ENGELSE FILMERS BLIJVEN PUTTEN UIT DE HISTORIE Hendrik VIII en Anna Boleyn weer in nieuw filmdrama SONGFESTIVAL KNOKKE Spanje neemt de beker weer mee naar huis Grote toeloop naar omstreden film „O.K." Popconcerten in Vondelpark FILMS IN AMSTERDAM Interesse voor podiumkunsten daalt sterk I Persprijs voor Mary Porcelijn TV vanavond TV-portret van Graaf Yon Rosen „Zirkusprinzessin" 200 maal gespeeld Meest verkochte boeken in juni Symbolische uitwisseling van oorlogs monumenten IMte zaterdag TV vriidas TV zaterdag VRIJDAG 17 JULI 1970 9 AMSTERDAM Aan de huidige situatie van de Engelse film hebben we onlangs enige aandacht besteed naar aanleiding van een sombere ba lans die in het Engelse zondagsblad The Observer over die toestand werd opgemaakt. Behalve dat het grootste deel van de Engelse films slechts mo gelijk is dank zij harde Amerikaanse dollars, maar dat niettemin de aan maak van films in de Britse studio's hard achteruitloopt, was een van de trieste onthullingen van het artikel dat verder vooral aandacht besteedde aan het Hollywoodse saneringspro gramma met zijn „low-budget"-films en het mikken op een jong publiek. Of een dergelijke herstructurering van de filmproduktie in Engeland mogelijk en wenselijk is, daarnaar kan men nu alleen nog maar gissen, maar dat van aanwijzingen in de voorgestelde richting nu nog geen sprake is, laat zich al vaststellen. O.a. op grond van enkele Engelse films die op het ogenblik in ons land rou leren. H of intriges OVER WREEDHEDEN IN VIETNAM Met Oscar beloond Hoofdstad Operette Nachtvoorstellingen Museumbezoek stijgt Bachkenner Leonhardt verlaat Nederland ut/mnrtnfuinrMMAriryviivvirfyvvviivuvMinrinnrMVVvvvvyvvvvvvvvin""~M~m— MfftMIMMlfWVtMrtMmfl Daar is bijvoorbeeld „Anne of the thousand days („Koningin voor duizend dagen"), een historisch drama van niet onaanzienlijk formaat en met een dure rolbezetting (Richard Burton, Irene Pa pas). De Engelsen schijnen maar niet ge noeg te kunnen krijgen van gedramati seerde lessen in eigen historie, waarbij vooral de middeleeuwen als bron van his torische verbeelding gekozen worden. Kort na „Lion in winter" met Peter O'Toole als koning Hendrik II (omstreeks 1180) en met .Becket" vers in het ge heugen, brengt „Anne of the thousand days" de droeve historie van Anna Bo leyn, een van de echtgenoten van Hen drik de VIII, nog eens in herinnering. Voor Richard Burton een dankbaar aan gegrepen gelegenheid om de levenslus tige en steeds amoureuze koning vitaal en onbeheerst gestalte te geven. (Van onze correspondent) KNOKKE. Wéér Spanje! Al leek het puntentotaal van 345, dat de En gelsen konden bijeen zingen hoog ge noeg om het Spaanse vijftal op af stand te houden, het pakte anders uit in de finale. Maar liefst 361 punten graaiden de Spanjaarden uit de Euro pa-beker en daarmee konden ze het gevaarte evenals vorig iaar, voor de reis naar hun land inpakken. Het werd eigenlijk al duidelijk, toen de waarderingen voor de twee zwakste ploegleden op het elektronisch score bord verschenen. Dyango bijvoorbeeld, verreweg de zanger met de geringste inhoud op deze finale-avond, kreunde 57 punten bij elkaar en bleef zo nog boven Tony Christie. Tony fungeerde twee avonden als sluitstuk van het Britse team en maakte bepaald meer indruk dan Dyango. Ook Jaime Morey kon tevreden weglopen. Zijn 60 punten staken vreemd af tegen de 59 van Bobby Hanna. Voeg daarbij dat de Spanjaarden in de ploegwaardering maar twee punten minder kregen dan de Engelsen, en het zal duidelijk zijn dat Engeland op de doornen werd gedrukt door de jury. Temeer nog omdat Jeff Collins wel op correcte manier in de weegschaal werd gelegd. Hij verdiende niet meer dan 50 punten, maar dat deed Dyango dan ook zeker niet. De race tussen de „kanonnen" van beide equipes kon niet spannend „ijn. In de twee voorrondes was al duide lijk geworden, dat zij elkaar nauwe lijks in kracht ontliepen. Spaanse Dova en Samantha Jones waren werkelijk een verademing op dit grijze