Stormvogels verloor Du Mortier aan Ajax Mere veld viert jubileum met duur „Mijlrecord" gade tip nauondtrip Bataafrenners op dreef in clubontmoetingen - SPORTPROGRAMMA - Feij enoord en Sparta tegen elkaar in Rotterdamse derby De IIZH bust u er heen. Dagelijks Voetbal op hóóg niveau Spelen Kalderon nog onzeker Weering tekende niet bij Cambuur Achtenveertig uur dispensatie voor langharige spelers Amateurs aan de slag op Alkmaarse baan M Scholl bleef overeind tegen Boris Spasski Wielerveteranen rijden in Haarlem Verraderlijke wind blies Kaagweek snel ten einde Laver toucheerde 35.000 dollar wat?/? ei VRIJDAG 17 JULI 1970 9' T/m 15 augustus van dinsdag tjm zater dag en van 21 augustus-6 september op vrijdag en zaterdag (20.00-22.00 uur) /cunt u in dit kasteel uit de 12eeuw gemeten van een lichtspel en concerten van klassieke muziek. Stap op: NZH-lim 71 elk halfuur. (Stap uit: Santpoort, Brede- roodsewegl Velserend Hilversum Duindigt IBM-Schaaktoernooi HONKBAL CRICKET DOOR DICK BRUYNESTEYN 59 Ajax' Israëlische aanwinst Kalderon. Ronnie (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax heeft op de val reep Bas du Mortier van de IJmuidense voetbalvereniging Stormvogels, aan zijn spelersarsenal toegevoegd. De transfer van Du Mortier betekent voor Stormvo gels een gevoelig verlies. De 18-jarige IJmuidenaar voetbalde aan het begin van het vorige seizoen nog in de a-ju nioren. In de eerste vijf wedstrijden viel hfj als doelpuntenmaker zo op, dat men hem een vaste plaats in het eerste gaf. Ook in de eerste klas amateurs maakte hij zijn reputatie als schutter waar. Het is nog steeds niet zeker of Ronnie Kalderon in het komende seizoen voor Ajax zal kunnen spelen De KNVB neemt op het ogenblik stappen om de Israëli sche bond over te halen de eis dat Kal deron een jaar op non-actief moet staan te laten vallen. Intussen is Kalderon, die bovendien nog uitstel van dienst moet krijgen, als student psychologie inge schreven aan de Amsterdamse universi teit. De Israëliër zal wel mee mogen doen aan de oefenwedstrijden, die Ajax vóór de competitie gaat spelen. Het oefenpro gramma. dat op 22 juli begint met een wedstrijd tegen SC Assen, de oude vere niging van Cies Wever, omvat voorlopig een vijftal wedstrijden, waaronder een treffen met Chelsea (zondag 26 juli 6 uur) en Standard Luik (11 augustus 6.30 uur). Van 19 tot 25 juli verblijft Ajax in een trainingskamp in het Drentse Hooghalen. Door uitbreiding van de Reijnolds- en de eretribune zal Ajax op De Meer tweeënhalfduizend toeschouwers mèèr kunnen ontvangen. Door uitbreiding van de staanplaatsen zullen daar halverwege het seizoen nog eens vierduizend plaat sen bijkomen, waardoor de toeschouwers- capaciteit op ruim 30.000 komt. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN. Wim Spindelaar, de linkerverdediger van SC Cambuur, die zich op eigen verzoek op de transferlijst had geplaatst, blijft bij de Leeuwarder eerste divisievereniging. Spindelaar heeft namelijk het hem aangeboden contract alsnog geaccepteerd. Koko Hoekstra verlengt deze week ook het contract met Cambuur. Henny Wee ring is nu de enige, die nog- niet heeft getekend. