Flatbewoners in IJmond-Noord hebben gehele jaar verwarming De „Marticia" koos zondag zee Woonwagencentrum krij gt bij opening kampschool ÉSi Vakantievlucht naar Djakarta ginsr niet door Viswedstrijd op Zuidpier W. Drees jr. naar DS '70 VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND In Veisen alleen 's winters IJmuidenaar met I XJit beruchte bocht motor verongelukt geslipt Openbaar overleg benoeming wethouders Gestolen auto bij Velsertunnel Havenberichten Voor technische proeftocht op Noordzee „Kabouters" krijgen proces-verbaal Slachtoffer auto-ongeval overleden Scooter en auto in brand EXAMENS 13 weken IJMUIDER COURANT 3 weken Beverwijkse Courant MAANDAG 20 JULI 1970 IJMUIDER COURANT Op Delftplein V elsen-IJmuiden V eisen-N oord - i ■ifS? Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Het koude weer in de af gelopen dagen is er in menig gezin de oor zaak van geweest, dat de kachel nieuw leven werd ingeblazen, want met name in de avonduren was het kil in huis. Uit tal van schoorstenen kon men dan ook de rook zien opstijgen. Dit deed bp ons de vraag rijzen hoe het gesteld is met die burgers, die in de hoogbouw hun intrek genomen hebben en met hun centrale ver warming afhankelijk zijn van de initiatie ven, welke door de gemeente waar zij wo nen, worden ontwikkeld. In de noordelijke IJmond bleek dit geen enkel bezwaar te zijn, want in de gemeen telijke flats in Beverwijk en Heemskerk kan elke flatbewoner warmte krijgen wan neer hij maar wil, door de kraan van de centrale verwarming open te draaien. Daar nameliijk blijven de ketels in de ketelhuizen het gehele jaar door gestookt. Uiteraard worden in de zomermaanden de ketels schoongemaakt en verricht men in die periode eventuele herstellingen, doch zelfs dan worden de flatbewoners daarvan in kennis gesteld. Men redeneert in Be- De 210.000 tons turbinetanker „Mar- ticia" in de Noordersluis van IJmui- den. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De 21-jarige bouwkun dig tekenaar W. van Ombergen uit IJmui- den in zaterdagavond na een verkeers ongeluk met zijn motor op het Delftplein in Haarlem-Noord om het leven gekomen. Hij reed op de Rijksstraatweg in de rich ting Santpoort en moest de bocht nemen op de rotonde Delftplein. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 48-jarige Utrechtse magazijnbediende slipte zaterdagmiddag om kwart over vier uit de beruchte bocht aan de zuidzijde van de Velsertunnel. Na zowel de rechter als de linker vangrail te hebben geraakt kwam de auto op de kant in de berm tot stilstand. De bestuur der bleef ongedeerd, maar een zeventien jarige dochter kreeg een diepe hoofd wond en een vijftienjarige zoon een her senschudding en een wond aan de rechter arm. Zij zijn door de Ongevallendienst naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. De politie vermoedt dat de motorrijder snel heeft gereden en naar links is uitge weken. Aangenomen wordt dat de motor tegen de trattoirband is gebotst en dat de bestuurder van de weg is geraakt. Een .rinTI T vangrail en een lichtmast waren bescha- INT )L V S H A L digd. De jongeman is in ernstige toestand I A J- naar een ziekenhuis vervoerd en kort na aankomst overleden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het openbaar overleg van de fractievoorzitters van de gemeen teraad van Velsen over de benoeming van wethouders zal deze week worden voort gezet. De fractievoorzitters komen daar toe op donderdag 23 juli om 20 uur bij een in het stadhuis van Velsen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De bemanning van een surveillancewagen van de Velser politie trof vanmorgen vroeg, om zes uur, op de oostelijke rijbaan van rijksweg 9 een per sonenauto aan, waarvan bekend was dat deze zondag in Uitgeest is gestolen. De wagen is veilig gestald. MAANDAG 20 JULI Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30-21.30 uur bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk a. Zeeërweg, IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan, Gebouw Spaarnberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur: uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjerstr. 