Kandidaten bekend gemaakt voor de wethouderszetels 'Êfri L r-- - r^mhKmMat. mmM Manege „Kennemergaarde' nieuwe toekomst tegemoet gaat Burgerlijke stand van Velsen iC* t, Geen vijfde wethouder in Veisen ifijb Vrije Jeugd tegen kandidatuur van drs. M. Roessingh J. van Heemskerk naar de sloop 2 taM f yp*** Ti Telstar op zoek naar een andere tegenstander KROON OP WERK VAN FAMILIE VAN 'T SCHIP Gehele complex herbouwd WÊÊÊm pp> m mKÊÊtèJT-t- MM I VRIJDAG 24 JULI 1970 IJMUIDER COURANT 5 m*,*. t- MIK (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De tweede openbare vergadering van de fractievoorzitters in de gemeenteraad met betrekking, tot de verkiezing van de nieuwe wet houders, welke donderdagavond plaats had in de kantine van het raad huis, heeft zich wederom mogen ver heugen in een aandachtig gehoor. Het was tijdens deze vergadering, dat de kandidaat gestelde raadsleden voor de wethouderszetels werden bekendge maakt. Voor de KVP was dat de hui dige wethouder J. van Leeuwen; voor de protestants-christelijke fractie de huidige wethouder J. G. Kolkman en voor de P.v.d.A. de huidige wethouder C. Ockeloen alsmede het raadslid drs. M. Roessingh. Acht punten I unieke aanbieding RECORDERTAPE M I - ëM B 4s - NMK9I - - ■*»- m - ig&v/' Moderne stal Beschermd dorpsgezicht in Egmond aan de Hoef i mmm Deze laatste persoon gold de belang stelling van een sterke afvaardiging van de ongeorganiseerde vrije jeugd van Vel- sen samengebracht in de IJmuider Jeugd Centrale, welke van gemeentewege de voormalige PEN-eentrale heeft toegewe zen gekregen. Deze jongerengroep wil trachten de benoeming van drs. Roes singh tot wethouder te voorkomen in ver hand met zoals de vrije jongeren dit uitdrukten diens contacten met het ge organiseerde buurthuiswerk. De IJ.J.C. is bang, dat zij straks niet meer zoveel medewerking van het gemeentebestuur zal krijgen als tot dusver. Dit alles kwam echter eerst aan het einde van de vergadering naar voren. De bijeenkomst begon, waar de vorige was geëindigd, namelijk bij het standpunt, dat een afspiegelingscollege te prefereren is boven een program-college zij het dan, dat dit afspiegelingscollege duide lijk wel een program kan hebben. Direct daarna kwam aan de orde de vraag of er nu als tijdelijk burgemees ter de heer W. M. B. Bosman uit Zand- voort is benoemd lid van de K.V.P. een vijfde wethouder dient te worden ge kozen. De heren C. Hoek (P.S.P.), T. Kruisman (C.P.N.) en J. H. G. Kore- man (D'66) verklaarden zich voorstan der van een vijfde wethouder teneinde het evenwieht in het college te bewaren. De heren Th. C. Witte (K.V.P.), E. Al- gra (prot.chr.), ir. G. A. Schoonkind (V.V.D.), en J. v. Os v.d, Abeelen (P.v.d.A.) zagen er echter de noodzaak niet van in. Laatstgenoemde, tevens voor zitter van deze avond, zette uiteen dat allen destijds bij de bespreking met de Commissaris der Koningin van oordeel waren geweest, dat 's mans kwaliteiten prevaleerden boven diens politieke ge zindheid. Bovendien is de P.v.d.A. van mening, dat men juist met de tegen woordige gang van zaken rond de IJmondkwestie niet de indruk mag wek ken een anti-K.V.P.-standpunt in te ne men. Daarbij wenst deze fractie ook niet voorbij te zien aan het feit, dat indien loco-burgemeester H. de Boer zou zijn aangebleven diens benoeming door de andere fracties in het college zou zijn ondersteund. Wel echter wenst de P.v.d.A. zich het recht voor te behouden om indien er in het college een situatie ontstaat en een meerderheid zich ontwikkelt, welke niet strookt met'de situatie in de raad als nog een vijfde wethouder te benoemen. Zeer uitvoerig werd over deze aange legenheid gediscussieerd, waarna de min derheid onder de fractievoorzitters zich neerlegde bij de wens van de meerder heid om het aantal wethouders met te vermeerderen. Bij de aanvang van de vergadering had de heer J. van Os v.d. Abeelen medege deeld, acht punten op papier te hebben gezet als een aantal hoofdgedachten, welke men de wethouders zou kunnen voorleggen bij wijze van een program, zonder daarbij een program-college te willen vormen. Het betrof hier voorts een persoonlijke bijdrage van de heer van Os. Deze punten waren: 1. Bereidheid tot krachtige bevorde ring van de samenvoeging der IJmond gemeenten. 