Joop Zoetemelk zoekt zijn eigen weg... MACHTSSTRIJD IN MARS—FLANDRIA 5 In Bordeaux weer geen Nederlandse winnaar BEUGELS KWAM VIJF CENTIMETER TEKORT Lévitan verweet Vissers combine met Faemino Wagtmans had het moeilijk in tijdrit Okker won in Gstaad Twintigste etappe Fiets Wagtmans was niet in orde Van der Vleuten achter Fransen aan UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN DE oe ETAPPE VAN DE TOUR VRIJDAG 17 JULI 19 70 door Ham* Cricket Praatje (Van onze sportredacteur) BORDEAUX. Rini Wagtmans heeft het in de tijdrit over 8200 meter, gister avond in Bordeaux, heel moeilijk gehad. De Brabander verspeelde op die korte afstand 37 sec. op Vandenbossche, die vlak achter hem in het algemeen klasse ment staat, met nu nog slechts een ver schil van 13 sec. Gosta Petterson liep 40 sec. weg van Wagtmans, zodat de Bra bander niet meer aan de derde plaats hoeft te denken. .Toop Zoetemelk hand haafde zich uitstekend op zijn tweede plaats. Hij werd zesde achter Merckx, die weer onstuitbaar was, Thomas Petterson (niet te verwarren met Gosta), Ocana, Frey en Houbrechts. Wagtmans, die als 42ste eindige, ver achter Vianen en ook Janssen, kon bijna geen lucht krijgen tijdens de rit. „Ik dacht dat ik dood ging. Nu begin ik last te krijgen van die verkoudheid, maar ik maak me geen zorgen over de grote tijd- r.t van zondag. Dan eindig ik bij de eer sten. Daar ben ik van overtuigd. Dan kan ik me warm rijden. Nu ging het na vijf kilometer al beter, maar toen had ik nog maar drie kilometer te fietsen. Het leek wel of ik een kratje pils op had." GSTAAD. Tom Okker is het toernooi van Gstaad goed begonnen. Hij versloeg de Italiaanse Daviscupspsler Massimo di Domenico met 6-4 6-0. Ook zijn dubbel spelpartner Riessen had een gemakkelij ke dag. Hij won van de Zwitser Michel Burgener met 6-4 6-3. De als zevende ge plaatste Fransman Pierre Barthes verloor in de eerste de beste ronde met 4-6 6-1 6-0 van de Australiër Barry Phillips- Moore. De Brit Roger Taylor tweede geplaatst verloor de eerste set, alvorens de Columbiaan Billy Alvarez te verslaan: 5-7 6-1 6-4. Ook de Zuidafrikaan Cliff Drysdale vijfde had het tamelijk moeilijk: 6-8 11-9 7-5 tegen Patricio Ro driquez uit Chili. BORDEAUX. Ondanks een machtsstrijd achter de schermen in de Mars-FIandria-equipe, blijft Joop Zoe temelk onverstoorbaar. Het is geen geheim, dat ploegleider Brik Schotte en adjunct-ploegleider Noël Foré het samen niet al te best kunnen vinden. Men mag zelfs aannemen, dat Schotte aan het eind van dit seizoen zal ver trekken om plaats te maken voor Foré als eerste man. Het was al een onzekere zaak, of Schotte mee naar de Tour zou gaan. De taken werden uit eindelijk verdeeld en op papier gezet. Schotte zou in de koers optreden als ploegleider, hij zou voor de tactiek in de koers de verantwoording dragen. Foré kreeg het beheer over het geld, het personeel en het materieel opge dragen plus de verzorging van de pu blic relations. Die matchtsstrijd is voor de Nederlandse wielrennerij ook van groot belang, omdat Mars-Flandira volgend jaar met zeker zes Nederland se coureurs (en tien Belgen) zal star