RECONSTRUCTIE SPOORSINGEL - kosten anderhalf miljoen - NIET SNEL TE VERWACHTEN ii'* Kapitein onder twee schepen in VLIEGERS MAKEN EN OPLATEN Wegraces Burgerlijke stand Velsen invloed ramde Vulcaanhaven i VERENIGINGSNIEUWS Besluit voor Wilhelminaschool slechts poging Nog niet gekozen voor bepaalde onderwijsmethode C. Berghuis (CPN) kandidaat voor wethouder Twee gewonden bij botsing Bezette huizen worden verkocht Voor ruim ƒ300,- lampen gestolen IN DE VTSHAL Aardbeienveiling Gratieverzoek voor soldaat die niet wilde groeten 7 =3 weken IJMUIDER COURANT a °f 3 weken Beverwijkse Courant EXAMENS VRIJDAG 10 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Wethouder W. J. Vessies (KVP) heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering opge merkt, dat de reconstructie van de Spoorsingel anderhalf miljoen kost. Sprekend over de Wilhelminaschool heeft wethouder A. J. Hermes (KVP) benadrukt, dat het besluit tot nieuw bouw en tot financiering alleen be doeld is om te trachten ministeriële medewerking te krijgen; men moest er niet uit concluderen dat de school In Santpoort: in Wijk aan Zee nu ook spoedig ge bouwd zou worden. Gerustgesteld Geen tekeningen Cadeau Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. Antwoordnummer 416, Haarlem. woonplaats Kabouters kolen,olie,gas? Twee transistorradio's uit winkel ontvreemd mh i- VeisendJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee C. Berghuis toekomstige CPN- wethouder van Beverwijk? (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het afdelingsbestuur en de raadsfractie van de Communisti sche Partij van Nederland hebben be sloten bij de komende wethoudersver kiezing fractieleider C. Berghuis kandi daat te stellen. Het bestuur en de fractie hebben dit deze week in vergadering besloten na kennis te hebben genomen van het feit, dat het standpunt van de P.v.d.A. (om geen „linkse" wethouder te leveren) om veranderd is gebleven. De C.P.N. vindt het onbegrijpelijk dat, in tegenstelling tot de verkiezingsbeloften, de christelij ke en liberale partijen in het diepste ge heim een college van B. en W. hebben samengesteld, dat op geen enkele wijze de verhoudingen in de raad weergeeft. Dit zou evenmin het geval zijn geweest indien de P.v.d.A. met twee zetels in het college was gekomen, zoals deze partij had gewild. Het is daarom dat de C P.N. de heer Berghuis als kandidaat naar voren schuift. Hij opteert voor de portefeuilles van Jeugd- en Sportzaken, Volkshuisves ting en Volksgezondheid. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur zijn bij een botsing tussen twee auto's een 23-jarige vrouw uit Bloemendaal en een 20-jarige Sant poorter op de Wüstelaan in Santpoort ge wond. De vrouw kreeg een zware her senschudding, de man inwendig letsel. Beiden zijn in het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden opgenomen. De auto's werden ernstig beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat de vrouw, die vermoedelijk met te hoge snelheid reed, slipte en op de wagen van de Santpoorter botste. De publieke tribune zat vol. Aan de ene kant zaten de „gewone" burgers van Be verwijk, onder wie verscheidene toekom stige raadsleden en zelfs twee wethou ders in spe. De andere zijde leek gere serveerd te zijn voor kabouters en men sen van de Alternatieve Pedagogische Academie. De kabouters waren voor niets gekomen, omdat de brief met zeven „op lossingen" voor de woningnood volgens de regels van de kunst wel op de agenda was geplaatst, doch voor nader onder zoek werd verwezen naar het college van B. en W. De APA had meer succes. Het advi serende rapport over een nieuw te kie zen vorm van wiskunde-onderwijs