Het watertekort raad van Velsen in juni door besproken Astmatische kinderen knappen op in tentenkamp in Wijk aan Zee Schaap met vijf poten (N DE IJMOND VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Eerste bewoners bejaardentehuis zijn gearriveerd Afdeling Velsen zorgt voor ontspanning ÏJMUIDRR COURANT J U L1 1970 donderdag (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De gemeenteraad heeft zich woensdagavond onder voorzitter schap van loco-burgemeester H. de Boer uitvoerig beziggehouden met de moeilijkheden welke op 5 juni waren ontstaan bij de watervoorziening in de gemeente en met name in Zeewijk, waar de flatbewoners op een gegeven moment zonder water kwamen. Het P.v.d.A.-raadslid drs. M. Rogssingh had naar aanleiding daarvan vragen gesteld, welke op 16 juli door B. en W. waren beantwoord, doch het was met betrekking tot deze antwoorden, dat enkele raadsleden gaarne verdere opheldering vroegen. Geluidshinder ük WEERBAAR BEGELEIDING STORM CORVEE Onderwijs aan zieke kinderen beverwijk GELD Velsen-IJ muiden Beverwijk V elsen-N oord Heemskerk WiV 017 7ee Zoals men zich zal herinneren werd op die vijfde juni het gemeentelijk water bedrijf geconfronteerd met een plotseling tekort, doordat na dagen van grote warm te en droogte plotseling veel water voor de tuinen werd verbruikt. Tijdens de raadsvergadering woensdagavond infor meerden sommige raadsleden of er maat regelen waren getroffen om herhaling te voorkomen en voorts vroeg men naar de gang van zaken bij de watervoorziening in de»flats. deren van scholen voor basisonderwijs in deze gemeente, wegens ziekte langer dan vijf weken van school verzuimt. Achter stand in de schoolvorderingen en doublu res zijn er dan veelal het gevolg van. B. en W. achten het daarom gewenst, dat aan zieke kinderen onderwijs wordt gege ven, hetzij in het ziekenhuis hetzij bij het betrokken kind thuis, indien de aard van de ziekte dit toelaat, waarbij de aan dit onderwijs verbonden kosten voor reke ning van de gemeente dienen te komen, met een redelijke vergoeding voor de leer krachten. Deze vergoeding werd gesteld op f 11,50 per lesuur van zestig minuten. De begroting van het gemeentelijk be jaardentehuis aan de Keizer Wilhelm straat werd na een korte bespreking aan genomen. Van wethouder J. van Leeuwen vernam de raad, dat er aanvankelijk 1200-1500 aanvragen waren ontvangen. Hieruit waren 450 aanvragen geselecteerd. Al deze aanvragen zijn door maatschap pelijk werkers en werksters bezocht veelal in de vrije avonduren, waarna van elk bezoek een rapport werd opgemaakt. Thans is men zover, dat woensdagmorgen de eerste bewoners het tehuis hebben be trokken en in de komende weken zullen de overigen arriveren. huurprijs is en veertig percent personeels lasten zijn opgenomen. Uiteraard gaan de gedachten ook wel eens uit naar de verzorgingstehuizen en zogenoemde aangepaste woningen. Zeker is daar behoefte aan, alleen deze kunnen niet door de gemeente in premiebouw worden gebouwd. Dat dient te geschieden door particulieren of corporaties maar dan zullen de kosten ook zeer hoog zijn. Niettemin is er behoefte aan en plaats voor zo vernam de raad. Tijdens deze raadsvergadering verklaar de de raad zich garant voor geldleningen ten behoeve van de bouw van 20 wonin gen voor bejaarden in Santpoort-Zuid en voor de inrichting van het in aanbouw zijnde tehuis voor bejaarden aan de Grote Beerstraat. Voor de uitbreiding van de speelplaats der openbare kleuterschool „De Merels" werd een krediet groot 6900,- verschaft. ,00g5,aatt.pazzven Zoals bekend zijn er 105 eenkamerver- blijven, vier tweekamerverblijven en ze ven grotere tweekamerverblijven. De pen- sionprijzen bedragen voor een alleen staande met één kamer 680,- per maand; voor het kleinere type tweekamerverblij ven per echtpaar 1165,- per maand en voor het grotere type 1175,- per