2. Bereidheid tot inschakeling van burgers/niet raadsleden bij taken, die De fractievoorzitters in de gemeente raad van Veisen waren donderdag avond in de kantine van het raadhuis wederom bijeen. Op de foto van links naar rechts de heren C. Hoek (PSP), ir. G. A. Schoonkind (VVD), T. Kruis man (CPN), J. v. Os v. d. Abeelen (P.v.d.A.), J. H. G. Koreman (D'66), E. Algra (prot.-chr.) en Th. C. Witte (KVP). zich onder meer richten op het welzijn van de woon- en leefgemeenschap, als mede op de behandeling van klachten en bezwaarschriften. 3. Bereidheid tot het stimuleren van het meeleven, meedenken en meebegrij- pen van de burgers door zoveel mogelijk openbaarheid, voorlichting en kontakt. 4. Bereidheid tot het voeren van een fi nanciële politiek die het achterwege blij ven van essentiële voorzieningen afwijst, ook indien dit tot tegenstellingen zou lei den met de politiek van de regering, van welke samenstelling deze ook zij. Aan vaarding van het beginsel, dat belastingen zoveel mogelijk naar draagkracht zullen worden geheven. 5. Bereidheid tot het nauwkeurig en zo mogelijk in bovengemeentelijk verband afwegen van de noodzaak van behoud en verbetering van de welvaart voor allen te gen de gevaren van milieu-vervuiling, ge luidshinder en onveiligheid, verbonden aan het stichten van een buitenhaven, aan de vestiging van meer industrie en aan de verdere ontwikkelingen langs het Noordzeekanaal. 6. Bereidheid tot het stimuleren van de totstandkoming van instanties, die bevor deren a. dat ieder kind het onderwijs kan volgen waarvoor het de meeste aanleg bezit. b. dat alle burgers, indien hun si tuatie dit vereist, de maatschappelijke hulp, advisering, verzorging of behuizing kunnen verkrijgen, die noodzakelijk zijn in hun levensomstandigheden, respectie- velijk op hun leeftijd, respectievelijk in hun gezondheidstoestand. 7. Bereidheid tot het stimuleren van een zinvolle recreatieve, culturele en/of sportieve besteding van de toenemende vrije tijd. 8. Bereidheid tot spoedige aanpassing van de samenstelling en werkwijze van de raadscommissies aan nieuwe in geza menlijk overleg vast te stellen eisen. Ook hierover ontspon zich een breed voerige discussie met name ten aanzien van een aantal afzonderlijke punten, wel ke de onderscheidene fractievoorzitters konden handhaven of wensten gewij zigd te zien zonder overigens tot een wijziging of aanvulling te komen. Zij zul len in de fracties worden besproken, waar na men ze op een later tijdstip weer zal behandelen in het openbaar. Aan het einde van de vergadering wer den de aanwezigen weer in de gelegen heid gesteld met vragen en opmerkingen naar voren te komen. DEN HAAG De lichte kruiser „Jacob van Heemskerk", een marineschip met een bijzonder verleden, i$ verkocht en ligt nu in de'haven van Alicante in Spanje waar het zal worden gesloopt. Op 10 mei 1940 week de kruiser, die net was afgebouwd, uit naar Engeland. Van daar escorteerde het de „Sumatra", waar mee koningin Juliana naar Canada ging. Weer terug werd de „Jacob van Heems kerk" omgebouwd tot luchtbeschermings kruiser en naar de Pacific gestuurd, waar escortediensten werden verricht. Het was het eerste Nederlandse marineschip dat na de oorlog Amsterdam aandeed. Sinds 1955 lag het als wachtschip in Vlissingen aan de wal. ADVERTENTIE MARKTPLEIN-UMUIDEN HAARLEM-IJMOND. De oefenwed strijd van Telstar tegen Stoke City die op 8 augustus zou worden gespeeld gaat niet door. De Engelse club heeft zich na melijk teruggetrokken. Telstar is derhal ve onmiddellijk in Engeland op zoek ge gaan naar een andere tegenstander. Er is contact opgenomen met Fulham, Lei- cester City en Leeds United. De wedstrijd ZFC—Telstar begint zon dag om 14.30 uur op het nieuwe terrein van de Zaanse vereniging, tussen Zaan dam en Coentunnel. