VAN DAG TOT DAG Zure druif aan de tros \Offideel onderzoek onnodig geacht AAN „TIJGERKOOIEN" DOEN Ontbladeringsprogram in Vietnam ingekrompen Topberaad in Londen over Ulster i Geen troepen van VS Midden-Oosten naar wagenweg 17 JULI dick bantels Wereld-jeugd assemblee begonnen Wraak van Willy Brandt is zoet Opzienbarende initiatieven uitzendbureau Aktie '68 commentaar op actuele zaken Laotianen melden massamoord door Noord-Vietnam ontslag Servan-Schreiber blijft Radicale Partij leiden Na vernietiging 1,8 miljoen ha bos Amerikaanse minister Meivin Laird Agnew net niet door vallende lamp gewond Douane-ambtenaar keek onnatuurlijk neerslachtig* VRIJDAG 10 JULI 1970 Geen onderzoek Zuiveringen in Praag WIJ OPENEN ONZE NIEUWE ZAAK KOMT U EVEN KIJKEN? (Van onze'redacteur in Bonn) BONN Nauwelijks hadden de heren van de Westduitse oppositie, die Willy Brandt maandenlang zo ongenadig hebben dwarsgezeten, hun intrek genomen op de Canarische Eilanden, aan de Zwarte Zee en in het hoge noorden, of een dringend telegram riep hen terug naar de Rijn. De Bondsdag onderbreekt het zomerreces voor een conjunctuurdebat. Willy Brandts wraak is zoet. Er is voor de parlementariërs, die vandaag en morgen vergaderen, alle reden tot ergernis. Een seizoen lang is intensief vergaderd, maar nooit in het weekeinde. Uitgerekend 'in de vakantie ge beurt dat. Maar omdat zo'n zitting in fractievergaderingen moet worden voorbereid, betekent het praktisch een week onderbreking van de vakantie. CDU-klacht Succes Russisch plan Ofschoon radio en televisie vaak gretig gebruik maken van de medewerking van schrijvende journalisten en van de pers in het algemeen, is het voor sommige omroepen toch nog steeds een onverdra- gelijke situatie dat de pers voortdurend critiek op uitzendingen uitoefent. Nu is het eigenlijk ijnbegonnen werk om radio en televisie dagelijks te recen seren, bovendien geven veel uitzendingen zoveel onbenullig materiaal dat het ver spilde energie zou zijn. Daarnaast is er nog de gezonde overweging dat de kij kers en luisteraars zelf maar moeten zor gen voldoende onderscheidingsvermogen, op" te doen om hun eigen oordeel te vel len. En tenslotte: de radio en televisie zijn producenten van ééndagsvliegjes, zij presenteren een lopende-band-produktie van eenmalige evenementen die snel ver geten kunnen worden, op de uitzonderin gen na. De uitzonderingen worden voor een deel gevormd door de uitzendingen „met een staartje". In Nederland heerst de op merkelijke gewoonte om altijd te probe ren, .problemen op te lossen met zware discussies. Lang napraten schijnt voor velen zeer aantrekkelijk te zijn, al is vaak gebleken dat de problemen er al leen maar ingewikkelder door worden. Zo is over een TROS-uitzending waarin de Parijse correspondent van Het Pa rool, de heer S. Tas, zijn zegje over al les en nog wat had gedaan, veel gepraat en ook veel geschreven. In alle toonaarden, wel te verstaan. De heer J. Landré, directeur van de TROS, zou zijn omroep ontrouw zijn geweest als hij daar niet van had geprofiteerd door Tas nog eens voor camera en microfoon te brengen. Hij deed dat gisteravond, na het verbazingwekkende feit te hebben ge constateerd dat in „de pers" misnoegde critiek op Tas is verschenen terwijl de brieven van luisteraars zonder uitzonde ring lovend bleken te zijn. De heer Lan dré constateerde deze kortsluiting tussen publieke opinie en publieke opinie niet zonder voldoening, omdat hij op die wij ze een zoete (en milde) wraak op de pers criticasters kon nemen. Wij kunnen ons voorstellen dat de heer Landré de pers niet altijd kan waarde ren. Zijn TROS komt vaak ongunstig uit de critieken te voorschijn. Maar waarom de heer Landré nu juist Het Parool heeft uitgekozen als mikpunt voor zijn wraak oefening, is niet duidelijk. Het optreden van de heer Tas in deze tweede voorstel ling (de eerste