zangfeest. Zij pakten voldoende talent uit om het festival aan de Belgische kust interes sant te maken. Samantha, 's morgens door de internationale pers op gelijke hoogte gebracht met Belgische Mary Porcelijn in een stemming voor de persprijs (Mary won volgens het re glement, omdat zij in de zwakste ploeg zat) haalde in de finale twee punten meer naar zich toe dan Dova (76 tegen 74). Julio Iglesias drong zich daar nog tussen met 75, een totaal dat hem on danks alle kwaliteiten en eerdere be vestigingen daarvan, toch wel in blije verbazing zal hebben gebracht. Andee Silver kwam tot 68 en zo werd bewe zen, dat zij allemaal, de twee Engelse en de twee Spaanse ploegleden, van avond terecht tegenover de Amerika nen komen te staan. De jury van de heer Frank Tappolet heeft dus weer verbazing gezaaid door de beker naar Spanje te schuiven, al was de verontwaardiging minder fel dan vorig jaar. Rob Touber, de Neder landse ploegleider, sprak nog van een ?rof schandaal, maar velen uitten zich in mildere termen. Nederland 1. Na de Tour, Pipo en het eerste journaal brengt de AVRO tot 8 uur een eigen produktie. Reink Ratsma en Istvan Koning schreven de kindermusical een Klaarlichte Dag droom, die wordt opgevoerd door de MAVO voor ballet en muziek in Rot terdam. Het is een simpel verhaal over een meisje dat graag balletdanseres wil worden. Wachtend tot haar moe der haar voor het eten zal roepen valt ze in slaap. Dagdromend ziet ze elfjes aan haar bed komen, die vragen waar over ze dromen wil. Op die manier beleeft ze allerlei heel bijzondere din gen. Na het journaal schakelt de AVRO De film begint als Hendrik nog ge trouwd is met Katherina van Aragon, die hem slechts een dochter heeft ge schonken. Verlangen naar een mannelijke troonopvolger doet de koning uitkijken naar een andere vrouw en hij denkt die gevonden te hebben in de zeer jonge Anna Boleyn, dochter van een van zijn vele slappe, omkoopbare en lafhartige hove lingen. Hendrik heeft al een verhouding met Anna's oudere zuster Elizabeth, die zelfs in verwachting van hem is en Anna is dus allesbehalve gesteld op de konink lijke belangstelling in haar jeugdig per soontje. Vader en moeder die bang zijn dat de familie in ongenade bij de vorst zal val len, dringen echter aan zodat Anna ten slotte besluit toe te geven in die zin, dat zij slechts in zal gaan op Hendriks avan ces als hij met haar zal trouwen Zijn maitresse zal zij niet worden zonder dui delijke toezeggingen van een huwelijk. Hendrik is inmiddels echt verliefd ge worden op het mooie, koppige en deugd zame meisje en hij besluit van Katherina van Aragon te scheiden, daarmee een oorlog met Spanje en een breuk met het Vaticaan riskerend. Kardinaal Wolsey die zich verzet tegen de plannen, wordt afgezet en vervangen door Becket die la ter op het schavot zal sterven en ondanks de smeekbeden van Katherina zet Hendrik KOPENHAGEN (AP) De Westduitse film „O.K.", die de Berlinade in verwar ring heeft gebracht, heeft een gemengde recensie hier gekregen na de wereldpre mière van woensdagavond. De film van Michael Verhoeven over het op feiten berustende verhaal van de verkrachting van een 15 jaar oud Vietna mees meisje door vier Amerikaanse mili tairen, werd door sommige recensenten „een overtuigend en artistiek dwingend néé aan de oorlog" genoemd. Andere spra ken echter van een „onoprechte, vulgaire betweterige en verschrikkelijk primitieve houding tegenover de wreedheden (van de Amerikanen) in Vietnam". De belangstelling was zo groot, dat de bioscoop na middernacht een extra voor stelling heeft gegeven. De grote toeloop wordt toegeschreven aan de stap van Warner Brothers in New York om een gerechtelijk bevel te verkrijgen de publie ke vertoning van „O.K." te beëindigen. Volgens Warners is de film gedeeltelijk gebaseerd op het boek „Casualties in war" van de Amerikaanse journalist Daniel Lang, waarvan Warners de wereldfilm rechten bezit. De eis zal dinsdag behan deld worden. Robert