IJmuider Courant JOOP WILHELMUS PETER MULLER: m Kennemerland krijgt sexclub in Zand voort 1 Hak niet met botte bijl in pornografie t. I Commissaris C. van Marion: I Verzwakt behoefte aan pornografiedie aan vrije sex blijft altijd bestaan Mijn succes is enorme spirit van Candy WMËmmm. ÏS WEES BIT 'V SCHUCHTER BEDROEFD te er - NIET SOMBER Udo J. Buys v ';Tif*<5*) w K %fa HAARLEM „Ook als de be hoefte aan pornografie verzwakt, blijft die aan vrije sex bestaan". Vastberaden aan bet woord sex- magiër Joop Wilhelmus, 28 jaar, ex-provo uit Dordrecht, die dank zij diezelfde sex zijn bankrekening de laatste maanden in een (voor hem niet) angstaanjagend tempo zag stijgen. Hoe vrij de sex naar zijn mening moet zijn demon streerde Wilhelmus vorige week nog eens uitvoerig op de Tiener- en Twenbeurs in de Kennemer Sport hal, waar hij, nauwelijks gehinderd door de Haarlemse politie, zijn jeugdige bezoekers mannelijke en vrouwelijke geslachtsdelen in alle denkbare (fotografische) maten toonde. Wilhelmus „ster" is snel gerezen. In nauwelijks twee jaar tijd bouwde hij zijn imperium, daarbij geholpen door brave kopers: Nederlandse man nen en vrouwen die nu wel eens wat meer wilden zien dan de blote borsten in De Lach. In die poging werd hij nauwelijks geschaad: deze maand rol de zijn vierentwintigste Chick boor devol met contactadressen van de persen. Oplage op het moment vol gens Wilhelmus: 140.000 exemplaren, waarvan er, alweer naar zijn zeggen, 10.000 per maand retour kömen. Kwa de tongen beweren dat het maande lijkse retour heel wat hoger ligt. Een bericht dat door de Dordtenaar reso luut van de hand wordt gewezen. Hij praat er overheen en zegt: „Er is veel te bereiken via sex. Je moet het nooit los zien van vrije opvattingen in het algemeen. Dat is onverbrekelijk met elkaar verbonden". Geen beste vrienden meer lijkt Joop BIJ DE FOTO'S: Hierboven Chickuitgever Joop Wil helmus in roze met blauwe col trui en slangeleren laarsjes. Op schoot model Anneke. Links Peter Muller in zijn Haarlemse huis met vrouw Lucienne, 19 jaar, en zoontje Daniel, tweeëneenhalf. Daaronder een fragment van hetgeen er op het moment aan lectuur te krijgen valt. Geheel beneden de etalage van een Haarlemse boetiek. met collega-uitgever Peter Muller in vakjargon Peer Mullens van Candy. Muller, 23 jaar, heeft als on dertitel van zijn geschrift „Nationaal HAARLEM. DOOR de Haarlem se politie wordt de handel en wandel van de sex-shops rustig begeleid. Commissaris C. van Marion, eerste man van de Justi tiële dienst, vertelde me dat de winkels regelmatig bezoek krij gen van rechercheurs. HUN OPTREDEN heeft een rustig karakter. Hij zei erover: „Als je er ergens met de botte bijl in hakt, slaat de bijl terug en schend je je aangezicht." Onmiddellijk geeft hij toe dat er op sexgebied „enige mistigheid" bestaat in Ne derland. HET WACHTEN is op het advies van de ingestelde „Pornocom missie" aan de minister van ju stitie. Aan de hand daarvan zul len de normen duidelijker wor den gesteld. COMMISSARIS Van Marion: „Je moet natuurlijk het zakelijke in zicht van het persoonlijke schei den. Ik wil zelf geen viezigheid in m'n huis, geen poep en ook geen sex". sex-vakblad". Ook hij boert uitstekend. Zijn persen produceren per maand ook 140.000 exemplaren, waarvan er maar een paar terug komen. Waar zijn succes aan ten grondslag ligt wil Peter me wel vertellen: „Het is de enorme spirit die uit het blad spreekt." Een toekomstige oplage van meer dan 200.000 exemplaren lijkt hem dan ook alleszins redelijk. Zoals al gezegd, tussen de twee gro ten