ontging ons helaas) zal menig intelligent toeschouwer en luiste raar de verzuchting hebben ontlokt: „Het zal je correspondent maar wezen" en dat heeft Het Parool niet verdiend, noch aan de TROS, noch aan het peil van zijn me dewerkers, dat nu ten onrechte misschien zal worden afgemeten aan het stuntwerk van de heer Tas. Hoe dan ook, het valt niet ongedaan te maken dat een schrijvend journalist van een gerenommeerd landelijk dagblad een uur lang de grootst mogelijke onzin heeft zitten'uitkramen onder de beleefde hoede van de heer Landré, voor wie we tenslptte nog grote bewondering moeten hebben, namelijk om het feit dat hij intelligent als hij is er aan het einde van dat uur nog steeds bleek te zitten. Het heeft geen zin de beweringen van de heer Tas te lijf te gaan of te probe ren, ze te weerleggen. Zelden heeft ie mand en dan wordt vergelijkenderwijs het hele leger van televisie-sprekers be doeld, van zeer hoog tot zeer laag zich zelf zó volledig en ongehinderd mogen op hangen als de heer Tas voor de TROS. De heer Landré was een uitstekend scherprechter. Hij gaf de strop aan en liet het bittere recht zijn loop, waar schijnlijk in de overweging dat men de pers geen klinkender oorvijg kan geven dan door een man te laten optreden die Disciplinair zichzelf de das omdoet. Intussen zullen vele enthousiaste kij kers zich opmaken om weer een lovende brief aan de TROS te schrijven. Daaraan kunnen allerlei conclusies worden ver bonden, maar de veiligste lijkt wel deze: dat het goed is, op geregelde tijden men sen via de machtige beeldcommunicatie aan het woord te laten die de verwarring en frustratie van de menselijke geest de monstreren. Zij vertegenwoordigen óók een groep. En de leden van die groep be talen evenveel kijkgeld als iedereen. Zij hebben het volste recht om een zure druif lekker te vinden. verzet tegen de huisregels van het her- opvoedingscentrum en worden in afzon derlijke verblijven disciplinair gestraft. Dit om te vermijden dat zij een verkeer de invloed op de andere gevangenen heb ben en om verdere opstanden te voorko men. Zij zullen niet lang in deze verblij ven opgesloten zitten. Zodra zij berouw hebben getoond en bereid zijn zich te houden aan de regels van hét heropvoe- dingscentrum, zullen zij hun verblijven kunnen verlaten. Tot op heden hebben niets vernomen van gevangenen die verlamd zouden zijn", aldus de verkla ring. Hiermee werd kennelijk gedoeld op berichten dat een aantal gevangenen door de slechte behandeling aan de be nen verlamd is. SAIGON (Reuter) In een ver klaring van de Zuidvietnamese re gering wordt gezegd dat in de „tijger- kooien" op het strafeiland Con Son zich alleen maar „communistische misdadigers" bevinden. Deze verkla ring kwam gisteren na berichten van twee Amerikaanse Congresleden over de onmenselijke toestanden in de ge vangenis op het eiland in de Zuid- chinese Zee, waar 500 mannen en vrouwen onder wie ook 15-jarige meisjes zitten opgesloten in kleine, stenen cellen die de naam „tijger- kooien" hebben gekregen. In de Zuidvietnamese verklaring wor den de berichten over de slechte toestan den in de gevangenis tegengesproken noch bevestigd. „Maar in oorlogsomstan digheden kan niet, ais gevolg van de moeilijkheden waarmee ons land te kam pen heeft, alles precies zo worden uitge voerd als de regering wel zou willen. Toch zijn er al vele pogingen onderno men om het heropvoedingssysteem te verbeteren", aldus de verklaring. Op het eiland worden meer dan 9000 mensen ge vangen gehouden. Van hen zijn 400 „om disciplinaire redenen tijdelijk opgesloten in afzonderlijke verblijven". „Dit zijn pjone flPPmt geen politieke of krijgsgevangenen, 13 ai Dtcuii maar communistische misdadigers", al-1 dus de verklaring van Saigon. Op een persconferentie dié naar aan leiding van deze verklaring in Saigon werd belegd, zei de regeringswoordvoer