PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARM AN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO J Actie ouders van Artibus- studenten Agenda voor Haarlem en de IJmond dolfirodam een attractie die eruit springt 4 X Ina ingreep van Minder warm Treinverkeer in de war door brandende tankauto met teer if WOENSDAG 8 JULI 1970 Een detectiveverhaal van Agatha Christie c' ACADEMIE-BESTUUR Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk •aê ■o Bi i*S g fiü |WUWtnnnnnfWVW>nfWyP«.«.«««ll««AJ»«<li»<UU»«IUM>W«liU»AJIIIIWIIIIIIIIII^^ DE SPIEGEL BARSTTE 47) Werkelijk, inspecteur, ik kan niet an ders dan uw houding erg, erg onno zel vinden." „Vormde u dus om zo te zeggen samen één grote, gezapige familie?" „Nu, dat is in elk geval veel dich ter bij de waarheid, dan al wat u tot nu toe in uw hoofd hebt gehaald." „Maar hebt u geen enkel vermoe den, dat ons op weg zou kunnen hel pen? Omtrent degene, die haar dood zou wensen?" „Ik verzeker u dat geen mens Ma rina naar het leven zou willen staan. Zij is daarvoor een veel te kinder achtig mens. Zij zeurt altijd gewel dig over haar zwakke gezondheid, verandert elke ogenblik van gedach ten, wil dan dit en dan dat maar als ze het eenmaal heeft, verlangt ze alweer naar iets anders. Ik heb nooit begrepen, waarom de mensen zo dol op haar zijn. Jason is altijd wég van haar geweest! Die man heeft wat met haar te stellen! Maar ja, zo is het nu eenmaal. Ie dereen slikt dat m&ar en slooft zich uit voor Marina. Dan lacht zij ze maar eens droevig-liefjes toe en zegt: dank je wel! En blijkbaar schenkt hun dat het gevoel, dat ze daarmee rijkelijk zijn beloond. Ik snap werkelijk niet hoe ze dat klaar speelt. U kunt beter de gedachte ra dicaal uit uw hoofd zetten, dat er iemand is, die haar van kant heeft willen maken." „Ik zou het best willen," stemde Dermot Craddock toe. „Ongelukkig genoeg is dat evenwel onmogelijk, begrijpt u, het feit is nu eenmaal daar." „Welk feit bedoelt u? Er is toch immers niets gebeurd met haar?" „Dat is zo. Maar de poging valt niet weg te redeneren, al is ze mis lukt!" „Dat geloof ik geen moment. Ik ben ervan overtuigd dat degene - wie het dan ook geweest mag zijn van het begin af aan die andere vrouw heeft willen vergiftigen, die dan ook werkelijk het slachtoffer ge worden is. Ik geloof vast dat iemand financieel belang heeft gehad bij haar dood." „Die vrouw bezat geen cent, me vrouw Brewster." „O, nu ja, dan is er een andere reden geweest. In elk geval zou ik mij, als ik u was, niet over Marina bezorgd maken. Marina kan nooit iets gebeuren!" „Zij maakt op mij met de indruk dat zij onbekommerd gelukkig is." „O, dat komt alleen doordat zij zo'n drukte maakt over alles. Onge lukkige liefdes. Ongeschiktheid om kinderen te krijgen." „Zij heeft een paar kinderen gea dopteerd, is het niet?" vroeg Der mot, die zich opeens juffrouw Mar- ple's intense belangstelling voor dit punt herinnerde. „Ik geloof dat dat wel eens is ge beurd. Maar, dat is geen groot suc ces geweest. Zij doet dat dan heel impulsief en wenst het volgende ogenblik dat ze er nooit aan begon nen was." „Weet u wat er van die kinderen, die ze geadopteerd heeft, is gewor den?" „Geen idee. Na een tijdje zijn die weer van 't toneel verdwenen. Ze kreeg er schoon genoeg van, denk ik, zoals dat met alles het geval ge weest is." „O, juist," zei Dermot Craddock. Daarna volgde het Dorchester hotel. Suite 190. „Wel, hoofdinspecteurArd- wyck Fenn bekeek het visitekaartje dat hij in de hand hield. „Craddock." „Waarmee kan ik u van dienst zijn?" „Ik hoop dat u er geen bezwaar tegen zult hebben als ik u enkele vragen stel." „Geen enkel. Het betreft zeker dat geval in Much Benham. Nee.hoe heet het daar ook weer, St. Mary Mead?" „Juist. Zo is het. Gossington Hall." „Ik kan me niet begrijpen, waar om Jason Rudd een dergelijk land goed heeft willen kopen. Je hebt massa's goede huizen uit de tijd van de George's.of zelfs van Queen Anne. Gossington Hall is zo heel erg