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het verbod voor bui tenlanders om in Albanië lang haar of een snor te dragen, dat aanvankelijk min of meer als een lachertje werd ge zien, blijkt toch zeer serieus genomen te moeten worden. De regel schijnt echter niet altijd toegepast te worden. Voor de spelers en supporters van Ajax, dat op 16 september in het Europa Cuptoernooi tegen Nendori Tirana speelt, is namelijk voor 48 uur dispensatie verleend. Die tijd is echter nog te krap, omdat de Ajacie- den, zoals gewoonlijk, op maandag 14 september naar Tirana willen vertrekken. Er is inmiddels een verzoek onder weg om verlenging van de vrijstelling. Een uitgekookte pruikenmaker heeft kort na het bekend worden van het Al banese verbod, aangeboden om het hele Ajaxteam gratis van pruiken te voorzien, die de te lange haardossen zouden moe ten verbergen. „Zelfs de pruik van Bar ry Hulshof gaat er helemaal onder", prees hij aan. Voorzitter Jaap van Praag verkoos echter het probleem op een an dere manier op te lossen. ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zaterdagavond een natio naal programma voor amateurs afge werkt met sprints, afval- en klassements wedstrijden en als hoofdnummer een kop- pelkoers. Voor dit baanprogramma hebben zich 26 amateurs aangemeld. Onder hen be vinden zich de rappe Amsterdammers Gerrie Fens en Jacky Gerritsen, Cees Lute uit Castricum, de Haarlemmer Wim Fiechter, Nanno Bakker uit Wieringer- meer, de Rotterdammers Ton Raayma- kers en Langkruis, Karei van Nimwegen uit Bunnik, de Hagenaars Ben ten Tije en Ben v.d. Putten, Gerrit Woudenberg uit Alkmaar en Vincent Rebel uit Hui zen. Het kan met deze knapen een aan trekkelijk programma worden. De eerste wedstrijden beginnen om half acht. (Van onze paardesportmedewerkers) HAARLEM. Ondanks de dreigende sluiting van de baan Mereveld viert de Utrechtse Paardensport Vereniging haar zilveren jubileum op grootse wijze. Niet met recepties en met feesten maar met het Merevelds Mijlrecord, waarvoor 35 mille aan prijzen is uitgeloofd. Voldoende om ook internationale belangstelling te wek ken, die wordt uitgedrukt door de Belgi sche dravers Docker, Clipper Ann Wil liams en Benerva, de Franse paarden Aig- lon, Une Nuit B en de winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen Tatusca d'Avril. De Franse merrie heeft na haar verrassende zege niet meer gelopen, waar door achter haar vorm e engroot vraag teken komt te staan. Alle buitenlandse deelnemers zijn in één afdeling opgenomen, waardoor Tatusca het moest opnemen tegen Docker, die o.a. in Recklinghausen in km-tijden van 1.18.6 en 1.18.7 niet alleen de Nederlandse crack Florissant klopte, maar bovendien ook Une Nuit B. Ongetwijfeld zullen deze paarden in de finale doordringen, waarin zij zullen stuiten op Florissant, El Hadie, Flamingo Six, Dave Fez en Felix, die na zijn bles sure een grootse rentree maakte. De moeilijkheid voor de potentiële kan didaten is dat de velden met 14 en 15 paarden te groot zijn en dat vrij dicht bij een bocht wordt gestart. De combinatie die het eerste uit het gedrang zal wezen heeft een enorm voordeel op de rest- Docker en Une Nuit B zullen met hun gunstige start nummers de minste moeilijkheden onder vinden, maar Jean Roussell met Tatusca d'Avril en Bertus Leeuwenkamp met Flo rissant zullen heel wat stuurmanskunst aan de dag moeten leggen om zich uit de wirwar van paarden te kunnen vrijmaken, slagen zij hierin dan gaan alle records van deze mijlkoers op Mereveld eraan. Indien dat niet in de series gebeurt dan wel ze ker in de finale, waarin slechts acht paar den worden toegelaten. De prognoses: Nieuw Mereveld-prijs: 1. Ilonka, 2. Igmar Buitenzorg, 3. Ibis Buitenzorg. Outs.: Ivan Axkit. 2. Merevelds Mijlrecord-prijs: 1. Docker, 2. Une Nuit B, 3. Quarteron II: Outs.: stal Roussel (Aiglon-Tatusca d'Avril). Merevelds Mijlrecord-prijs: 1. Flamingo Six, 2 Florissant, 3. El Hadie. Outs.: Dave Fez. Criterium der Amateurrijders III: 1. Gudo van Bonni, 2. Eros Kinley, 3. Egyptian Princess Outs.Gloria. De Twee Mijl van Mereveld: 1. Fletcher D, 2. Fluitlijster S, 3. Herwouter Tr. Outs.: Fair Dale. ADVERTENTIE U.P.V.