Twintig bejaardenhuizen aan Duinlustparkweg Kunstmarkt in Spaarndam M Onderwijs voor zieke kinderen Heemskerk laat autowrakken - na melding - gratis weghalen Maxi Jumbo-taxi Mg mm f Maskers maken tijdens Speliade Klaver jasmiddag in Santpoort voor bejaarden Aangifte van diefstal ,Stem van IJmuiden opgericht in IJmuiden H avenbe rich ten Weer iets meer aardbeien Initiatief van gemeente Velsen Speelplaats van De Merels wordt V erzor gingsflat voor bejaarden in Driehuis uitgebreid Pensionprijzen bejaardentehuis in Sluiswijk Wie weigert mee te werken moet betalen m jfcaap^i ai'p ■K3 EMANUEL-M VERKOCHT IN DE VISHAL EXAMENS ■pf sail i r w- fw 11 f ff V - mug donderdag JULT 1970 IJMUTDER COURANT MM jfv*' I MhMi IH ip8l Wé (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. De woningbouwvere niging Bloemendaal-Noord heeft een plan ontwikkeld voor de bouw van twintig wo ningen voor bejaarden aan de Duinlust parkweg in Santpoort-Zuid. Dit plan is thans zover gevorderd, dat de vergunningsopdracht kan worden ver- HAARLEM. De kunst- en ambachts- markt, die de afgelopen jaren werd ge houden op de Grote Markt, krijgt een „Filiaal". Op 18 juli en op 1 en 15 augus tus wordt op de Oostkolk te Spaarndam een soortgelijk evenment gehouden. Ook voor watersportliefhebbers is deze markt gemakkelijk te bereiken. Een tocht je naar het oude dijkdorp is nu extra aan trekkelijk geworden. Degenen die voor een betrekkelijk klein bedrag „echte" kunst willen kopen kunnen terecht voor beeldjes, schilderijen, sier- smeedkunst, weefkunst, sieraden enzo voort. strekt. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft de rijksbij drage inmiddels toegezegd. Burgemeester en Wethouders van Vel- sen hebben de raadsleden voorgesteld medeewerking te verlenen inzake de fi nanciering. Het bestuur van de woning bouwvereniging kan een geldlening van ƒ800.000,- aangaan, als de gemeente zich garant stelt voor de tijdige betaling van rente en aflossing. Het verschil tussen de totale werkelijke stichtingskosten en het bedrag van de lening zal worden gefinancierd uit de middelen van de bij de gemeente beleg de risico-reserves van de woningbouwver eniging. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Door het slechte weer is de belangstelling voor de Speliade-activitei- ten bijzonder groot. Aan het Patronaats gebouw aan de Zeeweg moest woensdag middag om twee uur de aanvangstijd direct al het bordje „vol" worden opge hangen. Binnen was er geen plaatsje meer aan en op de lange tafels vrij. De kinde ren waren aan het maskers maken van karton, een blijkbaar inspirerende bezig heid waar de jeugd niet veel moeite mee had. Het resultaat was een zaal vol kin deren met de meest vreemde en kleurrijke maskers op. (Van een verslaggever) SANTPOORT. Ter gelegenheid van de Santpoortse feestweek van 3 tot 8 augus tus wordt, in samenwerking met de Hard draverij vereniging „Santpoort en Om streken", een klaverjasmiddag georgani seerd voor bejaarden uit de gemeente Vel- sen. De drive wordt gehouden op woensdag middag 5 augustus om 2 uur in de zaal „Zomerlust", Hoofdstraat 144, Santpoort- Noord. Het inschrijfgeld bedraagt 0,50 per deelnemer en moet vooruit worden voldaan bij aanmelding, of door insluiting van geldige postzegels bij schriftelijke opgaaf aan het secretariaat van de Federatie. Voor houder van het „Paspoort Santpoort" 1970 (nog verkrijgbaar voor 2,is op vertoon hiervan deelneming kosteloos. Alle deelnemers moeten zich uiterlijk 31 juli hebben aangemeld bij het secretariaat van de Federatie in gebouw „Cusa", Hoofd straat 133, Santpoort, of bij de leiding van een sociëteit. De Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" draagt zorg voor de tech nische leiding en beschikbaarstelling van prijzen voor de winnaars. