TWINTIG BEJAARDENWONINGEN AAN DUINLUSTPARKWEG Bouw kan worden gegund Voorhaven bij IJmuiden heeft gerede kans uit de Haar modejournaal Parijs brengt midi's en unisex f IN SANTPOORT-ZUID KLM maakt zich op om nieuwe vloot technisch op te vangen Marktberichten Voor Solex naar A. DONKER DINSDAG 21 JULI 1970 voorgevels, lilliillili ^KSSmsKm,i NEDERLANDS JACHT IN MOEILIJKHEDEN Solex Oto: eenvoud in veelvoud Liefst 7 miljoen zijn er in omloop. Allemaal even simpeltjes van constructie. Maar wel super slim en staaisterk. Zo slim dat er haast niks aan kapot kan. Zo sterk dat zij het zelden of nooit laten afweten. Echte zekerheid is dat. Te koop voor zegge en schrijve 349 gulden en een luttele cent per kilo meter. Redelijk toch! Voor SOLEX naar COR 0LY - Breestraat 108, Beverwijk BEKENTENIS FOLKLORE VENET Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Eén dezer dagen kan de gunningsopdracht worden verstrekt voor de bouw van twintig woningen voor bejaarden aan de Duinlustparkweg in Santpoort-Zuid. Opdrachtsgeefster is de woningbouwvereniging BIoemendaal-Nrd. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft de rijksbijdra ge inmiddels toegezegd. Het terrein waarop wordt gebouwd ligt op het ogenblik braak. Het bevindt zich tegenover de Bruno Klauwersstraat. Vroeger heeft hierop een gerenommeerd hotel gestaan, dat later voor allerlei an dere doeleinden in gebruik is genomen. Enkele jaren geleden stond op deze plaats alleen nog een theemutsenfabriek- je, dat is afgebrand. Nu komen er dus twintig bejaarden woningen. Deze worden gebouwd in twee woonlagen, in blokjes van tweemaal zes en eenmaal acht huizen. Op de begane grond liggen dus 2x3 en 1x4 huisjes, die verspringend worden gebouwd, maar wel aan elkaar. De rooilijn van de voor gevels der drie blokjes galerijwoningen volgt de schuine lijn van de Duinlust parkweg. De huizen op de verdieping krijgen de zelfde indeling als de woninkjes op de begane grond. Men komt binnen in een hal, met rechts de woonkamer van 23.5 vierkante meter en links de keuken van vijf m2 met daarachter een bergplaats van 2.50 m2 en daar weer achter de douche en- de WC, die zowel van de hal uit als van de slaapkamer uit zijn te bereiken. De slaapkamer ter grootte van 11 m2 grenst links aan de huiskamer. Alle huisjes krijgen een balkon op SCHIPHOL Maandagmiddag heeft de heer C. J. van Scherpenzeel, adjunct al gemeen bedrijfsdirecteur van de KLM, op Schiphol-Oost de eerste van de 599 palen geslagen, waarop de nieuwe behuizing van de instrumenten-elektrische-, radio- en accessoires (Iera)-afdeling van de KLM komt te rusten. De uitbreiding vanJ de Iera is noodza kelijk geworden, omdat de nieuwe KLM Boeing 747b en DC 10-vloot een forse uit breiding van elektronische apparatuur met zich meebrengt, waardoor hogere onder- houdseisen ontstaan. Ook het aantal per soneelsleden, belast met het controleren, testen en repareren van deze apparatuur (thans ca. 300 personen) zal in de loop van de komende tien jaar met ongeveer 75 pet. moeten worden uitgebreid. Het nieuwe Iera-gebouw vraagt een aantal bijzondere voorzieningen, omdat de te behandelen apparatuur zeer gevoelig is voor bijv. temperatuurwisselingen, stof, vochtigheid en trillingen. Het gebouw krijgt dan ook speciale toegangssluizen voor personeelsleden, evenals voor de bin nen te voeren apparatuur. Het gebouw, dat door de afdeling ge bouwen van de KLM is ontworpen en dat 11,2 miljoen gulden zal gaan kosten, krijgt een grondoppervlak van 8.000 m2. Verder komen er twee grote werkruimten van elk 3400 m2 en een twee tot drie etages hoge voorbouw met een grondoppervlak van 1200 m2. Verwacht wordt, dat de lera-afdelimg begin 1972 zijn nieuwe behuizing zal kun nen betrekken. de begane grond is dat natuurlijk een betegelde ruimte binnen de voorgevel dus beschut dat bereikbaar is vanuit de huiskamer en vanuit de slaapkamer. Aan de andere zijde grenst de woon kamer eveneens aan een soort