-prijs1. Hyacint, 2. Hispano, 3. Horizon d'Or. Outs.: Gé K. Godert Joustra-prijs1. Hovi Lady, 2. Hea Alkestis VE, 3. Hamran. Outs.: Goede Vrijdag. De snelle 4-jarige Helene Hanover, die ondanks haar plaats op de Europese elite- lijst in de schaduw leeft van haar trai- ningsgenoot Henri Buitenzorg krijgt dins dagavond (7.00 uur) in de Grote Juli-prijs te Hilversum een eerste kans zich einde lijk weer eens op de voorgrond te plaat sen. Zij kan dat in handen van Jan Wa genaar Jr. doen in de Grote Juli-prijs, waarin zij slechts vijf tegenstanders vindt. Zij zijp echter van zulk een gehalte dat de favoriete merrie toch al haar talenten moet etaleren om te winnen. De prognoses: Luxky Six-prijs: 1. Gonny van Hiddum, 2. Ge K, 3. Gerard K. Outs.: In Time. Lord Lister-prijs: 1. Joan Hollandia, 2. Stal Rody Jamaica-Janny v. Alkestis), 3. Jeannine D. Outs.: Junibes B. Lucky Mars-prijs: 1. Salatea, 2. Interest, 3. Iwin Buitenzorg. Outs.: Hanita van Nathan. Lucky Boy-prijs: 1. Faola Hollandia, 2. Flying Lady, 3. Dox van Rood en Noot. Outs.: Edelscott Six. Lucky Ster-prijs: 1. Giovanni* 2. Hovi Lady, 3. Gert Jan. Outs.: Hanneke d'Aster. Grote Juli-prijs: 1. Helene Hanover, 2. Geo- tonka, 3. Gay Rodney. Outs.: Gloria. Lucky Lady-prijs: 1. Higgins, 2. Fair Dale, 3. Fina. Outs.: Cornet Volann. Lord Baker-prijs: 1. Ivanovna Heather, 2. Ir ma van Carlos, 3. Ida Commelburg. Outs.: Iris Hanover P. Na de slag In de Sweepstakes zijn za terdagmiddag (2.30 uur) op Duindigt de driejarige dravers weer voor de sulky in de Derby-proef, die als de laatste voor bereiding geldt voor het grote Derby-spel in augustus. In dit veld ontbreken de bei de sweepstakes-winnaars Illya Kuryakin en Ilse Hanover, doch hun afwezigheid wordt meer dan goed gemaakt door de komst van Indien en Ingrid Hanover. Dit duo mag niet starten in de Derby, waarin het groot favoriet zou zijn geweest. Het pikt nu de graantjes mee in de voorberei dende koersen. Na een lange reeks van overwinningen staat Ingrid Hanover nu voor een nederlaag, omdat zij haar handi cap van 25 meter op Indien niet kan in lopen. Het pleit voor de absolute klasse van deze paarden dat zij de Derbyproef volkomen beheersen. Slechts Immer Wie der, een zoon van de Nederlandse record merrie YYV zou kunnen verrassen. De prognoses: Waalsdorp-prijs le afd.: 1. Hardy Regina, 2. Hanover Shoe, 3. Ida Gommelburg. Outs.: Hugo Hollandia. Duindigt-prijs: 1. Idylle Miss, 2. Irma van Double, 3. Ivonne Mac. Outs.: Isabel G. Amatricekampioenschap in: 1. Don Camillo, 2. Eland. 3. Faola Hollandia. Outs.: Fullspeed. Derby-proef: 1. Indien, 2. Ingrid Hanover, 3. Immer Wieder. Outs.: keuze J. v. Dooyeweerd (Island Queen-üona). Roggewoning-prijs: 1. Heny's Sally, 2. Fury Spencer 3. Guy Areta. Outs.: Hartin Gerda. Marlot-prijs: 1. Fils du Coq d'Or, 2. Goudvos Heny, 3. Gold Westlandia. Outs.: Egyptian Princess. Waalsdorp-prijs 2e afd.: 1. Iris Volo, 2. Ivan Axkit, 3. Intrepide. Outs.: Hitty Buitenzorg. Rennen Woodfeet-prijs le afd.: 1. Red Pepper, 2. Pixl- cata, 3. Curious S. Outs.: Agrariër. Woodfeet-prijs 2e afd.: I. Esmoreit, 2. Marissa, 3. Germa. Outs.: Neef Boy. Woodfeet-prijs 3e afd.: 1. Saccharine, 2. Flag rant, 3. Goldfinger. Outs.: Bebe-Boo. SPASSKI (Van onze schaakmedewerker) AMSTERDAM. Vandaag kan er schaaktechnisch worden nagekaart over de hardheid van de nieuwe kampioen van Nederland Eddie Scholl. Hfj slaag de er gisteren in tegen wereldkampioen Boris Spasski overeind