der in antwoord op een vraag, dat de ge- vangenen in de strafcellen in het verle den werden geboeid. Hij wist niet of dit nog gebeurde. De gevangenen in deze cellen krijgen lichaamsbeweging en het zelfde eten en dezelfde medische behan deling als de andere gevangenen pp het eiland, aldus de woordvoerder. Hij zei verder dat Amerikaanse functionarissen in Saigon hebben meegedeeld, dat zij de Zuid vietnamese regering hebben aangeraden een commissie van onderzoek naar Con Son te zenden. De regeringswoordvoer der zei echter op de persconferentie dat er geen plannen voor een speciaal onder zoek bestonden. De geregelde inspectie reizen van functionarissen van het mi nisterie van binnenlandse zaken waren volgens hem voldoende. Er is een plan voor de pers een reis naar het strafei- land te organiseren. Noordvietnamese troepen hebben bij een aanval op het vluchtelingendorp Foe Coem, 30 kilometer ten noorden van de Vlakte der Kruiken, 30 vluchtelingen, merendeels vrouwen en kinderen, ge dood, zo hebben Laotiaanse militaire zegslieden meegedeeld. De Noordvietna- mezen zouden het dorp volkomen hebben platgebrand. Volgens de zegslieden zijn de Noordvietnamezen al enige tijd actief in het gebied, maar zij hebben nooit eer der vluchtelingendorpen aangevallen. Omdat de Noordvietnamezen tegelij kertijd een regeringspost aanvielen, kon den de Laotiaanse troepen niet te hulp komen, aldus de zegslieden. .Degenen die in de zogenaamde tij - gerkooien zijn opgesloten, hebben zich| (Van onze redacteur in Parijs) SAIGON (AFP). Het Amerikaanse opperbevel in Zuid-Vietnam heeft beslo ten tot ontbinding van het „twaalfde luchteskader voor speciale operaties" ge stationeerd in Bien Hoa en Da Nang. Daarmee wordt het ontbladeringspro- gramma voor het grootste deel stopgezet. Dit is uit Amerikaanse militaire bron ver nomen. Het twaalfde eskader, bestaande uit twaalf vliegtuigen en 166 man, was ge specialiseerd in de verspreiding van ont- bladeringsmiddelen. Het heeft, opgericht in december 1961, in bijna negen jaar tijds circa 1,8 miljoen hectaren bos- en cultuurgrond vernietigd. De ontbladering zal, naar verder wordt vernomen, met speciale helikopters op be perkte schaal worden voortgezet, rond sommige Ameirkaanse artilleriestellin gen en in „vijandelijke" oogstgebieden. De systematische ontbladeringsoperaties hebben aanleiding gegeven tot talloze pro testen over de hele wereld. Het bewuste eskader is de eerste een heid, die wordt ontbonden in het kader van het vierde Amerikaanse terugtrek kingsprogram. Van de 116 man waaruit het bestond, zullen er enkele naar ande re eenheden worden overgeplaatst om hun tijd in Vietnam uit te dienen, aldus de Amerikaanse zegsman. De anderen keren terug naar de VS. PARIJS. Jean-Jacques Servan Schreiber die tijdens zijn verkiezings campagne in Nancy het kiezersvolk had beloofd na zijn overwinning het secretari aat-generaal van de Radicale Partij op te zullen geven, is gisteren in Parijs op dat voornemen weer terug gekomen. Tijdens een speciale zitting van het par tijbestuur heeft hij zich bereid verklaard op zijn post te blijven, op voorwaarde dat hij in de toekomst door twee adjunctse cretarissen-generaal zal worden geassi steerd. Hij wil zijn tijd voor een groot deel wijden aan de economische wederop bouw van de stad Nancy, waarvoor Ser van-Schreiber al verscheidene belangrij ke Westduitse, Belgische en andere indu striëlen en bankiers heeft weten te inte resseren. De radicale partijraad die nu wel heeft begrepen hoeveel profijt de inge slapen partij uit het nationale en zelfs in ternationale prestige en het briljante orga nisatietalent van Servan-Schreiber kan trekken, heeft zijn condities dan ook on middellijk ingewilligd. Onder de impul sen van Servan-Schreiber zal een specia le commissie een tweede manifest voor de gemeenteraadsverkiezingen van vol gend