ENKHUIZER LIBRIJE bijna vergeten historisch juweel I» li Cees van Oyen clown in nieuwe Pipo-serie Unieke keramiek zo goed als zeker naar Bayreuth Kunstkenner Frits Lugt overleden I Bedevaartsoord voor bibliofiel Grote expositie beeldende kunst in Limburg TV vanavond Verdwenen cultuur van de Maya's in documentaire Radio donderdag DE COLLECTIE RUST Raphaël maakte beide portretten van Julius II T ypograf ieprijzen van Amsterdam Negen Muzen TV woensdag TV donderdag WOENSDAG 22 JULI 1970 11 (Van onze correspondent) Geleerde stichter ,PIPO DE CLOWN OP Directeur Berthi: Kostbaar Wie eigenaar „Middeleeuwse kunst uit Zweden" verlengd eeuwen negen boeken waren verdwenen. Reden waarom het toezicht toen ook zeer ENKHUIZEN Wist u, dat Enkhuizen en Zutphen de enige plaatsen I werd verscherpt en men thans niet meer in ons land zijn die een Librije - een bibliotheek van historisch belangrijke alleen^geieend. boeken bezitten welke zich nog bevindt in het oorspronkelijke lokaal van De librije is momenteel eigendom van vestiging? De Librije van Zutphen is ondergebracht in een vertrek bij de de Nederlands hervormde gemeente, die Walburgkerk en die van Enkhuizen in een aanbouwsel naast het zuider- haar eeuwenlang redelijk goed heeft ver portaal van de Westerkerk. Alkmaar en Hoorn hadden ook boekerijen zo^cL ei domsoverdracht van de waarin bijzondere werken waren ondergebracht en ze bevonden zich even- boekerij dus van stadsbestuur naar eens in de belangrijkste kerk ter plaatse. De Grote Kerk van Hoorn brand- berkelijke gemeente destijds in haar de af in 1838; men redde wel wat boeken door ze uit een raam te gooien, werk is gegaan, is niet duidelijk. Vermoe maar er waren ook exemplaren die met een ketting vast zaten en die heeft edat0°beteTerkbestuuiWdedrzorg voor de boeken zonder meer op zich heeft men jammerlijk moeten laten verbranden. Die catastrofe te Hoorn had tot gevolg, dat Alkmaar zijn kostbare boeken ergens in een brandvrij archief heeft opgebor gen en dat de boeken van de Enkhuizer librije ontketend werden. Verder is er niets aan die librije veranderd en wie eens in dit sfeervolle vertrek een kijkje wil nemen die is welkom, zij het, dat hij wel enige moeite moet doen om een ker kelijke gezagsdrager te vinden, die hem begeleidt, want er is geen conciërge ter beschikking. Wat de waarde van deze unieke Enkhuizer boekenschat zal zijn? Een kenner heeft me verteld, dat die banden op een veiling toch wel ander halve ton zouden opbrengen. De belangstelling voor deze librije is nooit zo geweest, dat het publiek stond te dringen om er een kijkje te nemen. Slechts de liefhebbers kwamen er wel eens neuzen en dat zal ook wel zo blij ven, want deze typische boerderij is echt iets voor de enkeling. De librije bevindt zich op de verdie ping van gemeld aanbouwsel en ze wordt beschermd door een hecht traliewerk. De sfeer in dit vertrek is een bijzondere, het uitbouwtje aan de kerk maakte. Op de begane grond bevindt zich het zogenoem de „stortkamertje" voor de predikant, waar hij zich voor de dienst begint, nog even kan concentreren, alsmede een berg hok voor leien. Met een wenteltrap gaan we dan naar het stille leeszaaltje. De boekerij is gesticht op aandringen van de beroemde stadsdoctor Bernardus Paludanus. Hij werd te Steenwijk gebo ren in 1550, studeerde te Padua en kreeg daar in 1580 de doctorsgraad in de filoso fie en de medicijnen. Na verschillende wetenschappelijke reizen te hebben ge maakt door Europa, Azië en Afrika, werd hij op veertigjarige leeftijd stadsgenees heer te Enkhuizen, dat destijds gold als een der belangrijkste steden van deze ge westen. Hij was er tot zijn dood in 1633 werkzaam. De man had een keer de mogelijkheid teit te Leiden, maar sloeg zijn benoeming om professor te worden aan de universi- af, omdat de burgerij van Enkhuizen zeer op