Victoriaans. Wat voor bekoring heeft dat nu, dat zou ik wel eens willen weten?" „O ,er zit wel iets aantrekkelijks., voor sommige mensen, tenminste, in die Victoriaanse soliditeit en stabi liteit". „Stabiliteit? Ja, daar zit zeker iets in. Dat zal voor Marina zeker een attractie hebben gevormd. Dat is iets wat de arme meid nooit ge kend heeft. Daarom zal ze er, denk ik, wel altijd naar verlangd hebben. Wellicht vindt ze daar een tijdje rust, zolang als het duurt". „Kent u haar goed, meneer Fenn?" Ardwyck Fenn haalde zijn schou ders op. „Nu ja, Ik geloof niet dat ik dat zeggen mag. Ik ken haar al heel wat jaren. Dat wil zeggen, ook niet aan één stuk achter elkaar". Craddock zag hem eens taxerend aan. Een donker type, zwaar van lichaamsbouw, schrandere ogen ach ter dikke brilleglazen, gepronon ceerde kaak en kin. Ardwyck Fenn ging voort: „Ik begrijp, uit hetgeen ik in de krant gelezen heb, dat we het zo moeten zien dat die mevrouw Hoe- heet-ze bij vergissing is vergiftigd. Dat het gias met vergif voor Mari na bestemd is geweest. Is dat juist?" „Zeker, zo is het inderdaad. Het vergif heeft in het glas gezeten van Marina Gregg. Mevrouw Baddoek heeft haar cocktail laten vallen en toen heeft Marina haar eigen glas aan mevrouw Badcock aangeboden „Zo, dat ziet er afdoende uit. Hoe wel ik mij niet kan voorstellen wie Marina zou hebben willen vergifti gen. Vooral omdat Lynette Brown er niet bij geweest is". „Lynette Brown?" Craddock wist niet goed hoe hij het had. Ardwyck Fenn glimlachte. „Als Marina haar contract niet nakomt, haar rol op geeft treedt Lynette in haar plaats en daaraan zou Lynette veel gelegen zijn. Maar niettemin, ik kan me niet indenken dat ze er daarom een handlanger op af zou sturen met een dosis vergif. Dat idee is me al te melodramatisch". „Het lijkt me ook wat ver ge zocht", merkte Dermot nuchter op. „O, u zoudt anders staan te kij ken over hetgeen vrouwen uit eer zucht uithalen", ging Ardwyck Fenn voort. „Begrijp me goed, het hoeft niet de bedoeling te zijn geweest haar te doden. Het kan best de be doeling zijn geweest haar alleen maar de stuipen te bezorgen Net genoeg om haar buiten gevecht te stellen, niet om haar van kant te maken". Craddock schudde het hoofd. „Het is geen marginale dosis geweest", zei hij. „Men vergist zich wel eens in do seringen, in niet geringe mate soms". ,Is dat uw oplossing van het ge val?" „O, neen, volstrekt niet. Het is zo maar een suggestie. Ik houd er geen enkele theorie op na. Ik ben slechts een van de onschuldige omstanders geweest". (Wordt vervolgd) 10. „Hoorde je dat?!" riep Panda opgewonden, toen Jollipop met de thee binnenkwam. „Die meneer George Goodblood op de televisie wil een film gaan maken. Over koning Karmolijn. Dat lijkt me nog eens wat! Ik denk dat ik bij hem om een baantje ga vragen!" „Hm," mompelde de bediende twijfelend. „Film Daar hoort men vele slechte berichten over. Het schijnt er vaak ondegelijk toe te gaan. Ik weet niet of wij daarin een eerzaam en nuttig beroep kunnen leren, me neer Panda. Ik zou maar heel voorzichtig zijn, als ik u was en eerst goed de kat uit de boom kijken. Dat beloofde Panda en de volgende ochtend ging hij al vroeg naar hotel Internationaal, waar de beroemde filmmaker logeerde. Maar hij was toch nog niet vroeg genoeg. Want toen hij het gebouw betrad, stond daar al een groep lieden zich te verdringen om de producent. Die komen natuurlijk ook vragen of ze een baantje kunnen krijgen," mompelde Panda teleurgesteld. frAls ik nu eerst nog de kat uit de boom moet gaan kijken ben ik straks helemaal te laat om te solliciteren ?