te hlijven, of schoon deze geweldenaar meer dan 5 uur tegen het ietwat gedrukte spel van de Leeuwarder wiskundeleraar aanbeukte. Voor de ranglijst was tevens van be lang maar dan in nationaal negatie ve zin, dat Janosevic er in slaagde oud kampioen Hans Ree te verslaan. Inmid dels is grootmeester Gelier nog steeds doende de Hongaar Csom murw te spe len. Het is de vraag of hij daarin zal slagen, want de Hongaarse meester staat nog in volle wapenrusting overeind. Daar er op dit ogenblik 6 spelers met 2 uit 3 op kop gaan, ligt het voor de hand te concluderen, dat er de komende weken nog heel wat moet gebeuren al vorens het traditionele „uitdunningspro ces" een treurige aanvang neemt. Voor de rest werd alles remise, deels uit „onmogelijkheid". Grootmeester Hort de gemoedelijke Prager, kwam er zijn beklag over doen. Tegen deze man van wereldklasse beginnen uiteraard slechts weinigen een clinch. Gisteren had Poloegajewski zwart te gen hem en die had het wel kunnen proberen. De Rus heeft Geiler verslagen en kan het zich om deze reden even per mitteren juist tegen de zware concur renten de kat uit de boom te kijken, zeker als een tegenstander-reus wit heeft. Van hetzelfde laken een pak wat be treft de remise DonnerUhlmann. Waör eigenlijk veel meer viel te bele ven was bij de meesters. Daar deed Ador- jan de zaal meebeven in een knock-out tegen de Deen Hamann, die tot nog toe meer incasseringsvermogen moet demon streren dan schaakplezier ondergaan. Marovic won een vreemd spelletje te gen Tatai, wiens leiderschap aldus on verwacht een voorlopig einde nam. Het meeste plezier viel, chauvinistisch ge zien, te beleven aan Van GeetPiket. Zwart won en schoof aldus vlak achter de leider. De wijze waarop Piket de buit binnenhaalde was „Van Geets", dat wil zeggen een combinatoir kijkspel. Vandaag zal het er wel weer heet toe gaan. We noemen voor de grootmeester- groep: ReePoloegajewski, Gligoric- Geller, UhlmannSpasski en de derby SchollLangeweg, met een bijsmaak van strijd om de hegemonie. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM Op het parcours van „De Germaan" in Weesp namen de nieuwe lingen van het Halfwegse „De Bataaf" deel aan een ontmoeting met de hoofd stedelijke wielerclubs en daarbij kwam Jan Blijleven het beste voor de dag. Sa men met de „Olympiaan" Ruud de Vries had hij het tot 'n halve ronde voor sprong gebracht. In de slotronde liet Blijleven zijn vluchtmakker in de steek. De uitslag: 1. J. Blijleven (De Bataaf); 2. R. de Vries (Olympia); 3. C. Steur (GMC). De sterke Jan Ruckert zegevierde op het Kinheimparcours in Zwanenburg met veel vertoon van macht in een door „De Bataaf' georganiseerde zomeravondrit met de Amsterdamse clubs voor aspiran ten. Halfkoers was Ruckert uit het pelo ton ontsnapt en werd helemaal niet meer bedreigd. De uitslag: 1. J. Ruckert (De Bataaf); 2. M. Visser, 3. J. de Vries, 4. H. Schuurs (allen Olympia). Piet Nooy (De Bataaf) kwam als tiende over de eindstreep. Nelis van Geem won op het Industrie- parcours een rit voor de dinsdagavond competitie van de Haarlemse Raceclub (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het Industriepar- cours aan de Oudeweg in Haarlem or ganiseert de Haarlemse Raceclub „Ex celsior" zondag een nationale wegwed strijd voor veteranen. Men verwacht daarvoor meer dan veertig „oudjes" aan de start. Zij moeten het bijna een kilo meter lange parcours tachtig keer afleg gen. Onder de reeds opgegeven veteranen bevinden zich de Haarlemmers Freek Cornelisse, pas teruggekeerd uit de vier daagse ronde van Luxemburg met 'n ne gende plaats en