PANDA EN DE MEESTER'FILM ER m ARMAN EN ILVA i POLLE,. PELLI EN PINGO V, 3 Agenda voor Haarlem en de IJmond Twee weken cel voor opruiing «gestipt Weekeinde met enige regen Bij 1 mei-rellen Bi: g§ ZATERDAG 18 JULI 1970 8 Een detectiveverhaal van Agatha Christie 4 b>- '-lüar iW NOU, UC216TÖCH NOG EEN 6AAT0E! R A M M E T J F O K Haarlem en Omstreken Bollenstreek Velsen-lJmuiden Beverwijk Heemskerk vS ■S-S il e| MVWMWVUIIWWVUWWWIMnAIVIfWIAIWWWIMAfWIIIMAfUIIWIIVMIIIIMWWIIIIIMIAMMIWWIAiywWWIIIIMIIIMIWIIIIWIilflIIIWIMMIIIIMfillfWWM DE SPIEGEL BARSTTE 57) „Daar heb je gelijk aan", erken de Cherry. „Weet je, ging Gladys voort. „Ik heb er eens over nagedacht. Ik was toen ook op 't Huis die dag, om te helpen. Ik heb er toevallig op dat ogenblik vlak bij gestaan. „Toen Heather gestorven is?" „Nee, toen zij met haar cocktail gemorst heeft. Alles over haar ja pon gooide. Het was zo'n pracht van een japon, „bleu de roi", nylontaf. Had ze gloednieuw voor die gele genheid gekocht. Maar het was wel heel grappig". „Wat was heel grappig?" „O, toen vond ik dat niet. Maar als ik er nu aan terugdenk, lijkt het wel zo". Cherry zag haar benieuwd aan. Zij begreep dat het woord „grappig" hier niet in zijn eigenlijke betekenis moest worden opgevat. „Vertel nu in 's hemelsnaam eens wat er heel grappig was", drong zij aan. „Ik ben er vrijwel zeker van dat ze het met opzet heeft gedaan". „Opzettelijk met haar cocktail heeft gemorst?" „Ja. En vind jij dat ook niet eigenaardig?" „Op een gloednieuwe japon? Daar geloof ik niets van". „Ik zou nu wel eens willen weten", ging Gladys verder, „wat Arthur Badcock van plan is met haar kle ren te doen. Die japon kun je best weer schoon krijgen. Anders zou ik er de helft van de breedte kunnen afnemen. Het is een pracht van een wijde rok. Geloof je dat Arthur Bad cock het heel erg zou vinden, als ik hem vroeg die japon aan mij over te doen. Ik zou er haast niets aan behoeven te veranderenen het is zulke prachtige stof". „Zou je het zelf.Cherry wei felde evenniet erg vinden?" „Waarom?" „Noude japon te dragen, waar in iemand anders gestorven is ik bedoel, op die manier gestorven is" Gladys keek haar met grote ogen aan. „Daaraan had ik niet gedacht", be kende zij. Zij dacht er even over na. Toen klaarde haar gezicht weer op. „Ik zie niet in dat dat er veel op aankomt", hernam ze. „Per slot, al tijd als je iets uit de tweede hand koopt, is het iets, dat iemand gedra gen heeft die overleden is, waar of niet?" „Ja. Maar dat is toch niet pre cies hetzelfde". „Ik vind dat je je te veel in je hoofd haalt, vond Gladys. „Het is zo'n prachtige lichtblauwe kleur en heel kostbare stof. En wat die malle historie betreft," ging ze nadenkend voort, „ik geloof dat ik morgen maar eens, vóór ik naar mijn werk ga, bij de butler, meneer Guiseppe, langs loop, om te horen wat hij erover denkt." „Is dat de Italiaanse butler?" „Ja. Een verbazend knappe man. Vuurschietende ogen. Hij is heel hef tig van aard. Wanneer we daar ko men helpen, jaagt hij ons meisjes achterna op een reuze manier." Zij giechelde. „Maar erg vinden we dat geen van allen. Hij kan ook aller aardigst doen, soms Hoe het zij, ik zou er best eens met hem over kunnen praten en hem vragen wat ik doen moet." „Ik snap niet, waarom je daar over met hém zou moeten praten," sprak Cherry. „Nouhet was zo grappig, hield Gladys vol. „Ik denk," hernam Cherry, „dat jij alleen maar een excuus je zoekt om met die meneer Giuseppe een praatje te gaan maken. Maar laat ik je dan een waarschuwing geven, meisje. Je weet toch