OPEN CONCERTGEBOUW VAN TERRASVORMIGE STRUKTUUR Nieuw plan muziekcentrum op Utrechtse V Met omgeving geïntegreerd Portret Paus Julius II bleek echte Raphaël Boekenmarkt in oktober in RAI-gebouw Nederland herstelde zich te weinig voor zege op Spanje Pim de la Parra Luis Mariano overleden TWiSSn,,»» d„t|IN BRITSE national gallery Mr. Vrolijk steunt Artibus-studenten SONGFESTIVAL TE KNOKKE J. B. Broeksz erevoorzitter van de EBU Piratenfilm van Cecil de Mille Documentair „All Jazz" programma Radio donderdag TV vanavond TV woensdag TV donderdag WOENSDAG 15 JULI 1970 15 UTRECHT (ANP) De architecten ir. A. Bodon en ir. K. Spruit zijn tot de conclusie gekomen, dat het mogelijk is, op het Vredenburg in Utrecht „een geïntegreerd muziekcentrum" op te richten binnen de onder meer door bestemmingsplan Hoog Catharijne gestelde grenzen. Het gemeentebestuur van Utrecht had de twee architecten op 29 mei om een advies gevraagd nadat ir. Hertzberger, wiens ontwerp voor het muziekcentrum buiten de gestelde grenzen viel, had geweigerd zijn ontwerp aan te passen. Wandelterrassen Schipbreuk „Batavia" wordt verfilmd Bewogen historie Voorbeeld pauselijke portretten Raad moet kiezen Boycot van schrijvers Puik VARA wil regisseur Ben de Jong ontslaan De heren Bodon en Spruit menen, dat het gevraagde programma geheel kan worden gerealiseerd met behoud van de tussen Vredenburg en Mariaplaats gepro jecteerde verbindingsweg, terwijl boven dien aanvullend in een beatkelder is voor zien. Onder de grote zaal van het muziek centrum (1500 zitplaatsen) is een kleine zaal geprojecteerd. Dat is mogelijk dank zij de in verticale zin terrasvormig oplo pende structuur van het muziekcentrum. Door deze opzet vervaagt de grens tus sen binnen en buiten: het plein en de op verschillende hoogten gelegen voetgan gerswegen sluiten op de diverse niveaus aan op het muziekcentrum. Het voorplein dringt als het ware in het gebouw door: de kleine zaal een kuil staat in open verbinding met zijn omgeving en kan daarvan desgewenst door schuifpanelen worden afgescheiden. De architecten achten deze zaal bij uitstek geschikt voor pluriform gebruik. De aankleding van de zaal wordt zeer „informeel". De bezoe kers zitten op losse kussens op de beton- i nen treden van het amfitheater of op een- jVTj \yp tl llTI V3.I1 voudige banken rond het podium. I De grote zaal is als uitgesproken con certzaal bedoeld en zal aan hoge akoesti sche eisen moeten voldoen. Als hoofd vorm voor deze zaal is het vierkant geko zen met een kleine vlakke parterre en een aan vier zijden oplopend amfitheater. I via hellingen en liften ook bereikbaar voor mindervalide bezoekers in rolstoelen. Tijdens een persconferentie waarop het advies van de heren Bodon en Spruit werd toegelicht, deelde de Utrechtse wet houder Th. Harteveld mee, dat het mu ziekcentrum twaalf a vijftien miljoen gul den gaat kosten. Het gewijzigde plan wordt, samen met het oorspronkelijke, op 20 augustus of op 1 oktober in de ge meenteraad behandeld (er is uitstel van behandeling gevraagd om de nieuw ge kozen gemeenteraadsleden de gelegenheid te geven, zich over de toekomst van het Vredenburg uit te spreken). Volgens het uitvoeringsschema Hoog-Catharijne moe ten de bouwactiviteiten uiterlijk op 1 ja nuari 1971 starten. Ir. Spruit verklaarde, dat het in de toe komst als de ontwikkeling van het ver keer daar aanleiding toe geeft altijd mogelijk zal zijn om de omstreden weg van het Vredenburg naar de Mariaplaats (waartegen ir. Hertzberger onoverkome lijke bezwaren heeft) in enkele dagen in een voetgangersgebied te veranderen. Ir. Spruit, die zowel betrokken is ge weest bij het maken van het oorspronke lijke schemaplan Hertzberger-Spruit_als (Van onze correspondent) HILVERSUM. Pim de la Parra is maandag gestart met de opnamen voor zijn tweede speelfilm. Op het ogenblik filmt hij bij het huis „Zeutjes-An" in Maarn en komt aanstaande vrijdag met zijn ploeg naar het watersportbedrijf De Valk aan het Breukelerveense meertje in Loosdrecht, als de weersomstandighe den het toelaten. De film gaat „Rubia's Jungle" heten. De la Parra schreef met de Engelse auteur Charles Gormley de dialoog. Wim Verstappen produceert deze rolprent. bij het opstellen van het aanvullend ad vies Bodon-Spruit, verklaarde desge vraagd dat het eerste plan „enorm sterk" is, maar misschien iets te groot van schaal in relatie met het aansluitende ge deelte van de oude binnenstad. In het nieu we plan is afgezien van het scheppen van parkeerruimten op de dakterrassen, waardoor het mogelijk werd met minder grote overspanningen te werken en ver fijningen aan te brengen. De Utrechtse gemeenteraad zal te zij ner tijd niet erg veel keus hebben. Als de raad het advies Bodon-Spruit overneemt wordt op basis daarvan een schetsplan gemaakt, als hij het oorspronkelijke plan Hertzberger-Sfpruit kiest dat niet in het bestemmingsplan past, komt er op het Vredenburg althans in de naaste toe komst helemaal geen muziekcentrum. PARIJS (AFP). De Frans-Spaanse zanger Luis Mariano, een der koningen van de Franse operette genoemd, is in de nacht van dinsdag op woensdag in een ziekenhuis te Parijs overleden aan een hersenembolie. Hij zou volgende maand 50 jaar zijn geworden. Luis Mariano o.a. bekend door „La belle de Cadix", „Andalousie", „Le chan teur de Mexico" en „La Caravelle d'or", was geboren in Irun (Spaans Basken land), maar week in 1936 tijdens de bur geroorlog met zijn ouders uit naar Frank rijk. Na een conservatoriumopleiding maakte hij na afloop van de tweede we reldoorlog als tenor bliksemsnel carrière. Hij speelde ook in talrijke films en oogst te tot ver buiten de grenzen succes, voor al in Latijns Amerika. GERALDTON (West-Australië). Er bestaan plannen om de schipbreuk van de „Batavia" die in 1629 op de kust van West-Australië verging, te verfilmen. Het is de bedoeling, dat in Singapore voor de film een „copie" van de Bata via wordt gebouwd. Het gemeentebestuur van de kustplaats Geraldton staat enthousiast achter het plan van de cineast Henri Bource uit Melbourne. LONDEN, (AP). Dank zij röntgen foto's is het 150 jaar oude mysterie van een schilderij van Raphael opgelost. Zo heeft de National Art Gallery gisteren meegedeeld. Het gaat om het portret van de ge baarde paus Julius II dat in 1511 of 1512 werd geschilderd. Een eeuw lang is het beschouwd als een reproduktie van eep schilderij in het Uffizi Museum in Flo rence. Het röntgenonderzoek heeft nu aangetoond dat het werk hier het oor spronkelijke werk van Raphael van Ur- bina is. Het portret is in 1512 geschilderd, toen Raphael 28 of 29 jaar oud was. Het wordt met ingang van woensdag tentoon gesteld. De afmetingen van het schilderij zijn 106 bij 81 cm. Vorig jaar werd een volledig stel rönt genfoto's gemaakt waaruit bleek dat on der de oppervlakte een tiara en sleutels overgeschilderd waren. Ook andere aan gebrachte wijzigingen maakten duidelijk dat het het werk was van een zoekende artiest en niet van iemand die een copie had geschilderd, voor het eerst in ruim een eeuw werd het schilderij schoonge maakt zodat de heldere kleuren van de Italiaanse meester naar boven kwamen, die jarenlang waren schuil gegaan onder stof en vernis. Het portret van Julius II werd het eerst vermeld in 1513 toen een Venetiaan- se kroniekschrijver vermeldde dat de paus dit aangeboden had aan de kerk van San Maria del Populo in Rome. Ju lius, die in dat jaar