ten. Herman Krott, de oud-ploegleider van Zoetemelk bij de amateurs is con tactman voor Nederland. Hij zal advi seren over de Nederlandse renners, die bij Mars-Flandria zullen gaan rijden. Schotte en Foré zijn beiden goede coureurs geweest. Schotte was twee keer wereldkampioen (in 1948 en 1950) en won veel klassiekers. Foré heeft ook een flinke reeks klassieke overwinningen achter zijn naam. Schotte is echter van een oudere ge neratie dan Foré, die het grote voor deel heeft dat hij een vlotte prater is. Schotte is het type van de oude Fla- mand, hij is een harde weker en geen prater, zoals hij vroeger in de koers ook was. Foré is de vlotte publiciteits plan, die rap contacten legt met ieder een. Het is niet de eerste keer, dat Brik Schotte op de wip zit. Al eerder werd hij op een zijspoor gezet; toén door Lomme Driessens met Van Looy en het pikante daarbij is, ddt Foré toen een jaar als knecht bij Van Looy fietste. „Dat was een jaar, dat ik het best van al mijn seizoenen reed, maar ik verdiende het minst." Nu ziet het er naar uit, dat Schotte, de eenvoudige Vlaming, weer zal moe ten vertrekken, nadat hij de Flandria- ploeg had opgebouwd, maar toch weer voor grote problemen werd gesteld, die hij moeilijk kon oplossen. De moeilijkheden van nu dateren uit de tijd, dat Godefroot en Leman, twee spurters, die elkaar het licht in de ogen niet gunden, ruzie kregen. Er kwam een mineurstemming in de ploeg. Godefroot mocht vorig jaar zelfs niet mee naar de Tour, omdat hij al had laten weten voor Salvarani te naamste troeven van Flandria. Met Joop Zoetemelk erbij had men einde lijk een echte ronderenner. Leman, die niets presteerde, verdween dit jaar al snel ongeïnspireerd uit de Tour en het noodlot wilde verder, dat de gebroe ders De Vlaeminck beiden door bles sures werden uitgeschakeld. Erik brak een duim en Roger viel in de tijdrit bij Brussel. Zoetemelk werd de grote KomboutS hebben getekend voor het nieuwe sei zoen. Het optreden van de Flandria- ploeg vorig jaar in de Tour werd een fiasco, omdat Roger de Vlaeminck op gaf op de Ballon en men geen speci fieke ronderenner had. Na de affaire Godefroot-Leman ontstond er een breuk in de ploeg tussen de Westvla mingen en de Oostvlamingen. Leman en Monseré stonden aan de ene kant, de gebroeders De Vlaeminck aan de andere. Foré steunde de gebroeders De Vlaeminck. Zij waren de voor- renner van de Mars-Flandria-combi- natie. Vooral het verdwijnen van de ge broeders De Vlaeminck heeft Zoete melk zich aangetrokken. De broers zijn de gangmakers van de ploeg. Ze zorgen op zijn tijd voor de afleiding. Zoetemelk kon goed met ze opschie ten. Hij was een dag van de kook na het vertrek van de De Vlaemincks. Zoetemelk laat weinig los over zijn ploegleiders. Hij heeft altijd zijn eigen koers bepaald en doet dat ook nu nog. Joop Zoetemelk achter Merckx en de Fransman Raymorid, winnaar van de negentiende etappe. Hij krijgt wel waardevolle tips, want het tweetal weet natuurlijk alles van het profesisoneel wielrennen, maar hij heeft toch geen diep contact met Schotte en Foré. „Je moet het toch zelf doen in een wedstrijd." Zoetemelk