Houwer, de Nederlands-Duitse producent van de film, was gisteren bij de première aanwezig. Hij heeft gezegd, dat hij hier zal komen om de bewering van Warners voor de rechtbank te be strijden. „Het klinkt tamelijk fantastisch, dat de V.S. en Warner Bros ook aanspraken zou den doen gelden op de artistieke rechten van de Vietnamese oorlog", zo vertelde Houwer aan de journalisten. Anna Boleyn (Genevieve Bujold) tijdens een heftige woordenwisseling met kardinaal Wolsey (Anthony Quale). zijn zin door, Anna Boleyn daarmee tot koningin makend die slechts duizend da gen, nog geen drie jaar. op de troon zal zitten. Van dat verdere verloop, tot en met het schavot, waarop Anna met haar le ven voor vermeende ontrouw moet boe ten. laat de film ook nog het een en an der zien, maar het accent blijft liggen op de onstuimige liefde van Hendrik VIII voor het kindvrouwtje Anna Boleyn, de enige die hem tot het laatste toe de baas was. De film die Charles Jarrott van dit ge geven gemaakt heeft, is lang en vrij sta tisch, maar heeft naast Richard Burton die als grote trekpleister moet dienen, een prachtige rol van de jonge actrice Genevieve Bujold die voor haar creatie van Anna dit voorjaar een Oscar in Hol lywood kreeg. Een zekere Engelse filmtraditie verte genwoordigt ook „The reckoning" van re gisseur Jack Gold waarin he* portret van een onaangename „Streber" wordt gete kend. Mick Marler, de hoofdpersoon, is Ier van geboorte, opgegroeid in een ar beidersmilieu, getrouwd met een meisje uit de society en hard op weg naar de top als directie-assistent bij een grote Londense onderneming. De handicaps van Ier te zijn en van eenvoudige af komst heeft Mick overwonnen door een hard en brutaal optreden, dat indruk blijkt te hebben gemaakt op zijn omge ving. Een kort opgenblik komt hij in de film tot inkeer als zijn vaders dood hem terugbrengt naar de arbeidersbuurt van Liverpool, waar hij zijn jeugd heeft door gebracht maar hij compenseert zijn zwakke moment onmiddellijk door in het sterfhuis met een vroegere vriendin naar bed te gaan en terug op de zaak mee te doen aan intriges die hem dichter bij de topleiding zullen brengen. Een verharde en onsympathieke herhaling dus van „Room at the top" van 15 jaar geleden. Maar misschien lat in die tussentijd de zeden inderdaad verruwd en het leven harder en onaangenamer is geworden. CHARLES BOOST (Van onze correspondent) AMSTERDAM Paradiso organiseert de komende weken samen met de VPRO en Bovema gratis toegankelijke openlucht popconcerten in het Amsterdamse Vondel park. Het eerste concert wordt a.s. zater dag door Michael Chapman and the band gegeven. Tot eind augustus zijn er op de woensdag- en zaterdagavonden van 7 tot 9 uur optredens. Woensdag treedt de Hollandse popgroep „Brainbox" op en volgende week zaterdag de Amerikaans-Engelse formatie „The world band". De musici spelen in de mu ziektent die midden in een vijver in het Vondelpark staat. Als het regent worden de optredens afgelast. De VPRO maakt van sommige concerten opnamen voor uit zending in het vrijdagse „totaal" pro gramma. Paradiso organiseert de concerten in na volging van de free-concerts in het Lon dense Hyde Park en de vorig jaar in het Utrechtse Stadspark georganiseerde pop concerten. Veel prolongaties, ook deze week. Al lereerst natuurlijk van de films die nu al een magische aantrekkingskracht uit oefenen: „Woodstock" in Bellevue-Cine- rama, „Satyricon" in Tuschinski. en lang- blijvers als „Easy Rider" (46ste week in De Uitkijk), „Midnight cowboy", nu in Victoria en „Dokter Zjivago", terug in Du Midi. Nieuw is „MASH" die groots is ingezet in Calypso en Rembrandtplein Theater na uitgebreide voorpubliciteit. De film over het mobiele veldlazaret achter de vuurlinies in Korea, waar zich gruwelijk-komische dingen afspelen heeft al voldoende reputatie gekregen om een lange loop in beide theaters te kunnen voorspellen. Bescheidener van omvang en uitbreng is „Twisted nerve" in het Leidseplein