hem gesteld was. Hij schijnt een zeer kundig geleerde te zijn geweest en bovendien een groot verzamelaar. Zijn collectie van zeldzame voorwerpen uit het dieren-, planten- en delfstoffenrijk was zo vermaard, dat geleerden uit alle landen naar Enkhuizen kwamen om al die merkwaardigheden en rariteiten te aanschouwen. Geen wonder, dat een fi guur als Paludanus het idee ontwikkelde om een stadsboekerij te stichten. Er schijnen al diverse boeken in de kerk opgeslagen te zijn geweest, afkom stig uit diverse kloosters waarvan de be zittingen na de reformatie verbeurd wa helemaal niet moeilijk om met het geestesoog op de banden tussen de rijen zware in leer of perkament gebonden boeken zeventiende-eeuwse geleerden te zien zitten. Hier, waar het licht maar spaarzaam door de groene ruitjes valt, zijn de eeuwen blijven stilstaan. Welk belang er destijds aan het bezit van deze bibliotheek werd gehecht, bleek wel uit het feit, dat men een speciaal MAASTRICHT Omdat een groot aan tal Limburgse kunstenaars meent, dat zo wel de landelijke publiciteitsmedia alsook de grotere musea, met name het Stedelijk Museum in Amsterdam, te weinig aan' dacht besteden aan hun werk, zal de Cul turele Raad Limburg een grote tentoon stelling organiseren van Limburgse kunst, Vier grote expositiecentra in Limburg, het Bonnefantenmuseum in Maastricht, de culturele centra in Venlo en Sittard en het raadhuis in Heerlen hebben besloten hieraan hun medewerking te verlenen, Men hoopt op deze wijze meer belang stelling te wekken voor de beeldende kunst in Limburg. In het najaar van 1971 zal de tentoonstelling onder de titel „Kunst in Limburg" te zien zijn. genomen, maar dat het eigendom in feite nog bij de burgerlijke gemeente is. Er zijn tal van boeken die nodig ge restaureerd moeten worden. Er bestaan nog wel lieden die dat doen, maar het is een kostbare historie. De Nederlands her vormde gemeente zou dat nooit kunnen bekostigen. En als nu eens bewezen kon worden, dat de boeken nog eigendom zijn van de burgerlijke gemeente, dan moet die opkomen voor de restauratiekosten, En dan moet er natuurlijk een moge lijkheid worden gevonden om de schat ten van deze librije wat meer aan den volke te tonen. Er komen des zomers veel toeristen, om de kerk te bezichtigen en waarom niet eens een expositie gemaakt van het belangrijkste materiaal uit de librije? Het is jammer, dat al dit prach tige materiaal maar staat opgeslagen zonder dat iemand die te weinig weet van de zaak heeft, het ooit kan aanschou I wen. HILVERSUM. In het aanstaande winterseizoen zal de VARA-televisie een splinternieuw Pipo-verhaal uit zenden. Auteur Wim Meuldijk schreef „Pipo de Clown op Bizarra", een ver haal in 15 afleveringen, die de ouder wetse lengte van een half uur per episode krijgen. De serie wordt gepro duceerd door het filmbedrijf Cinecen- trum. Voor de rollen van Pipo en Mamma- loe zijn de jonge acteur-cabaretier Cees van Oyen en de cabaretière Ja- nine van Wely gecontracteerd. Met de acteurs Cor Witschge en Marijke Bak ker, die aanvankelijk waren uitgeno digd om de rollen van Pipo en Mam- maloe te vervullen, kon geen overeen stemming worden bereikt over de voorwaarden waaronder de serie zou worden gemaakt. „Pipo de Clown op Bizarra" zal in de nazomer op het vakantie-eiland Ibiza in de Middellandse Zee worden gefilmd. In de tweede helft van het winterseizoen zal met de uitzendingen worden begonnen. Pipo en zijn metgezellen Mammaloe en Klukkluk ontmoeten in dit nieuwe verhaal een oude zeekapitein. Met diens schip vaart het gezelschap naar het eiland Bizarra om daar een goede daad te verrichten. Hun vreedzame missie wordt hoe kan het anders herhaaldelijk verstoord door de beide snoodaards Snuf en Snuitje en Pipo moet dan ook veel avonturen doorma ken alvorens hij zijn opdracht tot een goed einde kan brengen. Het