ze weer gaaf en zacht Heel verstandig Kortom, zorg dat U „Oil of Olaz" deze zomer bij de hand hebt, U zult zich verheugen in een smetteloze en fluweel zachte huid. Voor de jeugdige frisheid van Uw teint is alleen een goede conditie van de huid bepalend. Niets meer en niets minder. Prettige vakantie! Commercie zorgt voor variatie Compromis Asbak van Europa ADVERTENTIE i "v .- :';s; W - Dit verschijnsel lokt bij de veilingmees ter schampere opmerkingen uit: „Ja, mevrouw, als u lang genoeg door blijft bieden zult u het zeker krijgen! Een lach op het bezicht van Christiaan Bolle, die wellicht denkt aan zijn aandeel in de opbrengst. Die lach kan plotseling weer verdwij nen als de prijs niet zo gemakkelijk op loopt. „Niemand meer?" Een slag van de hamer en het berustende „De liefde" klinkt. Met deze opmerking drukt de vei- Kopen op de veiling van Brinkmann vergt uiterste concentratie. Ook bij Jan Kraakmanop de foto links. lingmeester uit dat hij de goederen weg geeft als een filantroop. De middag van de eerste koopdag is aanmerkelijk stiller dan de ochtend. 's Morgens zijn er naar schatting 225 aanwezigen, 's middags waren er min stens 50 minder. Waarschijnlijk is de grote hitte in de Kroonzaal velen te bar geworden. Er kan niet geklaagd worden (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De politie in Den Haag heeft drie mannen en een meisje uit die stad aangehouden, die ervan verdacht worden in de afgelopen weken veertien caravans te hebben gestolen in Den Haag (vier stuks), Rotterdam (drie), Leiden, Vianen, Heemstede, Haarlem, Haarlem mermeer, Wassenaar en Maassluis. Aan gehouden zijn twee mannen zonder be roep, respectievelijk 32 en 27 jaar oud, een 27-jarige loswerkman en een 18-jarig meisje. In hun auto heeft de politie een pistool gevonden. Eén van de caravans, die in Den Haag was gestolen, is teruggevonden op de openbare weg in Bunnik. De. politie ver moedt dat het viertal de overige caravans naar België heeft gebracht en ze daar heeft verkocht. Sommige caravans wer den beladen en wel weggenomen voor de woning van vakantiegangers enkele uren voor die op reis zouden gaan. Enkelen van dit viertal zeggen in de nacht van zaterdag op zondag in Den Haag nog een poging te hebben gedaan een caravan weg te slepen, maar toen ze probeerden het gevaarte met mankracht te verplaatsen zouden ze door een voor bijganger betrapt zijn en gevlucht zijn. De loswerkman wordt er bovendien van verdacht in zijn woning in de Haag se binnenstad een 16-jarige onderhuurster te hebben verkracht. Het meisje en haar verloofde die bij haar woont, hadden vrijdagnacht thuis zitten praten met de loswerkman en een vriend. De man ver weet het meisje drie maanden de huur niet betaald te hebben. Hij zou volgens het meisje geëist hebben dat ze ofwel de BEVERWIJK. Mede door het zomerse weer is de vraag naar aardbeien zeer groot. Het is dan ook te verwachten dat demze vruchten niet meer goedkoop zullen worden. De aanvoer aan de speciale aardbeien veiling van dinsdag was ruim duizend kistjes groter dan maandag en bedroeg 6.500 stuks. De prijzen lieten voor de kwe kers niets te wensen over. De eerste kwa liteit kwam tot 6,60 per kistje. Voor de tweede sortering werd ruim vijf gulden per kistje van vier pond betaald. achterstallige huur onmiddellijk zou vol doen ofwel met hem naar bed zou gaan. Even later dreigde hij de kip die het meisje als huisdier hield de kop te zullen omdraaien, als ze niet met hem meeging. Over de huur werd toen niet meer ge sproken. Toen de loswerkman zijn vriend, tevergeefs weliswaar, had gevraagd zijn pistool te gaan halen, ging het meisje met hem mee. Daarna heeft zij bij de politie aangifte van verkrachting gedaan (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Statenlid K. Nagel (P.v.d.A.) heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Holland schriftelijke vragen ge steld over de besluitsvorming in Amster dam over de oostlijn van de metro. Met name zou een waardevol element in de democratie verloren zijn gegaan, name lijk de Aiogelijkheid om bij G.S. en even tueel bij de Kroon in beroep te gaan. Hij vraagt of het juist is dat de ge meenteraad op 27 mei tot de aanleg van de lijn heeft besloten en of dit besluit door het vorige college van G.S. zes da gen later (2 juni) is goedgekeurd. Hij informeert