JJmuider Harmonie" streed met wisselend succes in Kerkrade IZlEiEUIWI Faillissement voorT ransburg (450 mensen) aangevraagd jonge assistente VERE1IGINGSNIEUWS BLOUSES vanaf 5,00 PULLOVERSvanaf 9,90 ROKKENvanaf 12,50 JAPONNENvanaf 15,75 PANTALONS vanaf 20,00 TUNIEKPAKKEN vanaf 49,50 DEUX-PIÈCES vanaf 89,50 INBRAAK IN KIOSK Grijper per abuis opgeladen Vernielingen op parkeerterrein Haringhaven in IJmuiden gonst van activiteit Roer van „Neptun" gevonden Havenberichten Korps tamboers en trompetters blijft een van Nederlands beste IN DE VISHAL Gestolen auto bij parkeermeter ------ r"""""TT WOENSDAG 22 JULI 1970 IJMUIDER COURANT :=Pgi: Aanleg en onderhoud van icht- en Krachtinstallaties PHARMACHEMIE - HAARLEM vraagt voor de typekamer, ter opleiding voor algemene kantoorwerkzaamheden. Typecursus voor reke ning van het bedrijf. Prettige werksfeer. Goede sociale voorzieningen en gratificatieregeling. Sollicitaties schriftelijk aan: N.V. PHARMACHEMIE, Nijverheidsweg 48-50 Haarlem of na telefonische afspraak met de heer J. de Vries. Tel. 31 92 09, toestel 13. Houten scholencomplex in Schiedam afgebrand V elsen-IJmuiden Exclusieve couture VELE KOOPJES! ENKELE VOORBEELDEN: WOLLEN LANGE NIEUWSTRAAT 188, IJMUIDEN Zuidarcade t.o. Simon de Wit, vlakbij Marktplein 1 f s r (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een bewoonster van het Plein 1945 zag in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks twee uur, dat een man met een steen een ruit van de kiosk bij het plein ingooide. Zij waarschuw»de de politie, die bij aankomst niemand meer aantrof. Wél vond men binnen bloedsporen en glasscherven. Navraag in het Antonius Ziekenhuis of zich daar misschien een gewonde had gemeld, le verde geen resultaat op. De van huis ge haalde kioskhouder stelde vast, dat er al leen enkele seksboekjes ter waarde van ongeveer 20 worden vermist. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vanaf de oostzijde van de Rijksbinnenhaven bleek dinsdag ten nadele van een Duitse firma een metalen draglinegrijper te zijn verdwenen, die werd gebruikt bij het trekken van PEN- kabels door het Noordzeekanaal. Perso neel van een Halfwegse firma, die ook ter plaatse werkzaamheden verricht, heeft de grijper abusievelijk opgeladen en mee genomen. De grijper is nu weer terugge bracht. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Twee Duitsers en een Amsterdammer hebben bij de Velsense politie aangifte gedaan van vernielingen aan hun op het grote terrein bij het strand geparkeerde auto's. Zijspiegels, ruitenwissers en dergelijke waren kapot gemaakt. ORIONWEG 88 - IJMUIDEN - TEL. 12231 (Van een verslaggever) IJMUIDEN Na de vakantie van de bouwvakkers is er werk aan de IJmui- dense Haringhaven. Aan de zuidwal zal het lagere gedeelte van het terrein wor den opgevuld tot het normale niveau. De „polder" diende ais losplaats voor de enorme berg steenblokken die nodig wa ren voor de uitbouw van de zuldpier. Op de zuidwal wachten nog andere activiteiten. Er is daar aan de waterkant reeds een gedeelte voorzien van een sta len beschoeiing, met daarachter bestra ting. De visserijonderzoekingsvaartuigen van het ministerie van Landbouw en Vis serij, onder andere de „Tridens" en de „Willem Beukelsz.", hebben daar hun basis. Die basis zal binnenkort worden uitgebreid met een pakhuis, dat achter het complex van de Steenkolenhandel gaat verrijzen. Nog een groot stuk terrein wacht aan de zuidzijde op bebouwing. Resten van Duitse bunkers vormen bij het bouwrijp maken wel enige moeilijkheden, die echter bij de huidige ontwikkeling van de tech niek geen onoverkomelijke hindernissen zijn. De kade aan de noordzijde van de Ha ringhaven is nu permanent uitstekend be zet: er is nagenoeg geen speling tussen de schepen meest vissersvaartuigen die