op de basisscholen is uitvoerig onderwerp van gesprek geweest tussen wethouder Her mes (onderwijs) en de heer C. Berghuis (C.P.N.), die het rapport had gestuurd. Hij stelde voor om het punt van de agen da af te voeren, maar was later gerust gesteld door het antwoord van de heer Hermes, die uiteenzette dat de raad een principe-uitspraak werd gevraagd om fi nancieel medewerking te verlenen voor het invoeren van een nieuwe leermetho de. Dit besluit kon niet uitgesteld worden, omdat anders de gevraagde medewerking van de raad automatisch was verleend, een wetsregel waarvan zelfs de raadsle den kennelijk nog niet hadden gehoord. Er was nog lang niet voor een bepaalde methode gekozen, zoals de heer Berghuis had gedacht, er wordt daarentegen druk op gestudeerd door de commissie Ten Bruggencate, die door de wethouder zelf was ingesteld. Daarbij hoopt men ook op deskundige begeleiding van enkele leden ujt de commissie Wiskobas, de commis sie die dreigt ter ziele te gaan door on voldoende rijkssubsidie. Een nieuwe me thode voor 't rekenonderwijs, gebaseerd op een nieuwe vorm van wiskunde, wordt ingevoerd, maar pas nadat de leerkrach ten er een speciale cursus voor hebben gevolgd en nadat op de vijf zogenaamde pilotschools (experiment.se holen) in Be verwijk en Heemskerk in de praktijk was uitgemaakt welke methode de beste is. De raad werd medewerking gevraagd voor de bouw van de Wilhelminaschool en de heer M. F. Menist (P.v.d.A.) wilde er heel veel over weten. Wethouder Her mes antwoordde, dat slechts een principe besluit van de raad werd verwacht, nu een commerciële instelling „die een plaatselijke binding heeft met Beverwijk" bereid was de school te financieren. Mét dit aanbod en mét het besluit van de raad wilde men pogen bij de minister een urgentieverklaring voor de school los te krijgen. Men moest hieruit echter niet concluderen dat de nieuwbouw nu rond was; er waren nog niet eens tekeningen, hoewel wordt gedacht aan een bepaald type school, zoals die commerciële in- stelling-met-de-plaatselijke-binding deze bouwde. Voor een goede verstaander was het daarmee wel duidelijk welke instel ling bedoeld werd, al noemde de wethou der geen namen. Gevraagd naar de plaats van de nieuwe school zei de wet houder dat deze komt te staan aan de noordzijde van het Boothuisplein. Het voorstel om het fietspad langs de Spoorsingel te verlengen deed de heer Menist vragen waarom er slechts een pad van drie meter breedte komt, waar over tweerichtingverkeer moet. De heer F. Jongeling (P.S.P.) vroeg om een de finitief fietspad, waaruit bleek dat hij niet helemaal op de hoogte was, omdat dit juist een definitief pad is. Wethou der Vessies maakte duidelijk, dat bij de reconstructie van de nu overbelaste Spoor singel het wegdek verlegd zou worden, zodat het verder van de sloot kwam te liggen. Daardoor en doordat de grond structuur zou worden verbeterd, zouden verzakkingen tot het verleden behoren. Het plan is echter begroot op anderhalf miljoen en dat betekent waarschijnlijk vele jaren uitstel. Daarom werd slechts een deel van de reconstructie, het rijwiel pad, alvast aangelegd, gedwongen door de gevaarlijke situatie voor fietsers en brommers. Over het anderhalf miljoen zei de wethouder met een grapje „We zullen moeten wachten tot we het cadeau krijgen". Geheel buiten de orde maar de voorzitter, burgemeester J. G. S. Bruins- ma kan heel soepel zijn kwam de heer Berghuis te spreken over de stank van de vuilnisstortplaats, waarvan de U hoeft geen postzegel te plakken. Det doen wij voor «- Ondergetekende wenst een proefabonnement van 1 weken voor f UI ep A/B NAAM ADRES: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. wijk