of G.S. niet menen dat het vaststellen van het tracé van een stads- spoorlijn een besluit is met planologische strekking en of het dan niet de voorkeur verdient bij zo'n besluit een procedure te volgen van de wet op de ruimtelijke or dening (bestemmingsplan) met het oog op de betere waarborgen voor rechtsbe deling en inspraak van belanghebbenden. Voorts wenst hij te weten of G.S. het in overeenstemming achten met het be ginsel van openbaarheid van bestuur, dat stukken, die kennelijk deel behoorden uit te maken van de voordracht van B. en W. niet op de gebruikelijke wijze verkrijg baar waren, en dat belangstellenden van de 16 dagen dat de voordracht openbaar is geweest, er alleen al 9 nodig hadden om aan de weet te komen welke stukken wel en niet beschikbaar waren. (Sommi ge bijlagen bij de voordracht waren inter ne stukken van Publieke Werken en wa ren alleen aan de raadsleden toegezon den). Volgens het raadslid is nu de «vonder lijke situatie ontstaan met het tracé, dat een deel is vastgelegd in het bestem mingsplan WeesperstraatAmstel, ande re delen echter niet. zelfs niet in bestaan de bestemmingsplannen voor het Nieuw marktgebied, terwijl daaraan onteige ningsbevoegdheid wordt ontleend. over de kooplust In een zeer snel tem po kwamen de meest uiteenlopende arti kelen onder de hamer. De particuliere koper kwam hierbij nauwelijks aan bod. In de meeste gevailen gaat het niet om bijvoorbeeld een paar stoelen maar om partijen van 82 en 125 stoelen tegelijk. Grote opkopers slaan hun slag. Een onervaren veilingbezoekster, die zomaar een kijkje kwam nemen, kan voor onverwachte feiten komen te staan: „Wat is er op het ogenblik aan de beurt?" vraagt haar buurvrouw. ,Bie koperen lampenkroon" en zij wijst naar het pla fond. Dan hoort zij plotseling de veiling meester afroepen: „Vierhonderd gulden" Wie zijn hand opsteekt moet de conse quenties daarvan dragen. Gelukkig volgt er nog een hoger bod. „Je mag je hier niet eens bewegen!" fluistert een andere dame benauwd. Met de catalogus heeft zij zich koelte toegewuifd en ook dat wordt als bod ge noteerd. Fluiten om de aandacht van de veiling meester te trekken mag ook niet „Me neer, honden hebben we hier niet. Als iemand zijn hondje zoekt gaat hij maar naar buiten!" De veilingmeester is ge- irriteerd. Kenenlijk spelen warmte en de enorme hoeveelheid nog te veilen goede ren hem parten. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Kesteren W. Ch. Hovius te Katwijk aan Zee; te Nijverdal G. A. Cnossen te Twij- .zelerheide; te Den Burg (Texel) J. F. M. van Malssen te Schingen; te Koudus J. L Ravesloot te Veen. Aangenomen naar Naaldwijk J. J. Janssen te Schiedam. Geref. Kerken. Beroepen te Broekster' woude J. Vree te Amsterdam; te Middel burg C. v. d. Zanden te Pesse, die het beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Helpman J. J. R. Baas te Beetster- zwaag. Geref. Kerken (vrijgemaakt.). Beroepen te Leens J. v. d. Haar te Leiden. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Klundert J. Westerink te Kerkwerve. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Ouderkerk aan de Amstel P. den Butter te Bunschoten. "/'sö a (Van onze correspondente) DEN HAAG. De komende drie we ken zullen antwoord moeten geven op de vraag of wij de komende herfst defini tief overschakelen op lang of dat de vrouw, naast midi, genist een korte rok kan blijven dragen. De Romeinse en Pa- rijse mode-ontwerpers, die de komende weken hun nieuwe wintercollecties zui len showen, stonden dit keer voor een moeilijke keus. De stoffenfabrikanten, die hen financieren, wilden niets meer van de mini's weten en kozen onverbiddelijk voor de lange rok, maar de inkopers van 's werelds grootste kledingmagazijnen lie ten alvast weten dat zij niet van plan zijn om op grote schaal aan de midi- rage mee te doen. De ontwerpers bleven met het grootste deel van hun nieuwe boutiquecollecties zitten. Een strop waar door 80 Franse en minstens evenveel Ita liaanse confectiefabrikanten onverwacht in een faillissement werden gesleurd. Het grote publiek voelt nog niet zo veel voor midi, maar aan de andere kant kun nen winkels en warenhuizen het zich ook niet permitteren om al te veel achter te raken op het internationale modebeeld. Kortom; winter 1970-'71 draait weer uit op een compromis. Een compromis dat