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij de gemeentepolitie in Velsen is door een 17-jarige bediende uit Santpoort aangifte gedaan van diefstal van een kort lakjasje uit café De Weyman gedurende het weekend. Een 25-jarige boekhouder uit Haarlem meldde een diefstal van vijf lengten ge laste buiten ter waarde van honderd gul den, vanaf een terrein aan de Industrie straat. IJMUIDEN. In IJmuiden is een nieu we zangvereniging opgericht: „De stem van IJmuiden". De nieuwe vereniging is in middels aangesloten bjj de Bond van Ar beiderszangkoren in Nederland. „De stem van IJmuiden" hoopt dat nog velen zich als lid zullen opgeven. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bijme vrouw Wartema, Koningin Wilhelmina kade 33; mevrouw Van der Linde, Zwaan straat 83, tel. 12151; de heer Lampink, Pe gasusstraat 45, tel. 11865; de heer Diemer. Saturnusstraat 20, tel. 12001 ;de heer Lub Kruisberglaan 195, tel. 12911. Woensdag aangekomen ln IJmuiden: Memnon, Rotterdam; Aaltje, Londen; Bab T., Sömaes, Zaandam: Lady Sabina, Ipswich; Norelg, Aber< deen, IJmuiden; Bravo Contender, Immingham Gunilla, Plymouth, IJmuiden; Venus, Bergen Tubo, Teignemouth; Conbalt, Gdynia, Bever wijk; Abbekerk, Antwerpen. Woensdag van IJmuiden vertrokken: Rijn stroom, Shoreham; Tor Anglia, Gothenburg; Dora Oldendorff, Piombino, IJmuiden; Oranje Nassau Southampton; Ursula Schulte, Mozam bique; Otello, Antwerpen; Lawanti, Hamburg: Alcetas, Rotterdam; Doris, Antwerpen; Saint Michel, Rotterdam; Venus, Bergen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Bellavia Rotterdam; Amstelstroom, Hull; Fro, Lübeck, IJmuiden; Hunnau, Rotterdam; Provenierssingel, Antwerpen; Tudor, Nörresundet; Zaanborg, Hamina. Donderdag van IJmuiden vertrokken: Alamak, Rotterdam; Canis, Sta vanger; Duisburg, Bre men; Marinella d'Amigo, Bergen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) (Van een medewerker) BEVERWIJK. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden is de aan voer van aardbeien op woensdag groter geweest dan daags te voren. Er was een aanbod van 2.500 kistjes, waarvoor nog een grote belangstelling bestond. Ook nu weer overheerste de tweede sortering, waarvan de kwaliteit nog zeer goed was. De voor de aardbeien betaalde prijzen van ƒ3,40 tot ƒ7,10 per kistje bewezen dit trouwens wel. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Uit een ingesteld onder zoek is gebleken, dat regelmatig een een aantal leerplichtige kinderen van la gere scholen in Velsen wegens ziekte lan ger dan vijf weken de school verzuimt. In het algemeen hééft dit tot gevolg, dat deze kinderen een aanzienlijke achter stand oplopen, hetgeen in een aantal gevallen leidt tot zitten blijven. Burgemeester en wethouders van Vel sen achten het daarom gewenst, dat aan deze zieke kinderen onderwijs wordt ge geven, hetzij in het ziekenhuis, hetzij bij het betrokken kind thuis, indien de aard van de ziekte dit toelaat. Het college vindt het verantwoord de aan dit onderwijs verbonden kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Volgens B. en W. verdient het de voor keur, dat het onderwijs wordt gegeven door de klasse-onderwijzer(es) zelf en in dien dit bezwaren oplevert, door een an dere leerkracht, bij voorkeur van de school die het kind bezoekt. Aangenomen wordt, dat de leerkrachten daartoe tegen een redelijke vergoeding bereid zullen zijn. B. en W. willen het bedrag van deze vergoeding vaststellen op ƒ11,50 per ge geven lesuur van zestig minuten. Op grond van verkregen inlichtingen zou voorlopig kunnen worden volstaan met drie lesuren per week per kind. Het totaal aantal te geven lesuren aan zieke kinderen van zowel de openbare als de bijzondere lagere scholen wordt geraamd op zeshonderd per schooljaar. B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd een bedrag van 8.000,- beschik baar te stellen voor het schooljaar 1970 1971. VELSEN. De Stichting Verzorgings flat Velsen gaat een verzorgingsflat voor bejaarden bouwen op een terrein tussen de toekomstige Lodewijk van Deijssel- laan en de spoorlijn Driehuis-Beverwijk. De voorbereiding van de plannen tot uitvoering van de bouw is thans zover gevorderd, dat de gerechtvaardigde ver wachting bestaat, dat zeer binnenkort na ontvangst van de toezegging van de rijksbijdrage de