Wereldkartoenale Heyst m f likdoorns! Vaticaan past nieuwe censuur op films toe Engeland zong zich via Frankrijk naar finale TERPSTRA BLIJFT SCHADUWEN Zweedse thriller van goed gehalte Humor helpt welmaar er valt niet altijd om te lachen IN PLAATS VAN OUDE INDEX Programma Haags Jeugdtheater in komend seizoen SONGFESTIVAL KNOKKE VARA hekelt fout proefschrift over omroepwet Michael Chapman in Picknik Wij ontvingen I TV vanavond Thriller Schaduw Radio vrijdag TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 16 JULI 1970 (Van onze correspondent) HEYST AAN ZEE „Humor daar kan ik niet altijd meer om lachen. Maar het helpt wél. Lachen kan een gevolg zijn van humor". Zo denkt Huib Grobert erover en hij weet er wel iets van, want hij begon in 1962 met de organisatie van een cartoon festival op nationale basis in de Belgische badplaats Heyst. Het festi val is inmiddels uitgegroeid tot een „Wereldkartoenale" en heeft daar ook duidelijk de allure van. Een kleurig en zeer gemêleerd gezelschap neemt eraan deel en versiert uiterst veel talig de officiële opening. Politieke figuren ill#!! of eelt? voor slechts f2851 I weer lopen zonder pijn! Gedenkboek Japanse concentratiekampen T elevizier-af faire mu.ïKt ft H* U -Lil it K.V»*/ stIX' iuinnfw>nfwwinnnnnnnnnnnnnf>rnfvv *i*MU>i><tlt<><Mt<t|i<llt<*| De relevante praat die daar verkocht werd, kwam maar van een kant en wel die van Grobert. Vandaar dat ik hem nog even aan het woord laat, want hij toont enig inzicht vertellende, dat humor is het relativeren van situaties en personen in situaties ten opzichte van elkaar. „Ein stein een kaartje kopend aan het sta tion van Berlijn naar Basel vroeg aan een man met een versierde pet: Kunt u mij ook zeggen hoe laat Frankfurt langs deze trein komt? Daar", aldus Grobert, „is de humor teruggebracht tot het sobe re en volstrekt relativerende, dat ken merkend is". Moet gezegd worden, dat hij bij Einstein aan het goede adres is er is immers weinig wat niet gerelativeerd is door deze natuurkundige. Om dit verhaal met nog meer weten schap te staven en om het gelijk van Grobert te illustreren. Lachen heeft niets met humor te maken. Lachen moet asso ciatief onmiddellijk verbonden worden aan iets komisch. Humor staat daar los van. Men kan daar de heren Bergson en Freud eens op naslaan, maar dat voert hier, lijkt mij, iets te ver. Immers Bergson heeft het over de lach in het alge meen, waarbij de humor slechts zijde lings ter sprake komt en bij Freud komt het te pas in zijn verhandelingen over de Joodse Witz, waar de hele zaak hoe kan het ook anders op dromen en dus wensen herleid wordt. In de humor want daar moet het hier over gaan neemt de cartoon een niet onbelangrijke plaats in. Onder andere door de gemak kelijke verspreidbaarheid en door de mogelijke dat is een kwaliteitsaspect indringendheid. Daar waar de foto niet verder gaat dan een stuk registratie kan de tekenaar naar eigen inzichten situaties vervormen en overtrekken, hetgeen tot gevolg heeft dat die situatie voor de kijker gerelati veerd wordt tot soms merkwaardige pro porties. Neem bijvoorbeeld de tekening van Serge Hublin. Men zal er toch niet om kunnen lachen. Hooguit levert het een wat ranzig navrant gevoel op. Maar wel is het zo, dat hij met grote herkenbaar heid want dat is heel belangrijk in het cartoon zaken rond het oorlogsgeweld even duidelijk stelt, als een vorm van vol strekt nutteloze onderlinge uitroeiing van de homo quasi sapiens (met dank als ik me niet vergis aan John o'Mill). Dan is er natuurlijk ook nog de para dox. Rondlopend in wat heet „De Schuur" in Heyst kan men zien dat heel wat tekenaars de paradox, vooral in de toepassing van de totale omkering, het geen de krachtigste uitdrukking oplevert, hanteren. Voorbeeld: de boksers, die werkeloos in de ring staan toe te zien hoe het publiek op elkaar inslaat, vanwege een meningsverscvhil dat toch kennelijk uit hun gehandschoende communicatie voortkomt. Dat was een cartoon uit de categorie c., de sportspotprent. In die sector kan men zich ook duidelijk richten op de verdwazing en de „heldenbuilding". Ed dy Merckx het is geloof ik weer een begrip aan het worden blijkt voor de Belgen een goed. slachtoffer. Men vindt twee tekeningen aan hem gewijd. Een versierde plee met trappers aan hem ge wijd en één Eddy Merckx in triplo op een tandem. //.