maand. Die prijzen zijn hoog. doch zij mogen geen beleisei zijn en zijn dal ook niet dankbii de Bijstandswei. Voorts dient men wel te beseffen, dat in die prijzen dertig percent Wethouder J. G. Kolkman zette uiteen, dat de gemeente Velsen in de winter een gemiddeld dagverbruik heeft van 7000 kubieke meter water en 's zomers een gemiddeld dagverbruik van 9000 kubieke meter water. De dagproduktie in de ge meente is 12.000 kubieke meter, zodat men een marge heeft van drieduizend kubieke meter en bovendien een voorraad van 3100 kubieke meter in de kelder in Santpoort. Op die bewuste vrijdag van de vijfde juni bleek dat plotseling iedereen zijn tuintje was gaan sproeien en opeens was 12.000 kubieke meter water verbruikt. Opeens zat men zonder water. Voor de flatgebouwen leverde dat in eerste in stantie moeilijkheden op. ondanks dat deze gebouwen hoger dan vier verdie pingen in het bezit zijn van een zoge noemde hydrofoor-installatie. De kwestie namelijk was zo verklaarde daarbij vervolgens wethouder C. Ockeloen dat deze installaties voorzien zijn van een onderdrukbeveiliging om te voorkomen dat besmet grondwater wordt aangezogen, indien de druk wegvalt Als gevolg daar van bleef een aantal etages in de Zee wijk-flats van water verstoken. Gepoogd zal nu worden de drukschommelingen in de watertoevoer zoveel mogelijk op te vangen. Uit de mond van de heer Kolk man vernam de raad tevens, dat met betrekking tot de watertoevoer inderdaad verbeteringen aangebracht kunnen wor den. maar deze vergen een zeer grote in vestering, hetgeen van invloed zou zijn op de kosten van het waterverbruik en dat in feite voor die enkele maal per jaar, dat er een grote droogte is en enorm veel water verbruikt wordt. Het maken van een grotere bergings capaciteit met nog eens drieduizend ku bieke meter water werd onvoldoende ge acht. In de commissie van gas-en-water zal dit echter op zeer korte termijn nader besproken worden. B. en W. zullen er ernstig naar streven herhaling te voor komen. Over de hoofden van de raadsleden heen maakte wethouder Kolkman een compliment aan de burgerij, welke na het bekend worden van de ontstane moei lijkheden direct het verbruik van water drastisch verminderde. Een ander punt van discussie tijdens deze raadsvergadering werd gevormd door het verzoek van de gemeente Haarlem om adhesie te betuigen met een in de raad van Haarlem aangenomen motie tegen het aanleggen van een vijfde landingsbaan op Schiphol. In die motie zou sprake zijn van een „geheim rapport". Doch de heer W. N. Koopman (KVP) zei van Water staat vernomen te hebben. dat het des betreffende rapport nog niet uit; is en medio augustus in de openbaarheid ge bracht zal worden. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie, waarin loco- „N burgemeester H. de Boer uitkomst bracht IIJMUIDEN door voor te stellen alleen adhesie te be- City tuigen ter zake het protest tegen f„T ONGEWOON is het driehoeks- ding van Schiphol in verband met de ge- NIET ZO ONGLwuu man jn luidshinder welke zal worden ondervon- gevai van twee v meer dan den in het recreatiegebied en m sommige I „Les Biches voor elkaar koes- gemeentedelen van Velsen. De raad ging alleen maai ge eg viilroliilr d^ïlln- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN/WIJK AAN ZEE In Wijk aan Zee wordt dit jaar voor het eerst een therapeutisch kamp voor astmatische kinderen gehouden en dit werd mogelijk, mede dank zij de hulp van de afdeling Velsen van het Nederlands Astma Fonds, dat het Volleybal is een zeer geschikte sport voor deze patientjes. kamp grotendeels financiert. In Beverwijk en Heemskerk bestaan geen afdelingen meer van het Astma Fonds en daarom viel men terug op de Velsense afdeling, waarvan dokter T. Th. P. Ferwerda, directeur van de gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst, voorzitter is. Voor de