Nieuwe randweg langs IJmuiden MUZIEK VANUIT COMMUNE TRAFFIC HERBOREN Top de pop pop dertien kui VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJM0ND Sweet Smoke: Met Free en Bronco op toernee Soosagenda mmm m Doortrekking Willibrordstraat Duitse bankwerker met brandwonden naar ziekenhuis Vragen over uitvallen van watervoorziening otnevus uit oarlemIJmond en Ho"ana lü-'/A-.ï-yV;":- Ii 7 VRIJDAG 17 JULI 1970 7 ÉL-*-. „BRANDENBURG' BURGERLIJKE STAND VELSEN V eisendJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee Kerkelijk nieuws In een afgelegen witte boerderij in Hüthum, vlak over de grens in Duitsland, woont de „Sweet Smoke of the happy plant pipeful", een commune met alleen jongens, samen de popgroep Sweet Smoke. Op een Engelsman na allemaal Amerikanen, uit Brookland, New York. Een jaar geleden werden twee Amerikanen, waaronder de coördinator van de commune Mi chael Paris, omdat ze te weinig geld op zak hadden niet in Neder land toegelaten. Ze bleven toen in Hüthum hangen, huurden er de boerderij en vroegen vrienden zich bij hen te voegen. Kort IJmondnieuws kolen,olie, - - k M o- ;v- - T ÊfkiÉt i-.ü 11 X- i.. a ^"Us-N S L Sv S-....S Vxd\-. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Tot nu toe was het niet mogelijk van de IJmuiderstraatweg recht streeks door te rijden naar de Willebrord- straat of omgekeerd, om buiten de stad om op de grote doorgaande verbinding Parkweg, De Noostraat, Plein 1945 en Lange Nieuwstraat te komen. In het laat ste gedeelte bij de Willebirordstraat liep men vast in te kleine, voor het doorgaan de verkeer niet geschikte wegen als de Van der Zwaagstraat, de Lagersstraat en dergelijke. Thans wordt er evenwel hard gewerkt aan de doortrekking van de Willebrord- straat naar de IJmuiderstraatweg, hetgeen een belangrijke verkeersverbetering in houdt. De Willebrordstraat tegenover de Briniostraat met het hoofdbureau van po litie is al geruime tijd afgesloten. Aan het einde van deze straat wordt een nieu we brede weg aangelegd, die met een ruime bocht naar het einde van de IJmui derstraatweg leidt, waarmee dan, afgezien van de Kanaaldijk over de spoorbaan, als het ware een nieuwe randweg om IJmui den is gerealiseerd. De IJmuiderstraatweg nu dus door getrokken geeft een betere aansluiting met de stad dan de Kanaaldijk langs de in het eerste gedeelte niet te passeren spoorweg. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur De werkzaamheden aan de nieuwe, brede, aansluiting van de IJmuider straatweg naar de Willebrordstraat. Deze joto werd gemaakt vanaf het punt waar de IJmuiderstraatweg nu nog ophoudt. BEVALLEN: G. C. Wolthuizen-de Witte, z., President Krugerstraat 73, IJmuiden; A. M. Schol-Böhm, d., Pleiadenplantsoen 72, IJmuiden; E. G. C. Ras-Thijssen, d., Schulpweg 222, Velsen-Noord; J. W. van der Pias-Smoor, z., Planciusstraat 59, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. J. de Vries, Broekbergenlaan 19, Santpoort en M. A. Schüttemeyer, Nic. Beetsstraat 68, Amster dam, t.a. Santpoort, Broekbergenlaan 19; M. Wallis de Vries, Vliet 38, Leiden en A. Y. L. de Heer, Wenckebachstraat 128, Vel sen-Noord, t.a. Zoeterwoude, Hoge Rijn dijk 132; G. Mandemaker, Westerwijkstr. 2a, Velsen-Noord en A. Jansen, Kromhout straat 58, IJmuiden, t.a. Velsen-Noord, Westerwijkstraat 2a; P. Schutter, Gilden laan 311, Velsen-Noord en J. J. Smit, Gil denlaan 311, Velsen-Noord, t.a. Velsen- Noord, Gildenlaan 311; H. Gorter, van den Vondellaan 37, Driehuis en M. C. Aris, van den Vondellaan 37, Driehuis, t.a. Drie huis, van den Vondellaan 37; K. A. Ule- hake, Piet Heinstraat 40, IJmuiden en I. van Wijk, Piet Heinkade 42, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Piet Heinkade 40. GEHUWD: J. J. C. de Leeuw—C. F. M. van Hensbergen, Heemstede, Eikenlaan 5; F. van EssenJ. A. van Belzen, IJmuiden, Willebrordstraat 62; A. M. Schouwenaar- J. L. T. de Champs, Amsterdam, Haar lemmerweg 49 hs; W. A. M. SintenieE C. A. Snoek, Santpoort, Broekbergenlaan 44; H. G. TimmerN. Viskil, IJmuiden, v. Wassenaerstraat 