- a t Kartoen van Halbritter (West-Duitsland) Het slaat ook op de vele politieke figu ren die het slachtoffer worden van de scherpe pen. Hierbij moet men zich wel realiseren dat het onderwerp van de te kening slechts een schijnbaar slachtoffer is. De politieke figuur heeft altijd meer macht en is dus minder weerloos dan de tekenaar. Men zij zich daarvan bewust. De man wiens mond door zijn vrienden voorzien van een tot lachen dwingend gebit in de cheesehouding gevoegd wordt heeft alle kans op een goede positie waarin hij het vele tekenaars zeer lastig kan maken. Moet erbij gezegd worden, dat hij ook een goed onderwerp kan wor den als hij maar een hoeveelheid soe- ADVERTENTIE I (Van onze correspondent) DEN HAAG. Eind september ver schijnt het boek „De lach uit leed gebo ren": herinneringen uit Japanse concern tratiekampen voor vrouwen en kinderen, opgespoord en gebundeld door de schrijf ster Jo Manders, die zelf in een aantal kampen van 1942 tot 1945 was geïnter neerd. Dit gedenkboek, rijk geïllustreerd met afbeeldingen van authentieke tekeningen, geschriften en voorwerpen uit de kamp- jaren, is een eenmalige uitgave en uitslui tend te bestellen bij de Stichting Neder landse slachtoffers Japanse vrouwenkam pen, Javastraat 14 in Den Haag. plesse wil inbouwen in zijn al of niet wet telijk censuurbeleid. Kortom een man die we op een andere tekening nog wel eens terugzien. Het is zeker dat volkswijsheden nogal eens waar zijn. Zeker wanneer het gaat over de zogenaamde hoge bo men die veel wind vangen. Hoog zijn ze meestal niet echt, maar wind vangen doen ze altijd. Als ze de gevangen wind uitzaaien die neiging hebben ze nogal eens dan oogsten ze lekker storm Heerlijk katastrofaal. Er zijn ongetwij feld politici, die weggetekend zijn. Ze werden zo goed geproportioneerd, dat men ze niet meer terugvond, zelfs niet op een wit stuk papier. In de werkelijk heid bleven ze natuurlijk bestaan. Ik had het toch al over de machteloosheid van de tekenaar. (Van onze correspondent) ROME. De Vaticaanse moraalrech- ters vinden de nieuwste film van Federico Fellini, „Satyricon", die zojuist in ons land in première is gegaan, „buitenge woon kwetsend voor de doctrines van de katholieke moraal". De film van Fellini komt voor op een lange lijst van films, die onder dezelfde categorie vallen. Ze werd maandag in de „Osservatore Roma no", de staatscourant van Vaticaanstad, gepubliceerd. Sinds 1 januari van het vorig jaar is voor het Vaticaan een nieuwe indeling in vier groepen van films van kracht. In de vierde groep behoren de films thuis, die het Vaticaan met verontwaar diging van de hand wijst. Behalve „Saty ricon" prijken onder de vierde rubriek onder meer ook nog Candy", „Easy Rider", „Les femmes", „John and Mary", M.A.S.H." en „Zabriskie Point". De eerste categorie omvat films, die volgens de moraalregelaars „positief" moeten worden genoemd. Het Vaticaan heeft er maar zeven kunnen ontdekken en er is er niet één bij die de moeite van het vermelden waard is. Tot de tweede categorie behoren vol gens het Vaticaan dié films, waarbij de kijker in staat moet zijn „te begrijpen en te interpreteren". Bovendien moet de arme kijker nog „moreel en cultureel voorbereid" zijn. Voorbeelden uit deze Vaticaanse keuze zijn onder meer „Cac- tusflower" en „Hello Dolly" en de laat ste film van Sofia Loren en Mastroianni: I Girasoli". Voor films uit de derde rubriek moet de kijker