■-{ CAMILLA' CAMILLA! n VJAAK BEN i CAMILLA C) Lt». lOONDU SIUOÖ3 2AL JE IEREN WAT NUTTIGHEID 15... JUIUE M066N 20CAN6 WET DE DRAAI SCHIJF SPELEN, TOT IK DEZE KRUIK. IN DE OVEN HEB GEZET KOM OP - WE MAKEN IETS 6RAPPI6S EN TOCH IETS NUTTIGS! KAN DAT DAN NIET ALLEBEI... NU HERKEN JE ZE WEER! NEE, DAT KAN NIET! JE BEDOELT TOCH GRAPPI6S OF NUTTI6S DANK JE WEL! vw-o 1795. De motorboot zonk, maar ver daar voor waren de Commandant en zijn zoon al aan boord van de recldingboot, waar zij in warme dekens gewikkeld van hete thee met een wolkje melk genoten. „Dat u nu toch nog gekomen bent", zei Archibald aangedaan. „Nadat we u voor niets lieten komen, liet u ons toch niet in de steek". „Maar natuurlijk niet", zei de schipper van de reddingboot, „wij varen altijd uit, want liever gaan we tien keer voor niets, dan dat we één keer iemand niet zouden helpen". Brammet je Fok zag vader en zoon pas terug, toen deze in hun woning alweer he lemaal waren opgeknapt. iyArchibald", zei de commandant, „ik ben trots op je. Soms heb ik aan je moed getwijfeld, want je was nooit zo flink als ik. Maar je was flinker, toen het er wer kelijk op aan kwam, en dat is toch het meeste waard". Geroerd gaven ze elkaar de vijf. Bram keek glimmend van genoegen toe. UTRECHT. Het oudercomité van de Utrechtse academie voor beeldenden kun sten Artibus zal zich binnenkort bera den over een actie tegen het besluit van het academie-bestuur om een groep stu denten, die zich tijdens de democrati- seringsacties eerder dit jaar zou hebben misdragen, van de academie te sturen. Zoals gemeld liet het academie-bestuur enkele dagen geleden 20 (aanvankelijk was sprake van 16) studenten in een brief weten dat hun „wegens wange drag" na de vakantie de toegang tot de academie was ontzegd. „Dit besluit van het academie-bestuur, dat is genomen zonder dat de directie of de leraren er ook maar iets vanaf wis ten. komt ons zeer vreemd voor", zo zei desgevraagd de heer A. Timmerman, voorzitter van het oudercomité, tegen het ANP. Hij memoreerde dat in mei j.l. door staatssecretaris Grosheide een commissie van goede diensten was inge- 1 steld, die de al maandenlang slepende democratiseringsmoeilijkheden aan de academie moest oplossen. Toen was over eengekomen dat tijdens de werkzaamhe den van deze commissie (die deze week voor het eerst bijeenkwam) geen beleids beslissingen zouden worden genomen. Bo vendien hebben enkele thans gedupeerds studenten niet eens aan die democratise- rigsacties meegedaan. Dit lijkt nergens naar", aldus de heer Timmerman. I Een van de docenten aan de academie was het met de bezwaren van de heer Timmerman eens. Hij kon bovendien nog een tweede beleidsbeslissing van het aca demie-bestuur noemen, die in strijd is met de in mei gemaakte afspraak om de status quo te handhaven. Het academie- I bestuur heeft namelijk ook dertien do centen, die vorig jaar vast waren aan- j gesteld, laten weten dat zij met ingang van de cursus 70-71 weer tijdelijk zijn I aangesteld. Onder hen is ook adjunct-di recteur A. A. Missler. „Ook deze beslissing heeft het bestuur op eigen houtje genomen. Opvallend is overigens dat het grootste deel van deze dertien docenten zich positief ten opzichte van de democratiseringsacties van de I studenten heeft opgesteld". De 20 studenten, die door het bestuur van de Utrechtse academie zijn gestuurd hebben staatssecretaris Grosheide van Onderwijs en Wetenschappen schriftelijk verzocht deze beslissing van het acade- miebestuur ongedaan te maken. „Het moet u toch duidelijk zijn, dat I uw verwijt dat wij het werk van de com missie zouden traineren, op u zelf terug slaat en dat u hiermee de bemiddelings poging van de staatssecretaris tot een farce maakt. Afgesproken was toch dat hangende het resultaat van de commissie geen beleidsbeslissingen (waaronder val len benoemingen, ontslag, rechtspositie en disciplinaire maatregelen tegen studen ten en docenten) mochten worden geno men. Daarnaast wijzen wij u er op dat u met uw beslissing ook een aantal stu denten treft, die in geen enkel opzicht daadwerkelijk bij de acties betrokken zijn geweest", aldus de studenten in hun pro testbrief aan het bestuur. Een afschrift van deze brief is, behalve naar de staats secretaris ook verzonden naar de inspec teur Kunstonderwijs. Een hogedrukgebied boven Oost-Europa, dat I voor aanvoer van warme