aan het sex-firmament botert het sinds kort niet zo best. In zijn laatste Chick lanceerde Wilhelmus de aan val. Die aanval werd ingezet na de gezamenlijke actie van de politie in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag kort geleden. In de drie steden werd het blaadje Mini-sex and love van Pruimeboom in beslag genomen. De uitgave was een nieuwkomer in het wereldje van de sex-tijdschriften, waarin op het moment maandelijks zo'n tachtig titels verschijnen. Waar om juist tegen dit nummer werd op getreden vermeldt het verhaal niet. Een feit is echter dat het blad op „onthullende" wijze het vrouwelijke geslachtsdeel beneden de gordel laat zien .Kort na die justitiële actie ver klaarde Muller dat hij zijn Haagse Candy desnoods wil aanpassen aan de eisen van de zedenpolitie in de Resi dentie. Dat ging Wilhelmus net iets te ver en hij verwijt hem nu in zijn blaadje de hielen te likken van „de Haagse zedenpredikers." verandert niet. Die wordt gewoonweg saai, je weet van tevoren wat je ver wachten kunt." Muller denkt dat Wil helmus op de 100.000 zal blijven han gen. „Het blijft een goede boterham voor hem", vindt hij. Muller is er vast van overtuigd op het moment de allergrootste in Neder land te zijn. Wilhelmus hierover: „Wanneer Candy ooit het grootste blad wordt, zou dit een schandaal zijn voor de sexualiteit in Nederland." De wereld van de sex-blaadjes is de laatste maanden in ons land onge kend groot geworden. Waren het voor heen de buitenlandse geschriften die domineerden, tegenwoordig lijkt de heerschappij aan de Nederlandse jon gens. Met het naam geven hebben zij niet de minste moeite. Een paar van de titels: Sex-varia, Zoeff, Pirana, Poessiekat, Marcel, Apollon, Turn - Turn en Klaarkomertje. Ongehinderd geven ze hun „voorlichting", brengen talloze contactadressen aan de man, en werpen hun in de regel niets om het lijf hebbende foto's het gretige we reldje van de liefhebbers binnen. Hoewel een paar van de blaadjes gespecialiseerd zijn op elkaar aardig vindende mannen, ligt het zwaarte punt bij vele op het vrouw-vrouw min nekozen. Een van de uitgevers ge vraagd naar het waarom. „Het les bische staat momenteel enorm in de belangstelling. De bisexualiteit onder vrouwen is bijzonder groot". HOE IS HET in Haarlem met de be langstelling, begint de „handel" lang zaam maar zeker te floreren? Binnen de stadsgrenzen bestaan nu zo'n boetiek of zes. Een ervan is Bou tique Etique in de Schagchelstraat. Achter de toonbank wil André van Heems, 23 jaar, me wel vertellen hoe hij aan die fraaie naam voor zijn win kel is gekomen: „Etiek is afgeleid van zedenleer, van de levensgewoon ten van deze tijd." Hij zegt dat de Haarlemmer steeds beter de weg naar zijn winkel weet te vinden. „De eer ste keer wat schuchter", maar dan is het met de drempelvrees gedaan. Veel mannen noteert André, maar ook jonge stelletjes van wie de belang stelling voornamelijk naar de sex-lin- gerie uitgaat. In zijn collectie ook al lerlei andere zaken, zoals condooms in plezierige kleuren met of zonder handjes en stimulerende druppels. Die laatste zijn bedoeld om de potentie van de geachte cliënt op te wekken. PETER MULLER IS daar nogal be droefd over. In eerste instantie spreekt hij tegen me van 'n duel om de onenig heid te beslechten, maar al snel laat hij dan dat plan varen. Waaraan wijt hij die plotselinge oppositie van zijn grootste partner? „Het gaat niet best met zijn blad. Hij loopt met zo'n 20.000 exemplaren per maand terug. Z'n foto's zijn wel goed, maar z'n formule In de wandel wordt het resultaat van