ontspanning van de tweeëntwintig kinderen, die van 27 juni tot 8 augus tus in een tentenkamp op een terrein bij het revalidatiecentrum Heliomare verblijven, verkreeg dokter Ferwerda onder meer de medewerking van Ro tary, Lions en Round Table, waarvan de leden de tweeëntwintig astmati sche kinderen onder meer uitstapjes naar de Zaanse Schans, de Alkmaarse kaasmarkt, naar Schiphol en derge lijke bezienswaardigheden in de om geving aanboden. Elke vrijdag wor den de kinderen opgehaald door een groep automobilisten. In totaal verblijven deze zomer circa 275 kinderen met astma en bronchiate aandoeningen op medisch advies m deze kampen. Dat gebeurt in Arcen Breda. Driebergen, Huijbergen, Oisterwijk, Oos tel ijk Flevoland, Renkum, Tollebeek Winterswijk en nu dus voor het eerst in Wijk aan Zee. De bedoeling is de gehandicapte kinde ren in een zomervakantie van zes weken een stuk weerbaarder te maken. De psy chologische waarde van het „gewoon kamperen in tenten de sportietste vorm van vakantie vieren welke een kind zich maar kan wensen is zeer groot. Deze patiëntjes kamperen net als geheel gezonde kinderen. Zij ravotten en spelen in bossen of duinen. De ervaring die in de loop der jaren is opgedaan, heeft «eleerd dat dankzij een maximum aan gezonde buitenlucht, zorgvuldige voe ding, dagelijkse fysio-therapie door een deskundige en dankzij een zorgvuldige medische en pedagogische begeleiding deze kinderen in zo'n lange kampperio de verrassend aan „stevigheid winnen. De nawerking van deze winst zet zich dikwijls nog geruime tijd voort m de moeilijke herfst- en winterperiode. reatief bezig leren zi.v der onderdelen van de therapeutische begeleiding. Met poppen en koppen maken hebben de kinderen zich uren vermaakt. Het een tijdje van huis zijn is alleen ai belangrjk. want deze kinderen wor den thuis wel eens wat al te veel ont zien en soms te veel verwend. Ook in het kader van de persoonlijkheidsontwikke- ling en ter stimulering van normale con tacten met leeftijdsgenoten zijn deze kam pen van groot belang. Uiteraard worden er hoge eisen gesteld aan accommodatie en begeleiding, om dat het hier gaat om kinderen die veel al onder specialistische behandeling zijn voor hun ziekte. In Wijk aan Zee berust de leiding bij het echtpaar Klop, beiden medische studenten. Zij worden geassi steerd door stagiaires van sociale en pe dagogische academies. Zij hebben het in Wijk aan Zee niet gemakkelijk gehad, want tijdens de storm waren de tenten niet meer overeind te houden. Op een nacht met windkracht elf moesten alle kinderen in de grote tent worden gebracht, die tegen de morgen evenwel ook scheurde. Toen moest men verhuizen naar Heliomare, dat gelukkig in de nabijheid was om alles op te van gen. Ook de warme maaltijden worden door Heliomare verzorgd, al staat er m het kamp wel een grote keukentent. De tenten staan nu weer overeind en het Rode Kruis zorgde voor een grote reservetent. Gelukkig is het weer een stuk beter geworden en kan men nu meer de duinen in en het strand op 'rek ken. Beweging is uiteraard voor deze kin deren van het grootste belang'. Daarom wordt er ook veel aan sport en spel ge daan Voor het volksdansen deed men een beroep op de Speliade-leiding in Velsen. Zwemmen in zee wordt minder aantrek kelijk geacht en daarom gaan de Kinde ren regelmatig zwemmen in het Bever- wiikse bad. Bij slecht weer verblijven alle kinderen in de grote tent, daar hebben zi.i de Ibe schikking over boeken, spelen, sjoelbak ken en dergelijke. Dit materiaal werd via een telefoontje spontaan ter beschik king gesteld door de leiding van het buurthuis ,,De Loods'' in Velsen-Nooi ::f ilms „MAKKEK, de zoon van Rin-Tin-Tm gaat over de spannende avonturen die Tea Donaldson beleeft met zijn trouwe vriend, de wolfshond Pal. daarmee unaniem akkoord. teren. De bandjir van rijkelijk geillu streerde sex-lectuur