nog meer begrip en verant woordelijkheid opbrengen, aldus het Va ticaan. Hieronder vallen „Medea", de nieuwste film van Pasolini met Maria Callas en de laatste Hitchcock: „Topaz" Ook is in de derde rubriek een buiten gewoon goede en informatieve film over het Sardijnse bandietendom opgenomen, die „Barbagia" heet naar het gebied waar de bandieten wonen. Het Vaticaan gaat er van uit zoals het altijd laat blijken dat het op Sardinië allemaal pais en vree" is. Tot de meest verdoemde films uit de categorie van „Satyricon" behoort ook het Italiaanse kassucces „Ik zie naakt" Dat alleen al de titel het Vaticaan enorm tegen de borst stuit, is niet verwonderlijk. DEN HAAG. De toneelgroep Haags Jeugdtheater zal in het komende seizoen enkele toneelstukken van Peter van der Linden in première brengen en een serie stukken spelen die op het repertoire voor kwamen van de Toneelgroep „Arena". Op 12 september zal het Haags Jeugd theater in „Diligentia" in Den Haag het seizoen openen met een voorstelling van „Twee emmertjes water halen" van Aad Greidanus. Van Peter van der Linden zullen dit najaar „De gestolen goud schat" en „Pinokkio" voor het eerst wor den opgevoerd tijdens voorstellingen van het Haags Jeugdtheater. De toneelgroep, die zich onder zakelijke en artistieke lei ding van Jacques Delmonte vooral op de schooljeugd richt, zal het komende sei zoen ook een aantal voorstellingen buiten Den Haag gaan geven. Bij het Haags Jeugdtheater zal een les- groep worden gevormd voor jongelui tot 25 jaar die bijzondere belangstelling voor het jeugdtoneel hebben. VWWWW\AAfUWWSAAAAA/IA/VAA/WV (Van onze correspondent) KNOKKE. Het kwintet, dat Frankrijks zangfaam in Knokke over eind moest houden heeft gisteravond pittig uitgehaald. Nadat drie vertegen woordigers van deze ploeg hun micro foon weer aan de floormanager had den gegeven, stond Frankrijk voor op Engeland. De Britten waren duidelijk in de tweede versnelling naar de fi nale gereden Na ie eerste drie Fran sen bleek het talent echter opgesou peerd, waardoor de einduitslag toch nog negentien punten onder die van de Engelsen kwam te liggen (329 te gen 310). Het was vooral Noëlle Cordier, die het herstel van de Fransen belichaam de. In de eerste ronde kreeg ze 55 punten van de matig geïmponeerde jury mee naar haar hotelkamer. Gis teravond werd haar totaal echter zo (Van onze correspondent) HILVERSUM. Het proefschrift over de Televizier-affaire, waarop mr. dr. L. van Vollenhoven, directeur van de Roto-gravure-maatschappij, op 3 juni promoveerde, is onderwerp van kritiek in twee artikelen in de VARA- gids. Deze artikelen moeten overigens nog in de gidsen van 18 en 25 juli wor den geplaatst. De schrijver, VARA-gids-hoofdre- dacteur G. P. Bakker, betitelt promotie en proefschift zowel als „een bescha mende vertoning" als een „zeldzame gebeurtenis". Dit laatste slaat dan op het feit dat, aldus de heer Bakker, men doctor in de rechtsgeleerdheid kan worden door een spiegelgevecht tegen een wetstekst die niet bestaat. Het proefschift van mr. Van Vollen hoven keert zich namelijk tegen het auteursrecht van de omroep op de pro- grammapublikaties en met name tegen artikel 22 van de omroepwet. Volgens de VARA-gids richt de heer Van Vol lenhoven echter zijn bestrijding van dit artikel op een volslagen achterhaalde en dus niet in de wet voorkomende tekst. De tekst, waartegen mr. Van Vol lenhoven van leer trekt, is de allereer ste tekst, die in het ontwerp van de omroepwet (29 april 1966) heeft ge staan, maar die door nota's van wijzi ging en amendementen in de Tweede Kamer anders is komen te luiden. De VARA-gids laat ook van de ar gumenten, die de promovendus ge bruikt om aan te tonen dat het Neder landse omroepbestel niet deugt, weinig heel. De heer Bakker van de VARA schrijft over „een opgewarmde maal tijd" en „oude argumenten in 'n nieuw proefschrift". Volgens de VARA-gids