er dit keer alleen maar kan komen wanneer men ook voldoende toegeeft aan de wen sen van de cosmetische industrie. De fabrikanten van allerlei schoon heidspreparaten, die door hun financiële steun de controle over steeds meer mode huizen krijgen, zijn namelijk warme voorstanders van zoveel mogelijk door- kijkcreaties. Modellen waarmee uiterst geraffineerd de behoefte aan body-make- up wordt gewekt. Niet voor niets wordt er in de laboratoria zo hard gewerkt aan de ontwikkeling van een onzichtbare Wat wordt het deze herfst winnen Rome en Parijs met deze „midi" of wint de commercie met een compro mis? spray, die de buste zo verstevigt dat de vrouw geen bh meer nodig heeft. Nooit hebben commerciële belangen zo'n grote rol bij de ontwikkeling van een nieuw modebeeld gespeeld. De coutu riers zijn niet langer vrij om een eigen lijn te bepalen. De vrouw doet daar haar voordeel mee, want de ontwerpers zijn daardoor praktisch niet meer in staat om consequent vast te houden aan een enkele stijl, zoals Christian Dior dat in de zo mer 1947 met zijn New Look deed. De commercie zorgt voor variatie. Insiders zijn er dan ook van overtuigd dat er keus blijft voor iedere vrouw. Eén ding staat vast: de allerkortste mini's zullen onherroepelijk verdwijnen, maar de korte, tot iets boven de knie vallende rok zal het zeker de komende winter nog van de midi's winnen. De midi's zijn weliswaar in opmars, maar wat men in Rome of Parijs ook zegt: in Nederland is het niet te verwachten dat zij boven de 30 percent uit zullen ko men. De modevips van Holland geloven nog niet in een rigoreuze verandering van het straatbeeld, al rekent men er wel op dat vooral de jongere vrouwen zullen overgaan tot de aanschaf van één of twee midi-creaties. De kortste mini's gaat dus de uitver koop in, waarin dit keer extra veel koop jes vallen te behalen. Maar of men wel zo goed uit is met de extra-voordelige japonnetjes waarmee de warenhuizen nu volhangen, is de vraag, want de meeste fel gekleurde creaties zijn maar liefst twee, drie jaar oud. Wat men zich in geen enkele branche kan permitteren is in de textielwereld heel gewoon. Overjarige textiel wordt zonder blikken of blozen bij ons als splinternieuw verkocht en mis schien komt het wel daardoor dat Neder land in internationale vakkringen de as bak van Europa wordt genoemd. De mode- en kwaliteitsbewuste vrouw zou ermee gebaat zijn wanneer de textiel industrie zou worden verplicht alle arti kelen te dateren, want alleen insiders kunnen zien of dat alleraardigse jurkje waarvoor u nog 150 moet betalen al vier seizoenen oud is (Van een onzer verslaggeefstei HAARLEM. „De groten zijn er om de kleintjes te onderhouden. De een na de ander sterft". Zo ziet een caféhouder de veiling van Brinkmann. Ahs hyena's hebben de „horqca-kleirtjes" zich op hun prooi geworpen. Stevig zetten zij hun tan den erin en nu maar wie het hardst kan trekken. Wie het sterkst is zal het groot ste deel van de buit bemachtigen. En sterk is degene die het hoogst biedt. Na de eerste veilingdag is er van café- restaurant Brinkmann al niet veel meer over dan het kadaver. Een goed afgeklo ven kadaver: zelfs voor de gobelin-muur bespanning in de Kroonzaal, de beschil derde houten panelen in het restaurant, alle gordijnen, de vloerbedekking en de traplopers heeft veilingmeester Bolle ko pers weten te vinden. Als de aanwezigen niet zo happig zijn. worden zij tot kopen verleid: „Bakken met levende planten. Wie heeft interes se voor deze prachtige plantenbakken? Niemand? Zij zijn werkelijk prachtig. Niemand? Vorige week hebben we deze lévende planten nog doen verzorgen! Nie mand? (Een schampere opmerking uit de zaal: „Zeker een beetje water gege ven Niemand biedt meer voor de ze eternieten bakken met levende plan ten? Een bloemist heeft deze prachtige planten deze weel^ nog verzorgd". Ein delijk worden enkele handen aarzelend opgestoken. Hoeveel iets op zal brengen is van te voren nauwelijks te voorspellen. Soms lopen de prijzen op buiten iedere propor tie. Koste wat kost moét een bepaald artikel bemachtigd worden. Zeker als mer zich realiseert dat er nog 23 procent veilingkosten bovenop het geboden be drag komen, blijkt dat de prijzen dan hoger worden dan de winkelwaarde van het artikel is. it

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7