daar een ligplaats hebben gevonden. Aanvankelijk waren het meestal traw lers en kotters die een goede beurt moes ten ondergaan; uiteraard alleen als het om reparatie en andere werkzaamheden bo ven de waterlijn ging, want voor andere karweitjes staan een groot modern uit gerust droogdok in de Trawlerhaven en (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een inwoner van Heemskerk heeft dinsdag op het strand van Wijk aan Zee het roer gevonden van de Duitse zeilboot „Neptun", die maan dagavond door de IJmuidense redding boot „Johanna Louisa" is binnengesleept. De eigenaar van de boot was op de Noordzee in moeilijkheden geraakt door dat het roer brak. Het is nu teruggegeven aan de onfortuinlijke Duitser. hellingen ter beschikking van de zeevis- sersvloot, waar de schepen hoog en droog komen te liggen. Sedert enige tijd biedt de noordkade een ligplaats, ook voor vele vaartuigen waaronder vrij grote eenheden die niet tijdelijk buiten dienst zijn gesteld. Som mige reders prefereren namelijk juist hier een goede rustige plaats voor hun sche pen, zoals de visserij rederij van Parlevliet. De Haringhaven maakt door de vele aan de noordzijde liggende schepen de indruk nu reeds „uitverkocht" te zijn. Dat is echter niet het geval, Ze is doorlopend goed bezet, maar er is voorlopig nog ge noeg plaats. Voor de verlenging van de Haringhaven klonk het geluid, dat uitbreiding gelijk zou staan aan „geldwegsmijterij door het rijk". Nadat in 1960 het tracé van de haven was verlegd en daarna de haven belangrijk groter was geworden, bleek wel anders. De Haringhaven van IJmuiden zou nog belangrijk kunnen worden uitgebreid. Ze zou nog 180 meter langer kunnen worden aan de oostzijde. Deze doortrekking land inwaarts is momenteel niet urgent, maar zou dit binnen niet al te lange tijd wel kunnen zijn. Voor de advocaten die periodiek pleiten voor de verdwijning van alle visserij- bedrijvigheden uit IJmuiden zal deze wer kelijkheid wel teleurstellend zijn. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Zaanstroom Fellxtowe; Polytini Andreadis, Lulea: IJmuiden; Neva, Iggesund. Zaandam; Holnsand, Pitea; Greenland, Antwerpen; Radja, Hamburg; Claus, London, IJmuiden; Leonidas, Bordeaux; Boreas, Lissabon; Aeneas, Hamburg; Macambo, Bremen; Tor Hollandia, Gothenburg; Cape Clear, Ant werpen; Apricity, Antwerpen; Zarga, Aberdeen. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Le prechaun, Wels; Har Castle, Monrovia, IJmui den; Chemiecoaster Antwerpen; Osterclipper, Skutskar, Zaandam; Simonskerk, Antwerpen; Lady Parkes, Huil, IJmuiden; Andes, Stockholm; Calchas. Rotterdam; August Peters, Loriento. Dinsdag vertrokker van IJmuiden: Maistros, Emden; Zojokosmodenjanskaja, Ventbils, IJmui den; Dania, Gothenburg; Litania, Bremen; Brin- da Duinkerken, IJmuiden; Boreas, Rotterdam; Saxen, Gothenburg; Amstelborg, Delfzijl, Bever wijk; Oranjeborg, Delfzijl; Zaanstroom, Felix towe; Lauriersgracht, Hamina: Scheldeborg, Delfzijl; Hummel, Swinoujacie, IJmuiden; Marie, Waterford; Texelstroom, Rotterdam; Margare- tha. Malmö; Algenib, Rotterdam'. Pericles, Bar bados; Elke, Frese, Rouaan, Jarsö, Gdynia, IJ muiden; Yew Mount, Vikingfjord; Grete Deters, Rotterdam; Claus, London, IJmuiden; Dimitros- G, Belfast; Sirius, Rotterdam; Arcturus, Rotter dam; Perno. Antwerpen; Skaumor, Lulea, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Hom sand, Bremen; Opole. Stettin; Zeester, Ronskoer (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.). Rus. Dinsdagavond liep het Russische opleidingsschip „Zarja" de haven van IJmuiden binnen. Het schip was op door reis naar Amsterdam, waar het enkele dagen zal blijven liggen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zondag nam de muziek vereniging „IJmuider Harmonie" uit IJmuiden deel aan