41; W. WilleM. E. Keij- zer, Nieuwkoop, Beethovenlaan 8. OVERLEDEN: H. Kleinman, 46 jaar, echtgenoot van D. Bosman, Lange Nieuw straat 357, IJmuiden; T. Duinker, 81 jaar, echtgenote van Chr. J. van der Zwan, Tussenbeeksweg 10, IJmuiden; C. P. J. Maas, 76 jaar, echtgenoot van C. v. Eeke ren, Rembrandtlaan 21, IJmuiden. VRIJDAG 17 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u. filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u. filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19-21 u. Middelbare meisjesschool, Tolsduiner- laan, 19-20 u. repetitie Jeugd tamboer- en trompetterskorps IJmuiden Harmonie; 20-22 u. repetitie Tamboer- en trompet- tenkorps IJmuider Harmonie. ZATERDAG 18 JULI Zuidpier IJmuiden, van 13 tot 17 uur: hengelwedstri j den. Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945 in IJmuiden en de filialen Wijkerstraatweg 77 in Velsen- Noord, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost zijn open van 10 tot 12.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: kinderclubs. Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat, IJmuiden, 14-16 u. opleiding leerlingen en jeugd van de IJmuider Harmonie. VRIJDAG 17 JULI Julianaschool, Akerendamlaan. 19 u. volksdansgroep DRMS. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. re petitie mannenkoor Zanglust. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. wandkleden maken. De Slof, Raamveld .19 u. sociëteit en kunstschilderen. Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. so ciëteit Labyrinth. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. spe ciaal programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-18 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 18 JULI Café Sport. Kerkstraat. Vanaf 14 u. schaaksociëteit door schaakclub Weenink. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. disco theek. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. spe ciaal programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44 volwassenen 10-12.30 u. VRIJDAG 17 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend 19-21 u Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend 19-22 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u, badminton. ZATERDAG 18 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend 10-12.30 u Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend 10-12 u. VRIJDAG 17 JULI Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 18.30 u. repetitie chr. tienerkoor. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck straat. 20 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). ZATERDAG 18 JULI Sportpark De Vlotter, Oosterweg. 8 u. conditietraining. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. dansen. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 17 JULI Dorpsweide, Voorstraat. 19.30 u. voet balwedstrijd tussen eerste elftal van Wijk aan Zee en elftal van gasten camping Aardenburg; in pauze muzikale show van Arion. Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 u. ZATERDAG 18 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. ADVERTENTIE MARKTPLEIN-IJMUIDEN IJMUIDEN In blokwalserij 1 van Hoogovens vond donderdag een.ongeval plaats, waarbij een 32-jarige machine bankwerker, woonachtig in Egmond aan Zee gewond raakte. De bankwerker, in dienst van de firma Dillinger Stahlbau uit Düsseldorf, kreeg tijdens het ver richten van brandwerkzaamheden, enke le vonken in zijn linkerschoen. Met brandwonden aan zijn voet moest hij in het Rode Kruis Ziekenhuis te Bever wijk worden opgenomen. (Van een verslaggever) VELSEN. Drs. M. Roessingh, lid voor de P.v.d.A. van de gemeenteraad, heeft B. en W. de volgende vragen voor gelegd. Zijn de berichten, verschenen in de pers op 6 juni over het uitvallen van de watervoorziening in een deel van de gemeente met name in Zee wijk juist? Zo ja, welke maatregelen denkt het college te nemen om herhaling hier van te voorkomen? Wanneer aan de bevolking gevraagd wordt het watergebruik te