13, 19 tot 21 uur. DINSHDAG 21 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 en 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur filiaal Wijkerstrataweg 77, Vel sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. MAANDAG 20 JULI Openbare bibliotheek, filiaal De Meer- jaal, Banjaertstraat, geopend 19-21 uur. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend 19-22 uur. DINSDAG 21 JULI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend 9-12, 14-17 en 19-22 uur. IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den in IJmuiden door 53 vaartuigen aan gevoerd: 4630 kisten vis, 20.000 kilogram tong en 1460 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 645 kisten en 1400 kleine kisten schelvis, 142 kisten en 183 kleine kisten wijting, 18 kisten en 941 kleine kisten haring, 315 kisten en 550 kleine kisten makreel, 275 kisten en 885 kleine kisten diversen, 478 kisten gul en ka beljauw, 44 kisten tarbot en 2328 kisten schol. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 6.90-6.40, grote tong 6.97-6.71, groot middel tong 6.96-6.68, kleinmiddel tong 8.38-7.67, tong I 9.40-8.95, tong II 10-8.88, heilbot 9-8.20. Per 125 kilogram, kabeljauw 220-120, koolvis 160-122. Per tien stuks: grote kabeljauw 144-120, middel kabeljauw 100-82. Per 50 kilogram: grote schelvis 68-62 middel schelvis 64-38, kleinmiddel schel vis 60-52, schelvis I 64.54, schelvis II 62- 38, grote gul 100-80, middel gul 90-70, kleine gul 65-50, grote schol 68-49, schol I 69-51, schol II 57-44, schol III 56-24, schar 45-32, wijting gestript 60-50, haai 68-50 makreel 116-19.60, haring 50-28, tar bot 310-188, griet 238-140, horsmakreel 14, bot 14-9, koolvis 1 65, koolvis II 55, krab 27. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 50 kisten 220 kleine kisten schelvis, 30 kisten en 65 kleine kisten wijting, 25 kisten en 950 kleine kisten haring, 8 kleine kisten makreel, 550 kisten schol, 50 kisten kabeljauw en gul en 30 kisten varia, 1200 kilogram tong. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Zaan- stroom, Felixtowe, Aristoteles, Rotterdam, Tor Anelia. Immingham, Lauriergracht, Isnaes, Be verwijk Chusan, Londen, Helena Schepers. Le ningrad, Bontekoe, Ostende, Jan, Kopenhagen, Thea K, Frederiksvaerk. Herta, Noordzee, IJ muiden Rolf Behrmann, Londen, Bettina, Mon rovia IJmuiden, Woermann Nyanga, Antwerpen, Reestborg, Karlstad. Martha Fiesecke, Boulogne IJmuiden, Hollo, Svelgen, IJmuiden Korhogo, Bordeaux, Mathilde, Baton Rouge, Kattenturm Cont. Plat, Scheldeborg, Mantyluoto, Zaandam, Tor Hollandia, Gothenburg, Litanis, Lovholmen. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Herta, Berwick, IJmuiden, Bontekoe, Scheveningen, Ako, Arendal, Nea Tyhi, Jacksonville, Oscar Mathies, Flamborough, Rolf, Nykoping, Pun" I vegan Head, Stettin, Tor Anglia, Gothenburg, Pamir, Londen, Corbiere, Jersey, Repeto, Bre men Admiraal Nelson, Colchester, Tor Scandia, Gothenburg, Biri, Oslo, Bieberstein, Antwerpen, Femgrove, Vancouver, Bellavia, Cristobal Ko- denbek, Curacao, Joh. Latuharhari, Djakarta, Susanne Schulte. Tubarao, Adak, Narvik IJ muiden, Claus, Londen, IJmuiden, Kattenturm. Cont. Plat. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Er was, ondanks regen, zondagmorgen een zeer grote belangstel ling voor de eerste reis naar zee van de 210.000-tonner Marticia. De door de NDSM in Amsterdam voor Shell gebouwde mam moettanker was omstreeks elf uur buiten gaats en maakt momenteel zijn techni sche proefvaart op de Noordzee. De tocht van Amsterdam naar IJmui den, met op de brug van de Marticia ka pitein F. de Vries van de NDSM, loods eerste klas G. H. Hoejenbos en als tweede loods de heer H. Benard, verliep vlot. De loodscommissaris van Amsterdam, de heer P. Joosse, bevond zich eveneens aan boord. Bij de Noordersluis in IJmuiden was de belangstelling het grootst; de Velser poli tie had de handen vol met de regeling van het verkeer, maar ook dit verliep zonder incidenten. De „Marticia", die vrijdag door mevrouw E. Werner-Amussen gedoopt werd, is voorlopig de laatste van deze grootte, al dus ir. E. Werner, groepsdirecteur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij. Het is het vijftigste schip dat op de Amsterdamse werf is gebouwd en het is 70 jaar geleden, dat deze werf het eerste schip voor de Shell opleverde. Met moeite haalde de eerste prijswin naar vier vissen boven water. Velen vingen niets. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Zeven personen, die zich „kabouter" noemen en zeiden lid te zijn van „Oranje Vrijstaat" hebben een proces-verbaal aangezegd gekregen, om dat zij zondagmiddag omstreeks drie uur op de kinderspeelplaats aan de Koningin Wilhelminalaan de tegels onder speelrek- ken hebben verwijderd. De politie was door omwonenden telefonisch van deze „kabouteraktiviteiten" op de hoogte ge steld. Tegenover de politie verklaarden de kabouters dat zij tot hun aktiviteit gekomen waren vanwege het gevaar dat de tegels onder de speelrekken voor de kinderen opleveren. Tevens zeiden zij er niet van op de hoogte te zijn dat het gemeentebestuur van Castricum reeds een onderzoek heeft ingesteld maar nog niet tot een afdoende oplossing is gekomen. UTRECHT. Geslaagd voor kandi daatsexamen geneeskunde: R. B. Alting van Geusau, Santpoort; P. van Biemen, Bentveld; A. D. Groote, Sassenheim; A. G. van Rhijn, Santpoort P. M. M. A. Rhieu, Haarlem. verwijk en Heemskerk, dat de bewoners een volledig huis huren ook al is het een flat en daarin de gelegenheid die nen te krijgen om te stoken dan wel de verwarming aan te draaien wanneer men dat wenst. Het kost overigens zo vernamen wij nauwelijks méér geld om het water op een temperatuur van zestig graden te hou den en bovendien de huurders betalen er voor. Voorts wordt deze regeling in Bever wijk en Heemskerk niet meer dan nor maal geacht, omdat bejaarde flatbewoners en gezinnen met kleine kinderen niet bui ten warmte in huis kunnen. Een dergelijk standpunt is wel volko men in tegenstelling met het Velser stand punt, waar men in het aanvullend huur- reglement de clausule heeft opgenomen: „De warmte wordt geleverd geduren de het tijdvak van 1 oktober tot en met 30 april daaraanvolgend. Indien klima tologische omstandigheden dit wense lijk maken zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders van Velsen of de door hen aan te wijzen ambtenaar zal buiten het genoemde tijdvak warmte worden geleverd". Dit betekent, dat de flatbewoners in IJmuiden, die de kille zeewind uit de eer ste hand krijgen op koude zomerdagen, maar moeten afwachten of het door B. en W„ dan wel door een ambtenaar nut tig wordt geoordeeld de ketels op te sto ken. Weliswaar heeft op sommige ogen blikken de instantie welke daarover gaat in de afgelopen maanden de hand wel eens over het hart gestreken zoals in dit weekeinde maar steeds is dit gebeurd na herhaald aandringen van flatbewoners, waarvan sommigen ook wel eens te horen hebben gekregen, dat zij maar zelf voor verwarming in de zomer dienen te zor gen. De Woningstichting Velsen distan tieert zich echter van een dergelijke uit spraak zo