theater, een Engelse „thriller" met als centrale figuur een geestelijk gestoorde jongeman die eerst van plan is zijn stief vader van kant te maken, maar als hij in zijn voorbereidingen gestoord wordt door de vriendschap met een meisje (Hayley Mills) zijn slachtoffers in een meer directe omgeving gaat zoeken. Re gisseur is een van de destijds befaamde Boultirig brothers, Roy die inmiddels de echtgenoot van Hayley is geworden. Cinétol is zijn Laurel-Hardy festival be gonnen, deze week met „Way out west", „The flying deuces", „Our relations" en „Pardon us", iedere twee dagen een nieuw programma, waarin voor de pau ze ook een korte film van het tweetal loopt. City tenslotte heeft nu geheel af gezien van de „Onkruidzaaiers in Fabel- tjesland" (die in Capitol en Ceintuur en AMSTERDAM De Hoofdstad Ope rette, die dit seizoen 25 jaar bestaat, heeft nu al tweehonderd maal haar jubileum operette „Zirkusprinzessin" van Emmerich Kalman opgevoerd. Op 1 augustus a.s. komt het gezelschap, bestaande uit veertig medewerkers, na een tournee door het land opnieuw naar Amsterdam om ge durende twee weken nog enkele voorstel lingen te geven. Op 31 augustus a.s. wordt in het Kurhaus in Scheveningen de laatste van de 250 voorstellingen van deze ope rette, die dan in 110 plaatsen is gespeeld, gegeven. AMSTERDAM Blijkens het overzicht van het bureau CPNB zijn in de maand juni de navolgende boeken het meest ver kocht: 1. Bert Garthoff, Zomaar wat zwer ven (Ploegsma, Boek van de Maand CPNB). 2. Spoorboekje '70-'71 (N.V. Ne derlandse Spoorwegen). 3. Treeske Blase en Anneke Hohmann, Plant-aardigheden (Ploegsma). 4. Marten Toonder, Zoals mijn goede vader zei (Bezige Bij). 5. Dr. L. de Jong, Het koninkrijk der Nederlanden in de tweede wereldoorlog. Dl. 3: Mei '40 (Saatsuitgeverij). 6. J. A. D. Lindeman en H. P. H. Geurts, Uit in Nederland (Meu- lenhoff-Bruna). 7. Jan Wolkers, Turks fruit (Meulenhoff Nederland). Han Fort- mann, Oosterse Renaissance (Ambo). 9. Verstoorde evenwicht onder red. van J. C. van de Kamer (Oosthoek). 10. Erich von Daniken, Terug naar de sterren (Kluwer). over op een buitenlandse produktie en wel de Tom Jones-show, maar een van de betere soort. Jones ontvangt name lijk enkele gasten die er zijn mogen, uit Amerika de negerzangeres Nancy Wilson, alsmede Toms naamgenoot Davy Jones, beter bekend als een van de Monkees, zoals we ze vaak op de televisie hebben gezien. Bovendien is Mireille Mathieu van de partij. Uit Engeland zijn er dan nog Herman and his Hermits. AVRO's Sportpanorama richt de ca mera op de roeisport en wel via de acht van Nereus. Deze acht die de laatste tijd enkele bijzondere succes sen hebben behaald, zijn door Ruud ter Wyden en Bob Bremer gevolgd tijdens hun traning en in enkele in ternationale races. Willem Duys komt tenslotte met zijn Voor de Vuist weg de avond besluiten. Bio gebleven is op de matinees) „Te rugkeer naar de Apenplaneet" ingezet, een nogal teleurstellend vervolg op de destijds toch wel amuserende science fic tion-film. Ditmaal is aan Ted Post, een van de regisseurs van „Peyton Place" de regie toevertrouwd en dat levert een be zienswaardige film met een nogal ver warde en kwasi-mystieke inhoud op die zich teveel aan maskers en schrikeffec- ten te buiten gaat. In De Uitkijk Hitchcock's klassieke „The lady vanishes" met Michael Red grave en Margaret Lockwood. Jerry Le wis in Leidseplein Theater met de klucht „Who is minding the store" en in Kri- terion een prolongatie van de Cubaanse film „Cumbite". „The brotherhood" van Martin Ritt met Kirk Douglas in Calypso en Alain Resnais ,,Je t'aime" in Cineac Reg. Breestraat Cinétol is af van zijn „westerns" en geeft een aller-aller-laat- ste vertoning van Marcel Camus „Orfeu negro", een aankondiging die een drei gende waarschuwing inhoudt. CHARLES BOOST AMSTERDAM. De belangstelling voor toneeluitvoeringen, filmvoorstellin gen en revues in Amsterdam is het afge lopen jaar sterk teruggelopen. Werden in 1967 nog 569.599 