heeft wel alle waardering voor de bei de Vlamingen. „Ze zijn open en eer lijk en dat telt bij mij zwaar. Ik weet, wat ik aan ze heb." Schotte en Foré vinden het van hun kant moeilijk echt contact met de Nederlander te krijgen. „Hij praat niet veel, hij is een stille." Zoetemelks adjudant te velde, Eddy Beugels, is zeer voorzichtig in zijn uit latingen over Schotte en Foré. „Ik kan er weinig over zeggen. Het zijn man nen met ervaring. Die ervaring is al tijd een belangrijke inbreng in een profploeg, maar ik wil geen partij kie zen voor de een of de ander. Ik be moei me liever niet met wat er gaan de is tussen die twee." Foré heeft al wel bepaalde ideeën over de nieuwe Nederlandse renners, die hij wil aantrekken. „Ik kan na tuurlijk geen namen noemen, omdat er dan misschien kapers op de kust ko men. Nederland heeft veel goede ama teurs, die meer beloven voor de toe komst dan de liefhebbers in België." Maar Foré houdt wel een slag om de arm. Ik zou eigenlijk ook een paar oudere Nederlandse renners willen hebben." BIRMINGHAM. Aan het einde van de eerste dag van de testwedstrijd tussen de cricketelftallen van Engeland en de rest van de wereld, die donderdag in Birmingham is begonnen, hadden de En gelsen 282 runs gescoord voor het verlies van zeven wickets. De finish in Bordeaux. Rechts de Duitser Wolfshohl, die de etappe won. Tweede van links de Nederlander Eddy Beugels, die derde werd. (Van onze sportredacteur) BORDEAUX Geen Nederlandse overwinning viel er in Bordeaux te vieren, zoals vroeger vaak wel het geval is geweest. Sterker nog: het had een hele sombere dag kunnen worden, omdat Zoetemelk bijna zijn tweede plaats had verspeeld. Zoetemelks eerste lijfwacht, Eddy Beugels, die als derde eindigde, dacht met enige huivering terug aan het moment, dat hij Zoetemelk miste by een aanval met Merckx en Gosta Petterson. Beugels had Joop Zoetemelk voor de start, 's morgens om acht uur al gezegd, dat hij vooral op Petterson moest letten, want dat het wel eens een verradelijke etappe kon worden. Beugels: „En wat gebeurde er? Na de ravitaillering zag ik ineens Merckx, Petterson en nog een paar anderen achter een paar vluch ters aangaan. Ik zag Joop op dat moment niet zo gauw en ik was in de ver onderstelling dat hij er bij zat. Het peloton was in drie stukken uiteenge vallen. Tot mijn grote schrik zag ik Joop ineens naast me fietsen. De Boe- vere en ik hebben toen alles moeten geven om Zoetemelk bij de kopgroep te brengen. Even later reed ik naast Merckx. Hij zei tegen me: je mag wel eens tegen Joop zeggen, dat hy attenter moet zijn, als Petterson iets doet. Zoetemelk heeft geluk gehad, dat ik geen zin had om door te gaan met die ontsnapping, want dan was hij zyn tweede plaats kwijt geweest". De ge schrokken Zoetemelk was bijna niet meer bij Petterson weg te slaan. Het was voor Beugels toch een emo tioneel dagje, want hij was na die goed afgelopen situatie naar voren gegaan om de zaken te controleren. „Ik zag, dat Bal- manion van Salvarini en Lopez Carril van KAS uit het peloton vertrekken. Het flitste door me heen, dat dat wel eens de goede ontsnapping