Oosterwijk de laatste tijd last heeft. Wethouder Vessies had het ook geroken, en zei dat deze lucht niets te maken heeft met de gasstank, die enkele maan den geleden zoveel onaangenaamheid had veroorzaakt. Dit keer moest het gewoon geweten worden aan het warme weer en de broei, die. daardoor in het vuilnis was ontstaan. Men doet zijn best het vuil zo veel mogelijk af te dekken. Zoals gemeld kwam de brief van de kabouters helemaal niet aan de orde. De kabouters hadden er kennelijk heel wat van verwacht: ze hadden zelfs een grote rol papier meegebracht die zij op een be paald moment als een spandoek boven de tribune uitrolden. Niemand reageerde er op. De raadsvergadering was al om ongeveer negen uur afgelopen. Om kwart over negen kwamen er enkele kabouters uit Amsterdam, die voor deze tijd met hun soortgenoten hadden afgesproken en nu tot de conclusie moesten komen dat deze niet eens op hen hadden gewacht. ADVERTENTIE MAAR IN IÜDFR GEVAfc kennemerlaan 150. telefoon 10745*. ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Gisteren zijn twee tran sistorradio's ontvreemd uit de winkel van Radio City aan de Breestraat. Verdacht wordt een groepje van zes Surinamers die zich in de hele winkel tussen het publiek verspreidden en kort daarna weer verdwenen waren. Het onderzoek heeft tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De twee huizen in de Koolstraat, die nu drie weken zijn bezet door kabouters, worden door de eigenaar verkocht. Dit betekent, dat waarschijnlijk nog vóór het weekend de bezetting wordt opgeheven. In de huizen woonden officieel tijdens de bezetting twee jonge gezinnen. Aan hen worden de woningen echter niet ver kocht. Gisteren is overeenstemming be reikt over de verkoop van één huis aan een jong echtpaar, dat de koopakte heeft getekend. Vandaag zou het andere huis worden verkocht. De kabouters hebben hiermee hun doel bereikt, omdat het hen er alleen maar om ging, dat de huizen niet langer leeg stonden. Overigens heb ben wij reeds eerder gemeld dat de eige naar enkele weken geleden al van plan was geweest om de panden, die bedoeld waren geweest als kantoor, weer voor be woning te bestemmen. Het ging hem er alleen om de panden verkocht te krijgen. Intussen dient wel te worden vastgesteld, dat de huizen meer dan twee jaar leeg hebben gestaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 23-jarige Duitser, die in Wijk aan Zee verblijft, heeft bij de politie gemeld dat er voor ruim drie honderd gulden lampen van zijn auto zijn gestolen. Van de wagen werden ontvreemd twee halogeen vérstralers, twee halogeen breedstralers, een achteruitrijlamp en een rode lamp. De auto stond geparkeerd op het Meerplein. GRONINGEN Geslaagd voor docto raal examen rechtsgeleerdheid J. M. Bal, Bloemendaal. Kandidaats farmacie E. W, Wins (cum laude), Haarlem. Doctoraal tandheelkunde R. A. A. Feitsma. Over- veen; C. Hogetoorn, Driehuis. DELFT Doctoraal civiel ingenieur R. J. van Dijk, IJmuiden. Propedeutisch civiel-ingenieur F. van Dijken, Bloemen daal; J. W. Ganzeman, Heemstede. UTRECHT Kandidaats diergenees kunde R. Havenaar, Haarlem; H. M. Sprink, -Santpoort-Zuid. Kandidaats rechts geleerdheid mej. M. Vermaat, Overveen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een dubbele aanvaring in de Vulcaanhaven van Vlaardingen, op 25 oktober 1968, is te wijten aan de ge brekkige navigatie van de kapitein van het motorschip Diet (397 brt), die in sterke mate onder de invloed van het gebruik van alcoholhoudende drank ver keerde. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen te ontnemen voor de tijd van een maand. Betrokkene was door het gebruik van dit vuurwater niet in staat zijn schip op (Van onze medewerkers) IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden de volgende besommingen ge maakt: KW 153 1.800, 221 9.590, 109 710; TX 2 13.280, 21 10.510; VL 112 980, 115 6.890; GO 711.470; SCH 65 916; UK 1 2.690, 7 4.560, 116 450: VD 9 700, 15 3.340, 19 1.580, 24 230, 35 3.670, 28 630, 44 630, 46 4.390, 75 600, 89 760, 115 1.660: ÏJM. 23 480. Vrijdagmorgen werden door veertig vaartuigen in IJmuiden aangevoerd: 3060 kisten en 565 kleine kisten vis, 22.000 kg tong en 650 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 250 kisten en 465 kleine kisten schelvis, 60 kisten en 30 kleine kis ten wijting, 420 kisten gul en kabeljauw, 5 kisten en 10 kleine kisten makreel, 1680 kisten schol, 15 kisten tarbot, 230 kisten en 60 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 6.50-5.60, grote tong 6.71-6.24, grootmiddel tong 6.65-6.44, kleinmiddel tong 7.43-7.08, tong I 8.59-7.94, tong II 7.95-7.03. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 172-148. Per tien stuks: grote kabeljauw 144-124, middel kabeljauw 75-72. Per hoop: rog 80-56. Per 50 kilogram: kleinmiddel schelvis 48-46, schelvis I 44-40, schelvis II 38-32, kabeljauw I 90-60, kabeljauw II 65-54, kabeljauw III 45-26, grote schol 50-46, schol I 49-44, schol II 49-43, schol III 50-34, schar 42-34, gestripte wijting 56-46, makreel 68-11.60, tarbot 300-148, griet 204-146, bot 12-10. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 70 kleine kisten schel vis, 25 kisten en 14 kleine kisten wijting, 70 kisten gul en kabeljauw, 400 kisten schol, 450 kleine kisten haring, 5 kleine kisten makreel en 10.000 kilogram tong. m I Veel vliegers kregen ogen, een neus van kurk en een grote mond. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Vliegers maken en opla ten blijkt nog altijd een spannend ge beuren te zijn dat de jeugd aantrekt. Vele tientallen kinderen waren er don derdagmiddag in het kader van de kin- dervakantiefeesten „Speliade" mee bezig in de IJmond-MTS in Santpoort. Van de vliegers werden soms de meest wonderlijke maskers gemaakt. Vanwege de buien ging het vlieger op laten minder goed maar voor veel kin deren bleek dat niet zo belangrijk te zijn. Zij vonden alleen al het maken, leuk. Volgens onze vliegeroplaatdeskundige hadden de vliegers overigens weinig kans om statig in de lucht te staan, want naar zijn deskundige mening was het materiaal daar niet geschikt voor. Het gebruikte hout bleek niet buigzaam te zijn en een „platte" vlieger zakt, al weer volgens onze zegsman als een bak steen. Opvallend is de grote belangstelling voor de Speliade-activiteiten in Sant poort. In voorgaande jaren werden daar alleen enkele films gedraaid. Nu de va kantiefeesten niet meer op één plaats in de gemeente worden gehouden, maar verdeeld over vier plaatsen, blijkt de Santpoortse jeugd daarover bijzonder en thousiast te zijn. ZANDVOORT. De motor- en auto club Zandvoort organiseert zondag öp het circuit wegraces voor standaardmo toren, sportmachines en zijspanwedstrij- den. die mee zullen tellen voor het Ne derlandse kampioenschap. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. BEVALLEN: G. Boddeke-Hbfker, d., Wulverderlaan 19, Santpoort; M. C. Zijl- stra-Rutte, z„ Orionweg 422, IJmuiden; W. B. van Ommeren-Valter, d„ Valeriuslaan 2, Driehuis; J. Meyer-Dernier, z„ Breesaap- straat 68, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. A. Roest, Hage- lingerweg 257, Santpoort en M. A. Pronk, Hagelingerweg 257, Santpoort; D. Verver, Teslastraat 66, Haarlem en H. M. van der Ven, Gijzenveltplantsoen 159, IJmuiden, t.a. Von Braunstraat 37, Krommenie; T. Roest, Wilewaallaan 11, Leiderdorp en C. C. Homburg, Corantijnstraat 3, Santpoort, t.a. Flevostraat 221, Purmerend; H. Krale, Donker Curtiusstraat 48, Meppel en H. Dreijer, Bruno Klauwersstraat 17, Sant poort, t.a. Bruno Klauwersstraat 17, Sant poort; A. Monshouwer, Wijkerstraatweg 140, Velsen-Noord en J. E. Bolkesteijn, Scheijbeecklaan 5, Beverwijk; W. Visser, President Krugerstraat 15, IJmuiden en A. J. de Vries, Trompstraat 108, IJmuiden, t.a. Trompstraat 108, IJmuiden; L. Blok, Jac. van Heemskerkstraat 32, IJmuiden en M. van Schadewijk, Satumusstraat 32, IJmuiden, t.a. Satumusstraat 32, IJmuiden; I. van Kroonenburg, Koningin Wilhelmina- kade 46 rd., IJmuiden en C. Martens, Schutterstraat 30, IJmuiden, t.a. Waal straat 36, IJmuiden; W. L. van de Wate ring, Beatrix de Rijkstraat 16, Beverwijk en H. A. A. Paap, Bellatrixstraat 183, IJmuiden, t.a. Beatrix de Rijkstraat 16, Beverwijk; R. van der Heijden, Planeten- weg 214, IJmuiden en M. Dijkhuizen, De Ruijterstraat 85, Jmuiden, t.a. De Ruijter- straat 85, IJmuiden: A. Trap. Velserduin- weg 199. IJmuiden en G. E. L. Pool, Pla- netenweg 148, IJmuiden, t.a. Aert de Gelderlaan 12, Alkmaar. GETROUWD: J. J. F. M. Schutter en H. M. van Gelder, Prins Frederiklaan 51c„ Amersfoort; J. M. C. Zon jee en M. A. L. Schelvis, Hoogdorperweg 48a, Heemskerk; R. Pantin Riveira en P. M. Canosa Luaces Stratingplantsoen 49, Velsen-Noord; G. H. van der Goot en J. Meerkerk, IJmuider- straatweg 16, IJmuiden; B. Barten en A. E. Rutte, Willemsbeekweg 78, IJmuiden; C. J. W. Bakhoven en E. Raspoort, Roggeveen straat 16, Jmuiden; C. G. J. van Schooten en L. V. D. van der Schans, Jupiterlaan 8, Heerhugowaard; E. J. de Ruig en H. C. A Handgraaf, Kastanjestraat 27, IJmuiden; J. L. Juijn en E. C. D. Schwarz, Kerk- weg 130, Santpoort; J. de Graaf en D. C. Boon, Gjertsenstraat 20, IJmuiden; C. J. Lubbers en V. Tiemeijer, Wijkeroog' straat 120, Velsen-Noord; A. J. Rademakers en C. Wanmaker, Rijnstraat 91, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Wijker, 80 j„ wedn. van P. Bos, Zeeweg 168, Jmuiden. BEVERWIJK Donderdag is het dan gebeurd op de speciale aardbeien veiling: men haalde het niveau van zeven gulden per kistje, wat betekent dat een pond aardbeien een inkoopprijs heeft van 1,75 En dit alles ondanks een vrij behoorlijk aanbod van 5500 kistjes. Voor de eerste kwaliteit betaalde men 560 tot 700 cent per kistje. De tweede sortering was ook niet goedkoop, want die ging weg voor 320 tot 600 cent. Pas de komende dagen zal men het effect op de veiling kunnen zien van het natte weer, dat we de laatste dagen meemaken. verantwoorde wijze te verhalen in de Vulcaanhaven. Het is mogelijk dat het feit, dat betrokkene twee capsules van een kalmerend middel had ingenomen, de werking van de alcohol heeft versterkt. Hij mag van geluk spreken dat aan de twee door hem geramde schepen het Belgische binnenschip Noordhinder en het Duitse binnenschip Rheinstahl 47 slechts lichte schade werd toegebracht. De Diet zelf liep in de huidbeplating van het bakboordachterschip een scherpe deuk op. Maar als door twee verbali santen niet tijdig was ingegrepen, dan zou de Diet door de gevaarlijke positie waarin zij na de dubbele aanvaring ver keerde nog meer schade hebben opgelo pen. De kapitein gaf toe, dat hij te veel alcoholische drank had gebruikt. Hij was in die tijd zeer overspannen. Bovendien was hij de voorgaande 48 uur onafgebro ken in touw geweest. Tevoren had hij twee capsules tegen dit overspannen zijn ingenomen; hij neemt aan dat de drank hierop niet goed is gevallen. Een scheepsexpert verklaarde de kapi tein van de Diet goed te kennen. Er viel niets op hem en