beperken, wordt dan ook bekend gemaakt wan neer tot normaal gebruik terugge keerd kan worden? Het college heeft in zijn antwoord be vestigd dat de persberichten juist zijn met dien verstande dat niet kan worden gesproken van het uitvallen van de wa terleiding, maar van het verminderen van de waterdruk. Als gevolg van een in enkele uren geconcentreerde grote afna me, waren de bovenste woonlagen van enkele flatgebouwen gedurende enige tijd van watertoevoer verstoken. Gebleken is, dat de uitgeoefende aan drang om niet de tuinen te sproeien, dank zij de loyale medewerking van de bur gerij, tot gevolg heeft gehad dat de moei lijkheden konden worden overwonnen van 6 juni af was de watervoorziening normaal. Over de mogelijkheden om dei- gelijke moeilijkheden die zich ook in een groot aantal andere voorzieningsge- bieden hebben voorgedaan te voorko men zullen B. en W. zich nader bera den. Aan de directeur voor gas en water is verzocht het college hierover te rap porteren. Nu door de wijziging van de weersom standigheden het waterverbruik weer normaal is voor de tijd van het jaar, bestaat er geen reden meer voor hand having van de genoemde maatregel. Aan de verbruikers is daarvan mededeling gedaan, in overeenstemming met de wens van vraagsteller en in het vertrouwen dat overvloedig sproeien niet meer zal plaats hebben. Ned. Hervormde Kerk. Aangenomen naar Dubbeldam G. J. E. Tigchelaar te Westzaan-Assendelft. Bedankt voor Zeist M. H. Boogert te Hellendoorn; voor Voorst mej. A. J. de Lach, vicaris in Den Haag; voor Sleewijk J. Noordmans te Tjamsweer. H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. NU wonen er acht man van de pop groep Sweet Smoke, zo'n 20 tot 22 jaar oud. Ze zijn uit de V.S. weggegaan omdat ze het er niet uit konden hou den. Michael: „Het is een enorme po litiële staat. Je wordt er constant ach terna gezeten. We hebben er vijf maanden in een commune gewoond, daarna een maand in Porto Rico. Daar merkten we dat we helemaal uit de States moesten blijven om volledig vrij te zijn, ook in onze muziek." Die muziek is overigens meer be kend in Nederland dan in Duitsland. De Sweet Smoke treedt liever en va ker in ons land op, omdat, zegt Michael: „We er veel muzikanten heb ben leren kennen. En tijdens een op treden in Nederland hebben we veel meer mogelijkheden, het publiek komt er om te luisteren, ze doen iets met de muziek." Het instrumentarium bestaat uit drums, bas, een gitaar (binnen kort twee), alt- en tenorsax, blokfluit en veel percussie, de stijl ligt in de sfeer van rock en jazz, gemixt met Afrikaanse en funky ritmes. Ze wach ten op een gitarist uit New York om in een heel nieuwe opzet te beginnen: „The Sweet Smoke Circus", dat is hun groep met een aantal mensen uit Ne derland. Er komen dan optredens van zo'n vier uur, muziek die constant in beweging is, met alle stijlen. Het Sweet Smoke Circus zal de hard-rock behouden. Het totale geluid wordt ech ter veelzijdiger, Michael zegt: „Het wordt iets geweldigs, iedereen mag meespelen. Radio en tv zijn al geïnte resseerd. Ze zullen er deze zomer ook opnamen van maken. We hebben vo rige week in Keulen in de studio van een vriend voor het eerst bandopna men gemaakt. Het resultaat was ver rassend goed." De commune leeft in alle rust en vrede in het Hüthumse. Soms zijn er meer mensen, vakantiegangers zonder onderdak, vriendinnen etc. Geld: „We hebben altijd wel wat geld en met al lerlei baantjes verdienen we ook nog wat. Geld vinden we overigens niet belangrijk. We zijn ook geen gewone popgroep die reist en speelt en geld verdient. Het is bij ons een samenle ven en van daaruit muziek maken, al leen maar muziek. We hebben niet zo veel push nodig, geld mag niet het object zijn. Als er aanbiedingen van ia» .,4!' - v grote platenmaatschappijen komen die zijn dan natuurlijk moeilijk te weigeren. Het zou wel inhouden dat we helemaal veranderen. Het zou mis schien onze muziek niet ten goede ko men." De commune eist niet meer dan vrij heid en muziek maken die ze zelf wil. Ze