zou kunnen zijn, om dat de Salvarani's en de mannen van KAS heftige strijd voeren om de eerste plaats in het ploegenklassement. Dat was dus 1-1 in die kopgroep en daar zou ik wel eens van kunnen profiteren." Dus sprong Eddy Beugels mee, maar hij kreeg pech. Het versnellingsapparaat werkte niet naar wens. De mecanicien kwam er bij en verhielp het defect provi sorisch. Maar juist op het beslissende ipoment, toen hij zijn versnelling op 52x13 wilde zetten in de sport, kon de Limburger de 13 niet pakken. Hij moest nu sprinten met een 14. „Dat heeft me de overwinning gekost", klaagde Beugels. De finishfoto maakte uit, dat hij geen eerste of tweede was geworden, wat hij gedacht had, maar derde. Het verschil tussen Franco Mori en Rolf Wolfshohl bedroeg zegge en schrijve zo wees de foto uit één centimeter. Als men dat even be rekent, kwam de arme Italiaan, de vete raan, die aanvankelijk van de vreugde over zijn vermeende zege nauwelijks kon praten, op 22.305.000 cm één centimeter te kort. Beugels ontbraken vijf centime ter voor een overwinning, waarop veel Nederlanders toch wel gehoopt hadden. Er was maar één Nederlander bij de kopgroep van zestien, die over de eind streep flitste, Eddy Beugels. Van de twee Nederlandse equipes ontbrak daarin elk spoor. Vianen kwam wel los van het pe loton met Danguillaume binnen, maar dat was te laat voor een greep naar de over winning. Hoe kon dat toch? Waar waren de Willem Il'ers en Caballero's gebleven? Men had het antwoord klaar: „We heb ben het steeds geprobeerd, we zijn met een heleboel ontsnappingen mee geweest, maar precies bij die ene was het mis." In koor riepen de niet attente coureurs, die in deze lange wandeletappe hun kans hadden kunnen en moeten grijpen: „Je moet geluk hebben, als je met een ont snapping meegaat. Je moet het treffen, dat je kan wegblijven. Er werd immers zo streng gecontroleerd. Je kon bijna niet weglopen." Er sprak natuurlijk behalve te weinig oplettendheid ook vermoeid heid mee, zoals een Zoontjens zei: „Ik kon bijna geen lucht meer krijgen on derweg. Ik heb maar steeds aan mijn shirtje zitten trekken om wat ruimte te krijgen". En wat de Caballero's betreft: „Wij zijn met te weinig man over om steeds maar weer te attaqueren of mee te gaan. De anderen hebben het wel gepro beerd. Steevens is wel vier keer weg ge weest, maar het lukte niet." Voor Rolf Wolfshohl betekende de rit- zege, dat hij volgend jaar weer in de Tour zal starten. „Ik wil het nog één keer proberen. Ik heb dit jaar veel tegenslag gehad: ziekte en blessures. Daarom rijd ik geen goede Tour. Als ik niet gewon nen had, zou ik er mee gestopt zijn. Mis schien gaat het volgend jaar beter." Er zijn er heel wat, die het over volgend jaar hebben. Voor hen zou de Tour van daag al afgelopen mogen zijn. 14 km. Delisle als eerste op de Cóte du Cantinat voor Anni en Bruyere. 36 km. Benfatto gaat voor Labour- dette als eerste over de Cóte du La- vair. De verschillen zijn klein. 80 km. Ontsnapping van Riotte, die Van Rijckeghem, Guimard, Steevens en Tumelero meekrijgt, mislukt. 