is het juist dat in Nederland de program ma-gegeven? worden beschermd. De situatie in ons land is trouwens als men die met bijvoorbeeld Engeland zeer opgeschroefd (met 66 punten), dat de blonde zangenes uit Parijs, 27 jaar oud, morgenavond een plaats zal krij gen in de Europese ploeg. Met de Spaanse Dova, haar ploeggenoot Julio Iglesias, de Britse zangeressen Andee Silver en Samantha Jones zal zij over eind moeten blijven in het Amerikaan se geweld. Helen Sheperd kon na het optreden van Noëlle haar aspiraties op een plaatsje in die sterrengalerij wel in de asbak gooien. Andee Silver zong „Yesterday" en zag daarbij af van enige instrumentale hulp. Een „stuntje", dat de zaal en de jury kennelijk hogelijk apprecieerden. Met Dova heeft zij de grootste lof van de jury in dit toernooi tot nu toe gekregen: 68 punten. Ook Samantha Jones haalde ondanks moeilijkheden met haar stem de buit binnen, die haar krachtens de verhou dingen toekwam. Haar 63 punten en de zeer redelijke noteringen van Bob by Hanna en Tony Christie verzeker den een plaats tegenover Spanje van avond in de „kleine finale". Nu beide etappes in de tour de chant zijn verreden, is de volgorde van aankomst vast komen te üggen: 1. Engeland, 654 punten- 2. Spanje, 648 punten; 3. België, 584 punten; 4. Frankrijk, 583 punten; 5. Nederland. 555 punten; 6. West-Duitsland, 502 punten. Het is moeilijk om voorspellingen te doen rondom die finale tussen Span je en Engeland. De puntenaantallen ontlopen elkaar weinig. De ploeg van Spanje drijft op twee uitschieters, Dova en Julio Iglesias, terwijl de En gelsen gelijkmatiger verdeeld talent hebben, dat echter één zwakke plek heeft in de jonge Jeff Collins, die met zijn oude rockers enkele ;aren te laat het Kanaal is overgestoken. Aangezien Spanje vorig jaar onver wacht van Engeland won en deze jury beslissing veel critiek ontlokte, zou men kunnen denken dat Engeland nu gaat winnen. Maar dat is dan een ge dachte van mij. Nederland 1. De Tour is er tegen half zeven, als alles tenminste goed blijft gaan met de technici van de ORTF en het Journaal, alsmede Pipo. De VPRO besteedt haar hele avond weer aan een piknik. Daarin zitten al lerlei nieuwselementen en voorts vas te onderdelen als Betty Boop en the Indians are coming. In het eerste deel, dus voor het nieuws van acht uur, kan men onder meer een optreden verwachten van de Engelse zanger gitarist Michael Chapman; in het twee de deel treedt de vermaarde Engelse popgroep the Traffics op en wel voor het eerst in de nieuwe samenstelling o.l.v. Steve Winwood. Nederland 2. Van de NOS Pipo, het journaal, de rubriek van Gewest tot (Gewest, de ANW-tips en de verkeers informatie en voor de tweede maal vergelijkt aan de soepele kant. juuuuu.nnnfMinnnri w Bij de uitgeverij Callenbach in Nij- kerk verscheen onlangs een nieuwe detective van de Zweedse schrijfster Maria Lang, getiteld „De reconstruc tie". In een door het Zweedse land rijdende trein wordt een wurgmoord gepleegd op de rijke industrieel Martin Olsen. Omdat veel passagiers onderweg zijn uitgestapt en inspecteur Christer Wijk omtrent dader, motief en toe dracht volledig in het duister tast, ar rangeert hij een reconstructie van de reis. Daarbij wordt hem veel duidelijk maar pas na een wilde autorit kan de schuldige worden gearresteerd. De uitgever noemt op de flap Maria Lang „de Zweedse Agatha Christie", naar onze mening een even preten tieuze als clichématige vergelijking. Maria Lang is, zoals uit „De Recon structie" blijkt, een boeiend schrijfster die voldoende spanning in haar ver haal weet te leggen. Maar aan de inge nieuze „plots" van Agatha Christie kan zij, althans in dit boek, niet tippen. Het boek is op verdienstelijke wijze ver taald door drs. J. C. Torringa-Timmer. Havank en Terpstra wellicht beter be kend als de „Schaduw". In de nieuwste detective die de Friese journalist Pieter