stief, was de eerste paus in een eeuw tijd die een baard droeg. Paus Julius, eens bevelhebber van het pauselijke leger, zou het pausschap in hoofdzaak door omkoping hebben ver worven. Hij was beschermheer van Ra phael, Leonardo da Vinci en Michelange lo, de drie grote genieën van de Italiaan se renaissance. Het schilderij werd in 1608 met 70 andere door de Italiaanse kardi naal Sfondrati verkocht in ruil voor het winstgevende diocees Cremona. In de 17e eeuw maakte het origineel deel uit van de verzameling van de familie Borghese. In 1824 werd het eigendom van de Britse National Gallery. Sindsdien heeft het op een onopvallende plaats gehangen. Waarschijnlijk is het portret uit vrees voor een Napoleontische invasie buiten Italië gebracht. Hoe het in het bezit van de National Gallery is gekomen is niet bekend. Het schilderij, dat eeuwenlang het voor beeld is geweest voor het schilderen van pauselijke portretten, is zo gedetailleerd dat zelfs het vuil onder nagels van Ju lius II te zien is. Zowel Britse als taliaanse deskundi gen zijn het er nu over eens dat het exem plaar in Uffizi een copie is, geschilderd door leerlingen van Raphael kort nadat het origineel was voltooid. Dr. Anna-Maria Fossi-Todorow van, het Uffizi verklaarde dinsdagavond dat reeds bekend was dat het schilderij in het Ita liaanse museum een weliswaar door Raphael vervaardigde copie was. Tot Deze vorm heeft het voordeel dat men niet aan een vast podium gebonden is. De omloop rond de zaal is op parterre-ni veau tevens een openbare winkelstraat en sluit, net als de hooggelegen omloop aan de bovenzijde van het amfitheater, aan op de voetgangersstraten over het Vre denburg. De daken die aan de foyers gren zen zijn als caféterrassen gedacht, ter wijl ook de overige daken volgens de ar chitecten de sfeer van wandel- en ver- de beoogde integratie van het muziekcen I trum met de omringende bebouwing van Hoog Catharijne is te verwezenlij ken, terwijl ook een bevredigende relatie met de aangrenzende binnenstad zowel wat schaal als structuur betreft bereik baar is. Bezoekers die hun auto in de parkeer garage onder het Vredenburg stallen kun nen de verhoogde winkelstraten en plei nen met liften bereiken. Alle niveaus zijn (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De jaarlijkse boe kenmarkt in de RAI in Amsterdam wordt dit jaar gehouden van vrijdag 23 oktober tot en met 1 november. Anders dan in voorgaande jaren zullen op de markt dit jaar geen schrijvers aanwezig zijn om de markt op te luisteren. Enige maanden geleden hebben zij be sloten de boekenmarkt te boycotten om dat het overleg tussen schrijvers en uit gevers over honoraria en royalty's kort na het schrijversfeest werd afgebroken: de uitgevers waren niet bereid de schrij vers en de vertalers meer te betalen. „Er is een boek voor iedereen" is het motto van de boekenmarkt dit jaar. On- geveer 85 uitgevers zullen vertegenwoor digd zijn met een aanbod van duizenden titels. Bij de ingang van de zuidhal, waar de tentoonstelling wordt gehouden, zal een crèche worden ingericht. De cabaretier Fons Jansen zal dagelijks in een speciaal ingericht theater twee keer een boekenmarktprogramma bren gen. In dit theater zullen, althans dat is de bedoeling, ook andere voorstellingen worden gebracht. De Nederlandse Boekverkopersbond zal een modelboekhandel tonen. Buitenlandse boeken worden samengebracht in éen stand van importeurs. DEN HAAG. Mr. M. Vrolijk, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, heeft de staatssecretaris van On derwijs en Wetenschappen schriftelijk ge vraagd de verwijdering van een aantal studenten van de akademie Artibus in Utrecht ongedaan te maken. Mr. Vrolijk vraagt de