toegangsbewijzen voor een toneelvoorstelling verkocht, in 1969 waren dit er nog maar 356.117. Het bio scoopbezoek liep in deze periode terug van 6.069.083 tot 4.921.061. De revues die drie jaar geleden nog ruim 134.000 men sen trokken, telden vorig jaar niet meer dan 56.727 bezoekers. De publieke be langstelling voor ballet, concerten, varié té en cabaret is stijgende. Kermissen doen het blijkens de cijfers in het zo juist ver schenen statistisch jaarboek van de ge meente Amsterdam ook niet zo goed meer. De musea in de hoofdstad blijven wel in trek. Vooral het Rijksmuseum geniet grote belangstelling. Het aantal bezoekers steeg van 775.635 in 1967 tot 1.402.563 vorig jaar. MAASTRICHT. Aan net eind van dit jaar zullen Aken, Maastricht en Luik op symbolische wijze hun oorlogsmonu menten uitwisselen. Het initiatief hiertoe is genomen door de Franst Kunstenaar en oud-verzetsstrijder Robert Filliou Hij heeft voor zijn idee aj gehoor gevonden bij tal van instanties en kunstenaars in Nederland, België en Duitsland, die daar toe zitting hebben genomen in een comi té In de .Neue Galerie" in Aken >s don derdag een tentoonstelling \?aii het pro ject van Robert Filliou geopend. trad. Rosetta Higtower, vroeger lead- zangeres van the Orlons, Desley McKay, Mark Murphy en Jonathan Swift; de laatste drie zijn nog niet zo bekend, dat men hen als wereldster ren mag betitelen. Na het laatste nieuws nog een Eurovisie-uitzending en wel Uittocht. Onder die titel brengt de NOS een samenvatting van de directe reportage die de Duitse televisie brengt eerder op deze avond van de uittocht van Duitse vakantiegangers naar het zui den. Misschien kunnen vele Neder landers die over de Autobahnen wil len er ook nog net hun voordeel mee doen. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Weekend. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: 7,0. 135 (9.35 Waterstanden 1 10.30 Stereo: Amusementsmuz. 11.00 Nws. 11 03 Nieuwe oonamen van jazz. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Met naald en slinger. 12.05 Bakboord is links en stuurboord is rechts. 12.30 Nws. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Jongerenprogr. 14.35 Radio Jazz Magazine. 15.00 Beethoven 200. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan. 16.15 Nederl. maken muz. 16.35 Artistieke staalkaart 17.10 Stereo: Verz.progr. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten 18.20 Stereo: Open Huis. 19.30 Nws. 21.00 Foorsnel. 22 10 Radio .Taz" Magazine. 22.30 Nws. 22.40 Meded 22.45 Stereo: Nederl. cabaretljedies. 23 15 Stereo: Licht gevar. pl. progr. 23 55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo- Klass. muz. 7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub. 8.45 Stereo: Lichte gram- mofoonmuz. 8.55 Stereo: Promenade orkest. 9.35 Gymnastiek. 9.45 Stereo: Grand Gala du Disaue Classique. 11.00 Nws. 11.03 Lezing. 11.15 Stereo: Natio naal Jeugdcorps. 11.55 Meded. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit balans. 12.14 Marktberichten. 12 16 Overheidsvoorl. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. T> tij Nws. 12 41 Actualiteiten 12.50 Buitenl. kommentaar. 13.00 Verz.pl. 14 00 Stereo- PM 16 00 Nws 16.30 In zet. 17.00 HTRO Magazine. 17 15 Gasten van de week 17 30 Stereo: Lichte gramm.pl. 18.19 Kanjer Koning. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten 19.00 De ron de van Frankrijk '70. 19.05 Stereo: Musicerende dilettanten. 19.30 Sjook. 20.00 Verz.pl.progr. 22.00 Troubadour. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Toernegoal. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 10.00 en 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.03 Gevolmachtigd 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de France (14.00 en 15.00. 16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.02 Hier en Nu. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Muz.progr. 12.40 SOS-berichten voor schippers. 