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Voor de manege „Kennemergaarde" breekt een nieuw tijdperk aan. Zaterdag namelijk worden de nieuwe binnen-manege, de nieuwe stal en de vernieuwde buitenmanege of ficieel door wethouder C. Ockeloen van Velsen in gebruik gesteld. Dit wordt de kroon op het werk van de familie Van 't Schip, die twee-en-een-half jaar gele den de nu 16 jaar bestaande manege kocht en zich van meet af ingesteld heeft op algehele vernieuwing van het com plex. Dankzij de medewerking van de ge meente en met name van wethouder Ockeloen konden de plannen gerealiseerd worden. In januari werd met de bouw begonnen zaterdag zullen de gebouwen feestelijk in bedrijf worden gesteld. Er is heel wat werk verzet moeten wor den. Allereerst moest men niet minder dan vijftienduizend kubieke meter zand aanbrengen. Vervolgens werd de nieuwe stal gebouwd, welke nu onderdak biedt aan 15 eigen paarden en 18 pensionpaar- den, die hier in een moderne behuizing worden verzorgd. Daarna kon de oude stal worden afgebroken en een begin wor den gemaakt met de bouw van de binnen- manege, welke een oppervlakte heeft van 40x20 meter en waarin de ruitersport 's avonds kan worden beoefend. Aan de ene zijde van deze manege treft men op de begane grond aan een zadelkamer, toi letten, een hal en bergruimten voor springmateriaal. Daar boven bevindt zich een ruime en gezellige foyer met een Ook het rijden in de open lucht heeft zijn bekoring. Toeschouwers kunnen hier op banken aan de kant het altijd boeiende schouwspel gadeslaan. V N -••••• N-. -x ;- I MÉ^Ml V* bar, waar omheen 25 krukken opgesteld staan. Verder zijn er vijf tafels met stoe len en frisse kleuren en komt in een hoek een ruime bank. Van hieruit kan men door een volkomen glazen wand in de manege kijken en de verrichtingen daar genoeglijk gadeslaan onder het ge not van een verfrissing of een kop koffie. Achter de foyer is op de bovenverdie ping een ruime keuken, welke dienst doet als privé-dagverblijf van de familie Van 't Schip. Aan de overzijde van de foyer, aan de andere kant van de binnenmanege dus, is op de begane grond de bergruimte voor hooi en stro. Daar boven bevindt zich op het ogenblik een ruime tribune. In de toekomst zullen hier echter kamers komen voor vakantiegasten, ruiters dus, die hier hun vakantie willen doorbrengen. De voorzieningen die daarbij komen zo als toiletten en doucheruimten zijn reeds zodanig voorbereid, dat de aanleg ervan niets in de weg staat. Hier in deze ma nege zullen 's avonds en zoals wij al schreven bij slecht weer de lessen wor den gegeven door instructeur H. C. de Gooyer en de instructrices Wil van 't Schip en Marion Vessies, daarin bijge staan door zoon John van 't Schip. Moderne stal Haaks op deze forse manege bevindt zich de enorme stal, waar de eigen paar den en de paarden die hier in pension zijn, vanuit de boxen het dagelijks leven gadeslaan. Elke box draagt de naam van het paard, dat erin is gehuisvest. Het geheel is modern van opzet en ge makkelijk te onderhouden. Dit onderhoud geschiedt overigens door de eigen men sen van de „Manege, Handels- en Pen sionstal Kennemergaarde". De ruiters, die van een rit terugkomen dienen de paarden alleen maar af te zadelen de verdere verzorging behoeven zij niet te doen. Tenzij iemand uit Amsterdam, Am stelveen of Haarlem als eigenaar van een Een van de boxen in de stal is tijdelijk ingericht als zadelkamer. van de pension-paarden op een vrije dag eens zelf aan de slag wil, want dan wor den hem of haar geen belemmeringen in de weg gelegd. Voor deze categorie, wel ke bestaat uit ervaren ruiters of amazo nes, geldt evenmin de regel, dat buitenrit- ten alleen zijn toegestaan onder ervaren leiding van een instructeur of instructri- ce. Voor de cursisten zijn deze ritten bui ten de manege steeds een terugkerend evenement. Zij voeren namelijk naar de Kennemerduinen, waar het heerlijk is paardrijden vertelde ons de heer Van 't Schip die er aan toevoegde, dat een doorgang door het gebied van Duin en Kruidberg door hem op zeer hoge prijs zou worden gesteld. Hij hoopt dan ook vurig, dat