het Wereldmuziekcon cours te Kerkrade. Dat het moeilijk zou worden, was alom reeds bekend; dit werd zaterdagavond nog eens duidelijk beves tigd toen de eerste resultaten van één dag concours bekend werden bjj de aankomst van het korps in Limburg. Vooral bij de concertwedstrijden vielen klappen: ongeveer de helft van de deelne mende korpsen ging met een 3de of geen prijs naar huis. Zondag waren de resultaten al niet be ter, vooral in de tweede en derde divisie konden de optredende korpsen geen gena de vinden in de ogen van de vooral op de eerste dagen zeer streng beoordelende ju ryleden. De schrik zat er bij het harmo nieorkest dan ook zodanig in, dat dirigent Jan Groot zijn door zenuwen gekwelde mensen niet tot voluit en vrij blazen kon krijgen, zodat de prestaties beneden de verwachtingen zijn gebleven (182 punten). Overigens is nu wel bewezen hetgeen reeds door de vakpers was aangekondigd; dat de eisen van het verplicht te spelen werk voor de tweede divisie veel en veel te hoog gesteld zijn, gezien de resultaten die hiermee behaald werden in het afge lopen weekend. De IJmuider Harmonie, die als enig Nederlands korps toch de moed heeft gehad in deze divisie uit te komen, zag dit niet beloond. Voorafgaande aan de concertwedstrij den had het korps in het stadion echter haar visitekaartje reeds afgegeven. In de marswedstrijden behaalde het korps met twee goed uitgevoerde marsen een tweede prijs in de eerste divisie (I8OV2 p.), Met het applaus van 20.000 bezoekers voor een uitmuntend optreden in de eerste divisie van de showwedstrijden nog in de oren, hoorden de leden van het tamboer en trompetterkorps om één uur precies dat hun uitstekend optreden beloond was met een dikke eerste prijs (152 p.). Het resultaat van twee jaar hard wer ken, onder de leiding van de instructeurs E. W. Groeneveld, F. Berendsen en P. C. van de Bosch, werd nog eens duidelijk onderstreept door het winnen van de ex tra prijs op deze dag .beschikbaar gesteld door de gouverneur van de provincie Lim burg voor het hoogst behaalde resultaat op deze dag. Kort daarvoor had het korps als laatst optredende vereniging een staaltje van zijn kunnen in een wervelende non-stop show ten beste gegeven, dat herhaalde malen een dergelijk ovationeel applaus aan het publiek ontlokte dat, zoals de tamboer-maitre P. C. v. d. Bosch na af loop vertelde, zijn eigen mensen af en toe nauwelijks meer kon horen blazen of Dat ook de jury dit optreden ten zeerste kon waarderen, bleek na afloop aan de vele negens die op 't juryrapport prijkten. Vooral de choreographic van de show is unaniem zeer hoog beoordeeld. Overigens namen de leden van het korps hierbij veel risico door op een gegeven moment het gehele voetbalveld te benut ten, hetgeen de muzikaliteit ernstig in ge vaar had kunnen brengen. Gelukkig was SCHIEDAM. Een enorme brand heeft vanmorgen het houten nood gebouwencomplex van het vroegere ly ceum aan de Burgemeester var Haaren- laan in Schiedam in de as gelegd Een deel van het oude schoolmeubi- lair ging mede verloren H°t gebouw was niet meer in gebruik D° politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de Ui-r\ w /T 1 VN men echter dusdanig op elkaar ingespeeld, dat dit geen probleem vormde. In de categorie showkorpsen zonder majoretten neemt het tamboer- en trom petterkorps na één weekend-concours de eerste plaats in op de wereldranglijst. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN In IJmuiden werden dins dag de volgende besommingen gemaakt: KW 32 f 51.000, UK 234 f 3.000, UK 148 f 3.910, NZ 2 f 1.900, IJM 23 f 405, VD 9 f 1.075, VD 15 f 1.680, VD 44 f 1.150, VD 46 f 1.660, VD 73 f 1.400, VD 75 f 1.500, VD 115 f 1.300. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door twintig vaartuigen aangevoerd: 558 kisten vis en 2450 kg tong. Bij de aanvoer waren: 30 kisten schelvis, 10 kisten wij ting, 15 kisten gul en kabeljauw, 128 kisten haring, 60 kisten makreel, 7 kisten tarbot, 250 kisten schol en 126 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 7.54-7.16, grote tong 7.16-7.31, groot middel tong 7.64-7.27, kleinmiddel tong 8.80-8.41, tong I 9.71-9.41, tong II 8.69-8.39 zalm 9.93. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 240. Per 50 kilogram: grote schelvis 72, schelvis II 70-55, grote schol en schol I 70-50, schol II 66-56, schol III 60-45, ge stripte wijting 80-71, schar 64-52, gul I en II 112-92, gul III 63-52, tarbot 298-192, griet 184-126, makreel 90-23.80, haring 40-36, pilchards 27-20, bot 25-16, rode poon 80-70, horsmakreel 12-10, haai 82, tong- schar 92 Van 13 tot en met 18 juli werd in Urk 265.717 kilogram Noordzeevis, ter waarde van f 735.763,28 aangevoerd. Maandag werd in Urk door 28 vaar tuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 23.121 tong, 6.51-9.85; 3.114 tarbot, 3.32-6.73; 247 griet, 2.47-3.23; 40.000 schol, 0.75-1.30; 1.500 kabeljauw, 1.40-2.35; 700 wijting, 1.50-1.80; 800 schar, n 70_n R5 ADVERTENTIE WOENSDAG 22 JULI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945: 19 tot 21.30 u. DONDERDAG 23 JULI Kleuterspeliade, in de Duin- en Den- neschool aan de Dennekoplaan van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 16 uur, voor kleuters van 3 tot 6 jaar. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u. openbaar overleg van de fractievoorzit ters in Velsens gemeenteraad voor de be noeming van wethouders. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 u. IJ- muiden-West, „De Brulboei" Kanaalstraat 16-17.30 u.; filiaal Santpoort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 u. en 19- 21.15 u. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peu ter-oppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102. IJmui den, tel. :2550-10715. De Ring, van 19.30 u. tot 21.30 u. in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg) IJmuiden, bokstraining. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De parkeercontroleur van de Velsense politie deed zaterdag middag een parkeerbriefje onder de rui- tewiser van een personenauto aan d« Lange Nieuwstraat wegens tijdoverschrij- ding. Dinsdagmorgen stond de auto nog steeds bij de parkeermeter. Bij onderzoek bleek de auto zaterdag in Amsterdam te zijn gestolen. De eigenaar heeft de wa gen inmiddels terug. ADVERTENTIE IJmuiden Plein' 1940-1945 nr. 48 (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Vanmorgen heeft mr. J. H. Schmidt, curator van de in surséan ce van betaling erkerende nv Trans- burg in Enschede het faillissement voor dit bedrijf aangevraagd bij de Almelose rechtbank. Of deze faillissementsaanvra ge inderdaad zal leiden tot sluiting van de nv Transburg is nog niet te zeggen. Er zullen nu nog pogingen worden aan gewend om de werkgelegenheid voor de rond 450 werknemers veilig te stellen. Curator mr. Schmidt voerde gisteren nog langdurig besprekingen om het be drijf te redden. Vanmorgen moest hij echter het besluit nemen het faillissement aan te vragen omdat de oorspronkelij ke opzet die ook eergisteren op het mi nisterie van economische zaken in Den Haag werd besproken, niet haalbaar bleek. Gehoopt wordt dat desondanks nog een oplossing kan worden gevonden. Daarbij wordt gedacht aan de wijze waarop het reeds faillerende bedrijf, de nv Tetem, gered kon worden dooi ingrijpen van de ook bij de onderhandelingen rond Trans burg betrokken heer G. W Hukker di recteur van de Nederlandse bontweverij. 1nnnnn-nnnn""V.""----.nnnnnnnnnnn- <S>pruiming uuuMiRTMinnnimmnnnn1 AMAMMIIIIIMMMM'MUMIAMfl DAMESMODEHUIS maison Orchidee

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5