hoe al die Ita lianen zijn! Je leest over niets an ders dan vaderschapsacties Warm bloedig en hartstochtelijk, dat zijn ze allemaal." Gladys zuchtte eens van verruk king. Cherry keek haar vriendin er even op aan. Naar haar dik, vlekkerig gezichtje. Haar waarschuwing was wel overbodig, dacht zij. Meneer Giuseppe, wist ze, zou heus wel be ter ergens anders terecht kunnen. „Aha!" riep dokter Haydock uit, „ik merk dat u de zaak al aardig aan het ontwarren bent." Hij keek van juffrouw Marple naar een berg pluizige draden witte wol op haar schoot. „U hebt me de raad gegeven, dok ter, alles uit elkaar te halen, wan neer ik niet meer breien kon," gaf juffrouw Marple hem ten antwoord. „Het lijkt me dat u dat grondig hebt aangepakt." „Ik heb dadelijk al in het begin een fout in het patroon gemaakt. Dan raakt de hele zaak zijn propor ties kwijt en moet je alles wel gaan uithalen. Het is een erg ingewikkeld patroon, begrijpt u." „Wat heeft een ingewikkeld pa troon voor u voor moeilijkheden? Hoegenaamd geen." „Ik moet me, geloof ik, met mijn slechte ogen tot eenvoudig brei werk bepalen." „Dat zou u wel heel erg vervelend vinden. In elk geval, ik voel me ge vleid dat u mijn raad hebt opge volgd." „Doe ik dat niet altijd, dokter?" „Ja, als het in uw kraam te pas komt," antwoordde dokter Haydock. „Zegt u mij eens eerlijk, dokter, bedoelde u werkelijk alleen brei werk, toen u mij dat advies gege ven hebt?" Hij zag het tintelen van haar ogen en er verscheen ook een zelfde tin teling in de zijne. „Hoe schiet u op met het ontwar ren van de moordzaak?" informeer de hij. „Ik geloof dat mijn vermogens niet meer zo zijn als vroeger," gaf juffrouw Marple zuchtend ten ant woord. „Onzin," verklaarde dokter Hay dock. „U moet me niet vertellen dat u nog tot geen enkele conclusie bent gekomen." „Natuurlijk ben ik wel tot enkele conclusies gekomen. Zeer positieve zelfs." „Zoals bijvoorbeeld?" informeerde Haydock met belangstelling. „Als er op die dag iemand met zijn vingers aan dat cocktailglas heeft gezetenmaar ik begrijp niet goed hoe dat kan zijn ge beurd „Hij zou het goedje in een oog- druppelaar bij de hand kunnen heb ben gehad," opperde Haydock. „U bent zo medisch deskundig," sprak juffrouw Marple vol bewonde ring. „Maar zelfs in dót geval lijkt het me meer dan zonderling, dat geen mens dat zou hebben gemerkt." „Een moord hoor je dus niet al leen te plegen maar je moet er ook voor zorgen dat iemand het ziet? Bedoelt u dat?" „U weet best wat ik bedoel,,' kaatste juffrouw Marple terug. „Dat risico heeft de moordenaar moeten nemen," was Haydock van oordeel. „Precies. Dat betwist ik ook geen ogenblik. Maar er zijn minstens achttien a twintig personen in de buurt geweest, heb ik mij laten ver tellen. Dan lijkt 't mij waarschijn lijk, dat er van die twintig iemand geweest moet zijn, die de daad heeft opgemerkt." Haydock knikte. „Dat zou je wel denken, beslist. Maar kennelijk is dat toch niet het geval geweest." (Wordt vervolgd) 4*1 m-iut 19. „Zou die fontein wel bij de film horen?", vroeg Panda onzeker. „Het leek me dat daar iemand in het water viel. Zal ik gaan kijken?" „Goed, assistent", antwoordde Jélle Synchroon. „Als je maar zorgt dat je uit m'n beeld blijft". Panda draafde bezorgd door de struiken naar een klein meertje dat daar in het zonlicht spiegelde. „Misschien was het de speler wel, die de rol van struikrover vervulde", mompelde hij. „Ik zag tenminste allerlei kostbaarheden rond vliegenTjonge, ja daar liggen ze. Maar waar is die meneer gebleven?" Hij raapte de dure