bewindsman of hij de geste van het bestuur dezer akade mie om deze studenten te verwijderen juist voordat de, mede op zijn aandrin gen, ingestelde commissie van goede dien sten zou vergaderen, in overeenstemming met de opzet van deze commissie acht. WIAAWtWIfWWWWWWWWWWWWIAAA (Van onze correspondent) KNOKKE. De Nederlandse ploeg heeft zich aardig hersteld in de tweede ronde van de serie vocale duels in Knokke. Dat José den Burger, Jacco van Renesse, Bonnie St. Clair, Marius Monkau en Helen Sheperd zouden ver liezen van de hoog geklasseerde Span aarden was ieders gedachte, maar het verschil in punten, 324 tegen 289, was velen te gortig Het is inderdaad zo, dat de jury zichzelf weinig speel ruimte in de waardering toestaat. Het gevolg is, dat veel artiesten met toch wel uiteenlopende kwaliteiten schouder aan schouder op het platform komen te staan. Het is bovendien waar, dat de jury blijk geeft niet van eenmaal ingenomen standpunten te willen af wijken. Eens goed, altijd goed. Een voorbeeld: Marius Monkau. Hij legde met „Kinderen van de grote stad" en de fris ingepakte bewerking van „Twee ogen zo blauw" bepaald eer in, maar kon de heren achter de tafel maar matig bekoren, gezien de 51 punten die hij kreeg. Helen Sheperd, toch wel een vera deming als soliste haalde 60 puriten binnen voor de ploeg van Rob Touber. Ze bleef daarmee nog ruim onder de respectieve 68 en 66 van de Spaanse artiesten Dova en Julio Iglesias. José den Burger begon goed met „Tem me dan." Met „Easy come, easy go" reikte ze minder hoog in de hemel, maar hoog genoeg om 51 pun ten te vergaren. Bonnie had de moeilijkheden met haar stem nog niet overwonnen, toch leverde zij met „Manna" een fikse bij drage af in de 289 punten. De enige, die beneden de maat bleeL was Jacco van Renesse. Hij maakte een oude fout, wilde in alle ijver teveel in het lied leggen, teveel „stormen." Hoewel niet het hoogst gewaardeerd, was Julio Iglesias het puik van Span- jes zoete kelen. Hij heeft een weinig GENÈVE, (Reuter). Het congres van de Europese Omroep Unie in Ge- nève heeft dinsdag eenstemmig beslo ten het Eerste Kamer-lid J. B. Broeksz tot erevoorzitter te benoemen wanneer zijn voorzitterschap aan het einde van het jaar afloopt. VARA-voorzitter Broeksz, die zes jaar president van de EBU is geweest zal worden opgevolgd door de directeur-generaal van de Zwitserse omroep, Marcel Bezencon. De EBU heeft tevens besloten in sep tember een coördinatiebureau in New York te openen. Het zal de aangeslo ten Europese televisie-omroepen in lichtingen verstrekken over het nieuws uit de Verenigde Staten en Canada, en uit het beschikbare nieuws een keu ze doen van berichten die per satelliet naar Europa worden doorgegeven. volumineuze stem, die echter buig zaam is als jong riet. Zijn eigen tek sten en eigen muziek zijn poëtisch en brachten de zaal in een roes van mild sentiment. Dova kaapte de eerste 9 tijdens dit festival. Niet zo begrijpelijk, want zij maakte een minder sterke indruk dan de vorige keer. Toen kreeg ze 4 pun ten minder. Jaime Morey kwam zowaar met „Granada," waardoor de Knokse le gende, dat tenminste één artist elk jaar Spanjes meest fameuze brok zangex- oort uitdraagt, werd bewaarheid. Christina en Dyango gaven niets meer dan middelmaat, maar konden genoeg ervaring uitpakken op het to neel om de stand voor Spanje na twee ronden uiterst aangenaam te maken. Het had voor de hand glegen dat Cecil B. de Mille zelf de tweede ver sie van zijn in 1938 gemaakte piraten- film „The buccaneer" zou hebben ge regisseerd toen daar in '58 plannen bij Paramount voor bestonden. De 77-jari- ge meester stelde zich bij deze „re make" echter tevreden met het voe ren van de supervisie, een