maken een tevreden indruk. Zeg- SWEET SMOKE gen nog wel een tijdje te zullen blij ven op de boerderij, misschien later op een grotere. Hoelang deze vredige toestand nog zal duren is de vraag. Michael: „Wij zijn aan het populair worden, dan worden we andere men- TRAFFIC Vrijdag de 17e in Den Haag, zater dag in Amsterdam (RAI) en zondag in Rotterdam: de Traffic, Free en Bronco. De Traffic is sinds kort, na anderhalf jaar van de markt verdwe nen te zijn, weer herboren Hun re- incarnatie in het Londense Roundhou se was als de terugkeer van de ver loren zoon. Een Amerikaans tournee is inmiddels al weer achter de rug Hun hereniging kwam eigenlijk doordat Steve Winwood na zijn optreden in Blind Faith en Ginger Baker's Selec tion mislukte experimenten een solo-elpee wilde opnemen. Wat lag mi 1. In the summertime Mungo Jerry 2. I don't believe in if anymore Roger Whittaker 3. Never marry a railroadman Shocking Blue 4. Magical Mystery Morning Cats 5. Let us pray together Sandra Andress 6. Lady d'Arbanville Cat Stevens 7. Teach your children Crosby, Stills Nash Young 8. Groovin' with mr. Bloe mr. Bloe 9. The long and winding road Beatles 10. All right now Free 11. Go back Crabby Appleton 12. Question Moody Blues 13. Yellow River Christie dan meer voor de hand dat hij zijn eigen vertrouwde en bevriende musi ci daarvoor weer opzocht? Ze kwamen: Chris Wood bekend om zijn fluit- en -.axofoonspel, had opge treden met dr John the Nightripper. al nam hij geen met hem op Net als Steve vond hij de Ginger Ba ker's Selection waar hij gevraagd werd de gelederen te versterken te massaal. En daar was ook Jün Ca- paldi weer, veelgevraagd sessiedrum mer. Alleen Dave Mason, druk bezig in Californië ontbreekt. De solo-elpee verdween in de ijskast en de vierde Traffic-elpee verscheen: „John Barleycorn Must Die'' Alsof Traffic niet was weggeweest bestorm de de olaat de hitparade De muziek: heavier, gevoeliger hardei, lichter en zachter dan ooit tevoren Steve domi neert en dicteert veel meer dan hij in het verleden deed De Bronco die ook met de groep op treedt is een veelbelovende bluesgroep die zojuist een eerste lp heef* opgeno men en tijdens dit tournee, dat start te in Duitsland de kans krijgt zijn kunnen te tonen. De „Free" staat nota bene 10 op onze hitparade met All Right Now. Vorig jaar waren ze hiei nog onbe kend. In 69 maakten ze hun eerste tournee door Amerika, als onderdeel van het Blind Faith package. Dat mis- ukte eigenlijk want Blind Faith (Waar Steve van de Traffic ook speelde, maar waar de business het won van het blinde vertrouwen) overheerste. Dit jaar zal Free minstens één tour nee door Amerika maken zonder over speeld te kunnen /orden De groep be staat uit: Paul Rodgers (Zang) Paul Kossoff (leadgitaar), Andy Fraser (basgitaar), en Simon Kirke (drums) Hun derde lp is half mei in de VS uitgebracht. Hun muziek is inmiddels los gekomen van het Blues-etiket dal er opgeplakt werd vanai het begin. Hun muziek is te veelzijdiger voor één etiket free' eigenlijk. De Weyman riouxdstraai, Santpoort Zaterdag: Sunny Explo: zondag. 8 u Soulful Blues Quality Kamis. Nieuwe Groenmarkt 5. Iede re zaterdag lansen voor alle leeftij den. Aanvang 8 uur Toy-Toy, Stoofsteeg 1 iedere avono van 7 tot half één dancing-disco- bar Vrijdag, zaterdag, zondag tot 2 uur Sociëteit Scuff, Eemstraat 6. Iedere zondagmiddag dansen van 13.30 tot 16.30 uur De Schelp, Zandvoort. iedere zater dag danchig-discobaivan 8 tot 3 uur Sfeer '69 Ged. Gude Gracht 24 El ke vrijdag- en zaterdagavond sociëteit discotheek vanaf 8 "ur Spreekuur. De wethouder voor open bare werken in Velsen, de heer C. Ocke- loen, houdt op woensdag 22 juli geen spreekuur. kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden Wandelpuzzeltochi Ik latum voor de wandelpuzzeltocht in het kader van de strandevenementen ir 'Jmuiden is veranderd: hij wordt achou et 10 vrijdag 24 juli: dus niet op saterdag 2a jun zo als eerder was opgegeven door VVV-Vel- sen-IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7