die zich al geruime tiid over ons land stort laat overigens nog maar weinig ruimte over voor introductie van variëteiten die niet al genoegzaam bekend zijn- Maar toen de Franse film- Een zeer belangrijk besluit nam de aaude chabrol dit produkt (met raad door een krediet te verlenen van vakmanschap) had voltooid, kwam 8000,- voor het schooljaar 1970-1971 voor Dlezier waarmee hij kennelijk aan het het financieren van het onderwijs aan was gegaan heel goed over. Het raf- zieke kinderen. Gebleken is namelijk, dat j «nement waarmee hij soms suggereert in regelmatig een aantal leerplichtige kin- pJaats van een ai je 'gemakkelijke directe (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De installatie van de tij delijk burgemeester van Velsen, de heer W. M. B. Bosman op zaterdag 15 augus tus zal op verzoek van de heer Bos man op sobere wijze plaats hebben. Dit werd woensdagavond tijdens de openbare raadsvergadering medege deeld door loco-burgemeester H. de Boer. Het was bij deze gelegenheid, dat de heer J. van Os van den Abeelen, sprekend uit naam van de fractievoor zitters in de Velser raad, opmerkte, dat allen verrast waren door de snelheid, waarmede de benoeming was totstand gekomen. Hij noemde het „een zaak van geweldig tempo". Voorts merkte de heer Van Os op, dat met betrekking tot het geen men van de heer Bosman heeft vernomen hij wel de figuur is die de fractievoorzitters voor ogen hadden, toen zij de commissaris der koningin er op wezen, dat de nieuwe tijdelijke burgemeester een „schaap met vijf po ten" moest zijn. weergave na te streven zal het nog wel doen. Een voortreffelijke rolbezetting. Jacqueline Sassard, Stéphane Audran, Lna- brols vrouw en Jean Louis Trintingnan Ook mooi camerawerk van Jean Rabier, De titel is gelukkig niet veranderd in „De wijfjesherten". VROLIJKER kost brengt „Paint your wagon", gebaseerd op een musical. Liet hebbers van pittige muziek, uitgevoerd door de Nitty Gritty Dirty Band, mooie meisjes en herinneringen aan toestanden in de tijd van de Californische Goldrush zullen er veel genoegen in vinden. Intussen blijft de „Onkruidzaaiers in Fabelt.ieslanil vrolijk doordraaien tot en met woensdag Stadsschouwburg SPEURNEUS, met twee stevige en schietzekere knuisten eronder, vindt, in het zuiden van de Verenigde Staten, een ille gale whisky-stokerij, vernietigt fabriek en voorraden en roeit de complete bende die zich bezig hield met produktie, handel en alle andere activiteiten welke er bij boor den, volkomen uit. Daarbij wordt hij wel geholpen door andere federale agenten, maar die jongens aan de slechte kant laten ook niet zo maar over zich lopen. „De Duivelse 8" brengt dit alles in beeld en geluid. Kennemer Theater OORLOG op de film blijft het ook in deze tijd van continu ernstig en minder serieus protest tegen militair geweld toch wel aardig doen. „De langste dag al heel lang geleden door 20th Century Fox van de plank gehaald en gekopieerd, is weer eens uil het pakhuis in de projector gezet voor drie voorstellingen; uiteraard verdeeld drie avonden, want het vergt een hele zit. Minstens de helft van die zit-tijd is zeker de moeite waard. Voor de verfilming van The longest day" van Cornelius Ryan, een consciëntieus werkend geschiedschi ij ver, engageerde Darryl F. Zanuck ongeveer veertig filmacteurs van naam als John Wayne, Richard Burton, Henri Fonda, Mel Ferrer, Robert Mitchum. Sean Connery en Red Steiger, die meestal maar kort of spo radisch in beeld komen. Britse, Ameri kaanse en Duitse militaire deskundigen hielpen een staf van bekwame regisseurs bij de totstandkoming van deze film. „Pervers spel" speelt zich af op een Grieks eiland, waar een jonge onderwijzer arriveert om les te geven op een jongens school. De herinnering aan een verbroken affaire doemt bij hem op en dat heeft on verwachte gevolgen. „Honderd