verhaal is doorspekt met een groot aantal liedjes, die later op de grammofoonplaat zullen uitkomen. Naast Cees van Oyen en Janine van Wely als Pipo en Mammaloe, komen oude bekenden van dit tweetal ook in in dit verhaal voor. Vanzelfspre kend Klukkluk de indiaan, gespeeld door Herbert Joeks en de rovers Snuf en Snuitje, respectievelijk gespeeld door Rudi Falkenhagen en Marius Crans. Adèle Bloemendaal speelt in dit verhaal de rol van Blauhilde de zee heks en Piet Hendriks is de oude ka pitein Bereschuim. Incidenteel zullen nog andere acteurs hun medewerking aan de serie verlenen. Nederland 1. De NOS houdt de touw tjes vanavond in handen. Eerst zoals gewoonlijk Pipo en het journaal, dan Puffenstuff. Het tweede deel van het voorprogramma bestaat uit Kenmerk, de kerkelijke actualiteitenrubriek. Na het tweede journaal krijgt de stichting Socutera een kwartier ten einde het werk van de Nederlandse Multiple Sclerose Stichting te belich ten. Daarna is het tijd voor de hoofd film. Het is een acht jaar oude rol prent van Blake Edwards, getiteld Ex periment in Terror, in het Nederlands vertaald als Stem in het duister. Studio Sport besluit de woensdaga vond met een aflevering, waarin aan dacht wordt besteed aan het onderwa- terzwemmen en waarin voorts de acht van Chaam wordt belicht, de jaar lijk se grote wielerwedstrijd waarin de Tourrenners meestal bewijzen hoe moe ze zijn. Nederland 2. Pipo en het journaal gaan vooraf aan het VARA-program- ma. Zesenvijftig minuten Met Midweek om te beginnen. Het is ook al weer een echt zomerse aflevering, waarin de nodige herhalingen zijn opgenomen. Zo krijgen we de belangrijkste gasten uit het echte televisieseizoen nog weer eens te zien, zoals Golden Euarrings, Michael Chapman, Roy Harper en the Humblebums. Voorts natuurlijk de no dige informatie uit de subcultuur. Na het tweede journaal een avon tuur van the Virginian, onverwoestba re held uit het verre Westen. De VARA besluit haar aandeel in de woensdaga vond met een Duitse documentaire uit de serie Verzonken steden, levende go den. Deze handelt over de Maya's, die men in Zuid Amerika vindt. Eeuwen geleden was het een hoog ontwikkeld volk net als de Inca's. Later verdween deze beschaving en wat er nu nog van de Maya's over is heeft weinig te be tekenen :arme boeren in Guatemala. De HIRO krijgt alvorens de nieuwsdienst de aandacht vraagt nog 20 minuten van de avond. Tijd genoeg voor het HIRO- magazine als onderwerpen de Multiple Sclerose en de onderwatersport, die bei de oook op het eerste net aan de orde komenen nog enkele andere vraag stukken. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gram. muz. (8.30 De groente man). 8.50 Morgenwijd. 9.00 Stereo: Klass. en mod. muz. 9.35 Waterstan den. 9.40 Waar zijn onze kinderen ge bleven. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws). 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Sport- revue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Mod. muz. 14.30 We noemen ze Rijksgenoten. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Kunstkroniek. 17.00 Sans Rancune. 17.30 „O"- een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.30 Stereo: Lichte orkestmuz. 19.00 Amateurs musiceren. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dicht bij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Memo. 20.05 Stereo: La Bohème. 22.00 Caba- retprogr. 22.30 Nws. 22.38 Mededelin gen. 22.40 Radiojourn. 22.55 Tout a toi. 23.20 Stereo: Uit het land van de rij zende zon. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.) 8.11 Voor de jeugd. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek). 10.00 Pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Los-Vast. (12.26 Mededelingen land- en tuin bouw; 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu); 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Kamermuz. 