111 km. Riotte en Bellone gaan, Van der Vleuten sluit zich bij hen aan. 115 km. Bellone probeert het weer, Van der Vleuten gaat eveneens. 118 km. Riotte springt opnieuw en weer is Van der Vleuten erbij. Po ging mislukt voor de derde maal. 165 km. Riotte gaat weer vluchten, nu met Schutz en Parenteau. Spoe dig komen ook Leblanc, Jimenez, Primi Mori, Spruyt en Santambrosio erbij. Het mislukt. 190 km. De definitieve kopgroep ontstaat: Lopez Carrill, Franco Mori, Wolfshohl, Balmanion, Schleck, Beugels, Parenteau en Huysmans. 195 km. Een volggroep ontstaat met o.a. Delisle, die vlak voor de finish bij de kopgroep komen. 223,5 km. Wolfshohl wint in Bor deaux met een cm verschil. BORDEAUX. De moeilijkheden met de fiets van Wagtmans zijn ten dele op gelost. Het bleek, dat Willem II-mecani- cien Jo Hulshof 's nachts voor de etappe over de Tourmalet en de Aublsque de nieuwe Italiaanse vork, waarom Wagt mans gevraagd had. niet helemaal goed had aangebracht. Het balhoofd was te ruw geweest, zodat het stuur niet zo soe pel kon draaien als Wagtmans had ge wild in die befaamde afdaling van de Aubisque. Toen Hulshof de vork met een door Caballero welwillend in bruik leen afgestane slijpmachine had bij gewerkt, was de fiets weer in orde. Maar Wagtmans hield ook in Bordeaux nog vol, dat hij op die fiets niet vooruit kon ko men, zoals hij wilde. Tussen Vissers en Wagtmans is er een zeer pittig gesprek geweest woensdag avond. Vissers: „Nu blijkt het aan een foutje van de mecanicien gelegen te heb ben. Aan het materieel zelf mankeerde natuurlijk niets. Ik heb het Rinus zeer kwalijk genomen, wat hij allemaal ge zegd heeft over het materieel" Uiteindelijk had Vissers wel begrip voor de critiek van Wagtmans. „Hij leeft onder spanning als topsporter. Ik blijf hem een aardige jongen vinden." Da er een geprikkelde stemming in de Willem Il-ploeg is gebleven, is zeker. Vissers wijt dat aan de houding van Wagtmans. En Rini zegt: „Waarom zeggen ze niet bij Willem II of ze doorgaan of stoppen met de wielerploeg." (Van onze sportredacteur) BORDEAUX Ton Vissers, ploeg leider van Willem II, zag er in Bor deaux na aankomst van de 20ste rit, bleek van. „Stel je voor, zeg. Felix Lévitan is ontzettend tegen me uit gevaren onderweg. Hij beschuldigde myn ploeg van samenwerking met de Faemino's van Merckx. Wy zouden volgens hem in een combine zitten met Merckx. Hij heeft me woedend gezegd, dat hij een brief aan mijn fir ma in Nederland zou schrijven". En Vissers mompelde: „Ik dacht dat ik goed met Lévitan kon opschieten. Deze beschuldiging heeft me vol komen overdonderd". Wat was de reden geweest, dat Lévitan zo kwaad geworden was. Men moet we ten, dat Lévitan in de koers steeds achter het peloton of de voorste groep rijdt en alles nauwlettend in de gaten houdt Bij de verzorging in Luxey (na 109 km) wa ren Bellone en Riotte gedemarreerd, ter wijl de anderen rustig hun etenszakjes hadden gepakt. Jos van der Vleuten zag dat en voelde er ook wel wat voor. Vis sers: „We hadden het van tevoren nog doorgenomen. Ik had gezegd: Jos, dat is goed voor de publiciteit, als je lang voor op rijdt, dan zitten de rijdende camera's op je neus. Hij pakte dus snel