niet over bodig toezicht, want de nieuwe „Buc caneer" betekende het regiedebuut van de acteur Anthony Quinn. Dat moet voor de beginneling die overi gens daarna geen ambities meer ge had heeft een carrière als regisseur voort te zetten, geen geringe opdracht zijn geweest. Want „De Boekanier" is een spektakelstuk, geheel in de trant van De Mille met zijn voorkeur voor bijbelse en historische kijkspelen. De film handelt over de kaperkapi tein Jean Lafitte (Yul Brynner) die omstreeks 1800 het Caraïbische ge bied onveilig maakt, maar de Ameri kanen steunt in hun srijd tegen Enge land en aan hun kant strijdt en zelfs de leiding in handen heeft tijdens de beslissende slag voor de kust van New Orleans in 1815. Aan die spectaculai re slag gaan nog de nodige liefdes verwikkelingen vooraf, want Lafitte is, behalve krijgsman ook vrouwenja ger en hij heeft in de film romantische scènes met Inger Stevens en Claire Bloom. In de mannelijke sector doen acteurs mee als Charlton Heston en Charles Boyer. Cecil B. de Mille maakte nog wel de feestelijke voorpremière van de film in New Orleans in het begin van '59 mee maar kort daarop stierf hij, na eerst ook nog zijn autobiografie beëindigd te hebben. Meer in het harnas sterven dan deze filmpionier deed, is wel niet mogelijk. Charles Boost nu toe had men echter aangenomen dat zowel in Florence als Londen copieën hin- gen. gen, en dat het origineel verloren was gegaan. Ook volgens de directeur van het Pitti Museum in Florence, dr. Marco Chiarini, is het schilderij van de National Gallery het originele portret van Paus Julius II. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De VARA heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau in Hil versum verzocht regisseur Ben de Jong te mogen ontslaan. Tussen Ben de Jong, die in de tien jaar, dat hij in dienst van de VARA is, grote shows met Rudy Carrell, Mies Bouwman en Tom Manders heeft gemaakt, en zijn werkgevers is verschil van inzicht ont staan over zaken, die zich in de strikt persoonlijke sfeer afspelen. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte gramm.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lich te gramm.muz. (8.30- De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Slavi sche jeugdkoren. 9.35 Waterstanden. 9.40 Vakantieprogr. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12. 11.55 Beursbe richten. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 Moderne mu ziek. 14.30 't Is historisch. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen. 17.00 Sans Rancune. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55 Mededel. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.30 Licht instrumentaal ensemble en lich te orgelmuziek. 19.00 Stereo: Mod. mz. 19.20 Nabeschouwing Tour de France. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dicht bij. 19.40 Mens en Bijbel. 20.05 Stereo: Mod. Japanse muz. 21.20 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40: Radiojourn. 22.55 Een avonje uit. 23.20 Stero: Pianorecital. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging. 8.00: Nws. 8.11 Voor de kleuters. 8.30 Nws, 8.32 Toeringclub. 8.45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gymn. 10.00 Pedagogische lezing. 11.55 Mededelingen. 12.00 Los- Vast. 12.26 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 14.00 Stereo. Muz. 14.30 Stereo: Viool en piano. 15.00 Gereform. middag- dienst. 15.30 Skivatoon. 16.00 Nws. 16.15 Meer over minder. 17.45 Stereo Lichte orkestmuz. 18.00 Koorzang. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Stereo: Lichte gramm.muz. 19.15 Leger des heilskwartier. 19.30 Radiospel. 20.50 Seriehoorspel. 