geweren" is een Amerikaanse Western" die zich in Mexico afspeelt, waar een kleine zestig jaar geleden het niet bij een enkele poging is gebleven om de Indianen uit te roeien- De verontwaar diging over dit mensonwaardig gedoe doet lichtelijk hypocriet aan in deze Ameri kaanse produktie, vol gruwelijke details De liefdesscènes tussen Raquel Welch en de negeracteur Jim Brown hebben inder tijd een rel veroorzaakt, die de actrice noopte in het openbaar te verklaren, dat de amoreuze activiteiten in werkelijkheid steeds plaatsvonden met een handdoek tussen haar blanke lichaam en de gekleurde leden van haar tegenspeler. Van rassen integratie toen al schijnt dus geen sprake te zijn geweest. „Liefde voor het huwelijk" (oorspronke lijke titel „Peter und Sabine") begint zon dag en eindigt woensdag nog voor midder nacht, na acht voorstellingen. Luxor EEN OPMERKELIJKE film is „Jacht op Willy Boy", waarbij is uitgegaan van een historische gebeurtenis, die zich zestig jaar geleden in het zuidelijk deel van California heeft afgespeeld. Het. betreft de achter volging van een jonge indiaan, die met zijn aanstaande bruid het reservaat is ontvlucht, na per ongeluk de vader van het meisje te hebben gedood. Steeds meei mensen sluiten zich aan bij de achtervol gers en als een gerucht de ronde doet, dat een aanslag op de toenmalige president (Taft) in het voornemen ligt, ontstaat een sfeer waarin van alles kan gebeuren. Deze geladenheid wordt op uitstekende wijze weergegeven. Een goede oude bekende is „Sweet Cha rity" en leuk voor een zondagmiddag- voorstelling is „Sandy de zeehond". Overigens is er niet alleen tijd voor ontspanning, 's Morgens moeten de kin- deren geruime tijd corvee-werkzaamhe- den verrichten, want men neemt aan dat deze kinderen thuis vaak niet al te veel doen. 's Middags moeten zij verplicht an derhalf uur rusten, afwisselend op buik en rug, want dat behoort bij de therapie. Opvallend is, dat deze kinderen zich in het kamp niet onderscheiden van gezon de kinderen. Zij hebben zelden last van een aanval en als men ze ziet hollen en hoort schreeuwen, dan lijken zij ook bij zonder weinig last te hebben van adem halingsmoeilij kheden. Omdat de kinderen hier in zo'n goede conditie zijn, probeert men de hoeveel heid medicijnen geleidelijk terug te bren- gen, opdat de kinderen thuis kunnen starten met veel geringere hoeveelheden Dat deze kampen in alle opzichten heil- zaam zijn voor de astmapatiëntjes staat wel vast en is ook overtuigend bewezen, DONDERDAG 23 JULI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, openbaar overleg van fractievoorzitters in Velsen* gemeenteraad voor de benoeming van wet houders. Openbare leeszaal en bibliotheek, r 111- aal Santpoort-Zuid en Wijkcentrum De Duinpan. Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. VRIJDAG 24 JULI IJmuider strand, 19 u. wandelpuzzel- tocht. Kleuterspeliade in de Duin- en Denne- schooi aan de Dennekoplaan, van 9.30 tot 11.30 en van 14-16 uur voor kleuters van -6 jaar. De Brulboei, Kanaalstraat 228. IJmui den; bejaardensoos, jongerenclubs, tie nersoos, judoles. Middelbare Meisjesschool, Tolduiner- laan, 19-20 u. repetitie jeugd-tamboer- en. 20-22 u. repetitie tamboer en trompetters- korps IJmuider Harmonie. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21-30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 u filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13. 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 23 JULI Kleine Akademie. Hoflanderweg. 20 u. tekenen en schilderen. Clubhuis hockeyclub Scheybeeck, Paral lelweg. 20 u. clubavond schaakclub Pat Mat- De Slof, Raamveld. 19 u. repetitie drum band De Zwervers, sociëteit en contact avond sport- en ontspanningsvereniging. *t Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Wit-Gele-kruisgebouiv, Romerkerkweg 39. 