zijn zakje eten en kwam bij Bellone en Riotte. Toen hij opkeek zag hij ineens een groepje komen met Merckx en Gosta Petterson. Van der Vleuten deed prompt geen kop, omdat Petterson dicht bij Wagtmans in het klassement staat en niet verder op hem mocht uitlopen. De Fransen werden woedend op de Vleut en riepen hem toe ook kop te doen. De Vleut bleef aan de staart zitten. De groep-Merckx kwam er bij en vervolgens ook het peloton. Even later ging Riotte weer weg en opnieuw sprong Van der Vleuten naar hem toe en zoals dat gaat na een inspanning bleef hij even zitten, nahijgend aan het wiel van de Fransman. Die werd weer woe dend, want het peloton kwam er weer aan. Kort daarop verdwenen Bellone en Rotte weer uit het peloton. En laat nu opnieuw Van der Vleuten zich bij hen voegen. Hij bleef even zitten kijken Toen waren die Fransen helemaal hels. Op nieuw werden ze ingelopen." De uitslag van het weggedeelte van de twintigste etappe luidt als volgt: 1. Wolfshohl 6 uur, 26 minuten, 29 secon den (Fagor); 2. Mori 6.26.39 (Salvarini); 3. Eddy Beugels 6.26.44 (Mars); 4. Nemesio Ji menez 6.26.49 (Kas); 5. Luciano Dalla Bona z.t. (Salvarani); 6. Jos Huysmans (Faemino) z.t.; 7. Lopez-Carril (Kas) 6.26.49 8. Schleck (Bic) z.t.; 9. Bellone (Sonolor) z.t.; 10. Rey- niers (Mann) z.t.; 11. Perin (Fagor) z.t.; 12. Paranteau (Peugeot) z.t.; 13. Mascaro (Kas) z.t.; 14. Balmamion (Salvarani) z.t.; 15. Pa- nizza (Salvarani) z.t.; 16. Delisle (Peugeot) z.t.; 17. Danguillaume (Peugeot) 6.29.42; 18. Van Vianen (Caballero) z.t.; 19. Guimard (Fagor) z.t.; 20. Frey (Frimatic) z.t.; 23. Rentmeester (Caballero) z.t.; 28. Zoetemelk (Mars) 6.29.59 42. Wagtmans (Willem II) z.t.; 49. Janssen (Bic) z.t.; 95. Ottenbros (Willem II) 12.23.72; 96. Dolman (Willem II) 12.27.17; 102. Zoontjens (Caballero) 13.07.21. De uitslag van de tijdrit is: 1. Merckx (Faemino) 8200 meter in 10.32.64 (gem. 46.662 km/u); 2. Tomas Pettersson (Ferretti) 10.44.08; 3. Ocana (Bic) 10.45.78; 4. Frey (Frimatic) 10.47.17; 5. Houbrechts (Sal varani) 10.49.40; 6. Zoetemelk (Mars) en Gonzales-Linares (Kas) 10.50.17; 8. Goesta Pettersson (Ferretti) 10.50.57; 9. Agostinho (Frimatic) 10.51.80; 10. Vandenbossche (Mol- teni) 10.53.52; 11. Pintens (Mann) 10.58.72; 12. Schutz Molteni) 10.59.56; 13. Van Impe (So- nolori) 11.01.86; 14. Poulidor (Fagor) 11.02.04; 15. Steevens (Caballero) 11.02.08; 16. Guerra (Salvarani) 11.03.57; 17. Zilioli (Faemino) 11.04.03; 18. Dumont (Peugeot) 11.07.38; 19. Benfatto (Scic) 11.09.91; 20. Godefroot (Sal varani) 11.10.28; 28. Van Vianen (Caballero) 11.15 41; 38. Janssen (Bic) 11.24.96; 42. Wagt mans (Willem II) 11.30.68; 47. Rentmeester (Caballero) 11.34.50; 55 Van der Vleuten (Willem II) 11.38.00 60. Beugels (Mans) 11.42 71; 74. Hoogerheide (Willem II) 11.56.36; 77. Van Katwijk (Willem II) 12.00.29. Algemeen klassement: 1. Merckx 106 uur 14 minuten en 2 sec.; 2. Zoetemelk op 10.14; 3. Goesta Pettersson op 13.39; 4. Wagtmans op 15.00; 5. Vanden bossche op 15.13; 6. Van Impe op 15.30; 7. Galdos op 17.00; 8. Poulidor op 17.27; 9. Hou brechts op 18.19; 10. Pintens op 18.59; 11. Deslisle op 19.07; 