vergunningsopdracht kan worden verleend. B. en W. hebben de raad voorgesteld de gevraagde financiële garantie te ver lenen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De kinderen van de openbare kleuterschool De Merels aan de Orionweg hebben te weinig ruimte bij de school om goed te kunnen spelen. De hui dige speelplaats zal daarom worden ver groot met zeventig vierkante meter. Hier voor zal een strook van vijf meter breed van het aangrenzende duinterrein worden afgehaald. De kosten voor de verruiming van de speelplaats en het verplaatsen en uitbreiden van de afrastering, die speel plaats en duingebied van elkaar geschei den houdt, worden geraamd op 2100, Bovendien wil de gemeente een toe gangspad aanleggen, dat het speelterrein verbindt met de reeds bestaande weg naar de Zeewijkschool. Via deze weg zullen zandauto's het speelterrein kunnen berei ken voor het jaarlijks verversen van zand van de hooggelegen zandbak. Tot nu toe moest dat geschieden met kruiwagens, die over 't hellend duinterrein werden voort geduwd. IJMUIDEN. Het bejaardentehuis aan de Keizer Wilhelmstraat is voor be woning gereed en er is nu een begroting gemaakt van de inkomsten en uitgaven die sluit op een bedrag van 627.906. Daarbij is men uitgegaan van de volgen de pensionprijzen. Voor een alleenstaan de die beschikt over één kamer 680 per maand. Voor een echtpaar, dat beschikt over twee kamers, kleiner type 1165 per maand en over kamers van het gro tere type 1175. per maand. AMSTERDAM Geslaagd voor docto raal examen rechten J. Dijkkamp, Haar lem; H. A. M. Jansen, Badhoevedorp; H. A. L. Teune, Zandvoort. wmm? Voor veel luchthavens vormt het op vangen van de honderden passagiers die uit een „Jumbo-buik" komen een grote moeilijkheid. De capaciteit van onze Hollandse taxi is maar heel ge woontjes. Van hetzelfde laken een pak was het sinds kort in Tokio, waar voor de Boeing-747-passagiers nu echter wat heel speciaals klaar staat. Daar werd een speciale taxi ontwor pen, om de honderden passagiers snel naar de binnenstad te kunnen ver voeren. Ook in Oostenrijk komen de voertuigen binnenkort op de weg. De zogenaamde Jumbo-taxi is 7 meter lang en biedt plaats aan 12 personen met bagage. De wagen heeft 5 deuren aan elke kant. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft een oplossing ge vonden voor het probleem, dat autowrak ken langs de straten opleveren. Weliswaar zjjn de niet meer in gebruik zijnde en niet meer berijdbare oude auto's niet in zo groten getale aanwezig in deze gemeente, dat zij een ware ramp vormen, doch niet temin is het wel zo, dat de buiten gebruik gestelde of geraakte oude auto's langs straten of op parkeerterreintjes zeer be slist het beeld ontsieren. Dankzij de op lossing welke het gemeentebestuur heeft gevonden kan men echter gratis er van af komen. De wrakken worden zelfs gratis weggehaald, mits men aan bepaalde voor waarden voldoet. Maar al te vaak gebeurt het, dat men een nieuwe auto aanschaft en de oude auto als het ware „niet aan de straat stenen kan slijten". Geen enkele opkoper wil er een redelijk bedrag aan oud-ijzer voor neertellen, zodat dan de oude auto, die niet meer berijdbaar is, voor huis blijft staan als een ontsierend element. Soms ook is de auto nog verplaatsbaar en wordt dan ergens op een parkeerterrein ge plaatst. Uit het oog uit het hart. Om dit alles nu te voorkomen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld zijn of haar auto gratis door de gemeentelijke reinigingsdienst te laten afhalen. Even een telefoontje naar deze dienst en men komt voorrijden. Wel echter dient eerst een zo genoemde afstandsverklaring door de eigenaar te worden getekend. De op deze wijze afgehaalde auto's wor den opgeslagen op het terrein van de rei nigingsdienst aan de Hoogdorperweg, van waar zij door een firma uit Voorburg weer gratis voor de gemeente worden wegge haald, zodra er tenminste vier wrakken bijeen zijn. Een ander punt is, dat een eigenaar niet i«§ip ÉÜÉH V, m I v jij -■vn ff I .