20 u. repetitie operettekoor Animo. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-18 en 20.15-21.30 u. VRIJDAG 24 JULI Julianaschool, Akerendamlaan. 16.45 u. ieusdvolksdansen, 19 u. volksdansgroep DRMS. Harmoniegebouw, Groenelaan. --O u. re- petitie mannenkoor Zanglust- Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout weg. 17.30 u. judo (meisjes). Kleine Akademie, Hoflanderweg. 20 u. wandkleden maken. Het Groene Huis, Raamveld. 20 n. socië teit Labyrinth. De Slof. Raamveld. 19 u. sociëteit en kunstschilderen. 't Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. spe ciaal programma voor de jeugd vanaf 17 a Bedrjjfsapostolaat, Zeestraat 92. 16.30- 18.30 u. receptie aalmoezenier H- As. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44; volwassenen 15-17.30 en 19-21 u. Het probleem is ook hier natuurlijk weer het geld. Dat moet in hoofdzaak van het Nederlands Astma Fonds komen via de jaarlijkse collecte in het voorjaar. In dit verband moeten we toch even opmerken, dat er in Beverwijk en Heems kerk sinds geruime tijd helemaal geen afdelingen meer van dit fonds bestaan, zodat er van de jaarlijkse collecte ook nagenoeg niets meer terecht komt. In Velsen kon de collecte door omstan digheden dit voorjaar niet worden ge houden. Maar men heeft toestemming om deze alsnog in september te organiseren. Misschien werkt de bemoeienis met het kamp in Wijk aan Zee stimulerend, in die zin dat men ervaart hoe nodig het is, dat gelden voor dit doel beschikbaar worden gesteld. Het secretariaat van de afdeling Vel sen is gevestigd bij mevrouw J. G.v.d. Steen, Herculesstraat 40, telefoon 12486 in IJmuiden. Degenen in de IJmond die willen helpen kunnen zich met haar in verbinding stellen. HEEMSKERK Cinema Marquette „ONTUCHT op de Reeperbahn" speelt zich af in Hamburg. Een verslaggever doet de ontdekking dat jongelui in die haven stad er maar op los leven en het scheelt natuurlijk wel als daar „jongens en meis jes van keurige families" bij zijn. Wel, zo iets moet mis gaan en dat doet het ook. Een bende krijgt een rijkeluiszoon in haar macht. Hij moet LSD maken op het motor jacht van zijn papa. Verdere ingrediënten een fotomodel, opgehangen in de tuin, een onbedorven meisje dat verleid wordt en zelfmoord pleegt, een mislukte zelfmoord poging en politie die niet altijd met zich laat sollen. De tekenfilm „Asterix en de helden" is I f 3.567.500 -.ntvangen als een ware verademing tussen al die nare I aanlegkosten van een busstation op het dingen over sex en elkaar afmaken. Stationsplein DEN HAAG. - Amsterdam heeft van het Rijk een subsidie van 6.500.000 ont vangen, als bijdrage in de uitvoeringskos ten van het oostelijk plandeel Haar lemmer Houttuinen: de aanlep van een hoofdverkeersweg tussen de Prins Hen drikkade en de brue ovei de Singel gracht bii het Nassaunlein Utrecht heeP n Rijkssrbsi. ie van f 3 567.500 ontvangen als "r idragi in de DONDERDAG 23 JULI Handenarbeidcentrum. Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. VRIJDAG 24 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend 19-21 u. Handenarbeidcentrum. Schulpweg 560. Geopend 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Schouw. Bleijenhoevelaan. 20 u. bad minton. DONDERDAG 23 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. tie nersoos- De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 19.30 u. kaarten, schaken en dam men (volwassenen). VRIJDAG 24 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. be jaardensoos en kinderoppas. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 19 u. knutselclub (jongens 12-16 jaar). Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 17.45 u. repetitie chr. jeugdkoor, 18.30 u- repe titie chr. tienerkoor. Verenigde openbare bibliotheek Ruijs- daelstraat 7- ieued 15 30-17 30 u VRIJDAG LI Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5