de toestemming daarvoor hem verleend zal worden. Voor het overigè wordt alleen maar in de buitenmanege gereden. Bij goed weer uiteraard. Ook deze manege is ver nieuwd. Zij ligt pal achter de stal en de binnenmanege in een mooi stukje natuur schoon van Santpoort, direct achter het het station Santpoort-Dorp hetgeen voor de cursisten, die per trein komen een uit komst is. Zoals wij al in de aanhef schreven, gaat hier zaterdag de vlag in top, nadat men eerst wethouder Ockeloen met een open rijtuig met twee paarden bespannen en omringd door twaalf ruiters en ama zones uit Velsen heeft afgehaald. De vol gende dag: zondag, is er een springcon cours waarvoor ruim honderd aanmeldin gen uit het gehele land zijn binnengeko men. Die dag wacht de manege Kenne mergaarde een levendig, maar mooi eve nement. Een groep leerlingen in de binnen manege onder leiding van instructrice Marion Vessies, die zelf een zeer levendig paard berijdt. Weer of geen weer, hier gaat het paardrijden door. BEVALLEN: B. A. M. Dekker-de Weers, z., Eikenstraat 14, IJmuiden; S. A. Heij- koop-Vinkesteijn, d., Orionweg 452, IJmui den; A. Bakker-Faber, z., De Tiemenlaan 7, IJmuiden; A. A. van der Leek-Scholder, d„ Dennekoplaan 279, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. F. Boer, de Gene- stelaan 23, Driehuis en V. A. Luu, Kome dieplaats 8, Antwerpen, t.a. Driehuis, de Genestetlaan 23; C. G. J. van Leeuwen, Saturnusstraat 48, IJmuiden en A. Adolfs, Jasonstraat 8 hs, Amsterdam, t.a. Amster dam, Jasonstraat 8 hs; J. Fraanje, Moer- bergplantsoen 37, IJmuiden en C. Barn- hoorn, Burgemeester Rambonnetlaan 30, IJmuiden, t.a. Haarlem, Nieuwenhuisstr. 28; A. B. W. Staats, Haarlemmerstraat 37, Hillegom en O. Kuiper, Poolsterstraat 12, IJmuiden, t.a. Heemstede, Jan van Goyen- straat 20; N. L. Zon, Saturnusstraat 78, IJmuiden en A. P. Los, Van Leeuwenstr. 30, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Saturnusstr. 78; A. Vegter, Dolfijnstraat 49, IJmuiden en A. A. Eliveld, Kromme Mijdrechtstr. 6, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dolfijnstraat 49; W. van Elburg, Geuzenkade 83, Amster dam en M. R. Swagers, Scheiberglaan 252, IJmuiden, t.a. Oostzaan, Rietschoot 62; P. C. van Leeuwen, Alexander Bellstraat 8, IJmuiden en C. Meijboom, Van Leeuwen straat 32 rood, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Van Leeuwenstraat 32 rood; M. M. J. Grimminck, Fazantenstraat 113c, Rotter dam en J. C. M. Kietfenbeld, Groeneweg 24, IJmuiden, t.a. Rotterdam, Walraven- straat 32b; J. J. Teillers, Kingford Smith- straat 15, Beverwijk en A. S. A. Stet, Vel- serduinweg 330, IJmuiden, t.a, IJmuiden, Velserduinweg 330. GEHUWD: W. J. Bol—J. H. Nieuwen- huisen, Assendelft, Rietwijkstraat 27; H. A. RoestM. A. Pronk, Santpoort, Hage- lingerweg 257; W. J. M. WittemanJ. M. op den Kelder, Amsterdam, Achillesstraat 85; C. M. SintenieP. H. M. Lammers, Santpoort, Van Dalenlaan 210; U. K. Salo moC. J. M. Mulder, Aschaffenburg DL; H. C. G. HaringY. E. Eweg, Hoorn, Ach terstraat 26; J. J. de Boer—J. H. van der Zee, Drachten, Ambacht 269; J. P. Calf A. G. A. Koene, IJmuiden, Plein 1945 no. 16; W. VisserA. J. de Vries, IJmuiden, Trompstraat 108; I. van KroonenburgC. Martens, IJmuiden, Waalstraat 36; W. L. van de WateringH. A. A. Paap, Bever wijk, B. de Rijkstraat 16; H. KraleH. Dreijer, Santpoort, B. Klauwersstraat 17; M. F. TerweijA. A. Servaas, Driehuis, P. C. Hooftlaan 69. OVERLEDEN: H. P. M. Ottenhof, 45 j„ echtgenoot van J. M. J. Markink, J. T. Cremerlaan 46, Santpoort. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dr. Klompé, en de minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening, ir. Schut, hebben op grond van de Monumentenwet gedeelten van de gemeenten Egmond-Binnen aan gewezen als beschermde dorpsgezichten. De kasteelruïne te Egmond aan den Hoef en de dorpsbebouwing zuidelijk daarvan vormen door hun onderlinge relatie, als mede door aard en aanleg van de be bouwing, een historisch waardevol ge heel. - - «S* V

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5