\noC\\ gta&tó&S&j £v»i - vv\- - X<V) %<WW.v\ de moeite neemt om de gemeentereini gingsdienst op de hoogte te stellen en het wrak maar rustig laat staan. In zo'n geval zal de politie zo mogelijk de eigenaar van het wrak opsporen teneinde hem te bewe gen de afstandsverklaring te tekenen. Weigert de man dit, dan wordt proces verbaal opgemaakt. Het wrak wordt dan toch weggehaald, doch in dat geval wor den de kosten van het weghalen wel ter dege in rekening gebracht. Heeft men last van een autowrak voor de woning, welk wrak een ander toebe hoort, dan kan men eveneens de gemeen- Een van de wrakken, die Heemskerk ontsieren werd door de fotograaf aangetroffen in de Bachstraat op een parkeerterreintje voor de flat woningen. telijke reinigingsdienst daarvan op de hoogte stellen. Deze waarschuwt op zijn beurt de politie, die vervolgens een on derzoek zal instellen. Wordt de eigenaar niet opgespoord, dan zal toch het wrak worden verwijderd. Daar nu de wrakken regelmatig worden weggehaald, voorkomt het gemeentebe stuur, dat deze gedurende lange tijd op geslagen moeten worden op een daartoe geschikt terrein, dat ook nog bewaakt moet worden, hetgeen vrij hoge kosten met zich meebrengt. Wethouder G. Petersen, die woensdag' middag deze nieuwe regeling in de open baarheid bracht zij gaat direct in ondervond onlangs op een bijeenkomst van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, dat meer gemeentebesturen met een probleem als het onderhavige te kampen hebben. Hij heeft nu de V.N.G. van de regeling in Heemskerk op de hoog te gesteld. HAMBURG. De Westduits-Neder landse bergingsmaatschappij Elfering (Haarlem), Dijkhuizen (Vlissingen) en Schramm (Brunsbüttelkoog) heeft de Griekse vrachtboot Emanuel-M (4.663 brt.) verkocht aan de Hamburgse „Eisen- und Metall-Aktiengesellschaft". Het schip had twee en een half jaar op het Scharnhoern-rif vastgezeten en was door de bergers op 7 juli los getrokken. Het is woensdag naar Hamburg gesleept. Onderhandelingen met Griekse, Engelse en Spaanse belangstellenden over verkoop van het schip waren mislukt. Deskundigen hadden vastgesteld dat de machinekamer en de dubbele bodem van het schip ern stige schade hebben geleden. De bergers hadden het voor de spotprijs van 30.000 gulden gekocht, de schrootprijs wordt op 300.000 mark geschat. Het is nog niet be kend wat de nieuwe eigenaar er mee gaat doen. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen ge maakt: KW 39 2.900, 130 2.000, 164 18.000; SCH 44 3.500; IJM 8 2.300, 23 2.500; VL 1 1.700, 16 4.100, 131 3.200; UK 1 7.100, 23 1.400, 47 2.000; VD 28 950, 243 3.100. Donderdagmorgen werden in IJmuiden door 26 vaartuigen aangevoerd: 2929 kis ten en 1042 kleine kisten vis, 11.000 kilo gram tong en 100 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 675 kisten en 800 klei ne kisten schelvis, 10 kisten en 50 kleine kisten wijting, 55 kisten gul en kabeljauw, 600 kisten koolvis, 2 kleine kisten makreel, 10 kisten tarbot, 1185 kisten schol, 222 kis ten varia en 190 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 7.506.30, grote tong 6.816.40, groot middel tong 6.816.40, grootmiddel tong 6.956.61, kleinmiddel tong 7.877.43, tong I 8.86—8.10, tong II 8.46—7.85. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 250 170, middel kabeljauw 230160, grote koolvis 130, middel koolvis 130120, grote leng 150. Per tien stuks: grote kabeljauw 180 176, middel kabeljauw 100. Per 50 kilogram: grote schelvis 85, mid del schelvis 8075, kleinmiddel schelvis 7872, schelvis I 7868, schelvis II 5638, kabeljauw I 125100, kabeljauw II 120— 90, kabeljauw III 8070, grote schol 57 50, schol I 6355, schol II 5448, schol III 5540, schar 6558, haai 75, tarbot 240 160, griet 190110, haring 45, makreel 34 28, wijting 6536. Scheveningen. De aanvoer in Scheve- ningen bestond donderdagmorgen uit: 20 kisten en 250 kleine kisten schelvis, 10 kisten en 35 kleine kisten wijting, 30 kis ten gul en kabeljauw, 385 kleine kisten haring, 130 kisten schol, 10 kisten varia en 2800 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5