de druppels nogal eens aangevochten. André erover: „Of ik hoor niets, of het tegendeel, als de mensen zich ge nomen zouden voelen, zouden ze niet terugkomen." De politie wandelt ook wel eens binnen in zijn boetiek „Meestal met z'n tweeën en zo te zien met plezier." Nog even terug naar de condoom verkoop waar het juist dezer dagen uitzonderlijk goed mee gaat. André zegt: „Nu met de bouwvakantie in zicht gaat het geweldig, ze kopen niet één pakje, maar nemen er met een tien mee". DE TOEKOMST ziet André niet som ber in: „De sexuele verlangens raken misschien wat meer verwend, maar dan komt er wel weer wat anders". Een andere Haarlemmer die een stem in de sex heeft is C. F. Bentz. Hij is te vinden in „Aphrodite" aan de Jansstraat. In zijn zaak heeft Bentz een forse keus aan sexlingerie. Hoe wel ook bij hem drempelvrees merk baar is, weet hij dat er belangstelling is. Veel mannen komen wat plezierigs voor hun vrouwen halen, maar ook het „zwakke" geslacht weet de weg naar „Aphrodite". „Vooral het kleingoed, zoals de slip jes lopen ontzettend goed". Die slip jes zijn dan ook in de grootste varië teit te verkrijgen, met of zonder hand je erop geborduurd, of zonder kant en zo miniem als u het maar wenst. De prijzen liggen wat hoog, maar dat is te wijten, zo zegt Bentz, aan het hand werk, afkomstig uit België en Frank rijk. De liugerieverkoop kan niet zo maar. Bentz heeft al een bekeuring aan zijn broek gehad, omdat hij geen textieldiploma aan een ijverige poli tieman kon tonen. Hij betaalde hon derd gulden en zijn vrouw is nu druk doende het vereiste certificaat te be halen. Bentz grossiert ook. Een honderdtal winkels in Nederland worden door hem voorzien van lectuur. In zijn zaak ligt het materiaal in stapels voorhanden. Op de schoorsteen een speciale uitga ve: „Het blote bolle borstenblad". Ook de vibrators in de wandel wel kunstpenis genoemd gaan in de sexshops goed de deur uit, evenals andere oosters aandoende apparaten en preparaten. Over dat puriteinse gezicht van de bloemenstad maakt hij zich nauwe lijks zorgen. „Wat is nu een echte Haarlemmer, met al die import is het gewoonweg tutti-frutti". Als weinig anderen heeft Bentz een heuse schrij ver in dienst, die voor hem tintelende boeken schrijft, die al gauw een opla ge van 3000 exemplaren bereiken. Heel erg rijk wordt de auteur met zijn prikkelende geschriften niet, maar waarom zou hij, „hij doet over een manuscript tien dagen". Ook in Kennemerland zal binnen niet al te lange tijd een werkelijk (sex?) sfeertje hangen. Blaadjesma ker Wilhelmus heeft het plan opgevat in badplaats Zandvoort een plezierige lokaliteit te beginnen. Hij is, zo vertel de hij me, druk bezig met de voorbe reidingen. Een dergelijke club, waar echtparen elkaar kunnen ontmoeten heeft de meester al in Breda, 't Etablis sement dat hij eerder in Utrecht opzet te, was geen lang leven beschoren. „Maar ik kom terug", zegt hij be zwerend. In Amsterdam broeit Muller die inmiddels riant in Haarlem woont en zijn Candy met een Haarlemse staf aan het Amsterdamse Singel samen stelt op hetzelfde. Hij heeft in de hoofdstad al een informatiecentrum aan de Prinsengracht en opent nog deze maand een club aan het Thor- beckeplein. Strikt besloten, en, zoals Muller aankondigt, „in exotische, oos terse sfeer kunnen de leden wegzak ken in de kussens van intieme zitjes". Geënt op het Playboy-idee zal Muller in zijn club echte „bunnies" laten rondlopen, die hun bloot boven de gordel gul aan de welwillende be zoekers zullen tonen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13