jaar opstellen, waarbij de secreta ris-generaal de gaullisten en zo mogelijk ook de communisten op het landelijk vlak een nieuwe nederlaag hoopt toe te bren gen. PRAAG (AFP en Reuter). Cestmir Cisar, die vaak de ideoloog wordt ge noemd van de Praagse liberalisatiepe riode van 1968, heeft zijn ontslag geno men als lid van de Tsjechische Nationa le Raad, het parlement van Bohemen en Moravië. De 50-jarige Cisar was tot november vorig jaar voorzitter van dit parlement In maart van dit jaar werd hij uit de partij gezet. Volgens het persbureau Ceteka hebben nog vijf leden van deze raad hun ontslag ingediend. Onder hen bevindt zich ook de vroegere voorzitter van de Tsjechische vakbondsraad, Rudolf Pacovsky, even eens een vooraanstaande figuur uit de liberalisatieperiode. Stefan Sadovsky, voormalig eerste-se cretaris van de Slowaakse Communist! sche Partij, is uit het presidium van de ze partij gezet. Dit staat in een commu niqué, dat werd uitgegeven na een gis teren in Bratislava gehouden voltallige vergadering van het Centrale Comité, Twee andere leden van het Slowaakse presidium, Jozef Elsik en Michal Janka, zijn eveneens ontslagen. LONDEN. (Reuter). Premier Heath van Engeland beeft gisteravond een con-, ferentie belegd met zijn ministers van Buitenlandse Zaken, van Bitinenlandse Zaken, van Defensie e.. van Justitie om zich te beraden over de dreiging van een nieuw oproer in Noord-Ierland. Maandag werden in Ulster protestantse oranje-op tochten gehouden. Uit militaire kringen is vernomen dat ongeveer zevenduizend van de in totaal 12.000 Britse militairen in Noord-Ierland die dag in Belfast paraat gehouden wor den. Vierduizend man doen dienst op an dere plaatsen waar men ongeregeldheden verwacht. Een Noordiers lid van het Britse par lement Had gisteren critiek op de rege ring in Londen omdat zij de protestantse optochten laat doorgaan. Hij noemde dit een capitulatie van de minister van Bin nenlandse Zaken voor het protestantse extremisme. Ontslagen. De directeur van het Griekse passenbureau is door vice-premier en minister van Binnenlandse Zaken, Sty- lian Pattakos, ontslagen. De dienst „wérkte niet goed". Minister van Defensie, Meivin Laird, tijdens zijn persconferentie. Boven hem het wapen van het Pentagon. ADVERTENTIE NEW YORK. (AFP, DPA en Reuter) De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, .Oe Thant, heeft in New York de Wereldjeugd-assemblee geopend. De bijeenkomst, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de volkenorga nisatie, wordt door meer dan zeshonderd jeugdige deelnemers uit 110 landen bij gewoond. Onderwerpen die onder meer ter discussie worden gesteld zijn politiek, ar moede, oorlog en vrede. De deelnemers aan de assemblee zijn over het algemeen tussen 18 en 25 jaar oud. Een van de ouderen is de Griekse componist Mikis Theodorakis. DENVER. (Reuter) De Amerikaan se vice-president Spiro agnew is giste ren bijna gewond toen een zwaar stuk lampuitrusting op het podium van een hotel" losraakte. Agnew hield een toespraak in Denver tot ongeveer 500 afgevaardigden op een conferentie van onderwijzers en staats- functionarissen. Een drie meter lang deel van de toneelverlichting viel een paar meter omlaag, tot vlakbij het hoofd van Agnew. Het bleef echter aan touwen en electriciteitskabel hangen, vlak boven de vice-president, die daarna opmerkte: „Dit staat bekend als de perversiteit van onbezielde dingen". toen al snikhete dag. Later op de bracht van lange onderhandelingen met Daarb(j gaat het om maatregelen waarvan Bundesbank, oppositie en mi nister Schiller persoonlijk al in het voorjaar vonden dat ze dringend moes ten worden genomen. De economische situatie was echter ondergeschikt aan de politieke. Er stonden belangrijke deelstaatverkiezingen voor de deur. Be lastingverhoging kort voor de verkie zingen doet echter aan zelfmoord den