dit seizoen al tweemaal winnaar in eigen land, en Henk Kiekens Piet Pieters uit Zwanenburg, de Amster dammer Frits Rabe (nationaal wegkam- pioen van de veteranen), Wim Snijders uit Halfweg (kampioen in '68 en '69), de Hagenaar Henk Huf, Frans Braat uit Hoofddorp, Henk Kuitwaard uit Velsen- Noord en vele anderen. De meeste van hen waren destijds als amateur succes vol op weg en baan. De oudste deelne mer is de 57-jarige Jaap Ruiter uit Am sterdam. Hij verzet ook achter de scher men veel werk voor de veteranen. De start van de koers op het Industriepar- cours is 's middags om half twee. „Excelsior". In het beslissende sprintje bleef hij op het nippertje de baas over Wim Wagner. Bij de aspiranten bleef Gert Koekoek weer eens baas over Ron van Dalen en Hans Banken. Voor de donderdagavondcompetitie moesten de renners van „Excelsior" aan de slag in een klassementsrit en dat ging Ben van Kampen het beste af. Hij be haalde 49 punten. Joop van Haaster werd met 44 punten tweede en Wim Koene met 43 pnt derde. Bij de aspiranten was het resultaat: 1. G. Koekoek 48 pnt.; 2. R. van Dalen 47 pnt.; 3. H. Banken 40 pnt. In de vijfde zomeravondrit van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" om de „Kramer"-beker, die over één uur in het Van der Aartsportpark werd ver reden, zegevierde Fred Hoogland. Tweede) was Cor de Looze, derde Ed Sminia. Bij de aspiranten was Jo Brink sneller dan Sybren Aldershof en Gé den Drijver. Als eerste onderdeel van het omnium kampioenschap reden de aspiranten een klassementsrit en die kwam met 19 pun ten ook al op naam van Brink. Tweede werd Cor de Veer met 17 punten en der de Henny Kuiper met 10 punten. (Van onze zeilmedewerker) WARMOND. Een verraderlijk harde wind heeft de vijftigste Kaagweek snel ten einde geblazen. Vele deelnemers voor wie er niets meer op het spel stond, pak ten reeds in de ochtenduren toen de wind nog door de stagen floot, reeds hun spul len in en vertrokken naar elders (Nieuw- Loosdrecht week, in Alkmaar nationale kampioenschappen van de Regenbogen, Medemblik wereldkampioenschappen Vauriens, waar het zeilcircus wordt voort gezet). Alleen de tien zeilers voor de tien- strijd traden compleet aan. De wind gaf een extra spectaculair karakter aan dit gevecht, waarin de Hollanders roemloos ten onder gingen. De Friezen hadden dui delijk de overhand en sloegen elke Kaag- aanval resoluut af. De Hollanders kwamen er met een der de plaats voor Möllers bekaaid af. De Friezen wonnen, voor het eerst sinds tij den, met een vorstelijke puntenmarge: 79,75 tegen 92,5 punten voor de vijf Kaag zeilers. Een spannende revanche in de Sneekweek ligt voor de hand. Of het de Hollanders met dit verzwakte team (Hofland is definitief met het zeilen gestopt en Van Wijk zeilt niet mee) in de Sneekweek, waar de Friezen op eigen water zeilen, zal lukken de noorderlingen te verslaan is zeer de vraag. Zaterdag 18 juli Hoofdklasse Storks—HCAW ABCNicols SpartaFeij enoord Terrasvo gelsOVV O Eerste klasse A Volewij ckersQuick-A AjaxRAP Eerste klasse B HCKPSV HCTIW—Giants D Tweede klasse A BloemendaalO.G. DSSK'land Tweede klasse B Jeka—Lijnden Tweede klasse C Rooswij kODIZ TYBB—Blauw Wit ForestersRCH MeteoorLaakkw. Derde klasse A UitsmijtersFAK Derde klasse C Hoofdd.Spartaan QuickWat.meer HBCHMS AMVJGeuzen Derde klasse D ThorAlc. Victrix THBSCR Reserve le klasse UW 2O VVO 2 Reserve 2e klasse A Feij enoord 2Terrasv. 