lucht zorgde, trekt zich steeds verder naar het oosten terug, waar door West-Europa geleidelijk binnen de invloed sfeer komt te liggen van oceaanstoringen. Een lagedrukgebied lag vanmorgen boven Zuid-En- geland, terwijl het bijbehorende front in het Frans-Belgische grensgebied was aangekomen. In de loop van vandaag zal dit front ons land met enkele onweersbuien passeren, waarna het koeler zal worden. Een tweede frontensysteem, dat samenhangt met een depressie ten westen van Schotland, verplaatst zich naar het oosten. Het ziet er naar uit dat het weer de komende dagen minder vast zal zijn met nu en dan buien en lagere tempe raturen. VOORUITZICHTEN: Enkele regen- of on weersbuien en lagere temperaturen. VOOR VRIJDAG: Aantal zon 1 tot 9; mini- I mum temperatuur 0 tot 5 graden boven nor maal; minimum temperatuur 0 tot 5 graden boven normaal: maximum temperatuur om streeks normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur 70 percent; kans op een geheel droog etmaal 40 percent. MUZIEK v Bakenesserkerk, (Bakenesserstraat). Vandaag 20.30 u.: Clavecimbelconcert door Gustav Leon- haGroite of St. Bavokerk, (Gr. Markt). Donder dag 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, li en 21.15 u.: „The magic christian", 14 j. Donderdag 14 u.: Elvis Presley", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Death rides a horse" 18 Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.. „Voor een paar dollar meer", 14 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Lido, (Houtplein) 14 en 20 u.„De knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l.; Donderdag 14 19 en 21.15 u.: „De man van Istanbul 14 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 138) 14 u.: „Onkruid zaaiers in fabeltjesland", a.l. 19 en 21.15 u.: „Zeven gouden mannen", 14 j.; Donderdag 19.30 u „Gejaagd door de wind", 14 j. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.. „Wat niet weet, wat niet deert", a.l.; Donderdag 10.30 u.: „Mini, mini! hip, hip!", a.l. 14, 19 en 21.15 u.: „Jungle book", a.l. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Naakt onder de zon", 18 j.; Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sex op school", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u. vanaf donderdag alleen 14.15 u.: „Peter Pan". Donderdag 19 en 21.15 u.: „Mon oncle a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien expositie van werken van Jacobus van Looy Tot en met 15 juli. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuse kunst. Schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum, (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand V Koiidenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimte waarneming en Onaer- zoek (MACRO). Geopend: maandag en vnjdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark. (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage- 11]ks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- SIGalerle Blokker, (Bronsteeweg 4a. Heemstede). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens 's Maandags gesloten. Dinsdags tot en ■t zaterdags van 9 tot 17.45 uur geopend. Galerie Eijlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Ehi- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag VapotterïeU,JHet Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 u<ar. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondal 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. Tot 1 IJe Lantaern, (Frankestraat 35). Expositie in de paardenstal van schilderijen en tekeningen van Daniël Merino. Dagelijks geopend van 11 tot 22 UUGa)erle-T,Ir(Bakenessergracht). Zomerexpositie van schiderijen. grafiek etsen en litho s van onder andere Jom, Heyboer, Klink en Molijn. Dagelijks geopend van 14-18 en zondags van 14- 18 uur. Tot en met 31 augustus. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Vandaag; „folk-avond". Donderdag; af wisselend literaire-avond en klassieke grammo foonplaten Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobllarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks „I Cava- lieri". Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles" Dancing Ferdinand, (Geertruida Carelsen- straat). Dagelijks van 20-01 u.: dansen. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10-01 uur: bowling. Kathedraal St. Havo, (ing. Westergrachtzijde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30- 12 en 14-16.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje, (Hoofdstraat, Hille- gom) Expositie van schilderstukken van de ac trice Riek Schagen. Elke middag behalve dins dag geopend. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks geopend van 9-18 uur. BIOSCOPEN City Theater, woensdag en donderdag 19.30 u.: „Ben Hur". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u.; .Moord in het wassenbeeldenmuseum". Luxor Theater, (Breestraat). 19.30 u.: „Ben Hur". TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel.: 02510-2 51 20. UTRECHT. Het treinverkeer over] de Leidseveertunnel in Utrecht is dins-l dagmiddag van half drie tot kwart voor drie gestaakt, daar in de tunnel een tankauto met teer in brand stond. Ook| een NS-wachtpost bij de tunnel werd ontruimd. De brandweer wist het vuur| snel te doven. Hoewel de stagnatie maar een kwar tier heeft geduurd, liep de NS-dienstre- geling danig in de war. Over de Leidse veertunnel rijden namelijk alle treinen] tussen Utrecht en Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Hilversum. Baarn en Amersfoort. WURRAPPORHN ADVERTENTIE Dolfirodam, Het drijvende dolfina rium. Een geweldige attractie voor uw kinderen en zeker ook voor u. Een dolfijnenshow, die eruit springt Met alles! U zit comfortabel. Prima uitzicht op het bassin. Bezoek deze spectaculaire C 70 attractie. Dage lijks is er een programma van vijf shows. Om 10,12,14,16 en 20 uur. Extra shows worden bij Dolfirodam aangekondigd. C 70 biedt meer! Havodam, de enorme hayenmequette...een kabel- baan dwars door het centrum... de tot 170 m verhoogde promenades... café's. eethuisjes en wlnkelties midden op straat™ Pat alios viji maanden iang met daarnaast elke dag feestelijke evenementen. Het progremm. met «II. evenementen, ïlr^in M*'"." «Ijnen. «portectlvitelten enz. verkri|gbnar bij C 70 (telefoon 010-147237) en bij ene "vkan,or,n Rotterdam Communicatie 70 Feestelijke ontmoeting van mens en stad Maximum-1 ■n minimum- *5* temperaturen binnen- an buitenland c* Amsterdam onbewolkt zo 28 18 0 De Bilt onbewolkt zo 29 19 0 Deelen onbewolkt ozo 30 18 0 Eelde onbewolkt ozo 28 15 0 Eindhoven onbewolkt zo 29 19 0 Den Helder onbewolkt zo 24 20 0 Rotterdam licht bew. zo 29 19 0 Twente onbewolkt zo 28 17 0 Vllssingen half bew. zzo 27 18 0 Zd.-Limburg onbew. zzo 28 17 0 Aberdeen mist zzo 15 12 0 Athene licht bewolkt n 30 21 0 Barcelona zwaar bew. nno 26 18 0 Belgrado mist w.st. 21 16 7 Berlijn onbewolkt ozo 28 16 0 Bordeaux onbewolkt wzw 25 14 0.4 Brussel licht bew. z 30 15 0 Frankfort onbewolkt no 28 15 0 Genève half bew. w 29 13 0 Grenoble zwaar bew. O 30 15 0 Helsinki licht bew. nw 21 10 7 Innsbruck onbewolkt w.st. 28 12 0 Kopenhagen onbewolkt zo 23 16 0 Lissabon zwaar bew. w 21 15 0 Locamo zwaar bew. w 28 19 0 Londen onweer zo 31 17 5 Luxemburg onbew. zo 28 15 0 Madrid onbewolkt w.st. 28 14 0 Malaga onbewolkt nw 35 22 0 Mallorca onbewolkt w.st. 28 17 0 Milnchen onbewolkt zo 25 10 0 Nice onbewolkt nnw 24 19 0 Oslo onbewolkt O 22 10 0 Parijs onweer zw 30 17 14 Rome onbewolkt ono 32 16 0 Stockholm onbewolkt wzw 23 10 o.i Wenen onbewolkt zo 27 15 0 Zürich licht bewolkt zw 29 13 0 DONDERDAG 9 JULI Zon op 4.31 uur; onder 20.59 uur Maan op 10.41 uur; onder 23.11 uur MAANSTANDEN I Eerste kwartier .11 Juli 20.43 uur Volle maan 18 juli 20.59 uur Laatste kwartter 25 lui! 12.00 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN DONDERDAG 9 JULI Hoog water 7.00 uur en 19.21 uur Laag water 2.50 uur en 15.02 uur Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9