attributen van koning Karmolijn op en keek intussen zoekend rond. Maar in het water was niemand te vinden en op de wal was alleen de regisseur George Goodblood zichtbaar. „Waar is die arme speler gebleven?", vroeg Panda zorgelijk aan hem. „Hij deed het juist zo goed. Zo te zien, ging hij volkomen op in zijn rol". „Ehinderdaad, makkertje", mompelde de aan gesprokene. „Hij ging zó op, dat hij de grond onder zijn voeten verloor. Maar ik heb hem reeds uit het water gehaald en naar huis gestuurd om te bekomen. Nu zal ik een geheel nieuwe scène moeten verzineh ver filmen". ILVA! ILVA IA/AAK BEN JE!? ILVA WAT HEB JE! N66, MUM TANDEN 21JN 8ESTJ OAT DACHT IK AL - EEN LOSSE MELK- TAND! DIE MOET ERUIT! JE MOET DE TANDEN VAN DE VARKENTJES NAKIJKEN! DIEKOMENOOK AAN DE BEURT... HE 2E6i WLDEN JUIL1E 'M SMEREN? In dit land zetten ze bloemen langs de wegen waar automobilisten voorbij komen, om te kijken hoe gauw ze doodgaan, de bloemen. Deze vorm van vivisectie is bedacht om ons al lemaal duidelijk te maken dat we al leen maar rustig hoeven door te gaan met ademhalen om de bloemen ach terna te gaan. Maar de luchtvervuilers steken nu de reddende hand uit naar onze be dreigde bronchiën. Onze zonde is dat we autorijden, en Satan laat het ons op benzine doen. Maar nu gaat Satan zijn leven beteren althans zijn benzine. Daar waren allerlei veront reinigingsmiddelen aan toegevoegd om de motor beter te laten lopen. En nu wordt er een reinigingsmiddel aan toegevoegd om de motor nog beter te laten lopen. Ga in uw onnozelheid niet zo ver te menen dat deze benzine met het in gebouwde schoonmaakmiddel als een soort vlekkenwater de lucht reinigt. De plotselinge reinigingsdrift van de verontreinigers is te vergelijken met een afspraak van een gezagsondermij nende groep om geen eieren meer als argumenten tussen de tomaten te ge bruiken. De zuiverende invloed van de reinigingsmiddelen in de benzine gaat hoogstens zo ver dat wij met zuiver der gifgas worden bestookt Is dat zo erg? Ach nee. Het ver keer neemt nog maar één kwart van de luchtverontreiniging voor zijn reke ning. Een tweede kwart komt op naam van het huiselijk verkeer bij de hui selijke haard en de daardoor uitge stoten roetwolken. De industrie staat garant voor de andere helft. Het probleem zal dus aan alle kan ten moeten worden aangepaktook internationaal. Maar Nederland heeft als bloemenland een groot voordeel. Wij kunnen ons veroorloven er een bosje bloemen tegenaan te gooien. En we zullen het moeten doen ook. De bloemen zullen hun vaderlands lievende taak moeten verrichten langs alle wegen. Op het land, in de ste den, op de industrieterreinen en langs de havenkaden moeten bloemen op bloeien in alle soorten en alle kleu ren. Elke bloem wordt een graadme ter voor de luchtvervuilingWaar de kleinste bloemen staan bevindt zich de grootste schuldige. KEES STIP UIAAftAAAAWAAAIIftlWftAiWWWWWMIWIMWIWUWWWAAWJWWWWIIIIWIIWJWMWyWMUMIWWyWMMUWWWWWUWWWIMWI 1804. Nieuwsgierig beklom Karo de wal vis in het museum. Hij begreep wel, dat je zo'n opgezet dier niet eten kon, maar het was heerlijk om erover te fantaseren. Dan hoefje je nooit meer bij Bram om kleine visjes te bedelen, als-ie aan het hengelen was. Hij trippelde tot het gat in de kop, waar een levende walvis fonteinen van water door kan spuiten. En net liep hij rond de opening, toen hij eensklaps stem men hoorde. Karo had nooit geweten, dat walvissen spreken konden. En nog veel vreemder leek het hem, dat een dode walvis dat zou kunnen. Aan dachtig luisterde hij toe, en de eerste