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws., SOS berichten voor schippers. 13.20 Lichte muz. (14.00 en 15.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.15 Jazz en chanson. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Fr. taalwenken. 18.32 Intermezzo. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz.progr. 22.00 Nws. 22.10 Amuseemntsmuz. 23.00 Nws. 23.10 Liederenrecital. 23.40 Nws. Nederland 2. Pipo en het journaal worden op het tweede net gevolgd door nog een NOS-programma en wel het wekelijkse Vrij-uit, waarin infor matie wordt gegeven over de recrea tieve mogelijkheden in ons land. Het belangrijkste onderwerp vanavond is het kamperen in eigen land. De KRO gaat haar aandeel in de vrijdag beginnen met alweer een af levering van de Debbie Reynolds-show Na het journaal een andere Amerika, de serie Politie New York. Van de Engelse commerciële televi sie kocht de KRO een televisieportret van graaf Carl Gustav von Rosen, een van de merkwaardigste figuren van deze tijd. Deze telg uit een aristocra tische Zweedse familie is sinds jaar en dag begaan met het lot van kleine landen, die door een grote mogendheid worden overvallen. Hij is voorname lijk in het nieuws gekomen toen hij voor de Biafranen ging vliegen en zelfs een Biafraase luchtmacht od- bouwde. Maar eerder is hij als vlieger ook al in actie geweest voor Abessi- nië, toen dat door Mussolini werd aan gevallen en voor Finland, toen dat een Russische oorlog voerde. Lichter vermaak komt tegen half tien op de beeldbuis. In Knokke zul len de vijf beste artiesten van de Europese ploegen, namelijk als belo ning uit mogen komen in een soort superfinale tegen een Amerikaans team. Gisteren werd pas bekend wie Knokke dit jaar won. De Amerikaan se ploeg wordt gevormd door Salena Jones, de negerzangeres, die tegen woordig in Engeland woont en die de vorige week nog voor de VARA ot>- mWUUIIIIIIIflIlflIlfUIIIIIIWIIIilWIlWWWWWIflIMIUI/WWWUIMIflIWIM 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Een klaarlichte dagdroom (kindermusical). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Dit is Tom Jones 21.10 AVRO's Sportpanorama 21.45 Voor de Vuist weg. 22.50 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Vrij-Uit. 19.30 KRO: De Debbie Reynolds Show. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20 20 KRO: Politie New York (film). 20.45 Graaf Carl Gustav von Rosen 21.30 Eurovisie- Songfestival Knokke 1970 23.00 NOS: Journaal. 23.05 Uittocht (Van onze correspondent) LAREN Een bekende figuur in het Nederlandse muziekleven, met name in het organisatorische vlak, de heer G. J. G. Leonhardt, gaat zich tegen het eind van het jaar in Zwitserland vestigen en zal dan zijn vele functies neerleggen De heer Leonhardt (geboren in 1901) is vooral be kend als een van de grote figuren van de Nederlandse Bach vereniging: sinds 1937 bestuurslid waarvan van 1959 tot 1963 tevens waarnemend secretaris, sinds 1963 secretaris en bovendien sinds 1949 nog vice-voorzitter. Verder is hij ondermeer bestuurslid van het Concertgebouw in Amsterdam en van het Nederlands Ka merorkest De heer Leonhardt gaal in vezay aan het Meer van Genève in Zwitserland wo nen. Nederland 1 16.00 NOS: Nieuws. 16.02 NCRV: Abbott and Costello (film). 16.25 Schoonmoeders! (serie) 16.50 Voor de kinderen. 18.25 NOS: Tour de France. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS': Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe 19.11 Eddy Ready Go. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Lang leve de operette. 21.10 De regels van het spel (serie). 22.15 Hier en Nu. 22.40 Evangelie. 22.45 NOS- Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 EO: De Uitweg (film) 19.32 Nader oekeken 19.43 Koorzang. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal 20.15 STER- Reclame. 20.20 VARA Zomaar een zomeravond. 2145 Mannix (tv-film). 22 35 NOS- Tournaal. IMWBMyMMWWIMIWWMIlWWWWWWWWWIIIMMMMMIWiW

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9