12. Zubero op 20.11; 13. Balmanion op 20.46; 14. Zilioli op 21.22; 15. Agostinho op 23.27; 16. Van Neste op 23.42; 17. Aimar op 24.09; 18. Panizza op 24.54; 19. Schiavon op 25.07; 20. Schleck op 25.10; 28. Janssen op 51.23; 32. Dolman op 1.03.03; 46. Van der Vleuten op 1.15.52; 47. Steevens op 1.19.25; 48. Van Vianen op 1.20.02; 81. Otten bros op 2.12.38; 82. Van Katwijk op 2.16.06; 84. Beugels op 2.18.27; 85. Zoontjens op 2.19.16; 94. Rentmeester op 2.38.08; 102. en laatste Hoogerheide op 3.28.03. Ploegenklassement eerste deel: 1. Kas 19 uur 20 minuten 27 seconden (24 plaatsen); 2. Salvarani z.t. (34 plaatsen); 3. Peugeot 19.23.20; 4. Fagor 19.23.37; 5. Sonolon 19.26 47; 11. Caballero (Van Vianen, Rent meester en Steevens) 19.29.40); 14. Willem II (Wagtmans, Dolman en v. Katwijk) 19.29.57. Ploegenklassement van het tweede gedeel te: 1. Faemino (Merckx, Zilioli, Bruyere) 32.50; 2. Salvarani 33.02; 3. Frimatic 33.07; 4. Mol- teni 33.09 5. Ferretti 33.11; 11. Caballero (Steevens, Van Vianen, Rentmeester) 34.31; 15. Willem II (Wagtmans, Van der Vleuten, Hoogerheide) 35.04. Algemeen ploegenklassement 1. Salvarani 314.17.42; 2. Kas 314.17.48; 3. Faemino 314.39.57 4. Sonolori 314.44.06 5. Mann 314.46.55; 11. Willem II 315.30.12; 14 Caballero 317.39.52. Het puntenklassement- 1. Godefroot (Bel) 195 punten; 2. Merckx (Bel) 192; 3. Basso (Ita) 117; 4. Guimard (Fra) 116; 5. Janssen (Ned) 105; 6. Wagt mans (Ned) 103; 7. Van Rijckeghem (Bel) 88: 8. Steevens (Ned) 72; 9. Ocana (Spa) 61; 10. Frey (Den), Houbrechts (Bel) en Dolman (Ned) allen 58. Algemeen bergklassement 1. Merckx (Bel) 122 punten; 2. Gandarias (Spa) 94; 3. Vandenbossche (Bel) 85; 4. Schi avon (It) 68; 5. Van Impe (Bel) 65. Op dat moment kwam de wagen van Lévitan op Vissers af „Ik dacht, dat hij een praatje kwam maken met mij, maar de man was briesend Hij zei: Vissers, wat jouw ploeg doet is niet correct. Jul lie rijden voor Merckx Dat sta ik niet toe. Ik zal een brief aan je directie stu ren, dat je niet correct hebl gehandeld in deze Tour. Ik vroeg Lévitan waarom hij zo tekeer ging. Mag de Vleut niet. wat de Faemino's a! de hele Tour doen, aan het wiel blijven. Lévitan riep- maar de Faemino's verdedigen een gele trui, dat is normaal. Daarop reed de Ronde directeur kwaad weg." Vissers had zelf wel een verklaring voor het barse optre den van Lévitan. „De man had willen hebben, dat er weer een Franse renner in Bordeaux zou winnen. Na de twee Franse overwinningen in de vorige dagen was heel Frankrijk weer enthousiast voor de Tour geworden en dat is commercieel natuurlijk alleen maar aantrekkelijk voor Lévitan en Goddet. Er had opnieuw een Fransman moeten winnen, Van der Vleu ten doorkruiste die wens. En Vissers voegde er nog geschrokken aan toe: „Zou den wij voor Merckx rijden ik kijk wei uit. Ik denk er niet aan." Dat Vissers van streek was, is niet zo verwonderlijk, want Lévitan beslist over het al of niet starten van een ploeg in de Tour. Men kan betei geen ruzie met hem hebben, is de algemene bedachte van de ploegleiders in de karavaan.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 21