zin deed hem al de rillingen over de rug lo pen. „Heb je het gezien?" vroeg een ruwe stem. „De eigenaar van de Anna-Jacoba is er. Zou hij iets vermoeden?" „En heb je die zeeman gezien?" klonk een andere stem. Dat is Bram Fok, ik ken 'm. Een gevaarlijk mannetje. Als die iets gaat onderzoeken zijn we nog niet jarig." „Dan moeten we hem snel tegenhou den," zei de ruwe stem. Karo stond ver steld. Want een walvis, die sprak, dat zou nog kunnen. En een walvis, die twee stemmig met zichzelf praatte, leek hem ook nog mogelijk. Maar dat een willekeu rige walvis Brammetje zou kennen, leek hem glad onbestaanbaar. I Kekkonen. De Finse president Urho Kek konen brengt een officieel bezoek, van vier dagen aan de Sovjet-Unie. Arrestaties. Negen Indonesische journa listen zijn gearresteerd op verdenking van een samenzwering om de verbo den communistische partij nieuw leven in te blazen. Het KNMI deelt mee: Langs de noordflank van een hogedrukgebied, dat zich nu al enkele dagen ten zuidwesten van Ierland ophoudt, trekken storingen van de oceaan naar het noordelijk deel van de Noordzee. Hoewel de meer actieve gedeelten van deze storingen ten noorden van ons land blijven, dringt de bewol king met af en toe wat lichte regen nog juist tot onze omgeving door. Het hogedrukgebied vertoont op het ogenblik de neiging zich iets naar het westen te verplaatsen, waardoor de storingen dichter langs ons land kunnen gaan trekken. Zomerweer treffen we alleen nog aan in Spanje en Italië, waar vrijdag de tempera turen weer tussen 25 en 30 graden werden. Boven de Balkan en Oost-Europa komt nog veel bewolking en af en toe regen voor door een depressie, die in de richting van de Zwarte Zee trekt. Elders in Europa is het overwegend koel en wisselvallig weer. VOORUITZICHTEN voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: tijdelijk regen, ook opklaringen en tem- peraturen overdag beneden normaal. WEERSVOORUITZICHTEN in cijfers gemid deld over Nederland. Voor maandag: aantal uren zon 1-8, minimum temperaturen omstreeks normaal, maximum temperaturen van 1 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 percent; kans op een geheel droog et maal: 40 percent. j tlf BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, 18 en 21.15 uur, tevens zondag 16.15 uur: „Satyricon' 18 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: tevens zondag 14 uur: „De terugkeer van de zeven gladiatoren", 14 j. Zaterdag nachtvoor stelling 23.30 uur: „Opstand in het legerkamp", 18 jaar. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur, tevens zondag 16.15 uur: „Wolven in Battle dres", 14 j. Zondag 11 uur: „Afrika zonder genade", al. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14 uur, tevens zon dag 16.15 uur: „Onkruidzaaiers in Fabeltjes- land", a.l.; 19.30 uur: „Gejaagd door de wind" 14 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur, tevens zondag 16.15 uur: „De vierkante re kruut", a.l. Zondag 11 uur: „Elsa, dochter der natuur", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Go-go-girls", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 10.30 uur: „Sjors en Sjimmie in het land der reuzen", a.l. Zondag 11 uur: „Uit Hollywood's lachfabriek", a.l.; zondag 14 en 16.15 uur: „Peter Pan", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Mon oncle", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur Iedere zaterdag extra avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.3022.30 uur. Vanaf 18 juli tot 8 september. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst Schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. nandschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12 30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum, (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhomkazerae (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaameming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland l rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens 's Maandags gesloten. Dinsdags tot en met zaterdags van 0 tot 17.45 uur geopend. Tot en met 13 augustus. Galerie Eljlders, (Haltestraat 77, Zandvoort) Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en lean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur Potterie „Het Schontje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef, Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. Tot 1 september. De Lantaern. (Frankestraat 36). Expositie ln de paardenstal van schilderijen en tekeningen van Daniël Merino. Dagelijks geopend van 11 tot 22 uur. Tot en met 31 juli. Galerle-T, (Bakenessergracht). Zomerexposltle van schilderlien, grafiek, etsen en litho's van onder andere Jom, Heyboer, Klink en Molljn. Dagelijks geopend van 14-18 en zondags van 14- 18 uur Tot en met 31 augustus. Vis- en Vleeshal, (Gr. Markt). „Functionele Kunst van de 21ste eeuw"; expositie van objec ten etc van Curt Stenvert. Geopend van maan dag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 30-03 uur. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobllarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks „I Cava lier!". Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen „Les Etoiles" Hotel Esplanade, (Badhulsplein, Zandvoort). Dagelijks 20-02 u.: Optreden van het DA-trio. Dansing Ferdinand (Geertruida Carelsen- straat) Dagelijks van 20-01 u.: dansen. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo, (ing. Westergrachtztjde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30- 12 en 14—16 30 uur. Grote Markt, maandag 20 uur: Optreden „Youth Brase Band van de Coventry School of Music. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Llnnaenshof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow Dagelijks geopend van 9-18 uur. City Theater, zaterdag 19 en 21,15 uur, zondag 14.30, 19 en 21.15 uur en maandag 14.30 en 20 u.: „Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland". Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur, zondag 14.30 en 20 uur en maandag 20 uur: „Hello Dolly". TENTOONSTELLINGEN Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraai Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Ruïne van Brederode. Santpoort-Zuid. Tot en met 2 augustus: Expositie van grafisch werk van Pleter HoJstein. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u. „Komplot der geweldenaars"; 23.30 uur: „El Do rado"; zondag 14.30 uur: „De Witte"; 16.30 uur: „El Dirado"; 19 en 21.15 uur; „De omhelzing". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Asterix en Cleopatra; zondag 14.15 uur: „Dik Trom en het circus"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „As terix en Cleopatra". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van schilderijen, tekeningen en metallieken; ge opend tot en met 8 augustus van dinsdag tot en Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, met zaterdag van 9 tot 18 uur. Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 19 en 21.15 uur: „The Five-Men-Army"; zondag 14.15 uur: „De onvoorstelbare tocht"; 16 uur „Ik ga, lk dood en kom terug"; 19 en 21.15 uur „The Five-Men-Army". „Kwade oog". Twee broers hebben voor de rechtbank in Szeghalom in Zuidoost- Hongarije aangevoerd, dat zij een po litieagent en een nachtwaker hebben afgeranseld, omdat de twee handhavers van de veiligheid het „kwade oog" op de broers hadden gericht. Explosie. Bij een reeks gas-explosies in de drukste winkelstraat van de Austra lische stad Brisbane zijn zeker 32 men sen gewond geraakt. Overleg. Premier James Chichester-Clark van Noord-Ierland is in Londen voor overleg met premier Edward Heath. AMSTERDAM. Als „algemene pre ventieve maatregel" heeft de Amster damse politierechter, mr. G. Nomes, een 21-jarige receptionist uit de hoofdstad, wegens opruiing op de Dam op 1 mei veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes weken, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rech ter ging niet in op de suggestie van de raadsman, mr. M. G. Rood, te volstaan met een geheel voorwaardelijke gevan genisstraf. „Uit algemeen preventief oogpunt is deze zaak te belangrijk", luidde het ant woord van de heer Nomes. De raadsman had om een voorwaardelijke straf ge vraagd met het oog op de persoonlijke omstandigheden van zijn cliënt, die on- der psychiatrische behandeling staat. De opgelegde straf was wel conform de eis van de officier van Justitie. Op de avond van de eerste mei was de jongeman van half vijf tot half twaalf opgetreden als aanvoerder van een groep op rellen beluste jongelui. Zij waren reeds verschillende malen slaags geraakt met de mobiele eenheid van de Amster damse politie. Nadat op een gegeven ogen blik de Dam was schoongeveegd, had hij zijn medestrijders toegeroepen: „Kom, hier is het niets meer, we gaan naar het Damrak en daar het verkeer vast zetten". Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Amsterdam half bew. I De Bilt zw. bew. I Deelen zw. bew. Eelde zwaar bew. Eindhoven zwaar bew I Den Helder geh. bew. Rotterdam zwaar bew Twente zwaar bew. Vlissingen zwaar bew. Z.-Limburg licht bew. I Athene Barcelona I Belgrado I Berlijn Bordeaux I Brussel Frankfort Geneve Grenoble I Helsinki Innsbruck I Kopenhagen Lissabon I Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga I Mallorca I Munchen Nice I Oslo I Parijs Rome I Stockholm Wenen Zurich onbew. half bew. regen half bew. onbewolkt geh. bew. zwaar bew. onbew. geh. bew. regen regen regen onbewolkt onbew. zwaar bew licht bew. onbewolkt onbewolkt onbew. zw. bew. onbewolkt regen geh. bew. onbewolkt licht bew. regen mist PPORTEN 3 «j <y 3 SS BS 4) «i CM z 16 8 0 z 17 6 0 zzw 17 8 0 zzw 17 7 0 zzw 18 7 0 zzw 18 12 0 zzw 17 10 0 zw 16 7 0 zzw 17 14 0 zzw 16 7 0 nw 29 22 0 n 25 15 0 w 16 11 3 nw 19 11 0 w.st. 24 10 0 z 18 9 0 zzw 17 6 0 wzw 18 6 0 w.st. 18 5 0 no 20 18 0 w.st. 12 8 0.6 zw 17 12 0.4 w.st. 31 20 0 O 23 12 0 wzw 23 15 0 w.st. 14 7 0 w.st. 33 15 0 nw 26 18 0 w.st. 11 13 0 w 11 8 9 nnw 24 16 0 zzo 21 13 0.6 w 20 14 0 w.st. 25 12 0 nnw 20 7 0.1 wnw 13 4 30 zo 13 4 4 ZONDAG 19 JULI Zon op 4.42 uur; onder 20.49 uur Maan op 21.36 uur; onder 4.59 uur MAANDAG 20 JULI Zon op 4.43 uur; onder 20.48 uur Maan op 21.54 uur; onder 6.35 uur MAANSTANDEN Volle maan 18 juli 20.59 uur Laatste kwartier 25 juli 12.00 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZATERDAG 18 JULI Hoog water 2.40 uur en 15.15 uur Laag water 10.52 uur en 23.25 uur ZONDAG 19 JULI Hoog water 3.33 uur en 16.05 uur Laag water 11.47 uur en uur MAANDAG 20 JULI Hoog water 4.23 uur en 16.56 uur Laag water 0.14 uur en 12.38 uur Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8