werd ons medegedeeld. Als argument voor de regeling welke in Velsen geldt wordt gebruikt, dat er flat bewoners zijn, die toen de verwarming brandde klaagden over de warmte in huis als gevolg van de verwarmde buizen, die door de woningen voeren van de ene verdieping naar de andere. Doch daar staat dan naar het oordeel van de niet hier over klagende flatbewoners tegenover, dat er ook klachten zijn over het niet- stoken. Dit alles is er nu de oorzaak van, dat men zich in Velsen beraadt over een an dere regeling, welke er op neer komt, dat men het gehele jaar over de centrale ver warming kan beschikken waarbij ech ter wel de mogelijkheid bestaat, dat de daaraan verbonden meer-kosten in de huursom in rekening worden gebracht. Vermoedelijk zal dat neerkomen op twee kwartjes per maand meer. Echter er is nog geen beslissing daaromtrent genomen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. De 16-jarige Zaan dammer R. Schaaphok, die in de nacht van vrijdag op zaterdag op de provin ciale weg tussen Limmen en Uitgeest ter hoogte van kilometerpaal 18.9 bij een ver keersongeval ernstig inwendig hersenlet sel heeft opgelopen, is zaterdagmorgen omstreeks kwart voor tien in het Cen traal Ziekenhuis in Alkmaar aan zijn verwondingen bezweken. De auto waarin het slachtoffer als passagier meereed, werd door de auto van een 21-jarige Alk maarder met volle snelheid jan achteren aangereden. Door de kracht van de bot sing kwam de auto van de Zaandammers in een sloot. De twee andere inzittenden werden eveneens met verwondingen naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar ge bracht. De Alkmaarder, die volgens de politie onder invloed verkeerde is :n verzekerde bewaring gesteld Zijn rijbewijs en het kentekenbewijs werden in beslag geno men. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De gemeente Heems kerk behoeft niet meer ongerust te zijn over de vraag of de school in het regio nale woonwagencentrum aan de Zaanse Communicatieweg wel gelijktijdig met de opening van het woonwagenentrum in gebruik kan worden genomen. Van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is namelijk bericht ontvangen dat de financiering is toege wezen. De Centrale Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft hiervoor reeds een lening van twee ton aangeboden. Deze aangebo den lening zal tijdens de eerstvolgende vergadering van de Heemskerkse raad moeten worden goedgekeurd. Tijdens de raadsvergadering van don derdag 25 juni is de school in het woon- wagencentrum ter sprake gekomen. Ver schillende leden van de raad uitten toen hun vrees dat de shool niet tijdig genoeg gereed zou zijn. Wethouder G. Petersen zei toen, dat er een brief was gestuurd naar het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en dat er een af schrift van deze brief naar het Ministerie van Binnenlandse Zaken was verzonden. Bij deze gelegenheid haakte wethouder Petersen graag in op het voorstel van mr. drs. H. G. van Beek van de KVP om namens de raad een telegram naar Den Haag te sturen teneinde op spoed aan te dringen. AMSTERDAM Op Schipho» bleven gisteren 61 passagiers staan die hadden geboekt voor een vierweekse reis naar Indonesië. Zij hadden geboekt bij de In ternational Friendship Association fIFA) in Londen. Aanvankelijk zou de reis met de Schotse mataschappij Caledonian Air ways gaan. De vakantiegangers zouden per bus naar Luxemburg vervoerd en vandaar per vliegtuig naar Singapore. Garuda zou hen daar overnemen voor het laatste stuk van de reis. De terug reis zou op dezelfde wijze geschieden. De IFA oordeelde het bij nader inzien beter vakantiegangers van Schiphol tot Djakarta door de Indonesische Garuda te laten vervoeren. Volgens een woordvoerder van de Ga ruda was met de IFA