2 Reserve 2e klasse B Schiedam 2HHC 2 E. Stars 2Feij enoord 3 Storks 2ADO 2 Zondag 19 juli Hoofdklasse HCAWStorks Feij enoordSparta Nicols—ABC OVVOTerrasvogels Eerste klasse A HHC—Schoten VUCNeptunus Eerste klasse B UWSchiedam Tweede klasse A Wassenaar—Thamen Tweede klasse B Robur '58Donar Euro StarsSEC Derde klasse A Achilles '28Trekvogel» DrachtenTex Tigers Derde klasse B CW—DVS GeldropTomsons Blue Birds—DHS Derde klasse D Holy—ABF Reserve le klasse HCK 2—Sparta 2 Ajax 2Schoten g Reserve 2e klasse A Nicols 2—Giants 2 Reserve 2e klasse B Sparta 3—Neptunus 2 Eerste klasse A: VOC—HCC Quick Hg.—ACC VRA—HBS HCC 2Rood en Wit Eerste klasse B: Quick N.De Krekels SSCCExcelsior HCC 3—Sparta NEW YORK. De Australiër Rod Laver heeft gisteravond in New York in de finale van het proftoernooi der kam pioenen, waarvoor de wedstrijden in een aantal Amerikaanse steden zijn gespeeld zijn landgenoot Ken Rosewall verslagen De cijfers waren 6-4, 6-3, 6-3. Laver verdiende aan zijn zege 35.000 dol lar, zo'n 125.000 gulden, het hoogste be drag ooit in proftennis aan een winnaar betaald. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Het honkbalprogramma brengt voor de hoofdklassers weinig spec taculaire ontmoetingen: alleen In Rotter dam kan men zich de lippen aflikken, omdat Sparta en Feijenoord elkaar twee maal ontmoeten en dat schijnt in Rotter dam een bijzondere aantrekkingskracht te hebben. In de eerste dubbele ontmoeting kreeg Feijenoord geen schijn van kans, maar de Rotterdammers uit Zuid hebben sindsdien iets aan kracht gewonnen, zo dat de ploeg van Onderstal misschien een zege kan pakken. Afgewacht moet wor den, hoe de Feijenoorders de mentale tik van het afgelopen weekeinde (dubbele nederlaag tegen HCAW) hebben ver- •R^kIAPY ft PROTESTEREN) HELPT NIKS APPIE, ik WEET UIOT BETERX: -VcfccriT MOORTJE STAAN DOE WAT WÊ LOATST WEBBEN ARSESPROKÊW MAAK VRUE SLDoP, TGÊ8ÊueD£ BINNEN werkt. Ook Sparta kreeg echter een koude douche te verwerken (nederlaag tegen OVVO). Voor koploper Haarlem Nicols staan wedstrijden tegen ABC op het program ma. Zaterdagmiddag spelen de Nicols in Buitenveldert en daar zal werper Doby Peters wel als tegenstander fungeren. ABC is nog steeds een ploeg die af en toe in staat is om sterk honkbal te spelen, maar tegen het huidige Nicols lijkt ABC ons niet opgewassen. Ook niet in het Haarlemse honkbalstadion, waar zondag middag wordt gespeeld. Terrasvogels staat voor de dubbel te gen OVVO, in theorie een van de weinige ploegen, die Terrasvogels nog in kan ha len. Nog steeds geldt voor Terrasvogels dat men slechts gebaat is met een dubbele zege en dat lijkt er niet in te zitten, al gaan de Velsenaren beter spelen. OWO zal echter wel de volle winst halen, ook al, omdat het Amsterdamse zelfvertrou wen terug zal zijn gekeerd na de 11-4 zege die het vorige weekeinde op lands kampioen Sparta werd behaald. Terras vogels speelt zaterdagmiddag in het Pim Muliersportpark, zondagmiddag in Am sterdam-Oost. Storks en HCAW duelleren eveneens tweemaal en dat lijkt een Haag se dubbele zege op te gaan leveren, zelfs nu HCAW Feijenoord tweemaal heeft verrast. In de eerste klasse A wordt zondag middag de belangrijke derby HHCScho ten gespeeld. Beide ploegen zijn nog lang niet veilig: HHC staat onderaan en Scho ten heeft weliswaar vier punten meer, maar de krachtsverschillen in deze afde ling zijn bijzonder gering. Beide ploegen hebben de winst hard nodig en HHC zal er alles aan doen om revanche te nemen voor de eerder geleden 3-1 nederlaag In de eerste klasse B speelt het uitgescha kelde HCK tegen het laaggeklasseerde PSV en de Kinheimers moeten deze wed strijd winnen om verzekerd ce zijn 'an het eersteklasserschap voor het volgend seizoen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 23