ken. Nu tenslotte die verhoging wel plaats heeft, betwijfelen deskundigen of de koopkracht er nog wezenlijk door .zal worden afgezwakt en weet iedereen één ding zeker: het leven zou niet zo duur zijn geworden als de maatregelen bijtijds waren genomen. Eén zekerheid hebben de belastingbetalers. Het gaat om een „vooruitbetaling", om geld dus dat men terug krijgt. En aangezien die terugbetaling uiterlijk in maart 1973 zal plaatshebben, kunnen zij rustig aan nemen dat het geld werkelijk terug komt, want in 1973 hebben de volgende Bondsdagverkiezingen plaats. ERGERLIJK voor de oppositie is bo vendien dat men naar Bonn is tehig- geroepen om een bijdrage te leveren aan een demonstratie van grote activi teit die de regering-Brandt deze week liet zien. Brandt, die toch al 'sterk de indruk maakt dat de eerste van zijn „interne hervormingen" het afschaffen van de zomerse komkommertijd is, heeft het nu heel bont gemaakt. Zondagavond werd op een werkdiner van het kabinet de tweedaagse clausuur-bijeenkomst van maandag en dinsdag voorbereid een gesloten bijeenkomst die in zoverre van een conclave verschilt dat het re sultaat niet met een rookpluimpje wordt gemeld (hetgeen in Bonn ook overbodig zou zijn, omdat de diepste geheimen toch onmiddellijk uitlekken). De resultaten van het conclave zijn dinsdagavond door de regeringsfracties goedgekeurd, daarna tot in de nacht in het kabinet nog eens aan de orde ge weest. Woensdagochtend voor dag en dRïrw (negen uur) verscheen het drie manschap Brandt-Scheel-Schiller voor de pers, een toonbeeld van activiteit op een ochtend landde Brandt in West-Berlijn om daar nog eens te verzekeren dat dit stadsdeel bij de Bondsrepubliek behoort, zoals de maan bij de aarde behoort. Gisteren nam het kabinet nog snel de komende begroting onder de loep en vandaag zit Brandt in de regeringsbank van de Bondsdag, zjj het nu en dan in gedachten b(j de gebeurtenis op enkele kilometers afstand. Vandaag begint namelijk voor het landgericht van Bonn de behandeling van een C.D.U.-klacht tegen de bonds kanselier- Brandt heeft in de verkie zingsstrijd van juni de oppositie ervan- beschuldigd stakingen te hebben willen uitlokken en voor de rechters zullen zijn adjudanten dat nu waar moeten maken. De kanselier had die beschuldiging achteraf waarschijnlijk graag weer in geslikt. Maar dat geldt natuurlijk ook voor het feit dat hij nog geen jaar ge leden in zijn regeringsprogramma nota bene belastingverlaging beloofde. Dat herinnert de regering zich liever niet meer, maar de oppositie vandaag in de Bondsdag gegarandeerd wel. Vergissingen kunnen de kanselier na tuurlijk alleen maar menselijker maken, maar het vervelende is dat ook domme pech zijn beleid beïnvloedt. Dat geldt vooral aan het buitenlandse front. Met groot elan is het offensief naar het oos ten geopend. En staatssecretaris Bahr WASHINGTON, (Reuter en AFP). De Amerikaanse minister van Defensie, Meivin Laird, heeft gezegd dat de Ver enigde Staten het strategische en mili taire evenwicht in het Midden-Oosten wil len bewaren, maar dat er geen plannen zijn om Amerikaanse troepen naar dit gebied te zenden. Laird zei op een persconferentie, dat de Amerikaanse regering bezorgd is over de toeneming van het aantal Russische wa pens in Egypte. De Verenigde .Staten zul len blijven streven naar een vreedzame regeling van het conflict. Zij hopen ech ter, dat deze pogingen niet doorkruist zouden worden door voortdurende Russi sche wapenleveranties. „We stellen alles in het werk om een beëindiging van de vijandelijkheden in dit .gebied te bereiken. We zullen daar een strategisch en militair evenwicht in stand houden," aldus de minister. De Israëlische radio heeft uit Londen de inhoud van het Russische vredesplan voor het Midden-Oosten vernomen. Als de Israëliërs zich bereid verklaren terug te keren tot de grenzen van 4 