zijn schip aan te merken. Alles aan boord was steeds in orde en het schip zag er altijd goed uit. Klachten over deze kapitein had hij nooit gehoord. Wel maakte hij de laatste tijd een overspannen indruk. De kantonrechter in Schiedam veroor deelde de kapitein tot een geldboete van 250. Voorts wordt hij aansprakelijk ge houden voor de aangerichte schade. De raad meende, dat een tuchtrechte* lijke straf niet kan uitblijven. Bij het be palen daarvan is in aanmerking genomen enerzijds, dat de betrokkene onder de in vloed van alcoholische drank verkeerde, hetgeen een verzwarende omstandigheid is, doch anderzijds, dat aan betrokkene door de kantonrechter al een geldboete is opgelegd en dat de aangerichte schade te zijnen laste komt. DEN HAAG. De 20-jarige technische tekenaar die op 1 juli als dienstplichtig soldaat door het Hoog Militair Gerechts hof tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorarrest en tot ontslag uit militaire dienst werd ver oordeeld, heeft via zijn raadsman mr. P. C. de Graauw een gratieverzoek inge diend. Het H.M.G. veroordeelde de jon geman omdat deze als dienstplichtig sol daat onder meer geweigerd heeft de mi litaire groet te brengen. Het HMG heeft daarbij overwogen dat het bij hem niet alleen ging om een inci dentele weigering, maar dat de soldaat tegenover zijn commandant had ver klaard de militaire groet ook in het ver volg niet te zullen brengen en niet meer aan parades en ander „overbodig cere monieel" te zullen deelnemen. Het gratieverzoek heeft alleen betrek king op de gevangenisstraf die door de veroordeelde te lang wordt geacht in ver houding tot de feiten. Het gratieverzoek, gericht aan de koningin, is bij het HMG in Den Haag ingediend. Dit hof zal ad vies geven aan de minister van Justitie aan wie het gratierecht is gedelegeerd. Er is in het gratieverzoek gevraagd de procedure te bespoedigen, aangezien de door het HMG opgelegde gevangenisstraf eind september zal aflopen. De jongeman zit vanaf eind januari in voorarrest. VRIJDAG 10 JULI Paviljoen Noordzee, IJmuider strand, 20 u. beat-avond met „The Sunny Explo". Middelbare meisjesschool, Tolsduiner- laan, 19-20 u. repetitie Jeugd tamboer- en trompetterskorps, IJmuider Harmonie; 20-22 u. repetitie Tamboer- en trompet- tenkorps IJmuider Harmonie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wij kerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u. filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u. filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19- 21 u. VRIJDAG 10 JULI Julianaschool, Akerendamlaan. 19 u. volksdansgroep DRMS. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. re petitie mannenkoor Zanglust. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. wandkleden maken. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit en kunstschilderen. Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. so ciëteit Labyrinth. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. spe ciaal programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. Café Sport, Kerkstraat. 20 u. jaarver gadering De Kennemers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-18 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. VRIJDAG 10 JULI Openbare bibliotheek, Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend van 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. bad minton. VRIJDAG 10 JULI Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 18.30 repetitie chr. tienerkoor. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). VRIJDAG 10 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 u. f

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7