loggia op de begane grond of aan de galerij waarin een zitbankje wordt geplaatst. In de slaapkamer komen twee kasten, in de huiskamer één en dan is er nog een kast in de hal, tegenover de berg plaats. Het ontwerp is van het architecten bureau Jos van Engelen uit Haarlem. Sinds 1964 is men de plannen al aan het voorbereiden. Steeds rezen er nieuwe moeilijkheden. Toen de bouwtekeningen kans van slagen maakten was er geen bouwvolume en toen men daar over kon beschikken was de financiering weer niet rond te krijgen omdat men inmiddels boven de zogenoemde curveprijs zat. „Een olifantendracht" noemde één der betrokkenen de gang van zaken tot nu toe. Maar nu ziet het er toch naar uit, dat de bouw binnenkort kan starten. De hoop is gerechtvaardigd, dat be jaarden, die nu nog in grote huizen in Santpoort wonen, straks zo'n kleine, com fortabele woning zullen prefereren. In dat geval zou de bouw van de huisjes een gunstig effect kunnen hebben op de zo genoemde doorstroming. Over de huur van huisjes kunnen uiter aard nog geen concrete mededelingen worden gedaan, want de bouw moet nog worden gegund en vóór de ingebruikne ming kunnen zich nog allerlei ontwikke lingen voordoen. Naar de maatstaven van nu gerekend moet die huur worden geschat op een bedrag rond de tweehonderd gulden per maand, maar nogmaals, dit is een ruwe schatting, die niet berust op enige mede deling van officiële zijde. Het vooraanzicht van de galerij woningen. JSSNSfti JLL 11 iü viA-A- -- - w - ••-5- - - Doordat de blokjes woningen traps gewijze worden gebouwd wordt het zij-aanzicht van het gehele complex zoals op deze tekening staat afge beeld, evenwel zonder dat het per spectief tot uitdrukking is gebracht. mm» «,v Dit is de plaats tegenover de Bruno Klauwersstraat waarop de bejaarden woningen zullen verrijzen. worden de eisen voor een voorhaven opge somd, die variëren naar gelang de verschil lende groottes van de mammoettankers. Tot nu toe is het Noordzeekanaalgebied alleen toegankelijk voor volbeladen sche pen tot maximaal 85.000 ton met een diep gang van 45 voet. De sluizen en de Velser- tunnel maken doorvaart voor grotere sche pen niet mogelijk. Maar niet alleen voor mammoettankers zou de voorhaven een op lossing zijn, ook containerschepen, rij-op- rij-afschepen en veerdiensten zouden hier mee zeer zijn gebaat, omdat de passage door de sluizen dan niet meer nodig is. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Dit najaar wordt het onderzoek van de commissie Unger afge sloten, dat inzicht moet geven in het voor en tegen van een voorhaven bij IJmuiden. Van de technische en nautische aspecten van het havenproject wordt op het ogen blik een rapport opgesteld. Volgens dit (nog niet gepubliceerde) rapport zou wat deze aspecten betreft, de voorhaven een goede kans maken aldus Amsterdamse haven kringen. Het onderzoek van de commissie Unger, die is samengesteld uit vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat, provinciale water staat en de gemeenten Amsterdam en Vel- sen, wordt verricht in opdracht van de mi nister van Verkeer en Waterstaat. Naast de technisch-nautische aspecten zijn in het onderzoek ook betrokken de economische I y j J fmi.: Jpn en planologische aspecten, zoals inrichting Y eisen IJUlUlUVn van de haventerreinen en verbindingen DINSDAG 21 JULI met het achterland. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, m- In Amsterdamse havenkringen is al °e- Spaarnestraat 10-20 uur; spreekuur kend, zij het niet officieel, dat het stoppen Medisch Maatschappelijk Consultatiebu- en draaien van mammoettankers alvorens rgau voor Alcoholisme, via een te maken opening in de zuider-0penbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstrataweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 22 JULI Stadhuis, Plein 1945, 19.30 u. openbare pier veilig de voorhaven binnen te varen, heel goed mogelijk is. Wat dat betreft zou den er dus geen problemen