Terpstra voor zijn enkele jaren geleden gestorven vriend Havank heeft afge maakt, brengt de Schaduw, ditmaal zonder zijn gezellen er in te betrekken, een Duitse chantagebende ten val. De bende werkt zogenaamd als huwelijks bureau. Maar de Duitse gangsters blij ken de heren die reageren op adver tenties waarin trouwlustige dames worden aangeboden, fris en vrolijk geld af te persen. Zij schrikken bij hun ac tiviteiten ook voor moord niet terug. De roman, verschenen bij Bruna in Utrecht in de Zwarte Beertjes reeks, is van begin tot eind spannend en kent geen vei-velend moment. De moord op een Franse oud-minister vormt de inleiding van een nieuw avontuur van hoofdinspecteur Charles C. M. Carlier, onder de vele fans van Bij de uitgeverij Hollandia in Baarn verscheen „Het laatste signaal" van de Amerikaanse schrijver Keith Wheeler in de vertaling van J. G. Baggerman. Het is een onwaarschijnlijk verhaaltje over een internationale crisis waarin sprake is van de ontvoering, of de vlucht, dat wordt niet recht duidelijk, van een Russische ex-premier naar het Westen. Dit heeft dan een confrontatie tussen Moskou en Washington tot ge volg die de beide grootmachten op de rand van een oorlog brengt. „Het laat ste signaal" zal voor de liefhebbers van dit soort ongeloofwaardige thrillers wel „je van het" zijn. Spannend is het boek in ieder geval wel. Voor mij hoeft deze romantisering van het Amerikaanse leven echt niet, JAAP FABER UITGEVERIJ A. W. SIJTHOFF-S UITGE VERSMI J.-LEIDEN Accolade-reeks: Twee detectives: Lau rence Henderson: „Levende Schietschijf" „Met voorbedachten rade," echte thril lers. Vertaling van G. R. de Bruin. Agatha Christie: „De Versierde Bezem steel" vertaald door H. H. de Bie-de Both. Rouke G. Broersma: „De Put" Ro man. Louis Auchincloss: „De Profi teurs," vertaald door J F. Kliphuis. Ro man. William Mitford: „Recht zo die gaat!" Vertaling G. R. de Bruin. Een ver haal over de Engelse Trawler-Visserij in de verre noordelijke IJszeeën. Martien J. G. de Jong: „Flierefluiters apostel," een bundel „meningen en meningsverschil len," een combinatie van essay en kri tiek met interview of flarden interview en documentatie; Auteurs die aan de orde komen zijn onder anderen zijn streekge noot A. M. De Jong, Anto, van Duin kerken, Menno ter Braak, Dirk Coster, Ed. Hoomik, Bemlef, Leo Vroman e.a. Robert Ardey: „Waarom de buren nooit deugen." Over domeindrift en stamvorming bij mensen en andere diersoorten. Ver taald door Joost B. de Klerk. De schrij ver is van huis uit antropoloog. Als niet niet-bioloog heeft hij vele vakgeleerden versteld doen staan over zijn frisse en gedurfde opvattingen inzake menselijke evolutie en het teritoriuminstinct van de mens en andere diersoorten. Een heel fascinerend boek! H. H. van Delden: „On der de Douche" Twee verhalen. Nigel Calder: „Technopolis," Maatschappelijke controle op de toepassing van de weten schap. Vertaald door J. F. Kliphuis. Jac. S. Hoek: „Politieke Geschiedenis van Nederland"- (Oorlog en Herstel). De schrijver behandelt de politieke geschie denis van Nederland na de Tweede We reldoorlog. Hij was jarenlang parlemen tair redacteur en diplomatiek correspon dent van het Dagblad Trouw, en later hoofd van het Voorlichtingsbureau van het Europese Parlement te Brussel en dus grondig op de hoogte van de natio nale en internationale politiek. Dr. C. J. Schuurman: „Stem uit de diepte," „Ver halen met een diepere achtergrond" zijn de Europese mythen, die in dit boek be handeld worden. Ze vertonen het bijzon dere accent van de problematiek van de Europese (Westerse) mens. een journaal. De TROS neemt daarna de dienst over. Zij brengt een afleve ring van de populaire serie De Dief van Washington. Twintig minuten reserveert de TROS vervolgens voor Sandor Vidak, de van afkomst Hongaarse pianist, die vele jaren geleden Nederlander werd en die tientallen radio-uitzendingen voor de AVRO verzorgde toen hij nog gedurende de zomermaanden in Sche- venigen speelde. Sandor, die een ge weldig virtuoos man is, zal regelma tig voor de TROS optreden. Half tien is het dan tijd om over te schakelen naar Jan Theys, die in het Casino van Knokke de finale inleidt. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muz. (8.00 Nws. 8.11 Radio journaal. 8.30 De groente man). 9.00 Moderne koorwerken en muz. (9.35 Waterstanden). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.30 Stereo: Klass. kamermuz. 11.55 Beursberichten. 12.00 Blik op, de we reld. 12.30 Overheidsvoorl. 12.40 Ste reo: Dansmuz. 1.250 Praatje. 13.00 Nes. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Semi-klass. muz. 14.00 Ruimte. 15.00 Aspekten van de kamermuz. 15.45 Toe- rismo. 16.00 Gevarieerd progr. (16.00 Nws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nws; 19.30 Nws). 21.00 Openingsconcert In- 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Serenade in blue. 23.55 Nws. HILVERSUM 11. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws). 8.11 Voor de jeugd. 8.32 Toe- ringclub. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek). 9.45 Lezing. 10.00 Ste reo; Aubade. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Ste reo: Gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar.14.00 Hoor spel. 14.55 Stereo: Klass. v erz. pl. progr. 16.00 Nws. 16.03 Disco-drive-in: 17.30 Sportkompas. 18.00 Stereo: Koor zang. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevr. gew. muz. 19.40 Zending en oecu mene. 19.50 Ned. folkloristische muz. 20.05 Stereo: Musicalfragmenten. 21.10 Stereo: muz. 22.00 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Cabaretprogr. 23.10 Apollo XXI. 23.30 Stereo: Midnight Special. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show. 12.00 Nws. 12.03 Top-30. 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de France. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Zingende bougie. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Muz. progr. (12.40 SOS-berichten schippers;. 12.55 Buiten lands peroverzicht. 13.00 Nws, SOS-be richten schippers. 13.20 Lichte muz. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws. 16.03 Beurs berichten). 17.00 Nws. 17.15 Jazz-pro- gr. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekprogr. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Lich te muz. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Lichte zang. 19.00 Nws, weerbericht en weerpraatje. 19.30 Ou de muz. 20.00 Muz. progr. 21.00 Klank beeld. 21.45 Literair progr. 22.00 Nws 22.10 Kleinkunstmagazine. 23.00 Nws. 23.15 Liedjesprogr. 23.40 Nws. Nederland I 15.30 NOS: Vakantieprogramma. 18.25 Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: VPRO-Piknik 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 22.30 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van Gewest tot Gewest. 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: De dief van Washington (film). 21.10 Rendez-vous met Sandor Vidak. 21.30 Xlle Europese Beker voor Zangvoordracht in Knokke. NOS: Journaal. 22.45 18.25 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 21.45 22.50 NOS: Tour de France. Pipo de Clown. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Een klaarlichte dagdroom (kindermusical). STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Dit is Tom Jones. AVRO's Sportpanorama. Voor de Vuist weg. NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Vrij-Uit. KRO: De Debbie Reynolds Show. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Politie New York (film). Graaf Carl Gustav von Rosen Eurovisie: Songfestival Knokke 1970. 23.00 NOS: Journaal. 23.05 Uittocht. MHnMWUWWUIIUWWWMMWMMWWVMflMMMMMMWSMWWM 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 20.45 21.30

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13