21.20 Stereo: Lichte gr. muz. 21.30 Stereo: Amus.muz. 21.50 Klass. muz .22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parlementair dag overzicht. 22.50 Vakantietoeslag. 23.15 Jazztime. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Muz. 9.30 Zzzzoefü 10.00 Nws. 10.03 Muz. 11.00, 12.00 Nws. 12.03 Pop-slick. 13.00 Nws. 13.03 Pop muziek en 14.00, 15.00, 16.00 Nws. 17.00 Nws. 17.02 Verz.pl.progr. Nederland L De NOS brengt in de avond tal van bekende programma's. Om te beginnen de Tour de France reportage, daarna Pipo en het nieuws en vervolgens Puffenstuff. Na het tweede journaal de wekelijkse hoofd film, getiteld de Boekanier. Het is een produktie van Herbert Wilcox, Cecil B. de Mille en regisseur Anthony Quinn. Een kort Socuterafilmpje over het verschijnsel collecte en een afleve ring van Studio Sport sluiten het NOS-programma af. Nederland 2. Na Pipo en het jour naal zet de AVRO het tweede net- programma voort. Om te beginnen de bekende rubriek Info met Jaap van Meekren en Ilse Wessel als presenta- tiepaar. Om half acht een programma voor vakantiegangers die ooit eens Spanje bezochten of van plan zijn dat te doen. De AVRO kocht namelijk enkele programma's, die Heinz Leisen- dahl in Spanje maakte in allerlei flamencogelegenheden. Zigeunerdan- den noemde hij zijn show, waarin be roemde Spaanse sterren zingen en dansen. Aansluitend aan het journaal een documentaire van Romano Stinga en Will Simon, getiteld de gediplomeerde roeping. Aan de orde is het verpleeg- stersberoep. Er is een groot tekort aan verplegend personeel. Wat kan daar aan worden veranderd? Moet er beter worden betaald? Moeten er meer ver plegers komen? Het zijn zomaar enke le van de vele vragen, die in deze documentaire een antwoord zullen krijgen. Van kwart voor negen tot het slaan van de middernachtelijke klok be steedt de AVRO hierna alle zendtijd aan de jazz onder de veelzeggende ti tel Jazz is niet dood. Het is niet alle maal muziek wat de klok slaat, maar er zal ook veel informatie worden ge geven. Ook staan interviews en discus sie op het programma. Theo Ordeman, die het programma samenstelde, deed een greep in het AVRO-archief en kwam daaruit te voorschijn met een royale voorraad historische opnamen. Men zal onder meer kunnen zien en horen de Art Blakeley Jazz Messen gers, Thed Jones, Mell Lewis, het El- vin Jones trio, Dizzy Gillespie met zijn grote orkest, Muddy Waters, Dave Brubeck, Kenny Clark, Francy Boland, Red Norvo, Les McCann en Gerry Mulligan. Aan de gesprekken nemen vele Nederlandse jazzgrootheden deel. Slaagt deze directe uitzending dan denkt de AVRO eraan om regelmatig zo'n all-jazz-avond op het scherm te brengen. Nederland I 17.00 AVRO: Voor de kinderen. 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Puffenstuf (serie). 19.30 IKOR/CVK/RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NOS: De Boekaniers (speelfilm). 22.15 Uitz. Stichting Socutera. 22.30 Studio-Sport. 22.55 Journaal. Nederland n 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Infor. 19.30 Feria de Espana. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: De gediplomeerde roeping (documentaire). 20.45 Jazz is niet dood. 22.10 NOS: Journaal. 22.15 AVRO: Jazz is niet dood. Nederland I 15.30 NOS: Vakantieprogramma. 18.25 Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: VPRO-Piknik. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 22.30 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van Gewest tot Gewest. 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: De dief van Washington (film). 21.10 Rendez-vous met Sandor Vidak. 21.30 Xlle Europese Beker voor Zangvoordracht in Knokke 22.45 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15