zijn. Misschien zijn die er wel in economisch of planolo gisch opzicht. Vandaar dat met grote be langstelling wordt uitgezien naar de cijfers,- die duidelijkheid moeten geven over de gemeenteraadsvergadering. i II- ..1n J «.n m Va of Vl ol P I /\u 11 A/,r. nnn 1 am Va I economische haalbaarheid van het hele plan. Ruwe schattingen van de aanlegkos- ten van een eventuele voorhaven hebben al uitgewezen, dat het van belang is de voorhaven geschikt te maken voor de aller grootste schepen. Anders zullen de inves teringen, ondanks het feit dat een voor haven relatief goedkoop is, niet lonend zijn. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 7, Velsen- Noord, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Sant poort-Noord Spaamberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 7, Vel- I IMIWWWWWWWW/WWWWWWV BEVERWIJK. De noteringen van maandag 20 juli aan de groenteveiling Kennemerland waren: aardbeien 72-115 (doosje Vz kilo); rode bessen 42-75 (doos je V2 kilo); andijvie 32-58; spinazie 42-76; sla 6-18; bospeen 37-87; waspeen 28-75; doperwten 120-210; sperziebonen 125-170; snijbonen 210-270; tuinbonen 52-75; poste lein 38-58; komkommer 15-44; tomaten 55-60; prei 71-97; peulen 240-480; bosbie- ten 22-42; rabarber 28-46; bloemkool 75-215; spitskool 42-66; rode kool 16-26. Aan de bloemenveiling 't Centrum gol den op maandag 20 juli de navolgende noteringen. Bloemen: agapanthus 49-50 (per stuk); anjer 17-41 (per stuk); tros- anjer 130-220 (per bos)anthurium 35-150 (per stuk); aster 20-75; calla 54 (per stuk); chrysant (jaarrond) 240-380; con- villie 85-90; dahlia 75-90; fresia 65-150; gerbera 16-36 (per stuk); gladiool 75-240; j i j ,,1 iris (proff) 300; ixia 42-60; lelie 200-225, DEN HAAG. Het Nederlandse jachtl vpiirj ig ?g* latirus 70-160* roos (per „Stella Maris-PHSS" is in de nacht van Per kelk)18-28 1atirus 70J60 roMp^ maandag op dinsdag in de Mecklenbur- slUK' 10 u ger Bocht in de Oostzee, tien zeemijl ten 8-22; statice 150. Planten: achmea 43 zuiden van het Deense eiland Falster, begonia 20-45; begonia rex 120-230; bella- tijdens noodweer in moeilijkheden ge- perona 150; coleus 50; cyclamen 150-215; raakt. Het Duitse schip „Doris", dat in I b oc os. notchrvsant 30-50; st. pau- de nabijheid was, heeft de bemanning van fuchsia_85 95 potcbrysam 3U du p de .Stella Maris" aan boord genomen. I lia 50-75, vnesia 210-250, vima 50 73. ADVERTENTIE uuuinnnnnnnrM--■■■■■«■«muuMWimiiwiwwwifuwwfWifWwnnnni 1„nn naven rciatici gucunwp xi.ou uui, 'j"vi In het rapport van de commissie-Unger sen-Noord, 14 tot 17 uur. I De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, ontspanningsgymnastiek voor dames bejaardensoos, kinderclubs. SnLEXOrO A ENGELMUNDUSSTRAAT 28 UMUIDEN-O. - TEL. 14282 (Van onze moderedactrice) PARIJS Op de eerste mode dag in Parijs vielen twee dingen op: de midi's die ook hier hun in trede doen, en het feit dat man en vrouw geen geheimen meer voor elkaar hoeven te hebben. Er is uni sex voor beiden, splitmaxi's voor mannen (van Esterel die in de lijn van zijn mannenjurken doorgaat), doorkijkcreaties voor de vrouwen. Al op de eerste dag van de Parijse shows vielen de collecties in twee modelijnen uiteen. Louis Feraud, de enige ontwerper die nog een paar mini-rokken met maxi-mantels combi neerde, koos evenals Venet Ae moder ne, strak functionele midi-lijn, terwijl Molyneux en Jacques Esterel terug grepen naar de romantiek van ver vervlogen dagen. Cognac-bruin, okergeel, paars, zwart en oranjerood kwamen echter bij alle ontwerpers als de favoriete modekleu ren uit de bus en men was het ook eens over een geaccentueerde taille, een wijduitklokkende rok en een vrij smalle schouderlijn. Esterel gaf traditiegetrouw om 12 uur 's nachts zijn première onder het motto: mijn vier bekentenissen. Zijn collectie was een mengeling van neo klassieke en sportieve creaties, van uni-sex, jurken voor mannen en van uiterst krappe body-stockings, die