afgesproken dat de reissom geheel zou zijn betaald vóór het vliegtuig vertrok. Tien percent kwam vrij snel binnen, maar de rest is er nog niet. De Garuda wist de teleurgestelde va kantiegangers onder te brengen in Am sterdamse hotels. Het is nog niet bekend wanneer zij kunnen vertrekken. In het Garuda-vliegtuig van woensdag zijn nog slechts twintig plaatsen beschikbaar. De Garuda-vertegenwoordiger in Am sterdam verklaarde vanmorgen: „Garuda kan zich net zo min als enige andere maatschappij veroorloven passagiers te vervoeren zonder dat er is betaald. Het gaat om een bedrag van 97.920. Zoals in de luchtvaart gebruikelijk is doen we pas zaken als de reissom is betaald." Zondag te IJmuiden aangekomen: Boreas, Hamburg: Seine Lloyd, Antwerpen; Kroonborg, Kantyluoto, Zaandam; Wischhafen, Ahus; Denia Aarhus: Gazelle. Boston, Zaandam; Nerlandia, Kopenhagen; Clarebrook, Londen; Eemland, Ilheus: Marine Electric, Philadelphia; Opole. Stettin; Leda. Bergen; Didi, Porsgrunn, IJmui den; Amandus, Norrsundet; Hanoi, Penang, Fairplay 12 met Moshulu (sleep) Turku; Titania. Hamina; Gerlen, Ursikaupu; Polyhymnia Pepel. IJmuiden; Otto, Bremen; Amstelborg, Hamma 06 verwij k Zondag 'van IJmuiden vertrokken; Tor Hol landia, Immingham; Oti River, Bremen; Aure lia Oslo; Areas. Hamburg; Roslagen. Montreal; Craigallian Port Talbot; Montferland, Las Pal- mas; Martinla, Lissabon: Spaamestroom Har- lingen* New Frontiers, Baie Comeau; Chusan, Londen; Balmung, Hamburg; Zaanstroom, Felix towe; Bettina, Monrovia, IJmuiden. Maandag te IJmuiden aangekomen: Sinus, Fiborgtangen; Kttenturm, Cont. Plat;Skagern, Kristiansand; Arcturus, Mantyluoto; Jarso, Gdy nia, IJmuiden; Oranjeborg, Hamina, Beverwijk. Maandag van IJmuiden vertrokken: Leda. Bergen. In de nacht van zondag op maandag is wederom in gebroken bij „Gamo" aan de Parallelweg. De daders, die eerst via een lichtkoepel wilden binnenkomen, maar hun weg versperd zagen door tralies en daarna door verbreking van een ruit bin nendrongen, zijn verdwenen met medene I men van auto-radio's en buitenspiegels. (Van een onzer vei slaggeefsters) IJMUIDEN. Volgens de kenners was het zaterdagmorgen tijdens de viswed strijd op de Zuidpier geen goed visweer, ai was het wat het weer betreft plezierig vertoeven op de pier. De kenners kregen gelijk, want de grootste vangst was vier vissen. Er namen ruim honderd vissers deel aan de wedstrijden die waren georga niseerd door de VVV de strandexploi- tanten en de gemeente velsen. De techni- DEN HAAG. Prof. W. Drees jr. heeft zijn lidmaatschap van de Partij van de Arbeid beëindigd. Hij is lid geworden van de partij van afgescheiden socialis ten. DS'70. Prof. Drees it 'hesauriër generaal van het min1 an Fim>n<-ian Zijn broer, mr. J M. Drees, was al enkele weken geleden uit de P.v.d.A. gestapt. I stapt. sche organisatie berustte bij de heren Kalkman, Verhoef en Van Oosterbrugge van de Politiesportvereniging. Helaas deed zich een incident voor. Eén van de deelnemers werd onwel en viel van de pier. De Ongevallendienst vervoer de de man naar het Antonius Ziekenhuis. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Zaterdagavond om kwart over zes raakte op de Kanaaldijk ter hoogte van het pontveer een scooter van een Amsterdammer in brand. De brandweer bluste het voertuig, dat zwaar werd beschadigd. De vermoedelijke oor zaak was kortsluiting. Even later, om kwart voor zeven, werd de brandweer gealarmeerd voor een auto van een Haarlemmer welke op de Hal kade in brand was geraakt, eveneens als gevolg van kortsluiting. De motor brand de geheel uit. U hoeft geen postzegel tw plakken. Det doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.23 op A/B NAAM ADRES WOONPLAATS: - Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5