15.00 Geref. middagdienst. 15.30 Skivatoon. (16.00 Nws.) 16.15 Meer over minder. 17.45 Stereo: Lichte gram. muz. 18.00 Tijd vrij voor muz. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Stereo: Koorzang. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier. 19.30 Ontvoerd! 21.00 Seriehoorspel. 21.25 Stereo: Lichte gram. muz. 21.50 Stereo: Holland Festival. 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parle mentair dagoverzicht. 22.50 Vakantie toeslag. 23.15 Stereo: Jazzmuz. 23.55 Nws. De reeks wordt geregisseerd door Wim Meuldijk. (Van onze correspondent) NAARDEN. De kansen dat de kera mische collectie van de heer W. J. Rust ROME. (AP) De twee portretten |van paus Julius II, waarvan er een hangt in de Londense National Gallery en het andere in het Uffizi museum in Florence, zijn beide geschilderd door de Italiaanse meester Raphaël, zo heeft de directeur van het Uffizi museum gisteren gezegd. Professor Luciano Berthi zei, dat sinds 1923 het schilderij in het National Galle ry wordt beschouwd als het origineel, I terwijl het protret dat in het museum in Florence hangt, een kopie zou zijn van jde hand van Raphaël zelf. Berthi zei dit nadat Britse experts op grond van een onderzoek met röntgen- stralen eerder deze maand hadden ver klaard, dat het schilderij in de National Gallery het originele portret van paus De verzameling boeken in de librije ft [Julius II was. niet groot, maar wel zeer kostbaar. Er I Zelfs al hebben veel deskundigen de zijn driehonderdveertig folianten, zestig Julius II uit het Uffizi museum be- boeken in kwarto formaat en nog enige schouwd als het origineel van Raphael handschriften. De meeste boeken zijn in 1 "„-thi nil «.hildoHi in werke- Naast het zuiderpostaal van de Wes terkerk in Enkhuizen werd in 1615 een aanbouwtje gemaakt, dat op de verdieping de stadsboekerij herbergt. ren verklaard. En voorts zijn er ook boe. ken aangekocht uit de nalatenschap van ds. Gerard Vesterman. Maar het was Paludanus op wiens aan dringen het gebouwtje naast het portaal tot stand kwam (1615). Tal van zijn boe ken schonk hij aan de librije. Er was daarbij een medisch standaardwerk, dat in die dagen als het beste van het beste gold. Paludanus heeft er in geschreven, dat hij de stichter van de boekerij was. het latijn, namelijk driehonderdvijftig. Voor bibliofielen zou deze librije een waar bedevaartsoord kunnen zijn. Ze is bijvoorbeeld vele incunabelen of wiege- drukken rijk. Dat zijn boeken die vlak na de uitvinding van de boekdrukkunst zo zei Berthi, „is dit schilderij in werke lijkheid al sinds 1952 in ons museum ge registreerd als een kopie en niet als een origineel." Berthi zei, dat het schilderij in zijn museum binnenkort zal worden schoon gemaakt en gerestaureerd. „Dan zullen zijn verschenen. Het oudste boek is van we kunnen zeggen welk van de twee 1478! Maar ook kan men er een exemplaar van de atlas van Blaeu zien genaamd „Toonneel des aerdrijcx" (in drie delen), de beroemde atlas van de Italiaan Guicciardini van 1609; het „Creydtboeck" van Dodoneaus; het enige exemplaar van Adriaen Veens „Napasser", een werkje uit 1597 dat allerlei wetenswaardigheden over de zeevaart behandelt; een raar reisverhaal van een chirurgijn naar Oost- Indië, een zeventalige bijbel, die vele banden omvat. In 1908 heeft ds. D. A. Brinkerink, des tijds predikant te Bovenkarspel, een nieuwe catalogus van de librije gemaakt en er een artikel over geschreven, dat gepubliceerd werd in het tijdschrift voor boek- en bibliotheekwezen. Aan de hand van een oude catalogus ontdekte ds. Brinkerink, dat er in de loop van de schilderijen het beste is, het exemplaar in Florence of de Julius II in de National Gallery." UTRECHT Dank zij bereidwilligheid van het Statens Historiska Museum te Stockholm zal de tentoonstelling „Mid deleeuwse kunst uit Zweden" in het Aartsbisschoppelijk Museum, Agnieten- straat 1 te Utrecht, worden verlengd tot en met 9 augustus a.s. Tot die dag zullen de belangstellenden de gelegenheid heb ben dagelijks van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur en op dinsdagavonden van 20-22 uur deze unieke expositie van nog nim mer buiten Zweden tentoongestelde kunst werken te bezoeken. Iedere dinsdagavond wordt er een deskundige rondleiding ge geven. Een diaklankbeeld met nadere in formatie over het geëxposeerde wordt vijf maal per dag vertoond. naar Duitsland gaat zijn sterk gestegen: dezer dagen is een delegatie van het stads bestuur van Bayreuth bij de heer Rust op bezoek geweest, bestaande uit de stads bibliothecaris dr. Wilhelm Müller, en een deskundige op het gebied van de oude ke ramiek. Beide heren waren zeer enthou siast over de in de woning aan de Verleng de Fortlaan aanwezige collectie en ver klaarden hun stadsbestuur te zullen advi seren voor het onderbrengen van de col lectie een gebouw in Bayreuth ter beschik king te stellen. Mogelijk zou dit het oude raadhuis kun nen worden (Bayreuth bouwt momenteel namelijk een nieuw stadhuis), mogelijk ook een nieuw gebouw in het kader van de in Bayreuth te stichten universiteit. In elk geval een gebouw speciaal voor de belang rijke Naardense verzameling en eventuele uitbreiding daarvan. Zoals bekend omvat de collectie van de heer Rust enige duizenden specima van oud porcelein, aardewerk en steengoed (ook tegels) uit alle tijden. Geen gespe cialiseerde verzameling dus, maar een col lectie, die een uitstekend overzicht geeft van de ontwikkelingsgeschiedenis van de keramiek. Pogingen om de collectie in Naarden of althans elders in Nederland onder te bren gen zijn tot dusver mislukt. Niet omdat de heer Rust een formidabel bedrag voor zijn verzameling vraagt, maar omdat men blijkbaar geen raad weet met zijn verlan gen een goed onderkomen en een goede opstelling te verzekeren. Dat zijn in feite de enige voorwaarden van de heer Rust, die verder alleen maar wil, dat zijn moei zaam bijeengebrachte verzameling aan de gehele gemeenschap ten goede kan komen. Overigens ziet het er nu wel naar uit, dat Nederlandse instanties (ook het rijk is al aan bod geweest maar heeft niets meer van zich laten horen) nu hoogstens nog een allerlaatste kans hebben. De heren uit Bayreuth hebben althans verzekerd, dat men nu in één of hoogstens twee maanden tot een beslissing wil komen. AMSTERDAM. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben de typografieprij zen-1969 toegekend aan de ontwerpers Piet Zwart uit Wassenaar en Willem de Ridder uit de hoofdstad. Piet Zwart krijgt de H. N. Werkman- prijs ter grootte van 3000 op grond van zijn werkzaamheden op typografisch ge bied in de afgelopen vijf decennia, tij dens welke periode hij volgens de ad viescommissie voor de typografieprijzen mede het gezicht heeft bepaald van de Nederlandse typografie. Willem de Ridder krijgt de Frans Du- waerprijs van 1500 voor de vormgeving van undergroundbladen alsook van druk werk in de actueel-commerciële sfeer. (Van onze correspondent) PARIJS. Verleden week is in alle stilte in Parijs een groot Nederlander overleden: Frits Lugt. Hjj stierf zoals h\j graag had willen sterven. Op straat maak te een hartverlamming abrupt een einde aan zijn leven. Hij is 86 jaar geworden. Frit Lugt is een befaamde kunstkenner en kunstverzamelaar geweest. De heer Lugt was een self-made man. Geen enkele universiteit heeft hij door lopen. Op latere leeftijd was hij té be scheiden om een verdiend eredoctoraat te aanvaarden. „Ik heet simpelweg Frits Lugt". placht hij te zeggen en „met titels wens ik niet te worden aangesproken". Hij werd (16 jaar oud) op eigen verzoek van school verwijderd om in de leer te gaan bij kunsthandelaar