ook zowel door mannen als vrouwen kun nen worden gedragen. Het mooiste waren zijn Marokkaanse kaftans, die ongetwijfeld in Saint Tropez net zo'n gouden toekomst tegemoet gaan als de manneniurken die op het ogenblik uit zonderlijk goed worden verkocht. Louis Feraud kan voor de komende winter nog steeds niet genoeg van de Zuidamerikaanse floklore krijgen. Vanaar dat zijn witte mini-jurkjes met strakke bovenlijfjes en lange mouwen en gerende rok weer kleurig waren geappliqueerd. Feraud gebruikte er niet alleen vilt maar ook lakplastic, kno pen en zelfs gordijnfranje voor. Dat alles zonder zijn strakke functionele lijn uit het oog te verliezen. Inkopers van confectiefabrieken waren zo en thousiast met zijn doorzichtige herde- rinnenjurkjes met poffende mouwen dat deze wel binnen een paar weken in de rekken van de kledingmagazij nen zullen hangen. Evenals trouwens de tot een hand breedte boven de enkels reikende midi's met de zoom en de kraag van gordijnkwastjes. Als u in de winter nu per se een bontjasje wil hebben, neemt u dan liever een bontbolero. Een creatie die openhangend op een leren mini-rok moet worden gedragen Feraud maakte ze voor zijn echtgenote Mia Fonsagrives, het bedeesde Ameri kaanse meisje, dat in het Quartier La- tin de boetiek van Elizabeth Taylor runt. Een unisexreiskostuum van Este rel. Het geheel noemde hij „cognac", de delen kregen de namen „veste mante" en „panta jupe". Terwijl Feraud met zijn sublieme collectie er niet veel moeite mee zal hebben om Courrèges en Ungaro als de meest avant-gardistische ontwerper van Parijs te verslaan, stak Venet met een technisch zo goed uitgebalanceer de show zelfs de modehuizen Dior, St Laurent en Lanvin naar de kroon Venet liet de prachtigste cape-jassen en broekrokken showen. Creaties die hij met midi-janonnen met aangeknip te mouwtjes combineerde. Dat alles in cognac, paars, grijs en camel. Het enige nieuws dat ik u van Mo lyneux kan melden is dat de jurken er nog saaier zijn. Zes doorkijkboven- liifjes en geraffineerde splitten veran derden daar niet veel aan. LUUUUiniinr.-..-..„„■^^u^^MMMWMWWVWMWWMlJVWVMWWVVWVWMWVWUUmjmnJ DINSDAG 21 JULI Verenigingsgebouw, Parmentierstraat. 20 u. clubavond schaakclub Weenink. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. re petitie drumband Beverwijkse Harmo niekapel. H. Hartschool, Galgenweg. 20 u. repe titie majorettes Beverwijkse Harmonie kapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. pottenbakken. De Slof, Raamveld. 19 u. majorettes drumband De Zwervers, sociëteit, 20 u. klaverjassen Schoppen Negen. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van ,11.30-18 en 20.45-22 u. WOENSDAG 22 JULI Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wes terhoutplein 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaarden soos, 19 u. drumband De Zwervers, so ciëteit en indoortraining volleybal. Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout weg. 13.30 u. jeugdjudo. Kleine Akademie, Hoflanderweg. 15 u. jeugdatelier. 20 u. pottenbakken. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-18 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: vol wassenen 14.30-17 en 19-21 u. DINSDAG 21 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerkck- straat. 20 u. instuif (12-17 jaar). WOENSDAG 22 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. be jaardensoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 14. u. handwerken (meisjes 9-12 jaar), knutselen (jongens 8-12 jaar), 18.30 u. drumband (8-18 jaar). Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 21 JULI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. WOENSDAG 22 JULI Openbare bibliotheek, Filiaal De Meer- I paal, Banjaertstraat. Geopend 14-17 y. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 9-12, 14-17 en 19-22 u. WOENSDAG 22 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. 1

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9