juni 1967. zullen de Arabische landen de staat van non-belligerentie afkondigen. Egypte zal Israel vrije vaart geven in de Golf van Akaba en het Suezkanaal. De grenzen van Israel zullen door de Grote Vier worden gegarandeerd. In gedemili tariseerde zones langs de Israëlische grenzen zullen VN-strijdkrachten worden gelegerd. Volgens Gideon Raphael, directeur van het Israëlische ministerie van Buiten landse Zaken, neemt dit plan de oorza ken van het conflict niet weg. en wil de Sovjet-Unie de aandacht van de wereld afleiden van de Russische piloten en ra ketten langs het Suezkanaal. Vijftig toestellen van de Israëlische luchtmacht hebben gisteren volgens mel dingen uit Cairo aanvallen uitgevoerd op Egyptische stellingen aan het Suez-ka- naal. CAIRO (Reuter). Een douaneambte naar van het vliegveld bij Cairo is over geplaatst omdat „zijn gezicht onnatuur lijk neerslachtig" was. „Men verwacht van ons dat wij de passagiers met een glimlach verwelkomen en ze niet de in druk geven dat het werken bij de douane een vreselijke beproeving- is", zo recht vaardigde een hoge functionaris van deze dienst de overplaatsing. Gromyko een document mee naar huis dat de basis zou kunnen zijn voor een aantrekkelijk niet-aanvalsverdrag tus sen Bonn en Moskou. TOEN DAT plan was uitgelekt, heeft echter de gehaaide oppositie er zo han dig mee gemanipuleerd dat Bahr enke le maanden geleden nog de grote di plomaat, nu bijna als een kwajongen te kijk staat. En dat terwijl hij er in is geslaagd een document mee te brengen, waarin Moskou als voorwaarde voor verdragsluiting niet de erkenning der D.D.R. of Oder/Neisse-grens verlangt. Zo'n succes, dat van invloed kan zijn op toekomstige gesprekken met Ulbricht's regime, leek onmogelijk toen Bahr aan zijn zware werk begon. Nu praat nie mand erover. Dat laatste heeft veel vrienden van de huidige regering overtuigd van het falen van de regeringsvoorlichtings dienst onder leiding van Conrad Ahlers. Ahlers heeft zich verdedigd met de op merking: „ik kan niet verkopen wat er niet is". En aangezien hij een tot dusver heel goed geïnformeerd staatssecretaris is geweest, kan men hem op zijn woord geloven: de gang is eruit. Die indruk nu wil Brandt met zijn explosie van activiteit in deze week uit wissen. Minister Scheel heeft laten we ten dat hij misschien toch nogdeze maand naar Moskou zal reizen, zo mo gelijk ook begeleid door een afgevaar digde van de oppositie als het aan de regering ligt door oud-minister van Buitenlandse Zaken Schroder- Waarmee de regering de oppositie nog meer ge spreksstof leverde voor de gedwongen fractievergadering van gisteren. .ff ADVERTENTIE Uitzendbureau Aktie '68 (Amsterdam en Haarlem) biedt baar 500 uitzendkrachten op zaterdag 11 juli een "ludiek" feest aan met o.a. Seth Gaaikema, The Motions en een Drive-in Discotheek. Ook opent Aktie '68 op 4 september een Kunst galerie iri haar hoofdkantoor te Haarlem, waar voor opnieuw vooraanstaande artiesten zijn gecontracteerd. Men kan zich afvragen hoe het mogelijk is dat dit uitzendbureau dergelijke evenementen kan financieren, vooral ook omdat Aktie '68 bekend staat om de zeer hoge uurlonen spaar- premies) welke aan de uitzendkrachten worden betaald. De heer Rob Muller van Aktie '68 deelde mede dat het maken van winst geen primaire doel stelling is en dat hij zich dagelijks ergert aan de wijze waarop vele andere uitzendbureaus gouden bergen beloven aan tijdelijke krachten, doch in de praktijk slechts uitsluitend uit blijken te zijn op exorbitant hoge winstmarges en zelden de in advertenties gedane beloften waarmaken. Tevens deelde hij mede dat Aktie '68 momen teel dringend behoefte heeft aan ervaren typistes, ponstypistes en stenotypistes. Zij kunnen bellen: Amsterdam tel. 22 21 88 en Haarlem tel. 31 21 70. i bmnnnnnnnnnrr-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 3