Frederik Muller, die hem overal heenstuurde om schilde rijen en kunstschatten te kopen of om daarover te adviseren. In het scherpe oog van de jonge Lugt had de collectioneur Muller het volste vertrouwen. Wat hij kocht was goed. Bij het uitbreken van de eerste wereld oorlog is Frits Lugt voor zichzelf gaan werken. Hoofdzakelijk in het creëren van collecties voor anderen. Hij begon aan het schrijven van een boekwerk in twee delen over prenten en tekeningen, uitgegeven in het Frans. Het eerste deel verscheen in 1922, een supplement in 1956. Het is een internationaal handboek geworden, dat nog dagelijks wordt gebruikt en geraad pleegd. Al Lugts nagelaten kunstschatten han gen aan de wanden van het Nederlandse Instituut te Parijs (Rue de Lille, niet ver van de Concorde) of liggen, goed verze kerd, in de kluizen van hetzelfde insti tuut. Van dat kunstbezit noemen wij slechts grafisch werk met 5 tot 6000 teke ningen, 30.000 prenten en 400 schilderijen. Een verzameling van Rembrandt (250 etsen en 35 tekeningen) is zo goed als compleet. Twee door Rembrandt geschre ven brieven, handelend over bestellingen uit de jaren 1636—'37 liggen eveneens in de archieven. Zijn collectie vermaakte Lugt met zijn geld aan het Nederlands In stituut. In 1932 heeft Lugt zich definitief in Pa rijs gevestigd, waar hij attaché (onbezol digd ambtenaar) van het Louvre werd. Hi; was er belast met het samenstellen van catalogi. De catalogus van prenten bij de 300ste sterfdag van Rembrandt, geëxpo seerd in het Louvre, kwam van zijn hand. Op uitdrukkelijk verzoek van de over ledene mocht aan zijn overlijden pas ruchtbaarheid worden gegeven na de cre matie. Johnson overleden. De Australische schrijver George Johnson is dinsdag avond laat in de ouderdom van 58 jaar overleden. Zijn bekendste boeken wa ren het autobiografische „My brother Jack" en „Clean straw for nothing" Verleden jaar heeft hij enige tijd met tuberculose in een ziekenhuis gelegen, HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Muz. 9.30 Zzzoef 10.00 Nws. 10.03 Muz. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Licht pl. progr. 13.00 Nws. 1303 Licht pl progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster. (15.00 Nws.) 16.00 Nws 16.03 lORRRrrr 17.00 Nws. 17.02 Verz. pl. progr. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muz. progr. (12.40 SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Symfoni sche muz. 15.00 Nws. 15.03 Casinomuz. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.15 Progr. oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz en chansons. 18.00 Nws. 18.03 Verz. progr. 18.28 Paardesport uitslagen. 18.30 Franse taalwenken. 18.33 Gram. muz. (18.35 Wegwijs we zen. 18.45 Sport 18.52 Taalwenken). Nederland I 17.00 VARA: Voor de kinderen. 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Puffenstuf (serie). 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. Stichting Socutera. 20.25 NOS: Experiment in Terror 22.25 Studio Sport. 22.50 Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Midweek. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: De Virginian, Verzonken steden - levende Goden (doe.). NOS: Journaal. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20 21.35 22.25 Nederland I 15.30 VARA: Vakantieprogramma. 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: Vlieg er eens uit met Donald Duck. 19.46 Chinees Variété. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: De dief van Washington 21.10 TROS-Tienstrijd. 21.55 Jerry Lewis Show. 22.35 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van Gewest tot Gewest 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Berichten uit de zomer. 20.45 Dear Janet Rosenberg, dear mr. Kooning. 21.55 Ik kom wat later naar Madra 22.20 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11